Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :) - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-12, 20:37   #4681
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Dziękuję Dziewczyny jeszcze raz Błąd jest z wagą bo jednak 3300g
Fuertka mogę Cię prosić o poprawę?

Wybraliśmy imię Hania Doszłam do kompromisu z mężem że drugie imię może wybrać z rodziny itp.

Jesteśmy po karmieniu i odpocznę chwilę
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 10:32   #4682
Marita1203
Raczkowanie
 
Avatar Marita1203
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 340
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

.

Edytowane przez Marita1203
Czas edycji: 2015-07-18 o 18:41
Marita1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 10:35   #4683
Viloet
Raczkowanie
 
Avatar Viloet
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 217
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Ja tez myślę: Inga czy Jagoda
no i zobaczymy kiedy będzie chciała wyjść, już tyle dzieci na świecie, dzis mi sie śniło ze pojechałam na IP
Viloet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 10:40   #4684
cicha1990
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 975
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Hej dziewczynki Przepraszam ze tak dlugo sie nie odzywalam ale dopiero odplailam pierwszy raz lapka.. na kom latwiej mi wejsc na fb niz tu.
Moze opisze moj porod. W sobote 4lipca ok 18 poczulam ze mi wody odeszly wiec prysznic ogarnianie i ok 20bylismy w szpitalu. Podczas badania lekarz mowi ze to na pewno nie wody bo czul pecherz plodowy jak badal plcami i ze glowka sobie 'plywa' zrobil usg i mowi ze mam duzo wod i to na pewno nie one ze to mogly byc jakies wody przed itd.. ze szyjka 2cm i rozwarcie na opuszek. wiec wrocilam do domu. W nocy z soboty na niedziele ok1 w nocy zaczely sie skurcze i wody zaczely odplywac bo bylo ich coraz wiecej bylam tego pewna. Przez noc meczylam sie ze skurczami co ok10/8minut wiec cala noc nie spalam. Rano w niedziele pojechalismy do mojego szpitala. Na ktg skurcze byly ale nie jakies duze ale mnie bolaly. Zbadal mnie lekarz stwierdzil szyjka 0,5cm rozwarcie na 2cm i wody odchodza. Ale uwaga brak miejsc na pordowce wiec lekarz dzwonil i pytal gdzie mnie moga przyjac. w koncu zgodzili sie mnie przyjac na madalinskiego. Ok 13bylismy na miejscu rozwarcie nadal 2cm wiec od 13.45 podlaczyli mi oxy.. i zaczela sie jazda bez trzymanki bo bolalo jak skurczysyn.. chodzic nie moglam wiec caly czas tylko skakalam na pilce i sie kolysalam..ok 17rozwarcie 4cm;/ oxy nadal podawana a ja z bolu prawie plakalam ale co zrobic.. o 19weszlam do wanny i siedzialam tam z godzine i poprosilam o znieczulenie bo juz nie dawalam rady podczas badania okazalo sie ze to ostatnia chwila bo 8cm rozwarcia. Dostalam znieczulenie i przez 2 godziny moglam odpoczac.. o 22 10cm rozwarcia znieczulenie juz nie dzialalo i zaczely sie parte.. glowka nie chciala zejsc do kanalu parlam na rozne sposoby na boku,na kucki,na plecach no roznie.. i wreszcie o 0.40 6lipca przyszedl na swiat Mikolaj 56cm i 4095wagi z 38cm glowka.. dlatego nie chciala wejsc do kanalu.. rozcieli mnie i popekalam.. i tak o to moj porod trwal 24h;D
__________________
niunio szalejacy w brzuszkuhttps://www.youtube.com/watch?v=fozUVyMwbxk
cicha1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 12:55   #4685
tarasia
Wtajemniczenie
 
Avatar tarasia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: góry
Wiadomości: 2 476
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez Marita1203 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a podczas kp bierzecie jakieś witaminy?
Ja kończę te
które brałam w ciąży.




Cytat:
Napisane przez Kropek22225 Pokaż wiadomość
Z ostatniej chwili aknaa urodziła o 13:25!!!!!!!!

👍 brawo!




