Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-04, 18:04   #1
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660

Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?


Chodzi o moją mlodszą siostrę, dziecko ma 17 lat i nie moge jej sobie wychować. Głównie chodzi o to, że ciągle bierze moje rzeczy bez pozwolenia-ciuchy, kosmetyki lub inne drobiazgi nawet. Nic nie pomaga-ani krzyk czy kłótnia, ani poskarżenie sie mamie(ona pyta mamy gdy mnie np, nie ma czy moze wziac moja bluzke a mama jej pozwala), zaczelam wiec i jej podbierać rzeczy(chociaż ona ma same smieci wiec nie bylo za bardzo co), ale to tez ją nie rusza-wtedy jeszcze bardziej mi kradnie bo mowi ze ja tez to robie. A mnie naprawde denerwuje to, ona bierze bluzke, potem nawet nie wrzuci jej do prania tylko wpycha mi do szafki. Raz szukalam cienia ktorego chcialam uzyc i nie moglam znalezc bo ona sobie zabrala. Czase bierze i odklada, że ja nawet nie widze ze podebrała. Innym zas razem chcialam cos od niej pozyczyc(za jej pozwoleniem)i jakie bylo moje zdziwienie gdy znalazlam tam moj lakier do paznokci(bardzo dobrze schowany), nawet nie wiedzialam ze go nie mam u siebie.Mam tego dosyc, probowalam ją tez straszyc ale ciagle nic! Jest wrecz bezczelna.
Wymyśliłam, że musze jej cos zrobic, co raz na zawsze jej wybije z głowy tykanie moich rzeczy. Wszystkie chwyty dozwolone, prosze pomozcie mi bo tak mnie to wkurza że nawet sobie nie wyobrażacie!!!!!!!!! yh:|
prosze help me!
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 18:26   #2
meredithz
Raczkowanie
 
Avatar meredithz
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 60
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

ponoć tylko najwięksi potrafią wyrzec się zemsty

jedyne, co mi się kojarzy, to wlanie jej wody utlenionej do szamponu.
przeraźliwa marchewka gwarantowana - ja czegoś takiego nie zrobiłabym wrogowi, ale może są tacy, co lubią
__________________
demo demokracji demo uczciwości demo miłości
demo robienia swego demo czasu wolnego demo kultury masowej
demo ameryki demo nie dawania demo samokrytyki demo nie brania
demo ruszenia głową demo szlachetnych postaw demo pracy nad sobą demo winy i kary demo wychowania demo wiary
demo mnie samego

meredithz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 18:30   #3
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

Hehehe chyba nie ma na to sposobu
Mam dwie młodsze siostry,ale daleko,więc nie mam tego problemu
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 18:35   #4
Bridget
Zakorzenienie
 
Avatar Bridget
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 12 574
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

Cytat:
Napisane przez meredithz Pokaż wiadomość
ponoć tylko najwięksi potrafią wyrzec się zemsty

jedyne, co mi się kojarzy, to wlanie jej wody utlenionej do szamponu.
przeraźliwa marchewka gwarantowana - ja czegoś takiego nie zrobiłabym wrogowi, ale może są tacy, co lubią
novakia, spróbuj będziesz miała Anię z Zielonego Wzgórza
może potem siostra trafi na taką farbę do włosów jak Ania i będzie miała włosy w kolorze zieleni
__________________

Bridget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 18:46   #5
asia_z
Zakorzenienie
 
Avatar asia_z
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 9 155
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

współczuje siostry... moja też czasem mi zabiera rzeczy, ale wczesniej przychodzi i pyta.. a ja jej zawsze mówie to samo: masz przecież swoje ubrania, a jak mi zabierzesz to w czym ja pójde do szkoły czasem działa, czasem bierze bez pytania. ja nie wiem, te młodsze siostry chyba takie są, że nie rozumieją co sie do nich mówi
__________________
asia_z jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 19:32   #6
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

skąd ja to znam moja ma 16 lat i mimo że ma więcej ubrań to ciągle nie ma się w co ubrać Jak ja śpie a ona rano idzie do szkoły, podbiera mi coś, ja jak nie zauważe to nawet nie wiem że wzięła. Kosmetyków mi niepodbiera (teraz nawet nie ma - zostały mi skradzione, więc ja jej podbieram, a jak się wkurza ), powiedziałam że jej łapy poucinam jak mi weźmie jakieś mazidło, w końcu kupiła sobie swoje. Ale te ubrania to mnie wyprowadzają z równowagi, nawet buty mi bierze :| Co zrobić z takim gadem??
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 20:04   #7
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

