Tatuaże i piercing .. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-19, 14:55   #1
ewela14
Raczkowanie
 
Avatar ewela14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z Rawicza :)
Wiadomości: 90
GG do ewela14

Tatuaże i piercing ..


Postanowiłam założyć wątek poświęcony na temat tatuaży i piercingu ( czyli kolczykowania).. Jest to rzecz ,która bardzo mnie interesuje i warto założyć wątek
__________________
ewelka
ewela14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 15:04   #2
ewela14
Raczkowanie
 
Avatar ewela14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z Rawicza :)
Wiadomości: 90
GG do ewela14
Historia tatuażu ...

Tatuaż jest dziełem sztuki, które nie wisi w muzeum a porusza się cały czas koło nas. Jest to sztuka, będąca wykonywaną na bardzo nietypowym materiale jakim jest ludzka skóra. W naszym kraju bardzo wiele osób kojarzy tę formę sztuki ze środowiskiem więziennym. Ludzie ci nie zauważają różnicy pomiędzy tatuażem więziennym a tatuażem wykonanym w profesjonalnym studiu, gdzie wzór jest dopracowany do ostatniego szczegółu i wymagał wielu godzin rysowania na zwykłej kartce papieru a później niekiedy nawet kilkunastu godzin ciężkiej pracy tatuatora przy przenoszeniu go na skórę.

Ozdabianie skóry staje się coraz bardziej popularne i jest już coraz częściej kojarzone ze sztuką a nie z bezmyślnym i prymitywnym znakowaniem skóry przez kryminalistów. W naszym kraju stosunek do tatuażu był i jest dalej negatywny. Nie ma tutaj nic dziwnego, ponieważ zjawisko artystyczne w Polsce istnieje dopiero od kilkunastu zaledwie lat. Pierwsze studio tatuażu artystycznego powstało w Gdyni, a obecnie są w każdym większym mieście, a te najbardziej znane znajdują się w Sopocie, Gdańsku, Warszawie jak i w Poznaniu. Każdy tatuaż sam w sobie mówi wiele o człowieku, który go nosi, odsłania pewną część duszy właściciela jak i autora.

Tatuaże powstały bardzo wcześnie. Zwyczaje malowania i tatuowania ciała sięga czasów prehistorycznych. Już około 3000 lat przed narodzeniem Chrystusa na Węgrzech powstawały figurki, których ciała ozdobione były różnymi znakami - najprawdopodobniej były to tatuaże.

Najstarsze udokumentowane ślady tatuowania pochodzą z mumii Egipskiej kapłanki żyjącej 2000 lat p.n.e. Ślady te powstały metodą nakłuwania skóry. Bardzo podobną sztukę można zaobserwować na zachowanych malowidłach w grobowcu faraona SATI I wykonanych około 1300 lat p.n.e.

Nawet starożytni pisarze pozostawili ślady świadczące o tym, że ta sztuka już wtedy była znana. Herodot, który żył w V wieku przed naszą erą w swoim "Dziele" opowiada o mężczyźnie, który przekazał tajną informację swojemu zięciowi przez człowieka z wytatuowaną głową.

W pierwszych wiekach średniowiecza wyznawcy Chrystusa nosili tatuaże w postaci krzyży, ryb czy też inicjałów Jezusa. Znak ten był traktowany przez innowierców jako piętno, a przez chrześcijan jako symbol zjednoczenia. W późniejszych latach swego istnienia Kościół Katolicki potępiał ten zwyczaj: "Nie będziecie nacinać skóry..." [Fragment Księgi Powtórzonego prawa].

Przez wieki metody tatuowania ciała rozwijały się i rozprzestrzeniały. Objęły plemiona indiańskie, indoirańskie, chamickie, semickie, indoeuropejskie, liczne plemiona azjanickie, a także ludy z terenów Azji, Japonii i Chin.

Od XVII wieku naszej ery tatuaż przeżywa renesans. Marynarze przybijając do każdego portu, przywożą ze sobą zza oceanu sztukę coraz lepszego i doskonalszego zdobienia ciała.

