Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-27, 19:56   #421
quietly
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar quietly
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 879
GG do quietly
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez ewelisia_1 Pokaż wiadomość
Słyszałam że Kaczyński mówił że chce tych chłopców najpierw wysłać do poprawczaka, a po ukończeniu 18 lat do więzienia...

Ludzie, oni mają 14 lat!
i molestowali seksualnie koleżankę.
na oczach całej klasy.

a molesotwanie seksualne to przestępstwo.
quietly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 20:01   #422
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez mysia_kotka Pokaż wiadomość
Ale czy mozna powiedziec ze 14 letnie dzieciaki są odpowiedzialne i tak bnaprawde zdawały sobie sprawę ze swych konsekwencji? Wiem, ze sama mam 15 lat i widzę jak niektorzy zachowują sie w szkolach, od rowieśników płci męskiej z mojego gimnazjum odpowiedzialności Ja - nie mogę wymagać. Myślę, że ci chłopcy dopiero teraz, po śmierci Ani, zdali sobie sprawę z konsekwencji. Powinni być ukarani, ale więzienie wraz z innymi 30-letnimi przestępcami nie byłoby dla nich najllepszym wyborem. Oni jeszcze mogą wszystko zmienić, sa w wieku, gdzie dopiero dokonują wyborów, 30-letni facet już ma troche za sobą, umie odróżnić potencjalne dobro, od zła.
Gdy w telewizji pokazywali jak wyprowadzano tych chłopców z sali sądowej to nie wyglądali na bandytów, ale na małe, przerażone dzieci.
Zrobili jednak to co zrobili i muszą za to ponieść karę, odpowiednią do czynu, którego się dopuścili. Rozumiem, że dzieci mogą być złośliwe, wyrachowane, sprawiać różne problemy. Gdy jednak rozbierają swoją koleżankę na oczach calej klasy, udają, że ją gwałcą i jeszcze filmują to telefonem przestają być niewinnymi dziecmi. Stają się zwykłymi przestępcami. Chłopcy nie ukradli slodyczy ze sklepiku tylko doprowadzili do samobójstwa swoją koleżankę. W tym wieku zdajemy już sobie sprawę ze swoich czynów. Mam poważne wątpliwości czy chłopcy, którzy w wieku 14 lat dopuszczają się takich czynów mogą wyrosnąć na porządnych ludzi.Chciałabym się mylić, ale na dzien dzisiejszy wydaje mi się to niemożliwe.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 20:06   #423
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

ja słyzałam, że ta dziewczyna im sie podobała. Ale widocznie nikt mi nie wpoił jak się zachowac w takiej sytuacji, Niestety, że więskzośc scen w telwizji jest mocno erotyczna myslelli pewnie, że to jedyny sposób aby dac jej doz rozumienia , ze im sie podoba.
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 20:12   #424
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez marcelina73 Pokaż wiadomość

Ta dyskusja obnaża ludzi.
Rozumiem, że to głos dzisiejszej młodzieży.

Na jakiejż to zasadzie jedna czarna owca potrafi pogorszyć zachowanie całej klasy?
Czyli wytarcza 4 czy 5 takich jak w przedmiotowej sprawie i tyłka (za przeproszeniem) ten kwiat młodzieży z krzesła nie ruszy, aby ratować koleżankę? Bo tamci popsuli zachowanie klasy? A może klasie takie właśnie rozrabiaki imponują? Tacy są dorośli, wyszczekani, nie boją się nauczycieli - a tym zawsze warto dokopać.
tak. chyba im imponuja. z normalnej klasy, z dobrym zachowaniem, kulturalnej, powaznej robi sie w ciagu miesiaca stado debili. rechocza sie na kazdy idiotyczny komentarz tego złego ucznia. lekceważą nauczycieli. jestem świadkiem takiej sytuacji. moja siostra tez byla.
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 20:33   #425
MartuFFFia
Rozeznanie
 
Avatar MartuFFFia
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 980
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

a mnie ta sprawa i niektore wasze komentarze oburzaja:/ sorry ale taka jest prawda.
Oni mieli po 14lat..no i co z tego? Prawda jest taka ze podobno udowodnione jest ze dzieci 14letnie są czasami bardziej swiadomi swoich czynow niz jakikolwiek 40latek,wiec dobrze wiedzieli co robili.
Po za tym wg mnie cała klasa była zastraszona... niemozliwe zeby np 20osob siedzialo i zadna z nich nie zareagowala;/ musieli byc zastraszeni,widzialam tych chlopcow w telewizji i za przeproszeniem wyglądaja jak gnoje,u mnie w szkole uznali by takich za "lamusow" nie byli oni ani przypakowani ani nic;/
Denerwuje mnie tez postawa rodzicow tych chłopakow.. ze niby za duza kara? Że niby nic takiego sie nei stało? Halooo ktos doebrał sobie zycie bo ich zasmarkani synowie chcieli sie pobawic. Jak dla mnie to Ci rodzice nie umieja wychowac swoich dzieci, a ich "spostrzezenia" ze kara jest za wysoka są niesmaczne i nietaktowane.
__________________



mówie i mam wszystko co zechce.!uuu...


