Mamy wrzesień-październik 2011 :) - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-28, 18:50   #3301
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

I pokażcie nam( a jak nie chcecie to chociaż mi) zdjęcia z usg
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.

Edytowane przez cotynato
Czas edycji: 2011-02-28 o 18:52
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-28, 19:05   #3302
lewaloff
Rozeznanie
 
Avatar lewaloff
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
Send a message via Skype™ to lewaloff
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez gerda Pokaż wiadomość
jak sobie w nocy kichłam to po obu stronach w dole brzucha złapał mnie tak skurcz, że aż łzy mi same pociekły masakra jakaś a do niedawna to nic nie odczuwałam
Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość
ja też tak mam przy kichaniu, od razu mnie boli podbrzusze.
witam w klubie, jak kicham lub kaszlę to mi wyrywa podbrzusze, więc teraz kaszlę jak paralityk

Cytat:
Napisane przez No air Pokaż wiadomość
Babcia zrobiła mi taką przykrość, że nie mogę się uspokoić.
a powiedziałaś Babci, że robi Ci przykrość? bo może ona nie ma o tym pojęcia

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Mam strasznie rany w ustach, jakieś takie spuchnięte i z krwią, nie wiem od czego. Czym to można płukać?
zaparz sobie szałwię wg przepisu na opakowaniu i tym naparem płucz jamę ustną
__________________
płodek
lewaloff jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-28, 19:42   #3303
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez lewaloff Pokaż wiadomość
witam w klubie, jak kicham lub kaszlę to mi wyrywa podbrzusze, więc teraz kaszlę jak paralityk



a powiedziałaś Babci, że robi Ci przykrość? bo może ona nie ma o tym pojęcia


O pisałam o tym wcześniej i nikt nie potwierdził. Ja to kicham przynajmniej 10 razy dziennie - nie wiem o co chodzi, chyba przez moją krzwą przegrodę i przynajmniej 3 kichnięcia odczuwam boleśnie. tzn wystarczy źle usiąść, albo stanąć i taki ból mocny mam na dole z boku , ale podobno to normalne.
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-28, 19:44   #3304
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez lausanne Pokaż wiadomość
No air nie przejmuj się babcią! U mnie na przykład wszyscy zareagowali niezbyt przyjemnie - tak mi się wydawało... no przesadzam... mój Tata i szwagierka zareagowali inaczej. A tak nie było osoby, która by powiedziała "super, ale fajnie, gratulacje" itd. Wszyscy tylko łapali się za głowę i mówili "no to teraz dopiero będziecie mieć ciężko". Wiem, że każdy się o nas troszczy, mamy kłopoty małżeńskie, wysoki kredyt, ja straciłam pracę, a do tego mój synek nie ma nawet roczku, ale było mi bardzo przykro. Dziś wiem że nie warto
nie dziwie sie wcale, że wam przykro....w końcu dzieciątko i to spodziewane i nieco zaskakujące to szczęście moze po prostu wziełyscie rodzinke przez zaskoczenie i są w pierwszym szoku jeszcze...

u mnie wiele osob wiedziało, ze sie bezskutecznie staramy, wiec jak sie udało to radość wielka w narodzie

lewaloff ja do kichania i kaszelnia podciągam kolana pod brodę (jak zdążę ) jak mam smarkać to też sie zwijam jak kot bo mnie boli inaczej.

