NADŻERKA - wątek zbiorczy! - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-28, 12:18   #2821
satie
Raczkowanie
 
Avatar satie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 207
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

jeśli chodzi o mnie to miałam jedną buteleczke Solcogynu, zaaplikowaną na raz, a jeśli będzie potrzeba to dopiero przy wizycie kontrolnej drugi raz sie smaruje...
odstęp czasowy zależy od ginekologa.. ja mialam pokazać się po 6 tygodniach na kontrole, teraz dopiero leci 4 tydzień.
mi Pani ginekolog poleciła unikanie wysiłku fizycznego, żeby lepiej się goiło wszystko..
no i oczywiście zakaz współżycia.. przez 6 tygodni
__________________
postanowienia poszły na marne ... zaczynam od nowa xD

satie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 09:37   #2822
satie
Raczkowanie
 
Avatar satie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 207
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

ja brałam clotrimazolum, wybralam juz 3 opakowania, a teraz biorę cicatridina
__________________
postanowienia poszły na marne ... zaczynam od nowa xD

satie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 12:37   #2823
hawananana
Wtajemniczenie
 
Avatar hawananana
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 330
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

wczoraj miałam usuwaną nadżerkę laserowo, lekarz kazał wstrzymać się z seksem miesiąc. ok, rozumiem - da się zrobić.czy to dotyczy też seksu oralnego? czy chodzi tu o samą penetrację czy o orgazm i jakiekolwiek "ruchy" szyjki? orientuje się ktoś?

Edytowane przez hawananana
Czas edycji: 2011-12-03 o 17:04
hawananana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 20:02   #2824
lejdidon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 42
Dot.: nadżerka - prawdopodobnie krawawiąca

Czym to sie objawia ???
__________________
lejdidon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 21:11   #2825
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: nadżerka - prawdopodobnie krawawiąca

Cytat:
Napisane przez karolina_krakow Pokaż wiadomość
satie, a te dopochwowe tabletki to jakie bierzesz? moja przyjaciółka kupiła sobie lactovaginal po tej kuracji, bo lekarz powiedzial jej tylko zeby kupila probiotyki i brala caly czas, a nie mówil co konkretnie...
a nie lepiej doustnie florę bakteryjną dostarczać? moja koleżanka to lacibios femina brała, żeby właśnie dodatkowo nic dopochwowo nie stosować...

Cytat:
Napisane przez satie Pokaż wiadomość
ja brałam clotrimazolum, wybralam juz 3 opakowania, a teraz biorę cicatridina
tylko te środki nie odbudują flory - clotrimazolum jest przeciwgrzybiczny a cicatridina ziołowy i nawilżający

Cytat:
Napisane przez hawananana Pokaż wiadomość
wczoraj miałam usuwaną nadżerkę laserowo, lekarz kazał wstrzymać się z seksem miesiąc. ok, rozumiem - da się zrobić.czy to dotyczy też masturbacji? czy chodzi tu o samą penetrację czy o orgazm i jakiekolwiek "ruchy" szyjki? orientuje się ktoś?
mi się wydaje (ale głowy nie dam), że chodzi o penetrację (zwłaszcza, że miałaś laserówkę), ale jakiś tydzień warto się wstrzymać w ogóle


Cytat:
Napisane przez lejdidon Pokaż wiadomość
Czym to sie objawia ???
różnie: infekcjami, plamieniami międzymiesiączkowymi i kontaktowymi (np. po seksie)
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 07:28   #2826
hawananana
Wtajemniczenie
 
Avatar hawananana
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 330
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

hmmm to już trochę za późno, mam nadzieję że nic sobie tam nie uszkodziłam :d

a czym się objawia? niekoniecznie musisz mieć plamienia - ja nie miałam nigdy a mimo tego nadżerka była ogromna, tylko do usunięcia. za to dość często miałam infekcje grzybicze i upławy, które bagatelizowałam bo miałam tak w sumie od zawsze...


dziewczyny - mnie kompletnie nic nie bolałoani w trakcie zabiegu (tylko podawanie znieczulenia odrobinkę) ani teraz - a miałam robiony 3 dni temu. nie leci też ze mnie specjalnie mocno, wkładki wystarczają. dziwnie...