MartuFFFia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 20:35   #426
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez quietly Pokaż wiadomość
i molestowali seksualnie koleżankę.
na oczach całej klasy.

a molesotwanie seksualne to przestępstwo.
ale nie w wieku 14 lat.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 20:48   #427
MartuFFFia
Rozeznanie
 
Avatar MartuFFFia
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 980
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez marcelina73 Pokaż wiadomość
ale nie w wieku 14 lat.
w kazdym..
__________________



mówie i mam wszystko co zechce.!uuu...


MartuFFFia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-27, 20:55   #428
ewelisia_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 152
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez marcelina73 Pokaż wiadomość
??
Czternastolatkom? Karę wiezienia?

Co do różnego zachowania młodzieży i dzieci zaczepianej na tą okoliczność przez tv - trudno się spodziewać, aby np. czternastolatkowie zachowywali się jak dorośli - nerwowy śmiech nie musi koniecznie świadczyć o braku szcunku do sprawy czy jej lekceważenia - raczej o zażenowaniu, niezrozumieniu, niedojrzałości. I tu zdanie dla terapeutów, psychologów, pedagogów.

Zgadzam się...
ewelisia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 20:58   #429
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

A od jakiego wieku należałoby karać osoby popełniające przestępstawa na tle seksualnym ? Dla ofiary nie ma róznicy czy molestował ją 14- letni chłopiec czy 30 - facet. Liczy się czyn, a nie wiek przestępcy. Ból i upokorzenie są takie same i wiek oprawców nic tu nie zmienia.

Nie mówimy tu małych dzieciach, które nie zdają sobie sprawy z tego co robią tylko o nastolatkach, które już co nie co wiedza o świecie.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 21:01   #430
ewelisia_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 152
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez quietly Pokaż wiadomość
i molestowali seksualnie koleżankę.
na oczach całej klasy.

a molesotwanie seksualne to przestępstwo.

Jak już napisała Marcelina73 są zbyt młodzi by odpowiadać na przyczynienie się do śmierci tej dziewczyny- wina jest już raczej po stronie wychowania (rodzice, nauczyciele)
ewelisia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 21:04   #431
tornado
Zadomowienie
 
Avatar tornado
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 135
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez marcelina73 Pokaż wiadomość
ale nie w wieku 14 lat.
Marcelina, co Ty piszesz? Definicja słowa "przestępstwo" ze słownika PWN: «czyn zabroniony przez ustawę pod groźbą kary jako społecznie niebezpieczny». I wiek nie ma tu nic do rzeczy. Wiek ma znaczenie owszem, ale w odniesieniu do wysokości kary jaka spotka przestępcę.
tornado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-27, 21:04   #432
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez ewelisia_1 Pokaż wiadomość
Jak już napisała Marcelina73 są zbyt młodzi by odpowiadać na przyczynienie się do śmierci tej dziewczyny- wina jest już raczej po stronie wychowania (rodzice, nauczyciele)
Tak, najlepiej wypuścić ich na wolność i jeszcze dać medal.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 21:06   #433
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

a ja jestem za izolowaniem takich typow od spoleczenstwa, chociaz nie trawie giertycha i wkurza mnie, ze teraz na cudzym nieszczesciu "nalapie" sobie zwolennikow.

tacy wykolejeni ludzie powinni byc separowani. i nie tyczy to tylko mlodziezy.

fajnie byloby wieczorem posiedziec w spokoju, bez wysluchiwania darcia mordy i tluczenia butelek zza okna. fajnie byloby, gdybym nie musiala bac sie powrotow do domu wieczorami. fajnie, gdybym mogla w przyszlosci, bez obaw, puscic swoje dzieci do szkoly. fajnie, gdybym, nie bojac sie o siebie, mogla uczyc cudze dzieci.