XVIII-wieczny Paryż. Akuszerki stosowały tatuaż jako symbol rozpoznawczy. W biedniejszych dzielnicach miasta tak właśnie znaczono i dziecko i matkę, żeby nie doszło do pomyłki.

W tym samym czasie przyozdabianie ciała tatuażami stało się dla niektórych sposobem na życie. W XIX wieku w Europie żył człowiek o imieniu Konstantyn. Pokazywał on publicznie własne ciało, które ozdobione było prawie 400 motywami. Zarabiał on podobno do 1000 dolarów tygodniowo.

W latach 1800-1900 pośród arystokracji zapanowała moda na "japońszczyznę" (kimona, urządzanie mieszkań itp.). Z tym samym przyszła moda na tatuaż, który w Japonii był wielce ceniony i posiadał wielką wartość w kulturze. Wszystko to zaczęło się w chwili, gdy król Walii - Edward VII w trakcie pobytu w Japonii wytatuował sobie smoka. Wśród innych znanych osobistości tamtych czasów znaleźli się: Lady Churchill, car Mikołaj II, wielcy książęta rosyjscy - Aleksy i Konstanty i wiele innych osobistości.

Rokiem przełomowym w historii tatuażu stał się rok 1890. W tym właśnie roku w Nowym Jorku niejaki Samuel O`Reilly wynalazł elektryczną maszynkę do tatuowania. Od tego czasu tatuaż był mniej bolesny i praca szła o wiele szybciej.

Większość wojen to wzmożony czas tatuowania skóry. Nie zawsze ma ono na celu zaspokojenie ludzkich potrzeb estetycznych. Żołnierze wykonywali sobie, poza tematyką wojenną, napisy. Miały one na celu w razie śmierci pomóc w identyfikacji ciała. W czasie II Wojny Światowej doszło do okrucieństwa depczącego ludzką godność. W hitlerowskich obozach koncentracyjnych tatuowano więźniom na przedramieniu literę i cyfrę. Był to obozowy numer identyfikacyjny. W obozach tych zrodził się makabryczny zwyczaj kolekcjonowania ludzkiej wytatuowanej skóry. Znana z tego była Ilse Koch, która zleciła sporządzić dla swojej osoby abażury z tatuowanej ludzkiej skóry. Nie ma się co dziwić, że wiele starszych osób ma tylko negatywne skojarzenia z tatuażem.

W latach 60-tych tatuaż przeżywa swój renesans. Studia tatuaży są już znane w całej zachodniej cywilizacji, a ich poziom jest wysoki. Tatuaż wkroczył za pomocą dzieci-kwiatów w kręgi młodzieży akademickiej. Modne stało się przenoszenie na skórę wizerunków swoich idoli. kolejne dwie dekady to mocne powiązanie tatuażu z rockiem i jego otoczką kulturową. Dlatego wielu osobą tatuaż kojarzy się z "harleyowcami", chociaż ozdabianie ciała stało się modne wśród rzesz fanów muzyki dyskotekowej, miłośników muzyki i kultury techno.

Krótko mówiąc tatuaż ma długą i bardzo interesującą historię, która obfitowała w okresy wzlotów i upadków jego popularności. Jest on jednym z najbardziej kontrowersyjnych sposobów ozdabiania ciała ludzkiego i po dzisiejszy dzień u części przedstawicieli naszego społeczeństwa wywołuje skojarzenia negatywne i przez to mechanicznie zostaje przypisane do folkloru świata przestępczego.

Jeśli chodzi o ludzi zajmujących się tatuowaniem w studiach to dla dobrego tatuatora nie ma motywu, którego nie potrafiłby przenieść na skórę, bez względu na to czy jest to fragment obrazu, fotografia czy też graffiti uliczne.

Do technik tatuażu zaliczamy 3 metody:

- Pierwsza technika polega na tym, że drapiemy skórę ostrym narzędziem wzdłuż naszkicowanego rysunku, a następnie w tak podrażnioną skórę wciera się barwnik, który w miarę zabliźniania się ciała pozostaje tam na zawsze. Sposób ten jest już dziś niespotykany.

