Zawalił sie dach hali w Katowicach!!! - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-29, 19:22   #241
Moonlight
Wtajemniczenie
 
Avatar Moonlight
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 994
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

Strasznie mi smutno, że coś takiego miało miejsce... Teraz bałabym się wejść do jakiegoś supermarketu. Przecież to mogło stać się wszędzie, w każdym mieście i budynku o podobnej konstrukcji...
Osobiście nie mam nic przeciwko żałobie narodowej. Wielu ludzi straciło życie, wiele rodzin straciło kogoś bliskiego, inni walczą o życie... Oczywiście, że to nie pomoże ofiarom tragedii... ale jeśli prezydent nie ogłasza żałoby narodowej w takiej chwili, to w jakiej powinien?!
__________________
Czasami starczy tylko splunąć na szczęście.
Moonlight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 19:25   #242
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

Cytat:
Napisane przez paula78
codziennie dzieci zostaja bez rodziców i jakos nikt tego nie zauwaza.
Zgadzam się.

Zginęło 66 osób - niby dużo. ale dlaczego nikt nie ogłasza żałoby narodowej jak tyle (bądź trochę mniej) osób ginie w ciągu jednego bądź dwóch- trzech dni na drogach?
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 19:38   #243
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 577
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

monyczko-bo latwiej jest plakac nad losem takich ludzi, latwiej o piekny gest i wielkie slowa,
jak wszyscy patrza
poza tym nikogo nikt nie obchodzi. pisalam juz o 200 osobach ktore od poczatku zimy umarly z zimna.
czesc oczywiscie "na wlasne zyczenie", bo w przytulkach nie wolno pic alkoholu, ale co z tymi co zamrzaja bo nie maja za co nagrzac w ruderze, w ktorej mieszkaja ?

ps. ile bylo dni zaloby po smierci Papieza? 1?
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 19:40   #244
*Claire*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 347
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

Naprawde jest to wielka tragedia.Tyle osób ginie w jednym miejscu,w jednej sekundzie,po to,żebysmy w końcu zrozumieli,ze pieniadze nie sa najważniejsze w życiu.Że bezpieczeństwo i przede wszystkim życie ludzi jest bezcenne.Niby jest taki postep techniki,tylko szkoda ,ze ten postęp okupiony jest życiem tak wielu niewinnych ludzi.Myśle,że jest to taki znak od Boga.Tylko pewnie za pare miesięcy nikt juz nie bedzie tego co sie stało pamietał,dalej beda budowac hale niezgodne z przepisami,byle tanio i szybko.Taka tragedia wybija nas z codziennego zycia tylko na chwile,bo zaraz i tak powrócimy do tego co bylo przed i to jest bardzo smutne,bo niepotrzebnie zycie straciło tak wielu ludzi,jak my i tak nie wyciągniemy z tego wniosków na przyszłośc.A szkoda.
__________________

*Claire* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 19:45   #245
Kobieta_słonecznik
Zakorzenienie
 
Avatar Kobieta_słonecznik
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: słonecznikowe pole :-)
Wiadomości: 3 176
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

Cytat:
Napisane przez monyczkaaa
Zgadzam się.

Zginęło 66 osób - niby dużo. ale dlaczego nikt nie ogłasza żałoby narodowej jak tyle (bądź trochę mniej) osób ginie w ciągu jednego bądź dwóch- trzech dni na drogach?
Żałosne te wasze komenatrze: paula78 i monyczkaaa Tylko pozazdrościć "inteligencji".....
Kobieta_słonecznik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 19:50   #246
*Jadis*
Raczkowanie
 
Avatar *Jadis*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 207
GG do *Jadis*
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

Cytat:
Napisane przez Kobieta_słonecznik
Żałosne te wasze komenatrze: paula78 i monyczkaaa Tylko pozazdrościć "inteligencji".....
Łamiesz regulamin. Aluzje do inteligencji są tutaj niemile widziane i też niestosowne same w sobie.
*Jadis* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 19:51   #247
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

Cytat:
Napisane przez Kobieta_słonecznik
Żałosne te wasze komenatrze: paula78 i monyczkaaa Tylko pozazdrościć "inteligencji".....
Proponuję przeczytac regulamin forum.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-29, 19:52   #248
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