ale mi dzis niedobrze...wcisnęłam własnie w siebie troszkę krupniku od mamusi, może sie poprawi
danika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-28, 20:18   #3305
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Hej mamuśki
Jakoś nie miałam czasu tu dzisiaj zajrzeć. Nie wyspałam się bo mam jakąś kolkę czy mnie żołądek boli, w każdym razie kijowo się czuję
Jutro na prenatalne na 15.00 troszkę się stresuję ale z TŻ będzie raźniej mam nadzieję Zaczęliśmy II trymestr dzisiaj ale uspokoję się dopiero po jutrzejszym usg. Tż powiedział, ze jak nie będzie widać płci to on za to nie płaci
Witam nowe mamuśki i gratuluję
Acelinka gratulacje udanej wizyty
No air babcią się nie przejmuj, to już taki wiek że lubią "krakać, no ale mówić Ci tego nie musiała
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 05:25   #3306
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

anciaahk, nasze maleństwo mierzy niecałe 7 cm, dokładnie 6,8

cotynato, ja nie mam fotek tż filmik nakręcił telefonem ale akurat w momencie gdy niewiele widać

oprócz zobaczenia maleństwa to lekarz powiedział, że wszystko jest ok, macica się ładnie rozsrasta mam dalej brać witaminki tzn. femibion i magnez, folik mam dokończyć co mi zostało i już odstawić apropo tabletek to poszliśmy do apteki i się pytam babke o cene femibionu a są różne bo jeden jest taki na cała ciąże a inne są do 12 tygodnia i od 13 i ten jest z kwasami DHA. No i pytam o te ceny to mi mówi ze ten zwykły 22 zł a ten z kwasami 53 chciałam wziać ten zwykły a tż mi no nie, weź ten z kwasami Dostałam też maść i globulki na moje nieszczęszne swędzenie i pieczenie
Powiedziałam lekarzowi o bólach głowy, powiedział że to może przez to, że zazwyczja mam niskie ciśnienie a teraz wyższe (czyli takie standardowe). Jak mnie bardzo boli to moge się ratować Apapem (można brać 3 tabletki na dobe) a jakby apap nie pomógł to paracetamol mam wziąć.

Następna wizyta 28. 03

natka za badania nie nastawiajcie się na tą płeć tak bardzo bo może nie być widać jeszcze, albo może maleństwo się wstydzić i schować swoje Skarby najważniejsze, żeby maleństwo było zdrowusie
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 06:18   #3307
anetika
Rozeznanie
 
Avatar anetika
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 514
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Hej mamuśki
Jutro na prenatalne na 15.00 troszkę się stresuję ale z TŻ będzie raźniej mam nadzieję Zaczęliśmy II trymestr dzisiaj ale uspokoję się dopiero po jutrzejszym usg.
Też mam jutro usg prenatalne i też o 15.00 Miałam mieć dziś ale dzwonili z przychodni żeby przełożyć na jutro - a ja tak nie mogę się doczekać, że szok! I też uspokoję się dopiero jak powiedzą, ze wszystko jest z dzidziusiem O.K. bo teraz nie mogę się na niczym innym skupić...

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
O pisałam o tym wcześniej i nikt nie potwierdził. Ja to kicham przynajmniej 10 razy dziennie - nie wiem o co chodzi, chyba przez moją krzwą przegrodę i przynajmniej 3 kichnięcia odczuwam boleśnie. tzn wystarczy źle usiąść, albo stanąć i taki ból mocny mam na dole z boku , ale podobno to normalne.
Wiesz co jakoś musiałam przeoczyć jak pisałyście o kichaniu - ja kicham jak nigdy parę razy na dzień, a do tego cały czas czuję, że mam coś w nosie jak katar, a nie tak intensywne - po prostu lekko zapchany nos
__________________
"Tyś szczęście moje..."

Razem
Ślubowaliśmy
Dzidziuś
anetika jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 06:32   #3308
tusia872
Zadomowienie
 
Avatar tusia872
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 679
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

tez mam jutro wizyte u gina nie moge sie doczekac

No air babcia sie nie przejmuj napewno nie chciała cie urazic

a jak czujecie co w was siedzi chłopak czy dziewczynka??
__________________
KAMILKA - 02.10.2011

"Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje."
tusia872 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 07:32   #3309
AgnesD
Rozeznanie
 