Cytat:
Napisane przez Kropkaa Pokaż wiadomość
Hej,wczoraj na swiat przyszla nasza corka 8.28 rano 3030g i 49 cm w 39t 5 dz probujemy sie karmic.Pozdrawiamy

brawo 👍




Cytat:
Napisane przez Marita1203 Pokaż wiadomość
Gratuluję wszystkim Mamusiom, które już trzymają swoje dzieciątka na rękach

Dziewczyny a nie wiem czy był poruszany temat szczepień czy będziecie szczepić swoje maleństwa dodatkowo na np pneumokoki itp itd bo ja mam dylemat
My myśleliśmy o rotawurusach.
__________________
NASZ ŚLUB
w dniach
w latach



tarasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 13:14   #4686
Marita1203
Raczkowanie
 
Avatar Marita1203
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 340
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

.

Edytowane przez Marita1203
Czas edycji: 2015-07-18 o 18:41
Marita1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 14:14   #4687
niezalogowana
Rozeznanie
 
Avatar niezalogowana
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 713
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Hej dziewczyny
Jakaś wypluta jestem, nocami się kręcę i wiercę, nie umiem spać... A w ciągu dnia chodzę jak zombie czuję się jak na początku ciąży, tylko z większym obciążeniem. Nawet mnie mdli
Jestem przerażona na myśl o porodzie... jak czytam że to trauma, ból nieziemski, ma się ochotę umrzeć itp. to schizuję ja jestem mega wrażliwa na ból! Lekko mnie głowa zaboli i już biorę tabletkę, ehhhh...

Dziewczyny, czy Wy bierzecie/brałyście ZZO? Jest po nim faktycznie taka ulga? Warto?

Cytat:
Napisane przez Viloet Pokaż wiadomość
Ja tez myślę: Inga czy Jagoda
no i zobaczymy kiedy będzie chciała wyjść, już tyle dzieci na świecie, dzis mi sie śniło ze pojechałam na IP
Inga przepięknie!
Osobiście nie nazwałabym dziecka jak owoc, no ale to tylko moje zdanie

Cytat:
Napisane przez Marita1203 Pokaż wiadomość
Gratuluję wszystkim Mamusiom, które już trzymają swoje dzieciątka na rękach

Dziewczyny a nie wiem czy był poruszany temat szczepień czy będziecie szczepić swoje maleństwa dodatkowo na np pneumokoki itp itd bo ja mam dylemat
Ja będę szczepić tylko na obowiązkowe, żadnych dodatkowych
__________________

Będę Mamą
niezalogowana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-13, 14:41   #4688
cicha1990
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 975
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez niezalogowana Pokaż wiadomość

Dziewczyny, czy Wy bierzecie/brałyście ZZO? Jest po nim faktycznie taka ulga? Warto?
Powiem tak. ja wogole nie myslalam o tym zeby brac znieczulenie.. ale moj porod byl dlugi caly czas z oxy wiec bol byl niesamowity skurcze caly czas co minute wiec nie mialam sily..zdecydowalam sie jak sie okazalo w ostatnim momencie bo bylo 8cm rozwarcia i naprawde myslalam ze bedzie bolalo a samo wklucie prawie wogole nie czulam moze dlatego ze bylam skupiona na bolu od skurczy i na oddychaniu aby minal. od razu po dostaniu znieczulenia ulga nieziemska.. 2godziny bez bolu moglam odpoczac.. nie wiem co bym zrobila gdyby okazalo sie ze za pozno na znieczulenie.. bez tych dwoch godzin odpoczynku pewnie nie dalabym rady urodzic naturalnie i skonczyloby sie cc bo bym poprostu zemdlala..
__________________
niunio szalejacy w brzuszkuhttps://www.youtube.com/watch?v=fozUVyMwbxk
cicha1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 17:32   #4689
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Ale mamy beznadziejną pogodę ostatnie dni wietrznie i często pada. Oczywiście jak mąż ustawił basen to się pogoda popsuła i chyba się nie wykąpię w tym roku

