Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13 - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-28, 13:49   #1921
anaiss86
Zadomowienie
 
Avatar anaiss86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 120
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez avataris Pokaż wiadomość
i masz, czyli on jest do dupy? co ja z tym zrobie
Pozostaje mielenie sera? Wszystkie są do dupy?
moze to przez te sery wolniej chudne co robić

APEL DO WSZYSTKICH DUKANEK !!!

POMOŻECIE? KTÓRE WIADRA Z SEREM NADAJĄ SIĘ NA NASZĄ DIETĘ, BO JA JUŻ ZGŁUPIAŁAM


kurcze ja sama nie wiem teoretycznie chyba sie nie nadaje skoro zwrocono mi uwage ale ja na nim pieke ...... nie bic!
__________________


anaiss86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 13:49   #1922
blackhardcore
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 263
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

heeelooołłł
gratuluje spadeczkow, ja narazie sie nie waze, waga mi miga wiec po co sie denerwowac, zwaze sie jakos za tydzien i zobaczymy.

dziekuje ze rade-makrela z jajem i przecierem jest jeszcze zjadliwa!!!! dziekuje wieczorem sprobuje zjesc druga polowe puszki z serkiem wiejskim i jajcem, nie wiem moze cos jeszcze znajde jakies pomysly!

co do linka d o z . p l to tam widze ze trzeba zamowic powyzej 20 zl zeby byl odbior w aptece, blizko domu. chyba kupie normalnie choc widze ze roznica jest 4 zl. normalnie kosztuje ok 13 zl
chyba ze nazbieram zakupow za 20 zl
__________________
separacja z Dukanem... do odwolnia
blackhardcore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 13:51   #1923
anaiss86
Zadomowienie
 
Avatar anaiss86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 120
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez Aleksandra_M Pokaż wiadomość
dziekuje za buziaki. corcia sie ucieszy.... ale czy zrozumie ze to Ciocia z komputera przesyla??

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

POGODA

super opowiesci widze bedziemy teraz mialy
witam i powodzenia

ale fajnie zostalam ciocia
__________________


anaiss86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 13:52   #1924
Aleksandra_M
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 541
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

w koncu Was dogonilam...
jutro i pojutrze urlop (szykuje sie na weekendowy najazd rodziny na urodziny)
ale cale szczescie od jutra PW wiec zrobie zupke jarzynowa a na drugie kapuste mloda duszona i bede mogla jesc tez sobie dorzuce cycuszki z kuraczka a im jakiejs kielbachy
im wymysle jakies ciasto, a sobie babeczki i serniczek... ciekawe czy sie zorientuja ze jestem na diecie. bo jak na razie to chyba TŻ im nie rozgadal. wie tylko moja babcia (ta od dietycznego kotleta w podwojnej panierce)
na zapach piwa i wodki mnie odrzuca, ale redsika byl wypila (wybijcie mi to z glowy )
Aleksandra_M jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 13:55   #1925
Agnese69
Zadomowienie
 
Avatar Agnese69
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 498
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez avataris Pokaż wiadomość
APEL DO WSZYSTKICH DUKANEK !!!

POMOŻECIE? KTÓRE WIADRA Z SEREM NADAJĄ SIĘ NA NASZĄ DIETĘ, BO JA JUŻ ZGŁUPIAŁAM
No i ja zgłupiałam... Ja się do apelu dołączam więc...
Kupuję w Carrfurze taki ser twarogowy zmielony do serników - dwa opakowania jak duży jogurt albo śmietana w katronowej obwolucie takiej. Napisane na nim jest "półtłusty", ale tego tłuszczu ma 4%. Na tym robię chlebki i do sernika też go dodałam. Kupiłam tez kiedyś Dr Oetkera też w takim "śmietanowym" opakowaniu. No użyłam i zjadłam. Nie wiem teraz czy to dobrze, czy źle. Jakichś większych zastojów czy wzrostów nie posiadam. Wczoraj miałam wzrost o 0,5, ale dziś spadło o 1 kg., bo to woda przed @ była głównie. Nie zauważam więc wpływu używania tych serów na mój spadek wagi, a uzywam tych carrfurowych sporo, bo właściwie codziennie jem chlebek... To może oznaczać, że nie jest on szkodliwy...
Agnese69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 13:57   #1926
kochak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 562
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez avataris Pokaż wiadomość
kochak krówka
hihi ja moge taylko muuuuuuuuuuuuuuuuuu zrobić... bede mniej zagladala siedze w ps i robie rtusze zdjęć....
kochak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 14:01   #1927
rilli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 307
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

No, dobrze.
Jeżeli ja schudłam te 3-5 kg w ciągu tej uderzeniówki to czy mi się to nie zwróci potem? bo się tego najbardziej obawiam...
__________________
''Nie mów nic. Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.'' - Paulo Coelho
rilli jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-28, 14:02   #1928
india40
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 137
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez avataris Pokaż wiadomość
i masz, czyli on jest do dupy? co ja z tym zrobie
Pozostaje mielenie sera? Wszystkie są do dupy?
moze to przez te sery wolniej chudne co robić

APEL DO WSZYSTKICH DUKANEK !!!