Jowisa- nie znam sie na budownictwie, ale wypowiem tylko swoje zdanie: wydaje mi sie, ze o wiele łatwiej bylo odsniezyc kilka ton sniegu (a raczej kiedy bylo go mniej, a kiedy ponownie padal to znowu odsniezac dach), niz budowac spacjalnie takie dachy, bo "moze kiedys bedzie taka zima i snieg bedzie zalegal".... Zima trwa kilka miesiecy i nie wiem czy tak trudno jest to zrobic ludziom, gdy wiedzą, ze spadlo duzo sniegu...Nie pamietam nigdy takiej zimy, by bylo tyle sniegu...Wszyscy trabili jakie to drogi zasypane, na chodnikach slisko itd, a nikt nie pomyslal, ze to co jest na drogach zostalo tez na dachach...To tylko moje zdanie.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 20:01   #249
Kobieta_słonecznik
Zakorzenienie
 
Avatar Kobieta_słonecznik
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: słonecznikowe pole :-)
Wiadomości: 3 176
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

dobra, trochę mnie poniosło - przepraszam.
Aaaaleeee zdenerwowały mnie komentarze, które również były bardzo nie na miejscu ...
Kobieta_słonecznik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 20:01   #250
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

Cytat:
Napisane przez Kobieta_słonecznik
Żałosne te wasze komenatrze: paula78 i monyczkaaa Tylko pozazdrościć "inteligencji".....
o jaaaaaaaaaaaa, ale mi potyrałaś nie zasnę w nocy dlaczego tak drastycznie uświadomiłaś mnie, że jestem głupia
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 20:11   #251
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

Cytat:
Napisane przez jowisia
Mam lzy w oczach, ale dobrze, ze tak sie stalo. 60 poswiecilo swoje zycie, aby nigdy wiecej nie zginela w ten sposob juz ani jedna.
Niestety ta tragedia wcale nie oznacza ze juz wiecej takich nie bedzie...
Nie kazdy pojdzie po rozum do glowy. Jeszcze tej zimy albo za rok znowu moze miec miejsce cos takiego bo jak juz ktos wyzej pisal - takie budynki (budowane szybko i tanio) beda powstawac nadal. A te "kontrole" o ktorych teraz tak glosno tez potrwaja pewnie z tydzien. A w naszym klimacie sniegu nikt nie powstrzyma... Trudno tez pokonac lenistwo (lub oszczednosc) osob odpowiedzialnych za odsniezanie dachu i ogolne bezpieczenstwo w takich budynkach.

Ja sie martwie bo moja mama pracuje w firmie, ktora kilka lat temu przeniosla sie do budynku o podobnej konstrukcji. Do tej pory bylam pewna ze w pracy jest bezpieczna. Teraz mi te pewnosc odebrano.
Ale nie dajmy sie zwariowac, takie rzeczy nie zdarzaja sie codziennie.

Cytat:
Napisane przez awia
ps. ile bylo dni zaloby po smierci Papieza? 1?
Od śmierci do pogrzebu. O ile sie nie myle to 5.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-29, 20:43   #252
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

ps wydaje mi sie ze 7 dni bylo zaloby po Papiezu

a wracajac do tematu to tragedia straszna i niewiem czy mozna porownac do wypadkow na drodze
brak slow aby opisac smutek i zal
[i] [i]
__________________
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 20:58   #253
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