Piszecie o zzo. Gdybym miała taką możliwość to bym brała, nie uważam, że jest sens się męczyć. Nic mi to nie udowadnia jak niektórzy chcą poczuć tą naturę. Skoro można sobie ulżyć przy skurczach to myślę, że warto. Potem trzeba szybko dojść do siebie by dzidziusiem się zająć więc lepiej się nie przemęczać :p
Przy synku miałam gaz rozweselający. Niektórzy mówią, że nie działa na nich a na mnie super (stawiam, że ten kto nie potrafi się zaciągnąć to nie skorzysta) jak po mocnym drinku było ale chwilę tylko wdychałam bo zaczęły się parte. Muszę zapytać gin czy teraz mają gaz. Wtedy akurat trafiłam na "dostawę" hahaha
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 17:47   #4690
sagarmathaa
Raczkowanie
 
Avatar sagarmathaa
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 160
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez niezalogowana Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Jakaś wypluta jestem, nocami się kręcę i wiercę, nie umiem spać... A w ciągu dnia chodzę jak zombie czuję się jak na początku ciąży, tylko z większym obciążeniem. Nawet mnie mdli
Jestem przerażona na myśl o porodzie... jak czytam że to trauma, ból nieziemski, ma się ochotę umrzeć itp. to schizuję ja jestem mega wrażliwa na ból! Lekko mnie głowa zaboli i już biorę tabletkę, ehhhh...

Dziewczyny, czy Wy bierzecie/brałyście ZZO? Jest po nim faktycznie taka ulga? Warto?



Inga przepięknie!
Osobiście nie nazwałabym dziecka jak owoc, no ale to tylko moje zdanie



Ja będę szczepić tylko na obowiązkowe, żadnych dodatkowych
Ja chciałam a nie dostałam, bo nie małam konsultacji z anastezjologiem - trochę załamałam sie w tym momencie bo już ból był niesamowity. Dostalam jakieś silne przeciwbólowe ale tylko mnie otępiły a ból był taki sam, gaz też na mnie nie podziałał ja bym brała - serio
sagarmathaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-13, 17:49   #4691
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Strobiluska, a co tam u was?
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-13, 18:10   #4692
martynka2812
Raczkowanie
 
Avatar martynka2812
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Marki
Wiadomości: 304
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez niezalogowana Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Jakaś wypluta jestem, nocami się kręcę i wiercę, nie umiem spać... A w ciągu dnia chodzę jak zombie czuję się jak na początku ciąży, tylko z większym obciążeniem. Nawet mnie mdli
Jestem przerażona na myśl o porodzie... jak czytam że to trauma, ból nieziemski, ma się ochotę umrzeć itp. to schizuję ja jestem mega wrażliwa na ból! Lekko mnie głowa zaboli i już biorę tabletkę, ehhhh...

Dziewczyny, czy Wy bierzecie/brałyście ZZO? Jest po nim faktycznie taka ulga? Warto?



Inga przepięknie!
Osobiście nie nazwałabym dziecka jak owoc, no ale to tylko moje zdanie



Ja będę szczepić tylko na obowiązkowe, żadnych dodatkowych
Ja mialam nadzieje, ze obejdzie sie bez znieczulenia, ale niestety-po oksy bole byly tak silne, ze lepiej nie mowic. Zal mi tylko bylo meza, bo byl przerazony jak mi wbijali cewnik w kregoslup ale ulga nieziemska, przez te ok. 1,5 godz. mogli ze mna robic co chcieli, czulam skorcze ale nie byly bolesne. Samo wklucie nie bolalo, nieprzyjemne bylo jedynie to uczucie rozchodzenia sie czegos w kregoslupie, nic wiecej. Pamietam jak ja bylam przerazona, i z mojej perspektywy kiedy juz sie zaczelo i nie bylo odwrotu to jechalam spokojna, najgorsze bylo to oczekiwanie kiedy sie zacznie. A kto wie, moze bedziesz miala ekspresowy porod
martynka2812 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-14, 00:56   #4693
fuertka88
Rozeznanie
 
Avatar fuertka88
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 673
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez Kropkaa Pokaż wiadomość
Dziekuje Dziewczyny Miałysmy problemy z karmieniem ale uczymy sie razem także jesteśmy dobrej myśli
Powodzenia

Cytat:
Napisane przez Kropkaa Pokaż wiadomość
Dziękuję Dziewczyny jeszcze raz Błąd jest z wagą bo jednak 3300g
Fuertka mogę Cię prosić o poprawę?