Z ta woda utleniona to wyprobuj.I dolej jeszcze jej do lakieru do paznokci.
Ja na szczescie mam fajna siostre bo daleko i duzooo starsza..Kupuje mi czasem jakis kosmetyk . ja jej daje jakis nie lubiany a jaj pasuje czesto i w sumie taka wymiana
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-04, 20:05   #8
Nektarynka
Zadomowienie
 
Avatar Nektarynka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 447
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

Sama potrzebuję takiej rady Ona bierze mi dosłownie wszystko!

Do kosmetyków są kuferki na kluczyk - tylko one są za drogie i szkoda kasy ale jak już tyle będę miała i nie będę miała co z nimi zrobić to chyba wreszcie kupię, bo ... nie dosyć, że ona ma jakieś dochody a ja wcale to ona potrafi mi podebrać tyle podkładu, że wystarcza mi zaledwie wtedy na 2 m-ce a w rzeczywistości mogę go mieć na 4

Jeśli chodzi o ubrania to: proponuję czymś przypadkowo wybrudzić jej bluzkę i schować do szafki jak gdyby nigdy nic. Ot jaka niemiła niespodzianka gdy w pośpiechu będzie chciała ją ubrać. Ona zawsze mi podbiera i później chowa ją mi szybko do szafy, tylko ona robi to na odp***dol (sorry za wyrażeni) i wszystko wychodzi potem na jaw a ja jestem bardzo spostrzegawcza! No i w szafce mam wszystkie ciuchy ładnie ułożone. Nie mam cierpliwości do tego bachora
Nektarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 20:11   #9
Ginchy
Raczkowanie
 
Avatar Ginchy
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 388
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

U mnie jest to samo.
Ubrania, kosmetyki, perfumy - siostra bierze wszystko. Żadna metoda nie pomogła na dłuzej, czuje sie bezkarnie, no bo i co ja moge zrobic? NIC.
Czasami wyobrażam sobie jak łapie ją za włosy, rzucam o ścianę i wale kilka razy, ale na tym pozostaję.
Teraz siostra schudła, nosi rozmiar podobny do mojego, więc jakby co to biorę bez pytania.
Tak myślę sobie, że jeżeli chodzi o ubrania - które się nie podobaja - można je dawac do prania i mówic że się w nich chodziło. Chyba nie bedzie sprawdzac, a po którymś razie może sie w końcu wścieknie. U mnie tak kiedyś było

P.s: Bądźmy drastyczne. Ma na pewno jakis swoje rzeczy... Upcakajmy buty ziemią z doniczki, tak na mokro, że niby błoto.
Wycisnijmy trochę podkładu do kibelka, pomażmy po ciemniach tłustym paluchem, dolejmy balsamu czy np. kremu do rąk do jej szamponu (gorzej gdy korzystacie z tego samego), wyskrobmy trochę szminki żeby wygladała jak jedzona przez myszy, no i pomysł z ubrudzeniem ubrania też jest dobry. Bizuterie kładźmy w miejsce w którym łatwą ja podeptac, czyli gdzieś na podłodze (niby spadła).


Troche inwencji!
W takich przypadkach trzeba byc wiedźmą, nawet dla najbliższych

Ja chyba zacznę od jutra hehe
Ginchy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 20:21   #10
bonec
Rozeznanie
 
Avatar bonec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 635
GG do bonec
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

ale ja się cieszę, że mam brata x_X

a co do zemsty... skoro ona nie umie wrzucić brudnych rzeczy do prania, propobuje pobrudzenie jej ulubionych ciuchow (ja wiem?... może idź pobiegać w jej ulubionej bluzce ) i nie wrzuć do pralki. może być ciekawie, kiedy będzie chciała ją założyć.

swoją drogą... 17 lat to dużo. sama mam niecałe 19 i nigdy w życiu nie przyszłoby mi do głowy podbieranie cudzych ciuchów!!! (współlokatorek czy mamy...)
__________________
Mój blog o modzie. Fashion as my lifestyle.
http://nowohucianka.blox.pl/html