Avatar AgnesD
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: miasto marzeń
Wiadomości: 809
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez tusia872 Pokaż wiadomość
tez mam jutro wizyte u gina nie moge sie doczekac

a jak czujecie co w was siedzi chłopak czy dziewczynka??
Witam mamuśki
Widzę, że prawie każda jutro idzie na wizytę ja w czwartek także bedziemy pełne wrażeń

Ja na początku czułam, że chłopak zagościł we mnie ( byłam nawet tego pewna ), teraz już sama nie wiem, czekam aż pokarze

wczoraj przefarbowałam włoski z blondu na ciemny brąz ( pierwszy raz w życiu )ciężko sie narazie przyzwyczaić
a tak w nawiasie mój kochany TŻ sprawił mi taką niespodziankę, wcześniej mu napomknełam że chce sie zafarbowac na brąz a on wczoraj z pracy przychodzi z farba do włosów hehe w nagrode farbował mi wloski
i wyszło super

i jaka radośc mieliśmy a miałam taki beznadziejny humorek ( doła jakiegoś od 2 dni) humorek poprawiony
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja... Twoja mama.
Igor ur. 16.09.2011
Mia ur. 13.08.2014

AgnesD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 08:02   #3310
lullaby_ml
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby_ml
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 688
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Czesc mamusie wczoraj mialam dzien wyciagniety z zyciorysu, badania, lekarz itd i oto moje malenstwo ma juz 10 tyg i 6 dni( na wczoraj) czyli dzisiaj leci juz 11 tydz i ma 3,4 cm i jest bardzo zywe, gin sie smiala ze dzidzia sie rusza caly czas wyniki mam dobre, za 2,5 tyg robie badania prenatalne i wtedy juz bede oaza spokoju
anetika wszystko bedzie dobrze, zobaczysz
lullaby_ml jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 08:28   #3311
MalgosiaM8
Zakorzenienie
 
Avatar MalgosiaM8
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Okolice Lublina
Wiadomości: 4 467
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez AgnesD Pokaż wiadomość
Witam mamuśki
Widzę, że prawie każda jutro idzie na wizytę ja w czwartek także bedziemy pełne wrażeń

Ja na początku czułam, że chłopak zagościł we mnie ( byłam nawet tego pewna ), teraz już sama nie wiem, czekam aż pokarze

wczoraj przefarbowałam włoski z blondu na ciemny brąz ( pierwszy raz w życiu )ciężko sie narazie przyzwyczaić
a tak w nawiasie mój kochany TŻ sprawił mi taką niespodziankę, wcześniej mu napomknełam że chce sie zafarbowac na brąz a on wczoraj z pracy przychodzi z farba do włosów hehe w nagrode farbował mi wloski
i wyszło super

i jaka radośc mieliśmy a miałam taki beznadziejny humorek ( doła jakiegoś od 2 dni) humorek poprawiony
Ja też wczoraj pofarbowałam włoski włoski mam lekko czerwone, jaka zmiana, też mi się humor poprawił strasznie wczoraj

Owocnych wizyt dziś życzę, tydzień pełen wrażeń

Ale ciepło przez szybę , słoneczko pięknie świeci a to tylko złuda bo -10 na zewnątrz
__________________
Obrączkę mi wcisnał na rękę... 5.09.2009

Staś wziął rodziców z zaskoczenia i już jest z nami!
25.08.2011

Stanisław wywrócił moje życie do góry kołami
MalgosiaM8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 08:31   #3312
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
anciaahk, nasze maleństwo mierzy niecałe 7 cm, dokładnie 6,8

Następna wizyta 28. 03

natka za badania nie nastawiajcie się na tą płeć tak bardzo bo może nie być widać jeszcze, albo może maleństwo się wstydzić i schować swoje Skarby najważniejsze, żeby maleństwo było zdrowusie
Ciekawe ile mój robaczek mierzy Nie nastawiam się bardzo na płeć bo narazie ważniejsze jest czy maleństwo jest zdrowe, tylko powiedziałam Tż że czasami już widać płeć no i się nakręcił

Cytat:
Napisane przez anetika Pokaż wiadomość
Też mam jutro usg prenatalne i też o 15.00 Miałam mieć dziś ale dzwonili z przychodni żeby przełożyć na jutro - a ja tak nie mogę się doczekać, że szok! I też uspokoję się dopiero jak powiedzą, ze wszystko jest z dzidziusiem O.K. bo teraz nie mogę się na niczym innym skupić...


