nadczynność tarczycy. - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-31, 18:22   #301
miss_piggy
Raczkowanie
 
Avatar miss_piggy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 441
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez hmm o co caman Pokaż wiadomość
witam, ja właśnie nie dawno sobie poradziłam ze swędziawką i krostkami, tak sie dzieje przy skutkach ubocznych i alergicznych tabletek, nie kazdy ma takie same ale to najprawdopodobniej to,nawet w ulotce pisze,wskazania nie porządane.. może wydawać się zabawne ale w 5dni wyleczylam sie z tego, bralam kapiel w krochmalu,zapewniam ze skutkuje,dziala wlasnie na takie objawy, pol litra wody zagotowac, w szklance dobrze wymieszac w zimnej wodzie make ziemniaczana tak 2 łyżki, potem dolac do gotujacej sie wody i na srednim ogniu mieszac az zgestnieje, potem mieszasz z ciepla woda pod prysznicem lub w wanie, myjesz sie tylko tym bez mydla, nawet twarz, swietna skora po tym!!!!i tak codziennie, nawet na niemowletach sie stosuje, sprobuj a sie przekonasz, )
Właśnie stworzyłam krochmal i jak troszkę ostygnie będę eksperymentować, zdam relację po kilku dniach Dziękuję hmm o co kaman!
__________________
trust nobody
miss_piggy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 21:41   #302
hmm o co caman
Raczkowanie
 
Avatar hmm o co caman
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 72
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

ależ nie ma za co kochana )) podziękujesz jak podziała hehe, czyli za kilka dni :P powodzenia! pamietaj liczy sie systematyczność!!

ja dodatkowo gotowałam podwójną porcję, pół zawsze zostawiałam w miseczce na dzień i smarowałam w razie potrzeby, cały dzień przynosłi mi ulgę i jednocześnie leczyło.
__________________
Młodość i Straość to dwie sprzeczności,
Młodość łamie serca a Starość kości

Edytowane przez hmm o co caman
Czas edycji: 2012-06-01 o 13:13
hmm o co caman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 16:35   #303
miss_piggy
Raczkowanie
 
Avatar miss_piggy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 441
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez hmm o co caman Pokaż wiadomość
ależ nie ma za co kochana )) podziękujesz jak podziała hehe, czyli za kilka dni :P powodzenia! pamietaj liczy sie systematyczność!!

ja dodatkowo gotowałam podwójną porcję, pół zawsze zostawiałam w miseczce na dzień i smarowałam w razie potrzeby, cały dzień przynosłi mi ulgę i jednocześnie leczyło.
Ja też ugotowałam więcej, rano i wieczorem pod prysznicem się obmywam, spróbuję też doraźnie jeśli tak polecasz Póki co trudno mówić o efektach, ale powiedz mi jeszcze hmm o co caman czy to się stosuje powiedzmy 5 dni (lub do osiągnięcia pożądanych efektów) i potem można odstawić, czy trzeba ciągle, żeby nie nawracało to paskudztwo? Dziś nad tym dumałam, bo nie ukrywam, że wolę jakimś pachnidełkiem się myć
__________________
trust nobody
miss_piggy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 23:54   #304
ggoraa
Zadomowienie
 
Avatar ggoraa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 1 498
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

ehhh, biore 3 razy dziennie i kujniecia w serce sie zwiekszyly. Dostalam odpowiedz od mojego endo z pl, ze mam nie zwiekszac dawki, wiec wracam do 1 raz dziennie- jakos jemu bardziej ufam.
__________________
Flipcio..20.04.2009 ^.^
Nika.......02.11.2011 ^.^
ggoraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 00:19   #305
hmm o co caman
Raczkowanie
 
Avatar hmm o co caman
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 72
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

MISS PIGGY.........no no hehe ja też wolałam coś pachnącego a nie coś bez wonnego, jak najbardziej do uzyskania efektów, mi to zajęło tylko lub aż 5dni bo zareagowalam z tym dosc szybko,nie wiem jakie ty masz zaawansowanie,wiec ciezko mi powiedziec kiedy ciebie to wyleczy, też się tym prałam rano i wieczorem i się tego nie spłukuje! tylko kremuje balsamem bo wysusza, pamietaj zeby dodawac malo wody cieplej do tego roztworu juz ugotowanego zeby maka miala swoje zastosowanie, wiadomo o co caman ) tez musialam sie meczyc z tym pod prysznicem bo wanny ni mom
ale spokojnie, mi pomoglo innym pomoglo wiec i tobie pomoze!!!!!!!!!badz cierpliwa. buzka

