Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-19, 15:03   #1501
szafranowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 436
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

a ja polecam H-Pantoten. Po zwykłym skrzypie mam mdłości i ogólnie mój żołądek źle znosi ten specyfik... A ten H-P jest rewelacyjny. Pani farmaceutka poinstruowała mnie, że przez miesiąc można brać dawkę maksymalną, czyli 4 tabletki na dzień (brałam na zniszczone paznokcie)... Ze skrzypem męczyłam się 3 miesiące i żadnych oznak poprawy a tutaj H-P po miesiącu dał rezultaty, dla mnie rewelka Poza tym poprawiła mi się cera i pewnie włoski też to odczuły (stosowałam szampon z Dermeny w tym samym czasie więc o wpływie tabletek na włoski nie wiem czy mogę mówić)

Skład:
Witamina A, Ryboflawina (witamina B2), Witamina E, Niacyna, Kwas foliowy, Kwas pantotenowy, Miedź, Metionina, L-cysteina, Biotyna, Żelazo, Krzem, Cynk, Selen, Dolomit, Wyciąg z pokrzywy, Wyciąg z zielonej herbaty, Inozytol, Mangan, Molibden, Morszczyn, Kwas paraaminobenzoesowy.


2 tabletki dostarczają:
Witamina A -250 mcg
Ryboflawina (witamina B2) - 0,7 mg
Witamina E - 4,5 mg
Niacyna - 12,5 mg
Kwas foliowy - 100 mcg
Kwas pantotenowy - 5 mg
Miedź - 500 mcg
Metionina - 22,5 mg
L-cysteina - 15 mg
Biotyna - 150 mcg
Żelazo - 5 mg
Krzem (z wyciągu ze skrzypu polnego) - 10 mg
Cynk - 3,76 mg
Selen (z drożdży selenowych) - 12,5 mcg
Dolomit - 2,52 mg
Wyciąg z pokrzywy - 4,26 mg
Wyciąg z zielonej herbaty - 4,26 mg
Inozytol - 2,12 mg
Mangan - 0,5 mg
Molibden - 37,5 mcg
Morszczyn - 12 mg
Kwas paraaminobenzoesowy - 1mg


H-Pantotén classic zawiera:
- 22 składniki - specjalnie dobrany zestaw wyciągów roślinnych, witamin, składników mineralnych i aminokwasów siarkowych do pielęgnacji i utrzymania zdrowych włosów, skóry i paznokci.
- niacynę, która wspomaga efektywne przyswajanie składników preparatu przez organizm.


Tabletki H-Pantotén classic zawierają związki uzupełniające niedobory substancji odżywczych oraz wpływają korzystnie na stan skóry, włosów i paznokci.
Dzięki zawartości niacyny, która posiada właściwości rozszerzające naczynia krwionośne, ułatwione jest dotarcie wszystkich składników odżywczych obecnych w produkcie H-Pantotén classic do żywych części włosów cebulek.


http://www.aptekaslonik.pl/prod_info...roducts_id=891

Z tego co wiem, firma ta wydała również wersję hardcorową, z maksymalną dawką dozwoloną na eden dzień, i wtedy bierze się jedną tabletkę.
__________________
Nie farbuję włosów od połowy kwietnia 2010. Zapuszczam swoje, naturalne Systematycznie je podcinam, uwalniam się od chemikaliów Nie chodzę na solarium używam kremów brązujących dbam o siebie Systematycznie ćwiczę, rozwijam swoje pasje
szafranowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 15:55   #1502
fenomena
Raczkowanie
 
Avatar fenomena
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 465
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

witam
chciałaby się do Was przyłączyć, bo też marzą mi się długie włoski, co po ostatnim rozjaśnianiu tak szybko nie nastąpi
od 5 dni wcieram ampułki radical, w planach mam jeszcze naftę i olej rycynowy, chciałabym do tego dodać wodę brzozową, ale boję się, że w połączeniu z ampułkami za bardzo przesuszy mi skórę głowy, więc narazie sobie daruję
teraz włosy rosną mi jakiś centymetr na miesiąc-więc standard, chciałabym "chociaż" 2cm
fenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 22:20   #1503
Nymphea
Raczkowanie
 
