okropny wyglad skory - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-29, 19:57   #1
Lovvely
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 151

okropny wyglad skory


czesc
przeczytajcie list od mojej siostry ciotecznej bo mi spokoju nie daje

Mam 13 lat. Mam mieszaną skórę, jest taka szara i zmęczona, na nosie i policzkach mam czarne wągry na policzkach pootwierane pory
moja cera jest okropna;( nie wiem co mam zrobić używałam różnych kosmetyków na tradzik (np.oceanic, dr.irena eris) używałam masci cynkowej tormentiolu peelengów (najczęściej rossman) i nic nie pomaga
co do wagrów miałabym chęć użyć kwasów np. ten acne-derm ale boje sie ze jestem na to troche za młoda i zebym nie miała pozniej jakis problemów co do szarej cery to jakiś kremów na poprawe koloroty tez zabardzo narazie nie chce uzywac bo jak zaczne teraz to wydaje mi się ze pozniej bedzie zle
moze jest tutaj ktos kto ma na to jakąś recepte? moze jakies kosmetyki z apteki ??może zioła??proszę o pomoc
kasia
Lovvely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 07:00   #2
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: okropny wyglad skory

Na wągry może pomóc mieszanka z olejku pichtowego jest opisana w wątku "jak pozbyć się zaskórników" czy jakoś tak Na tą szarą cerę to może jakieś witaminki no i dużo owoców i warzyw. Z apteki to może żel do mycia twarzy purrtin? Panie z apteki też napewno by Ci coś doradziły Albo wybierz się do dematologa czy chociaż kosmetyczki jeśli jeszcze tam nie byłaś
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 07:29   #3
MigdalEder
Raczkowanie
 
Avatar MigdalEder
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 143
Dot.: okropny wyglad skory

Odsyłam do wątków o zaskórnikach.
Do mycia: zależy od cery. Jeśli nie masz cery wrażliwej mozesz używac mydła siarkowego lub propolisowego. Myło siarkowe niestety bardzo wysusza, dlatego moze się okazać, że codziennie nie możesz go używać. Oprócz tego polecić mogę: żel tin tin ziaja (nie wysusza i jest delikatny), Norel DermoSystem20, pianka Plantacea (Herbapol zdaje się), emulsja do mycia dermoklar. Możesz też myć płatkami owsianymi z rumiankiem i olejkiem miętowym - nie wszystkim to służy, ale do cery zaskórnikowej jest całkiem dobrym pomysłem.
Peeling - może z citropepsin? Bardzo zachwalany.
Resztą znajdziesz w wątkach o zaskórnikach.
MigdalEder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-01, 12:43   #4
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: okropny wyglad skory

Cytat:
Napisane przez Lovvely
czesc
przeczytajcie list od mojej siostry ciotecznej bo mi spokoju nie daje

Mam 13 lat. Mam mieszaną skórę, jest taka szara i zmęczona, na nosie i policzkach mam czarne wągry na policzkach pootwierane pory
moja cera jest okropna;( nie wiem co mam zrobić używałam różnych kosmetyków na tradzik (np.oceanic, dr.irena eris) używałam masci cynkowej tormentiolu peelengów (najczęściej rossman) i nic nie pomaga
co do wagrów miałabym chęć użyć kwasów np. ten acne-derm ale boje sie ze jestem na to troche za młoda i zebym nie miała pozniej jakis problemów co do szarej cery to jakiś kremów na poprawe koloroty tez zabardzo narazie nie chce uzywac bo jak zaczne teraz to wydaje mi się ze pozniej bedzie zle
moze jest tutaj ktos kto ma na to jakąś recepte? moze jakies kosmetyki z apteki ??może zioła??proszę o pomoc
kasia
u dziewczynek 13 lat to okres w ktorym moga zachodzic zmiany zwiazane z dojrzewaniem naglym wzrrostem, objawiac sie one moga wlasnie problemami skornymi wynikajacymi zmianami hormonalnymi badz zapotrzebowaniem w wieksze ilosci witamin i mineralów!!
w tak mlodym wieku i ze zmianami sprowadzajacymi sie do otwartych porow i kilku zaskornikow nie powinno stosowac sie silnych kosmetykow, tym bardziej ze mamy do czynienia ze skora dziecka, dlatego odpadaja wszystkie toniki kremy zele z alkoholem a takze wszystkie kwasy!!! wystarczy zwykly tonik np benzacne zawierajacy witaminy z grupy B ktore dodatkowo wplyna na koloryt skory, wewnetrznie nie zaszkodzi betakaroten w tabletkach lub zestaw witamin i mineralów np centrum,

pozdr
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:35.