POMOŻECIE? KTÓRE WIADRA Z SEREM NADAJĄ SIĘ NA NASZĄ DIETĘ, BO JA JUŻ ZGŁUPIAŁAM
Mam przed sobą ser w wiaderku 1 kg - Dr.Oetker i pisze na nim tak:
nie zawiera substancji stabilizujących, B 10,2, W 3,6, T 3,0. Przeglądałam dostępne sery w Tesco i ten miał najlepsze wartości. Sernik wychodzi z niego super. Robiłam z sera Pilos z Lidla, ale jakoś mi nie podszedł. Mam nadzieję, że trochę pomogłam. Ja zostaję przy tym serze.
__________________
START 69 kg
Wzrost 165 cm
U 2 dni- - 2,5 kg
II od 21.07.10
19.08.10 - 63,6 kg
Cel 58 kg
india40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 14:10   #1929
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez avataris Pokaż wiadomość
za grzechybo kara musi być a za spadek: oklaski:

Jakiej firmy masz wagę? też chcę taką co po grzechach się chudnie,
chociaż na razie dukam grzecznie.
Ja wagę mam z Biedronki-CIATRONIC,przez zimę miałam wrażenie że się ZEpsuła,ale jak jestem na diecie, to waga już nie stoi w miejscu...,ale nie jest elektroniczna,to konkretne spadki podaje.
Dla mnie ważne,że już nie przekracza 60tki.
p.s.batki przyjmuję,ale co zjadłam i kawki ajerkoniakowej wypiłam,to tylko pozazdrościć możecie....N o i dalej ciągnę proteinowe czwartki,skoro na nich też spada...i chyba odwiedzę koleżanki z wątku na III-pomału.

A co do testu Dukana,to też miałam problem,bo nick się powtarzał(i mi podświetlało na czerwono),dopiero jak zmieniłam na inne to było dobrze... i hasło chyba powyżej 6 znaków musi być, też na to trzeba zwrócić uwagę!(bo wcześniej nie doczytałam)z tego wzoru....

A co do sera,no te wiaderka,gdzie tłuszcz do 4%(a tłuszcz+węgl. nie przewyższa zawartości białka)....te są wzorcowe dla dukanek,bo firma to już wg uznania.
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak

Edytowane przez barbra66
Czas edycji: 2010-07-28 o 14:16
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 14:12   #1930
anaiss86
Zadomowienie
 
Avatar anaiss86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 120
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez Aleksandra_M Pokaż wiadomość
w koncu Was dogonilam...
jutro i pojutrze urlop (szykuje sie na weekendowy najazd rodziny na urodziny)
ale cale szczescie od jutra PW wiec zrobie zupke jarzynowa a na drugie kapuste mloda duszona i bede mogla jesc tez sobie dorzuce cycuszki z kuraczka a im jakiejs kielbachy
im wymysle jakies ciasto, a sobie babeczki i serniczek... ciekawe czy sie zorientuja ze jestem na diecie. bo jak na razie to chyba TŻ im nie rozgadal. wie tylko moja babcia (ta od dietycznego kotleta w podwojnej panierce)
na zapach piwa i wodki mnie odrzuca, ale redsika byl wypila (wybijcie mi to z glowy )
generalnie nie pije piwa ale redsika zielonego uwielbiam!

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Agnese69 Pokaż wiadomość
No i ja zgłupiałam... Ja się do apelu dołączam więc...
Kupuję w Carrfurze taki ser twarogowy zmielony do serników - dwa opakowania jak duży jogurt albo śmietana w katronowej obwolucie takiej. Napisane na nim jest "półtłusty", ale tego tłuszczu ma 4%. Na tym robię chlebki i do sernika też go dodałam. Kupiłam tez kiedyś Dr Oetkera też w takim "śmietanowym" opakowaniu. No użyłam i zjadłam. Nie wiem teraz czy to dobrze, czy źle. Jakichś większych zastojów czy wzrostów nie posiadam. Wczoraj miałam wzrost o 0,5, ale dziś spadło o 1 kg., bo to woda przed @ była głównie. Nie zauważam więc wpływu używania tych serów na mój spadek wagi, a uzywam tych carrfurowych sporo, bo właściwie codziennie jem chlebek... To może oznaczać, że nie jest on szkodliwy...
ja tez zglupialam jak sie dowiedzialam ,ze nie powinnam tamtego ,tak naprawde ten oetkera chyba jest ok bo nie ma skrobii ale ja to nie wiem i uzywalam tego ze skrobia a jak jest z presidentem ja widzialam tylko zawartosc tluszczu a pozostale???
__________________


anaiss86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 14:13   #1931
LT28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Mam jeszcze pytanko, mysle ze Was nie zadreczam moja niewiedza , czy mozna w I fazie jesc zolty ser "light" ?
LT28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-28, 14:15   #1932
blackhardcore
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 263
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

zauwazam, że kiedy jem otreby to jestem pełna, czuje się taka napchana. odstawiam otreby na P. jade cyklem 5/5 wiec bede jadla otreby na PW i na 4 i 5 dniu P. wtedy nie mam problemow z porcelanka i nie czuje sie ociezała ani taka jakas nadymana hehe
do tego odstawiam slodziki na ten tydzien, skrobie i mleko w proszku tez nie bede narazie probowac. odstawie troche plynnego bialka-serkow homo, jogortow i mleka i zobaczymy. moze ruszy waga z wielkim impetem.. a jak nie to zaczne sobie codziennie dogadzac jakimis serniczkami, mufinkami, nutelkami itp. nareazie sprobowalam jedynie wczorajsze kuleczki, lecz nie obtaczalam tego w otrebach tylko nalozylam na placek otrebowy. pyyyyhhhaaa
__________________
separacja z Dukanem... do odwolnia
blackhardcore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 14:15   #1933
anaiss86
Zadomowienie
 
Avatar anaiss86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 120
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez LT28 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanko, mysle ze Was nie zadreczam moja niewiedza , czy mozna w I fazie jesc zolty ser "light" ?

w pierwszym poscie masz napisane co mozna a co nie, sera zoltego nie mozna nawet na 2 fazie. przeczytaj listy w pierwszym poscie. zolty light to dopiero na 3
__________________


anaiss86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 14:17   #1934
Agnese69
Zadomowienie
 