Avatar Nymphea
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 104
Red face Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

Cytat:
Napisane przez XxmalinowaaxX Pokaż wiadomość
wspomniałaś, że używasz Radicala i już zauważyłaś, że włoski Ci mniej wypadają, ale czy dostrzegłaś może różnicę porostu ? No tak.. oczywiście pijesz jeszcze pokrzywę, od długiego już czasu ?



widzę w opisie, że dodajesz olejek rycynowy do szamponu i zauważyłaś jakąś różnice?
przepraszam, jesli to pytanie juz padlo, ale jakos sie nie dopatrzylam



Hej,
pokrzywe od niedawna piję, a radical juz prawie caly zuzylam ale to polowa miesiac zabaczymy po miesiacu, bede pisac jak beda rosly wiecej. choc na wypadanei pomoglo mniej ich jest na szczotce. wosy po tym preparacie nie sa tluste na drugi dzien.
Nymphea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 22:50   #1504
natrix
Rozeznanie
 
Avatar natrix
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 640
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

uuuu, Dziewczyny, dołączam do śledzenia wątku!
W tym momencie moje włosie ma ok. 50 cm, a marzą mi się takie kłaczyska, jak miałam dawno temu w liceum, czyli do pupy

Dużo mam do nadrobienia, ale skrzętnie przebrnę przez wątek, żeby przyspieszyć wzrost włosisków

Pozdrawiam
__________________
CODE UNDER - mój zespół http://www.myspace.com/codeunder - nowy kawałek

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 09:44   #1505
sol4ever
Rozeznanie
 
Avatar sol4ever
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 562
Unhappy Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
Tak jak pisała Loczusiek, L'biotica na przyspiesza porostu. No w każdym razie nie u mnie, ja go używam na regenerację a na porost zagranicznego waxa. Raz do blondu, raz do zniszczonych a innym razem do osłabionych czy jakos tak. W kazdym razie zadziałał dopiero po 3 miesiacach regularnego nakładania, trzymania pod folia, podgrzewania itp. Regularnego a wiec 2 razy w tygodniu a przynajmniej 1.

A zagranicznego-tzn jakiej firmy?
Ja mam i używam od miesiąca Henna Treatment wax z firmy Richards& Appleby i chyba jeszcze nie widzę specjalnych rezultatów Używam 2 razy w tygodniu.

A słyszałam jeszcze o masce WAX z firmy POLIMAX czy jakoś tak podobnie. W każdym razie opakowanie wygląda identycznie jak tej mojej ale nie wiem jaka jest różnica w działaniu
__________________
To smutne, ale są na tym świecie ludzie, którzy rodzą się demonami.
sol4ever jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 11:50   #1506
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

a używacie może odżywki jantar? jak długo się to trzyma na głowie i jak często trzeba stosować?
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 12:02   #1507
paulaa89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 39
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

Parę lat temu używałam odżywki z... Szpiku końskiego... Dostałam na Allegro za 3,50 za 50 ml -chyba, wypróbowałam w celu odżywienia skalpu. Nie wiem,czy faktycznie zadziałała,czy był to efekt placebo,a może zażywanej Sillicy, ale tempo wzrostu włosów faktycznie się poprawiło. Nie wiem,czy ta odżywka jest jeszcze dostępna. Prawdę mówiąc nie sprawdzałam, bo raz,że mnie trochę obrzydziło pochodzenie, dwa - żal mi koni.
Konsystencję miało to balsamu - coś jak zwykła odżywka, zapachu nie pamiętam. Stosowałam ją na noc, pod ręcznik i czepek,jak WAX,czy olejek rycynowy... Jakby któraś z was miała odwagę i zimną krew,może się skusi,jednak miłośnicy zwierząt nie byliby zachwyceni...