czuje sie zastraszona w tym spoleczenstwie. tylko jakim prawem?!
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 21:12   #434
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez ewelisia_1 Pokaż wiadomość
wina jest już raczej po stronie wychowania (rodzice, nauczyciele)
a dlaczego po stronie nauczycieli?
sadzisz, ze nauczyciele maja na lekcjach tyle czasu, zeby wychowywac? sadzisz, ze dla mlodziezy zdanie nauczyciela jest cenniejsze od zdania rowiesnikow?
i jeszcze: uwazasz, ze jeden nauczyciel bylby w stanie wykorzenic z lba takiego typa to, co ow typ zdazyl juz wyniesc z domu i uksztaltowac w sobie?
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 21:12   #435
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

nie rozumiem cie marcelino. co to za różnica dla ofiary czy molestuje ją 14 czy 50-latek? takie same przestepstwo.

ja tez sie czuje zastraszona. boje sie chodzic do szkoly a przeciez zaraz po domu powinno byc to miejsce w którym czuje sie najbezpieczniej
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 21:13   #436
morelowa
Zadomowienie
 
Avatar morelowa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Dom
Wiadomości: 1 292
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Dzisiejsza minuta ciszy w mojej szkole była piękna... [*]
__________________


*
*
u're my afrodisiac



morelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 21:24   #437
ewelisia_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 152
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
a dlaczego po stronie nauczycieli?
sadzisz, ze nauczyciele maja na lekcjach tyle czasu, zeby wychowywac? sadzisz, ze dla mlodziezy zdanie nauczyciela jest cenniejsze od zdania rowiesnikow?
i jeszcze: uwazasz, ze jeden nauczyciel bylby w stanie wykorzenic z lba takiego typa to, co ow typ zdazyl juz wyniesc z domu i uksztaltowac w sobie?

Nauczyciele powinni wychowywać, a to już nie moja wina że nie wszyscy są kompetentni...
ewelisia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 21:28   #438
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 577
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Nie wolno separowac ludzi tylko dlatego, ze sa inni
co wy w ogole mowicie??

z trudna mlodzieza trzeba pracowac a nie zamykac ich w zakladach, bo tak jest wygodniej dla panstwa, spoleczenstwa
idac tym tokiem myslenia, zamknac nalezaloby tez patologicznych rodzicow, bo tez nie pasuja do idealnego spoleczenstwa.
a moze najlepiej, jak juz to ktoras blysnela - otworzyc Oswiecim i zagazowac?
co?
tak by wam pasowalo? byloby sprawiedliwie?

szczerze?
rzygac mi sie chce jak slysze takie komentarze. W Polsce.
Tej Polsce, w ktorej nie dalej jak 60 lat temu faszysci mordowali żydów, cyganów, homoseksualistów a takze Polaków
wg nich - wszystkich wykolejencow.odmiencow. podludzi
bo niepasowaly im kolory skóry, regiligia, pochodzenie, oreintacja seksualna.
i w tym samym kraju WY. POLKI - chcecie zamknac, a najlepiej wybic tych, ktorzy sprawiaja problemy.
wy naprawde tego nie rozumiecie?

trzeba wychowywac, ksztalcic, od podstaw. praca organiczna - jak wiek(i) temu
a nie zamykac i izolowac.
to do cholery jednak sa dzieci.
skads wymyslili - zobaczyli to, co zrobili.
nie sadzilam, ze ludzie w dzisiejszych czasach sa tak ograniczeni.
ze historia nic dla nich nie znaczy - ze potrafia po tym wszystkim, co przezyli nasi dziadkowie i prawdziadkowie - napisac, otworzyc auschwitz.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 21:30   #439
aga378
Raczkowanie
 
Avatar aga378
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 472
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Mieli 14 lat, i powinni ponieść surową karę, adekwatną dla 14 latków ....., nie dajcię się napędzać mediom, ......, publiczny lincz...., jestem przeciw, mimo wszystko należy dać im szanse, tej dziewczynie już nic nie zwróci życia, nawet skazanie ich na dożywocie, a tu chodzi o karę a nie o zemstę , ....., jestem przerażona waszą bezwzględnością, tym co tu przeczytałam ......, jesteście nie mniej okrutne od nich ....
aga378 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-27, 21:42   #440
sabiku
Raczkowanie
 
Avatar sabiku
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 231
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Sama mam syna narazie ma 2 latka ale jakby zrobił coś takiego nie pokazałabym sie ludziom na oczy byłoby mi wstyd ze wychowałam zwierzę a nie człowieka
__________________
" Dla Was Synowie...wszystko to co robię, każdy Wasz wróg będzie zawsze moim wrogiem..."