---------- Dopisano o 00:19 ---------- Poprzedni post napisano o 00:07 ----------

GGORAA,,,
NA POCZĄTKU tabletki tak działają ,bo serce nie wie o co caman i próbuje walczyć,.kiedy ja bralam tabletki tez pro..l czasem bilo mi szybciej serce, mialam spory pulsik tetniczy ale przeszlo i wciaz je biore, te tabletki tak dzialaja, endo ma racje, nie zwiekszac bo nie wolno zwiekszac takich tabletek, , zaczyna sie brac od najwiekszej i nie koniecznie potem sie je zmniejsza bo potem puls wariuje, przy dlugim braniu powolnieje i ktos sie decyduje nagle je odstawic a potem po jakims czasie sie przekonuje ze znowu kolatania powracaja, serce nie sługa, trzeba dosc dlugo przyzwyczaic do normalnosci poniewaz codziennie jest narazone na rozne emocje i tym podobne,
__________________
Młodość i Straość to dwie sprzeczności,
Młodość łamie serca a Starość kości

Edytowane przez hmm o co caman
Czas edycji: 2012-06-02 o 00:23
hmm o co caman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 20:59   #306
miss_piggy
Raczkowanie
 
Avatar miss_piggy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 441
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez hmm o co caman Pokaż wiadomość
MISS PIGGY.........no no hehe ja też wolałam coś pachnącego a nie coś bez wonnego, jak najbardziej do uzyskania efektów, mi to zajęło tylko lub aż 5dni bo zareagowalam z tym dosc szybko,nie wiem jakie ty masz zaawansowanie,wiec ciezko mi powiedziec kiedy ciebie to wyleczy, też się tym prałam rano i wieczorem i się tego nie spłukuje! tylko kremuje balsamem bo wysusza, pamietaj zeby dodawac malo wody cieplej do tego roztworu juz ugotowanego zeby maka miala swoje zastosowanie, wiadomo o co caman ) tez musialam sie meczyc z tym pod prysznicem bo wanny ni mom
ale spokojnie, mi pomoglo innym pomoglo wiec i tobie pomoze!!!!!!!!!badz cierpliwa. buzka
są pierwsze efekty, pozbyłam się tych kropeczek na dekolcie, na plecach już prawie jeśli chodzi o te pręgi to jeszcze wyskakują, ale już nie takie swędzącę, modlę się, żeby to przestało mi wyskakiwać, bo wczoraj np miałam takie jak plansza do gry w "kołko i krzyżyk" ale czasem dość groźnie to wygląda Cierpliwa to ja jestem, mam nadzieję tylko, że pójdzie to sobie ode mnie precz kiedyś kiedyś, ale raz na zawsze! buźka
__________________
trust nobody
miss_piggy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 19:38   #307
hmm o co caman
Raczkowanie
 
Avatar hmm o co caman
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 72
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

hey to bardzo mnie to cieszy )widzisz, czasem warto stosowac domowe leczki a nie farmaceutyczne, przynajmniej dodatkowo żołądka sobie nie rozwalasz. pewnie wszystko poschodzi ale po kolei, nawet jak zejdzie juz wszystko to dla pewnosci umyj sie hehe jeszcze kilka razy co jakis czasnp ja juz mam super cialo, elegancja francja!!ale raz na dwa tygodnie sie w tym umyje, bo lubie, tylko nie drap niczego! no to zegnam pania i do nastepnego razu a prążki tez pewnie zejda
__________________
Młodość i Straość to dwie sprzeczności,
Młodość łamie serca a Starość kości
hmm o co caman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-04, 12:41   #308
meg_w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 28
Smile Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Witam serdecznie!

