Pytanie o staż - wątek zbiorczy - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-20, 18:22   #4021
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karoolaaa Pokaż wiadomość
a gdzie mozna sprawdzic wogole ten program stazu ? Tak wogole to podpisywalyscie jakas umowe z up przed rozpoczeciem stazu ?
ja program stażu dostałam razem z xerem świstków, które przyszły z UP po zakończonym stażu. Więc póki jesteś na stażu, to tego nie zobaczysz - bez sensu, ale cóż poradzić.. Teraz jestem znów na stażu i też programu nie widziałam..
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 17:39   #4022
coccinelle7
Zadomowienie
 
Avatar coccinelle7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: far far away
Wiadomości: 1 188
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

dziewczyny, mam pytanie bo jestem w tym temacie całkowicie zielona..
od czego/kogo zależy ile będzie trwał mój staż?
od pracodawcy czy UP? czy ja mam na to jakiś wpływ? ;>
chciałabym iść, ale moge tylko na 3 miesiące bo później studia dzienne...
__________________
coccinelle7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 18:34   #4023
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez coccinelle7 Pokaż wiadomość
dziewczyny, mam pytanie bo jestem w tym temacie całkowicie zielona..
od czego/kogo zależy ile będzie trwał mój staż?
od pracodawcy czy UP? czy ja mam na to jakiś wpływ? ;>
chciałabym iść, ale moge tylko na 3 miesiące bo później studia dzienne...
OD Up ile ma pieniedzy.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 18:41   #4024
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez coccinelle7 Pokaż wiadomość
dziewczyny, mam pytanie bo jestem w tym temacie całkowicie zielona..
od czego/kogo zależy ile będzie trwał mój staż?
od pracodawcy czy UP? czy ja mam na to jakiś wpływ? ;>
chciałabym iść, ale moge tylko na 3 miesiące bo później studia dzienne...
nie wiem czy opłaca Ci się to załatwiac w ogóle.. stażu nie dostaniesz ot tak od razu, możesz czekać nawet 2 miesiące na staż, a jest sens być na stażu przez miesiąc? minimalny czas stażu to 3 miesiące, czyli musiałabyś na początku lipca zacząć staż, a szczerze mówiąc nie wiem czy są na to szanse. Pewnie zależy od UP. ja od sierpnia czekałam do października na rozpoczecie stażu, moje koleżanki od maja do sierpnia. W innych UP niektórym udało się szybciej. Możesz probować.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-21, 19:23   #4025
kasius
Raczkowanie
 
Avatar kasius
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 180
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Witam Serdecznie !
Chiciałym prosic o podanie kolejności przy staraniu się o staż. jak to wszystko po kolei załatwic, tydzień temu zdałam egzamin dyplomowy i czekam na dokumenty z uczelni.
będę bardzo wdzięczna za pomoc
kasius jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 18:17   #4026
Nektarynka
Zadomowienie
 
Avatar Nektarynka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 447
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Wybrała już któraś stażystka fundusz emerytalny? Jeśli tak to jaki i jak wygląda załatwianie formalności ?
__________________
To miłość nawraca nasze serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siły zła, egoizmu i strachu
- Jan Paweł II