Wiesz co jakoś musiałam przeoczyć jak pisałyście o kichaniu - ja kicham jak nigdy parę razy na dzień, a do tego cały czas czuję, że mam coś w nosie jak katar, a nie tak intensywne - po prostu lekko zapchany nos
Też mi przełożyli ale godzinę Podobno zatkany nos to wina hormonów ciążowych - też tak mam i ratuję się wodą morską w sprayu

Cytat:
Napisane przez tusia872 Pokaż wiadomość
tez mam jutro wizyte u gina nie moge sie doczekac

No air babcia sie nie przejmuj napewno nie chciała cie urazic

a jak czujecie co w was siedzi chłopak czy dziewczynka??
Nie mam właśnie przeczucia co do płci A chciałabym

Cytat:
Napisane przez lullaby_ml Pokaż wiadomość
Czesc mamusie wczoraj mialam dzien wyciagniety z zyciorysu, badania, lekarz itd i oto moje malenstwo ma juz 10 tyg i 6 dni( na wczoraj) czyli dzisiaj leci juz 11 tydz i ma 3,4 cm i jest bardzo zywe, gin sie smiala ze dzidzia sie rusza caly czas wyniki mam dobre, za 2,5 tyg robie badania prenatalne i wtedy juz bede oaza spokoju
anetika wszystko bedzie dobrze, zobaczysz
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 08:32   #3313
Antiopa7
Raczkowanie
 
Avatar Antiopa7
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 297
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

hej
witam wszystkie własnie wróciłam z wyjazdu w gory. czuje sie wypoczeta i dotleniona nadrabiałam WAS długo i widze ze prawie wiekszosc ma tu wizyte u gina w tym tygodniu. Ja 13 tydzien wiec tez sie wybiore. opisujcie co i jak i czy juz płec widac
Antiopa7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 08:33   #3314
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez lullaby_ml Pokaż wiadomość
...i wtedy juz bede oaza spokoju
...
taaaaaaa, jasne Już ktoś tu pisał- najpierw czekanie na 12 tydz, potem aż minie 6 m-cy , no później poród, 1 roczek, 1 dzień szkoły, 1 dzień kolejnej szkoły itp. itd. oazą spokoju to my już nigdy nie będziemy

Ja oczywiście przywitałam bardzo przyjemnie dzień... Tak sobie myślałam, ze już dokładnie miesiąc męczę się z mdłościami nie wyobrażam sobie, ze tak miałoby być do końca... ale chyba też przez te moje samopoczucie nie jestem sobie w stanie głowy zaprzątać rozmyślaniem o każdym kłuciu w boku itp. bo to dla mnie, przy ogólnym samopoczuciu, pikuś.
Heheh- nie ma jak się pocieszać Ale łatwiej przejść ciężkie chwile gdy się szuka dobrych stron

No air - wyobrażam sobie, że Ci było przykro. Mi moja kochana Babcia też dowaliła jakimiś "miłymi" słowami po ślubie- braliśmy w USC i nie zaprosiliśmy dalszej rodziny- tylko rodziców i znajomych. Wesela też nie robiliśmy tylk impreze dla znajomych, a dla rodziców obiad w restauracji. Zupełnie nie mogła się z tym pogodzić. No ale taka to mentalność.
A kiedyś moja koleżanka jak była w ciąży to jaki miała przypadek- poszła na 1 wizytę do gineski by potwierdzić. Pani ją zbadała, założyła kartę ciąży i spostrzegła, że koleżanka nie ma obrączki na palcu (miała wtedy z 25 lat), więc gineska pyta czy ma pani męża? Kumpela mówi,że nie. A gineska na to- to jak to? To te dziecko będzie takie biedne... niczyje??? Kumpele zamurowało- próbowała coś jeszcze wydusić z siebie, że ma stałego faceta, że mieszkaja razem...
archinta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 08:49   #3315
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