Wybraliśmy imię Hania Doszłam do kompromisu z mężem że drugie imię może wybrać z rodziny itp.

Jesteśmy po karmieniu i odpocznę chwilę
Gotowe

Cytat:
Napisane przez Marita1203 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a nie wiem czy był poruszany temat szczepień czy będziecie szczepić swoje maleństwa dodatkowo na np pneumokoki itp itd bo ja mam dylemat
Będziemy szczepić tylko tymi na nfz , nic dodatkowego Mimo, że dziewczyny są wcześniakami i np. pneumokoki mają mieć za darmo - rezygnujemy
__________________
28.10 - II kreseczki
05.12 - 2 serduszka
20.01 - Córeczki
28.01 - Pierwsze ruchy

16.05 - 32t1d/40
Nasze 1860g i 1810g szczęścia


fuertka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-14, 04:18   #4694
Kropkaa
Rozeznanie
 
Avatar Kropkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 971
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

FuertkaDziękuje

Wszłyśmy do domu i właśnie czuje że zbliża się nawał Karmię Hanię piersią jak na razie i ściągam do poczucia ulgi.Najgorsze że musiałam zakaszlnąć a ból po cięciu jakby mnie rozrywało;/ Hania jest kochana,patrzy malutkimi oczami i jest taka urocza.Liliana przywitała ją bardzo ciepło,ucieszyła się na mój widok aż piszczała i mówiła do siostry

Zobaczymy jak nam będzie szło z karmieniem,jednak wysokie mam ciśnienie 140/150 na 90 albo 100 i we środę muszę jechać do szpitala na kontrolne badanie ciśnienia+do tego doszły mi obrzeki kostek co w ciąży mi się nie zdarzyło.

Lekarz wspomniał o rzucawce popoorodowej która objawami przypomina tą przedporodową Teraz trzeba podliczyć koszty i zapłacić za pobyt w szpitalu
__________________
"Pokochać to największe ryzyko ze wszystkich, to oddanie swojej przyszłości i swojego szczęścia w ręce drugiego człowieka, to zaufanie bez reszty, to odsłonięcie swoich słabości..."


Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-14, 13:14   #4695
ciezka_sytuacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 262
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Hej dziewczyny przepraszam że tak długo nie pisałam, ale jak pisałam wcześniej 6.07 położyli mnie do szpitala, a 7.07 urodziłam synka z wagą 3800g i dł 55cm 10pkt, poród sn długi 11h z oksytocyną na sam koniec krocze niestety nacięto.
Podczytywałam was w miarę możliwości i zauważyłam, że sporo dzieci urodziło się 7 lipca. Mamy kryzys z kp nie podejrzewałam że to aż takie trudne, ale mam nadzieję że szybko się ułoży. Mały jest trochę niegrzeczny od porodu śpię po 3-4h dziennienajgorsze są noce już nie mogę się doczekać kiedy podrośnie

Trzymam kciuki za resztę mam w dwupaku
ciezka_sytuacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-14, 15:21   #4696
martynka2812
Raczkowanie
 
Avatar martynka2812
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Marki
Wiadomości: 304
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Czesc laski

W koncu odpalilam komputer, wrzucilam pare zdjec do klubu. Mala w dzien spi po 4 godziny, za to w nocy sie bawi w syrene strazacka... A to czkawka, a to kupa, a to cyca i tak w kolo i taki ma radar czarownica jedna, ze jak tylko maz mi zrobi cos do jedzenia to zaraz placze i zjesc spokojnie nie moge a wystarczy, ze tata ja wezmie na chwile na raczki i od razu sie uspokaja.

