Wege?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-09, 13:14   #1
JamaJeczKa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 105
GG do JamaJeczKa
Thumbs up

Wege??


czesc
a sa miedzy wami jakies wegetarianki??albo weganki??co wy na to zeby nie jesc naszych biednych i kochanych zwierzatek!!??przeciez mieso mozna zastapic czyms innym!!a z reszta wegetarianizm jest zdrowszy od jedzenia miesa!!co wy na to??
JamaJeczKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 13:47   #2
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: wege??

Jeszcze niedawno nie mogłam się doczekać osiemnastki, bo chciałam przejść na wegetarianizm, a rodzice mi nie pozwalali Ale teraz już mi się coś znów zmieniło, bo nie chcę być wegetarianką. Myślę, że po częsci chciałam nią być dlatego, że to wydawało mi się takie fajne i modne No i oprócz tego nie lubiłam większość mięs. Tak naprawdę lubiłam (i lubię) tylko mięso z indyka i z kurczaka (choć mniej). No i bardzo lubię kotlety (Tylko nie wiem, jakie w nich jest mięso ). Co do reszty to różnie: począwszy od odruchów wymiotnych na widok niektórych, aż po "zjem jeśli nie ma nic innego".

Po moich przygodach z odchudzaniem wiem jedno: jeśli postanowię sobie nie jeść czegoś, będę bardzo chciała to zjeść i będę o tym myśleć więcej niż powinnam. Tak już mam. Także nie zamierzam się bawić w doczepianie sobie etykietek typu "Wegetarianka" i trzymania się tego do końca życia. Jeżeli kiedyś przestanę lubić te nieliczne rodzaje mięsa które lubię, to po prostu nie będę go jadła. Tak jak nie jem innych rzeczy, których nie lubię.

Co do całej ideologii. Cóż, wydaje mi sie, że ma to jakiś sens u np. buddystów. Mogę mylić fakty, ale wydaje mi się, że u nich od małego wpaja się przekonanie, że zwierząt się nie je. Oni są tak wychowani i rzeczywiście w dorosłym życiu jest to dla nich nie do pomyślenia - zjeść zwierzę. Ale dla mnie to jest do pomyślenia i co więcej - robię tak. W dużej mierze dlatego, że tak zostałam wychowana. I nie wiem, czy ot tak by mi przyszło to nagłe wyrzeczenie się mięsa, bo "to po prostu nie do pomyślenia, żeby zjeść zwierzę". Może i udałoby mi się tak zmienić myślenie, że byłabym w tym względzie jak ktoś kto sie wychował na tych ideach. Ale co wtedy z moją przeszłością? Musialabym mieć jakieś straszne wyrzuty sumienia, że przez kilkanaście lat jadłam mięso

Podsumowując, nie mam nic przeciwko wegetarianizmowi - u ludzi którzy tak zostali wychowani i którzy tak zawsze żyli i jest to ich druga natura. Ale przerabianie się na "Wegetarianina" jest dla mnie trochę bez sensu. Chociaz oczywiscie nie mam nic przeciwko ludziom, którzy nazywają siebie wegetarianami - o ile nie zaczynają "nawracać" innych.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 13:59   #3
m-j
Raczkowanie
 
Avatar m-j
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Dzierżoniów
Wiadomości: 31
GG do m-j
Dot.: wege??

hejka!
ja nie jem zwierzat od jakis 4 miesiecy
od kilku lat wiedzialam, ze przejde na wegetarianizm, ale jakos ciezko mi bylo podjac decyzje, teraz nie zaluje bo czuje sie swietnie
m-j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 14:39   #4
JamaJeczKa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 105
GG do JamaJeczKa
Talking Dot.: wege??

hyhy,no to milo widze ze nie jestem tu sama!
JamaJeczKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 17:14   #5
m-j
Raczkowanie
 
Avatar m-j
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Dzierżoniów
Wiadomości: 31
GG do m-j
Dot.: wege??

tez sie ciesze ale i tak szkoda, ze tu nas tak malo!
buzka
m-j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 17:34   #6
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: wege??

Słyszałam oststnio o przypadku kobiety w ciąży, oczywiście wegetariance lub wegance nie pamiętam, ale dziecko urodziło się z wadami i bez zawiązków zębów... poprostu brak składników w odżywianiu.... Ja jednak na wegetarianizm nie dam sie namówić, bo lubię mięso, a żadnej ideologii, która by mnie przekonała nie spotkałam...
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 18:05   #7
kaitlyn
Raczkowanie
 
Avatar kaitlyn
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 31
GG do kaitlyn
Dot.: wege??

