Wojna z nauczycielką - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-21, 11:44   #31
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Wojna z nauczycielką

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
matma

no chwytaj sie, ale najlepsza szansa to zeby rodzice wyprosili te 2, bo nie zdasz pewnie tego testu
Jakby chciała iść do policealnej a matura jednak za rok to jeszcze tez poprawka/komis w sierpniu chyba wchodzi w gre.

Ale warto się wszystkiego chwytać. No może poza kombinowaniem o podpis.
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 11:48   #32
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Wojna z nauczycielką

Cytat:
Napisane przez olkasza Pokaż wiadomość
serio nie może? dzisiaj jest rada, rodzice byli rano w szkole, ale ocena niedostateczna wystawiona... a na 100% nic nie podpisywali, a w statucie jest napisane wyraźnie, że musi być podpis
Rada musi ja zatwierdzic i dopiero pojdzie pismo do rodzicow.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 11:48   #33
olkasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 120
Dot.: Wojna z nauczycielką

Cytat:
Napisane przez olkasza Pokaż wiadomość
no nie jestem pewna, że umiem wszystko doskonale to fakt, ale w takiej chwili chwyta się wszystkiego
Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
Jakby chciała iść do policealnej a matura jednak za rok to jeszcze tez poprawka/komis w sierpniu chyba wchodzi w gre.

Ale warto się wszystkiego chwytać. No może poza kombinowaniem o podpis.
Jakbym zdała maturę to normalnie szłabym na studia...
olkasza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:02   #34
Buzzerka
Zakorzenienie
 
Avatar Buzzerka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 970
Dot.: Wojna z nauczycielką

Jejku o co Ty masz pretensje do nauczycielki? Sama przyznałaś, że zajęłaś sie poprawianiem tamtego semestru, a ten olalas w sumie. Dali Ci kartkę do podpisu dla rodziców, nie dałaś - niby zapomniałaś, taa, myślałaś, że Ci sie uda, bo masz 'haczyk' Dziecinne i niemądre podejście. Łap się tego egzaminu, ale najpierw sama sobie odpowiedz czy dasz radę go zdać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

To, że się do Ciebie uśmiecham, wcale nie musi oznaczać, że Cię lubię.
Mogę, na przykład, wyobrażać sobie, że stoisz w płomieniach

Mała Mi


"Dobrze jest umieć odróżniać życie od procesu powolnego umierania."
Buzzerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:03   #35
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Wojna z nauczycielką

Cytat:
Napisane przez olkasza Pokaż wiadomość
Miałam poprawkę pierwszego semestru i niestety zaliczyłam pierwszy semestr kosztem drugiego. Uczyłam się dużo żeby tamto zaliczyć, a w tym semestrze rady nie dałam i definitywnie wychodzi mi jedynka.

Wychowawca dawał nam kartki, które mieliśmy dać rodzicom do podpisu, z tym, że całkiem o tym zapomniałam i nie dałam

Teraz jestem chora i do szkoły nie chodzę, a w czwartek dzwonił wychowawca, że muszę mu koniecznie kartkę z podpisem rodziców przynieść.

Potrzebuję na to jakiegoś paragrafu... czegoś, co będzie można konkretnie przedstawić dyrekcji.
Wnioskuję, że masz słabe oceny i zawaliłaś semestr. Nie widzę tutaj złej woli nauczyciela. Cały rok właściwie uwaliłaś.

No to czyja to wina, że nie dałaś kartki rodzicom? W moim LO też były dawane kartki do podpisu rodzicom z informacją o zagrożeniach i ta kartka miała wrócić z powrotem.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:03   #36
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Wojna z nauczycielką

Cytat:
Napisane przez olkasza Pokaż wiadomość
No, może wojna to zbyt mocne słowo, ale... Nauczyciela wystawiła mi jedynkę z pewnego przedmiotu. Jestem w klasie maturalnej, wiec oznacza to, ze nie moge zdawać w tym roku matury. Jednak jest mozliwosc odwołania sie od oceny... W takiej Sytuacji pisze sie wniosek i przydzielany jest termin egzaminu jeszcze przed matura. Jak sadzicie, warto próbować ?