- Druga technika też jest już niespotykana. Pozwalała na wykonywanie prostych motywów. Polegała ona na tym, że nić sporządzoną ze zwierzęcego ścięgna zanurzano w barwniku i za pomocą igły przeciągano ją pod skórą wzdłuż szkicu rysunku.

- Trzecia technika jest stosowana po dziś dzień. Polega ona na tym, że wprowadzamy pod skórę barwnik poprzez nakłuwanie ciała.
__________________
ewelka
ewela14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 19:56   #3
sweetes_things
Rozeznanie
 
Avatar sweetes_things
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 860
Dot.: Tatuaże i piercing ..

Ja mam kolczyk w pępku i bardzo mi sie to podoba Taka fajna mała błyskotka zawsze ozdobi ładnie wyrzeźbiony brzuszek chociaż niektóre dziewczyny przesadzają.Wały tłuszczu na brzuchu..i przekłówają pępek (jak chca..to niech przekłówają)..ale najgorsze jest to,że te bebechy wywalają na wierzch.Nieraz widze idzie panienka..sadło jak galareta sie trzęsie..no ale kolczyk w pępku jest.Pamiętajmy,że jest granica dobrego smaku ;>
__________________
Nikt mnie nie poznał i nie zna mnie za dobrzE
Nie ważne co osiągnę,co stworzę,co zrobiĘ
Dla ślepych głupców pozostanę taka samA
Nigdy przed nikim głowy nie złożĘ
Nigdy przed nikim nie padnę na twarZ
Tutaj..czy w piekle..do końca z honoreM
Taka już jestem..i to właśnie jA
by Sweetes_things
sweetes_things jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 20:07   #4
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Tatuaże i piercing ..

a to Twoj text czy moze ma autora?
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 20:48   #5
sawyer188
Raczkowanie
 
Avatar sawyer188
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: z kompa?
Wiadomości: 442
Dot.: Tatuaże i piercing ..

Cytat:
Napisane przez sweetes_things
Ja mam kolczyk w pępku i bardzo mi sie to podoba Taka fajna mała błyskotka zawsze ozdobi ładnie wyrzeźbiony brzuszek chociaż niektóre dziewczyny przesadzają.Wały tłuszczu na brzuchu..i przekłówają pępek (jak chca..to niech przekłówają)..ale najgorsze jest to,że te bebechy wywalają na wierzch.Nieraz widze idzie panienka..sadło jak galareta sie trzęsie..no ale kolczyk w pępku jest.Pamiętajmy,że jest granica dobrego smaku ;>
jeszcze jak ma włoski na nim --->w krzaki i żyganie na całego
__________________
sawyer188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 22:55   #6
Czarna14
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarna14
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 2 402
Dot.: Tatuaże i piercing ..

Tez mam kolca w pepku mialam tez w nosie ale dostalam jakiegos uczulenia i musialam wyjac A jesli chodzi o tatuaze to mnie nie kreca
__________________
72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
Czarna14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 10:55   #7
ViViean
BAN stały
 
Avatar ViViean
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 261
Dot.: Tatuaże i piercing ..

a ja się boję przekłuć pępek. tatuaż sobie zrobiłam chociaż bałam się bólu, ale okazało się, że nie taki diabeł straszny. Mimowszystko na piercing chyba się nie zdecyduję
ViViean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-20, 11:25   #8
ewela14
Raczkowanie
 
Avatar ewela14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z Rawicza :)
Wiadomości: 90
GG do ewela14
Dot.: Tatuaże i piercing ..

Ja też mam kolczyk w pępku Już chyba od 3 lat i wszyscy mówią ze świetnie mi on pasuje,bo mam ekstra wyrzeźbiony brzuch Może jestem szalona ale pępek sama sobie przebijałam i powiem wam szczerze ,że wyszło mi to lepiej niż niektórym kosmetyczkom.Moja koleżanka właśnie przekłuwała pępek u kosmetyczki i potem zaczeło jej się strasznie babrać.A mi się wszystko dobrze zagoiłoA co do bólu przekłucia pępka to mnie nic nie bolało,może tak lekko szczypało tylko.A co do tatuaży to mam sobie zamiar zrobić niedługo ,ale nie orientuje się czy to boli :/ Myślałam nad tatuażem na brzuchu lub w dolnej części krzyża,ale nie wiem gdzie bardziej boli.Jak pytam się brata ,który ma tatuaż lub znajomych czy boli to nie chca prawdy powiedziec
__________________
ewelka
ewela14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 11:27   #9
ewela14
Raczkowanie
 
Avatar ewela14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z Rawicza :)
Wiadomości: 90
GG do ewela14
Dot.: Tatuaże i piercing ..