Powiększ sobie biust

Bransoletki hand-made

Do czytania - nowości z 23.09

Kosmetyki i wishlista

brak komputera przez najbliższe dni
bonec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 20:28   #11
Dadu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 144
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

ha ! Ja juz nie mam takiego problemu - po czesci zmienily sie nasze gusta i moje ulubione rzeczy sa na moja mlodsza siostre za duze
Kiedys sie strasznie klocilysmu o kosmetyki i ciuszki a teraz wszystko kupujemy wspolnie
Niedlugo mam sie zamiar wyprowadzic i kiedy gadamy o tym siostra pyta "i jak my to wszystko teraz podzielimy"
CALUJE MOJA MADZIE
Dadu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-04, 20:30   #12
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

Hmm, ciężka sprawa. Chyba nie ma na siostrę sposobu, bo jak się zemścisz,to ona może zacząć robić gorsze rzeczy Czuje się po prostu bezkarna, tak myślę.
Mnie też by denerwowało, gdyby ktoś mi podbierał rzeczy bez mojej wiedzy Jakie szczęście, że mam starszego brata (nie mogę uwierzyć, że to mówię )
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 20:31   #13
mychaaa
Raczkowanie
 
Avatar mychaaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bryjoow;)
Wiadomości: 386
GG do mychaaa
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

ale jestescie hamskie naprawde i wredne, no a jak to wy byscie byly mlodszymi siotrami to co?dajcie spokoj bo zachowujecie sie jak piecioletnie dzieci w piaskownicy "mamusiu bo ona mi zabrala grabki!!łeeeee!!" pfff...to jest smieszne poprostu,(bez urazy ale to wasze rodzenstwo!!! )i ten pomysl z wlaniem wody utlenionej do szamponu( ) jest naprawde glupi!!!!i nie wiem czy ktora kolwiek chcialby byc na miejscu swojej siotry po umyciu wlposow takim szamponem, ja mam starsza siotre i tez czasem jej podbieram jakies rzeczy ale to ze wy sie tak wkurzacie swiadczy tylko o tym jakie jestescie pazerne i samolubne i to ze wy siotrze tez cos wezniecie/zniszczycie(!) to jest bez sensu i to nie jest rzaden sposob naprawde bo moja sis tez wyprobowala cos takiego ale juz sie z tym pogodzila bo ona podbiera mi a ja jej. Zastanowcie sie troche nad tym co robicie i komu
mychaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 20:33   #14
Talia
Raczkowanie
 
Avatar Talia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Neptun
Wiadomości: 74
GG do Talia
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

Hmm..radzę metode marchewki a nie kija. Bardziej skutkuje. Pogadaj z siostra, ale tak spokojnie, że nie podoba Ci się jak cos ci znika z pokoju. Nie wydzieraj sie na nią, bo to spowoduje między wami jeszcze gorszą atmosfere. Przejrzyj swoje kosmetyki i ubrania razem z siostrą i to co jest ci niepotrzebne/nieuzywane/zbędne to jej to daj (o ile będzie chciała).

Jak nie poskutkuje to zakluczaj swój pokój.

P/S Szczerze to chciałabym miec sioste od której mogłabym pożyczać ciuchy i kosmetyki, ale niestety mam brata.
__________________
Quien es ese hombre, que me mira y me desnuda?
***
Czekamy na 1.10.2011r
Talia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 20:34   #15
mychaaa
Raczkowanie
 
Avatar mychaaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bryjoow;)
Wiadomości: 386
GG do mychaaa
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość
bo jak się zemścisz,to ona może zacząć robić gorsze rzeczy )
no dokladnie wiec radze sie zastanowic nad tymi waszymi sposobami bo mlodsze siotry potrafia byc tez wredne ( )
mychaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 20:36   #16
bonec
Rozeznanie
 
Avatar bonec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 635
GG do bonec
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

