Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8. - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-16, 09:47   #691
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88209966]O matko, naprawde wam wspolczuje.

W DE nie ma juz szczepionki na grype, a chcialam sie jednak zaszczepic.

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------



To jest naprawde perfidna praca. Trzeba miec mocne nerwy. W normalnych warunkach! A co dopiero teraz.
Wiadomo, czasem na telefonie ma sie ludzi, ktorzy nie maja na zaden temat pojecia, ale w wiekszosci przypadkow wyladowuje sie na nich frustracje odnosnie ludzi, do ktorych nie ma sie bezposredniego dostepu.[/QUOTE]
Żeby siedzieć na słuchawce w CPR trzeba być albo ratownikiem medycznym lub pielęgniarką systemu (taki trochę relikt przeszłości) z minimum 5-letnim stażem na karetce, albo lekarzem (przy czym nie pamiętam, czy jest jakiś staż tam wymagany, czy musi to być specjalista medycyny ratunkowej). Więc co jak co, ale oni akurat na tej robocie się znają IMHO dalej nie są odpowiedzialni za ten bałagan.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 09:51   #692
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A nasz rząd w lato zmniejszył ilość szpitali jednoimiennych,
teraz gada że musi być taki elastyczny ze wciaz nie wie czy na 1 października będzie mozna wejsc na cmentarze czy nie, a moze zrobia wolny jeszcze 2 października (żeby ludzie bardziej po Polsce pojexdzili skoro jest na wyjazdy więcej czasu) i dawał latem bony 500+ na wyjazdy.
Oraz zrujnował gospodarkę tak, ze nie ma już kasy na nic poza nimi samymi i walkę z LGBT i rujnowanie rolnictwa w strefach które przynoszą realne, duze zyski).
Jesli chodzi o gospodarke, to akurat PL wypada duzo lepiej.
Natomiast zupelnie sie zgadzam w temacie rujnowania rolnictwa, paranoja jakas, tak sie wypierdzielic, strzelic sobie samoboja i jeszcze przepychac cos tak szkodliwego
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 10:02   #693
oko_kocie
Raczkowanie
 
Avatar oko_kocie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 397
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez konsternacja Pokaż wiadomość
Bardzo współczuję i życzę dużo zdrowia Twojej córce!!! Czy z nią już jest dobrze?


Moje dzieci zostały dziś w domu- kichają, gardło je boli. Dziecko osoby z koronawirusem nadal do przedszkola nie chodzi, nie mamy żadnych informacji, więc można domniemywać, że źle nie jest, skoro nie ma żadnej informacji od dyrektorki.

Na szczęście wizyta u ortodonty prywatnie w poniedziałek aktualna. Dziś "spadek" zachorowań, przez weekend, jak zwykle będzie mało, w poniedziałek mało- bo po weekendzie, więc może rzeczywiście nie odwołają tego w poniedziałek w ostatniej chwili.

Martwi mnie, że wypadliśmy z kolejki w kwestii usunięcia trzeciego migdała. Rozważam usunięcie tego prywatnie, póki jeszcze jest taka możliwość. Koszt 4500 PLN, niby drogo ale nie wiadomo, kiedy te planowe operacje na NFZ ruszą a dziecko się męczy. Martwi mnie, że po takich zabiegach (chyba?) dziecko jest bardziej podatne na infekcje...i boję się, że gdyby wystąpiło jakieś krwawienie po wyjściu ze szpitala (2 dni) to będzie ciężko uzyskać jakąś pomoc lekarską.
Z ciekawości, jakie niby informacje miałaby przekazać dyrekcja?
oko_kocie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 10:09   #694
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez oko_kocie Pokaż wiadomość
Z ciekawości, jakie niby informacje miałaby przekazać dyrekcja?
Dokładnie.
Nic mnie chyba nie wkurza tak, jak dociekanie, węszenie.

Na stronie wojewódzkich urzędów, gdzie podawane są listy z powiatów z osobami zarażonymi to zaraz są klmentarze: a dziecko to ile lat dokładnie, bo chciałabym wiedzieć?/ A zarażony z powiatu x to nie czasem ten nauczyciel co sobie chodzi na kwarantannie do sklepu?/ A możecie podać czy mężczyzna lat 25 z powiatu x to gdzie mieszka?

