Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-16, 18:51   #1
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947

Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)


Jest wątek o tym, w którym kraju chciałybyśmy się urodzić, a ja chciałam Was spytać o to, dlaczego zdecydowałyście się na życie w tym konkretnym mieście w konkretnym kraju? Wyjechałyście do miasta, w którym obecnie żyjecie, na studia, za pracą, czy może po prostu zostałyście w swoim rodzinnym mieście? Żałujecie tej decyzji czy jesteście z niej zadowolone?

Ja mało oryginalnie - wyjechałam na studia Ale miasto wybrałam świadomie, papiery złożyłam tylko tam. W tym mieście również pracuję i jeśli w przyszłości miałabym pracować i żyć dalej w Polsce, to właśnie tam. Do rodzinnej miejscowości nie wrócę na pewno, bo mimo pięknych wspomnień perspektywy są tam zerowe.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 19:30   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jest wątek o tym, w którym kraju chciałybyśmy się urodzić, a ja chciałam Was spytać o to, dlaczego zdecydowałyście się na życie w tym konkretnym mieście w konkretnym kraju? Wyjechałyście do miasta, w którym obecnie żyjecie, na studia, za pracą, czy może po prostu zostałyście w swoim rodzinnym mieście? Żałujecie tej decyzji czy jesteście z niej zadowolone?

Ja mało oryginalnie - wyjechałam na studia Ale miasto wybrałam świadomie, papiery złożyłam tylko tam. W tym mieście również pracuję i jeśli w przyszłości miałabym pracować i żyć dalej w Polsce, to właśnie tam. Do rodzinnej miejscowości nie wrócę na pewno, bo mimo pięknych wspomnień perspektywy są tam zerowe.
Ja tak jak Ty. Wyjechałam na studia i jeśli w kraju mam zostać to po studiach przeniesiemy się bliżej gór. Do swojego rodzinnego miasta nie wrócę bo perspektyw brak. Ewentualnie jak byśmy mieli wyjeżdżać za granicę to też gdzieś blisko gór bo je kochamy
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 19:58   #3
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Mieszkam w Warszawie bo to jedyne miasto w Polsce z taką duszą. Kocham Warszawę mimo, że nie wszystko mi się w niej podoba. Ostatnio nawet coraz więcej, ale nie narzekam. Czy zostanę? Pewnie nie, ale gdzie mnie poniesie to jeszcze nie wiem. Póki co to mam tu pracę, więc przez najbliższy rok będę jeszcze cieszyć się stolicą.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 20:01   #4
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Mieszkam tu, gdzie mieszkam, bo tu wyemigrował mój brat, do którego przyjechałam i ja. Gdybym miała szansę na dobrze płatną pracę w Polsce to pewnie wróciłabym i najchętniej zamieszkała w Gdańsku.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 20:41   #5
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 370
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

My zaraz po ślubie zdecydowaliśmy, że chcemy mieć dom, bardziej ja nalegałam, bo nie umiem żyć w mieszkaniu (coś jak rodzaj klaustrofobii). Znaleźliśmy dom za miastem w stanie surowym do wykończenia i zdecydowaliśmy się tu przenieść. Mimo, że codziennie jeżdżę "naście" kilometrów w jedną stronę do pracy i wożę dziecko do szkoły to już raczej nigdy nie wróciłabym do miasta, w którym mieszkałam od urodzenia i tu też studiowałam.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 20:52   #6
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Za chłopem i studiami.

Teraz w Warszawie trzymają mnie studia i praca, ale bardzo tęsknię za Śląskiem. Jeśli nie wyemigruję na pewno tam wrócę.

Gdybym mogła cofnąć czas nie wybrałabym Warszawy ponownie.
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 20:54   #7
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Idą dwa owsiki po ziemi - tata i synek.
Synek: - Tato, a co to jest to zielone?
- To jest, synku, trawa - mówi tata.
- Oooo, jaka piękna. A co to jest to ciemnozielone tam daleko?
- To jest las.
- Jaki piękny! A co to jest to niebieskie nad nami z tym czymś białym?
- To niebo i chmurki.
- Ale przepiękne! A to okrągłe i jasne na niebie?
- To słońce, synku.
- Tato, powiedz mi, skoro tu jest tak pięknie i pachnąco, dlaczego my żyjemy w d.upie?
- Bo to nasza ojczyzna, synku.