Cytat:
Napisane przez mychaaa Pokaż wiadomość
ale jestescie hamskie naprawde i wredne, no a jak to wy byscie byly mlodszymi siotrami to co?dajcie spokoj bo zachowujecie sie jak piecioletnie dzieci w piaskownicy "mamusiu bo ona mi zabrala grabki!!łeeeee!!" pfff...to jest smieszne poprostu,(bez urazy ale to wasze rodzenstwo!!! )i ten pomysl z wlaniem wody utlenionej do szamponu( ) jest naprawde glupi!!!!i nie wiem czy ktora kolwiek chcialby byc na miejscu swojej siotry po umyciu wlposow takim szamponem, ja mam starsza siotre i tez czasem jej podbieram jakies rzeczy ale to ze wy sie tak wkurzacie swiadczy tylko o tym jakie jestescie pazerne i samolubne i to ze wy siotrze tez cos wezniecie/zniszczycie(!) to jest bez sensu i to nie jest rzaden sposob naprawde bo moja sis tez wyprobowala cos takiego ale juz sie z tym pogodzila bo ona podbiera mi a ja jej. Zastanowcie sie troche nad tym co robicie i komu
już po słowach "hamskie i wredne" można było się domyśleć, że chodzi o młodszą siostrę...

spokojnie, to jak na razie jest wątek teoretyczny, nikomu nie dzieje się krzywda.
__________________
Mój blog o modzie. Fashion as my lifestyle.
http://nowohucianka.blox.pl/html



Powiększ sobie biust

Bransoletki hand-made

Do czytania - nowości z 23.09

Kosmetyki i wishlista

brak komputera przez najbliższe dni
bonec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 20:36   #17
*~An!@~*
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 1 898
GG do *~An!@~*
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

Jak ja się cieszę, że mam brata, ale...on chyba nie, bo zawsze podkradam mu długopisy .
__________________
"Dry your eye
Soulmate dry your eye
'cause soulmates never die"
Placebo "Sleeping With Ghosts"

*~An!@~* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 20:37   #18
ewelisia_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 152
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

Skąd ja to znam...
Na to chyba nie ma dobrego sposobu (zemsty)- każdy ruch tylko Cię pogłębi...
Radziłabym zamykać drzwi na klucz...
ewelisia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 20:39   #19
ewelisia_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 152
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

Cytat:
Napisane przez *~An!@~* Pokaż wiadomość
Jak ja się cieszę, że mam brata, ale...on chyba nie, bo zawsze podkradam mu długopisy .
No ale długopisów do spodni czy bluzki chyba nie da się porównać
ewelisia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-04, 20:41   #20
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

Faktycznie nie zwalczycie takiego zachowania odgrywaniem się, tym bardziej taka panna będzie czuła się upowarzniona do samowoli. Co na to poradzić, ciężko powiedzieć, bo każdy człowiek jest inny, jednego coś zabol na prawde, a po innym spłynie. Ja miałam podobny problem, tyle, że ze starszym bratem. Ciągle podbierał mi kase. Raz zakosił mi karte do bankomatu i przepieprzył na imprezie 400zl, z mojego konta. Nie musiałam kombinować, jak go tego oduczyć, bo się wyprowadził i od 3 lat nie mieszka w domu
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 20:47   #21
ewelisia_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 152
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

Cytat:
Napisane przez mychaaa Pokaż wiadomość
ale jestescie hamskie naprawde i wredne, no a jak to wy byscie byly mlodszymi siotrami to co?dajcie spokoj bo zachowujecie sie jak piecioletnie dzieci w piaskownicy "mamusiu bo ona mi zabrala grabki!!łeeeee!!" pfff...to jest smieszne poprostu,(bez urazy ale to wasze rodzenstwo!!! )i ten pomysl z wlaniem wody utlenionej do szamponu( ) jest naprawde glupi!!!!i nie wiem czy ktora kolwiek chcialby byc na miejscu swojej siotry po umyciu wlposow takim szamponem, ja mam starsza siotre i tez czasem jej podbieram jakies rzeczy ale to ze wy sie tak wkurzacie swiadczy tylko o tym jakie jestescie pazerne i samolubne i to ze wy siotrze tez cos wezniecie/zniszczycie(!) to jest bez sensu i to nie jest rzaden sposob naprawde bo moja sis tez wyprobowala cos takiego ale juz sie z tym pogodzila bo ona podbiera mi a ja jej. Zastanowcie sie troche nad tym co robicie i komu
to jest niedorzeczne. Ja nie jestem zadowolona widząc moją siostrę w moim nowym sweterku który miałam na sobie zaledwie 1 raz... Nie uszczęśliwiają mnie też teksty typu " jaka śliczna bluzka, czy to nie ta sama którą miała kilka dni temu twoja siostra?"
ewelisia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 21:03   #22
Ginchy
Raczkowanie
 