Avatar Agnese69
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 498
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez anaiss86 Pokaż wiadomość
ja tez zglupialam jak sie dowiedzialam ,ze nie powinnam tamtego ,tak naprawde ten oetkera chyba jest ok bo nie ma skrobii ale ja to nie wiem i uzywalam tego ze skrobia a jak jest z presidentem ja widzialam tylko zawartosc tluszczu a pozostale???
O! Właśnie! A pozostałe wartości Presidenta? Też mnie zastanowiło, że dziewczyny piszą, że go uzywają, ale na opakowaniach nie ma wartości. Tylko tłuszcz. A może węgli ma w... ?
Agnese69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 14:17   #1935
blackhardcore
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 263
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez LT28 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanko, mysle ze Was nie zadreczam moja niewiedza , czy mozna w I fazie jesc zolty ser "light" ?
zolty ser? hmm wiem ze ogolnie do 4% tluszczu mozna jest sery, ale jak on wyglada z weglowodanami-nie wiem. wiem ze laski tu na wizazu robily same, a przepis jest na przepisowni. moze stare sekciary cos lepiej doradza, bo ja tez tu taki swieżonek
__________________
separacja z Dukanem... do odwolnia
blackhardcore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 14:20   #1936
Agnese69
Zadomowienie
 
Avatar Agnese69
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 498
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Idę do domeczku, zajrze do Was potem. Miejcie litość, niech Was nie czytam do późnego wieczora
Buźka
Agnese69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 14:20   #1937
jestemtutylkonachwile
Zakorzenienie
 
Avatar jestemtutylkonachwile
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 745
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Witam, u mnie delikatny wzroscik ale si enie przejmuje bo jestem na PW i przed @.


Jeśli chodzi o zastoje:


Zastoje i wzrosty podczas spalania tkanki tłuszczowej są normalne i fizjologiczne. Podkreślam, że waga pokazuje ile waży nasze całe ciało, nie tylko tłuszcz jak mamy !!!
Tak więc ważąc się codziennie obserwujemy wagę zarówno tłuszczu jak i wody w organizmie (pominę tu dla uproszczenia masę kości, narządów wewnętrznych, skóry, włosów, paznokci i co tam jeszcze sobie wymyślicie, a co należy do was, nawet implanty, rozruszniki i metalowe blaszki w mózgu...)

Tak więc skupmy się na razie na dwóch parametrach: tłuszcz i woda.


TŁUSZCZ
Podczas stosowania diety wysokobiałkowej oraz przy jednoczesnym braku węglowodanów (szczególnie faza p) znajdujemy się w stanie KETOZY. To moment, kiedy nasz organizm czerpie energię z rozkładu tłuszczu (z braku glukozy w organizmie), jest to bardzo efektywny proces i do tego oszczędzamy mięśnie, ponieważ na krótkotrwałych głodówkach organizm najpierw żywi się mięśniami, dopiero potem przechodzi na tłuszcz. My dostarczamy mnóstwo białka z pożywieniem, więc małe nadgryzanie mięśni (białka) jest szybciutko uzupełniane zjadanymi proteinami.
Spalanie podczas ketozy, jest równomierne raczej i nie podlega wielkim wahaniom (pod warunkiem braku odstępstw w diecie, szczególnie groźne są węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym, czyli te co najszybciej rozkładają się na cukry proste - glukoza. Glukoza jest naszym największym wrogiem i przerywa ketozę. Trzeba znów czekać co najmniej dwa dni zanim ketoza powróci, i to pod warunkiem ścisłego przestrzegania diety po wpadce. To czas kiedy organizm wyczerpie źródło zachomikowanego cukru w wątrobie (glikogen), potem ponadgryza mięśnie, potem będzie nas terroryzował hipoglikemią - bóle głowy, drgawki i dopiero na końcu wejdzie w ketozę i zacznie spalać na powrót tłuszcz !!!!)


WODA
Inną bajką jest woda w naszym organizmie. Wszystkie tkanki naszego ciała zawierają wodę, są uwodnione, nawet tłuszcz !!! zawartość procentowa wody podlega bardzo wysokim wahaniom zarówno w ciągu doby jak i w cyklu miesięcznym u kobiet.
To właśnie woda jest odpowiedzialna za chwilowe i przejściowe wzrosty i przestoje na wadze !!!
Kiedy widzimy wzrost lub przestój wskazań wagi należy na spokojnie przeanalizować kilka czynników, min. zatrzymanie wody w organizmie.

Czynniki powodujące przejściowe zatrzymanie wody w organizmie:
- hormony kobiece w cyklu miesięcznym, hormonem powodującym największe wahania wody, to estrogen i od jego stężenia w stosunku do progesteronu (II cześć cyklu) zależy ilość zmagazynowanej w tkankach wody, krzywa stężenia obu tych hormonów jest praktycznie identyczna z krzywą ilości zatrzymanej wody przez kobietę. Na wykresie poniżej, jest to niebieska linia. Zauważcie, ze już na dwa tygodnie przed @ mamy bardzo duży wzrost po kilku dniach poziom opada, po to aby potem jeszcze wzrosnąć, krzywa opada dopiero przy @ i wtedy rejestrujemy duże spadki wagi i się cieszymy, że schudłyśmy.
Błąd, Błąd, Błąd - Ja wiem, że czynnik psychologiczny jest ważny i że się cieszymy, Ja sama wtedy się cieszę , jednakże ten spektakularny spadek wskazań wagi to nie efekt spalonej tkanki tłuszczowej, ale wynik usunięcia wody z organizmu. Pamietajmy tkanka tłuszczowa się ciągle spala równomiernie i powoli, proces spalania tłuszczu nie podlega żadnym wpływom hormonów kobiecych i nie ma związku z zatrzymaną przez te hormony wodą w naszych tkankach !!!