Tak mi się skojarzyło....
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-16, 21:23   #8
ferryboat
Zadomowienie
 
Avatar ferryboat
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 378
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja mało oryginalnie - wyjechałam na studia Ale miasto wybrałam świadomie, papiery złożyłam tylko tam. W tym mieście również pracuję i jeśli w przyszłości miałabym pracować i żyć dalej w Polsce, to właśnie tam. Do rodzinnej miejscowości nie wrócę na pewno, bo mimo pięknych wspomnień perspektywy są tam zerowe.
Identyczna sytuacja. Papiery składałam tylko i wyłącznie do Warszawy (jedyne miasto w PL, w którym mogłabym mieszkać). Do mojego miasteczka na pewno nie wrócę; gdy przyjeżdżam mam wrażenie, że marnuję czas + absolutnie nic się nie dzieje. Czasem się zastanawiam jak tu wytrzymałam 19 lat mojego życia. Absolutnie nie żałuję mojej przeprowadzki - to tu zaczęłam naprawdę żyć. Nie sądzę, że zabaluję tu na dłużej (chcę pomieszkać zagranicą), ale strasznie mi się podoba i na pewno będzie mi smutno opuszczać stolicę.
__________________
Change your thoughts and you will change the world.
ferryboat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 21:27   #9
polna_rozyczka
Rozeznanie
 
Avatar polna_rozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 750
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Studiuję w Poznaniu. Ale w przyszłości chciałabym mieszkać gdzie indziej, nie przepadam zbytnio za tym miastem, w przeciwieństwie do wielu moich znajomych.

Edytowane przez polna_rozyczka
Czas edycji: 2014-09-17 o 10:08
polna_rozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 22:30   #10
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Mieszkam tu gdzie mieszkam bo było taniej niż w Warszawie i taniej niż w Magdalence czy Łomiankach W przyszłości chciałabym mieszkać w Piasecznie, które coraz bardziej mnie zachwyca. Ewentualnie mogłabym wrócić do Warszawy, gdzieś gdzie zielono i nisko. Marzy mi się Gdynia i to nie ze względu na morze, a na lasy i pagórki.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 06:14   #11
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Mieszkam tu gdzie mieszkam bo było taniej niż w Warszawie i taniej niż w Magdalence czy Łomiankach W przyszłości chciałabym mieszkać w Piasecznie, które coraz bardziej mnie zachwyca. Ewentualnie mogłabym wrócić do Warszawy, gdzieś gdzie zielono i nisko. Marzy mi się Gdynia i to nie ze względu na morze, a na lasy i pagórki.
Mnie też, moje najukochańsze miasto ever
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-17, 07:19   #12
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Katowice wybraliśmy z tż świadomie jako miejsce do "osiedlenia się". Nie żałuję, gdyż kupiliśmy mieszkanie w przepięknym miejscu i pomimo tego, że mieszkamy tu już 4 lata to nadal się zachwycam tym klimatem Wybraliśmy Katowice dlatego, że są to relatywnie tańsze mieszkania i wysokie płace. Wcześniej mieszkaliśmy we Wrocławiu, ale tam mieszkania były bardzo drogie.
Do rodzinnych miast (Częstochowa i Gdańsk) nie chcemy wracać, bo nei jesteśmy jakoś szczególnie do nich przywiązani.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 08:10   #13
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Mnie też, moje najukochańsze miasto ever
Dawaj, zostawiamy Warszawe i kupujemy ziemie w Gdyni! Co powiesz na blizniak? Jestem cicha sasiadka ^^

Katowice tez bardzo lubie, ma fajny klimat, fajnych ludzi, architekture <3

Edytowane przez 201604191001
Czas edycji: 2014-09-17 o 08:11
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 08:14   #14
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Dawaj, zostawiamy Warszawe i kupujemy ziemie w Gdyni! Co powiesz na blizniak? Jestem cicha sasiadka ^^

Katowice tez bardzo lubie, ma fajny klimat, fajnych ludzi, architekture <3
Mam teraz wyjątkową podatność na sugestie, bo w zeszłym tygodniu wróciłam z urlopu z Gdyni
Jestem bezkrytycznie zakochana w tym mieście.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 08:52   #15
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Mam teraz wyjątkową podatność na sugestie, bo w zeszłym tygodniu wróciłam z urlopu z Gdyni
Jestem bezkrytycznie zakochana w tym mieście.
To tak jak ja w Gdańsku
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 09:12   #16
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