I jest jeszcze jeden haczyk... Nauczyciel ma obowiązek poinformować PISEMNIE rodzicow o zagrożeniach, a także uzyskać ich podpis. Rodzice niczego nie podpisywali, wiec właściwie szkoła postąpiła niezgodnie z prawem i to juz mozna podać do kuratorium. A wiadomo, szkoły sie kuratorium boja , wiec to tez moze byc jakis "haczyk". Co o tym myślicie ?
Nie, nauczyciel nie ma takiego obowiazku. To raczej rodzice mają obowiązek interesowac się postępami w nauce swojego dziecka, nie uważasz? Nauczyciel ma obowiązek wystawić proponowane oceny na miesiąc przed klasyfikacją a Twoi Rodzice z kolei, mają obowiązek się tymi propozycjami zainteresowac.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:04   #37
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wojna z nauczycielką

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
niby nie moze, aczkolwiek jestes pelnoletnia, nie wiedzieli i to wazny argumeny, moze sobie wystawiac do dziennka, swiadectwa nie sa wypisane jeszcze
ostatnie slowo nalezy do dyrekcji co prawda, ale jakbys pogadala z rodzicami, zeby wpadli do szkoly w nieco bardziej stanowczym nastroju to moze sie uda, bo jakby wiedzieli to by korepetycje zalatwili, niech powiedza, ze masz isc na studium policealne, bo MUSISZ isc do dpracy, a z laczem nie pojdziesz

masz jeszcze doslownie moment, wiec probuj
zwlaszcza, ze nauczycielka nie pozwalala Ci za bardzo poprawiac, prawda?
to, że jest pełnoletnia, o niczym nie świadczy. w szkole jest traktowana nadal jak dzieciak i tyle.
Cytat:
Napisane przez olkasza Pokaż wiadomość
Miałam poprawkę pierwszego semestru i niestety zaliczyłam pierwszy semestr kosztem drugiego. Uczyłam się dużo żeby tamto zaliczyć, a w tym semestrze rady nie dałam i definitywnie wychodzi mi jedynka.

Wychowawca dawał nam kartki, które mieliśmy dać rodzicom do podpisu, z tym, że całkiem o tym zapomniałam i nie dałam

Teraz jestem chora i do szkoły nie chodzę, a w czwartek dzwonił wychowawca, że muszę mu koniecznie kartkę z podpisem rodziców przynieść.

Potrzebuję na to jakiegoś paragrafu... czegoś, co będzie można konkretnie przedstawić dyrekcji.
krótko mówiąc ty dałaś ciała, więc haczyka nie znajdziesz.

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
chyba z 3 lat, bo ostatnia ocena jest skladowa ocen z 3 lat
to nie jest ocena z 3 lat, tylko z roku.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-21, 12:07   #38
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Wojna z nauczycielką

Cytat:
Napisane przez olkasza Pokaż wiadomość
serio nie może? dzisiaj jest rada, rodzice byli rano w szkole, ale ocena niedostateczna wystawiona... a na 100% nic nie podpisywali, a w statucie jest napisane wyraźnie, że musi być podpis
Skoro się nie zainteresowali i nie byli na zebraniu to niby skąd ten podpis? Ty jesteś osobą pełnoletnią.
Zamiast się bawic w wojenki, napisz podanie o egz komisyjny. Jesli umiesz-zdasz. Ale noż mi się w kieszeni otwiera, gdy dorosła osoba obwinia brak podpisu rodziców za swoją ocenę niedostateczną.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:08   #39
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wojna z nauczycielką

Cytat:
Napisane przez olkasza Pokaż wiadomość
Miałam poprawkę pierwszego semestru i niestety zaliczyłam pierwszy semestr kosztem drugiego. Uczyłam się dużo żeby tamto zaliczyć, a w tym semestrze rady nie dałam i definitywnie wychodzi mi jedynka.

Wychowawca dawał nam kartki, które mieliśmy dać rodzicom do podpisu, z tym, że całkiem o tym zapomniałam i nie dałam

Teraz jestem chora i do szkoły nie chodzę, a w czwartek dzwonił wychowawca, że muszę mu koniecznie kartkę z podpisem rodziców przynieść.

Potrzebuję na to jakiegoś paragrafu... czegoś, co będzie można konkretnie przedstawić dyrekcji.