Viviean a gdzie chciałabyś sobie zrobić kolczyk????? Bo moim zdanie to przekłucie pępka nie boli ..I jeszcze jak weźmiemy pożądna maść znieczulającą chwilowo miejsce to juz w ogóle nie boli
__________________
ewelka
ewela14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 12:06   #10
Iam
Rozeznanie
 
Avatar Iam
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 680
Dot.: Tatuaże i piercing ..

To ja sobie ponosiłam kolczyk w pępku , tylko 2 tygodnie, bardzo mi to przeszkadzało (nie mogłam ćwiczyć) i wyjęłam. A jeżeli chodzi o tatuaże to kiedyś myślałam o zrobieniu tatuażu,ale szybko mi przeszło .
Iam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 12:17   #11
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Dot.: Tatuaże i piercing ..

A czy przebijanie nosa boli?
tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-20, 12:46   #12
Audacieux
Wtajemniczenie
 
Avatar Audacieux
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łysa Góra!
Wiadomości: 2 485
Dot.: Tatuaże i piercing ..

Ja mam kolczyk w pępku od 4 lat. Bardzo go lubię.
Teraz planuję zrobienie tatuażu, ale muszę się zastanowić nad miejscem.
__________________

Audacieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 12:57   #13
ewela14
Raczkowanie
 
Avatar ewela14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z Rawicza :)
Wiadomości: 90
GG do ewela14
Dot.: Tatuaże i piercing ..

No właśnie a co do przekłucia nosa.Sama wiem ,bo kiedyś miałam kolczyk w nosie,oczywiście sama sobie przekłuwałam ,szczerze mówiąc to mnie nie bolało ale łezki same leciały chociaż nie bolało Ale dziurka później zaczęła mi ropieć i kolczyk musiałam wyjąć.Trzeba to robić u kosmetyczki
__________________
ewelka
ewela14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 14:36   #14
jagodka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: bremen
Wiadomości: 13
Dot.: Tatuaże i piercing ..

Cytat:
Napisane przez tanzanit
A czy przebijanie nosa boli?
byc moze to zabrzmi troche dziwnie ale przekuwalam sobie sama i mam go juz 5-6 lat.Aprawde powiedziawszy bolalo okropnie no i lzy same cisnely sie do oczu.Teraz jest ok,ale mysle ze lepiej robic to u kosmetyczki.
jagodka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 15:05   #15
ViViean
BAN stały
 
Avatar ViViean
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 261
Dot.: Tatuaże i piercing ..

Cytat:
Napisane przez ewela14
Viviean a gdzie chciałabyś sobie zrobić kolczyk????? Bo moim zdanie to przekłucie pępka nie boli ..I jeszcze jak weźmiemy pożądna maść znieczulającą chwilowo miejsce to juz w ogóle nie boli
oczywiście myślałam o kolczyku w pępku. Kiedyś miałam ciągoty do przekłucia nosa, ale widok narzędzia do przekłuwania mnie po prostu odstarzszył, poza tym doszłam do wniosku, że kosmetyczka, która się za to zabiera ni bardzo wie, od czego zacząć no i... zwiałam.
W jednym uchu mam cztery dziurki więc ta część ciała już nie wchodzi w grę.

Co do tego czy tatuowanie boli. Dziewczyny, ja się na prawdę spodziewałam jakiegoś ogromnego bólu a tymczasem nawet nie zdążyłam sie zorientować kiedy facet zaczął. Nie wiem czy boli w miejscach takich jak brzuch czy dolna część krzyża, bo tatuaż mam na lewej łopatce i jak piszę - całkiem przyjemne uczucie to było.
ViViean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 16:52   #16
ewela14
Raczkowanie
 
Avatar ewela14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z Rawicza :)
Wiadomości: 90
GG do ewela14
Dot.: Tatuaże i piercing ..