http://www.zgapa.pl/zgapedia/data_pi...alCycle_pl.png

- sól - słone potrawy również przejściowo zatrzymują wodę w tkankach, mechanizm zwykłej osmozy, czyli wyrównywania stężeń po obu stronach bariery (błona komórkowa). Kiedy zjemy coś słonego, to ta sól (jony Na+ i Cl-) przechodzą do krwioobiegu i zakłócają równowagę osmotyczną w jakiej jest normalnie nasze ciało (homeostaza). Nasz organizm stara się tę równowagę przywrócić na wiele sposobów. Po pierwsze chcąc usunąć nadmiar jonów, uruchamia mechanizm pragnienia (pijemy wodę) w celu rozcieńczenia tych dodatkowych jonów (wtedy właśnie do naszych tkanek i komórek napływa woda i zostaje tam zatrzymana do czasu wymiany jej na czystą i usunięcia jej z organizmu), nadmiar wody oczywiście zostaje usunięty przez nerki i to jest drugi sposób powrotu organizmu do równowagi i przywrócenia prawidłowych stężeń jonów (usunięcie jonów wraz z dodatkową wodą). Proces trwa od kilku godzin do kilku dni, zależy od kondycji naszych nerek (klirens), od ilości wypitych płynów, od "słoności" potraw (ilość jonów jakie zjedliśmy).

- glukoza - podobnie jak sól też przejściowo zatrzymuje wodę w organizmie. Dopuki glukoza krąży we krwi i jest obecna w płynie tkankowym, powoduje identyczne reakcje i uruchamia podobne mechanizmy w celu jej rozcieńczenia. (To substancja osmotycznie czynna, tak jak sól i wiele innych związków, np. ALKOHOL - dokładnie to produkty jego przemian metabolicznych). po zjedzeniu słodkich rzeczy chce się nam pić. Nie ugasimy pragnienia napojem z cukrem, wręcz przeciwnie odwodnimy się jeszcze bardziej. Żeby ugasić pragnienie należy pić wodę mineralną lub napoje izotoniczne.
Pamiętajmy również, że węglowodany jakie jemy podczas fazy p+w, rozkładają się na glukozę i przejściowo wtedy zatrzymujemy wodę. Absolutnie nie wolno rezygnować z warzyw podczas tej fazy, brak witamin, mikroelementów z warzyw powoduje utratę funkcjonalności wielu enzymów (również tych spalających tłuszcz) i nie jesteśmy w stanie suplementować ich braku syntetycznie, łykając pigułki z witaminami...

- błonnik - również przejściowo magazynuje wodę, z tą różnicą jednak że nie magazynuje tej wody w naszych tkankach, ale wiąże ją w swoich włóknach i po przejściu przez jelita zostaje wydalony razem ze związaną wodą. Pamiętajmy jednak, że na Dukanie codziennie jemy otręby i codziennie w naszych jelitach zalega kilkaset gramów uwodnionego błonnika, oczywiście przy regularnych wypróżnieniach masa błonnika dostarczona i wydalona się zeruje, więc nie musimy wtedy brać tej masy pod uwagę. Sytuacja się komplikuje kiedy występują u nas zaparcia !!! Wtedy razem z masami kałowymi nasz napęczniały i ciężki od wody błonnik również kumuluje się i zalega w jelitach, powodując zastoje lub wzrosty na wadze.

- mięśnie - nasze mięśnie są bardzo uwodnione i tym samym sporo ważą, bo woda jest ciężka. Jeśli ćwiczymy (szczególnie kiedy ZACZYNAMY ćwiczyć) nasze mięśnie stają się sukcesywnie coraz cięższe, może to mieć istotny wpływ na wskazania wagi. Wtedy ratujmy się centymetrem, mięśnie objętościowo są mniejsze niż tkanka tłuszczowa i jeśli notujemy spadki w centymetrach i zastój lub przyrost na wadze, możemy spać spokojnie z błogim uśmiechem, bo chudniemy i tkanka tłuszczowa dalej się spala.


Podsumowując - zastój lub wzrost wagi nie oznacza braku spalania tłuszczu ( a przecież o to nam chodzi, prawda?)
Należy najpierw dokładnie przeanalizować kilka czynników i obserwować, obserwować i jeszcze raz obserwować swój organizm.
Zapisujmy codziennie co jemy, to pozwoli nam przy przestojach innych niż podałam, wyeliminować "przeszkadzajki" chudnięcia w diecie.




Świetnym pomocnikiem jest waga z funkcją pomiaru zawartości wody i tłuszczu. Tam możemy sobie wyliczyć dokładnie ile w garmach wody i tłuszczu obecnie posiadamy na swoim koncie.
Wagi te jednak mają wadę, że kiedy jesteśmy chorzy, bierzemy pewne leki oraz jesteśmy spoceni, to mogą dawać zafałszowane wyniki tej zawartości...


(>>forum Maszkuleczki)



MIĘSO MIELONE:

Kupuję w Biedronce, mielone z szynki- co prawda wieprzowe ale jest w miarę chude (5% T) i jest z 99% mięsa. Ostatnio kupowałam też z indyka firmy Morliny.

SER do sernika
:
W Tesco jest do kupienie i zawiera ponad 19g białka.