Ja tak jak Joey

W sumie to ja lubię tylko kurczaka i zawsze na jakiś obozach czy koloniach rodzice mi wpisywali do karty "wegetarianka" żebym nie miala problemu Ale jedzenie większości mięs odrzuca mnie tylko ze względu na smak (wygląd )
__________________
"ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy.."
kaitlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-09, 18:13   #8
Gradisca
Rozeznanie
 
Avatar Gradisca
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
Dot.: wege??

nie dałabym rady, uwielbiam miesko, jest pyszne
__________________

Gdy pytasz, wstydzisz się raz; gdy nie wiesz, wstydzisz się całe życie.

Gradisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 18:14   #9
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: wege??

Ja zgadzam się z Joey i Kaitlyn, nie jem mięsa, bo nie mam ochoty, choć czasami.. Nie jadłam mięsa od kilku miesięcy, a ostatnio naszło mnie na kiełbaskę z grilla i zjadłam sobie, a co... Jakoś nie czuję potrzeby przyczepiania sobie etykietki wegetarianki i dorabiania filozofii do tego, że nie przepadam za mięskiem (tak jak jest to u mnie), bo żeby nie było wątpliwości, szanuję poglądy innych i jeśli ktoś nie chce "zabijać" zwierzątek to jego sprawa, może nie jeść Pozdrawiam
zalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 19:53   #10
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: wege??

Cytat:
Napisane przez aga01
Słyszałam oststnio o przypadku kobiety w ciąży, oczywiście wegetariance lub wegance nie pamiętam, ale dziecko urodziło się z wadami i bez zawiązków zębów...
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 20:01   #11
PrincesS_MermaiD
Przyczajenie
 
Avatar PrincesS_MermaiD
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Z Morza
Wiadomości: 15
GG do PrincesS_MermaiD
Dot.: wege??

Ja jestem Vege już od półtora Roku i mi z tym dobrze
łatwo mi było przejśc na Vegetarianizm bo już zawsze nie przepadałam za mięsem.
Postanowiłam przestać jesć dopiero jak obejrzałam filmik na stronie Vivy!(nie ta gazeta) "Kwik rozpaczy".
Poprostu tak mnie bolało serce jak widziałam..te.."zwłoki" na moim talerzu,poprostu nie mogłam tego przełknąć.
Zwięrzęta to nasi przyjaciele,a przyjaciół sie nie je.
__________________
I"m a Mermaid princess... in my Dream.
PrincesS_MermaiD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-09, 23:14   #12
JamaJeczKa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 105
GG do JamaJeczKa
Thumbs up Dot.: wege??

Cytat:
Napisane przez PrincesS_MermaiD
Ja jestem Vege już od półtora Roku i mi z tym dobrze
łatwo mi było przejśc na Vegetarianizm bo już zawsze nie przepadałam za mięsem.
Postanowiłam przestać jesć dopiero jak obejrzałam filmik na stronie Vivy!(nie ta gazeta) "Kwik rozpaczy".
Poprostu tak mnie bolało serce jak widziałam..te.."zwłoki" na moim talerzu,poprostu nie mogłam tego przełknąć.
Zwięrzęta to nasi przyjaciele,a przyjaciół sie nie je.
no i tez wlasnie o to chodzi!!(www.viva.pl)zobaczcie to to moze cos was poruszy!! pa
JamaJeczKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 23:20   #13
JamaJeczKa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 105
GG do JamaJeczKa
Thumbs up Dot.: wege??

ups..przepraszam nie ten adres... to ten www.viva.org.pl !!zajrzyjcie tam!!
JamaJeczKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 23:24   #14
JamaJeczKa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 105
GG do JamaJeczKa
Dot.: wege??

Cytat:
Napisane przez aga01
Słyszałam oststnio o przypadku kobiety w ciąży, oczywiście wegetariance lub wegance nie pamiętam, ale dziecko urodziło się z wadami i bez zawiązków zębów... poprostu brak składników w odżywianiu.... Ja jednak na wegetarianizm nie dam sie namówić, bo lubię mięso, a żadnej ideologii, która by mnie przekonała nie spotkałam...
a to tez jest prawda,jednak mam kilka znajmoych,ktore zaszly w ciaze i sa wegetariankami ,nie,jedna z nich to weganka.i urodzily zdrowe dziecinie mialy zadnych komplikacji.ale siostra mojej qmpeli byla wege przez 10 lat !!i musiala zaczac jesc mieso jak zaszla w ciaze!!to prawda trzeba o siebie wtedy barzdo dbac bo ma sie w sobie nastepne zycie...a jednak to nie zawsze jest tak pieknie...
JamaJeczKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 23:27   #15
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Dot.: wege??

