Studia kosmetyczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-06, 17:15   #1
czerwone*stringi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
GG do czerwone*stringi

Studia kosmetyczne




Chciałabym iść na studia kosmetyczne, mam zatem pare pytań.

1) Ile lat trwają takie studia i czy nazywa się to studium kosmetyczne?
2) Czy muszę zdawać jakiś określony przedmiot na maturze?
3) Czy odbywa się jakiś wstępny egzamin na takie studia?
4) Czy takie studia są zarówne bezpłatne jak i płatne?
5) Czy jest to opłacalny kierunek, biorąc pod uwagę, iż uczęszczam do najlepszego LO w powiecie i chciałabym zdawać na maturze WOS?

Z góry wielkie dzięki! To dla mnie bardzo ważne.
czerwone*stringi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-06, 17:34   #2
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Re: Studia kosmetyczne

Studium kosmetyczne najczesciej trwa 4 semestry. Sa przeprowadzane egzaminy i czasami brane jest pod uwage swiadectwo. Egzaminy roznie przebiegaja w zalezniosci od szkoly i miasta. Tego typu szkoly sa zarowno panstwowe / gdzie miesiecznie placi sie okreslona sume na kosmetyki/ lub prywatne, gdzie oprocz czesnego czasami rowniez placi sie na zakup kosmetykow.
Nie wydaje mi sie zebys na maturze musiala zdawac jakis okreslony przedmiot, wystarczy zebys miala mature / chociaz sa tez policealne studia, a wtedy matura nie musi byc/.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-06, 18:30   #3
czerwone*stringi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
GG do czerwone*stringi
Re: Studia kosmetyczne

dzięki rozwiałaś moje wątpliwości
czerwone*stringi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-07, 07:43   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Studia kosmetyczne

studium a studia to cos innego ,sa studia na kosmetologi np. w łodzi.
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-07, 08:33   #5
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Re: Studia kosmetyczne

Owszem jest policealne studium kosmetyczne i studia na AM na kierunku kosmetologia. Warto np. po takim studium wybrac sie na studia, gdzie ma sie przygotowanie bardziej teoretyczne.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-07, 17:31   #6
czerwone*stringi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
GG do czerwone*stringi
Re: Studia kosmetyczne

a czy idąc na takie studia (nie studium) mogę mieć skończone LO? Czy powinnam mieć skończoną szkołę zawodową w tym kierunku kształcącą? Paula jeśli wiesz coś więcej na temat tej szkoły to napisz mi na maila => czerwonestringi@tlen.pl

z góry dzięki
czerwone*stringi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-07, 20:30   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Studia kosmetyczne

żeby pójśc na jakiekoleiek studia trzeba miec mature tak jest tez w przypadku kosmetologii, szczegółów edukacji w tym kierunku nie znam ,najlepiej poszukac w necie na stronach uczelni lub dowiedziec sie na miejscu
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-07, 22:20   #8
summer18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 153
Re: Studia kosmetyczne

Tez kiedys myslalam o tym kierunku, ale w koncu sie rozmyslilam (w Krakowie nie ma takich studiow, a nie chce nigdzie wyjezdzac- teraz za to marzy mi sie europeistyka ) Wiem na ten temat tylko tyle, ze zeby uczeszczac na studia kosmetologiczne (we Wrocławiu) trzeba płacic czesne, a osoby zostaja przyjete wedlog kolejnosci skladania podan...
summer18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-08, 09:05   #9
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Studia kosmetyczne

Kilka osób które ostatnio spotkałem kończyło najpierw Studium Kosmetyczne a potem poszło na tzw. Szkoły Wyższe Pielęgnacji Zdrowia i Urody. Kraków, Warszawa, Poznań.
Z tego co wiem to raczej starta 3 lat, warto w tym czasie zrobić inny fakultet lub kilka kursów.

W ogóle Polska jest jednym z krajów gdzie jest cos takiego jak Studia Wyzsze z Kosmetologi, podobnie jest z kilkoma innymi kierunkami.

Lepiej po studium kosmetycznym -jeśli chcesz się uczyć - pójść np na fizjoterapię. Swoją drogą nie mam pojęcia co można robić innego po kosmetologi.