No tak. Podajmy dokładny adres i PESEL, żeby ludzie mogli tam pojechac i obrzucić jego dom jajami i narysować szkarłatna literę na drzwiach 🤦 + napiszmy na Fejsie, co robił ostatnimi czasy, gdzie chodził na zakupy, bo przecież mógł nas pozarażać.
Toć te wszystkie działania wynikają tylko z dobrej woli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 10:14   #695
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Żeby siedzieć na słuchawce w CPR trzeba być albo ratownikiem medycznym lub pielęgniarką systemu (taki trochę relikt przeszłości) z minimum 5-letnim stażem na karetce, albo lekarzem (przy czym nie pamiętam, czy jest jakiś staż tam wymagany, czy musi to być specjalista medycyny ratunkowej). Więc co jak co, ale oni akurat na tej robocie się znają IMHO dalej nie są odpowiedzialni za ten bałagan.
Chodzi mi o prace na sluchawce ogolnie, nie w tym konkretnym przypadku.
Chociaz i w tym przypadku moze sie trafic znudzony czlowiek niestworzony do tej pracy, nawet jesli ma duze doswiadczenie.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 10:15   #696
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Nie wiem. Przypuszczam, że to z czasów, kiedy "magister" jeszcze coś znaczył.
Za okienkiem stoją nie tylko magistrzy ale i technicy.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88209966]
W DE nie ma juz szczepionki na grype, a chcialam sie jednak zaszczepic.[COLOR="Silver"].[/QUOTE]
Kuzynka kupiła na Słowacji.

Godziny dla seniorów: godzina 8, 9 seniorzy w sklepie robią zakupy. Godzina przed 10, nieseniorzy starają się zdąrzyć przed godziną zero zrobić zakupy,seniorzy zajmuja miejsca w kolejkach bo oni też chcą kupić.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 10:16   #697
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88210102]Chodzi mi o prace na sluchawce ogolnie, nie w tym konkretnym przypadku.
Chociaz i w tym przypadku moze sie trafic znudzony czlowiek niestworzony do tej pracy, nawet jesli ma duze doswiadczenie.[/QUOTE]
Ja tylko to napisałam, żeby ludzie mieli świadomość, że tam nie trafiają ludzie z łapanki i studenci, żeby dorobić Bo już spotkałam się z tekstem, że skoro tyyyyle czasu się czeka na połączenie, to niech zatrudnią dodatkowych ludzi, właśnie studentów
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-16, 10:16   #698
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Dokładnie.
Nic mnie chyba nie wkurza tak, jak dociekanie, węszenie.

Na stronie wojewódzkich urzędów, gdzie podawane są listy z powiatów z osobami zarażonymi to zaraz są klmentarze: a dziecko to ile lat dokładnie, bo chciałabym wiedzieć?/ A zarażony z powiatu x to nie czasem ten nauczyciel co sobie chodzi na kwarantannie do sklepu?/ A możecie podać czy mężczyzna lat 25 z powiatu x to gdzie mieszka?

No tak. Podajmy dokładny adres i PESEL, żeby ludzie mogli tam pojechac i obrzucić jego dom jajami i narysować szkarłatna literę na drzwiach 🤦 + napiszmy na Fejsie, co robił ostatnimi czasy, gdzie chodził na zakupy, bo przecież mógł nas pozarażać.
Toć te wszystkie działania wynikają tylko z dobrej woli.
Na początku prezydent mojego miasta na fb podawał aktualne dane, to w komentarzach zawsze było:
- obudźcie się, nie ma żadnego wirusa, maseczka to kaganiec

- olaboga, wszyscy umrzemy
- a skąd ten chory? ja słyszałem, że to nauczyciel z osiedla X, a ja, że listonosz z dzielnicy Y
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 10:18   #699
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Dokładnie.
Nic mnie chyba nie wkurza tak, jak dociekanie, węszenie.

Na stronie wojewódzkich urzędów, gdzie podawane są listy z powiatów z osobami zarażonymi to zaraz są klmentarze: a dziecko to ile lat dokładnie, bo chciałabym wiedzieć?/ A zarażony z powiatu x to nie czasem ten nauczyciel co sobie chodzi na kwarantannie do sklepu?/ A możecie podać czy mężczyzna lat 25 z powiatu x to gdzie mieszka?