Edytowane przez hawananana
Czas edycji: 2011-12-02 o 07:29
hawananana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 16:47   #2827
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

3,5 roku temu miałam wypalana nadżerke, od roku jestem po drugim porodzie i znów muszę mieć zabieg,, nie przypominam sobie, żebym wtedy miała jakieś przykre objawy, ale teraz od kilku dni mam krwisto śluzowe upławy czy może to oznaczać, że ta nadżerka jest bardzo rozległa? wiem, że lekarzami nie jesteście ale z własnego doświadczenia możecie pomóc

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------

Cytat:
Napisane przez hawananana Pokaż wiadomość
wczoraj miałam usuwaną nadżerkę laserowo, lekarz kazał wstrzymać się z seksem miesiąc. ok, rozumiem - da się zrobić.czy to dotyczy też masturbacji? czy chodzi tu o samą penetrację czy o orgazm i jakiekolwiek "ruchy" szyjki? orientuje się ktoś?
ile kosztował zabieg? bo własnie dzwoniłam do swojej gin i 200 zł ale, że ona nie pamięta jakiej wielkości jest u mnie to cena może wzrosnąć
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-02, 17:09   #2828
hawananana
Wtajemniczenie
 
Avatar hawananana
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 330
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez joannajj Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------



ile kosztował zabieg? bo własnie dzwoniłam do swojej gin i 200 zł ale, że ona nie pamięta jakiej wielkości jest u mnie to cena może wzrosnąć

zabieg kosztował mnie 400 zł. moja nadżerka była monstrualna i nie wiem czy przez to cena była taka wysoka. z tego co orientowałam się wcześniej ceny za laser właśnie tak się kształtują także jakby u Twojej gin kosztowało to 200 zł powinnaś się cieszyć


aaaaaa dziewczyny, mam problem !!! nadżerkę miałam usuwaną 3 dni temu, lekarz zapisał mi 10 globulek dopochwowych kwasu hiarulonowego (?), mam brać na noc przez 10 dni - to ma pomóc w gojeniu. a ja dziś, przed chwilą dostałam okresu!!! co mam robić? aplikować globulki czy zrobić przerwę? za 10dni mam iść na kontrolę i powinnam wykorzystać te 10 globulek - tak mówił. jestem w kropce.

Edytowane przez hawananana
Czas edycji: 2011-12-02 o 18:47
hawananana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 12:18   #2829
satie
Raczkowanie
 
Avatar satie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 207
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

przerwa na krwawienie musi byc
__________________
postanowienia poszły na marne ... zaczynam od nowa xD

satie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 19:56   #2830
hawananana
Wtajemniczenie
 
Avatar hawananana
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 330
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

hej hej. to znowu ja. nadżerkę laserem miałam usuwaną równe 2 tygodnie temu. po tygodniu poszłam na kontrolę, niby wszystko ok. od dwóch dni zauważyłam u siebie plamienie i krew na wkładkach:/ nie wiem co to ma być i czy muszę znów udać się do lekarza? denerwuje mnie już to wszystko, gin tak zachwalał ten laser, zapłaciłam za niego 400 zł i ciągle coś jest nie tak:/ upławy nadal mam, ale podobno to normalne (nie wiem tylko czy któraś z was miała upławy przez ponad 2 tyg ?) ale ta krew?
hawananana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 19:09   #2831
aza-h
Raczkowanie
 
Avatar aza-h
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 59
Exclamation Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, dołączę się do wątku - 5,5 roku temu gin zdiagnozował u mnie nadżerkę. Cały czas mam jakieś upławy, od czasu do czasu infekcje :/ Gin stwierdził, że nie podda jej wymrażaniu, ponieważ nie mam jeszcze dzieci (?). Co rok robię cytologię prywatnie (mam dopiero 24 lata, nie kwalifikuję się do NFZ), chociaż mówili mi, że powinnam robić co pół roku. Znacie dżina z Zielonej Góry, który wymraża nadżerki bądź likwiduje je w inny sposób? Co roku wizyta prywatnie + ew. leki przeciw infekcjom + badanie cytologii około 300zł. Nie stać mnie ;( I jeszcze jedno - z waszych doświadczeń, czy po 5 latach nadżerka (jeśli jest mała i niegroźna) nie powinna sama zniknąć? Albo.. powiększyć się?...
__________________
I am mine.
aza-h jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-14, 10:53   #2832
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