Powodzenia i słusznych decyzji.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-08, 09:08   #10
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Studia kosmetyczne

O jeszcze jedno. Katowicki UŚ ma filię w Sosnowcu i tam na Wydziale Farmacji jest Kosmetologią. Dzienna! Pomaturalna! I bodaj zupełnie bezpłatna! To co innego.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-08, 09:48   #11
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Re: Studia kosmetyczne

W Lodzi na Uniwersytecie Medycznym na wydziale farmacji sa takie studia. jest tylko rozmowa kwalifikacyjna bodajze, ale Pani w rekrutacji powiedziala mi w tamtym roku, ze przyjmuja wszystkich... Bo te studia sa cholernie drogie... W tamtym roku wynosily 8 tys. za rok!!!! A w dodatku od razu po maturze sa tylko wieczorowe, zaocznie moga studiowac panie z dyplomem kosmetyczki... Ja sie rozmyslilam i od pazdziernika zaczynam studiowac iberystyke
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-08, 14:22   #12
czerwone*stringi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
GG do czerwone*stringi
Re: Studia kosmetyczne

Ja nie chcę iść na studium ponieważ chcę mieć skończone konkretny kierunek, który zdobędę tylko na studiach. Studium daje mi tylko jakby jeden drobny tytuł, a kosmetologia na studiach daje mi już zawód z tytułami. To jest zdecydowanie korzystniejsze- tak sądzę.

W Akademii Medycznej w Łodzi z tego co wiem jest tylko studium.

Paula.. Szukałam w internecie i nic nie znalazłam oprócz łódzkiej akademii..

Jeżeli ktoś wie jeszcze coś to będę bardzo wdzięczna za informacje!
czerwone*stringi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-08, 14:36   #13
alicia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 31
Re: Studia kosmetyczne

Farmacja w Sosnowcu jest na Śląskiej Akademii Medycznej a nie na UŚ. Kosmetologia na ŚAM-ie jest również w Sosnowcu ale to tylko studia licencjackie
alicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-08, 14:56   #14
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Re: Studia kosmetyczne

czerwone*stringi napisał(a):
> Ja nie chcę iść na studium ponieważ chcę mieć skończone konkretny kierunek, który zdobędę tylko na studiach. Studium daje mi tylko jakby jeden drobny tytuł, a kosmetologia na studiach daje mi już zawód z tytułami. To jest zdecydowanie korzystniejsze- tak sądzę.
>
A nie myslalas o studiowaniu czegos, co da Ci i tytul, i zawod, a jednoczesnie isc do studium kosmetycznego (jesli sa np. zaoczne czy wieczorowe)? Nie wiem, jak u Ciebie z czasem i finansami, ale wydaje mi sie, ze studia kosmetologiczne to strata kilku lat, bo to samo mozesz zrobic w dwa na studium. Tytul akademicki w jakiejs innej interesujacej Cioe dziedzinie moglby byc pomocny w czasach, kiedy niekoniecznie wlasny biznes moze byc intratny. Zawsze jakas zapasowa furtka.
Pozdrawiam.
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-08, 16:58   #15
czerwone*stringi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
GG do czerwone*stringi
Re: Studia kosmetyczne

Magda. napisał(a):
> A nie myslalas o studiowaniu czegos, co da Ci i tytul, i zawod, a jednoczesnie isc do studium kosmetycznego (jesli sa np. zaoczne czy wieczorowe)? Nie wiem, jak u Ciebie z czasem i finansami, ale wydaje mi sie, ze studia kosmetologiczne to strata kilku lat, bo to samo mozesz zrobic w dwa na studium. Tytul akademicki w jakiejs innej interesujacej Cioe dziedzinie moglby byc pomocny w czasach, kiedy niekoniecznie wlasny biznes moze byc intratny. Zawsze jakas zapasowa furtka.
> Pozdrawiam.


Ty piszesz, że studium da mi to samo co studia kosmetyczne, a ja słyszałam wręcz odwrotnie. Skąd masz te informacje?

Nikt nie mówi o własnym biznesie Własny biznes to może założyłabym za jakieś 10- 15 lat, z doświadczeniem przede wszystkim.

Czytałam ostatnio, że nabór na kosmetologów jest coraz większy i jest to korzystniejszy zawód niż jakiś z górnej półki, bo na taki trzeba czekać wieki a i tak można się nie doczekać. Wiele osób kończących najlepsze licea, a potem bardzo dobre studia a co za tym idzie kierunki typu 'księgowość' 'bankowość i finanse' 'architektura' itd, pracują dzisiaj w sklepach, na budowach itd. Wielu nauczycieli (nawet oni!) mówi, iż mój rocznik i te najbliższe będą miały trudności ze zdobyciem pracy po studiach. Będzie to najcięższy przedział wiekowy.

