solarium-jak czesto i jakie kosmetyki? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-07, 14:13   #31
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Re: opalaniu- NIE!

ale po co ta złośliwość z twojej strony że żal ci opalonych dziewczyn, to jest kazdego prywatna sprawa i wybór czy się opala czy nie, a ten komentarz świadczy tylko o tobie pozdrawiam wszystkie opalone i nie opalone
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-07, 14:44   #32
ola.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 201
Re: opalaniu- NIE!

Kamilanet napisał(a):
> Żal mi dziewczyn, które zimą chodzą opalone jak murzynki...
> czy one nie widzą że wyglądają koszmarnie???
>
> Masakra...

zauwaz ze mamy juz wiosne...
ola. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-07, 14:55   #33
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: opalaniu- NIE!

Jest mi żal tych spalonych dziewcząt - i to jest moje zdanie - wolno sie wypowiedzieć - przecież Ty możesz sądzić inaczej....
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-07, 14:59   #34
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: opalaniu- NIE!

Droga Olu...
Chodzi mi o dziewczyny bezsensownie spalające sie w solariach.

Wszystko można robić byle z umiarem.
Opalać też...
Pozdrawiam
gorąco
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-07, 15:33   #35
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Re: opalaniu- NIE!

Droga Kamilonet,zgadzam się z tobą, masz racje, ale ten cały wątek jest po to żeby pomóc komuś kto ma problem,więc pomagajmy a nie dokuczajmy pozdrawiam
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-07, 15:43   #36
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: opalaniu- NIE!

oki, Madziorko.
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-07, 15:51   #37
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Re: opalaniu- NIE!

oki, buziak pozdrawiam
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-04-08, 07:47   #38
hara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 5
Re: opalanie

w moim przypadku owy okres już się dawno zakończył!!! i apeluje o UMIAR w opalaniu - wtedy skóra wyglądać będzie super i będzie zdrowa. a tak na marginesie ŻAL MI OSÓB KTÓRE NIE DOPUSZCZAJA INNYCH ZDAN I NARZUCAJA SWOJE!!! bardzo smutne!!
hara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-08, 07:51   #39
hara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 5
Re: opalanie

i jeszcze tak na marginesie nie każdemu musi podobć się bladość - ja nieopalona wyglądam jakbym była chora!! nie mówię że trzeba być spalonym, a zresztą jeśli komuś się to podoba - jego sprawa!! innemu podoba się bladość i tyle!
hara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-08, 08:08   #40
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: opalanie

Nie ma sensu przekonywanie i sprzeczanie się, bo i tak zagorzałe zwolenniczki nie przekonamy i odwrotnie Ważne aby mieć świadomość niebezpieczeństw i zachować umiar. Ja latem bardzo lubię być opalona, uwielbiam morze i plażę i opalam się na słoneczku Kiedyś nie stosowałam wysokich filtrów bo myślałam że szybciej się opalę; karygodny błąd z mojej strony, ale teraz już wiem że trzeba się dużo smarować . To co widać na plażach to masakra: dziewczyny oplają się na sam olejek! Zauważyłam że używając filtrów opalenizna utrzymuje się dłużej i jest o wiele ładniejsza.
Co do solarium to jestem przeciwniczką; kiedyś oplałam się w tym urządzeniu ale było to sporadycznie i przed jakimś ważnym wyjściem czy imprezą. Skóra zadbana, odpowiednio nawilżona i przypruszona pudrem brązującym naprawdę wygląda lepiej niż brązowa z solarium. Takie jest moje zdanie
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-14, 21:53   #41
Katrinia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10
Re: opalanie