Cytat:
Napisane przez Ines1985
Niestety ta tragedia wcale nie oznacza ze juz wiecej takich nie bedzie...
Nie kazdy pojdzie po rozum do glowy. Jeszcze tej zimy albo za rok znowu moze miec miejsce cos takiego bo jak juz ktos wyzej pisal - takie budynki (budowane szybko i tanio) beda powstawac nadal. A te "kontrole" o ktorych teraz tak glosno tez potrwaja pewnie z tydzien. A w naszym klimacie sniegu nikt nie powstrzyma... Trudno tez pokonac lenistwo (lub oszczednosc) osob odpowiedzialnych za odsniezanie dachu i ogolne bezpieczenstwo w takich budynkach.
Ja nie mam az tak pesymistycznych wizji. Z mojego doswiadczenia wynika, ze takie tragedie sklaniaja do refleksji, a nastepnie do realizacji konkretnych krokow, ktore trwaja dluzej niz tydzien. Wszystkie kraje, ktorym zdarzyla sie taka czy inna tragedia- powodzie,ataki terrorystyczne, upaly,w ktorych wyginela masa ludzi, itp - robia wszystko, zeby po raz drugi do takiej sytuacji nie dopuscic, tym bardziej, ze rzad nie moze stracic twarzy przed calym czyhajacym na jego skamieniowanie narodem, jako ze pozwoli po raz drugi na smierc, majac juz doswiadczenie. Mysle, ze tym razem i Polska sie zmobilizuje. Zawsze potrzebny jest bodziec, od ktorego sie wszystko zaczyna. Tak jak napisalam wczesniej, nie chodzi tylko o konstrukcje bydunkow, o odsniezanie, polakom otwieraja sie dzis oczy na inne niebezpieczenstwa, ktore na nas czyhaja, na ogolny brak bezpieczenstwa w naszym kraju, i z ta swiadomoscia podejmuja dzialania rowniez w innych dziedzinach.

Kazdy kraj wprowadza stopniowo ustawy na zasadzie prob i bledow. Kiedys w polsce ogolnie przyjete bylo male szlacherstwo, drobne oszustwa, czarne interesy. Byle by szybko, byle by zarobic. Dzis powoli zaczynamy wlaczyc z korupcja. W perspektywie epistemologicznej rozwoju narodow, kazdy wysoko rozwiniety kraj przechodzi przez takie proby.Tego lata Francja, wczesniej Ameryka na przyklad. Wszystko sluzy udoskonalaniu. Jestem przekonana, ze ten naturalny proces dotyczy rowniez rozwoju Polski.
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 21:04   #254
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

Cytat:
Napisane przez Kobieta_słonecznik
Żałosne te wasze komenatrze: paula78 i monyczkaaa Tylko pozazdrościć "inteligencji".....
Udzielam pierwszego upomnienia za łamanie regulaminu forum Wizaż.pl - dalsze mogą mieć wpływ na dostęp do tego forum.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 21:23   #255
A_t_o_s_i_A
Raczkowanie
 
Avatar A_t_o_s_i_A
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka(west side):P
Wiadomości: 375
GG do A_t_o_s_i_A
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

Cytat:
Napisane przez dore
o boze!!! straszne! zginal golab ktory byl wart 1000zl, a juz tych wartych 100zl nie jest zal i moga sobie ginac? materialistka... /bez obrazy/
wrrrrr....
napisalam poprostu to co przeczytalam i pbejrzalam w TV na temat tych zwierzat....naprawde n/c wczesniej mnie ponioslo i myslalam ze jedna taka sytuacja byla... i zrozumialam ze kazdy ma swoje zdanie ale odezwij sie tu a odrazu Cie pojada :/
__________________

''W obliczu zamieszania trzeba walczyc o swoje...''


A_t_o_s_i_A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 21:30   #256
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

Cytat:
Napisane przez A_t_o_s_i_A
odezwij sie tu a odrazu Cie pojada :/
i kto to pisze...
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 21:40   #257
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

Dajcie juz spokoj...
Co Wam (niektorym) do tego jak kto przezywa żałobę? Jeden w głebi duszy, jeden dzieli się smutkiem w necie (swieczki), inny idzie do kościoła a jeszcze inny nie odczuwa potrzeby żałowania. Nie rozmiem jak mozna obrazac kogos za to, ze przezywa cos w inny sposob niz ja...
Juz teraz rozumiem dlaczego Kobieta_Słonecznik załozyła drugi, podobny wątek :-(
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 21:46   #258
gosiq
Raczkowanie
 
Avatar gosiq
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

Akcja ratownicza to majstersztyk, mimo braku odpowiednich przepisów zorganizowana niemal bez zarzutu, skoordynowana, szybka, skuteczna. Ogromne wyrazy uznania dla wszystkich, którzy pospieszyli ratować ludzkie życie, dla wszystkich, którzy pomogli i pomagają ofiarom, poszkodowanym i ich rodzinom. Ta tragedia to najlepszy dowód jak wielu jest ludzi dobrej woli i że liczy się każdy gest. Jednocześnie głębokie wyrazy współczucia dla rodzin ofiar katastrofy
__________________
Much ado about nothing...
gosiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 21:52   #259
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

Dziewczyny opanujcie się z niektórymi komentarzami bo naprawdę czytając je można pomyśleć że ta żałoba naprawdę wam bardzo przeszkadza.