A mam pytanie do mam, ktore nie maja problemu z kp, czy wy tez sie zalewacie mlekiem? Ja dzis rano wstalam, zmienialismy malej pieluszke i poczulam cos mokrego na rece, spojrzalam i pokarm mi doslownie sciekal z lewej piersi
martynka2812 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-14, 15:31   #4697
agave
Rozeznanie
 
Avatar agave
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 781
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez martynka2812 Pokaż wiadomość
Czesc laski

W koncu odpalilam komputer, wrzucilam pare zdjec do klubu. Mala w dzien spi po 4 godziny, za to w nocy sie bawi w syrene strazacka... A to czkawka, a to kupa, a to cyca i tak w kolo i taki ma radar czarownica jedna, ze jak tylko maz mi zrobi cos do jedzenia to zaraz placze i zjesc spokojnie nie moge a wystarczy, ze tata ja wezmie na chwile na raczki i od razu sie uspokaja.

A mam pytanie do mam, ktore nie maja problemu z kp, czy wy tez sie zalewacie mlekiem? Ja dzis rano wstalam, zmienialismy malej pieluszke i poczulam cos mokrego na rece, spojrzalam i pokarm mi doslownie sciekal z lewej piersi
Mi też mleko samo wypływa z piersi. Cały czas noszę wkładki laktacyjne.
Z nawałem już się uporałam-musiałam parę razy ściągnąć pokarm. Teraz jak mały za długo śpi to piersi robią mi się bolesne, ale mały daje radę opróżnić je.

Czy u Was też tak długo trwa karmienie? Z jednej piersi ciągnie mi około pół godziny, potem wierci się, więc przekładam na drugą pierś i znowu pół godziny ciągnie. Po czym dalej nie śpi. Po zaniesieniu do łóżeczka otwiera oczy i macha nóżkami, kicha, ma czkawkę, rozgląda się. Po około godzinie prób usypiania-noszenia, dawania smoczka, znowu daję mu pierś i znowu ssie godzinę. I tak zawsze zanim zaśnie to z 3 godziny się męczymy. A dzisiaj to od 7 do 14 nie spał. Wydawało mi się że niemowlaki więcej śpią. Mam wrażenie że cały czas siedzę i karmię. Najgorzej w nocy jak mnie obudzi o 1 i do 4 sobie siedzimy-a ja przysypiam.

Co prawda nadal z karmieniem mamy problem, bo tylko przez kapturki mały łapie pierś. Bez nie potrafi dobrze się zassać.
__________________
mój frywolitkowy wątek
agave jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-14, 16:31   #4698
Viloet
Raczkowanie
 
Avatar Viloet
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 217
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

a ja czekam....
wogole głupie pytanie mam- boje się ze nie odróżnię skurczy od ruchów dziecka- czy to możliwe?
Viloet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-14, 16:49   #4699
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Bry! ja dziś byłam znów na ktg, wszystko ok, dla odmiany mały dzisiaj przespał badanie. Potem poszłam na kontrolę do dr tam w szpitalu (bo dziś termin z OM) no i zmacał co i jak, stwierdził, że wszystko już mięciutkie ale jeszcze nie rodzimy .. no więc czekam na termin "klinikowy"
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-14, 17:26   #4700
sagarmathaa
Raczkowanie
 
Avatar sagarmathaa
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 160
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez Viloet Pokaż wiadomość
a ja czekam....
wogole głupie pytanie mam- boje się ze nie odróżnię skurczy od ruchów dziecka- czy to możliwe?
Nie martw się, będziesz wiedziała że to skurcze
sagarmathaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 07:09   #4701
Strobiluska
Zadomowienie
 
Avatar Strobiluska
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 1 456
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

hej hej

ja też wrzuciłam Małego do klubu jesteśmy w domu we trójkę, uczymy się nowego życia i szczerze powiedziawszy, ten tygodniowy szkrab robi z nami co chce

Gratulacje dla wszystkich Mamuś

tym nierozpakowanym życzę szybkiego porodu
__________________

I proszę Cię Aniele Stróżu mój, nie mrugaj, bo wtedy sypie mi się życie...
Strobiluska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 10:53   #4702
niezalogowana
Rozeznanie
 
Avatar niezalogowana
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 713
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Dziewczyny, my chyba wszystkie urodzimy w czwartej części szkoda, że wątek tak upadł...
__________________

Będę Mamą
niezalogowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 10:59   #4703
sagarmathaa
Raczkowanie
 
Avatar sagarmathaa
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 160
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

ehem, inaczej nie będzie :-D
sagarmathaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 11:51   #4704
martynka2812
Raczkowanie
 
Avatar martynka2812
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Marki
Wiadomości: 304
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Czesc laski

Spie na stojaco. Mala taki popis dala w nocy, od 22 do po 4 rano tylko cyc, czkawka, pielucha i tak w kolo. Ani u siebie w lozeczku ani z nami nie mogla spac.