A u mnie dzisiaj 12 tydzień.

doczekałam się
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 08:57   #3316
OrangeJuice
Raczkowanie
 
Avatar OrangeJuice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 256
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
A u mnie dzisiaj 12 tydzień.

doczekałam się
Oj, zazdroszczę Ja jeszcze 2 dłłłuuugiee tygodnie musze poczekać.
OrangeJuice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 09:07   #3317
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
A u mnie dzisiaj 12 tydzień.

doczekałam się
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 09:11   #3318
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez OrangeJuice Pokaż wiadomość
Oj, zazdroszczę Ja jeszcze 2 dłłłuuugiee tygodnie musze poczekać.
Ja, ze wstępnych szacunków, to mam jeszcze 2, 5 tyg.
archinta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 09:17   #3319
gerda
Zadomowienie
 
Avatar gerda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 464
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

hej dziewczyny, ale słoneczko pięknie przyświeca

ja byłam wczoraj na wizycie wyniki mam w normie, mam dalej jesć kwas, witamin nie.
Któraś z Was pytała jak to jest z tym I trymestrem i chyba faktycznie kończy się on w 14 tygodniu dopiero po gin mi powiedział że witaminki będą dopiero w drugim trymestrze (a am 12 tydzień) bo teraz są zbędne. Więc poki co czekam 14 tyg

nie miałam usg (trochę szkoda), ale mam je mieć w następny poniedziałek (doczekać się nie mogę) wtedy będzie dokładne mierzenie
__________________

gerda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 09:39   #3320
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Też się już gubię w tych trymestrach Z ciekawości przeszukałam kilka stron i większość się zgadza co do tego że pierwszy trymestr kończy się z 13 tygodniem ciąży czyli 13t1d to już drugi trymestr.
Przykładowy podział z tej stronki KLIK

I trymestr - trwa od pierwszego dnia ostatniej miesiączki do 13 tygodnia ciąży - pierwszy trymestr to 1, 2 i 3 miesiąc ciąży.
II trymestr - trwa od 14 do 26 tygodnia ciąży - drugi trymestr to 4, 5 i 6 miesiąc ciąży.
III trymestr - od 27 tygodnia ciąży do czasu porodu czyli 40 tygodnia ciąży - trzeci trymestr to 7, 8 i 9 miesiąc ciąży.

Każdy 3-miesięczny okres jest inny. W czasie pierwszego trymestru formują się główne narządy dziecka. W drugim trymestrze dziecko rozwija się i doskonali, jego ruchy stają się wyraźnie wyczuwalne. W trzecim trymestrze dziecko rośnie i przygotowuje się do przyjścia na świat.
Podział ciąży na tygodnie i miesiące przedstawia się następująco:
1 miesiąc ciąży trwa od 0 do 4 tygodnia ciąży,
2 miesiąc ciąży trwa od 5 do 9 tygodnia ciąży,
3 miesiąc ciąży trwa od 10 do 13 tygodnia ciąży,
4 miesiąc ciąży trwa od 14 do 18 tygodnia ciąży,
5 miesiąc ciąży trwa od 19 do 22 tygodnia ciąży,
6 miesiąc ciąży trwa od 23 do 26 tygodnia ciąży,
7 miesiąc ciąży trwa od 27 do 31 tygodnia ciąży,
8 miesiąc ciąży trwa od 32 do 36 tygodnia ciąży,
9 miesiąc ciąży trwa od 37 do 40 tygodnia ciąży.
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 10:04   #3321
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

19natka88 czyli 13 tydzień to jeszcze I trymestr, skoro II trymestr zaczyna się od 14 tygodnia .