http://kropelka-wiary.pl/

Nektarynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 18:41   #4027
baloon84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Apropo okresu oczekiwana na staz - u mnie w urzedzie w tym miesiacu sa rozpatrywane wnioski zlozone w styczniu. I w zwazku z tym mam pytanie, czy jesli zlozylam wniosek miesiac temu a stazu jeszcze nie zaczelam i w najblizszym czasie go nie rozpoczne, a niedlugo mija mi rok od obrony to czy nadal ten staz mi przysluguje, czy juz nie moge z niego skorzystac. Nie ukonczylam jeszcze 27 lat i nie mam polrocznego doswiadczenia. Wie ktos moze cos na ten temat?
baloon84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-22, 19:29   #4028
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nektarynka Pokaż wiadomość
Wybrała już któraś stażystka fundusz emerytalny? Jeśli tak to jaki i jak wygląda załatwianie formalności ?
JA jestem w trakcie..od tygodnia
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 19:39   #4029
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kasius Pokaż wiadomość
Witam Serdecznie !
Chiciałym prosic o podanie kolejności przy staraniu się o staż. jak to wszystko po kolei załatwic, tydzień temu zdałam egzamin dyplomowy i czekam na dokumenty z uczelni.
będę bardzo wdzięczna za pomoc
1) w przypadku, gdy zdajesz się na UP -> idziesz do UP, bierzesz formularz do wypełnienia przed zarejestrowaniem się (najlepiej w informacji zapytaj gdzie dadzą ci ten formularz), wypełniasz, idziesz się rejestrować. Jesli studiowałas dziennie to musisz mieć dyplom/zaświadczenie z dziekanatu o ukończeniu studiów, no i wszystkie swistki odnośnie do tej pory wykonywanej pracy, umowy(jeśli pracowałaś, choćby na umowę-zlecenie). Po zarejestrowaniu się wyznaczją ci termin wizyty i na tej wizycie przedstawią ci oferty stażu/pracy dla ciebie (jeśli w ogole jakiekolwiek z nich posiadają). Jak Ci coś zaproponują to raczej nie możesz odmówić bo cie wyrejestrują i przez kolejne 3 miesiące nie będziesz się mogła zarejestrować. Jeśli nie mają nic dla Ciebie to tylko pokazuje się i podpisujesz. Dostajesz termin kolejnej wizyty i tyle.

2) w przypadku, gdy sama szukasz instytucji na staż -> najpierw znajdź sobie instytucję, ktora Ci powie, ze weźmie Cię na staż, jak już będziesz miała pewny staż ze strony instytucji idź do UP, zarejestruj się (jak pisałam wyżej). Jak bedziesz zarejestrowana, powiadom o tym instytucję, w której bedziesz miała staż, wtedy instytucja wypełni wniosek na ciebie jako stażystkę i wyśle to do UP. Na ustalonym terminie wizyty powiesz, że czekasz na staż, jesteś w trakcie załatwiania formalności i żeby nic ci nie proponowali. I będziesz cierpliwie czekać.

Jak coś niejasno napisałam to pytaj.

Cytat:
Napisane przez Nektarynka Pokaż wiadomość
Wybrała już któraś stażystka fundusz emerytalny? Jeśli tak to jaki i jak wygląda załatwianie formalności ?
Tak. U mnie polegało to na wypełnieniu formularza. Niektórze OFE wypełnia się przez internet. Poszukaj w necie informacji o OFE, wybierz jakiś i poczytaj jak przystąpić do niego (iść do siedziby OFE w twoim mieście, czy przez internet i potem na kuriera czekać).

Cytat:
Napisane przez baloon84 Pokaż wiadomość
Apropo okresu oczekiwana na staz - u mnie w urzedzie w tym miesiacu sa rozpatrywane wnioski zlozone w styczniu. I w zwazku z tym mam pytanie, czy jesli zlozylam wniosek miesiac temu a stazu jeszcze nie zaczelam i w najblizszym czasie go nie rozpoczne, a niedlugo mija mi rok od obrony to czy nadal ten staz mi przysluguje, czy juz nie moge z niego skorzystac. Nie ukonczylam jeszcze 27 lat i nie mam polrocznego doswiadczenia. Wie ktos moze cos na ten temat?
Wydaje mi się, że staż już nie bedzie ci przysługiwał, bo minie rok od ukończenia studiów. Ale są jeszcze przygotowania zawodowe (w praktyce jak staż tylko dla innych osób, opłacane chyba tez tak jak staż)
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 14:31   #4030
Nektarynka
Zadomowienie
 
Avatar Nektarynka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 447
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

ilo16na od tygodnia z 'braku czasu' czy wybrałaś jakiś oryginalny fundusz i tyle czasu zżera załatwianie formlaności ? ;>

moni_ka.g czyli wystarczy pójść do biura, wypełnić formularz i wsio ? Nic trudnego ... ?
__________________
To miłość nawraca nasze serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siły zła, egoizmu i strachu
- Jan Paweł II

http://kropelka-wiary.pl/

Nektarynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 15:02   #4031
Michasia222
Zadomowienie
 
Avatar Michasia222
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 259
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nektarynka Pokaż wiadomość
ilo16na od tygodnia z 'braku czasu' czy wybrałaś jakiś oryginalny fundusz i tyle czasu zżera załatwianie formlaności ? ;>

moni_ka.g czyli wystarczy pójść do biura, wypełnić formularz i wsio ? Nic trudnego ... ?