- mój "bazowy" kierunek studiów bezwarunkowo najlepiej zrobiony jest w tym mieście, zresztą i uczelnia na ogół najwyżej w ścisłych rankingach
- mój drugi kierunek studiów wykładany jest na bodaj dwóch uczelniach w kraju, z czego jedna ponoć lepsza znajduje się tu właśnie

...to właściwie dwa koronne powody. Jak będzie dalej, zobaczymy, bo nie jest to miasto, w którym chcę spędzić resztę życia.

A najlepsze miasto w Polsce to Kraków. Dla mnie, oczywiście.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 09:26   #17
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Trochę szukałam swojego miejsca na ziemi. Najpierw pojechałam na wschód pod Lublin.
Piękne miejsce, uzdrowisko, artystyczne klimaty ale... było mi źle . W tych pięknych wzgórzach, miedzy tymi serdecznymi ludźmi o długich wścibskich jęzorach i upodobaniu do bałaganu i prowizorki, w tym malutkim mieście 3 ulice na krzyż gdzie każdy zna każdego.

Wzięłam na cel 3 miasta: Wrocław, Toruń, Gdańsk.
Wygrał Gdańsk bo oferował najbardziej interesujący kierunek studiów.

Jak przyjechałam to ponoć (ja nie pamiętam) zadzwoniłam do mamy z peronu i powiedziałam, ze nawet jeśli nie zdam, nawet jeśli musiałabym koczować na ławce na peronie- ja tu zostaję.
I na początku myślałam ze faktycznie, Gdańsk to moje miejsce na ziemi. Zle nie było.
Lubię Gdańsk, od biedy, mogłąbym w jego niektórych rejonach mieszkać choć szału by mi to nie robiło.
Ale w trakcie przeprowadzek: Gdańsk-Gdynia-Gdańsk-Gdynia - Gdynia mnie w sobie rozkochała do granic manii.
Gdańsk imponuje swoja historią, Gdynia urzeka wygodą, kompaktowością, porządkiem i usytuowaniem geograficznym.

Jestem absolutnie szczęśliwa że mieszkam gdzie mieszkam. Jak się budzę to sama mi się "morda uśmiecha" że właśnie tu jest mój dom. Jadę do pracy i zeby nie wiem jak było nerwowo, to zawsze mnie zatyka jak wjeżdzam jeszcze po ciemku z Estakady w miasto i nagle między wzgórzami pojawiają się swiatła miasta ułożone w kształt obłędnie lśniącej kolii.

Nie wiem właściwie co powoduje że Gdynia jest taka wyjątkowa. To chyba mieszanka warunków geograficznych (moreny + plaża), oraz kompaktowości miasta które zostało całkiem niedawno przecież zbudowane od podstaw, więc jest tak zwyczajnie wygodne, ludzkie, nie ma naleciałosci historycznych komplikujacych infrastrukrturę.

Swoje robi też prowincjonalizm Gdyni- nowoczesne miasto , ale nie ma tu takiego szału wyścigu szczurów ani zadęcia jak w Warszawie czy innych wielkich aspirujacych miastach.

Do tego nastawienie miasta na turystów, jego otwartosć silnie promowana przez włądze powoduje ze tu się tak człowiek nie przejmuje za bardzo- wylatujesz zestresowany z pracy a na ulicach "chillout", bo akurat Opener jest, albo po prostu "lato w mieście" i hordy zadowolonych nie spieszacych sie turystów wylegujacych sie na leżaczkach w samym centrum na trawniczku, czy obżerajacych sie w ogródkach restauracji
Napięcie spada po prostu.
Mnie na prawdę czasami trzyma przy normalności świadomość, ze mogę pierdyknać "to wszystko" i pojechać na plażę, pójść sobie posiedzieć na Skwer Kościuszki i pogapiś się na Błyskawicę (nie wiem czemu, al mnie ta kupa złomu zawsze rozwesela. A już po prostu kwiczałąm ze szcześcia jak ja sobie marynarzyki pomalowali na różowo. Niestety przemalowali ją na niebiesko. A różowa była taaaaka urocza Normalnie lepsza niz warszwska tęcza.), albo iść pobiegać po TPK.