Cytat:
Napisane przez agave Pokaż wiadomość
Mi też mleko samo wypływa z piersi. Cały czas noszę wkładki laktacyjne.
Z nawałem już się uporałam-musiałam parę razy ściągnąć pokarm. Teraz jak mały za długo śpi to piersi robią mi się bolesne, ale mały daje radę opróżnić je.

Czy u Was też tak długo trwa karmienie? Z jednej piersi ciągnie mi około pół godziny, potem wierci się, więc przekładam na drugą pierś i znowu pół godziny ciągnie. Po czym dalej nie śpi. Po zaniesieniu do łóżeczka otwiera oczy i macha nóżkami, kicha, ma czkawkę, rozgląda się. Po około godzinie prób usypiania-noszenia, dawania smoczka, znowu daję mu pierś i znowu ssie godzinę. I tak zawsze zanim zaśnie to z 3 godziny się męczymy. A dzisiaj to od 7 do 14 nie spał. Wydawało mi się że niemowlaki więcej śpią. Mam wrażenie że cały czas siedzę i karmię. Najgorzej w nocy jak mnie obudzi o 1 i do 4 sobie siedzimy-a ja przysypiam.

Co prawda nadal z karmieniem mamy problem, bo tylko przez kapturki mały łapie pierś. Bez nie potrafi dobrze się zassać.
U nas dokladnie to samo, zwlaszcza w nocy. Jak juz usnie w dzien to ladnie pospi, ale ile sie nassie to jej

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Bry! ja dziś byłam znów na ktg, wszystko ok, dla odmiany mały dzisiaj przespał badanie. Potem poszłam na kontrolę do dr tam w szpitalu (bo dziś termin z OM) no i zmacał co i jak, stwierdził, że wszystko już mięciutkie ale jeszcze nie rodzimy .. no więc czekam na termin "klinikowy"
Mi lekarz tez ostatnio mowil, ze jeszcze nie rodzimy, urodzilam tydzien pozniej w sumie moglo sie przyspieszyc przez dlugi wypad nad wisle i przytulanki z mezem

Cytat:
Napisane przez Viloet Pokaż wiadomość
a ja czekam....
wogole głupie pytanie mam- boje się ze nie odróżnię skurczy od ruchów dziecka- czy to możliwe?
Spokojnie, odroznisz
martynka2812 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 12:22   #4705
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez niezalogowana Pokaż wiadomość
Dziewczyny, my chyba wszystkie urodzimy w czwartej części szkoda, że wątek tak upadł...
he he a jak pisałam na początku wątku o tym to mnie wyśmiały panny a tu się sprawdzi raczej na fb też już ciszej niż na początku rozpakowywania

ja mam dziś wizytę, podejrzę co tam u mojej dziuni, ciekawe jak sobie leży bo ostre akrobacje jeszcze wyczynia.

Widziałam u sierpniówek, że są już dwie rozpakowane mamuśki. Robią presję
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 12:30   #4706
fuertka88
Rozeznanie
 
Avatar fuertka88
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 673
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez niezalogowana Pokaż wiadomość
Dziewczyny, my chyba wszystkie urodzimy w czwartej części szkoda, że wątek tak upadł...
Szkoda

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Cytat:
Napisane przez ciezka_sytuacja Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny przepraszam że tak długo nie pisałam, ale jak pisałam wcześniej 6.07 położyli mnie do szpitala, a 7.07 urodziłam synka z wagą 3800g i dł 55cm 10pkt, poród sn długi 11h z oksytocyną na sam koniec krocze niestety nacięto.
Podczytywałam was w miarę możliwości i zauważyłam, że sporo dzieci urodziło się 7 lipca. Mamy kryzys z kp nie podejrzewałam że to aż takie trudne, ale mam nadzieję że szybko się ułoży. Mały jest trochę niegrzeczny od porodu śpię po 3-4h dziennienajgorsze są noce już nie mogę się doczekać kiedy podrośnie