Znalazłam link do dyskusji na w/w temat : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=212069

Edytowane przez paulaa89
Czas edycji: 2010-05-20 o 12:09 Powód: załączenie linku
paulaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-20, 14:50   #1508
LoczuSiek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Cudolandia
Wiadomości: 213
GG do LoczuSiek
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

Zamówiłam u fryzjerki w poniedziałek szaponik i jedwab tak się nastawiłam bo babka powiedziła że dziś napewno bd i żebym przyszła.. A ja się dziś pytam to ona mi mówi że bd dopiero za tydzień Czi fryzjerzy są niepoważni.....
To zabawne że to mówie bo sama chciałam zostać fryzjerką.
LoczuSiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 17:09   #1509
lolq01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 50
GG do lolq01
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

Dziewczyny chcciała bym sie dowiedziec jaka jest pełna nazwa tego cudownego specyfiku o którym jest tak głośno w tym wątku chodzi mi o zagranicznego Waxa można go kupic w aptece czy tylko na allegro ?

---------- Dopisano o 18:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:09 ----------

Dziewczyny chciała bym sie dowiedziec jaka jest pełna nazwa tego cudownego specyfiku o którym jest tak głośno w tym wątku chodzi mi o zagranicznego Waxa można go kupic w aptece czy tylko na allegro ?
lolq01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 17:46   #1510
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

Henna Treatment Wax

na allegro i w każdej aptece, może też być w zielarskim
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 18:37   #1511
lolq01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 50
GG do lolq01
Unhappy Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

Ja zakupiłam wczoraj ampułki radical i mam nadzieje ze jakies efekty zobacze w najblizszym czasie. Przeczytałam duzo informalcji na ten temat i mysle ze warto w nie zainwestowac kosztuja około 35zł i są wydajne mysle ze jedno opakowanie wystarczy na miesiąc. Tylko zastanawiam sie po jakim czasie trzeba zrobic przerwę?
Zaopatrzyłam sie także w pokrzypol herbatkę ze skrzypu polsnego i olej rycynowy. Szukałam tez ze olejku kokosowego na koncówki i octu owocowego do pułkanki ale niestety nie znalazłam.
lolq01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 19:18   #1512
Blushed
Raczkowanie
 
Avatar Blushed
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 148
Unhappy Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

hej hej jestem tutaj nowa. właściwie czytałam różne wątki o poroście włosów na wizażu. kupiłam seboradin niger - szampon i lotion i niestety nie pomogło. ale zacznijmy od początku. zawsze miałam dość cienkie włosy. od zeszłych wakacji omijałam szerokim łukiem prostownice, suszarki itd. bardzo o nie dbałam. stały się grubsze i dość długie. były też bardzo miękkie. koleżanki strasznie zazdrościły i pytały jak to robię. niestety... niedawno niepotrzebnie z nimi eksperymentowałam
jakoś 1,5 miesiąca temu, może 2 była 8nastka mojej siostry. oczywiście jak zwykle nie wiedziałam co mam ze sobą zrobić więc wpadłam na "genialny pomysł" w internecie znalazłam filmik, jak zakręcić włosy prostownicą i postanowiłam spróbować. niektóre loki wychodziły cudownie, a niektóre nie. męczyłam je chyba godzinę tą prostownicą... była nagrzana do 180 stopni jeszcze do tego spryskałam je jakas mgielka. to był straszny błąd. od tamtego czasu włosy straaasznie mi wypadają i kruszą się. końcówki mam nawet rozośmione tak bardzo teraz żałuję. w przyszłym tygodniu idę je obciąc 2-3cm. od 11 maja (dzis 10 dzien) piję Capivit Piękne włosy i używam szamponu Radical z wyciągiem ze skrzypu. Na ulotce Capivitu napisali, że na efekty trzeba czekać 2-3 miesiące. Niestety ja nie należe do cierpliwych Zastanawiam sie nad kupnem ampułek Radicalu, czytałam wiele pozytywnych opinii. Strasznie marzę o tym, aby przez te 3 miesiące (czerwiec, lipiec i sierpien) wlosy mi sie zregenerowaly i zaczęły szybciej rosnąc.
Mam nadzieje, ze się uda, bo na razie jestem załamana
Pozdrawiam cieplutko