Avatar Ginchy
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 388
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

Cytat:
Napisane przez mychaaa Pokaż wiadomość
ale jestescie hamskie naprawde i wredne, no a jak to wy byscie byly mlodszymi siotrami to co?dajcie spokoj bo zachowujecie sie jak piecioletnie dzieci w piaskownicy "mamusiu bo ona mi zabrala grabki!!łeeeee!!" pfff...to jest smieszne poprostu,(bez urazy ale to wasze rodzenstwo!!! )i ten pomysl z wlaniem wody utlenionej do szamponu( ) jest naprawde glupi!!!!i nie wiem czy ktora kolwiek chcialby byc na miejscu swojej siotry po umyciu wlposow takim szamponem, ja mam starsza siotre i tez czasem jej podbieram jakies rzeczy ale to ze wy sie tak wkurzacie swiadczy tylko o tym jakie jestescie pazerne i samolubne i to ze wy siotrze tez cos wezniecie/zniszczycie(!) to jest bez sensu i to nie jest rzaden sposob naprawde bo moja sis tez wyprobowala cos takiego ale juz sie z tym pogodzila bo ona podbiera mi a ja jej. Zastanowcie sie troche nad tym co robicie i komu

Pewnie jesteś ta młodsza, co? Widzisz, tak sie w życiu sprawy mają, że trzeba od najmłodszych lat nauczyc sie szanowac cudzą własnośc i prywatnosc - to tyczy się zarówno młodszych jak i starszych w rodzinie. Ale też, z drugiej strony wiadomo ze ludzie potrafia byc bezczelni i nie zważając na nic, wykorzystywac niektórych wyciskając z nich ostatnie soki. Bywa tak i w rodzinie niestety.

Owszem, kocham moją siostrę, bronię jej, oddałabym za nią życie gdyby była taka potrzeba, ale powinna sie nauczyc pewnych zasad, przestrzegac ich i je respektowac.
A im wczesniej tym lepiej.

Wiem że łatwiej jest zakosic bez pytania cudze, niż zaoszczędzic na własne. Bo rodzina jest od tego żeby sie dzielic i spełniac wszystkie zachcianki. Bo "ja jestem najmłodsza, więc mi wszystko wolno".

Tylko co z kogos takiego wyrośnie?
Jeżeli nie szanujesz rzeczy własnej siostry, często kupionych za jej ciężko zarobione pieniądze, to z pewnościa to pieniedzy rodziców masz takie samo podejście. Płacą bo muszą. Kupują Ci ubrania, karmią Cię bo muszą. Siostra również MUSI sie dzielic.

Wychodzisz później z domu i wymagasz od wszystkich żeby robili to co chcesz, dawali Ci to co chcesz, bo MUSZĄ. Jeżeli trafisz na osoby które miały przy sobie nieraz takiego pasożyta, ale się poddawały i pobłażały mu, pewnie Ci ustąpią. Gorzej jeżeli bedzie to osoba która od zawsze, również w domu broni swojej niezależności i prywatności...
Wtedy pewnie czekac Cię będzie mała szkoła życia.

P.s: Woda utleniona to faktycznie troche zbyt drastyczne
Ginchy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 21:07   #23
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

No cóż.. Mam młodszą siostrę (11 lat) i powoli zaczyna dobierać się do moich skarbów. Do kina porzycz jej torbę (oddaje z okruchami w środku), na szkolną dyskotekę umaluj ją ładnie i porzycz perfumy. Zawsze gdy jesteśmy na zakupach z mamą razem to kiedy ja sobie coś kupuję, ona oczywiście musi mieć coś 'ładniejszego'. No cóż.. Taki wiek. Może za parę lat będziemy kupować i używać niektórych kosmetyków na spółę Albo wymieniać te które nam nie pasują..