No właśnie.... Dziewczyny, ja nie mam nic to bycia wegetarianką, nawet obcuję często z taką jedną Ale w ciąży , sama twierdzi, że będzie jeść mięso dla zdrowia dziecka... To jest naprawdę bardzo ważne... Zresztą słyszałam, że to trudne zastąpić białko z mięsa jakimś innym
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 23:54   #16
JamaJeczKa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 105
GG do JamaJeczKa
Smile Dot.: wege??

Cytat:
Napisane przez aga01
No właśnie.... Dziewczyny, ja nie mam nic to bycia wegetarianką, nawet obcuję często z taką jedną Ale w ciąży , sama twierdzi, że będzie jeść mięso dla zdrowia dziecka... To jest naprawdę bardzo ważne... Zresztą słyszałam, że to trudne zastąpić białko z mięsa jakimś innym
tez prawda!!
JamaJeczKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 11:46   #17
PrincesS_MermaiD
Przyczajenie
 
Avatar PrincesS_MermaiD
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Z Morza
Wiadomości: 15
GG do PrincesS_MermaiD
Dot.: wege??

Białko z mięsa można zastąpić dużą ilością sojowych prodóktów.
A ja kocham soje,więc dla mnie to żaden problem.
__________________
I"m a Mermaid princess... in my Dream.
PrincesS_MermaiD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-10, 20:40   #18
Cartil
Raczkowanie
 
Avatar Cartil
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 111
Smile Dot.: wege??

od 4/5 lat jestem wegetarianką a od prawie roku weganką
Przejście na wegetarianizm dla mnie nie stanowiło żadnych trudności chociaż wcześniej jadłam mięso codziennie Wystarczyło że przemyślałam kwestię zabijania zwierząt a na drugi dzień zaczęłam nie jeść mięsa i tak trwam w tym do dziś i już do końca Weganką chciałam być zawsze ale rodzice mi nie pozwalali Na wigilię 04 ciocia podała barszcz z uszkami a ja zjadłam bo my ślałam że jest w porządku Później usłyszałam jak ciotka z matką gadały że barszcz był na boczku a ja go zjadłam Jak to usłyszałam łzy napłynęły mi do oczu.. Myślałam cały czas tylko o tym zwierzęciu które przeze mnie umarło Wyobrażałam sobie sceny 'z rzeźni rodem Czułam do nich ogroomną nienawiść Na drugi dzień umarła moja świnka morska i to dodatkowo wpłynęło na mój wybór I tak oto zostałam weganką
To moja krótka historia Jestem wege z powodów etycznych więc mięso mnie nie kusi Polecam wszystkim ten sposób odżywiania się jednak należy pamiętać że powinna to być osobista decyzja każdego człowieka Nie każdy jest na tyle wrażliwy aby spojrzeć obiektywnie na to co przechodzą zwierzęta rzeźne itp
pozdrawiam

Cartil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 09:13   #19
PrincesS_MermaiD
Przyczajenie
 
Avatar PrincesS_MermaiD
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Z Morza
Wiadomości: 15
GG do PrincesS_MermaiD
Dot.: wege??

Moja mama pozwoliła mi być Vegetarianką,choć raz chciała mi ukryć mięso w obiedzie.
Ja zjadłam bo myślałam że jest bezmięsne ale pózniej okazało się że w środku było mięso,i jakj się dowiedziałam tyo o mało wszystkiego nie zwymiotowałam.
Ale Weganką bym być nie mogła.Jeszcze rosnę i potrzebuję białka Mlecznego i Jajecznego.I mama by mi nigdy w życiu nie pozwoliła.
__________________
I"m a Mermaid princess... in my Dream.
PrincesS_MermaiD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-11, 15:54   #20
ziyi
Raczkowanie
 
Avatar ziyi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 172
Dot.: wege??

Cytat:
Napisane przez aga01
No właśnie.... Dziewczyny, ja nie mam nic to bycia wegetarianką, nawet obcuję często z taką jedną Ale w ciąży , sama twierdzi, że będzie jeść mięso dla zdrowia dziecka... To jest naprawdę bardzo ważne... Zresztą słyszałam, że to trudne zastąpić białko z mięsa jakimś innym

Ja uważam, ze to bzdura. Mieso dla zdrowia dziecka? To przestarzaly i falszywy poglad. Wystarczy odzywiac sie z glowa. W dzisiejszych czasach ludzie jedza za duzo bialka, wegetarianom niedobor bialka zdarza sie nie czesciej niz innym ludziom.
ziyi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 08:17   #21
dagny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 18
Dot.: wege??