A żałoba po śmierci papieza trwała tydzień.
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-29, 21:58   #260
Juda
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Za górami, za lasami...
Wiadomości: 5 135
GG do Juda
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

Starałam się czytać ten wątek, ale przyznam się bez bicia, że omijałam nie które wypowiedzi.
Dziewczyny... Dajcie spokój. Nie naskakujcie jedna na drugą,
nie podskakujcie sobie do gardeł... To i tak nic nie zmieni, oprócz tego, że atmosfera w tym temacie robi się nie zbyt miła.
Wiadomo, że akurat ten temat to w ogóle nic miłego, ale chyba możemy okazać troszkę szacunku i chociaż w tym wątku nie zgrzytać zębami jedna na drugą?
Co do kłótni o wypowiedzi nie których osób.
Jedni uważają tak drudzy inaczej.
Jeśli nie podoba Ci się czyjaś wypowiedź, tylko dlatego, że ty sądzisz inaczej po prostu odpuść sobie komenatrz- widocznie nie ma sensu...
Na ludzką głupotę nie ma siły.
Jeśli są tacy, co uważają, że żałoba narodowa itd. jest zbędna
okej- ich zdanie i niech tak będzie.

I nie kłóćcie się już o te gołębie.
Czy też one były warte 1000 zł, 100 zł czy nawet 10000euro...
Mi raczej żal w tym przypadku jest ludzi a nie tych ptaków, chociaż wiem z doświadczenia, że gołębie dla pasjonatów są bardziej wartościowe niż wszystko inne.
Stało się co się stało.
Już się nie odstanie.

Bawi mnie tylko to w tym wszystkim, że teraz nagle sklepy zaczęły brać się za odgarnianie śniegu...
Dopóki coś się nie wydarzy nikt nie zwraca na to uwagi.
Wszyscy nic nie widzą, nic nie słyszą i nic nie mówią...
Jak te 3 małe małpki siedzące jedna obok drugiej...
No cóż- Polska rzeczywistość... To nie elegancja Francja.
__________________
Gdy się na coś nie zgadza, to jest wredna i cyniczna.
Jak kocha, to jest naiwna, a jak nie kocha, to jest zimna.
Jeśli jest sama, to znaczy, że nikt jej nie chciał,
a jeśli jest z kimś, to znaczy, że cwana.
A gdy dostaje furii to jej się tylko tak zdaje...

Juda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 22:25   #261
Kobieta_słonecznik
Zakorzenienie
 
Avatar Kobieta_słonecznik
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: słonecznikowe pole :-)
Wiadomości: 3 176
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

Cytat:
Napisane przez taszkin
Dajcie juz spokoj...
Co Wam (niektorym) do tego jak kto przezywa żałobę? Jeden w głebi duszy, jeden dzieli się smutkiem w necie (swieczki), inny idzie do kościoła a jeszcze inny nie odczuwa potrzeby żałowania. Nie rozmiem jak mozna obrazac kogos za to, ze przezywa cos w inny sposob niz ja...
Juz teraz rozumiem dlaczego Kobieta_Słonecznik załozyła drugi, podobny wątek :-(
Właśnie....
Ludzie szukacie pretekstu żeby się pokłucić..... licytujecie się, która z tragedii jest bardziej "tragiczna".... ile dni żaloby narodowej powinno być ogłoszone..... bez sensu... każda śmierć jest stratą i bolesnym wydażeniem, więc nie rozumiem tego całego zamieszania.... TROCHĘ więcej taktu ludzie !!!!
A jeżeli to, co tutaj wypisujecie przeczyta ktoś, kto stracił wczoraj w Katowicach bliską osobę ????? Jak myślicie co sobie wtedy pomyśli, cooo....????
Pozdrawiam.....
Kobieta_słonecznik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 22:29   #262
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