Masakra.
jesteś pełnoletnia, a nie ogranęłaś, a sory "zapomniałaś" pokazywać rodzicom karty z ocenami. W takiej sytuacji.
A teraz potrzebujesz paragrafu
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:09   #40
Hetka
Raczkowanie
 
Avatar Hetka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: UK/Szwajcaria
Wiadomości: 157
Dot.: Wojna z nauczycielką

Co za dziecinne podejscie. Nie chcialo ci sie zakuwac, a teraz szukasz 'haczyka' na szkole? Idz blagaj nauczyciela o 2, i zabierz sie za nauke, bo z takim podejsciem nigdzie nie dojdziesz.
__________________
Zona & Matka
Bizuteriomaniaczka- Cartier, Chopard
Dbam o siebie

Rzucam fajki. Bez kija nie podchodz.

Hetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:10   #41
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Wojna z nauczycielką

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Skoro się nie zainteresowali i nie byli na zebraniu to niby skąd ten podpis? Ty jesteś osobą pełnoletnią.
Zamiast się bawic w wojenki, napisz podanie o egz komisyjny. Jesli umiesz-zdasz. Ale noż mi się w kieszeni otwiera, gdy dorosła osoba obwinia brak podpisu rodziców za swoją ocenę niedostateczną.
Jak to skąd? Wychowawca daje listę proponowanych ocen i ewentualnych zagrożeń uczniowi by ten przekazał rodzicom i uzyskał ich podpis. O jakim zebraniu mówisz?
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-21, 12:13   #42
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Wojna z nauczycielką

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
to nie jest ocena z 3 lat, tylko z roku.
Nie, to jest swiadectwo ukonczenia liceum, nie 3 klasy, to ma byc srednia z 3 lat, nie z semetru czy z roku.

Tak sie nie robi, nie uwala sie kogos w 3 klasie. Uwali mature - trudno, ale niech juz idzie swoja droga.

W piatek pewnie jest zakonczenie roku i rozdanie dyplomow, dzisiaj rada, czasu malo, ale nadal jest, mozna cos zdzialac.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:15   #43
201604190934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 600
Dot.: Wojna z nauczycielką

Jeżeli jesteś pełnoletnia to możesz sobie nawet zażyczyć nieonformowania rodziców o ocenach-i szkoła musi to respektować

działa to też w drugą stronę-Twoi rodzice nie muszą być informowani o zagrożeniu

Ile miałaś nieobecności? Żeby wystawić uczniowi ocenę niedostateczną przy >50% obecności nauczyciel musi to pisemnie uzasadnić.

Nie idź na woję, spróbuj załatwiać pokojowo i rzeczowo. Pisz pismo do rady pedagogicznej, szybkciutko!
Dlaczemu tak późno, już zakończenie roku.
201604190934 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:19   #44
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Wojna z nauczycielką

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;5112117 9]Jak to skąd? Wychowawca daje listę proponowanych ocen i ewentualnych zagrożeń uczniowi by ten przekazał rodzicom i uzyskał ich podpis. O jakim zebraniu mówisz?[/QUOTE]
No jak to? Przecież z reguły jest zebranie połaczone z wystawieniem ocen proponowanych. Między innymi po to, by rodzic mógl skontaktowac się z nauczycielem i pogadać/ustalic, co zrobić, by ocenę podwyższyć. Kartkę z proponowanymi ocenami dostają uczniowie, ktorych rodzice nie byli na zebraniu i podpisują w dzienniku, że zobowiązują się pokazac kartkę rodzicom.

Proponowane oceny sa też widoczne w e-dzienniku.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2015-04-21 o 12:21
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:23   #45
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Wojna z nauczycielką

Cytat:
Napisane przez mjos Pokaż wiadomość
Jeżeli jesteś pełnoletnia to możesz sobie nawet zażyczyć nieonformowania rodziców o ocenach-i szkoła musi to respektować

działa to też w drugą stronę-Twoi rodzice nie muszą być informowani o zagrożeniu
Takie rzeczy zdaje się załatwia wcześniej niż w dniu rady.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No jak to? Przecież z reguły jest zebranie połaczone z wystawieniem ocen proponowanych. Między innymi po to, by rodzic mógl skontaktowac się z nauczycielem i pogadać/ustalic, co zrobić, by ocenę podwyższyć. Kartkę z proponowanymi ocenami dostają uczniowie, ktorych rodzice nie byli na zebraniu i podpisują w dzienniku, że zobowiązują się pokazac kartkę rodzicom.
To chyba zależy od szkoły. W mojej nie było takiej tradycji zebraniowej w sprawie dawania kartek o zagrożeniach bo wielu nauczycieli nie posiadało klas wychowawczych więc w trakcie zebrania (godziny popołudniowe) nie byli obecni w szkole. Nie było zatem szans by złapać panią z angielskiego, która ostatnią lekcję miała o 13 i nie miała wychowawstwa. No ale fajnie, że takie spotkania są praktykowane w innych szkołach
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:23   #46
olkasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 120
Dot.: Wojna z nauczycielką