No i swoje robi dobre gospodarowanie, co by o Szczurku nie mówić, jest świetnym gospodarzem miasta. czuje je, ma wizję i plan który powoduje, ze tu się po prostu dobrze, wygodnie i ładnie mieszka.

Gdynia jest taka... proludzka po prostu. Jak szyta na miarę..


Wróżka mi kiedyś wywróżyłą, ze "wrócimy" z mężem i firmą w moje rodzinne strony (blisko Wa-wy), o zgrozo mam tam solidny kawał ziemi. Oby się nigdy nie spełniło, bo aż mnie wzdryga na samą myśl. :/
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 09:35   #18
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Swoje robi też prowincjonalizm Gdyni- nowoczesne miasto , ale nie ma tu takiego szału wyścigu szczurów ani zadęcia jak w Warszawie czy innych wielkich aspirujacych miastach.
Warszawa oprócz zadęcia ma swoją historię i klimat. Może ja patrzę inaczej, bo tu się urodziłam i wychowałam i wiem, co było trochę wcześniej. Już niedługo słynny teatr żydowski w centrum getta, czyli obecne kino Femina przejdzie do historii, bo będzie kolejna Biedronka , ale no cóż, takie czasy.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 09:48   #19
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

z tżtem wybraliśmy to miasto. Tż kiedyś tu mieszkał, jego brat obecnie mieszka, więc pomógł nam trochę w przeprowadzce i znalezieniu pracy. I nie czujemy się samotni

oboje z tżtem chcemy mieszkać w górach.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-17, 09:50   #20
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Wyjechałam za chłopakiem na studia do innego miasta i zostałam. Rodzice straszyli że wyjadę i mnie rzuci i zostanę sama. Ślub w przyszłym tygodniu Do rodzinnego miasta nie wrócimy nigdy. Ja bym mogła z sentymentu, ale Tż zapiera się rękoma i nogami. W sumie ma rację.
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 10:25   #21
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Trochę szukałam swojego miejsca na ziemi. Najpierw pojechałam na wschód pod Lublin.
Piękne miejsce, uzdrowisko, artystyczne klimaty ale... było mi źle . W tych pięknych wzgórzach, miedzy tymi serdecznymi ludźmi o długich wścibskich jęzorach i upodobaniu do bałaganu i prowizorki, w tym malutkim mieście 3 ulice na krzyż gdzie każdy zna każdego.

Wzięłam na cel 3 miasta: Wrocław, Toruń, Gdańsk.
Wygrał Gdańsk bo oferował najbardziej interesujący kierunek studiów.

Jak przyjechałam to ponoć (ja nie pamiętam) zadzwoniłam do mamy z peronu i powiedziałam, ze nawet jeśli nie zdam, nawet jeśli musiałabym koczować na ławce na peronie- ja tu zostaję.
I na początku myślałam ze faktycznie, Gdańsk to moje miejsce na ziemi. Zle nie było.
Lubię Gdańsk, od biedy, mogłąbym w jego niektórych rejonach mieszkać choć szału by mi to nie robiło.
Ale w trakcie przeprowadzek: Gdańsk-Gdynia-Gdańsk-Gdynia - Gdynia mnie w sobie rozkochała do granic manii.
Gdańsk imponuje swoja historią, Gdynia urzeka wygodą, kompaktowością, porządkiem i usytuowaniem geograficznym.

Jestem absolutnie szczęśliwa że mieszkam gdzie mieszkam. Jak się budzę to sama mi się "morda uśmiecha" że właśnie tu jest mój dom. Jadę do pracy i zeby nie wiem jak było nerwowo, to zawsze mnie zatyka jak wjeżdzam jeszcze po ciemku z Estakady w miasto i nagle między wzgórzami pojawiają się swiatła miasta ułożone w kształt obłędnie lśniącej kolii.

Nie wiem właściwie co powoduje że Gdynia jest taka wyjątkowa. To chyba mieszanka warunków geograficznych (moreny + plaża), oraz kompaktowości miasta które zostało całkiem niedawno przecież zbudowane od podstaw, więc jest tak zwyczajnie wygodne, ludzkie, nie ma naleciałosci historycznych komplikujacych infrastrukrturę.