Heh może się zdecyduje na tatuażyk
__________________
ewelka
ewela14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 17:00   #17
ewela14
Raczkowanie
 
Avatar ewela14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z Rawicza :)
Wiadomości: 90
GG do ewela14
Dot.: Tatuaże i piercing ..

Viviean a ten tatuaż robiłaś w studiu??? Ile takie cudeńka kosztują??
__________________
ewelka
ewela14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 18:21   #18
ewela14
Raczkowanie
 
Avatar ewela14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z Rawicza :)
Wiadomości: 90
GG do ewela14
Dot.: Tatuaże i piercing ..

Jak chcecie się dowiedzieć więcej o piercingu to wejdźcie na stronke www.wildcat.pl . Zarąbista stronka I jaki wybór kolczyków
__________________
ewelka
ewela14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 18:30   #19
antoinette
Wtajemniczenie
 
Avatar antoinette
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 861
GG do antoinette
Dot.: Tatuaże i piercing ..

Ja mam tattoo na podbrzuszu, podoba mi się tez kolczyk w pępku ale ...chyba jestem już za stara na to

natomiast myślę o kolejnym tatuażu
__________________


antoinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-21, 15:07   #20
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Dot.: Tatuaże i piercing ..

Dzieki dziewczyny za odpowiedzi! Ja bym sobie sama nigdy nosa nie przebila. Zamiezam to zrobic profesjonalnie ale wole zapytac i sie nastawic
tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 17:01   #21
100krotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 109
Dot.: Tatuaże i piercing ..

ja od prawie roku mam tatuazyk ból był nawet w niektorych momentach spory ale do wytrzymania.
__________________
"Tego, co najważniejsze, okiem zobaczyć nie można..."

Edytowane przez 100krotka
Czas edycji: 2008-12-29 o 00:08
100krotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 17:55   #22
prowokacja17
Zadomowienie
 
Avatar prowokacja17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 510
GG do prowokacja17
Dot.: Tatuaże i piercing ..

Ja też mam kolczyk w pępku już 4 lata Fajnie takie cacuszko wygląda ,nie wyobrażam sobie siebie bez niego Przebijanie bolalo ale da się wytrzymać Planuje także tatuaż,ale dopiero jak skończe 18(za 3 miesiące).Niewiem jeszcze w jakim miejscu chciałabym żeby nie był ąz takl bardzo widoczny na codzień,mysle o tatuazu nad pupą albo na krzyżu
__________________
Przy Tobie jestem Aniołem któremu odebrano skrzydła..bez Ciebie diabłem któremu odebrano RaJ....
prowokacja17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-22, 12:13   #23
ewela14
Raczkowanie
 
Avatar ewela14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z Rawicza :)
Wiadomości: 90
GG do ewela14
Dot.: Tatuaże i piercing ..

Antoinette i co bolało jak robiłaś tatuaż na podbrzuszu??? Bo właśnie dokładnie w tym miejscu chce sobie tez zrobic
__________________
ewelka
ewela14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 15:42   #24
ewela14
Raczkowanie
 
Avatar ewela14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z Rawicza :)
Wiadomości: 90
GG do ewela14
Dot.: Tatuaże i piercing ..

Macie może fotki swoich kolczyków????
__________________
ewelka
ewela14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 16:00   #25
antoinette
Wtajemniczenie
 
Avatar antoinette
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 861
GG do antoinette
Dot.: Tatuaże i piercing ..

Cytat:
Napisane przez ewela14
Antoinette i co bolało jak robiłaś tatuaż na podbrzuszu??? Bo właśnie dokładnie w tym miejscu chce sobie tez zrobic

Bolało, ale jak widać nie na tyle żeby mnie zniechęcić do kolejnego
ból znośny niestety nie mam możliwości porównania bólu z innymi miejscami bo to póki co mój jedyny
__________________


antoinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 17:37   #26
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: Tatuaże i piercing ..