Ja nie mam zamiaru sie kłócić z nauczycielką naprawde. Ale trzeba byc tez człowiekiem , chodzę za panią od dwóch miesięcy i blagam ją o to zebym mogła cokolwiek poprawic a ona sie nie zgadza to co mam zrobic ? Był tata w szkole , rozmawiał z nauczycielka , nie unosił sie , po prostu poprosił zeby pozwoliła mi cos poprawic. Rownież sie nie zgodziła. Inni nauczyciele ogolnie sie dziwią, bo nie robi sie czegoś takiego z jednego przedmiotu. Jeszcze gdybym olała tamten semestr i nie poprawiała to inna sprawa, ale ja poprawiłam, a ze w tym semestrze nic mi nie pozwala poprawic to co innego moge zrobic ? Uważam, ze to jednak jest świństwo ze strony nauczycielki

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-04-23 o 00:35 Powód: Przywrócenie usuniętego posta.
olkasza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:25   #47
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Wojna z nauczycielką

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Nie, to jest swiadectwo ukonczenia liceum, nie 3 klasy, to ma byc srednia z 3 lat, nie z semetru czy z roku.

Tak sie nie robi, nie uwala sie kogos w 3 klasie. Uwali mature - trudno, ale niech juz idzie swoja droga.

W piatek pewnie jest zakonczenie roku i rozdanie dyplomow, dzisiaj rada, czasu malo, ale nadal jest, mozna cos zdzialac.
No ale dlaczego, Candy? Szkola średnia, liceum, jest szkoła dobrowolnego wyboru. Nikt nikogo nie zmusza do nauki i chodzenia. Jednak, jeśli ktos łapie pały i nie bardzo się przejmuje to dlaczego ma ukończyć szkolę z automatu? QAbstrahuj tu od sytuacji Autorki, bo nie wiem, jak tam było naprawde a mam na myśli generalne zasady.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:25   #48
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Wojna z nauczycielką

Cytat:
Napisane przez olkasza Pokaż wiadomość
Ja nie mam zamiaru sie kłócić z nauczycielką naprawde. Ale trzeba byc tez człowiekiem , chodzę za panią od dwóch miesięcy i blagam ją o to zebym mogła cokolwiek poprawic a ona sie nie zgadza to co mam zrobic ? Był tata w szkole , rozmawiał z nauczycielka , nie unosił sie , po prostu poprosił zeby pozwoliła mi cos poprawic. Rownież sie nie zgodziła. Inni nauczyciele ogolnie sie dziwią, bo nie robi sie czegoś takiego z jednego przedmiotu. Jeszcze gdybym olała tamten semestr i nie poprawiała to inna sprawa, ale ja poprawiłam, a ze w tym semestrze nic mi nie pozwala poprawic to co innego moge zrobic ? Uważam, ze to jednak jest świństwo ze strony nauczycielki
Jaką ocenę uzyskałaś z pierwszego semestru?
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:26   #49
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Wojna z nauczycielką

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Nie, to jest swiadectwo ukonczenia liceum, nie 3 klasy, to ma byc srednia z 3 lat, nie z semetru czy z roku.

Tak sie nie robi, nie uwala sie kogos w 3 klasie. Uwali mature - trudno, ale niech juz idzie swoja droga.

W piatek pewnie jest zakonczenie roku i rozdanie dyplomow, dzisiaj rada, czasu malo, ale nadal jest, mozna cos zdzialac.
Niektóre szkoły tak robią, niestety, gdy boja się ze ktos nie zda matury i jeszcze im statystyki zdawalnosci zawali
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-21, 12:28   #50
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Wojna z nauczycielką

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;5112139 6]Takie rzeczy zdaje się załatwia wcześniej niż w dniu rady.