Owszem jest to bzdura. Wegetarianizm może być bez problemu stosowany tak w ciąży jak i w okresie karmienia piersią. Wszystkie kobiety w ciąży i karmiące powinny stosować prawidłowo zbilansowana dietę i dotyczy to również wegetarianek. Jeśli nie jadło się mięsa przez kilka lub kilkanaście lat to tym bardziej nie należy wprowadzać go do organizmu w czasie ciąży, która nie jest odpowiednim czasem dla żadnych 'ekperymentów'.

Jestem wegetarianką od 7 lat, nigdy nie miałam żadnych problemów z tym związanych (jeśli nie liczyć komentarzy osób nie mających zielonego pojęcia o odżywianiu), nie brakuje mi mięsa, nie jest to dla mnie żadne wyrzeczenie. Nie przyczepiam sobie etykietki 'Wegetarianka', bo przyczepianie sobie jakichkolwiek etykietek mnie nie interesuje. Jeśli ktoś przechodzi na wegetarianizm bo jest to 'modne' i 'fajne', to ma większy problem i zamiast zmieniać dietę powinien trochę się zastanowić (a może trochę zmądrzeć? :P )
dagny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 08:53   #22
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: wege??

Cytat:
Napisane przez Cartil
Nie każdy jest na tyle wrażliwy aby spojrzeć obiektywnie na to co przechodzą zwierzęta rzeźne itp
pozdrawiam

[/font][/color]

a buciki jakie nosisz zimą?
torby?paski?
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 16:15   #23
PrincesS_MermaiD
Przyczajenie
 
Avatar PrincesS_MermaiD
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Z Morza
Wiadomości: 15
GG do PrincesS_MermaiD
Dot.: wege??

Ja nosze wszystko sztuczne
Nie zabija sie dla tego zwierząt i jest tańsze niż prawdziwa skóra.
__________________
I"m a Mermaid princess... in my Dream.
PrincesS_MermaiD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 17:01   #24
Cartil
Raczkowanie
 
Avatar Cartil
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 111
Dot.: wege??

pasek mam ze sznurka Torbe z lnu A buty hmm sandały ze skóry
Cartil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 17:14   #25
Queen_Mary
Raczkowanie
 
Avatar Queen_Mary
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 259
Smile Dot.: wege??

Jestem wegetarianką od urodzenia: ja i moje rodzeństwo jesteśmy dowodem, że mięso nie jest wcale potrzebne!!! Niech ktoś spróbuje sam zabić i to zjeść: na surowo bez przypraw! Nie da się??? No właśnie.
Świat roślin daje nam tyle pysznego jedzonka gotowego do spożycia bez żadnych dodatków.
Pozdrawiam WSZYSKICH!!!
Queen_Mary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 17:36   #26
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: wege??

Ja jestem wegetarianką od 3 lat choć juz dużo dużo wcześniej przymierzalam sie do tego kroku, czekałam, aż rodzice nie będa mogli mi już narzucac swoich poglądów.Jednak i to nie pomoglo i zostalam w pewien sposób "wykleta" z rodziny, przyczepiono do mnie etykietke - dziwna, inna, niechrzescijanska.Trudno po wielu awanturach i wylanych łzach dali mi wreszcie jakotaki spokój zaznaczajac jednak, że zawiodlam ich i sprawiam im w pewien sposób wstyd jako corka i nie-katoliczka. A co do zdrowia to może w pewien sposob się pogorszylo, brak witamin, zawroty głowy, szumienie w uszach, osłabienie, ale nareszcie czuje sie szcześliwa.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 15:51   #27
kumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 186
Dot.: wege??

Powodów niejedzienia mięsa może być wiele. Można świadomie zdecydować,żeby nie odbierać życia niewinnym zwierzątkom, można to robić dla zdrowia fizycznego(dieta taka oczyszcza organizm), albo w podgoni za modą, czy też utratą masy ciała.
Ja nie jem mięsa od kilku lat. Na poczatku samo przestawienie sie na odmienną zupełnie dietę było trudne. Byłem typowym mięsożercą. Ale z czasem coraz łatwiej przychodziło mi komponowanie swojej diety, tak aby znalazły się w niej potrzebne składniki do prawidłeowego funkcjonowania organizmu.
Z punktu widzenia duchowego dieta wegetariańska działa oczyszczająco na umysł.
Myślę,ze oczyszczanie jest jedynym powodem dla którego warto zaprzestać jedzenia mięsa. Jeśli ktoś ma inne pobódki, to prędzej czy później się po prostu zawiedzie.
kumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 17:05   #28
tessalia
Raczkowanie
 
Avatar tessalia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 375
Dot.: wege??