Kosmetologia daje mi już konkretny zawód i tytuł. Kosmetyczka, wizażystka itd. Ja uwielbiam dbać o siebie i o ludzi. Uwielbiam dawać im porady, pomagać dobierać kolory makijaży a nawet sama im je robić. Każdy znajomy mówi, iż to moje powołanie i świetnie nadaję się do tego kierunku.

Cóż mam robić?

A z tymi paroma kierunkami- odpada. Ja sama prawdopodobnie będę zarabiała na własne studia.
czerwone*stringi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-08, 22:52   #16
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Re: Studia kosmetyczne

No to chyba niedokladnie przeczytlas to co znalazlas O UNIWERSYTECIE MEDCZNYM w Lodzi ( bo tak to sie teraz nazywa nie AM ). Studia licencjacie 3 letnie zaoczne dla kosmetyczek z dyplomem ( wydzial farmacji )
Studia licencjackie dla poczatkujacych ale tylko wieczorowe (wydzial farmacji )
Studia magisterskie uzupelniajace ( wydzial nauk o zdrowiu )( zaoczne i wieczorowe )
Napisalam Ci wszystko w poprzednim moim poscie takze mozesz mi wierzyc bo wszystkiego sie dowiadywalam w sekretariacie , jednak dla mnie 8 tys. za rok to za duzo... A tu link jezeli nie sprawdzilas dokladnie, ze po tych studiach na UM w Lodzi masz magistra
http://www.umed.lodz.pl/root.php?go=stu&mn=stu_kierunki
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-08, 23:52   #17
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Re: Studia kosmetyczne

To byla sugestia i, jak napisalam, nie znam Twojej sytuacji finansowej itp. Co do tego co daja studia i studium, to po prostu wydaje mi sie, ze po studium bedzie w stanie znalesc bez problemu prace w tym zawodzie i akurat w tym wypadku studia daja to samo. Moge sie mylic.Jesli to jest Twoje powolanie i jestes zdecydowana na ten zawod i na studia w tym kierunku, to zycze powodzenia i trzymam kciuki. Przydadza sie osoby, ktore wykonuja zawod, ktory jest ich pasja.

Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-09, 05:42   #18
czerwone*stringi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
GG do czerwone*stringi
Re: Studia kosmetyczne

Dzięki Magda

Aga ja czytałam to co mi wysłałaś. Ten magister jest już o innym kierunku. Ja się nie orientuję tak bardzo, więc nie wiem czy ten kierunek o zdrowiu też się tyczy kosmetologii. Studia są drogie, ale tam gdzieś pisało również, iż studium kosztuje ok. 150 zł miesięcznie, więc nie jest drogo.
czerwone*stringi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-09, 07:02   #19
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Re: Studia kosmetyczne

Jezeli sa to sudia magisterskie uzupelniajace- kosmetologia to raczej sie tyczy... A zreszta zawsze mozesz zadzwonic i sie zapytac. Po studium jestes kosmetyczka , po 5 latach jestes magistrem kosmetologi , a co za tym idzie kosmetologiem, mozesz pracowac w aptece jako doradca specjalistycznych linii kosmetycznych, kosmetolog w gabinetach ( przepisuje kosmetyki specjalne , nie myslic z dermatologem ), mozesz pracowac przy robieniu kosmetykow, byc przedstawicielem medycznym specjalistycznych kosmetykow itp. Ale jak powiedziala mi kiedys pewna farmaceutka, coraz wiecej kosmetyczek idzie na te studia , bo niedlugo tylko z takim wykztalcenim bedzie mozna otwierac swoje gabinety... Ile w tym prawdy to nie wiem, ale zawsze mozesz zadzwonic do sekretariatu i o wszystko sie dokladnie dowiedziec, cene, rodzaj studiow, o tego magistra itp.
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-09, 20:50   #20
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Studia kosmetyczne/ uprawnienia

aga01 napisał(a):specjalistyczn ych kosmetykow itp. Ale jak powiedziala mi kiedys pewna farmaceutka, coraz wiecej kosmetyczek idzie na te studia , bo niedlugo tylko z takim wykztalcenim bedzie mozna otwierac swoje gabinety... Ile w tym prawdy to nie wiem, ale zawsze mozesz zadzwonic do sekretariatu i o wszystko sie dokladnie dowiedziec, cene, rodzaj studiow, o tego magistra itp.