Trzymam kciuki za resztę mam w dwupaku
Gratulacje!!!
__________________
28.10 - II kreseczki
05.12 - 2 serduszka
20.01 - Córeczki
28.01 - Pierwsze ruchy

16.05 - 32t1d/40
Nasze 1860g i 1810g szczęścia


fuertka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 12:36   #4707
martynka2812
Raczkowanie
 
Avatar martynka2812
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Marki
Wiadomości: 304
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez fuertka88 Pokaż wiadomość
Szkoda
Niestety... Chociaz mimo, ze mi wygodniej na fejsie to wole pisac tu, wszystko czytelnie, tam sie po prostu mozna zgubic, zreszta nie wszystkie maja fb.

A co myslicie o podawaniu noworodkowi didocha? Ja sie zaczelam zastanawiac czy mala rzeczywiscie jest taka glodna, ze wiecznie wisi na cycu, czy tylko ma silna potrzebe ssania i mi nakreca laktacje, chociaz z drugiej strony nie chce jej przyzwyczajac do smoczka, zeby potem nie miala trudnosci z odstawieniem i wady zgryzu... Jejku, taki maly czlowiek a cale zycie do gory nogami mi obrocil
martynka2812 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 12:53   #4708
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

Cytat:
Napisane przez martynka2812 Pokaż wiadomość
Niestety... Chociaz mimo, ze mi wygodniej na fejsie to wole pisac tu, wszystko czytelnie, tam sie po prostu mozna zgubic, zreszta nie wszystkie maja fb.

A co myslicie o podawaniu noworodkowi didocha? Ja sie zaczelam zastanawiac czy mala rzeczywiscie jest taka glodna, ze wiecznie wisi na cycu, czy tylko ma silna potrzebe ssania i mi nakreca laktacje, chociaz z drugiej strony nie chce jej przyzwyczajac do smoczka, zeby potem nie miala trudnosci z odstawieniem i wady zgryzu... Jejku, taki maly czlowiek a cale zycie do gory nogami mi obrocil
czasem bez smoczka nie da rady. synkowi dałam ale tak chyba od 2mca i tylko do zaśnięcia. Jak miał ok 11mcy to odzwyczaiłam go z dnia na dzień bez kłopotu. Z perspektywy czasu myślę, że niekoniecznie był mu wcześniej potrzebny skoro tak lekko z niego zrezygnował
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 13:13   #4709
ciezka_sytuacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 262
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

[QUOTE=martynka2812;520899 59]Czesc laski

Spie na stojaco. Mala taki popis dala w nocy, od 22 do po 4 rano tylko cyc, czkawka, pielucha i tak w kolo. Ani u siebie w lozeczku ani z nami nie mogla spac.


U mnie jest podobnie nie tylko w nocy, ale także w dzień
Cytat:
Napisane przez fuertka88 Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------


Gratulacje!!!
Dziękuję
ciezka_sytuacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-15, 13:26   #4710
sagarmathaa
Raczkowanie
 
Avatar sagarmathaa
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 160
Dot.: Mamusie LIPCOWE 2015, cz. 4 :)

[QUOTE=ciezka_sytuacja;520 91130]
Cytat:
Napisane przez martynka2812 Pokaż wiadomość
Czesc laski

Spie na stojaco. Mala taki popis dala w nocy, od 22 do po 4 rano tylko cyc, czkawka, pielucha i tak w kolo. Ani u siebie w lozeczku ani z nami nie mogla spac.


U mnie jest podobnie nie tylko w nocy, ale także w dzień


Dziękuję
Gratuluję ! ja tez urodziłam 07. Współczuje ja miałam tylko jedną taką nocke i niewybrazam sobie jesli mialoby tak byc calyczas
sagarmathaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-19 20:28:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:24.