Wszystkiego najlepszego Ija i córeczko Aleksandry




Edytowane przez jestemtutylkonachwile
Czas edycji: 2010-07-28 o 14:22
jestemtutylkonachwile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 14:30   #1938
avataris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 621
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez sweeney Pokaż wiadomość
Ja używam president . Pare razem kupiłam jakieś inne i wyczuwałam w smaku mąkę fuuj
Presidenta tez próbowałam, ale czy można

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Cytat:
Napisane przez anaiss86 Pokaż wiadomość
kurcze ja sama nie wiem teoretycznie chyba sie nie nadaje skoro zwrocono mi uwage ale ja na nim pieke ...... nie bic!
czyli wpadłam totalnie z tymi serami
ps. też chyba zostane przy tym Złot Rosa

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Aleksandra_M Pokaż wiadomość
w koncu Was dogonilam...
jutro i pojutrze urlop (szykuje sie na weekendowy najazd rodziny na urodziny)
ale cale szczescie od jutra PW wiec zrobie zupke jarzynowa a na drugie kapuste mloda duszona i bede mogla jesc tez sobie dorzuce cycuszki z kuraczka a im jakiejs kielbachy
im wymysle jakies ciasto, a sobie babeczki i serniczek... ciekawe czy sie zorientuja ze jestem na diecie. bo jak na razie to chyba TŻ im nie rozgadal. wie tylko moja babcia (ta od dietycznego kotleta w podwojnej panierce)
na zapach piwa i wodki mnie odrzuca, ale redsika byl wypila (wybijcie mi to z glowy )
to urlopuj grzecznie
__________________
Dukam od 28.06 58kg
Waga 58kg==>30.06 57.2==>03.07 56.4==>07.07 56.1==>14.07 55.7==>18.07 55.3==>28.07 54.7==>30.07 54.3==>01.08 54.1==> 02.09 53.4 ==>14.09 52.8
Cel 51kg

21.03 Dukan drugie podejście


Wspominamy tylko to, co nigdy się nie wydarzyło
avataris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 14:32   #1939
barbra66
Wtajemniczenie
 
Avatar barbra66
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 915
GG do barbra66
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez rilli Pokaż wiadomość
No, dobrze.
Jeżeli ja schudłam te 3-5 kg w ciągu tej uderzeniówki to czy mi się to nie zwróci potem? bo się tego najbardziej obawiam...
Po to są dalsze etapy,by się utrwaliło i nie wróciło do dawnej wagi...
Ale uderzeniówka to utrata wody,a nie tłuszczyku,zatem powinna być ograniczona wg potrzeby (w zależności ile jest kg do stracenia).
Nie można diety ciągnąć bez końca na uderzeniówce,jak i na niej dietę zakończyć...to dopiero początek DROGI,na którą składają się 4 etapy....a potem pewne zasady na całe życie(np.proteinowe czwartki,picie ok.2 litrów wody...)i dopiero spokój,że waga nie powróci .
__________________
Narzekanie nie spali kalorii...ćwiczenia i dieta tak
barbra66 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-28, 14:33   #1940
anaiss86
Zadomowienie
 
Avatar anaiss86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 120
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez blackhardcore Pokaż wiadomość
zolty ser? hmm wiem ze ogolnie do 4% tluszczu mozna jest sery, ale jak on wyglada z weglowodanami-nie wiem. wiem ze laski tu na wizazu robily same, a przepis jest na przepisowni. moze stare sekciary cos lepiej doradza, bo ja tez tu taki swieżonek

no tak tk ten dukanowy mozna, ale w sklepie to u nas raczej nie ma takiego do 4 czy5 % tluszczu ja nie znaju
__________________


anaiss86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 14:34   #1941
avataris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 621
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez kochak Pokaż wiadomość
hihi ja moge taylko muuuuuuuuuuuuuuuuuu zrobić... bede mniej zagladala siedze w ps i robie rtusze zdjęć....
, dobra dobra, ale będe drążyła temat, jak sama coś wymodzę to się podzielę
__________________
Dukam od 28.06 58kg
Waga 58kg==>30.06 57.2==>03.07 56.4==>07.07 56.1==>14.07 55.7==>18.07 55.3==>28.07 54.7==>30.07 54.3==>01.08 54.1==> 02.09 53.4 ==>14.09 52.8
Cel 51kg

21.03 Dukan drugie podejście


Wspominamy tylko to, co nigdy się nie wydarzyło
avataris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 14:40   #1942
Pogoda
Rozeznanie
 
Avatar Pogoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 683
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Życzę wszystkiego najlepszego solenizantce

Cytat:
Napisane przez avataris
jej, żeby człowiek chudł w takim tempie jak Wy piszecie
lęce Was nadrabiać

Dziewczyny mam pytanie
( jestem serniko pożeraczem, w lodówce ostatni kawałek sernika i trzy wiaderka z różnymi serkami na sernik )
Jakich serów używacie?
Ja mam wrażenie, że z każdego jakoś inaczej smakuje
Ja taki pieczony sernik robiłam tylko raz, z 1 kg półtłustego Presidenta i 5 jaj. Wyszedł dobry, ale moooocno wilgotny, a ja wolę suche serniki, więc postanowiłam go nie piec dopóki nie kupię Lidlowego budyniu, coby go doń wsypać.
Póki co, przerzuciłam się na serniki na zimno, bo mogę je robić na twarogu 0% (kupuję z Łowicza w kostkach i sama mielę), coby w piecu raczej nie wyszło. Zawsze wychodzi, nie nigdy jest zakalaty i ma więcej białka od zwykłego względem żelatyny.

Uprzedzam pytanie o przepis, (bo zauważyłam, że takowe pojawiają się mniej więcej raz na 2 strony) Mam 2:

1) 1 kg sera, 0,5l mleka chudego, 70g żelatyny, 5 jaj, słodzik i aromaty. Żelatynę rozpuszczamy w mleku i studzimy. W międzyczasie mieszamy ser, słodzik i żółtka, osobno ubijamy białka. Lekko wystudzone mleko dodajemy do sera i mieszamy, potem białka i aromaty. Ja swój ostatnio dzieliłam na 3 części: z kakaem, aromatem waniliowym i kokosowym i napaćkałam naprzemiennie do tortownicy wyłożonej folią aluminiową i do lodówki. Ze względu na dużą zawartość żelatyny wychodzi bardziej ptasie mleczko niż sernik, jest to taka zbita, żelowata masa, (spodoba się wielbicielką żelek jogurtowych ) Ale uwaga MLEKO

2) 1 kg sera chudego, 150 ml wody, 40 g żelatyny, 5 jaj, słodzik i aromaty. Żelatynę rozpuszczamy w wodzie i studzimy. W międzyczasie mieszamy ser, słodzik i żółtka, osobno ubijamy białka. Lekko wystudzoną wodę z żelatyną dodajemy do sera i mieszamy, potem białka i aromaty. Ten już smakuje jak sernik

Mnie taki sernik wystarcza na 3 dni, jadam na śniadania do kawy i jako kolację.