Bzdura. Przepraszam, ale to jest bzdura. Porozmawiajcie z kosmetyczkami które były najpierw w Studium Kosmetycznym a potem poszły na studia kierunek kosmetologia i podobne. Praktyczne umiejętności ma sie przede wszystkim po szkołach kosmetycznych. Podobnie w kraju jak i zagranicą. Oczywiście studiować warto, ale ile bedzie kosmetologów za 5 lat? Ostatnio był nabór w zaprzyjaźnionej firmie, były Panie kosmetolog i co, czysta teoria, ręce opadały. W końcu przyjeli techników usługo kosmetycznych. Studia kosmetologiczne (te prywatne) skrzętnie wykorzystały szum wokół Uni Europejskiej i tyle.

Dlaczego w większości krajów europejskich są szkoły kosmetyczne, podobnie jak wiekszość Państw ma 3-tetnie licencjaty z fizjoterapii, a nie 5 letnie magisterki.

Nie jestem przeciwny Studiom. Broń Boże. Ale dziewczyny pomyslcie tak aby np. ukończyć 2 kierunki. Dajmy na to kosmetologię licencjat, a potem promocję zdrowia czy cos podobnego.

Jeśli znacie przypadek gdzieś poza granicami aby kosmetolog miał wieksze szanse na pracę w gabinecie lub SPA, niż technik usług kosmetycznych to dajcie znać.
Póki co to zatrudnienie w Uni maja przede wszystkim kosmetyczki. I tak trzymać.

Swoją droga jestem pełen uznania dla polskich kosmetyczek.Do Polski przyjeżdża coraz więcej obcokrajowców i sa pod wrażeniem, szczególnie tego co wykonują. Powód? W wielu krajach kosmetyka to czysta pielęgnacja i nic więcej. Kosmetyczka nie może przerwać ciągłości skóry. Daje do myslenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-09, 21:12   #21
aga01
Zakorzenienie
 
Avatar aga01
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Rawa Maz./Łódź
Wiadomości: 4 621
Re: Studia kosmetyczne/ uprawnienia

No nie wiem czy bzdura ... Kosmetolog to teoretyk... Tam nie skupia sie na wizazu itp. To jest farmacja!!! W warszawskiej AM tez otwieraja taka specjalizacje na farmacji: kosmetologia i watpie , zeby ludzie z farmacji, gdzie ucza sie biologii i chemii przez piec lat , potem zajmowal sie makijazem. Kosmetolog i kosmetyczka to sa calkiem dwie rozne dziedziny. Kosmetolog = lekarz kosmetolog tak mi sie zdaje... Zreszta nie moj cyrk... Nie bede tu nic udowadniac, wiem tyle ile mi powiedzieli znajomi z Akademii ( nie studiuja tego ). Ja sie tym nie zajmuje, chcialam ale mi przeszlo, postawilam na jezyki ,a studium kosmetyczne planuje kiedys tam.... Pozdrawiam!
__________________
Żona z mężem w restauracji. Żona zamawia:
- Stek, pieczone ziemniaczki i lampkę wina...
- A warzywo? - pyta kelner.
- On? To samo co ja.
aga01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-15, 07:36   #22
tomek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 14
Re: Studia kosmetyczne

aga01 napisał(a):
> Ale jak powiedziala mi kiedys pewna farmaceutka, coraz wiecej kosmetyczek idzie na te studia , bo niedlugo tylko z takim wykztalcenim bedzie mozna otwierac swoje gabinety...

Nieprawda! Minimum bedzie technik uslug kosmetycznych.

Co do uprawnien to zarowno licencjat kosmetolog jak i magister kosmetolog beda miec takie same uprawnienia a na razie technik uslug kosmetycznych i kosmetolog, to niestety ten sa zawod, mimo roznego zakresu wiedzy. Kompetencje ich sa identyczne, kwestia sa tylko wymagania jakie stawia pracodawca dla konkretnego stanowiska (zyczy sobie, zeby to byla pani z licencjatem kosmetologii).

Na dzie dzisiejszy nie ma zadnych uregulowan prawnych jezeli chodzi o zawod kosmetyczki i kosmetologa.