z doświadczenia nie powiem, ale wg mnie powinnaś mieć wymrożoną tą nadżerkę. wypalanki się nie powinno robić przed pierwszą ciażą ale zamrozić można... zwłaszcza jeśli masz przez nią problemy a częste infekcje moim zdaniem się do tego kwalifikują - możesz lacibios femina łykać i zaopatrzyć się profilaktycznie w dobry płyn z kwasem mlekowym do podmywania a globulkami nie leczył tej nadżerki?
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 11:26   #2833
hawananana
Wtajemniczenie
 
Avatar hawananana
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 330
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

ja polecam laser, boz tego co słyszałam jest najbardziej bezpieczny jeśli chcesz mieć potem dzieci. ja chyba jestem wyjątkiem i strasznie źle mi to wszystko poszło.
ponawiam pytanie które zadałam wyżej
hawananana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 17:30   #2834
aza-h
Raczkowanie
 
Avatar aza-h
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 59
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Właściwie nie chcemy mieć dzieci, ale mojego gina to nie interesuje wg niego obowiązkiem każdej kobiety jest wyjść za mąż i wydać na świat potomstwo. No ale nie robiąc ot :P nigdy nie zaproponował mi jakiegoś leczenia nadżerki, żadnych globulek, nic. Napomknął o wymrażaniu, ale powiedział że pomyśli o tym jak już urodzę. Z początku używałam Tantum Rosa przez miesiąc, ale to wszystko. Zaczynam się niepokoić, że dopóki nie zlikwiduję tej nadżerki, będzie istnieć możliwość pojawienia się komórek nowotworowych.
__________________
I am mine.
aza-h jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 17:33   #2835
hawananana
Wtajemniczenie
 
Avatar hawananana
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 330
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez aza-h Pokaż wiadomość
Właściwie nie chcemy mieć dzieci, ale mojego gina to nie interesuje
nigdy nie wiesz co będzie za parę lat, może zechcesz mieć dziecko więc nie warto zamykać sobie tej furtki..
hawananana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 16:57   #2836
Rusałka
Raczkowanie
 
Avatar Rusałka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 116
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

A czy wiecie gdzie w Wawie na nfz mogę wymrozić nadżerkę? Mój gin z łaski dał mi skierowanie chyba i powiedział że muszę sobie sama poszukać
Rusałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 17:02   #2837
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Ja byłam wczroaj na kontroli!
Po nadżerce nie ma śladu!
JUPI
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-31, 15:48   #2838
aza-h
Raczkowanie
 
Avatar aza-h
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 59
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez hawananana Pokaż wiadomość
nigdy nie wiesz co będzie za parę lat, może zechcesz mieć dziecko więc nie warto zamykać sobie tej furtki..
Czyli lepiej czekać na raka? A potem te ewentualne dzieci osierocić? Nie dziękuję.
PS W naszym wieku charakter jest już ukształtowany, życiowe cele zdefiniowane, więc raczej nie szykują się żadne zmiany światopoglądu o 180 stopni... Tym bardziej, że ukochany na słowo "dziecko" dostaje tików nerwowych
__________________
I am mine.
aza-h jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 14:54   #2839
NiefortunneZdarzenie
Raczkowanie
 
Avatar NiefortunneZdarzenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 106
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Kobitki, mam 'zdiagnozowaną' nadżerkę. Pisze w '' gdyż lekarka dostrzegła ją gołym okiem... Czy jest to możliwe, żeby to zobaczyć, bo w sumie diagnozą trochę się wystraszyłam, i zastanawiam się czy nie iśc na badanie jeszcze gdzieś do innego lekarza zanim zacznę robić coś w tej sprawie...
I jeszcze jedno pytanko przy okazji.
Miałam robioną cytologię (która w zasadzie na tym badaniu planowana nie była), a przed samym badaniem odświerzyłam się chusteczkami do higieny intymnej. Czy jest moliwe, że jakies środki antybakteryjne z tych chusteczek wpłyną na wynik badania cytologicznego?