Trzeba czytać skład serów wiaderkowych, kiedyś mi się zdarzyło, że jak już pożarłam całe kilo to przy wyrzucaniu wiaderka spojrzałam na skład, a tam był i cukier i skrobia i soja i inne cudawianki. Od tego momentu mam nauczkę i zawsze patrzę.

*Insane ja nie mam dietetycznej wiedzy góru, ale gdybym była na Twoim miejscu spróbowałabym dodać węgle złożone, czyli np. pełnoziarniste pieczywo czy dziki ryż raz dziennie. (Czyli NIE mleko, owoce, czy biała mąka). Długo jesteś już na diecie, a brak węglowodanów złożonych może się przyczyniać do spowolnienia metabolizmu. Albo, jeśli dasz radę, spróbuj jeść więcej, (albo mniej, jeśli jesz naprawdę dużo). (Wszystko to wyczytane na sfd).
A jeśli chodzi o koktail białkowy (abstrachując od Dukana, który uznaje je za zło) to jest nieodpowiedni jako posiłek, a już napewno nie ostatni, ponieważ składa się z szybkoprzyswajalnych białek, które są nieodpowiednie na noc. Wieczorem najlepszy jest twaróg, bo białko z niego długo się wchłania i starcza organizmowi na całą noc. (https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=401661 przepraszam, że nie pamiętam na której stronie, ale w tym wątku znajdziesz potrzebne informacje). A od siebie dodam, że swego czasu jak "pracowałam nad muskulaturą" popijałam takie coś (Olimp, Ostrowia, Trec) i naprawdę zmuszałam się, żeby to pić. W smaku paskudne. (Choć są ludzie, który potrafią to pić bez zatykania nosa i jeszcze twierdzą, że dobre)
Jeśli, któraś ma lepsze informacje niech mnie poprawi, nie chcę nikogo wprowadzać w błąd.

A co do @ to u mnie 5kg na + to standard Tak, że nawet spodnie mam wtedy ciasnawe

A co ja robię za oknami padam Zimnolubna jestem, a i deszczyk mi nie przeszkadza

Twinplus1 a na tą czcionkę to nic nie poradzę, sama się tak cholera automatycznie ustawia

A teraz zapodam sobie jedną pierś z rosołku, (a wodę jak radzicie zjem jutro z otrębowym lanym ciastem o!). Póki co wcinam 3 kurze cycki dziennie, czekam tylko, kiedy sama się puszczę z torbami
__________________
"Nigdy nie śnię o niedorzeczności moich myśli w stanie czuwania" Hobbes
Pogoda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 14:40   #1943
johambina
Zakorzenienie
 
Avatar johambina
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 601
GG do johambina
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

witam ponownie i wszystkie niewitane...
nie nadążam za wami

Pogodo widzę, że dziewczyny ci odpisały na pytania....
ja ze swoich obserwacji powiem tyle: cellulit się zmniejsza... przynajmniej u mnie.... może dlatego że nie jemy śmieciowego jedzenia, niezdrowych tłuszczy i innych niezdrowości... może dlatego że dużo chodzę... może z innych powodów, ale...w nosie mam z jakich, grunt że się zmniejsza

a ja dzisiaj warzywka (no przeszłam na 2/1) i zobaczymy jaki efekt to da...
póki co wyzarłam się kuraka z fasolką szparagową...taką swoją działkową

idę rodzinke ogarnąc
nie piszcie za dużo bo potem mam problem z poczytaniem
__________________


"kadłub przywiędły ale dusza młoda... "
johambina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 14:49   #1944
lukrecja_25
Wtajemniczenie
 
Avatar lukrecja_25
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 053
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez Pogoda Pokaż wiadomość
Życzę wszystkiego najlepszego solenizantce



Ja taki pieczony sernik robiłam tylko raz, z 1 kg półtłustego Presidenta i 5 jaj. Wyszedł dobry, ale moooocno wilgotny, a ja wolę suche serniki, więc postanowiłam go nie piec dopóki nie kupię Lidlowego budyniu, coby go doń wsypać.
Póki co, przerzuciłam się na serniki na zimno, bo mogę je robić na twarogu 0% (kupuję z Łowicza w kostkach i sama mielę), coby w piecu raczej nie wyszło. Zawsze wychodzi, nie nigdy jest zakalaty i ma więcej białka od zwykłego względem żelatyny.

Uprzedzam pytanie o przepis, (bo zauważyłam, że takowe pojawiają się mniej więcej raz na 2 strony) Mam 2:

1) 1 kg sera, 0,5l mleka chudego, 70g żelatyny, 5 jaj, słodzik i aromaty. Żelatynę rozpuszczamy w mleku i studzimy. W międzyczasie mieszamy ser, słodzik i żółtka, osobno ubijamy białka. Lekko wystudzone mleko dodajemy do sera i mieszamy, potem białka i aromaty. Ja swój ostatnio dzieliłam na 3 części: z kakaem, aromatem waniliowym i kokosowym i napaćkałam naprzemiennie do tortownicy wyłożonej folią aluminiową i do lodówki. Ze względu na dużą zawartość żelatyny wychodzi bardziej ptasie mleczko niż sernik, jest to taka zbita, żelowata masa, (spodoba się wielbicielką żelek jogurtowych ) Ale uwaga MLEKO