Potrzebuję opinii. W kwietniu br. zdiagnozowano u mnie nadczynność tarczycy, usg nie wykazało żadnych zmian, tarczyca nie jest powiększona, nie wystapiły żadne guzki. W pierwszym badaniu zleconym wraz z morfologią wynik tsh był 0,01. Po wizycie u internisty zostalam skierowana do endokrynologa, a w międyczasie, zanim tam dotarlam, zrobiłam powtórne tsh, wynik taki sam jak wcześniej. Poza tym:
fT3 17,64
fT4 4,60

Endokrynolog zlecił :
thyrozol, biorę 15mg/dzień
propranonol 2x1/10mg

Leki biorę od 10 kwietnia. W zeszłym tyg. endokrynolog powiedział, że mogę już ograniczyć propanonol, gdyż objawy ustapiły. Ostatnie badanie tsh wykazalo, że jego poziom jest ciągle 0,01. Czuję się znacznie lepiej, jedynym moim zmartwieniem jest to, że tsh się nie zmienia i wygląda na to, że proces leczenia i "podbijania" tsh będzie długi. Dodam jeszcze, że małe dawki leków biorę m.in. ze względu na to, że jestem drobnej budowy, wzrostu też, no i szczupła (tak to uzasadnił endo). Ubyło mi też oczywiście parę kg, bardzo chciałabym przytyć, co też stwierdził endo - że tak będzie, ale jak na razie nie widać zmian wielkich...

Chciałabym wiedzieć, czy rzeczywiście trochę to potrwa?
meg_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 21:10   #309
hmm o co caman
Raczkowanie
 
Avatar hmm o co caman
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 72
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

hey ! ja niestety nie umiem ci pomóc
__________________
Młodość i Straość to dwie sprzeczności,
Młodość łamie serca a Starość kości
hmm o co caman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 21:48   #310
meg_w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 28
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez hmm o co caman Pokaż wiadomość
hey ! ja niestety nie umiem ci pomóc
Szkoda.. . Liczę na opinie bo od miesiąca walczę z chorobą i wiem, że powinnam uzbroić się w cierpliwość.
meg_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 12:55   #311
hmm o co caman
Raczkowanie
 
Avatar hmm o co caman
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 72
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Prawidłowe wyniki badań to: - FT3 2,0-4,0 pg/ml - FT4 0,7-2,2 ng/100 ml a ty masz fT3 17,64
fT4 4,60

widać że duży jest twój wynik, tsh masz nawet lepszy od mojego bo ja miałam 0,013 i z rok lub półtora potrwa mi leczenie jak dobrze pójdzie oczywiście a tobie pewnie krócej,
więc zostaje brać tabletki i być cierpliwym chyba że ktoś wie coś więcej , nie zaprzeczam.
__________________
Młodość i Straość to dwie sprzeczności,
Młodość łamie serca a Starość kości

Edytowane przez hmm o co caman
Czas edycji: 2012-06-05 o 12:58
hmm o co caman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-05, 13:06   #312
meg_w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 28
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Dzięki za podanie norm, te które sprawdzałam są zbliżone do tych, które podajesz.
Za tydzień sprawdzam fT4, może wynik już pokaże jakieś zmiany... Mam jeszcze zrobić morfologię ogólną, a w niej sprawdzić leukocyty, tylko nie mam pojęcia do czego są one potrzebne.
meg_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 22:31   #313
ggoraa
Zadomowienie
 
Avatar ggoraa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 1 498
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