Bardzo proszę o odpowiedź...
__________________
  • 20.02.2011r - Razem przez życie!
  • Chudniemy !!! - 68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-55.

    ... studentka resocjalizacji ...

Edytowane przez NiefortunneZdarzenie
Czas edycji: 2012-01-07 o 23:24
NiefortunneZdarzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-07, 23:31   #2840
NiefortunneZdarzenie
Raczkowanie
 
Avatar NiefortunneZdarzenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 106
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Bardzo proszę o odpowiedź na mego poprzedniego posta, bo mnie to męczy
__________________
  • 20.02.2011r - Razem przez życie!
  • Chudniemy !!! - 68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-55.

    ... studentka resocjalizacji ...
NiefortunneZdarzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 13:29   #2841
aniuska_90
Raczkowanie
 
Avatar aniuska_90
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 423
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez NiefortunneZdarzenie Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o odpowiedź na mego poprzedniego posta, bo mnie to męczy
Tak. Ginekolog podczas badania widzi nadzerke gołym okiem.
__________________
"Brak perfekcji jest piękny, szaleństwo jest geniuszem i lepiej być absolutnie niedorzecznym niż absolutnie nudnym..."
aniuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 22:52   #2842
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Ponoć nie powinno się diagnozować nadżerki 'na oko', tylko dopiero po wykonaniu kolposkopii.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 06:01   #2843
maddd
Wtajemniczenie
 
Avatar maddd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 027
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

gin jest w stanie zobaczyć nadżerkę przy badaniu, ale kolposkopia jest konieczna aby sprawdzić, czy jest stan zapalny / czy nadżerka jest groźna
maddd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 22:54   #2844
Jusiaaa9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

czy gin może wykryć nadżerkę bez badania wziernikiem? w sensie nie "gołym okiem" ale przez badanie "ręczne"?(sorki za określenie ) mam nadzieje że mnie rozumiecie Lekarz nic mi nie wykrył, ale tak się zastanawiam czy w taki sposób można wykluczyć nadżerkę? stwierdził że skoro nic nie mam to cytologie mogę zrobić ale za jakiś czas
Jusiaaa9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 10:49   #2845
olgalula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 15
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Witam! Dziewczyny napiszcie gdzie można laserowo usunąć nadzerkę (adresy). Dzięki
olgalula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 18:24   #2846
ancyk88
Zadomowienie
 
Avatar ancyk88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Home xD
Wiadomości: 1 323
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

;]
__________________


Edytowane przez ancyk88
Czas edycji: 2012-01-21 o 02:30
ancyk88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 09:16   #2847
aza-h
Raczkowanie
 
Avatar aza-h
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 59
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Ciekawy artykuł o nadżerkach i ich usuwaniu:

http://www.kolposkopia.com/index.php...i_cala_prawda/


Dziewczyny po wypalankach/wymrażaniu przeczytajcie do końca!! okazuje się, że nawet po usunięciu "nadżerki" zagrożenie nie znika

---------- Dopisano o 10:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

Będę baaardzo wdzięczna za informacje na temat kolposkopii w Zielonej Górze - kto, czy na NFZ, a jeśli tak, to czy również u 24-latki, czy może jest jakiś prób wiekowy ("Płaćcie składki, ale badania dopiero po 30stce, jak dożyjecie") lub przeciwwskazania typu "dopiero po porodzie".
Dopiero powyższy artykuł zainteresował mnie tym badaniem - skoro cytologia nie zawsze mówi prawdę. Ja po tylu latach wycieków i infekcji chyba jednak daruję sobie wymrażanie (skoro nawet w środku gruczołu może dojść do zmian nowotworowych, które są w ogóle nie do wykrycia). Chciałabym jednak dwa razy w roku robić gruntowne badanie.
__________________
I am mine.
aza-h jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 20:15   #2848
natussia
Przyczajenie
 