P.S: Czekam na dobre rady od doświadczonych wizażanek

Edytowane przez Blushed
Czas edycji: 2010-05-20 o 19:20
Blushed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-20, 20:36   #1513
zabkania
Zadomowienie
 
Avatar zabkania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 757
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

witam tez 1,5 roku temu krecilam prostownica loki i niestety wlosy byly w oplakanym stanie, nadal uzywam codziennie suszarki i prostownicy ale lokow juz nie krece
__________________
zabkania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 08:30   #1514
goplana84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 248
GG do goplana84
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

Używam obecnie HUMAVIT, NISIM, a wczesniej Kolorane szampon plus balsam (taki różowy). Widze ze wlosy sa w lepszej kondycji i chyba z kilka milimetrow od dwoch tygodni urosly. Zastanawiam sie teraz zeby zaczac pic pokrzywe. Czy przy humavicie nie bedzie to juz za duzo?
goplana84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 11:35   #1515
Nymphea
Raczkowanie
 
Avatar Nymphea
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 104
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

Hej Dziewczyny teraz jest najlepszy czas na zbieranie pokrzywy

Jeśli nie macie pieniędzy na radical jest środek dostępny w aptece o nazwie Capitavit

Płyn jest ekstraktem etanolowym z kwiatu nagietka, kłąćza tataraku, ziela pokrzywy, korzenia łopianu, ziela skrzypu, szyszek chmielu oraz ma dodatek witaminy F.

Działanie:
Nadaje włosom puszystość, ułatwia układanie i poprawia wygląd. Zmniejsza powstawanie podrażnień skóry. Regularne stosowanie poprawia stan higieniczny skóry głowy nadaje połysk i elastyczność, zmniejsza skłonność do łamania i rozczepiania się włosów .
Pomaga w osłabieniu włosów, gdy wypadują i są rozdwojone.


Ja zapłaciłam za niego nie całe 8 zł.
Nymphea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 11:47   #1516
paulaa89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 39
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

Cytat:
Napisane przez goplana84 Pokaż wiadomość
Używam obecnie HUMAVIT, NISIM, a wczesniej Kolorane szampon plus balsam (taki różowy). Widze ze wlosy sa w lepszej kondycji i chyba z kilka milimetrow od dwoch tygodni urosly. Zastanawiam sie teraz zeby zaczac pic pokrzywe. Czy przy humavicie nie bedzie to juz za duzo?
Nie będzie za dużo, w takiej formie trudno o przedawkowanie Chyba,że dostaniesz alergii na pokrzywę, jak ja
paulaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 12:14   #1517
Blushed
Raczkowanie
 
Avatar Blushed
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 148
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

znacie może jakąs dobrą dietę na poprawę stanu włosów i porost?
czytałam kilka/kilkanascie stron wcześniej o pestkach dyni, słonecznika, picie skrzypu itd. A jeśli chodzi o Was to stosujecie jakąs diete, czy tylko specyfiki zewnętrzne?
Ja ostatnio strasznie się obżeram, jem mnostwo fast foodów, czipsow, slodyczy i mięsa. Bardzo mało warzyw... wiem wiem, że to niezdrowe i powinnam się wstydzić Od przyszłego tygodnia mam zamiar to zmienić.
Blushed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 13:08   #1518
paulaa89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 39
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

Cytat:
Napisane przez Blushed Pokaż wiadomość
znacie może jakąs dobrą dietę na poprawę stanu włosów i porost?
czytałam kilka/kilkanascie stron wcześniej o pestkach dyni, słonecznika, picie skrzypu itd. A jeśli chodzi o Was to stosujecie jakąs diete, czy tylko specyfiki zewnętrzne?
Ja ostatnio strasznie się obżeram, jem mnostwo fast foodów, czipsow, slodyczy i mięsa. Bardzo mało warzyw... wiem wiem, że to niezdrowe i powinnam się wstydzić Od przyszłego tygodnia mam zamiar to zmienić.