Ja używałam kosmetyków Australian Gold i mimo dużej ceny są naprawdę świetne. ja miałam Gelee ( najtańszy) oraz po opalaniu Moisture Lock.
faktem jest ,że opalania w solarium nie można zaczynac w zbyt młodym wieku ( 15 lat to na pewno za mało) i zbyt często wówczas sa takie efekty jak piszą dziewczyny wyżej.Skóra starzeje się szybciej bo jest wysuszona ( każde solarium wysusza) ale po to sa kosmetyki nawilzające skórę! Ja opalam się przewaznie w lecie na solarium używając kosmetyków solaryjnych i to co drugi dzień z reguły idzie mi karnet. W inne pory roku opalam się mniej ale jednak.Ostatnio zmieniłam kosmetyczkę i nie wiedzac ile mam lat stwierdziła ,ze mam 4 lata mniej niż w rzeczywistości, czyli jednak moja skóra nie postarzyła się tak bardzo.a nawet jak się za 30 lat postarzeję to przecież nie najważniejszy jest wyglad drogie Panie! Najważniejsze co mam w głowie!A że opalenizna jest modna to fakt, bo wyglada się zdrowo, a nie anemicznie!
PS. Nigdy opalenizna z solarium nie chodziła mi tak aby pozostawały plamy - pierwszy raz o tym słysze.
Katrinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-11, 16:37   #42
Malwina12320
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 385
Dot.: Re: opalaniu- NIE!

do Kamilanet-kazdy ma swoja wlasna definicje piekna.dla Ciebie wyglada ksozmarnie-ale wazne ,zeby to one sie dobrze czula-kazdy powinien dobrze czuc sie w swojej skorze.Nie wolno przesadzac-to fakt,ale kazdy zyje po swojemu. Wiesz??-dla nich ty mozesz wygladac ,,koszmarnie''
Malwina12320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 19:00   #43
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: solarium-jak czesto i jakie kosmetyki?

Chodziłam na solarium, były to naprawdę słabiutkie lampy. Była promocja, 15 minut i cena zależała od mocy lamp. chodziłam chyba z 2 tygodnie co 2 dni aby nabrać chociaż kolorku i to wszystko. Teraz czekam na słoneczko. Wiem, że powinnam zachować umiar bo jestem blondynką i to chyba dosć głupio by wyglądało gdybym była murzynką... Do tych naprawdę mocnych lamp nawet się nie zbliżam bo wiem, co potrafią zrobić ze skórą. Moja koleżanka chciała jak najszybciej być opalona i tak w 2 tygodnie wydała 80zł na solarium... efekt był okropny, strasznie zaczęła jej schodzić skóra... Nie stosowała żadnych balsamów a ja stosowałam nawilżający bo mam bardzo wrażliwą skórę i nie wiedziałam jak zareaguje na solare... Rzeczywiście umiar jest tutaj najważniejszy..

Max w roku możemy na słońcu spędzić 10 godzin (tak przynajmniej gdzieś przeczytałam) i będę na pewno się starała nie przekroczyć tych godzin.
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 19:22   #44
oaza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 558
Dot.: solarium-jak czesto i jakie kosmetyki?

Opalać sie czy nie?????? Oto jest pytanie....
Ja osobiscie wcale nie uwazam ze opalona dziewczyna w zimie wyglada śmiesznie, uwazam ze nawet naturalne po urlopie w np Alpach, wiele ludzi(korzystajacych z uroków gór i słońca własnie tak wyglada. A i blada dziewczyna w upalne lato nie budzi mego zdziwenia.
Tak boimy sie tych zmarszczek, ale i tak od nich nie uciekniemy. Przecież nie tylko salarium wpływa na nie, wazniejszą role odgrywaja warunki genetyczne.Ja osobiscie uważam ze warto sie opalać (z rozsądkiem), i moim zdaniem dzis kobiety sa "omamione" kremami filtrami itp. Kiedyś tego nie było, a ludzi tak jak dziś żyli i umierali.
Nikogo na nic nie namawiam poza jednym: ustaw sobie chierarhie wartosci, i dąż do tego co da ci szczescie, jednej z nas bedzie to opalenizna (ten przyklad to abstrakcja) i jak bedzie blada to i tak jej bedzie źle mimo tego że bedzi miała piękna gładką cere, i wokoło bedzie widziała tylko opalone kobiety, zaś drugiej marzeniem bedzie gladka buzia i jak tego nie osiągnie to nie zazna szczescia.
Ja słonca sie nie boje, moja mam np. cale życie sie opala i ma świetną cere, a np jej koleżanka unika sloca jak ognia,a ma twarz pełna zmarszczek.Wybór nalezy do nas samych, zawsze kij ma 2 konce.