Avatar natussia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 11
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez hawananana Pokaż wiadomość
hej hej. to znowu ja. nadżerkę laserem miałam usuwaną równe 2 tygodnie temu. po tygodniu poszłam na kontrolę, niby wszystko ok. od dwóch dni zauważyłam u siebie plamienie i krew na wkładkach:/ nie wiem co to ma być i czy muszę znów udać się do lekarza? denerwuje mnie już to wszystko, gin tak zachwalał ten laser, zapłaciłam za niego 400 zł i ciągle coś jest nie tak:/ upławy nadal mam, ale podobno to normalne (nie wiem tylko czy któraś z was miała upławy przez ponad 2 tyg ?) ale ta krew?
Nadżerkę miałam usuwaną laserem 2 tyg temu. Na początku, przez 1,5 tygodnia od zabiegu miałam delikatne upławy, krew i osocze, lekko różowe. Dzisiaj byłam na wizycie kontrolnej i zgłosiłam swojemu lekarzowi, że od 4 dni mam dość duże upławy, brązowo brunatne skrzepy krwi. Myślałam, że być może przyszła miesiączka, ale raczej na nią było za wcześnie, więc też zaczęłam się niepokoić, że to jakieś skutki uboczne zabiegu. Lekarz obejrzał miejsce po nadżerce i stwierdził, że wszystko ładnie się goi, a upławy są spowodowane krwią sączącą się z osłabionych naczynek krwionośnych. Zamknął mi laserem co2 naczynka, z których najbardziej sączyła się krew i powiedział, że powinno być lepiej. Nadmienił jednakże, że takie krwawienia mogą występować do 3 miesięcy, więc mam zgłosić się na kontrolę po 3 miesiączkach, wtedy powinno wszystko się wygoić i być ok. Nie dostałam żadnych leków ect i wręcz zabronił stosowania jakichkolwiek środków dopochwowo.
Mam nadzieję, że rozwiałam Twoje wątpliwości i obawy.
natussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 20:43   #2849
natussia
Przyczajenie
 
Avatar natussia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 11
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez hawananana Pokaż wiadomość
hej hej. to znowu ja. nadżerkę laserem miałam usuwaną równe 2 tygodnie temu. po tygodniu poszłam na kontrolę, niby wszystko ok. od dwóch dni zauważyłam u siebie plamienie i krew na wkładkach:/ nie wiem co to ma być i czy muszę znów udać się do lekarza? denerwuje mnie już to wszystko, gin tak zachwalał ten laser, zapłaciłam za niego 400 zł i ciągle coś jest nie tak:/ upławy nadal mam, ale podobno to normalne (nie wiem tylko czy któraś z was miała upławy przez ponad 2 tyg ?) ale ta krew?
Laserowo usuwanie nadżerki miałam 2 tygodnie temu. Przez 1,5 tygodnia miałam lekkie upławy, różowe, osocze z domieszką krwi. Od 4 dni upławy stały się bardziej obfite, brunatno brązowe, takie skrzepy krwi. Zaczęłam się zastanawiać czy być może dostałam taką dziwą miesiączkę czy to może jakieś skutki uboczne zabiegu. Dzisiaj byłam na kontroli u ginekologa i poinformowałam go o swoich objawach. Lekarz obejrzał miejsce po nadżerce i stwierdził, że wszystko się ładnie goi, a upławy to nic innego jak krew sącząca się z osłabionych naczynek krwionośnych. Doktor zamknął kilka, z których najbardziej ciekło laserem co2 i powinno być lepiej. Nadmienił również, że takie upławy i krwawienia mogą występować jeszcze przez 3 miesiące, bo nabłonek będzie się goił i mam zgłosić się na kontrolę po 3 miesiączkach. Do tego nie wolno mi używać żadnych środków dopochwowo i jeszcze przez tydzień współżyć.
natussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 15:25   #2850
loliteczka235
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Ślask ;)
Wiadomości: 523
Dot.: NADŻERKA - wątek zbiorczy!

HEJ WAM!!
A ja właśnie jestem przed zabiegiem po 1 mam 18lat i boję się że potem będą kłopoty po zabiegu zamrażania.
A co do ceny 350zł , lekarz robi u siebie w domu a mimo wszystko nie chodze prywatnie a z NFZ więc teraz tak myślę czemu chce kase. Jak niektóre z Was pisza że taki zabieg miały za darmo ?
__________________



Nie obiecuj mi nieba. Po prostu mnie tam zabierz.

02.06.2011 <serce>
loliteczka235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-22 12:01:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:43.