A mnie serce caly czas jakby boli szczegolnie wieczorami czuje ucisk i kujniecia... kolatania moze jedno na jeden/dwa dni.
jutro mam dzownic i umowic sie na wizyte z tutejszym rodzinnym, bo przyszlo pismo, ze juz maja moje wyniki krwi.
__________________
Flipcio..20.04.2009 ^.^
Nika.......02.11.2011 ^.^
ggoraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 21:34   #314
meg_w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 28
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez ggoraa Pokaż wiadomość
A mnie serce caly czas jakby boli szczegolnie wieczorami czuje ucisk i kujniecia... kolatania moze jedno na jeden/dwa dni.
jutro mam dzownic i umowic sie na wizyte z tutejszym rodzinnym, bo przyszlo pismo, ze juz maja moje wyniki krwi.
Ja też miałam kołatania, ale na szczęście juz mi przeszły, choć czasem też czuję coś jakby ukłucie, lekki ból w okolicy serca. Nie wiem czy to dlatego , że właśnie ograniczyłam lek hamujący objawy nadczynności.
meg_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 18:18   #315
moli poli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 11
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cześć dziewczyny,jestem 4 mc-e po usunięciu całej tarczycy z powodu Basedowa,wpadłam w niedoczynność(podobno lepsza od nadczynnosci)ostatnio zastanawiam się nad tą chorobą,wiem że jest nie uleczalna,usunięcie tarczycy to tylko usunięcie objawu,i teraz tylko się modlić żeby G-B nie atakował innych organów.Póki co zawroty głowy to moja bolączka,jak uporam się z nimi to będzie dobrzechodzę na akupunkturę,kiedyś pomogła mi w migrenie i teraz też liczę na zbawienną moc igiełeknapiszcię proszę co Wasi lekarze mówią o tej chorobie,jak się z nią żyje?ost słyszałam że z niedoczynnoscią się dłużej żyje bo serucho zwalnia i tak sobie bije powoli,a w nadczynnosci zapitala i róznie może być,mam jedno marzenie żeby wynalźli dla nas lekzdrowia!!!
moli poli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 22:04   #316
rozarka
Raczkowanie
 
Avatar rozarka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 38
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

moli poli, G-B moze atakowac inne organy??? np. jakie?
rozarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 10:28   #317
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

wczoraj byłam odebrać wyniki i po ponad miesięcu po odstawieniu leków mam wyniki w normie ; o
TSH 3.17 (0.27-4.20)
ft3 2.62 (2.57-4.43)
ft4 0.972 (0.93-1.7)

bardzo się cieszę, ale to oznacza, że moje objawy są hmmmm urojone?
może to po prostu siła psychiki, muszę wierzyć, że wszystko ze mną ok : P
ale czy jeśli mam/miałam G-B to możliwe jest całkowite wyleczenie? nie robiłam tpo... n
a razie będę czekać na wizytę, a mam dopiero 4.08 :<
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 12:58   #318
hmm o co caman
Raczkowanie
 
Avatar hmm o co caman
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 72
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

E to super, pozostaje tylko pogratulować, zgadzam się że psychiczne nastawnienie jest bardzo ważne, jeśli dobrze wcześniej po odstawieniu leków czułaś się niezbyt dobrze ale widocznie trzeba to przezwyciężyć! xD cieszę się razem z Tobą, CAŁUSKI



MISS PIGGY jak twoje uczulenie, wyleczone już krochmalem?
__________________
Młodość i Straość to dwie sprzeczności,
Młodość łamie serca a Starość kości

Edytowane przez hmm o co caman
Czas edycji: 2012-06-14 o 13:03
hmm o co caman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 15:36   #319
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez hmm o co caman Pokaż wiadomość
[B]E to super, pozostaje tylko pogratulować, zgadzam się że psychiczne nastawnienie jest bardzo ważne, jeśli dobrze wcześniej po odstawieniu leków czułaś się niezbyt dobrze ale widocznie trzeba to przezwyciężyć! xD cieszę się razem z Tobą, CAŁUSKI
dzięki ^^
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-14, 21:13   #320
meg_w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 28
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Po miesiącu leczenia moje TSH nie zmieniło się, nadal na poziomie 0,01. Ale poziom fT4 jest już w normie- 1,43 (a było przed leczeniem 4,60). Trochę się zdziwiłam odbierając wyniki bo po prostu nie wierzyłam w tak szybką poprawę. Naprawdę zastanawiam się jaka jest przyczyna... Ale faktem jest, że nie miałam żadnego uczulenia na leki, czułam się po nich stopniowo coraz lepiej... Lekarz poinformowal mnie, że mogę zmniejszyć dawkę leku.
Ja też , wnioskując na podstawie własnych przemyśleń i samopoczucia uważam, że psychika, pozytywne nastawienie pomagają. Nie mam ostatnio komfortowej sytuacji życiowej, ale w momencie diagnozy choroby i zdobywania na jej temat informacji odcięłam się od wszystkiego i starałam się myśleć pozytywnie. Myślę , że to działa.