Ja stosuję dietę makrobiotyczną, głównie dla przyjemności, z tym,że nie ograniczam kalorii, bo i po co Ograniczyłam natomiast cukier i mięso, podjadam orzechy wszelkiej maści, suszone owoce - uwielbiam!
Oczywiście od czasu do czasu "zaszaleję". Jednak widzę znaczną poprawę w samopoczuciu i wyglądzie (cera) Na włosy to wpływa na pewno, przecież dobre odżywienie organizmu to podstawa, ale na porost ... nie wiem... raczej na jakość tego co wyrośnie
__________________
[...] Ludzi w Raju było tylko dwoje [...]
paulaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-21, 16:24   #1519
goplana84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 248
GG do goplana84
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

Cytat:
Napisane przez paulaa89 Pokaż wiadomość
Nie będzie za dużo, w takiej formie trudno o przedawkowanie Chyba,że dostaniesz alergii na pokrzywę, jak ja
Dzieki za odpowiedź no to bede pić i tylko cierpliwie czekać na efekty.
goplana84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 17:25   #1520
paulaa89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 39
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

Jeśli to komuś pomoże wklejam dwa linki z treścią dot. budowy ,składu włosów i sposobu ich funkcjonowania

http://www.fryzjerstwo.pl/pl/wlosy/porady/116.html

http://resmedica.pl/archiwum/zdart80011.html
__________________
[...] Ludzi w Raju było tylko dwoje [...]
paulaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 19:59   #1521
Blushed
Raczkowanie
 
Avatar Blushed
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 148
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

Znalazłam taki ciekawy artykuł: (jesli byl juz tutaj to przepraszam)

Cytat:
Włos zbudowany jest z widocznej części zewnętrznej zwanej łodygą lub trzonem i ukrytego w skórze korzenia. Korzeń umieszczony jest w pochewce zwanej mieszkiem włosowym, do której uchodzą gruczoły łojowe wydzielające sebum natłuszczające włosy. Z mieszkiem włosowym łączy się również mięsień przywłosowy, który reguluje napięcie skóry i pochylenie włosa. Korzeń włosa ma w dolnej części zgrubienie zwane opuszką lub popularnie cebulką włosa. W cebulce znajdują się komórki macierzy włosa i to właśnie dzięki ich podziałom odbywa się wzrost włosów (około 1 cm na miesiąc). Cebulka włosa osadzona jest na brodawce, w której znajdują się liczne naczynia krwionośne odpowiedzialne za dostarczanie komórkom macierzy substancji budulcowych i odżywczych.

Włosy są ważnym atrybutem kobiecej urody. W trosce o ich piękny wygląd fundujemy im różne zabiegi fryzjerskie i pielęgnujemy coraz lepszymi odżywkami i maskami. Regularna pielęgnacja na pewno poprawia wygląd włosów, jednak ogranicza się do ich zewnętrznej części, łodygi, która składa się z martwych, zrogowaciałych komórek. Nie zachodzą w nich już żadne procesy biologiczne, a pielęgnacja daje jedynie efekt wizualny, polegający głównie na wygładzeniu łusek osłonki włosa. Rzeczywisty wpływ na kondycję włosów ma prawidłowa dieta
, ponieważ wraz z krwią substancje odżywcze dostają się do żywej części włosów, gdzie odbywa się ich wzrost.

Podstawowym budulcem łodygi włosa jest włókienkowate białko zwane keratyną. Jej strukturę tworzą długie łańcuchy polipeptydów zbudowane z aminokwasów, w których znaczny udział mają aminokwasy zawierające siarkę – cysteina (17%) i metionina (0,5%). Dzięki obecności tych aminokwasów możliwe jest powstanie tzw. mostków dwusiarczkowych, które pełnią funkcję wzmocnień keratynowej konstrukcji i nadają jej prawidłową strukturę przestrzenną. Dużą ilość aminokwasów siarkowych zawierają jajka, ryby, fasola, soja i pełnoziarniste produkty zbożowe. Organizm jest również w stanie sam wytwarzać cysteinę, pod warunkiem że otrzymuje w diecie dostateczną ilość siarki. Bogate w siarkę są produkty roślinne o ostrym smaku: rzodkiewka, cebula, czosnek, chrzan i rzeżucha.