Acelinko moja niunia też ma 7 cm prawie i też lekarz mówił, że wg usg wygląda na późniejszy tydzień ciąży . Jak usg przeżył mąż? miałaś przez brzuch?
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 10:14   #3322
esenca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 10
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Witam ponownie mam tydzień wyjęty z życia, niestety w czwartek trafiłam na oddział patologi nic przyjemnego nikomu nie życze. Mam jedno małe pytanie czy któraś może podesłać link gdzie są wymiary CRL w tygodniach
esenca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 10:26   #3323
erzebet
Rozeznanie
 
Avatar erzebet
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 852
GG do erzebet
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cześć dziewczyny
postanowiłam się w końcu ujawnić..
jestem mamą październikową, a dokładnie termin mam na 10.10
czyli teraz jestem w trakcie 8 tygodnia

Piszecie o kichaniu, ja strasznie dużo kicham ostatnio.
Jestem lekkim alergikiem (i astma tez się przypałętała..), odstawiłam leki na alergię i teraz mam czasami taką mega serie kichania.
Czasami jak kicham albo kaszle też łapią mnie skurcze w brzuchu, szczególnie w nocy, dzisiaj byłam u lekarki, powiedziała żebym sobie kupiła magnez!
Gdzieś czytałam, żeby dziecko nie było alergikiem trzeba jeść dużo nabiału, głównie pić mleko, nie wiem ile w tym prawdy...
zależy mi na tym żeby Kropek nie był alergikiem, bo mam w domu 2 koty (na które sama nigdy nie byłam uczulona)...

Oprócz tego nie mam jakiś szczególnie uciążliwych objawów, w ogóle nie wymiotuję, trochę mnie tylko czasami mdli...
__________________
test pędzli For Your Beauty
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post35780926
erzebet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 10:39   #3324
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

To witamy
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 11:00   #3325
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
19natka88 czyli 13 tydzień to jeszcze I trymestr, skoro II trymestr zaczyna się od 14 tygodnia .

Acelinko moja niunia też ma 7 cm prawie i też lekarz mówił, że wg usg wygląda na późniejszy tydzień ciąży . Jak usg przeżył mąż? miałaś przez brzuch?
13 tydzień to ostatni tydzień I trymestru czyli tak jak napisałam 13 tydzień i jeden dzień to już 14 tydzień czyli początek II trymestru - nie wiem czy za bardzo nie mieszam i wiesz o co mi chodzi

Cytat:
Napisane przez esenca Pokaż wiadomość
Witam ponownie mam tydzień wyjęty z życia, niestety w czwartek trafiłam na oddział patologi nic przyjemnego nikomu nie życze. Mam jedno małe pytanie czy któraś może podesłać link gdzie są wymiary CRL w tygodniach
Obawiam się, że nie ma takich prawidłowych wymiarów są tylko takie od do i to zależy od strony na której są podane. Ale np tu: KLIK w każdym tygodniu są podane mniej więcej wymiary malucha. Współczuję pobytu w szpitalu A jeśli można zapytać to co się stało że tam trafiłaś?

Cytat:
Napisane przez erzebet Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
postanowiłam się w końcu ujawnić..
jestem mamą październikową, a dokładnie termin mam na 10.10
czyli teraz jestem w trakcie 8 tygodnia

Piszecie o kichaniu, ja strasznie dużo kicham ostatnio.
Jestem lekkim alergikiem (i astma tez się przypałętała..), odstawiłam leki na alergię i teraz mam czasami taką mega serie kichania.
Czasami jak kicham albo kaszle też łapią mnie skurcze w brzuchu, szczególnie w nocy, dzisiaj byłam u lekarki, powiedziała żebym sobie kupiła magnez!
Gdzieś czytałam, żeby dziecko nie było alergikiem trzeba jeść dużo nabiału, głównie pić mleko, nie wiem ile w tym prawdy...
zależy mi na tym żeby Kropek nie był alergikiem, bo mam w domu 2 koty (na które sama nigdy nie byłam uczulona)...