Tomek
http://kosmetyczki.net
serwis polskich kosmetyczek i kosmetologów
tomek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-15, 08:08   #23
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Studia kosmetyczne

Pewnie czas pokaże, jak to bedzie. Osobiście jeśli chodzi o współpracę i wiedzę uważam, iż na starcie dużo więcej potrafią dypl kosmetyczki niz kosmetolodzy po licencjacie. Podobnie jak fizjoterapeuci po 2 letnich Studium Medycznych niż po licencjacie. Tak to czasem bywa przerost formy nad treścią. Ale jeśli ktoś chce zdobywać wiedzę to jego sprawa. Denerwuje tylko fakt, wciskania kitu o Uni Europejskiej. Wiekszośc znanych szkół kosmetycznych w Europie to często 2 a nawet roczne szkoły.Ale to jest kwestia marki.

Uważam, iz jesli ktoś decyduje sie pójść w tym kierunku od początku to warto od razu pójść w kierunku licencjatu, jeśli jesteś już po Studium Kosmetycznym to warto wybrać fizjoterapię, promocje zdrowia, itd. Podobnie w krajach unijnych liczą sie konkretne dwa zawody niż jedna magisterka.
Ponadto:

- Studium kosmetyczne - 2 lata.
- Licencjat w tzw. wyższych szkołach pielęgnacji zdrowia i urody - 3 lata.
- Uzupełniajace magisterskie 2 lub 3 lata.
Rachunek prosty.
Czy nie warto lepiej ukończyć dodatkowych studiów.

A swoją droga studiowanie kosmetologi w Polsce jest tak samo drogie jak przeciętny licencjat w Uni Europejskiej.

Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 14:55   #24
marti1022
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 10
Dot.: Studia kosmetyczne

Mam kilka pytan na temat kosmetologi i prosze o odpowiedz osobe ktora sie na tym zna. Więc:
a) czy po studium kosmetycznym mozna isc na studia? jesli tak to ile potem trwaja jeszcze studia?
b) z czego trzeba zdac mature zeby dostac sie na studia kosmetyczne w Poznaniu?

Pozdrawiam!
marti1022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 12:32   #25
Nataszka222
Raczkowanie
 
Avatar Nataszka222
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 70
Dot.: Studia kosmetyczne

Cytat:
Napisane przez marti1022 Pokaż wiadomość
Mam kilka pytan na temat kosmetologi i prosze o odpowiedz osobe ktora sie na tym zna. Więc:
a) czy po studium kosmetycznym mozna isc na studia? jesli tak to ile potem trwaja jeszcze studia?
b) z czego trzeba zdac mature zeby dostac sie na studia kosmetyczne w Poznaniu?

Pozdrawiam!
Witam
Studia kosmetologii trwają 3 lata. ( z możliwością podjęcia nauki na studiach mgr - ale decyzja ta zapadnie po 14 lutym)
Jak najbardziej studia kosmetologii można rozpocząć po skończonym studium kosmetycznym. W pewnym sensie daję Ci to większy wybór - gdybyś jednak chciala studiować zaocznie.

Czytając ten wątek, zasmucił mnie fakt, że studia kosmetologii to strata czasu i pieniędzy. Otóż Drogie Panie/Panowie, w życiu trzeba robić to co się kocha, TO CO UMIESZ, CHCESZ ROBIć i TO CO SPRAWIA CI NAJWIęKSZą PRZYJEMNOść. Dla mnie tym właśnie jest nauka kosmetologii (+ wizaż) .Tak się składa że mam też wykształcenie z innego kierunku i dziedziny wiedzy jakim jest farmacja. Poniekąd mam porównanie. Farmacja mimo prestiżu - bez obrazy, alee to dopierooo strata 5 lat ...
W Polsce był czas i moda ta trwa nadal by mieć jak najwięcej tytułów : licencjat, mgr, dr, dr hab. itp... oby jak najwięcej oby tylko studiować. Niech będzie, że na byle czym..Oby mieć tytuł mgr i nie być gorszym od innych.
Oczywiście kształcić się trzeba - nie zaprzeczam ale miejmy w tym wszystkim umiar.
I jeszcze jedno - nie mylmy proszę pojęcia KOSMETOLOG A KOSMETYCZKA. Studiując na kosmetologi będziecie mieli też taki przedmiot jak kosmetologia pielęgnacyjna - który jest odpowiednikiem tego czego uczą się kosmetyczki. I dobrze niech jest bo nie wyobrażam sobie by kosmetolog miał być kosmetologiem nie mając pojęcia o praktyce. I kosmetyczka i kosmetolog są temu Światu potrzebni.