Juz koncze nudzić i pozdrawiam,( a tak na marginesie w wypowiedzi Katriny jest wiele prawdy,wg mnie)

Edytowane przez oaza
Czas edycji: 2005-05-11 o 19:39
oaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 19:56   #45
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Wink Dot.: solarium-jak czesto i jakie kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez ola.
Zaczelam chodzic na solarium, jestem juz ladnie opalona ale nie jest to jeszcze taki braz jakbym chciala, zuzylam narazie 1 karnet na 40 minut na mocnych lampach, a wczesniej 8 minut bez karnetu i nie wiem czy dac teraz skorze odpoczac czy mogre dalej sie opalac. Opalalam sie co 2 czasem 3 dni, po 10 minut. Jak to u Was wyglada?
I jeszcze pytanie o kosmetyki, jakich uzywacie? Ja sobie kupilam Soleo Coffe Sun Express, 100 ml kosztuje 35 zl i efekty są zauwazalne po pierwszym razie, tak jak obiecuje producent. Co sadzicie o Australian Gol;d? Zastanawialam sie nad nimi ale kosztuja od 60-100 zl
pozwolilam sobie zacytowac twoje pytanie, bo widze, ze wywiazal sie tutaj spor pomiedzy zwolenniczkami a przeciwniczkami solarium, a chyba nie o to ci chodzilo. ja tez jestem bladziutka z natury i zle sie z tym czuje, wiec zazywam kapieli solaryjnych i slonecznych. znam dobrze moja skore i wiem na ile moge sobie pozwolic i jak ja chronic gdy wystawiam sie na slonce. z solarium korzystam z umiarem, dzieki temu nie wygladam sztucznie. moim zdaniem jak jestes juz po takiej serii, to wystarczy teraz odwiedzac solarium raz na 7, a nawet powiedzialabym 10 dni aby te opalenizne utrwalac, a pozniej jak nadejdzie prawdziwie lato, korzystac tylko ze slonca, chroniac jednak skore odpowiednimi filtrami. co do kosmetykow, to kiedys nie uzywalam zadnych przyspieszaczy do opalania, no moze sporadycznie zdarzalo mi sie uzyc jakiejs saszetki, ale ostatnio smaruje sie "australian gold" (iced creme accelerator with cooling bronzer) i bardzo sobie go chwale. niestety, nie znam jego ceny na poslkim rynku, bo przywiozlam go z usa. jednakze efekty (przynajmniej na mojej skorze) sa zauwazalne - duzo szybciej nabralam zlotego koloru niz bez jego uzywania. pozdrawiam!
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 20:59   #46
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: solarium-jak czesto i jakie kosmetyki?

Olu
bez obaw,kolor nie zblednie gdy zrobisz przerwę nawet 14-dniową
ja chodzę mniej więcej co 20 dni i praktycznie non stop utrzymuję opalony odcień skóry.Stosuję przy każdej wizycie przyśpieszacz( na początku było to SOLEO EXPRESS teraz przerzuciłam się na naszą Ziaję,potem planuję zakupić Daxa bądźKolastynę,mile je wspominam) oraz łykam beta-karoten.
Twarzy w zasadzie nie opalam wcale,wyłączam lampy Wolę mieć ją jaśniejszą od reszty ciała,gdy mnie najdzie ochota na smagłą buzię,stosuję ziemię egipską.
Chciałam zakupić Soleo 100ml,niestety wszędzie są tylko saszetki bardzo nieekonomiczne
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 21:05   #47
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Re: opalaniu- NIE!

Cytat:
Napisane przez mabor44
Wielbicielki Opalania! Przeczytajcie arytykuły na temat opalania w dziale zdrowie a szczególnie obejrzyjcie zdjęcia bliźniaczek odmiennie podchodzących do słońca - to powinno skłonić do zastanowienia. Wiem, że każdy ma prawo do włsnych błędów i rzadko mając 20-30 lat myślimy co będzie za ileś tam lat.
Witam!
Moglabys podac linka do tego artykulu?? Chetnie poczytam, a nie moge go znalezc...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 08:39   #48
sharloca
Raczkowanie
 
Avatar sharloca
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: łorsoł
Wiadomości: 81
GG do sharloca
Dot.: Re: opalaniu- NIE!