Oprócz tego nie mam jakiś szczególnie uciążliwych objawów, w ogóle nie wymiotuję, trochę mnie tylko czasami mdli...
Witamy Co do mleka to nie wiem ale czytałam właśnie o kotach i podobno jeśli w ciąży przebywa się w towarzystwie kotów i potem dziecko rozwija się w tym środowisku to jest bardzo małe prawdopodobieństwo alergii
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 11:13   #3326
esenca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 10
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Obawiam się, że nie ma takich prawidłowych wymiarów są tylko takie od do i to zależy od strony na której są podane. Ale np tu: KLIK w każdym tygodniu są podane mniej więcej wymiary malucha. Współczuję pobytu w szpitalu A jeśli można zapytać to co się stało że tam trafiłaś?
Dziekuje o to mi mniej więcej chodziło, a trafiłam tam z silnymi bólami dołu brzucha z prawej strony, jak mnie moja gin zobaczyła odrazu dostałam skierowanie na patologię ciąży.
esenca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 11:21   #3327
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez esenca Pokaż wiadomość
Dziekuje o to mi mniej więcej chodziło, a trafiłam tam z silnymi bólami dołu brzucha z prawej strony, jak mnie moja gin zobaczyła odrazu dostałam skierowanie na patologię ciąży.
Ale już wszystko ok skoro wróciłaś do nas?
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 11:27   #3328
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Hej

jak się cieszyłam, że nie męczą mnie wymioty ani mdłości, tak sobie chyba wykrakałam :-/
w niedzielę był początek jak Wam pisałam, wczoraj z rana małe rzyganko a potem cały dzień mnie muliło, dziś rano udało mi się coś zjeść ale przy myciu zębów wszystko wyleciało... ehhh
teraz mi niedobrze, jestem głodna ale jak pomyślę, że mam znowu rozmawiać z porcelaną


widzę, że wizytowy tydzień mamy ale Wam zazdroszczę, ja mam za tydzień dopiero

co do kichania ja też się zwijam w pół jak mam kichnąć, a jak nie zdążę to mam wrażenie rozerwania brzucha najciekawiej to wygląda zapewne na ulicy lub w sklepie, jak się składam w pół i kicham

witam nowe Mamusie
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 11:27   #3329
esenca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 10
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Ale już wszystko ok skoro wróciłaś do nas?
Mam taką nadzieję ze już się to nie powtórzy
esenca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 11:37   #3330
erzebet
Rozeznanie
 
Avatar erzebet
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 852
GG do erzebet
Dot.: Mamy wrzesień-październik 2011 :)

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Witamy Co do mleka to nie wiem ale czytałam właśnie o kotach i podobno jeśli w ciąży przebywa się w towarzystwie kotów i potem dziecko rozwija się w tym środowisku to jest bardzo małe prawdopodobieństwo alergii
pocieszyłaś mnie

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
Hej
jak się cieszyłam, że nie męczą mnie wymioty ani mdłości, tak sobie chyba wykrakałam :-/
w niedzielę był początek jak Wam pisałam, wczoraj z rana małe rzyganko a potem cały dzień mnie muliło, dziś rano udało mi się coś zjeść ale przy myciu zębów wszystko wyleciało... ehhh
teraz mi niedobrze, jestem głodna ale jak pomyślę, że mam znowu rozmawiać z porcelaną
oj, to niedobrze
jesteś 2 tygodnie przede mną, czyli moja radość z niewielkich dolegliwości może być jeszcze przedwczesna..:/
__________________
test pędzli For Your Beauty
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post35780926
erzebet jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:12.