Ja jestem wegetarianką od jakiegoś czasu. Zdecydowały o tym względy zdrowotne i światopoglądowe. Chyba nie muszę mówić, że stereotypy o chorobach i łamaniu się kości z pow. wegetarianizmu są dawno przesądzone Ważna jest tylko zbilansowana dieta i produkty zastępujące mięso, a nic się nie stanie, nawet kobietom w ciąży.
__________________
"Kocha się nie za cokolwiek, lecz pomimo wszystko... kocha się za nic..."
tessalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 17:50   #29
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: wege??

Cytat:
Napisane przez Joey
Podsumowując, nie mam nic przeciwko wegetarianizmowi - u ludzi którzy tak zostali wychowani i którzy tak zawsze żyli i jest to ich druga natura. Ale przerabianie się na "Wegetarianina" jest dla mnie trochę bez sensu. Chociaz oczywiscie nie mam nic przeciwko ludziom, którzy nazywają siebie wegetarianami - o ile nie zaczynają "nawracać" innych.
Zgadzam sie w 100&

Cytat:
Napisane przez Cartil
Myślałam cały czas tylko o tym zwierzęciu które przeze mnie umarło Wyobrażałam sobie sceny 'z rzeźni rodem
Umarlo przez Ciebie? Przeciez to, ze Ty jedna nie jesz miesa nie spowoduje, ze zapotrzebowanie na nie bedzie mniejsze i ludzie nie przestana zabijac zwierzat... Takie sa prawa natury (zwierzatka sie zjadaja i my zjadamy zwierzatka by przezyc - jasne przezyc mozna i bez miesa, ale po co to zmieniac skoro tak jest juz od wiekow?)

Cytat:
A buty hmm sandały ze skóry
Idac Twoim rozumowaniem ktos jednak musial zabic zwierzatko, zeby wyprodukowac Twoje buty...
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 00:07   #30
tessalia
Raczkowanie
 
Avatar tessalia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 375
Dot.: wege??

Cytat:
Napisane przez Joey
Co do całej ideologii. Cóż, wydaje mi sie, że ma to jakiś sens u np. buddystów. Mogę mylić fakty, ale wydaje mi się, że u nich od małego wpaja się przekonanie, że zwierząt się nie je. Oni są tak wychowani i rzeczywiście w dorosłym życiu jest to dla nich nie do pomyślenia - zjeść zwierzę. Ale dla mnie to jest do pomyślenia i co więcej - robię tak. W dużej mierze dlatego, że tak zostałam wychowana. I nie wiem, czy ot tak by mi przyszło to nagłe wyrzeczenie się mięsa, bo "to po prostu nie do pomyślenia, żeby zjeść zwierzę". Może i udałoby mi się tak zmienić myślenie, że byłabym w tym względzie jak ktoś kto sie wychował na tych ideach.
Wybacz, ale to o czym piszesz to bzdury. Jeśli sięgniesz do historii zobaczysz, że ludzie (i to nie tylko buddyści) żywili się głównie warzywami, zbożami i niekiedy nabiałem. Mięso jedli bardzo rzadko!
Wychowanie? To żaden argument. Widzisz, podobnie jest z religią - człowiek ma przyjąć daną religię, bo tak został wychowany? Wbrew możliwości własnego wyboru i zdolności samodzielnego myślenia?

Cytat:
Napisane przez Joey
Ale co wtedy z moją przeszłością? Musialabym mieć jakieś straszne wyrzuty sumienia, że przez kilkanaście lat jadłam mięso
A teraz ich nie masz? Dla Ciebie to normalne, że corocznie brutalnie zabijanych jest ogrom zwierząt w imię potrzeb konsumpcyjnych?



Cytat:
Napisane przez Joey
Podsumowując, nie mam nic przeciwko wegetarianizmowi - u ludzi którzy tak zostali wychowani i którzy tak zawsze żyli i jest to ich druga natura. Ale przerabianie się na "Wegetarianina" jest dla mnie trochę bez sensu. Chociaz oczywiscie nie mam nic przeciwko ludziom, którzy nazywają siebie wegetarianami - o ile nie zaczynają "nawracać" innych.
Bynajmniej nie chcę nikogo nawracać - wyrażam tylko swoje zdanie na ten temat ( chyba mam do tego prawo?), ale miło by mi było gdybyś nad tym pomyślała i spojrzała trochę inaczej.
__________________
"Kocha się nie za cokolwiek, lecz pomimo wszystko... kocha się za nic..."
tessalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:10.