Cytat:
Napisane przez *~An!@~* Pokaż wiadomość
Jak ja się cieszę, że mam brata, ale...on chyba nie, bo zawsze podkradam mu długopisy .
Ja mojemu też Kiedyś uwielbiałam grzebać w jego szufladzie ze skarbami.. Ile on tego tam miał..
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 21:31   #24
gorzkawa
Wtajemniczenie
 
Avatar gorzkawa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 2 158
Thumbs down Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

Chetnie zamienie brata na siostre. Od zaraz!!! Mój braciak ma 17 lat, to co ja z nim przezywam z pewnoscia juz odbiło sie na moim zdrowiu..

Po pierwsze,mino ze jestem starsza to z kompa (wspólnego!!!) moge korzystac TYLKO jak go nie ma w domu, jak jest ,a ja siedzie to przyłazi i sie drze ze mam w tej chwili złazic, oczywiscie ja siedze niewzruszona, ale on wtedy jakies kabelki odpina,poprzestawia w kompie i ja nie moge korzystac bo nie umiem naprawic

Po drugie -ZERO prywatnosci, jak bylismy młodsi to czytał moje pamietniki!!! a potem chodzil po donu i cytował fragmenty!! juz nie wspominam ze mój telefon jest pod stałym obstrzałem, musze go chowac zeby nie czytal smsów!!!

Najgorsze ze jest strasznym egoista!
Nie znosze bys starsza, cale zycie musze mu ustepowac
__________________
24.06.2011 - yes..

wymiana książek


wymiana kosmetyków


wymiana szafa
gorzkawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 21:35   #25
Anul3k
Zakorzenienie
 
Avatar Anul3k
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 7 880
Wyślij wiadomość przez ICQ do Anul3k
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
No cóż.. Mam młodszą siostrę (11 lat) i powoli zaczyna dobierać się do moich skarbów. Do kina porzycz jej torbę (oddaje z okruchami w środku), na szkolną dyskotekę umaluj ją ładnie i porzycz perfumy. Zawsze gdy jesteśmy na zakupach z mamą razem to kiedy ja sobie coś kupuję, ona oczywiście musi mieć coś 'ładniejszego'. No cóż.. Taki wiek. Może za parę lat będziemy kupować i używać niektórych kosmetyków na spółę Albo wymieniać te które nam nie pasują..



Ja mojemu też Kiedyś uwielbiałam grzebać w jego szufladzie ze skarbami.. Ile on tego tam miał..
Moja też ma 11. Nie dość, że malować ją, to jeszcze i koleżankę. Telefon jej daj, bo tak. Kilka razy wzięła go bez pytania. Mój numer ma cała masa jej znajomych i nie raz, nie dwa budziły mnie sms-y od jej koleżanki w sobotę o 6 razno, bo się smarkule umówiły.
Wczoraj znalazłam w jej szafie bluzkę. Typowo letnią. To nic, że lato minęło a ja miałam ją na sobie tylko raz, bo zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach Ostatnio dużo moich kosmetyków również dostaje nóg i wędruje do jej szuflad.
K. jest moją (często nieudolną) kopiarką. Szuakała teraz butów na zimę, chciala glany. Dlaczego? Bo ja noszę. Raz nawet chciała wyjśc w moich własnych Niby nic, z tym, że ona nosi rozmiar 39, a ja 43 Nie chciałybyście tego widzieć
__________________
Kontakt tylko via mail.
Anul3k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 21:36   #26
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

Cytat:
Napisane przez gorzkawa Pokaż wiadomość
Chetnie zamienie brata na siostre. Od zaraz!!! Mój braciak ma 17 lat, to co ja z nim przezywam z pewnoscia juz odbiło sie na moim zdrowiu..

Po pierwsze,mino ze jestem starsza to z kompa (wspólnego!!!) moge korzystac TYLKO jak go nie ma w domu, jak jest ,a ja siedzie to przyłazi i sie drze ze mam w tej chwili złazic, oczywiscie ja siedze niewzruszona, ale on wtedy jakies kabelki odpina,poprzestawia w kompie i ja nie moge korzystac bo nie umiem naprawic

Po drugie -ZERO prywatnosci, jak bylismy młodsi to czytał moje pamietniki!!! a potem chodzil po donu i cytował fragmenty!! juz nie wspominam ze mój telefon jest pod stałym obstrzałem, musze go chowac zeby nie czytal smsów!!!