2) 1 kg sera chudego, 150 ml wody, 40 g żelatyny, 5 jaj, słodzik i aromaty. Żelatynę rozpuszczamy w wodzie i studzimy. W międzyczasie mieszamy ser, słodzik i żółtka, osobno ubijamy białka. Lekko wystudzoną wodę z żelatyną dodajemy do sera i mieszamy, potem białka i aromaty. Ten już smakuje jak sernik

M
ooo boska jesteś serniczek na zimno to normalni zajezacna sprawa dla mnie nie dorobionej piekarnikowo dziełchy wszystko co nie wymaga pieczenia a tylko uzycia lodówki lub patelni to jest dla mnie i jak macie jeszcze takie cudawianki to prosze mnie tu informować na bieżąco dzis robię sernik YEEAAAA

tylko ile tego słodzika????
__________________
Nataniel '

bloguję
http://mamsmaczek.blogspot.com/

Edytowane przez lukrecja_25
Czas edycji: 2010-07-28 o 14:54
lukrecja_25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 14:53   #1945
jestemtutylkonachwile
Zakorzenienie
 
Avatar jestemtutylkonachwile
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 745
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez Pogoda Pokaż wiadomość

*Insane ja nie mam dietetycznej wiedzy góru, ale gdybym była na Twoim miejscu spróbowałabym dodać węgle złożone, czyli np. pełnoziarniste pieczywo czy dziki ryż raz dziennie. (Czyli NIE mleko, owoce, czy biała mąka). Długo jesteś już na diecie, a brak węglowodanów złożonych może się przyczyniać do spowolnienia metabolizmu. Albo, jeśli dasz radę, spróbuj jeść więcej, (albo mniej, jeśli jesz naprawdę dużo). (Wszystko to wyczytane na sfd).
A jeśli chodzi o koktail białkowy (abstrachując od Dukana, który uznaje je za zło) to jest nieodpowiedni jako posiłek, a już napewno nie ostatni, ponieważ składa się z szybkoprzyswajalnych białek, które są nieodpowiednie na noc. Wieczorem najlepszy jest twaróg, bo białko z niego długo się wchłania i starcza organizmowi na całą noc. (https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=401661 przepraszam, że nie pamiętam na której stronie, ale w tym wątku znajdziesz potrzebne informacje). A od siebie dodam, że swego czasu jak "pracowałam nad muskulaturą" popijałam takie coś (Olimp, Ostrowia, Trec) i naprawdę zmuszałam się, żeby to pić. W smaku paskudne. (Choć są ludzie, który potrafią to pić bez zatykania nosa i jeszcze twierdzą, że dobre)
Jeśli, któraś ma lepsze informacje niech mnie poprawi, nie chcę nikogo wprowadzać w błąd.

Insane
radzę Ci przeczytać to co napisałam powyżej, nie wprowadzaj węgli chyba że decydujesz się już na III fazę- na niej też się chudnie.

Najpierw jednak pokombinowałabym na Twoim miejscu z odtsawianiem pewnych produktów i dodawaniem innych- np więcej ryb inne serki, może indyk zamiast kurczaka itp. Moim zdaniem nie ma co kombinować z dodtakowymi cukrami. Bodajże czarownica dołożyła sobie owoców i wydaje mi się że ostatnio pisałą o zastoju, więc zastanów się czy warto... Pozdrawiam i trzymam kciuki

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Pogodo wrzuć przepisy do przepisowni :)
jestemtutylkonachwile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 14:58   #1946
avataris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 621
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez Pogoda Pokaż wiadomość
Życzę wszystkiego najlepszego solenizantce



Ja taki pieczony sernik robiłam tylko raz, z 1 kg półtłustego Presidenta i 5 jaj. Wyszedł dobry, ale moooocno wilgotny, a ja wolę suche serniki, więc postanowiłam go nie piec dopóki nie kupię Lidlowego budyniu, coby go doń wsypać.
Póki co, przerzuciłam się na serniki na zimno, bo mogę je robić na twarogu 0% (kupuję z Łowicza w kostkach i sama mielę), coby w piecu raczej nie wyszło. Zawsze wychodzi, nie nigdy jest zakalaty i ma więcej białka od zwykłego względem żelatyny.

Uprzedzam pytanie o przepis, (bo zauważyłam, że takowe pojawiają się mniej więcej raz na 2 strony) Mam 2:

1) 1 kg sera, 0,5l mleka chudego, 70g żelatyny, 5 jaj, słodzik i aromaty. Żelatynę rozpuszczamy w mleku i studzimy. W międzyczasie mieszamy ser, słodzik i żółtka, osobno ubijamy białka. Lekko wystudzone mleko dodajemy do sera i mieszamy, potem białka i aromaty. Ja swój ostatnio dzieliłam na 3 części: z kakaem, aromatem waniliowym i kokosowym i napaćkałam naprzemiennie do tortownicy wyłożonej folią aluminiową i do lodówki. Ze względu na dużą zawartość żelatyny wychodzi bardziej ptasie mleczko niż sernik, jest to taka zbita, żelowata masa, (spodoba się wielbicielką żelek jogurtowych ) Ale uwaga MLEKO

2) 1 kg sera chudego, 150 ml wody, 40 g żelatyny, 5 jaj, słodzik i aromaty. Żelatynę rozpuszczamy w wodzie i studzimy. W międzyczasie mieszamy ser, słodzik i żółtka, osobno ubijamy białka. Lekko wystudzoną wodę z żelatyną dodajemy do sera i mieszamy, potem białka i aromaty. Ten już smakuje jak sernik

Mnie taki sernik wystarcza na 3 dni, jadam na śniadania do kawy i jako kolację.

Trzeba czytać skład serów wiaderkowych, kiedyś mi się zdarzyło, że jak już pożarłam całe kilo to przy wyrzucaniu wiaderka spojrzałam na skład, a tam był i cukier i skrobia i soja i inne cudawianki. Od tego momentu mam nauczkę i zawsze patrzę.
dziękuje za podopwiedź, chętnie wypróbuje. Mam już jeden sprawdzony przepisik, ale co tam trzeba innych też zasmakować

Jeśli chodzi o skład serów na opakowaniu, to czasem tylko BTW i nic wiecej nie jest napisane.