No tak. Podajmy dokładny adres i PESEL, żeby ludzie mogli tam pojechac i obrzucić jego dom jajami i narysować szkarłatna literę na drzwiach 🤦 + napiszmy na Fejsie, co robił ostatnimi czasy, gdzie chodził na zakupy, bo przecież mógł nas pozarażać.
Toć te wszystkie działania wynikają tylko z dobrej woli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jezu, tak. Na lokalnym Spotted u mnie co i rusz takie dywagacje.
-Mówią o ognisku w urzędzie miejskim, nie wiecie może, kto go przyniósł?
I w komentarzach wróżenie ze szklanej kuchni, że może to nowy dyrektor albo listonosz i wymienianie ludzi bez żenady z nazwiska.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 10:19   #700
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88209796]Ze tez ludziom się chce tak cudze życie obserwować. Ciekawe czy jakby ci Twoi sąsiedzi słyszeli przemoc domowa albo znęcanie się nad zwierzęciem czy by reagowali


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 07:41 ---------- Poprzedni post napisano o 07:38 ----------




Czyli co, jak ktoś zmarł na zawał, ale miał jednocześnie pozytywny wynik covid, to jest rejestrowany jako ofiara covid? Czyli to jednak prawda?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]No dokładnie tak rejestrują zgony w UK. Miałeś covida w ciągu ostatnich 28 dni i zmarles? Zgon z powodu wirusa.
Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Zaczynam się dziękczynnie modlić, ze moja córka zachorowała te 4 tygodnie temu a nie dopiero teraz.



ja nie wiem co by było teraz. Chyba by po prostu umarła bez pomocy, albo na zawsze została kaleką.
A przypominam, że dziewczyna 20 lat była w takim stanie, ze nie wstawała sama tylko pionizowano ją z pomocą, chodziła tylko przy balkoniku, odjęło jej praktycznie mowę- bełkotała po 2-3 słowa tak xle że nie można było zrozumieć.
Dramat.
Teraz cierpi na bóle głowy po drugiej punkcji, lekarz powinien ja chociaz zobaczyć- no ale przychodnia milczy nadal.





A nasz rząd w lato zmniejszył ilość szpitali jednoimiennych,
teraz gada że musi być taki elastyczny ze wciaz nie wie czy na 1 października będzie mozna wejsc na cmentarze czy nie, a moze zrobia wolny jeszcze 2 października (żeby ludzie bardziej po Polsce pojexdzili skoro jest na wyjazdy więcej czasu) i dawał latem bony 500+ na wyjazdy.
Oraz zrujnował gospodarkę tak, ze nie ma już kasy na nic poza nimi samymi i walkę z LGBT i rujnowanie rolnictwa w strefach które przynoszą realne, duze zyski).


No ale zamkneli siłki, baseny i zrobili wszytko żeby ludzie w kolejkach po jedzenie się jeszcze więcej poprzeziębiali.
Super, niech robią tak dalej.




BTW- Lidle rozszerzają czas pracy a częśc będzie pracowac w systemie ciągłym 24/24.
Współczuję parcownikom, naparwdę. Z drugiej strony jestem wdzieczna, ze robią cos , co moze realnie pozwoli nie stać mi jak poprzednio po półtorej godziny w kolejce na zimnie i pizgającym wietrze i deszczu.
Dużo zdrowia dla córki 🤞

Dla mnie pracownicy supermarketów to superbohaterowie, podziwiam i szanuję.

Syklamen, trzymaj się, człowiek dużo umie wytrzymać, nawet gdy wpierw go to przeraża i brak mu sił. Staraj się nie załamywać, oby ta sytuacja była tylko przejściowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 10:27   #701
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Za okienkiem stoją nie tylko magistrzy ale i technicy.


Kuzynka kupiła na Słowacji.