Cytat:
Napisane przez Kobieta_słonecznik
Właśnie....
Ludzie szukacie pretekstu żeby się pokłucić..... licytujecie się, która z tragedii jest bardziej "tragiczna".... ile dni żaloby narodowej powinno być ogłoszone..... bez sensu... każda śmierć jest stratą i bolesnym wydażeniem, więc nie rozumiem tego całego zamieszania.... TROCHĘ więcej taktu ludzie !!!!
A jeżeli to, co tutaj wypisujecie przeczyta ktoś, kto stracił wczoraj w Katowicach bliską osobę ????? Jak myślicie co sobie wtedy pomyśli, cooo....????
Pozdrawiam.....
Nie używaj tylu .... bo ciężko się czyta takie wypowiedzi.
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 22:29   #263
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 321
GG do kid
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

Pamiętajmy, że w hali mogło być 500 - 800 osób. Znamy losy 66 którzy zgineli, 140 rannych i osób, które uciekły ze środka (może setka). Co z resztą? Zostały pod gruzami. Pomyślcie o tragedii rodzin, które jeszcze długo niedowiedzą się, gdzie są ich bliscy. Pomyślcie o bólu ludzi rannych, tych, którzy stracili bliskich. Nie musicie płakać, zapalać internetowych świeczek, ani godzić się z decyzją o żalobie narodowej. Poprostu... zamilknijcie. Z szacunku.
kid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 22:37   #264
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

Cytat:
Napisane przez Juda
No cóż- Polska rzeczywistość... To nie elegancja Francja.
No, to akurat nie ma nic do rzeczy. Na poczatku stycznia wydarzyla sie bardzo podobna sytuacja tu niedaleko, w Bad Reichenall w Niemczech, zawalil sie dach lodowiska, zginely dzieciaki. Tak wiec "polska rzeczywistosc" nie jest tutaj czynnikiem, dlaczego to sie stalo. Tak naprawde, to cud, ze wczesniej takie wydarzenia nie byly nagminne, bo konstrukcja tego typu budynkow nie tylko w Polsce pozostawia wiele do zyczenia. Kapitalizm, a nie polska rzeczywistosc, ot co.
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 22:44   #265
Kobieta_słonecznik
Zakorzenienie
 
Avatar Kobieta_słonecznik
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: słonecznikowe pole :-)
Wiadomości: 3 176
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

Cytat:
Napisane przez kid
Poprostu... zamilknijcie. Z szacunku.
Nic dodać... nic ująć...
Kobieta_słonecznik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 22:50   #266
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

Przykro mi z powodu tego co sie stalo... Zal mi tych ludzi. Tylko szlag mnie jasny trafia kiedy widze jak telewizja robi z tego widowisko, a wszyscy nagle sie zlatuja jak kruki nad padlina. Im wiecej ofiar tym wiecej szumu. Gdyby zginely 4 osoby to by bardzo szybko ucichlo i prawdopodobnie zadne kroki nie zostaly by podjete. Uwazam, ze kazda smierc jest tragedia. Nie wazne czy pod gruzami, czy na przystanku kiedy samochod wjedzie w niewinnych ludzi, czy tez moze na ulicy kiedy pijani idioci wbija innemu siekierke w plecy. Wszyscy zgina niewinnie. Nie rozumiem dlaczego jedna smierc jest nad druga? Pogrzeby na koszt panstwa, odszkodowania bez kolejek... Kazdy teraz jeden przed drugim pokazuje jaki jest wspanialy och i ach, a ja - jak mnie przejedzie auto na przejsciu to co? Mam pociagnac ze soba jeszcze z 10 osob zeby ktos to zauwazyl??
Jest mi przykro z powodu tego co sie stalo i ogrom smutku rodzin tych ofiar moge sobie jedynie wyobrazic. Ale niektore zachowania sa mocno na pokaz i nie podoba mi sie to. Bo gdyby nie media, pewnie polowy z tych deklaracji w oglole by nie bylo.
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 22:52   #267
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

No to po kolei.