Inna sprawa, że niektórrych producentów jedzenia typu light powinno się:pal a:, kto im na to light pozwala
__________________
Dukam od 28.06 58kg
Waga 58kg==>30.06 57.2==>03.07 56.4==>07.07 56.1==>14.07 55.7==>18.07 55.3==>28.07 54.7==>30.07 54.3==>01.08 54.1==> 02.09 53.4 ==>14.09 52.8
Cel 51kg

21.03 Dukan drugie podejście


Wspominamy tylko to, co nigdy się nie wydarzyło
avataris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 15:12   #1947
mirkaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 818
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Solenizantkom wszytskiego co najlepsze!




Cytat:
Napisane przez anaiss86 Pokaż wiadomość
bylm w idlu i nie znalazlam znalazlam jakis pudding taki pakowany chyba po 5 ale mial cukier

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------
A Ty nie jestes nowa przypadkiem? ja mimo ze jestem tu od polowy czerwca tez jestem TA NOWA a Ty tymbardziej moze pochamuj troszke swoje komentarze bo widze ze zdarza Ci sie mieszac komus w glowie jak np w sprawie szczypiorku, drazni mnie Twoj sposob wypowiadania sie nie mowie juz o tym, ze nie wiem o co chodzi w Twoich postach

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

rowniez popieram!!!
od dłuzszego czasu juz obserwuje to zachowanie i naprawde najwyzsza pora zeby przestac przymykac na to oko.
Wszytsko mozna zrozumiec ale uwazam ze sa pewne granice.
A tej pani proponuje poszukanie innej formy zeby sie dowartosciowac, bo takie zachowania nie sa tutaj mile widziane!

Wiec apelujemy o troszke wiecej szacunku wobec reszty wizazanek!


Odnosnie tych budyni to byłam w Lidlu i ich nie znalazłam, natomiast własnie z Biedronce zawołały mnie budynie wlasnie pakowane po 5 i w składzie nie było cukru tylko skrobia kukurydziana i ziemniaczana wiec sie skusiłam
Cena tez zadawalajaca za opakowanie (5 sztuk) zaplacilam 1.15

Edytowane przez mirkaaa
Czas edycji: 2010-07-28 o 15:14
mirkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 15:15   #1948
blackhardcore
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 263
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Cytat:
Napisane przez lukrecja_25 Pokaż wiadomość
ooo boska jesteś serniczek na zimno to normalni zajezacna sprawa dla mnie nie dorobionej piekarnikowo dziełchy wszystko co nie wymaga pieczenia a tylko uzycia lodówki lub patelni to jest dla mnie i jak macie jeszcze takie cudawianki to prosze mnie tu informować na bieżąco dzis robię sernik YEEAAAA

tylko ile tego słodzika????

tez mnie ratuja serniki na zimno

laska a powiedz czy ten ser co mielisz to jest taki twarog w kostkach?
__________________
separacja z Dukanem... do odwolnia
blackhardcore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 15:16   #1949
suushi89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 131
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Przede wszystkim chudziaki - dukaniaki gratuluję spadków
Wszystkim, co do jednej! Bardzo mnie to motywuje do grzecznego dukania, bo przypomina, że przecież jutro, może pojutrze u mnie też spadnie
Ija, WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!! Sto lat, sto lat niech żyje, żyje nam!!! (Miałam napisać ...niech duka duka nam, ale stu lat dukania zdecydowanie Ci nie życzę ). Samych spadków i sukcesów, nie tylko w odchudzaniu
Z tej okazji () piecze mi się pan sernik, także świętujemy razem

Byłam dziś na tym szkoleniu na kase w realu, nie było tak źle, ale przerwa w paleniu - 5h - to dla mnie za dużo Dobrze, że w ciągu 6-godzinnej zmiany będę miała przerwę w połowie. No i też nie jadłam przez 6h. Tak mi w brzuchu burczało, aż ludzie dziwnie na mnie patrzyli A jak wypadłam z tego biura od razu wyjęłam przygotowane kotleciki mielone i zjadłam 2 jeszcze pod realem, a 1 na przystanku

A teraz czekam na Pana Sernika. Co do twarogu to dziś kupiłam ten Złota Rosa, ale nie w lidlu a w realu. T-3.5, B-19.8, W-4.7, ale nie sprawdziłam przed wyrzuceniem czy nie miał skrobi ani cukru.

Mam nadzieję, że mi też zmniejszy się cellulit, dukam już dokładnie 20 dni, a różnicy nie widzę... Używacie oprócz tego kremów, czy tylko od diety wam spadł?

Buziaki, jestem tak zmęczona, że idę się zdrzemnąć.
__________________
Nie ma, że boli - to progres!
suushi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 15:19   #1950
Mastalla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 49
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 13

Witam po pracy i po obiadku,,,ale jestem pełna
na obiad cycki z kury i pieczarki, dziś ostatni dzień PW więc korzystam z warzywek ile można,na kolacje już mam pomysł, biały ser z rzodkiewka i łososiem.
I tak się zastanawiam nad jutrzejszymi proteinkami i nigdzie nie mogę dostać serka homo 0%, mieszkam w małym miasteczku i nigdzie u mnie nie ma, najmniej tłusty to 3,5% ale nie jest napisany stan węgli więc myślałam żeby wybrać się do miasta obok na większe zakupy . . .
__________________
Księżniczką swojej bajki, królową własnego życia !
---------------------------
I faza - 1,4 kg
II faza - 2,4 kg ( licząc z dniem dzisiejszym )

------------------------
Do celu 4,7 kg
dziś spadek o ,5 kg
Mastalla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:05.