Illegale, jak się diagnozuje G-B? Podczas ostatniej wizyty u lekarza rodzinnego uslyszałam, że moje oczy mogą wskazywać na G-B (endokrynolog niczego takiego nie stwierdził). Choć faktem jest, że oczy mam duże, ale nie wydaje mi się by coś się z nimi działo..
meg_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 22:18   #321
miss_piggy
Raczkowanie
 
Avatar miss_piggy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 441
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Cytat:
Napisane przez hmm o co caman Pokaż wiadomość

MISS PIGGY jak twoje uczulenie, wyleczone już krochmalem?
Niestety Stosowałam codziennie kąpiele, ale nie przeszło, tylko tyle co te krostki. W pewnym momencie było już tak źle, że pojechałam do rodzinnej i dostałam leki antyhistaminowe, bo pokrzywka obejmowała znaczną część ciała i okropnie swędziała, i tak było coraz częściej. Lekarka jak zobaczyła co mi się dzieje to od razu odesłała do endokrynologa żeby dzwonić, że może odstawi mi leki lub zaproponuje coś innego, ale po tym leku jest już lepiej, wzięłam dwa razy i mam na dzień 3-4 małe kreseczki, nie swędzące, więc z endo pogadam dopiero na wizycie planowej (pod koniec czerwca). Ale krochmal będę stosować dla utrzymania efektu, bo jak odstawiłam teraz na parę dni to znowu się pojawiły te kropki, dziękuję Ci bardzo za podsunięcie pomysłu bo to też dużo mi dało, to w końcu połowa sukcesu!
__________________
trust nobody
miss_piggy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 22:11   #322
ggoraa
Zadomowienie
 
Avatar ggoraa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 1 498
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

a ja wrocilam od tutejszego lekarza, no i mam termin do endo na nastepny miesiac...nadal o thiamazolu nic nie slyszal (???)i jest to dla niego lek z kosmosu, ale zalecil mi nowa dawke propan. Zapisal mi 1 raz dziennie 80mg - jakies dziwne kapsulki z kuleczkami w srodku- powiedzial, ze te sa lepsze, bo dzialaja powoli na organizm.Fajnie, ze leki sa tu za darmo- mimo niskiej ceny w pl, milo jest te pare groszy miec na inne wydatki
A wogole to znow weszlam w nadczynnosc...zapewne dopiero sie rozpedzala machina- bo wyniki byly miesiac po zmienieniu dawkowania i robione 28.05, a wiec pewnie dzis mialabym zarabiscie wysokie...a o to one:
Urea- blood 8.7
Serum creatinine 7.4
Sodium 137
Potassium 3.8
Bilirubin 5
Alanine Aminotransferase 13
Alkaline Phosphatae 91
Gamma Glutamyl Transpepidase 13
Thyroid Stimulating Hormone 5.96
Free Thyroxine 14

Wogole dziwna sprawa- nie bralam propan od 3 dni, bo mi sie skonczyly i jak wzielam dzis to znow mnie kuje serce...wtf???
__________________
Flipcio..20.04.2009 ^.^
Nika.......02.11.2011 ^.^

Edytowane przez ggoraa
Czas edycji: 2012-06-15 o 22:12
ggoraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 00:07   #323
hmm o co caman
Raczkowanie
 
Avatar hmm o co caman
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 72
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

miss piggy Mimo wszystko ciesze sie ze moglam pomóc i ze dostalas stosowne tabletki bo gdyby dzialo sie coraz gorzej to nie byloby za ciekawie, czasem ta nasza choroba jest bardzo uciazliwa, jak nie uczulenia to dolegliwosci z sercem lub inne ale my sie jej nie poddamy, pokonamy ją wszystkie, hihi za jakis czas !! powodzonka buzka papa
__________________
Młodość i Straość to dwie sprzeczności,
Młodość łamie serca a Starość kości
hmm o co caman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 21:35   #324
Bettina_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bettina_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 286
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

hej

odebrałam wyniki tsh mam wysokie chyba 17 więc niedoczynność
jod zadziałał
jutro jadę po nowe tabletki całe szczęście bo zaczęłam tyć a tu wesele sis za miesiąc
Bettina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 22:48   #325
moli poli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 11
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