"szczególnie obejrzyjcie zdjęcia bliźniaczek odmiennie podchodzących do słońca "


o jakie zdjęcia chodzi, bo nie moge ich znalezc - moglabys podlinkowac ?
__________________


"Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej."

:
sharloca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 09:10   #49
majag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 287
Dot.: Re: opalanie

właśnie mam problem trochę z tej a trochę z innej beczki wybieram się na wesele a dziewczyny lubią brąz i co teraz?Boję się solarium chociaż zazdroszczę dziewczynom ładnego brązu a może zastosować puder brązujący do ciała-wiem że są takie np.sephora ma.Proszę poradzcie mi
majag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-12, 09:24   #50
majag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 287
Dot.: Re: solarium-jak czesto i jakie kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez MoniaK
Takie opalanie to i tak za często dla skóry, ale skoro jesteś świadoma i taki jest twój wybór to ok. Niestety teraz nie będzie widać skutków ubocznych opalania a dopiero za kilka lat. Wiesz, wiele dziewczyn mówi że nie chce wyglądać jak skwareczka, ale w miarę jak jesteś coraz bardziej opalona to chęć brązowej skóry jest nieodparta i opalasz się częściej aby podtrzymać ten efekt.
Co do samoopalaczy to jest ich teraz mnóstwo na rynku i ich nakładanie naprawdę nie jest trudne, to tylko kwestia wprawy. Nawet jak zainwestujesz w niego np. 100 zł. to i tak się bardziej kalkuluje niż wizyty w solarium + kremy Soleo.
a jaki możesz polecić samoopalacz ? zastanawiam się tylko jak z plecami.
majag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 09:25   #51
neuilly.
Rozeznanie
 
Avatar neuilly.
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: Re: opalanie

A po co masz się opalać i tym samym upodobnić do wszystkich dziewczyn na weselu ? Na Twoim miejcu zamiast solarium , samoopalaczy i pudrów brązujących - które podczas zabawy brzydko zejdą i wytrą się o garnitur partnera , oprószyłabym ramiona , dekolt bardzo delikatnie migoczącym sypkim pudrem - ale nie brokatowym tylko jeszcze drobniejszym . Jeżeli masz jasną skórę możesz użyć pudru w tonacji srebrnej . Takie gwiazdeczki . W zeszłym roku na weselu mojej koleżanki opalone mocno dziewczyny z tonami rozświetlaczy w kolorze złota po prostu się ... topiły na oczach wszystkich . Wyglądały niezbyt świeżo jak na mój gust . Ale o gustach się nie dyskutuje . Jeżeli masz jasną skórę jestem za rozświetającym , migoczącym puderkiem . Do tego zdecydowany kolorek kreacji i będzie elegancko , inaczej niż większość ( większość będzie pewnie spalona ) intrygująco i z klasą To moje spotrzeżenia z ostatnich wesel moich koleżanek .
neuilly. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 09:33   #52
majag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 287
Wink Dot.: Re: opalanie

w sumie tak by było najprościej
majag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 09:37   #53
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Re: opalanie

zgadzam się z neuilly... Niestety "opalający" makijaż nie jest zbyt trwały w zderzeniu z potem, ciepłem, zmęczeniem. postaw na świeżość, czyli delikatnie rozświetlajce pudry. i na naturalność, buzia muśnięta wiosennym słoneczkime.
A odnośnie do ogólniej dyskusji na tematm opalania ja wybrała wariant pośredni, zgodny z cyklem pól roku. Zimą jestem blada, nie chodze do solariów, ani nie smaruję się samoopalaczami. za to latem opalam się, ale bez leżenia plackiem na plaży, poprostu moja skóra bardzo łatwo się opala we wszystkim trzeba zachować umiar, bo opalenizna w środku zimy jest moim zdaniem troszkę w złym guście a snieżnobiałe nóżki w lipcu wyglądają brzydko i nieatrakcyjnie
pozdrawiam wszystkich - opalonych i bladych
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 09:58   #54
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Re: opalanie

jestem zwolenniczką wypośrodkowania i umiaru we wszytskim jelsi ktos idzie na solarium raz na miesiac na 10 minut to ok ale jesli ktos chodzi co 2-3 dni na pol godziny to jest jzu dla mnie przesada i głupotą bo potem jest płacz i kolejne wydawania aksy an lekrzy kosmetyki a nie daj Boże czerniak.