tak wystarczy iść do biura i tam załatwisz wszystko od ręki.
Teraz najlepsze jest Generali, po nim PZU a później ING, z tych radze sobie coś wybrać
__________________
brak podpisu
Michasia222 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-23, 16:10   #4032
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nektarynka Pokaż wiadomość
ilo16na od tygodnia z 'braku czasu' czy wybrałaś jakiś oryginalny fundusz i tyle czasu zżera załatwianie formlaności ? ;>
Jakos nie wiem jeszcze ktory wybrac a nie chce mi sie myslec..
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 16:13   #4033
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Jakos nie wiem jeszcze ktory wybrac a nie chce mi sie myslec..
wygooglaj sobie, który fundusz jest jednym z lepszych i wyślij zgłoszenie przez internet. papiery przyślą ci do domu, odeślesz podpisane na ich koszt i tyle zachodu.
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 13:04   #4034
Editaphx
Zadomowienie
 
Avatar Editaphx
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy wierszami.
Wiadomości: 1 475
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

zanim pojde do UP chcialam sie Was zapytac czy mogę odbyć staż poza miejscem mojego zameldowania ? ( w moim miescie po prostu nie ma odpowiedniej placówki, a za to mam fajne miejsce ale poza moim miastem, w ktorym odbywam wolontariat) a może mogłabym sie zarejestrować w UP w miescie gdzie chce odbywać staż ?
__________________


Edytowane przez Editaphx
Czas edycji: 2009-06-24 o 13:07
Editaphx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 13:25   #4035
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Editaphx Pokaż wiadomość
zanim pojde do UP chcialam sie Was zapytac czy mogę odbyć staż poza miejscem mojego zameldowania ? ( w moim miescie po prostu nie ma odpowiedniej placówki, a za to mam fajne miejsce ale poza moim miastem, w ktorym odbywam wolontariat) a może mogłabym sie zarejestrować w UP w miescie gdzie chce odbywać staż ?
Z tego co wiem musisz być tymczasowo zameldowana, wtedy bez problemu mozesz zapisać się do UP spoza Twojego miasta Wiem bo sama też tak chciałam
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 13:28   #4036
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Editaphx Pokaż wiadomość
zanim pojde do UP chcialam sie Was zapytac czy mogę odbyć staż poza miejscem mojego zameldowania ? ( w moim miescie po prostu nie ma odpowiedniej placówki, a za to mam fajne miejsce ale poza moim miastem, w ktorym odbywam wolontariat) a może mogłabym sie zarejestrować w UP w miescie gdzie chce odbywać staż ?
Musi być ten sam powiat lub przynajmniej tymczasowe zameldowanie.
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 13:30   #4037
kasius
Raczkowanie
 
Avatar kasius
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 180
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

[QUOTE=moni_ka.g;12889396]1) w przypadku, gdy zdajesz się na UP -> idziesz do UP, bierzesz formularz do wypełnienia przed zarejestrowaniem się (najlepiej w informacji zapytaj gdzie dadzą ci ten formularz), wypełniasz, idziesz się rejestrować. Jesli studiowałas dziennie to musisz mieć dyplom/zaświadczenie z dziekanatu o ukończeniu studiów, no i wszystkie swistki odnośnie do tej pory wykonywanej pracy, umowy(jeśli pracowałaś, choćby na umowę-zlecenie). Po zarejestrowaniu się wyznaczją ci termin wizyty i na tej wizycie przedstawią ci oferty stażu/pracy dla ciebie (jeśli w ogole jakiekolwiek z nich posiadają). Jak Ci coś zaproponują to raczej nie możesz odmówić bo cie wyrejestrują i przez kolejne 3 miesiące nie będziesz się mogła zarejestrować. Jeśli nie mają nic dla Ciebie to tylko pokazuje się i podpisujesz. Dostajesz termin kolejnej wizyty i tyle.