Najgorsze ze jest strasznym egoista!
Nie znosze bys starsza, cale zycie musze mu ustepowac
Spróbuj się jakoś odegrać. Uderz w czuły punkt. Wiem że to brzmi banalnie, ale spróbuj obserwować go i zapamiętaj jakie sytuacje go najbardziej denerwują, irytują i stresują i wykorzystaj to jak najpodlej Takiego typka trzeba podejść, a później sam będzie błagał o litość..


edit: Anul3k to masz ciekawie.. Muszę zmienić położenie moich kosmetyków (kolorówki głównie) bo już się przyzwyczaiła że jak przychodzi do pokoju, to siada na fotelu przy biurku i otwiera szufladę. Bierze coś i maluje się tak bezsensownie... Kuferek na kluczyk to całkiem dobry pomysł. Zamierzam kupić sobie nowy telefon, pewnie oddam jej stary. Jeszcze przerobię obudowę na bajerancką bo ta porysowana jest strasznie.. W 5 klasie o komórce mogłam pomarzyć.. Dzisiaj była u niej koleżanka i pisał jej tata smsa że po nią przyjechał..
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-04, 23:12   #27
Julie_K
Wtajemniczenie
 
Avatar Julie_K
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 2 430
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

Cytat:
Napisane przez gorzkawa Pokaż wiadomość
Po pierwsze,mino ze jestem starsza to z kompa (wspólnego!!!) moge korzystac TYLKO jak go nie ma w domu, jak jest ,a ja siedzie to przyłazi i sie drze ze mam w tej chwili złazic, oczywiscie ja siedze niewzruszona, ale on wtedy jakies kabelki odpina,poprzestawia w kompie i ja nie moge korzystac bo nie umiem naprawic
Nie wierzę, jakbym siebie czytała Mój brat jest dokładnie TAKI SAM. Ja mam 19 a on 17 lat a czasem to jak dzieci... Teraz komputer stoi na dole, ale jak jeszcze był u mnie w pokoju to w wolne dni już od 8 siedział u mnie i tak do 22-23...;/ Mój chłopak czasem był świadkiem iście dantejskich scen jak już mi nerwy puszczały ( a jestem nerwusem i było to częste ). Jednego jednak nigdy nie robił- nie naruszał mojej prywatności. Często zosawiałam pamiętnik w widocznym miejscu i mam raczej pewność, że nigdy go nie ruszył. Jego to nie interesowało.
A co do tematu wątku- zawsze marzyłam o siostrze, ale starszej Mam w swoim otoczeniu dwie siostrzane pary- moje kuzynki i dobra koleżanka ze swoją siostrą. I nie powiem- czasem jest wesoło Z kumpelami było śmiesznie, jak się kłóciły w szkole Kuzynki też potrafiły dać czadu Ale generalnie zawsze zazdrościłam im, że są dwie i mogą kupować ciuchy i kosmetyki na spółę. Dopiero niedawno koleżanka uświadomiła mnie: "A co jak chcemy obie ubrać jedną bluzkę?" I wtedy zdałam sobie sprawę, że jednak dobrze jest mieć brata Bo co moje to moje, co jego to jego. Nie ma podkradania. Natomiast taką młodszą siostrę bym chyba udusiła! Nie znoszę myszkowania w moich rzeczach, podkradania, testowania. Gdybym była w takiej sytuacji z pewnością też bym obmyśliła zemstę. Chyba postawiłabym na częściowe lub całkowite zniszczenie czegoś jej ulubionego, np. wykruszenie cienia, złamanie pomadki, poplamienie bluzki i wyeksponowanie tego w widocznym miejscu. Robiłabym różne rzeczy- do skutku! Łącznie z robieniem uwag przy znajomych. Nie wiem- chyba jestem wredna
__________________
19.09.2015r.
Julie_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 08:14   #28
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

probowalam z nia takze porozmawiac na spokojnie, ze mi sie nie podoba to co ona wyprawia-skutki żadne. przez tydzien sie pytala czy moze cos wziac a potem chyba jej sie zapominalo
co do pomyslu z woda utleniona, to ona prawie ciagle korzysta z mojego szamponu, dla siebie kupuje moze raz na miesiac, ale nie wykluczone ze to zastosuje

mychaaa powiedziala "nie wiem czy ktora kolwiek chcialby byc na miejscu swojej siotry po umyciu wlposow takim szamponem"
a czy TY bys chciala zeby Twoja siostra zachowywała sie jak ostatni (ze tak powiem) bydlak? jak tak kochacie sie ze swoja siostra i potraficie tak zyc bez zadnej indywidualnosci to bardzo fajnie. Ale nie wiem czy widzisz ze my to mamy tu problem.
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 08:51   #29
Nektarynka
Zadomowienie
 