cod o zalecen dermatologa ,że niby solarium przesusza tłuste skóry to tez są zdania podzielone ,kilka lat temu owszem solarium było zalecana ale teraz ?

nigdy nie byla na solarium ale opalam sie co roku na plazy w sposób naturalny ,trudno siedziec w hotelu bedac na urlopie ,oczywiscie czapeczka na głowe,okulary,co pól godziny krem z filtrem 20.

moja 5 letnia córka kilka tygodni temu wdała sie ze mna w rozmowe ,mówi"ja nie rozumiem tego Kacpra (kolega z grupy )bo jego mama jest murzynkom a on jest biały"

widzialm ta mame ,faktycznie murzynka wrecz pomaranczowa oczywiscie typowa lalunia-solar,tipsy,blond,krótki kozuszek i szpile plus mąz ABS ,jednak zestaw jest troche niekompletny bo brakuje im BMV -byc moze zamienili je na syna i cinquaciento

nabiajm sie a co
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 10:15   #55
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Re: opalanie

moja 5 letnia córka kilka tygodni temu wdała sie ze mna w rozmowe ,mówi"ja nie rozumiem tego Kacpra (kolega z grupy )bo jego mama jest murzynkom a on jest biały"

paula!!! jesteście genialne Ty i Twoja latorośl!!!! autentycznie sie popłakałam ze śmiechu! i jeszcze ten zestaw: tipsy, ABS i ... cinquecento.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 10:32   #56
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Dot.: Re: opalanie

To teraz ja!

jeszcze rok, dwa temu nie byłam może o tyle przeciwniczką solarium,co do niego nie chodziłam. Jestem z natury bladolica- ciężko się opalam i zawsze po wakacjach wyglądałam jak przed.Nie byłam z tego powodu zadowolona. Ratowały mnie tylko samoopalacze -tylko na nogi-żeby chociaż czasem założyć spodniczke, czy spodenki. Niestety ale chyba jestem odmieńcem, ja stosując samoopalacze czuję duży dyskomfort. Co z tego, że po peelingu równomiernie na nawilżoną skórę go nakładałam i w 1 dniu było ślicznie i Ok a od nastepnego dnia zaczynał nierównomiernie schodzić. I nikt mi nie powie , że się mylę, wystarczy spojrzeć, skóra na stopach wyciera sie od klapek, nogi zaczynają bleknąć w zgięciach itd. Efekt schodzącego samoopalacza jest nieładny, nie mówiąc już o zapachu, czy pobrudzonej bieliźnie, pościeli =zniszczona bo kolorek raczej nie do sprania.

I w tym roku jest inaczej zaczęłam chodzić na solarium, mniej więcej 2-3 razy w miesiącu po 10min , codziennie połykam jedną tabletkę SOLARINU-opala mnie odrazu na brązowo, pomimo bladej cery nie jestem ani wrażliwa na solariowe lampy ani się nie popażyłam . Polecam Solarin bo to bardzo dobra ochrona przed solarium w
postaci "połykanych filtrów" a przy tym poprawia wygląd skóry-wygładza.
Mam lepsze samopoczucie , jestem delikatnie opalona na brązowo-no moze nie opalona, ale przynajmniej wyglądam naturalnie i nie będę się wstydziła latem wyjść na plażę.
I nie robię tego dla facetów mam jedngo faceta od 10 lat i nie musze specjalnie dla niego robić sie atrakcyjna. Robię to dla siebie i swojego samopoczucia.

I jestem ciekawa dziewczyn, które w tym wątku się wpisały, że solaraium źle wpływa na skórę etc. a nie palicie czasem papierosków, nie pijecie alkoholu ? to też niszczy skórę. A czy tatuaż zrobiony teraz , jak będziesz babcią 60 letnią będzie wyglądał tak samo jak teraz? . Starzenie skóry w dużym stopniu jest uwarunkowane genetycznie, solarium może je przyspieszyć owszem ale gdy robimy to nałogowo i bez głowy.
Jestem dorosła i na własną odpowiedzialność opalam sie w solarium czy na słońcu-w okresie wiosna -lato, bo jesień-zima moja skóra odpoczywa, jest odpowiednio nawilżana i nie mam wyrzutów sumienia.