2) w przypadku, gdy sama szukasz instytucji na staż -> najpierw znajdź sobie instytucję, ktora Ci powie, ze weźmie Cię na staż, jak już będziesz miała pewny staż ze strony instytucji idź do UP, zarejestruj się (jak pisałam wyżej). Jak bedziesz zarejestrowana, powiadom o tym instytucję, w której bedziesz miała staż, wtedy instytucja wypełni wniosek na ciebie jako stażystkę i wyśle to do UP. Na ustalonym terminie wizyty powiesz, że czekasz na staż, jesteś w trakcie załatwiania formalności i żeby nic ci nie proponowali. I będziesz cierpliwie czekać.

Jak coś niejasno napisałam to pytaj.


dziękuj serdecznie już się zarejestrowałam, byłam też w u Pani od staży i muszę poroznosić po interesujących mnie instytucjach cv i podanie o przyjęcie na staż bo za ok. 3 tyg. UP będzie decydował o przydziale miejsc dla stażystów.

jeszcze raz dziękuję za pomoc

Edytowane przez kasius
Czas edycji: 2009-06-24 o 13:31 Powód: lit
kasius jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 13:40   #4038
Editaphx
Zadomowienie
 
Avatar Editaphx
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy wierszami.
Wiadomości: 1 475
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
Musi być ten sam powiat lub przynajmniej tymczasowe zameldowanie.
no to bardzo kiepsko nie mam możliwości przemeldowania.. w moim miescie naprawdę nie ma miejsca, w ktorym moglabym odbyć staż zgodny z moim wykształceniem. no fizycznie i namacalnie nie ma! nie wiem co zrobić czy są jakieś inne wyjscia oprocz tego zameldowania tym bardziej mi szkoda, bo mam super miejsce.. poza moim miastem....... najlepiej to chyba wybrać się do UP

na forum prawnym znalazlam post: "Może Pani dokonać rejestracji wyłącznie w urzędzie właściwym ze względu na adres stałego lub czasowego zameldowania.
Nie jest natomiast wykluczone by pracodawca z Wrocławia wystąpił do właściwego Pani urzędu pracy o organizację stażu - choć urzędy raczej niechętne są tak odległym stażom (problemy z kontrolą pracodawcy)."

o to daje nadzieję. mysle ze na moją korzysc przemawia fakt, że mam miejsce do odbycia stażu. a w moim miescie tego typu instytucji nie ma
__________________


Edytowane przez Editaphx
Czas edycji: 2009-06-24 o 14:03
Editaphx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 15:01   #4039
Illyana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 51
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Editaphx Pokaż wiadomość
no to bardzo kiepsko nie mam możliwości przemeldowania
Widzę, że to wszystko zależy tak naprawdę od urzędu. Ja jestem zarejetrowana w Urzędzie Pracy w Zielonej Górze, ale zameldowanie na pobyt stały mam w innym mieście, które ma swój urząd pracy. Dlatego przy rejestrowaniu się zapytałam się urzędniczki czy jest to jakiś problem, a ona odpowiedziała mi, że nie ma żadnego problemu i zdziwiła się, że o to pytam.
Teraz jestem na stażu w firmie w Zielonej Górze i nie mam żadnych problemów w związku z zameldowaniem, także moim zdaniem najważniejsze, że masz to super miejsce a już urzędnicy powinni zadbać o to, żebyś mogła realizować się tam gdzie chcesz, a nie podkładać kłody pod nogi jak to oni zazwyczaj lubią robić byleby się człowiek odczepił.
Illyana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-24, 16:47   #4040
Editaphx
Zadomowienie
 
Avatar Editaphx
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy wierszami.
Wiadomości: 1 475
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Illyana Pokaż wiadomość
Widzę, że to wszystko zależy tak naprawdę od urzędu. Ja jestem zarejetrowana w Urzędzie Pracy w Zielonej Górze, ale zameldowanie na pobyt stały mam w innym mieście, które ma swój urząd pracy. Dlatego przy rejestrowaniu się zapytałam się urzędniczki czy jest to jakiś problem, a ona odpowiedziała mi, że nie ma żadnego problemu i zdziwiła się, że o to pytam.
Teraz jestem na stażu w firmie w Zielonej Górze i nie mam żadnych problemów w związku z zameldowaniem, także moim zdaniem najważniejsze, że masz to super miejsce a już urzędnicy powinni zadbać o to, żebyś mogła realizować się tam gdzie chcesz, a nie podkładać kłody pod nogi jak to oni zazwyczaj lubią robić byleby się człowiek odczepił.
no przemyslalam sprawę i mysle, że nie ma się co martwić na zapas, jakies rozwiązanie się na pewno znajdzie. najpierw pojde do UP w swoim miescie, potem w tym miescie w ktorym chce miec staż. nie dam sobie zablokować stażu, na którym mi bardzo zależy z tym zameldowaniem to chyba faktycznie nie musi byc do konca sprawa przesądzająca, bo np. co mają zrobić ludzie z małych powiatów lub miejscowości, w ktorych nie ma mozliwosci podjęcia fajnego stażu? trzeba szukać czegoś poza swoim miastem, ja tak musialam zrobić, bo nie mialam zadnych mozliwosci u siebie
__________________