Gdy nasza dieta obfituje w dużą ilość nasyconych tłuszczów zwierzęcych, włosy mogą stać się matowe i łamliwe. Piękny połysk zapewni włosom żywność bogata w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT). Są to organiczne kwasy tłuszczowe mające co najmniej dwa wiązania podwójne między atomami węgla, tzw. wiązania nienasycone, stąd nazwa tych związków. Najlepszym źródłem NNKT są oleje
roślinne, tłuste ryby morskie, a także orzechy oraz nasiona dyni i słonecznika.

Niezwykle ważny dla dobrej kondycji włosów jest kompleks witamin z grupy B. Ich niedobory mogą stać się przyczyną wypadania włosów, nieprawidłowego rogowacenia lub nadmiernego łojotoku. Wśród witamin z grupy B szczególne znaczenie dla wyglądu włosów ma biotyna, kwas pantotenowy i kwas paraaminobenzoesowy. Biotyna zwana jest również witaminą H od niemieckiego słowa Haut – skóra, co podkreśla jej związek z prawidłowym wyglądem skóry i jej przydatków, czyli włosów i paznokci. Biotyna stymuluje wzrost włosów i zapewnia im właściwą sprężystość, a jej niedobór może w skrajnych przypadkach wywołać łysienie plackowate. Kwas pantotenowy (witamina B5) i kwas paraaminobenzoesowy (PABA) poprawiają pigmentację włosów i w ten sposób zapobiegają siwieniu. Najlepszym źródłem witamin z grupy B są drożdże piwne, ale spore ich ilości znajdują się również w wątróbce, kiełkach pszenicy i produktach pełnoziarnistych.

Dla właściwego wzrostu włosy potrzebują licznych biopierwiastków, ale wyjątkowo szybko na ich kondycji odbija się niedobór żelaza i cynku. Kobiety są szczególnie narażone na niedobór żelaza, ponieważ tracą pewną ilość tego pierwiastka podczas każdej miesiączki. Gdy deficyt żelaza nie jest uzupełniany odpowiednią dietą, mogą pojawiać się problemy z włosami, które stają się łamliwe i ulegają przerzedzeniu. Bardzo dobrym źródłem łatwo przyswajalnego żelaza jest czerwone mięso. Spore ilości żelaza zawierają także suszone morele, orzechy, nasiona dyni, rodzynki i razowy chleb pełnoziarnisty. Jednak w produktach roślinnych występuje tzw. żelazo niehemowe, które jest słabiej przyswajalne niż żelazo hemowe obecne w mięsie. Przy uzupełnianiu niedoborów żelaza warto pamiętać, że jego wchłanianie znacznie przyspieszają pokarmy bogate w witaminę C.

Cynk jest biopierwiastkiem, który działa stymulująco na porost włosów i hamuje nadmierne ich przetłuszczanie. Doskonałym źródłem cynku są ostrygi. Dużo cynku zawierają również pestki dyni i słonecznika, mięso indyka, jajka, drożdże piwne i grzyby.

Włosy są bardzo czułym wskaźnikiem, ponieważ szybko reagują na wszelkie niedobory żywieniowe. Tę ich właściwość wykorzystuje się przy analizie włosów pod kątem poziomu makro- i mikroelementów w organizmie. Dzięki temu badaniu możliwe jest prześledzenie poziomu biopierwiastków w organizmie w okresie ostatnich 3-4 miesięcy.