Godziny dla seniorów: godzina 8, 9 seniorzy w sklepie robią zakupy. Godzina przed 10, nieseniorzy starają się zdąrzyć przed godziną zero zrobić zakupy,seniorzy zajmuja miejsca w kolejkach bo oni też chcą kupić.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, mama dziś wściekła jak osa dzwonila do mnie bo chciała kupić w rzeźniku a bylo przed 10, ale zrezygnowała bo kolejka długa już z samych osób 60 plus.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jezu, tak. Na lokalnym Spotted u mnie co i rusz takie dywagacje.
-Mówią o ognisku w urzędzie miejskim, nie wiecie może, kto go przyniósł?
I w komentarzach wróżenie ze szklanej kuchni, że może to nowy dyrektor albo listonosz i wymienianie ludzi bez żenady z nazwiska.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, jakby świadomie ktoś w pojemniczku go przynosił i otwierał w pokoju

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-16, 10:39   #702
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Na rozluźnienie atmosfery, znalazłam pamiętny watek o tym, że nie można zachodzić w ciąże jak się jest wychowawcą, lub odwrotnie.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ght=wariat%F3w
Od dołu 5tej strony watku się zaczyna ta komedyja.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 11:00   #703
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Na rozluźnienie atmosfery, znalazłam pamiętny watek o tym, że nie można zachodzić w ciąże jak się jest wychowawcą, lub odwrotnie.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ght=wariat%F3w
Od dołu 5tej strony watku się zaczyna ta komedyja.
Dzięki, zaraz się biorę za lekturę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 11:00   #704
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Właśnie widziałam na Facebooku mojego szpitala, że od dzisiaj odwołują wszystkie planowe zabiegi 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 11:06   #705
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Zaczynam się dziękczynnie modlić, ze moja córka zachorowała te 4 tygodnie temu a nie dopiero teraz.



ja nie wiem co by było teraz. Chyba by po prostu umarła bez pomocy, albo na zawsze została kaleką.
A przypominam, że dziewczyna 20 lat była w takim stanie, ze nie wstawała sama tylko pionizowano ją z pomocą, chodziła tylko przy balkoniku, odjęło jej praktycznie mowę- bełkotała po 2-3 słowa tak xle że nie można było zrozumieć.
Dramat.
Teraz cierpi na bóle głowy po drugiej punkcji, lekarz powinien ja chociaz zobaczyć- no ale przychodnia milczy nadal.





A nasz rząd w lato zmniejszył ilość szpitali jednoimiennych,
teraz gada że musi być taki elastyczny ze wciaz nie wie czy na 1 października będzie mozna wejsc na cmentarze czy nie, a moze zrobia wolny jeszcze 2 października (żeby ludzie bardziej po Polsce pojexdzili skoro jest na wyjazdy więcej czasu) i dawał latem bony 500+ na wyjazdy.
Oraz zrujnował gospodarkę tak, ze nie ma już kasy na nic poza nimi samymi i walkę z LGBT i rujnowanie rolnictwa w strefach które przynoszą realne, duze zyski).


No ale zamkneli siłki, baseny i zrobili wszytko żeby ludzie w kolejkach po jedzenie się jeszcze więcej poprzeziębiali.
Super, niech robią tak dalej.




BTW- Lidle rozszerzają czas pracy a częśc będzie pracowac w systemie ciągłym 24/24.
Współczuję parcownikom, naparwdę. Z drugiej strony jestem wdzieczna, ze robią cos , co moze realnie pozwoli nie stać mi jak poprzednio po półtorej godziny w kolejce na zimnie i pizgającym wietrze i deszczu.
Cava a co było u córy przyczyną takiego stanu? Pytam nie z ciekawości a dla wiedzy.

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Cava już doczytałam. Zdrowia

Cytat:
Napisane przez konsternacja Pokaż wiadomość
Bardzo współczuję i życzę dużo zdrowia Twojej córce!!! Czy z nią już jest dobrze?


Moje dzieci zostały dziś w domu- kichają, gardło je boli. Dziecko osoby z koronawirusem nadal do przedszkola nie chodzi, nie mamy żadnych informacji, więc można domniemywać, że źle nie jest, skoro nie ma żadnej informacji od dyrektorki.

Na szczęście wizyta u ortodonty prywatnie w poniedziałek aktualna. Dziś "spadek" zachorowań, przez weekend, jak zwykle będzie mało, w poniedziałek mało- bo po weekendzie, więc może rzeczywiście nie odwołają tego w poniedziałek w ostatniej chwili.