Editaphx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 16:52   #4041
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
wygooglaj sobie, który fundusz jest jednym z lepszych i wyślij zgłoszenie przez internet. papiery przyślą ci do domu, odeślesz podpisane na ich koszt i tyle zachodu.
Musze sie zebrac bo ponoc 10 lipca losowanie.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 17:57   #4042
wiolafrytka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 052
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

dziewczyny może wy znacie odpowiedż na moje pytanie. W marcu dostałam staż na pół roku *do końca wrzesnia mam* z tego co wiem staż może wynosić do roku. w lipcu minie mi rok od ukończenia studiów a w marcu skończyłam 25 lat. i teraz : czy mam szanse we wrzesniu dostac jeszcze staz czy nie bo juz nie spelniam warunkow> dodam ze tam gdzi go odbywam sa kobiety po 0 rou zycia tez na stazu i maja podobno dostac przedluzenie? nie wiecie moze jak to w moim przypadku? moze sie ktoras z was z tym spotkala> tak pytam z ciekawosci bo na dniach sie wybieram do up i sie zapytam... ale moze wy mnie uswiadomicie
wiolafrytka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-25, 10:17   #4043
anna1990
Raczkowanie
 
Avatar anna1990
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 322
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

WitamW poniedziałek zaniosłam do UP zaświadczenie od lekarza o możliwości podjęcia stażu.Powiedziano mi,że mam czekać na telefon kiedy będę mogła rozpocząć staż i będę musiała pójść do UP jeszcze po jakieś dokumenty. Nie orientujecie się ile trzeba na to czekać???U mnie staż można rozpocząć od 1 lub 15 dnia miesiąca,chciałam zacząć od 1 lipca,ale pewnie nici z tego
anna1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-26, 08:06   #4044
ania2510
Raczkowanie
 
Avatar ania2510
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 367
GG do ania2510
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Wiolafrytka myślę, że można spróbować, bo w Urzędzie Gmiy w moim mieście na stażu jest chłopak, który ma 27 lat więc albo się coś w przepisach zmieniło, albo da się je nagiąć

Aniu ja czekałam około tygodnia

Ja mam inne pytanie Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić o co chodzi z tym podpisywaniem się? Zawsze jak pójdę do UP słyszę tylko o tym podpisywaniu w kółko. Staż miałam załatwiony bardzo szybko, więc nie miałam przyjemności skorzystać z dobrodziejstw podpisania się Listy obecności to rozumiem, ale do czego to kosmiczne podpisywanie?

Tak sobie myślę, że staż zaczęłam 2 dni temu a w sumie nic o nim nie wiem
ania2510 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-26, 11:03   #4045
anna1990
Raczkowanie
 
Avatar anna1990
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 322
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ania2510 Pokaż wiadomość
Wiolafrytka myślę, że można spróbować, bo w Urzędzie Gmiy w moim mieście na stażu jest chłopak, który ma 27 lat więc albo się coś w przepisach zmieniło, albo da się je nagiąć

Aniu ja czekałam około tygodnia

Ja mam inne pytanie Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić o co chodzi z tym podpisywaniem się? Zawsze jak pójdę do UP słyszę tylko o tym podpisywaniu w kółko. Staż miałam załatwiony bardzo szybko, więc nie miałam przyjemności skorzystać z dobrodziejstw podpisania się Listy obecności to rozumiem, ale do czego to kosmiczne podpisywanie?

