do fanek pudrów brązujących - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-05, 11:18   #1
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990

do fanek pudrów brązujących


Dziewczyny, możecie polecić mi jakiś fajny puderek brązujący. Zastanawiam się nad kupnem i nie wiem co wybrać . Oczywiście przejrzałam KW i forum od deski do deski, ale w kw jakoś mało tych kosmetyków i opini. Chodzi mi o to, aby:
- nie miał dużo drobinek, nie był błyszczący ponieważ pudru używam przez cały rok, nie tylko latem
- aby dawał widoczny odcień opalenizny (oczywiście bardzo naturalnej), gdyż niektóre pudry tylko leciutko przyciemniają twarz
- co do ceny, hm trudna sprawa ale jeśli się da to ze średniej półki
Zastanawiałam się nad Max Factorem (podzielcie się opiniami) i Ziemią Egipską (to większy wydatek, jednak na razie nie mam możliwoście kupna), więc będe wdzięczna za wszystkie pomysły i rady
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-05, 11:32   #2
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: do fanek pudrów brązujących

wyszukiwarka dobra rzecz duzo bylo watkow, wpisz puder brazujacy i ci znajdzie...
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-05, 11:47   #3
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: do fanek pudrów brązujących

No ja właśnie jestem takim fanem, uzywam pudru brązującego przez cały rok, wypróbowałam mnóstwo. Niesety, niewiele z nich spełnia oczekiwania i wyglada naprawdę jak naturalna opalenizna a nie jak ciemny puder. Jeśli masz jasną cerę mozesz mieć problem z dobraniem właściwego odcienia bo wiele z nich jest po prostu bardzo ciemnych. Ja po przetestowaniu wielu róznych jestem wierna Guerlainowi, Teracotta nie ma sobie równych, naprawdę daje piękny efekt na twarzy, taka buzia muśnięta słońcem, trwały i nwilzający, nie ściąga skóry. Wydajny i nie połyskliwy.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-05, 12:02   #4
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: do fanek pudrów brązujących

Właśnie o taki efekt mi chodzi Tylko na razie niestety nie zafunduję sobie Teracoty
Co do bladości mojej cery, to hmm nie jest ona jakoś szczególnie blada, taka normalna (kurczę nie wiem jak to określić, ani blada ani śniada). Używam samoopalaczy i kremu Ziaji, a latem się opalam. Poza tym, właśnie przez cały rok lubię pudry brązujące.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-05, 13:17   #5
Szpilka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 275
Re: do fanek pudrów brązujących

Ja uzywam Ziemi Egipskiej od sześciu lat i dla mnie jest super, bo nie wysusza skóry, a mam dość suchą i bardzo wrażliwą, jednak ogromnie dużo zależy od sposobu jej nałożenia-należy cierpliwie wmasowywać ją duzym pędzlem okrężnymi ruchami w skórę-daje wówczas efekt skóry prawie nie pokrytej pudrem, tylko czymś jakby na kształt kremu koloryzujacego, ale to nie jest efekt kremu-trudno to wytłumaczyć. Twarz wygląda pieknie i świeżo cały dzień i sam puder starcza mi ok.1,5 roku, bo naprawdę należy nabierać go minimalnie, aby efekt był przyjemny.
Jednak, jak już mówiłam nalezy nauczyć się sposobu aplikacji, bez tego mozna wygladac dość dziwnie-po kilku minutach zbyt duża ilość zamienia sie w kolor indianina...
Pudrniczka ma wielkie bardzo praktyczne lusterko.
Co do pudru brązujacego Maxa Factora(mówię o Terra Mediterranea)-jest niedrogi, ale dla mnie kiepski-znika z twarzy zbyt szybko i ma dość gruba konsystencję, no i te drobiny-jak brokatowe...Słowem kiedyś oddałam mamie, a ta po jakimś czasie wyrzuciła.Ma tez pudeło zamist puderniczki, czyli jest bez lusterka.
Wiem, że jeszcze dość ciekawą forme pudru brązujacego(też to sie chyba nazywa Terakota, ale głowy nie dam) ma Isa DORA-zainteresuj się może zanim podejmiesz decyzję.
Pozdrawiam
Szpilka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-05, 14:16   #6
Olunia55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 115
Re: do fanek pudrów brązujących

ziemia egipska???????? pierwszy raz słysze(( to jest jakiejś firmy czy poprostu tak sie nazywa???? i ile kosztuje?????