Martwi mnie, że wypadliśmy z kolejki w kwestii usunięcia trzeciego migdała. Rozważam usunięcie tego prywatnie, póki jeszcze jest taka możliwość. Koszt 4500 PLN, niby drogo ale nie wiadomo, kiedy te planowe operacje na NFZ ruszą a dziecko się męczy. Martwi mnie, że po takich zabiegach (chyba?) dziecko jest bardziej podatne na infekcje...i boję się, że gdyby wystąpiło jakieś krwawienie po wyjściu ze szpitala (2 dni) to będzie ciężko uzyskać jakąś pomoc lekarską.
I tu uwaga. Bo dzieci najczęściej przechodzą Covid jako katar, ból gardła. Ostatnio nasz pediatra nas na to uczulał.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 11:13   #706
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88209542]U nas też roszady.







Żałosne.

Ponoć na wizażu nie jest mile widziane wyciąganie informacji osobistych z innych wątków, ale widzę, że są równi i równiejsi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Przecież o swoim powrocie do pracy pisałaś w tym wątku bliżej wiosny także w ujęciu że szkoły na zdalnych to dla Ciebie kolejna przerwa.
Typowy brak argumentów - siejesz ferment i panikę i wyzłośliwiasz się np. do Cava, a potem się wielce tradycyjnie obrażasz, podczas gdy ona mówi wprost - nie posiedzi sobie na pupci w domu i nikt na nią nie zarobi. Ani na jej ludzi i ich rodziny.
Możesz się dąsać ale ciekawa jestem i to zupełnie bez złośliwości jaką mądrą poradę miałabyś dla kogoś kto np. pracuje w drukarni i spada im liczna zamówien w związku z weselami, reklamą, eventami. Czy też byś wtedy wałkowała jak to ludzie som nieodpowiedzialne bo nie traktują korony priorytetowo. Od soboty nie działają siłki, nie jest wykluczone że część z nich upadnie. No faktycznie nie ma to przeżywać jakąś lekarkę jak to wieszczy. Czy pani lekarka stawia niżej śmierć z głodu zawałów depresji itp. niż od korony przez grzeczność nie wnikam.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2020-10-16 o 11:19
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 11:34   #707
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
U mnie to taka typowa reakcja na zmarznięcie, a że ostatnio tuptałam w sukience i rajstopach, bo rozprawy i nie lubię do sądu w spodniach iść, to tak wyszło. No i to taki sezon dla mnie na skraju zakładania czapki- niby już powinnam, bo łeb marznie, ale inni nie noszą, to trochę głupio.
Pewnie gdybym jeździła zbiorkomem, to bym już tę czapkę miała, ale teraz dojeżdżam samochodem.

Swoją drogą u mnie niby są rozkłady, ale jak wracałam z pracy to nigdy autobus nie przyjechał według planu. MPK chyba samo też się pogubiło, bo na rozkładzie papierowym były inne godziny, niż wyświetlały się na tablicy elektronicznej...

A wracając do telefonów, to koleżanka wczoraj miała dyżur w CPR. Mówi, że dramat, ma doła i ochotę rzucić tę pracę. Telefonów więcej, niż kiedykolwiek, ale to nic... Najgorsze jest chamstwo dzwoniących. Ludzie wylewają na niej swoje frustracje, że nie mogą się dostać do lekarzy, że długo czekają na połączenie... Mówi, że boi się, bo w sobotę ma dobę na karetce i pytanie czy ktoś na żywo nie będzie chciał wyładować swojej złości na nich.
Kaptur rozwiązuje sprawę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 11:41   #708
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Dlaczego prof. Simon tak bardzo zmienił zdanie? https://www.facebook.com/SLegitymist...71290446991020
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 12:09   #709
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
BTW- Lidle rozszerzają czas pracy a częśc będzie pracowac w systemie ciągłym 24/24.
Współczuję parcownikom, naparwdę. Z drugiej strony jestem wdzieczna, ze robią cos , co moze realnie pozwoli nie stać mi jak poprzednio po półtorej godziny w kolejce na zimnie i pizgającym wietrze i deszczu.
Również współczuję. Totalnie nie kumam jak w aktualnej sytuacji w ogóle można nie wprowadzać na powrót handlu w niedzielę.