To chyba zależy od szkoły. W mojej nie było takiej tradycji zebraniowej w sprawie dawania kartek o zagrożeniach bo wielu nauczycieli nie posiadało klas wychowawczych więc w trakcie zebrania (godziny popołudniowe) nie byli obecni w szkole. Nie było zatem szans by złapać panią z angielskiego, która ostatnią lekcję miała o 13 i nie miała wychowawstwa. No ale fajnie, że takie spotkania są praktykowane w innych szkołach [/QUOTE]
Pewnie masz rację. U nas zebrania z wychowawcami byly od 17 do 18 a od 18 do 19.30 pełnili dyżury wszyscy nauczyciele. Ale widac-co szkola to inny zwyczaj.

Nie ukrywam jednak, że to szukanie haczyka strasznie mnie razi w wykonaniu osoby doroslej. Skoro sama przyznaje, że nie opanowała materiału drugiego semestru to po co ściemniać i szukać haczyków? Strasznie to infantylne.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:31   #51
olkasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 120
Dot.: Wojna z nauczycielką

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;5112144 8]Jaką ocenę uzyskałaś z pierwszego semestru?[/QUOTE]

Miałam jedynkę ale poprawiłam ją

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-04-23 o 00:36 Powód: Przywrócenie usuniętego posta.
olkasza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:32   #52
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Wojna z nauczycielką

Cytat:
Napisane przez olkasza Pokaż wiadomość
Miałam jedynkę ale poprawiłam ją
A poprawiłaś ją na 2?

Wyjaśnij mi dlaczego na bieżąco nie poprawiałaś klasówek tylko teraz wpadłaś w popłoch? Liczyłaś, że brak podpisu uratuje Ci tyłek?
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:35   #53
olkasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 120
Dot.: Wojna z nauczycielką

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;5112154 0]A poprawiłaś ją na 2?

Wyjaśnij mi dlaczego na bieżąco nie poprawiałaś klasówek tylko teraz wpadłaś w popłoch? Liczyłaś, że brak podpisu uratuje Ci tyłek?[/QUOTE]

Tak, poprawiłam na 2.

Nie poprawiałam na bieżąco , bo pani mi nie pozwalała. Wszystko co buło w tym drugim semestrze zrobiła jako kartkowki a nie sprawdziany. A kartkówek nie poprawiamy.
olkasza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:35   #54
201604190934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 600
Dot.: Wojna z nauczycielką

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;5112139 6]Takie rzeczy zdaje się załatwia wcześniej niż w dniu rady.

[/QUOTE]

do rady można wszystko
ale to wszytsko na "grzecznie" bo wtedy i głosowanie inaczej wygląda i poparcie wychowawcy

olkasza, największym problemem jest teraz czas

Edytowane przez 201604190934
Czas edycji: 2015-04-21 o 12:37
201604190934 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:41   #55
ysabela
Rozeznanie
 
Avatar ysabela
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Wrocław/ Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 567
Dot.: Wojna z nauczycielką

A może za bardzo podkreślasz, że chcesz przystępować do matury? Może jakbyś potrzebowała tylko wykształcenie średnie niepełne, to by po ludzku przepuściła, a tak to się boi, że spektakularnie zawalisz i zaniżysz pani statystyki?
ysabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:42   #56
201604190934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 600
Dot.: Wojna z nauczycielką

Cytat:
Napisane przez ysabela Pokaż wiadomość
A może za bardzo podkreślasz, że chcesz przystępować do matury? Może jakbyś potrzebowała tylko wykształcenie średnie niepełne, to by po ludzku przepuściła, a tak to się boi, że spektakularnie zawalisz i zaniżysz pani statystyki?
też często spotykane
201604190934 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:43   #57
Pudel123
Wtajemniczenie
 
Avatar Pudel123
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 455
Dot.: Wojna z nauczycielką

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Nie, to jest swiadectwo ukonczenia liceum, nie 3 klasy, to ma byc srednia z 3 lat, nie z semetru czy z roku.

Tak sie nie robi, nie uwala sie kogos w 3 klasie. Uwali mature - trudno, ale niech juz idzie swoja droga.

W piatek pewnie jest zakonczenie roku i rozdanie dyplomow, dzisiaj rada, czasu malo, ale nadal jest, mozna cos zdzialac.
W moim liceum nauczyciele uwalali przed samą maturą i nie widzę w tym nic złego. Nie wystawiła tej oceny na podstawie jej widzimisię tylko dziewczyna ewidentnie zasługuje na 1, sama mówiła - ma takie oceny.

Tekst z kuratorium dziewczyna sama nie dała rodzicom kartki do podpisu i będzie aferę wszczynać - bardzo mądrze.