cmokiiiiiii
Olunia55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-05, 15:09   #7
Ninah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 205
Re: do fanek pudrów brązujących

ten puder "ziemia egipska" na twarzy naprawde prezentuje sie rewelacyjnie...wprawdzie sama go nie uzywam(gdzie można go dostać,co?),ale moja koleżanka ze studiów go ma i naprawde daje on na twrzy naturalny efekt opalonej buzi...w życiu nie powiedziałabym,że to za sprawą pudru!tylko,że ona dostała go w prezencie i nie wie gdzie mozna to cudeńko kupić...może wy wiecie i w jakiej cenie można go dostać?...
Ninah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-07-05, 15:17   #8
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Re: do fanek pudrów brązujących

Powtarzam pytanie o tę tajemniczą ziemię egipską, co to, jakiej firmy, jak jest pełna nazwa tego cudu, bo zaczyna mnie to frapować.
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-05, 15:46   #9
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: do fanek pudrów brązujących

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=2158

Jest w Wawie, Bi-kor ma stanowisko w CH Targówek, kosztuje tu ponad 100 zł.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-05, 16:18   #10
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: do fanek pudrów brązujących

Ten puder można dostać, ja sam widziałam go w kilku miejscach, zawsze mają gdzieś swoje stoisko w duzych centrach handlowych, zresztą w jednej perfumerii obok mojej pracy - przechodzę codziennie - wisiał takki olbrzymi plakat tego specyfiku, i myślę że można go było tam dostać. No zawsze przechodziłam obojętnie, ale skoro to takie cudo...? Naprawdę aż taki rewelacyjny? Hmm, ja mam bardzo jasną skórę i większość pudrów brązujących wygląda na mnie okropnie, tylko guerailn teracotta nr 1 była ok, ale uzywam jej już tyle lat że mi się trochę znudziła...
Czy jakieś bladolice używały tej ziemii egipskiej???
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-05, 16:28   #11
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: do fanek pudrów brązujących

Posiadaczki tego cuda odezwijcie się
Ja go nie miałam, ale słyszałam opinie że jest naprawdę świetny. Także moja kosmetyczka mówiła że jest bardzo dobry.
pozdrawiam
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-07-05, 17:24   #12
Szpilka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 275
Re: do fanek pudrów brązujących

Tak, jak pisałam-ja go używam od prawie sześciu lat i jest naprawdę doskonały, ale pod warunkiem, że się umie nim posługiwać, czyli nakłada właściwie
Oto telefon do jednaj z dwóch sióstr zajmujących się dystrybucją tego specyfiku w Warszawie, jak również innych produktów firmy Bi-KOR, mam nadzieję, że jeszcze aktualny :
Pani Anna Zawadzka 0 501 031 908.
A tak na marginesie, kwestia Ziemi Egipskiej była już poruszana, w tym także na KW., Zło tak się męczył nad stworzeniem wyszukiwarki, więc można by tak z niej korzystać
Gdyby jeszcze ktoś chciał coś szczegółowiej wiedzieć o Ziemi E. służę pomocą w miarę moich możliwośći, obserwacji i wiedzy
Pozdrawiam
Szpilka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-05, 18:44   #13
Asieńka
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: do fanek pudrów brązujących

Jak byłam dziś na zakupach, to tak za mna chodził puder mozaikowy brązujący Avene, zamieszczam fotkę, bo nie ma go jeszcze w KW. Kosztuje 70 zl, więc może to jest alternatywa? Chciałam go dzis sprawdzić w jednej aptece, ale pani powiedziała, że testery są na zapleczu . Więc może sprobuj, a od siebie polecam Guerlaina z serii Terracota
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif soleil.gif (4,8 KB, 63 załadowań)
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-05, 20:42   #14
julita104
Raczkowanie
 
Avatar julita104
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 326
Re: do fanek pudrów brązujących

ja mam dwa- na wyjscia E.Lauder.
a na codzien uzywam (tak sie nazywa)- Puder do cery opalonej Luminelle Yves Rocher (na opakowaniu pisze ze brazujacy oczywiscie)
Ma malo drobinek a efekt fajny i niedrogi jest a poza tym mozna sobie go obejrzec w Yver Rocher
__________________
Julita104
julita104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:51.