Swoje robi też prowincjonalizm Gdyni- nowoczesne miasto , ale nie ma tu takiego szału wyścigu szczurów ani zadęcia jak w Warszawie czy innych wielkich aspirujacych miastach.

Do tego nastawienie miasta na turystów, jego otwartosć silnie promowana przez włądze powoduje ze tu się tak człowiek nie przejmuje za bardzo- wylatujesz zestresowany z pracy a na ulicach "chillout", bo akurat Opener jest, albo po prostu "lato w mieście" i hordy zadowolonych nie spieszacych sie turystów wylegujacych sie na leżaczkach w samym centrum na trawniczku, czy obżerajacych sie w ogródkach restauracji
Napięcie spada po prostu.
Mnie na prawdę czasami trzyma przy normalności świadomość, ze mogę pierdyknać "to wszystko" i pojechać na plażę, pójść sobie posiedzieć na Skwer Kościuszki i pogapiś się na Błyskawicę (nie wiem czemu, al mnie ta kupa złomu zawsze rozwesela. A już po prostu kwiczałąm ze szcześcia jak ja sobie marynarzyki pomalowali na różowo. Niestety przemalowali ją na niebiesko. A różowa była taaaaka urocza Normalnie lepsza niz warszwska tęcza.), albo iść pobiegać po TPK.

No i swoje robi dobre gospodarowanie, co by o Szczurku nie mówić, jest świetnym gospodarzem miasta. czuje je, ma wizję i plan który powoduje, ze tu się po prostu dobrze, wygodnie i ładnie mieszka.

Gdynia jest taka... proludzka po prostu. Jak szyta na miarę..


Wróżka mi kiedyś wywróżyłą, ze "wrócimy" z mężem i firmą w moje rodzinne strony (blisko Wa-wy), o zgrozo mam tam solidny kawał ziemi. Oby się nigdy nie spełniło, bo aż mnie wzdryga na samą myśl. :/
Lepiej bym tego nie ujęła, Gdynia jest moim marzeniem od lat, mam nadzieję, że kiedyś będzie mi dane się tam przenieść.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 11:03   #22
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

mieszkam w mieście w którym się urodziłam i które uwielbiam - emigracji żadnej nie rozważam, ewentualnie może za granicę jak by mnie coś przymusiło.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 11:03   #23
ferryboat
Zadomowienie
 
Avatar ferryboat
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 378
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Warszawa oprócz zadęcia ma swoją historię i klimat. Może ja patrzę inaczej, bo tu się urodziłam i wychowałam i wiem, co było trochę wcześniej. Już niedługo słynny teatr żydowski w centrum getta, czyli obecne kino Femina przejdzie do historii, bo będzie kolejna Biedronka , ale no cóż, takie czasy.
To prawie jak z Sezamem. Szkoda, że miejsca z taką historią zamieniają w Biedronki, banki i centra handlowe...

Gdynia - choć nie zmieniłabym na nią Warszawy, jest naprawdę cudowna i ma swój niepowtarzalny klimat.
__________________
Change your thoughts and you will change the world.
ferryboat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 11:09   #24
zuz123
Zadomowienie
 
Avatar zuz123
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 742
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Cytat:
Napisane przez ferryboat Pokaż wiadomość
To prawie jak z Sezamem. Szkoda, że miejsca z taką historią zamieniają w Biedronki, banki i centra handlowe...

Gdynia - choć nie zmieniłabym na nią Warszawy, jest naprawdę cudowna i ma swój niepowtarzalny klimat.
Jestem w szoku ze tyle osob zachwyca sie Gdynia, chyba musze ja dokladniej zwiedzic ja uwielbiam Gdansk i chcialabym sie tam przeprowadzic, a mieszkam w Warszawie i nie jestem zachycona.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nie chcę zabijać czasu. Chcę chwytać go mocno i odciskać swój ślad na świecie.