Wybaczcie, ale autorka zawaliła tez pierwszy semestr i 'kosztem' drugiego semestru poprawiła go. Teraz kosztem matury może sobie poprawić drugi semestr, bo skoro nie daje radę zaliczyć matmy teraz to myślę, że nawet te 30% z podstawy ciężko będzie jej uzbierać.

Cytat:
Proszę Panią od dwóch miesięcy żebym mogła cokolwiek poprawić i mi nie pozwala.
rozumiem, że przez dwa miesiące nie miałaś żadnego sprawdzianu, kartkówki ani pytania ustnego z którego mogłabyś dostać dobrą ocenę, dzięki której łatwiej byłoby poprawić gałę?

Żadnej złej woli nauczyciela nie widzę - z pustego i Salomon nie naleje - podejrzewam, że jakbyś nałapała dobrych ocen przez te dwa miesiące to dałabys radę wyciągnąć te dwa na koniec, a nie teraz płakać i kombinować. Historię znam tylko z Twojego punktu widzenia, ale podejrzewam, że zrobiłabym dokładnie jak Twoja nauczycielka - kombinatorstwa i lenistwa nie lubię.
__________________
come take my heart of glass and give me your love
I hope you'll still be there to pick the pieces up


89,9->73,2

spinoholiczka

[COLOR="Gray"]thriatlon - finished!
Pudel123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:45   #58
olkasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 120
Dot.: Wojna z nauczycielką

Cytat:
Napisane przez mjos Pokaż wiadomość
też często spotykane
pytałam się wychowawcy, czy nie powiedzieć pani, że nie przystępuję do matury w tym roku, ale powiedział, że to bardzo głupi pomysł.

Pani nie jest ludzka naprawdę nie prosiłam jej o to żeby mi wstawiła pozytywną z niczego, a oto by po prostu pozwoliła mi coś zaliczyć. Nauczyłabym się, zaliczyłabym i nie byłoby problemu.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-04-23 o 00:37 Powód: Przywrócenie usuniętego posta.
olkasza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:48   #59
201604190934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 600
Dot.: Wojna z nauczycielką

Cytat:
Napisane przez olkasza Pokaż wiadomość
pytałam się wychowawcy, czy nie powiedzieć pani, że nie przystępuję do matury w tym roku, ale powiedział, że to bardzo głupi pomysł.

Pani nie jest ludzka naprawdę nie prosiłam jej o to żeby mi wstawiła pozytywną z niczego, a oto by po prostu pozwoliła mi coś zaliczyć. Nauczyłabym się, zaliczyłabym i nie byłoby problemu.
u nas to działa inaczej:
jeżeli wychowawca widzi, że faktycznie jest konflikt na lini uczeń-nauczyciel to ingeruje

szczególnie jeżeli chodzi o ndst
od paru lat naprawdę ciężko dać uczniowi 1-są odgórne i szkolne wytyczne co do oceniania i naprawdę trzeba się na 1 postarać

Edytowane przez 201604190934
Czas edycji: 2015-04-21 o 12:51
201604190934 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 12:51   #60
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Wojna z nauczycielką

Cytat:
Napisane przez olkasza Pokaż wiadomość
Tak, poprawiłam na 2.

Nie poprawiałam na bieżąco , bo pani mi nie pozwalała. Wszystko co buło w tym drugim semestrze zrobiła jako kartkowki a nie sprawdziany. A kartkówek nie poprawiamy.
No więc nie uczyłaś się i masz pretensje do nauczyciela. Ledwo przewinęłaś się przez pierwszy semestr i nie robiła problemów z poprawkami. Widząc, że robisz w kolejnym powtórkę z rozrywki nadal ma nad Tobą skakać?

Jakie widzisz argumenty przemawiające za tym by Cię przepuściła?
Bo ja na ten moment nie widzę żadnych.

Argument o maturze potrzebnej do szkoły policealnej nie jest do końca dobry, bo wiele takich szkół przyjmuje bez papierka z OKE.

Cytat:
Napisane przez mjos Pokaż wiadomość
do rady można wszystko
ale to wszytsko na "grzecznie" bo wtedy i głosowanie inaczej wygląda i poparcie wychowawcy

olkasza, największym problemem jest teraz czas
W szkole też trzeba umieć kombinować Autorka trochę za późno się za to zabrała
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-22 21:24:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:13.