Na papieroskach też pisze, że jest "przyczyną raka płuc" a większość i tak pali, to samo solarium.Liczy się umiar.
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....

Edytowane przez Dorixx
Czas edycji: 2005-05-12 o 10:37
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 13:23   #57
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: solarium-jak czesto i jakie kosmetyki?

Dorixx w jakiej cenie są te tabletki? Czy np. działają szybko??
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 21:49   #58
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Dot.: solarium-jak czesto i jakie kosmetyki?

Tak, myślę , że kilka dni, lub przynajmniej dzień przed solarium weź pierwszą. nie powinno opalić Cie na czerwono, na pewno Cię nie poparzy, odrazu mi skóra brazowiała, przyspiesza opalanie. Ja różnicę widzę o jakieś 80 % oczywiście na lepsze i bardzo polecam te tabletki. Całe opakowanie ok 40 zł, ale ja sknera jestem i kupuje na listki (ponad 7zł) bo myśle , że mnie wtedy taniej wyjdzie wpisz w necie w jakąś wyszukiwarkę "solarin" i dużo znajdziesz o tym,
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-13, 03:09   #59
jenn
Rozeznanie
 
Avatar jenn
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wyspy Bergamuta
Wiadomości: 725
GG do jenn
Dot.: solarium-jak czesto i jakie kosmetyki?

Ja juz sama nie wiem co mam zrobic z tym opalaniem. Bladosc mojej skory niedobrze wplywa na moje samopoczucie, ale z drugiej strony nie chce chodzic juz na solarium nawet raz w miesiacu. Po prostu nie moge tego robic wlasnej skorze...
Samoopalacze schodza nierownomiernie - to w nich przeszkadza mi najbardziej. Na nogach opalenizna z tubki wyglada OK, ale jak posmarowac np. plecy, pachy itp.?
Dzis natknelam sie w drogerii na nowosc - spray Neurtogeny "Airbrush Tanning" http://www.neutrogena.com/ProductsDetails_283.asp Ma to byc niby bardzo delikatna mgielka, rownomiernie pokrywajaca cialo, a specjalny dozownik ma docierac do trudno dostepnych miejsc, np. plecow. Pewnie sie skusze, zeby wyprobowac, ale cos mi sie zdaje, ze to po prostu normalny samoopalacz w spray'u. Co sadzicie?
jenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-13, 08:36   #60
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: solarium-jak czesto i jakie kosmetyki?

Cytat:
Napisane przez jenn
Ja juz sama nie wiem co mam zrobic z tym opalaniem. Bladosc mojej skory niedobrze wplywa na moje samopoczucie, ale z drugiej strony nie chce chodzic juz na solarium nawet raz w miesiacu. Po prostu nie moge tego robic wlasnej skorze...
Samoopalacze schodza nierownomiernie - to w nich przeszkadza mi najbardziej. Na nogach opalenizna z tubki wyglada OK, ale jak posmarowac np. plecy, pachy itp.?
Dzis natknelam sie w drogerii na nowosc - spray Neurtogeny "Airbrush Tanning" http://www.neutrogena.com/ProductsDetails_283.asp Ma to byc niby bardzo delikatna mgielka, rownomiernie pokrywajaca cialo, a specjalny dozownik ma docierac do trudno dostepnych miejsc, np. plecow. Pewnie sie skusze, zeby wyprobowac, ale cos mi sie zdaje, ze to po prostu normalny samoopalacz w spray'u. Co sadzicie?
Ja też myślę, że to zwykły spray samoopalający. Ale smarowanie się po plecach czy w okolicy pach wcale nie jest takie trudne. Ja smaruję się sama i nawet na plecach nie ma żadnych zacieków. Proponuję najpierw, w ramach ćwiczeń, balsamy brązujące. Brązują wolniej i słabiej niż samoopalacze, ale też ryzyko smug jest mniejsze. Potem można wypróbować samoopalacze. To wcale nie jest takie trudne, trzeba tylko nabrać wprawy.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:02.