Pawełek 30.10.2004
Kubuś 27.08.2009
sabiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 21:42   #441
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Dla mnie chłopcy, którzy molestują swoją koleżankę to nietrudna młodzież, ale patologia. W tym przypadku jestem za tym żeby poniesli surową karę. Społeczeczeństwo, szkoła, a przede wszystkim rodzice są odpowiedzialni za wychowanie dzieci i młodzieży. Trudnej młodzieży należy pomagąc nikt tego nie kwestionuje, zamykanie w odizolowanych ośrodkach problemu nie rozwiąże. Tolerowanie jednak przez nas jako społeczeństwo okrutnych, drastycznych przestępstw popelnianych przez nieletnich też jednak w niczym nie pomoże. Muszą być wyznaczone jakieś granice, których przekraczać nie wolno.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 21:44   #442
roxana1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 57
Exclamation Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Wiec chcialam sie wypowiedziec. Sorry za bledy ort. Otoz wy jestescie bez poczucia sprawiedliwosci!! co poniketorzy! sama bedac mala wychowywalam sie w patologicznej rodzinie z rodzenstwem , brat i siostra sa juz dorsoli pozakladali walsne rodziny. mna sie nikt nie zjamowal. trzeba bylo sie zajmowac awanturujacym ojcem, a wy tu piszecie dac im szanse po co zeby minelo pol roku i znow robil to smao?!! ja mimo, ze nie mialam idealnego dziecinstwo doszlam do liceum bez problemow! tu nie ma nic wychowanie!! tu jest sumienie!! a wychowanie pisza te co mialy beztroskie dziecinstwo ... oni maja po 14 lat!! 5 wiekow temu to w takim wieku zostawalo sie nikeiedy glowa panstwa , ciekawe czy jakabyscie byly matka/siostra tej dziewczyny czy byscie pisaly tak samo, o tak dajcie im szanse, nawet nie wyobrazamm co ona czula, to bylo najgorsze upokorzenie jakie moze byc.. jakby przyszedl ktos do Was do pracy i tak przy wszystkich zgwalcil? nadal byscie pisaly ze jest niewinny?? prosze moderatora o nie edytowanie i usuwanie tego postu. i zastanowcie sie co piszecie! dziekuje za uwage
roxana1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 21:45   #443
tornado
Zadomowienie
 
Avatar tornado
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 135
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Avia, w tej dyskusji chyba nie chodzi o to, by wpakować ich do więzienia na kilkanaście lat. Wiadomo, że wyjdą stamtąd bardziej zdegenerowani niż są. Razi mnie natomiast bagatelizowanie sprawy - "dajcie spokój, to tylko dzieci". Jak napisałam kilkadziesiąt postów wcześniej winę ponoszą moim zdaniem rodzice, którzy wychowawczo zaniedbali swoje dzieci. Wyrośli z nich nastolatkowie, którzy mają ogromny problem z oceną dobra i zła. Masz pomysł co z nimi zrobić i jak im pomóc? Mam nadzieje, że trafią na odpowiedzialnych ludzi, którzy się nimi profesjonalnie zajmą. Ja szczerze mówiąc nie widzę wielkiej szansy na zmianę tych młodych ludzi, których można jeszcze odpowiednio ukształtować i chyba nie jest jeszcze na to za późno, jeśli wrócą oni do swoich rodzin, w których tę tragedię kwituje się stwierdzeniem, że to tylko żarty i wszystkiemu winne są koleżanki Ani, które rozdmuchały sprawę. Mam nadzieję, że zostanie podjęta odpowiednia dla chłopców decyzja.
tornado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 21:47   #444
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez ewelisia_1 Pokaż wiadomość
Nauczyciele powinni wychowywać, a to już nie moja wina że nie wszyscy są kompetentni...
szkola powinna uczyc i wychowywac - to byl dobry slogan kilkadziesiat lat temu
naprawde wierzysz w to, ze nauczyciele posiadaja taka sama moc co rodzina? nawet jesli uczniowi uda sie wyniesc z lekcji kilka madrosci zyciowych, to szczerze watpie, zeby odmienily one cale jego zycie, charakter, sposob patrzenia na swiat.
szkola przestala wychowywac juz na poczatku lat 90; nie wiem czy nie wczesniej, bo nie bylo mi dane tego sprawdzic.
kompetencje juz chyba dzisiaj nie maja tu nic do rzeczy.


Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
Nie wolno separowac ludzi tylko dlatego, ze sa inni
nie dlatego, ze sa inni, tylko dlatego, ze stanowia zagrozenie dla otoczenia.