Cytat:
Napisane przez ewela14
Ja też mam kolczyk w pępku Już chyba od 3 lat i wszyscy mówią ze świetnie mi on pasuje,bo mam ekstra wyrzeźbiony brzuch Może jestem szalona ale pępek sama sobie przebijałam i powiem wam szczerze ,że wyszło mi to lepiej niż niektórym kosmetyczkom.Moja koleżanka właśnie przekłuwała pępek u kosmetyczki i potem zaczeło jej się strasznie babrać.A mi się wszystko dobrze zagoiłoA co do bólu przekłucia pępka to mnie nic nie bolało,może tak lekko szczypało tylko.A co do tatuaży to mam sobie zamiar zrobić niedługo ,ale nie orientuje się czy to boli :/ Myślałam nad tatuażem na brzuchu lub w dolnej części krzyża,ale nie wiem gdzie bardziej boli.Jak pytam się brata ,który ma tatuaż lub znajomych czy boli to nie chca prawdy powiedziec
Zrobiłaś sobie kolczyk w wieku... 12lat??? Podziwiam, naprawdę Mnie by rodzice z domu wyrzucili gdybym w wieku 13 lat zrobiła sobie kolczyk...

Ja miałam 15 lat kiedy zrobiłam bo wcześniej miałam przekonanie że rosnę w szybkim tempie i dziurka się rozciagnie hihih
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 18:27   #27
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: Tatuaże i piercing ..

Ja też jestem posiadaczką kolczyków: w języku od 4 lat i w pępku od 3 lat.
Miałam kiedyś w nosie ale zgubiłam kolczyk, potem nie chciało mi się kupić i tak zarosła dziurka. Poza tym standardowo po jednej dziurce w każdym uchu.

Co do tatuazy jeszcze rok temu miałam straszną chrapkę, zawsze gdy patrzyłam na plecy mojego TŻ i te piękne trebale ciekła mi ślinka (tatuaż jest naprawde pokaźny, prawie całe plecy). Ja chciałam trebele na krzyżu, wybrałam już nawet wzór... i przeszła mi ochota. Nie czułam się pewna czy naprawdę chcę, a tatuaż to decyzja na całe życie, no chyba że ktos robi go z zamiarem, że za parę lat bądź na "starość" go usunie.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"

Edytowane przez Sanderek
Czas edycji: 2006-02-26 o 18:28 Powód: literówka
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 18:43   #28
anakonda
Zadomowienie
 
Avatar anakonda
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 075
Dot.: Tatuaże i piercing ..

HeHe, a wyjął ktoś kolyk z pępka?? I co, blizna została?Ja mam znajomą, która gdy zaszła w ciąże, dziurka po kolczyki sie rozciagnęła i został jej taki brzydki ślad na pępku.
Ja mam ogromna chętkę na tatuaż na plechach, jakś chiński smok, tylko że za pare lat, bo jak rodzice zobaczą osobę z jakimkolwiek tatuażem to leci od razu tekst :"o to sk***syn!!!"
Więc na razie boję się ich reakcji.
A i bardzo polecam stronkę www.wildcat.pl
Ktoś widziałam juz ja podał.
A to foto mnie dobija
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg BALLZ.JPG (18,4 KB, 204 załadowań)
__________________

anakonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 14:00   #29
ewela14
Raczkowanie
 
Avatar ewela14
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: z Rawicza :)
Wiadomości: 90
GG do ewela14
Dot.: Tatuaże i piercing ..

Mi rodzice pozwalają na takie rzeczy,bo twierdzą że w młodości też im się to podobało ale zabraniali im tego robić rodzice :/ Moi rodzice są cool
__________________
ewelka
ewela14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 14:25   #30
Czarna14
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarna14
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 2 402
Dot.: Tatuaże i piercing ..

Ja zrobiłam kolczyk i w nosie i w pępku w wieku lat 13 (no rocznikowo 14 ) Rodzice nawet nie próbowali mi tego wybić z głowy bo i tak wiadomo że bym sobie zrobiła bo chciałam i już (uparta strasznie jestem )
__________________
72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
Czarna14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:01.