Pozdrawiam wszystkie kosmetyczki i kosmetologów.

N.S
__________________
--- Piękno rodzi się z PASJI ---

Nataszka222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 14:30   #26
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Studia kosmetyczne

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ia+kosmetyczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ia+kosmetyczne
itd.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 10:26   #27
Iguśka
Raczkowanie
 
Avatar Iguśka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 154
Dot.: Studia kosmetyczne

Wiem że są wątki na ten temat ale są one już bardzo stare... Bo po co mi info na temat UM w Łodzi z 2004r skoro to już dawno nieaktualne?

Interesuje mnie rekrutacja na rok 2008 lub 2007 właśnie na UM w Łodzi. Czy któraś z Was tam studiuje dziewczyny?
Może wiecie ile jest wolnych miejsc? Słyszałam że cięzko sie dostac, 23 osoby na 1 miejsce! Masakra... A jak sie nie dostane to chciałabym pójśc na wieczorowe (chociaz to 8 tys rocznie!) Tylko boję się że nawet na wieczorowe mnie nie wezmą jak coś schrzanię i napisze rozszerzoną biologię na 60%...

Proszę Was, napiszcie jak tam jest, z jaką liczbą punktów się dostałyście...
Iguśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 20:47   #28
myszucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 17
Wink Dot.: Studia kosmetyczne

A wybiera sie ktos do wrocławia na studia o kierunku kosmetologia??
myszucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-08, 10:05   #29
olapaziczek
Raczkowanie
 
Avatar olapaziczek
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 69
Dot.: Studia kosmetyczne

Ja jestem studentką 3 roku kosmetologii w WSKiOZ w Białymstoku. To prywatna szkoła, rok kosztuje 6 tys. ...
Nie żałuję, że tam poszłam... jestem na 6 sem i już niebawem otrzymam tytuł KOSMETOLOGA i wcale nie uważam, że potrafię mniej niż technik usług kosmetycznych w zakresie praktycznym za to wiem więcej teori! Moim zdaniem wszystko zalezy od chęCi człowieka do nauki... Mimo że może mamy mniej zajęc praktycznych niż w studium to są praktyki które należy odbyć w zakładzie kosmetycznym i tu wszystko zależy od nas! Ja chodziłam na te parktyki, nie załatwiałam ich "na lewo" i uważam, że umiem dużo... byłam tez kilka razy na zastępstwie i normalnie pracowałam...
Nie piszcie proszę , że kosmetyczki potrafią więcej bo to nie prawda... wszystko zalezy od naszych chęci...
Kiedy wybierałam się na studia poszła fama, że tylko osoby z wyższym wykształceniem będą mogły prowadzić swoje salony kosm. nie wiem czy to prawda...

Teraz stoję przed decyzją czy iść na magisterkę... ale chyba wolę zrobić w to miejsce dobry kurs wizażu i np. masażu... tylko jeszcze nie wiem jak przełkną to moi rodzice... no i sama sie jeszcze troszkę zastanawiam... A wy co myślicie? Warto?
__________________
"Anioły nie mają przecież chandry, gorszego dnia, zmarszczek i okresu..."
olapaziczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 13:11   #30
*Cafe Latte*
Raczkowanie
 
Avatar *Cafe Latte*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 195
Dot.: Studia kosmetyczne

Studiuje kosmetologię na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Rzeczywiście- praktyki nie jest za dużo (tyle co w studium) ale jest dużo teorii, dużo wiedzy ktorą szanująca się kosmetyczka powinna wiedzieć aby nigdy nie zrobić nikomu żadnej szkody, no i oczywiście dla własnej satysfakcji. Jestem na I roku i zamierzam w następnym roku iść dodatkowo do studium kosmetycznego aby otrzymać tytuł "technika usług kosmetycznych". Moim zdaniem wiedza ze studium jest nieporównywalna z wiedzą uzyskaną na studiach wyższych na Uni Medycznym. Zupełnie inny pułap-wyższy. W końcu to studia a nie szkoła policealna, nie oszukujmy się. Będę miała jednocześnie teorię ze studiów i duuużo praktyki w studium. W przyszłości chce otworzyć własny biznes
*Cafe Latte* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.