Tak sobie myślę, że staż zaczęłam 2 dni temu a w sumie nic o nim nie wiem
dzięki za odpowiedź,ja niestety nie mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie,bo nie wiem.
anna1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-26, 14:50   #4046
wiolafrytka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 052
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

hej dziewczyny. Dzis pytanie z innej beczki

otóż czy nie wiece jak wygląda procendura jeśli ktos dostał pracę będąc na stażu? dziś dostałam pozytywną odpowiedz z banku i będę zatrudniona od 1 lipca. i nie wiem co gdzie jak trzeba zlatwiać. czy najpierw podpisac umowe czy najpierw rozwiazac. wiem o ptrzypadku gdzie ktos roz umowe a podpisujac warunki nast mu nie odpowiadaly i musisał zrezygnować i wylądowąl na lodzie. może wiecie jak to jest na stażu?

a co do pytania o ktore pytałam wyżej doweidziałam się że można być na stazu nawet po 50 stce bo zmienily sie przepisy
wiolafrytka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-28, 13:46   #4047
wiolafrytka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 052
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wiolafrytka Pokaż wiadomość
hej dziewczyny. Dzis pytanie z innej beczki

otóż czy nie wiece jak wygląda procendura jeśli ktos dostał pracę będąc na stażu? dziś dostałam pozytywną odpowiedz z banku i będę zatrudniona od 1 lipca. i nie wiem co gdzie jak trzeba zlatwiać. czy najpierw podpisac umowe czy najpierw rozwiazac. wiem o ptrzypadku gdzie ktos roz umowe a podpisujac warunki nast mu nie odpowiadaly i musisał zrezygnować i wylądowąl na lodzie. może wiecie jak to jest na stażu?

a co do pytania o ktore pytałam wyżej doweidziałam się że można być na stazu nawet po 50 stce bo zmienily sie przepisy
up up
nikt nigdy nie zerwał stażu podejmując inną pracę?
wiolafrytka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-28, 14:07   #4048
Agula 88
Zakorzenienie
 
Avatar Agula 88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Malinowa chatka
Wiadomości: 3 890
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cześć dziewczyny jak wypełnić te listę obecności stażowa która dostarczamy do pup pod koniec miesiąca? w pierwszej rubryce jest dzień i miesiąca to jest zrozumiane a co dalej?Napisać godziny pracy i podpis ?

Edytowane przez Agula 88
Czas edycji: 2009-06-28 o 14:08
Agula 88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-28, 16:22   #4049
wiolafrytka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 052
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Agula 88 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny jak wypełnić te listę obecności stażowa która dostarczamy do pup pod koniec miesiąca? w pierwszej rubryce jest dzień i miesiąca to jest zrozumiane a co dalej?Napisać godziny pracy i podpis ?
tak. dzien miesiac nazwisko i imie stazysty i opiekuna stażysty, podpis i godziny pracy. i 2 pieczatki pracy oraz opiekuna stazysty.
ja wypelniam ja codziennie w kadrach a pod koniec miesiaca mi ja wydaja
wiolafrytka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-28, 21:34   #4050
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Pytanie o staż - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez wiolafrytka Pokaż wiadomość
up up
nikt nigdy nie zerwał stażu podejmując inną pracę?
U mnei wygladało to tak:
zadzwoniłam do UP z informacją, że zostalam przyjęta do pracy. Zapytałam, co mam teraz po koleji zrobić. Część spraw wyglądała tak jak przy "normalnym" zakończeniu stazu, czyli napisałam sprawozdanie, dałam do podbicia przez kierowniczkę działu, w kadrach wydali mi opinię, to wszystko zawiozłam do UP. ALE: do kadr i do UP musiałam dać jeszcze oświadczenie, że z dniem tymitym konczę staż z powodu podjęcia zatrudnienia od dnia ... Do UP usiałam jeszcze zanieść oświadczenie z miejsca pracy (umowy jeszcze nie otrzymałam) że mnei zatrudniają.
Chyba o niczym nie zapomnialam.

Aha - do pracy przyniosłam tez oświadczenie z UP ze odbyłam staż i ile on trwał (przerwałam po 4 miesiącach), bo to się liczy do długości przysługującego urlopu i że zostałam wyrejestrowana.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:54.