Mam zamiar stosowac sie do tej diety
jajka i ryby jem często, uwielbiam je. Gorzej z nasionami słonecznika i rzodkiewką, ale będę musiala sie jakos przemoc
Jesteśmy tym co jemy, pamiętajmy!
Blushed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-22, 22:06   #1522
13_minut
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 166
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

Cytat:
Napisane przez fenomena Pokaż wiadomość
od 5 dni wcieram ampułki radical, w planach mam jeszcze naftę i olej rycynowy, chciałabym do tego dodać wodę brzozową, ale boję się, że w połączeniu z ampułkami za bardzo przesuszy mi skórę głowy, więc narazie sobie daruję
Chciałabym ogólnie, żeby wyrosło mi więcej włosów na głowie, bo mam trochę rzadkie ( nie zawsze takie miałam). Przez parę miesięcy myłam włosy Radical'em- szamponem, ale nie zauważyłam poprawy. Stosowałam też Dermenę i to był chyba najlepszy tego typu środek. Te ampułki Radical są bardziej efektywne od szamponu? Widzisz jakąś poprawę?
__________________
Zbieram gwiazdki (prawy górny róg) na czajnik w konkursie Electrolux:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=432199
13_minut jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 11:13   #1523
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

Ja jestem po skończonej miesięcznej kuracji radicalem w ampułkach i naprawdę polecam, włosy są mocne, kiedy związuje je w kucyk to czuje że mam grubsze włosy. Szamponu nie stosowałam, ale ampułki na pewno maja lepsze działanie, bo wcierasz w skórę głowy same wyciągi z roślin, nie spłukujesz, tylko czekasz aż się wchłoną. Dla mnie szampon nr 1 to dermena. Zrobiłam sobie przerwę miesięczną i zmieniłam na seboradin, swoja droga też niezły ale nic nie pobije dermenki

Miałam jeszcze kiedyś taki szampon z kawą.. c1 czy jakoś tak ale masakrycznie przetłuszczał mi włosy i poza tym żadnego efektu nie zauważyłam.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 12:42   #1524
uUuAsissuUu
Zakorzenienie
 
Avatar uUuAsissuUu
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 003
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

..z kofeiną. Alpecin C1, zapewne ;]
Ja go używam i nie zauważyłam przetłuszczania się włosów. Może źle spłukiwałaś?
Czuje po nim takie przyjemne mrowienie skóry
uUuAsissuUu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 12:59   #1525
fenomena
Raczkowanie
 
Avatar fenomena
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 465
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

Cytat:
Napisane przez 13_minut Pokaż wiadomość
Chciałabym ogólnie, żeby wyrosło mi więcej włosów na głowie, bo mam trochę rzadkie ( nie zawsze takie miałam). Przez parę miesięcy myłam włosy Radical'em- szamponem, ale nie zauważyłam poprawy. Stosowałam też Dermenę i to był chyba najlepszy tego typu środek. Te ampułki Radical są bardziej efektywne od szamponu? Widzisz jakąś poprawę?
szamponu nie miałam, to co narazie mogę powiedzieć o ampułkach to to że unoszą mi włosy co mnie bardzo cieszy, bo z natury mam przyklapnięte, jeżeli chodzi o wzmocnienie czy przyśpieszenie porostu to jeszcze nic takiego nie zauważyłam, ale nie skończyłam jeszcze jednego opakowania, ogólnie mam zamiar wcierać je przez miesiąc, półtorej i wtedy jak nie będą działać to spróbuję czegoś innego

Cytat:
Napisane przez _cherry_ Pokaż wiadomość
Ja jestem po skończonej miesięcznej kuracji radicalem w ampułkach i naprawdę polecam, włosy są mocne, kiedy związuje je w kucyk to czuje że mam grubsze włosy. Szamponu nie stosowałam, ale ampułki na pewno maja lepsze działanie, bo wcierasz w skórę głowy same wyciągi z roślin, nie spłukujesz, tylko czekasz aż się wchłoną. Dla mnie szampon nr 1 to dermena. Zrobiłam sobie przerwę miesięczną i zmieniłam na seboradin, swoja droga też niezły ale nic nie pobije dermenki