Cieszę się, że wiele osób tutaj pomyślało również o losie zwierząt

Żałoba- mnie to, czy ona jest czy nie naprawdę niewiele obchodzi, denerwują mnie po prostu te wszystkie puste gesty i oskarżanie o bezduszność tych, którzy ich nie wykonują, np:

Cytat:
Napisane przez angel.ek
Bierzcie przykład z Amerykanów tam już by pewnie wisiały flagi w każdym oknie.
Ach, to rzeczywiście cudowne i potrzebne

Cytat:
Napisane przez Soncia
Paula78 przykro sie robi, jak sie czyta takie cos, co np. Ty napisalas. A kto powiedzial, ze nie bedzie sie chodzic na zakupy albo smiac. Dlaczego my-slazacy mamy plakac? Po prostu staramy sie (i nie tylko slazacy, ale jest wiele osob z innych rejonow Polski) wspolczuc, probujemy pomyslec o tym, co bysmy czuli, gdyby tam byli nasi biscy, znajomi. Wybacz, ale jak tak czytam rozne Twoje wypowiedzi, to az mi Ciebie zal
Może teraz czepię się słowek, ale wydawało mi się, że tu nie chodzi o to, żeby się starać współczuć, tylko albo się to czuje albo nie?

Cytat:
Napisane przez *Claire*
Naprawde jest to wielka tragedia.Tyle osób ginie w jednym miejscu,w jednej sekundzie,po to,żebysmy w końcu zrozumieli,ze pieniadze nie sa najważniejsze w życiu.
Nie wiem, skąd taki dziwny wniosek. W większości wypadków ludzie giną zupełnie bez sensu i bez potrzeby, z powodu cudzej głupoty lub okrucieństwa, a nie po to, żeby inni coś zrozumieli.

Cytat:
Napisane przez Liana
W Lublinie można oddać krew, jeśli zadzwonisz pod numer radio taxi 444-44-44 zawiozą Cię za darmo do punktu krwiodawstwa.
Dzięki za informację. Ciekawe, czy jutro też będzie to funkcjonować. Mam nadzieję, że pozwolą mi oddać krew, bo robiłam to ostatnio w grudniu (a powinny teoretycznie minąć 3 miesiące)
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 23:09   #268
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

Na pokaz czy nie na pokaz...niewiele mnie to obchodzi. Widze jednak, ze dzięki mediom udało się do tej pory zebrać sporo pieniędzy na pomoc ofiarom.
Bardzo mnie to cieszy, że dają szybką możliwość i ułatwiają nam wplacanie pieniędzy ( nie mowie tylko o tej akcji, ale o kazdej mającej to na celu)
Informują o tym co sie dzieje na bieząco, mowią o punktach pomocy...
Daleka jestem od stwierdzenia, że "pokazówka" komuś zaszkodzi ( a widzę tu wiele osób, ktorym bardzo przeszkadza) ale widze, ze jak narazie przyniosła korzyści.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 23:17   #269
soulsweeper
Zadomowienie
 
Avatar soulsweeper
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 305
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

Cytat:
Napisane przez taszkin
Na pokaz czy nie na pokaz...niewiele mnie to obchodzi. Widze jednak, ze dzięki mediom udało się do tej pory zebrać sporo pieniędzy na pomoc ofiarom.
Bardzo mnie to cieszy, że dają szybką możliwość i ułatwiają nam wplacanie pieniędzy ( nie mowie tylko o tej akcji, ale o kazdej mającej to na celu)
Informują o tym co sie dzieje na bieząco, mowią o punktach pomocy...
Daleka jestem od stwierdzenia, że "pokazówka" komuś zaszkodzi ( a widzę tu wiele osób, ktorym bardzo przeszkadza) ale widze, ze jak narazie przyniosła korzyści.
Ja mówiąc o pokazówce miałam na myśli raczej zachowanie internautów. bardzo dobrze, że media o tym mówią i że przynosi to efekty. A w jaki sposób to robią- nie wypowiem się, bo prawdę mówiąc nie oglądam.
soulsweeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 23:23   #270
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Zawalił sie dach hali w Katowicach!!!

Cytat:
Napisane przez Kobieta_słonecznik
Nic dodać... nic ująć...
proszę po raz kolejny, nie używaj tylu ...... .
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:00.