wymiana
zuz123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 11:34   #25
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Cytat:
Napisane przez zuz123 Pokaż wiadomość
Jestem w szoku ze tyle osob zachwyca sie Gdynia, chyba musze ja dokladniej zwiedzic ja uwielbiam Gdansk i chcialabym sie tam przeprowadzic, a mieszkam w Warszawie i nie jestem zachycona.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja większość życia spędziłam w Warszawie i szczerze nie lubię tego miasta.
Ma piękna historię, ale historia jest tylko historią i z biegiem lat zmiany są niemal wyłącznie na gorsze.
Plus tłumy ludzi, nie znoszę tłumów.
Za Gdańskiem też nie przepadam, zbyt zatłoczony jak dla mnie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 11:43   #26
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Ja jestem z okolic Płońska, tu mam rodzinę, ziemię, działalność, ale też mieszkam w Warszawie - od LO jestem związana z tym miastem. Na wsi mieszkam ponieważ to moje strony, chyba chodzi o odziedziczone po przodkach przywiązanie do rodzinnej ziemi. Ale w Warszawie również mieszkam, niemal cały czas zimą, bo mam tu częściowo pracę i jest mi łatwiej dojechać, znajomych, więcej atrakcji, itp. Warszawa to mimo wielu wad fascynujące miasto ze wspaniałą historią.
Moim marzeniem jest, że jakimś cudem Kresy wrócą do Polski i wtedy chętnie zamieszkałabym na tej wschodniej prowincji. Ale ogólnie mam wielką manię Kresów i to przez to. Udziela mi się czar przedwojennych polskich miasteczek, nie pisząc już o Lwowie czy Wilnie.

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja większość życia spędziłam w Warszawie i szczerze nie lubię tego miasta.
Ma piękna historię, ale historia jest tylko historią i z biegiem lat zmiany są niemal wyłącznie na gorsze.
Plus tłumy ludzi, nie znoszę tłumów.
Za Gdańskiem też nie przepadam, zbyt zatłoczony jak dla mnie.

Też to widzę. Z roku na rok Warszawa jest coraz bardziej zdziczała.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 11:43   #27
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja większość życia spędziłam w Warszawie i szczerze nie lubię tego miasta.
Ma piękna historię, ale historia jest tylko historią i z biegiem lat zmiany są niemal wyłącznie na gorsze.
Plus tłumy ludzi, nie znoszę tłumów.
Zgadzam się.
Mimo, że w Warszawie leci mi już 6 rok chyba nigdy jej nie polubię.
Zresztą gros moich znajomych z pracy tak samo - większość jest tu tylko na okres studiów a później chce uciec ze stolicy - do swoich rodzinnych stron lub chociażby do Legionowa czy Milanówka, gdzie jest spokojniej. Rodowici warszawiacy, których znam też narzekają na miasto.

Edytowane przez aer
Czas edycji: 2014-09-17 o 11:44
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 11:50   #28
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość
Zgadzam się.
Mimo, że w Warszawie leci mi już 6 rok chyba nigdy jej nie polubię.
Zresztą gros moich znajomych z pracy tak samo - większość jest tu tylko na okres studiów a później chce uciec ze stolicy - do swoich rodzinnych stron lub chociażby do Legionowa czy Milanówka, gdzie jest spokojniej. Rodowici warszawiacy, których znam też narzekają na miasto.
Zamiast mieszkania w Warszawie wolałabym mieć dom w Milanówku - jest to moje wielkie marzenie, ale ze względu na kosmiczne ceny nierealne, ale to i tak dobrze, że mam dom na wsi, bo w samej Warszawie na dłuższą metę ciężko jest wytrzymać.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 11:57   #29
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Ja przyjechałam tutaj za mamą, mogłam zostać w rodzinnym mieście ale nie chciałam. Wcześniej nigdy tu nie byłam i nie wiedziałam czego mogę się spodziewać, ale nieziemsko mi się spodobało i raczej zostaję już na "życie".
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 12:17   #30
Laurelindorenan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 522
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Mieszkam w tym samym mieście, gdzie się urodziłam. Może i chciałabym się gdzieś przenieść, ale zawsze bałam się zmian i ryzyka. Ciekawe, że z 10 lat temu myślałam właśnie o Warszawie, tak nielubianej przez przedmówczynie Jeździłam tam na studia magisterskie i podyplomowe i miałam wrażenie, że jest tam więcej perspektyw niż w Olsztynie. Lubię, gdy w mieście się sporo dzieje i jest gdzie wyjść, nie jestem miłośniczką ciszy. Ale jakoś się nie złożyło. Zdaję sobie sprawę, że inaczej widzi się pewne rzeczy, gdy mieszka się w danym miejscu na co dzień, a nie tylko jeździ tam od czasu do czasu.
Laurelindorenan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-09 22:16:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:26.