hej,z tymi organami to miałam na mysli serce,oczy(wytrzeszcz)sta wy.G-B nie jest uleczalny,mamy go w genach,można nauczyc się z nim żyćraz jest lepiej pozniej gorzej i tak w koło,ale ludzie chorują na duzo powazniejsze choroby 3majcie sie ciepło wszystko bedzie dobrze!!!
moli poli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 14:42   #326
Bettina_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bettina_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 286
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

hej

no i nie dostałam jeszczcze euthyroxu buuuuu na razie mam zmniejszone dawkowanie mam brać thiamazole przez 10 dni po 5 a potem nic aż do wizyty - masakra bo od jodu utyłam już pare kg
jeszcze żeby nie było za pięknie to zbadałam dziś darmowo wzrok w wision expres i szykuje mi sie wizyta u okulisty żeby zbadał jeszcze raz biorąc pod uwagę g-b

jestem w szoku że g-b nie jest uleczalna ....

ide coś poszukać na ten temat

a i propanonol mam w dawce 1 - 40tka, nawet dobrze sie czuję tzn moje serduszko biedne
Bettina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 12:22   #327
hmm o co caman
Raczkowanie
 
Avatar hmm o co caman
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 72
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

witam,
jeżeli jod zadziałął to dobrze, szkoda jedynie że takie są skutki tego
nie łątwo jest zrzucić kilo ale ważne że się zdrowieje, ile to będzie jeszcze trwać u ciebie żeby wejść do normy wiesz coś już więcej na ten temat? ja na szczęście nie mam problemu z oczami, chociaż tyle dobrze. powodzonka w dalszej cierpliwości ***
__________________
Młodość i Straość to dwie sprzeczności,
Młodość łamie serca a Starość kości
hmm o co caman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 10:38   #328
miss_piggy
Raczkowanie
 
Avatar miss_piggy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 441
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

A ja po kolejnej wizycie u endokrynologa dowiedziałam się, że mam Gravesa-Basedowa i przez nietolerancję leków nie ma szans na leczenie farmakologiczne. Miesiąc mam jeszcze brać leki, żeby powrócić do lekkiej nadczynności (teraz wpadłam w niedoczynność) i na początku sierpnia, jeśli wszystko pójdzie planowo, będą mnie kierować do Zakładu Medycyny Nuklearnej (OMG jak to brzmi) na jod.

Trochę mnie to podłamało, bo czułam się już lepiej, wszystko wychodziło na prostą, jedyne co było nie tak to uciążliwa wysypka, którą jednak likwidował lek antyhistaminowy brany raz na trzy dni, więc tragedii nie było, myślałam, że sobie tak dobrnę do końca leczenia, ale niestety tak łatwo nie będzie...
__________________
trust nobody
miss_piggy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 12:12   #329
hmm o co caman
Raczkowanie
 
Avatar hmm o co caman
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 72
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Hejka
chyba nie jest tak zle, kolezanka z forum miała leczenie jodem i nawet zadowolona,jedynie ta choroba gb jest uciazliwa, moze wszystko da sie wyleczyc, lekarzom tez nie wolno ufac w zupelnosci, duzo sie czyta o blednych diagnoz lekarzy, mojej kolezanki siostra tez mloda jak my wyleczyla sie z nadczynnosci i z gb do konca, i juz kilka lat nie ma ani sladu po tym wszystkim, teraz zyje w egipcie szczesliwa, nawet na ktoryms forum czytalam ze sa osoby z tym gb wyleczone zupelnie, mi sie wydaje ze wszystko jest do wyleczenia. chyba ze faktycznie nie leczona choroba i dosc w duzym zaawansowaniu mozliwe ze nie jest.
__________________
Młodość i Straość to dwie sprzeczności,
Młodość łamie serca a Starość kości

Edytowane przez hmm o co caman
Czas edycji: 2012-07-01 o 12:15
hmm o co caman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 12:20   #330
Bettina_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bettina_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 286
Dot.: nadczynnosc tarczycy.

Hmmm o co caman u mnie dojście do normy to ok pół roku a może być dłużej - każdy przypadek jest inny jak ludzkie organizmy więc badania i dobieranie leków na podstawie wyników

Miss_piggy a skąd jestes ?
dużo osób kierują na Gliwice a ja byłam w Mysłowicach
Bettina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-06 21:28:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:07.