Miałam jeszcze kiedyś taki szampon z kawą.. c1 czy jakoś tak ale masakrycznie przetłuszczał mi włosy i poza tym żadnego efektu nie zauważyłam.
w pełni się z tym zgadzam
fenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 13:02   #1526
LoczuSiek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Cudolandia
Wiadomości: 213
GG do LoczuSiek
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

Cytat:
Napisane przez uUuAsissuUu Pokaż wiadomość
..z kofeiną. Alpecin C1, zapewne ;]
Ja go używam i nie zauważyłam przetłuszczania się włosów. Może źle spłukiwałaś?
Czuje po nim takie przyjemne mrowienie skóry
A ile już go stosujesz ...?
LoczuSiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 13:08   #1527
Maylina
Rozeznanie
 
Avatar Maylina
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 687
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

Cytat:
Napisane przez uUuAsissuUu Pokaż wiadomość
.
Czuje po nim takie przyjemne mrowienie skóry
właśnie tez go używam,juz 3 msc. i nigdy nie miałam takiego uczucia.Moze na mnie nie działa?Nie wiem ,żadnego szybszego porostu włosów nie widze ;( a takie nadzieje w nim pokładałam (
Maylina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 16:39   #1528
Black Vinyl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 100
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

Hej
Czy są jeszcze gdzieś dostępne te odżywki DABUR VATIKA HOT OIL TREATMENT z jajkiem, olejem rycynowym, miodem... itd. Wszędzie w necie widzę teraz tylko Vatikę z oliwką i migdałem, czyżby wycofali tamtą wersję.
P.s. Będę wdzięczna jeżeli ktoś mógłby polecić mi jakiś sprawdzony sklep internetowy z tego typu mazidłami ( najlepiej na pw) poza allegro oczywiście

Edytowane przez Black Vinyl
Czas edycji: 2010-05-23 o 16:43
Black Vinyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 16:46   #1529
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

Cytat:
Napisane przez Black Vinyl Pokaż wiadomość
Hej
Czy są jeszcze gdzieś dostępne te odżywki DABUR VATIKA HOT OIL TREATMENT z jajkiem, olejem rycynowym, miodem... itd. Wszędzie w necie widzę teraz tylko Vatikę z oliwką i migdałem, czyżby wycofali tamtą wersję.
P.s. Będę wdzięczna jeżeli ktoś mógłby polecić mi jakiś sprawdzony sklep internetowy z tego typu mazidłami ( najlepiej na pw) poza allegro oczywiście
Te maski nigdy nie były dostępne w Polsce, można je było nabyć tylko u sprzedawców na allegro którzy je sprowadzali z Angli...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 17:34   #1530
Tysiulaaa
Przyczajenie
 
Avatar Tysiulaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 17
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część IV

Zamówiłam ostatnio na ******* ampułki radical, dopiero zużyłam dwie i wcieram je przed pójściem spać, a na drugi dzień mam taki "piękny połysk" na włosach, że nic innego jak tylko szybko z nimi pod prysznic i umyć. ;/ Czy wy także tak macie ? Nie wiem a może ja to jakoś źle robię, bo wychodzi na to, że będę musiała codziennie myć włosy, a ja tak nie chcę, bo później one przyzwyczają się do tego i jak skończę ampułki i tak będę musiała je myć codziennie. Aha i dodam jeszcze, że mam włosy tak do ramion-troszkę za i jedna taka 5 mililitrowa buteleczka wystarcza mi aż za bardzo na jedno użycie. Ja robię tak, że zaczynam od przedziałku na środku głowy kilka kropel, przeczesuje grzebieniem tak ,że ten przedziałek jest w innym miejscu i także nakładam i tak w kółko( mam nadzieje, że piszę zrozumiale ;p) i oczywiście wcieram. W butelce zostaje tak ok 1/3 płynu. Nie wiem czy to źle robię .. Dziewczyny pomóżcie !
__________________
byle przetrwać do wakacji
Tysiulaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:27.