Życzę powrotu do zdrowia córce.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-16, 12:15   #710
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dlaczego prof. Simon tak bardzo zmienił zdanie? https://www.facebook.com/SLegitymist...71290446991020
Jak na początku lubiłam go słuchać, tak od jakiegoś czasu, gdy widzę go w tv, to przełączam.

Jeszcze co do objawów korony u dzieci, to szwagierka dzwoniła do swojej pediatry, bo córka (3 lata) ma katar, a są na kwarantannie, bo w jej grupie dziecko jest pozytywne (bez objawów) i wypytała lekarkę, jak to jest z tym katarem, no i tamta powiedziała, że katar jako objaw covidu u dzieci, to często powtarzana bzdura. Dodam, że ta pediatra ma duże doświadczenie i jest uważana za autorytet w naszych okolicach. Ja już nie wiem komu wierzyć, bo każdy mówi coś innego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 12:18   #711
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dlaczego prof. Simon tak bardzo zmienił zdanie? https://www.facebook.com/SLegitymist...71290446991020
Ehh ja teraz nie jestem w stanie go słuchać bo poza krzykami nic merytorycznego nie ma. Sam robi to co według niebo w kwietniu było złe. Też mnie to dziwi.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 12:22   #712
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Kaptur rozwiązuje sprawę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam tak obszerny kaptur, że też mi pod nim hula wiatr

Co do Simona... No nie, jakoś ile razy go widziałam w TV, to wypowiadał się bardzo emocjonalnie i raczej właśnie na emocjach budował swój wizerunek, nie na merytoryce.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 12:22   #713
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Również współczuję. Totalnie nie kumam jak w aktualnej sytuacji w ogóle można nie wprowadzać na powrót handlu w niedzielę.

Życzę powrotu do zdrowia córce.
I co by to teraz zmienilo? Godziny i tak by wydluzyli pewnie więc dla samego pracownika raczej na minus.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 12:27   #714
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Simon to jeden z większych pajaców w tym całym burdelu, a w dodatku ponosi dużą odpowiedzialność za obecny stan rzeczy. Nikt tak nie siał paniki jak on.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 12:28   #715
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Niestety ja tak jak paprotka znam firmy, które mogą iść na ho, ale nie bo nie. Władza nie wierzy w wirusa, może nie ufa pracownikom (no bo kontrola to władza, a jakże), itp itd.
Nie wiem zresztą co im przyświeca- nie znam osób na szczycie. Tylko plotki
u nas szefostwo w urzedach siedzi na HO, a ci 'na dole', którzy najwięcej pracują w praktyce - w biurach.


Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
w polskim spoleczeństwie nierealne do realizacji - ludzie by sie nie dostosowali. W Hiszpanii czy Wloszech takie zamkniecie bylo i co? i bez spodziewanych efektów.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 12:29   #716
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dlaczego prof. Simon tak bardzo zmienił zdanie? https://www.facebook.com/SLegitymist...71290446991020
Też mnie to zastanawia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 13:02   #717
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Właśnie widziałam na Facebooku mojego szpitala, że od dzisiaj odwołują wszystkie planowe zabiegi 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tu też tragedia:
https://nczas.com/2020/10/16/pilne-r...-umrzec-wideo/

Cava dużo zdrowia dla córki.

.
__________________
No silicone



jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 13:06   #718
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
Tu też tragedia:
https://nczas.com/2020/10/16/pilne-r...-umrzec-wideo/


nie wyobrażam sobie, jak ten człowiek (ordynator) sobie poradzi psychicznie z takim czymś.






Cava dużo zdrowia dla córki.

.

Wszystkim dziękujemy!
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 13:13   #719
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ehh ja teraz nie jestem w stanie go słuchać bo poza krzykami nic merytorycznego nie ma. Sam robi to co według niebo w kwietniu było złe. Też mnie to dziwi.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
W kwietniu prof. Simon był płaskoziemcą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-16, 13:29   #720
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 8.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
W kwietniu prof. Simon był płaskoziemcą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-04 17:18:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:45.