Avatar Nektarynka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 447
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

Cytat:
Napisane przez mychaaa Pokaż wiadomość
ale jestescie hamskie naprawde i wredne, no a jak to wy byscie byly mlodszymi siotrami to co?dajcie spokoj bo zachowujecie sie jak piecioletnie dzieci w piaskownicy "mamusiu bo ona mi zabrala grabki!!łeeeee!!" pfff...to jest smieszne poprostu,(bez urazy ale to wasze rodzenstwo!!! )i ten pomysl z wlaniem wody utlenionej do szamponu( ) jest naprawde glupi!!!!i nie wiem czy ktora kolwiek chcialby byc na miejscu swojej siotry po umyciu wlposow takim szamponem, ja mam starsza siotre i tez czasem jej podbieram jakies rzeczy ale to ze wy sie tak wkurzacie swiadczy tylko o tym jakie jestescie pazerne i samolubne i to ze wy siotrze tez cos wezniecie/zniszczycie(!) to jest bez sensu i to nie jest rzaden sposob naprawde bo moja sis tez wyprobowala cos takiego ale juz sie z tym pogodzila bo ona podbiera mi a ja jej. Zastanowcie sie troche nad tym co robicie i komu
To jakieś paranoje, co Ty wypisałaś!
Zaczęło się od tego, że to siora pierwsza zaczęła podkradać moje rzeczy. Jakiś czas byłam pobłażliwa i darowałam. Zaznaczam, że ja nie brałam jej ani jednej rzeczy! I co o tym myślisz ? Ona miała zawsze jakieś pieniądze ... stać ją na kupno a ja wybrałam życiową drogę -studiowanie i co ma poradzić biedna studentka ? Oczywiście po jej niemiłym incydencie ( po długim czasie "tolerowania" jej wybryków ) też zaczęłam jej podbierać niektóre rzeczy w akcie desperacji. Czemu nie? Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie - bez wyjątków, że to rodzina itp. bla bla bla. Niech w końcu nauczy się uczciwości i szacunku! Gówniara jedna!
Popieram Ginchy - jakieś zarobione ciężko pieniądze oszczędzałam i kupowałam sobie sama - wystarczają mi kosmetyki na długo. Co do ciuchów ... ja szanuje każdą rzecz a ona? Wszystko poniszczone po paru założeniach więc nadal myślisz żeby jej cokolwiek pożyczyć z dobrego serca? Chyba mamy odmienne zdanie
U Ciebie w domu może jest zupełnie inaczej, skoro rodzice dają Tobie pieniądze za każdym razem jak poprosisz, ale niektóre osoby, większość, zarabiają sobie na przyjemności same i nie zgodzę się z Tobą żeby za każdym razem pobłażliwie ustępywać rodzeństwu, które pieniądze woli wydać na piwo niż zakupić sobie jakąś praktyczną rzecz, która wystarczy na długo! Nic dodać, nic ująć !
Nektarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-05, 08:53   #30
paulinka_vel_paulinka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka_vel_paulinka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 971
Dot.: Zemsta jest słodka-tlyko jak ją wymyślić?

ajjj dziewczyny, ja nie mam rodzeństwa, ale jak sobie pomyślę, że ktoś brałoby moje ciuchy ....to aż mnie w środku skręca... najgorsze, że w większości przypadków nie ma co na to poradzić ;( jeśli się dzieli pokój z siostrą to takie sytuacje są nieunikione (o ile np. nie ma się szafy zamykanej na kluczuk)...
__________________
Dbam o siebie dieta od 3.09.2010!!!
20.12.2010 jeszcze 6,7kg TO GO!!!
paulinka_vel_paulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:56.