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
idac tym tokiem myslenia, zamknac nalezaloby tez patologicznych rodzicow, bo tez nie pasuja do idealnego spoleczenstwa.
tak, tu sie zgadzam.
btw: mi nie chodzi o spoleczenstwo idealne, bo jakos nie uwazam, zeby separowac ludzi z chorobami genetycznymi, itp.
chodzi mi o spoleczenstwo bezpieczne.

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
rzygac mi sie chce jak slysze takie komentarze. W Polsce.
Tej Polsce, w ktorej nie dalej jak 60 lat temu faszysci mordowali żydów, cyganów, homoseksualistów a takze Polaków
wg nich - wszystkich wykolejencow.odmiencow. podludzi
bo niepasowaly im kolory skóry, regiligia, pochodzenie, oreintacja seksualna.
mysle, ze idziesz w swym toku myslenia za daleko.


Cytat:
Napisane przez aga378 Pokaż wiadomość
jesteście nie mniej okrutne od nich ....
moze i tak, ale w inny sposob
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 21:48   #445
Blair
Zadomowienie
 
Avatar Blair
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk :D
Wiadomości: 1 661
GG do Blair
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez morelowa Pokaż wiadomość
Dzisiejsza minuta ciszy w mojej szkole była piękna... [*]

Bardzo się wkurzyłam tym jak u mnie w szkole wyglądała minuta ciszy . Trwała ona dokładnie 20 sekund i na dodatek jakieś spóźnione dziewczyny wbiegły chichocząc na sale , niektórzy nawet tych 20 sekund nie potrafili być cicho . [*]
__________________
"Nie pozwólcie aby ktokolwiek wmówił wam ze trzeba być zadowolonym z tego co się ma. Zawsze jest więcej do zdobycia i nie ma powodu abyście tego nie miały osiągnąć"
Blair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 21:49   #446
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez MartuFFFia Pokaż wiadomość
w kazdym..
Rozumiem, że to Twoje przekonania. Inaczej jednak stanowi prawo.
"W każdym" ... hmm. 9-cio latka też wsadziałbyś do więzienia?
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 21:53   #447
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez tornado Pokaż wiadomość
Ja szczerze mówiąc nie widzę wielkiej szansy na zmianę tych młodych ludzi, których można jeszcze odpowiednio ukształtować i chyba nie jest jeszcze na to za późno, jeśli wrócą oni do swoich rodzin, w których tę tragedię kwituje się stwierdzeniem, że to tylko żarty i wszystkiemu winne są koleżanki Ani, które rozdmuchały sprawę.
tez nie widze szansy na to, zeby wyszli na prosta.
w ogole nie widze szans dla tego typu ludzi.
co, nagle wszyscy rodzice zaczna poswiecac swoim pociechom czas, wpajac podstawowe wartosci moralne? albo nagle znajda sie w naszym kraju profesjonalisci, ktorzy wiedza, jak pomoc takim dzieciom?
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 21:56   #448
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez tornado Pokaż wiadomość
Marcelina, co Ty piszesz? Definicja słowa "przestępstwo" ze słownika PWN: «czyn zabroniony przez ustawę pod groźbą kary jako społecznie niebezpieczny». I wiek nie ma tu nic do rzeczy. Wiek ma znaczenie owszem, ale w odniesieniu do wysokości kary jaka spotka przestępcę.
Nie tylko co do wysokości kary ale w ogóle co do karalności tego czynu - odpowiedzialności karnej za jego popełnienie.
Oprócz słownika PWN polecam kodeks karny, bodajże art. 10 .
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 21:57   #449
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
tez nie widze szansy na to, zeby wyszli na prosta.
w ogole nie widze szans dla tego typu ludzi.
co, nagle wszyscy rodzice zaczna poswiecac swoim pociechom czas, wpajac podstawowe wartosci moralne? albo nagle znajda sie w naszym kraju profesjonalisci, ktorzy wiedza, jak pomoc takim dzieciom?
Właśnie to jest poważny problem nikt nie wie jak tym dzieciom pomóc. Cała ta sprawa jest " jak woda na młyn" dla Giertycha i jego pomysłów. Wrzucenia całej trudnej młodzieży do jednego worka.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 21:58   #450
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: Samobójstwo 14-latki po tym, jak koledzy sfilmowali ją nagą

Cytat:
Napisane przez marcelina73 Pokaż wiadomość
hmm. 9-cio latka też wsadziałbyś do więzienia?
gdyby popelnil przestepstwo, wsadzilabym
i co, jestem przez to zlym czlowiekiem?
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:01.