Holandia - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-22, 17:37   #601
Sweetie
Raczkowanie
 
Avatar Sweetie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 206
Dot.: Holandia

Alez tu cicho! Sky1980, powinnysmy dostac piatki za aktywnosc A swoja droga-do zobaczenia w niedziele
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments, that take our breath away.
Sweetie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 08:04   #602
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: Holandia

no niestety wszystkie polko-holenderki sa chyba baaarrrdddzzooo zajete
do zobaczenia
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 10:04   #603
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Holandia

No, w koncu troche luzu w niedzielny poranek U mnie niestety, a moze stety zapierdziel. Jestesmy w trakcie przeprowadzki, wszystkie meble juz wywiezione, klamoty i ciuchy pakujemy, poniewaz w srode na pol roku wyprowadzamy sie w okolice Stuttgartu. Na szczescie mamy tam wynajete mieszkanko juz urzadzone wiec ze soba bierzemy tylko ubrania, jakies tam podstawowe rzeczy i naszego kochanego kota wiec moje kochane Holenderskie Wizazanki niestety narazie nie moge i przez nastepne 6 miesiecy nie bede mogla sie z wami spotkac :-(, ale bede tu wpadac oczywiscie, bo we wrzesniu (przynajmniej takie sa narazie plany ) wracamy spowrotem do NL, ale zamieszkamy w Deventer.

ak swoja droga ciekawe jak tam bedzie... zobaczymy...
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 21:15   #604
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: Holandia

Doni zycze powodzenia i wielu sukcesow!!! bedziemy tesknic
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 21:45   #605
onesweetfairy
Raczkowanie
 
Avatar onesweetfairy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: holandia
Wiadomości: 225
Dot.: Holandia

a ja wlasnie jestem w Budapeszcie na wakacjach... pojechalam razem z kolezanka z klasy, obie jestesmy w tej samej szkole holenderskiego.. takze tez jestem w tym momencie troszke zajeta...

ps. nie moge sie przezwyczaic do tej klawiatury bo maja niektore literki na innym miejscu... masakra

pozdrowienia
onesweetfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 17:37   #606
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez onesweetfairy Pokaż wiadomość
a ja wlasnie jestem w Budapeszcie na wakacjach... pojechalam razem z kolezanka z klasy, obie jestesmy w tej samej szkole holenderskiego.. takze tez jestem w tym momencie troszke zajeta...

ps. nie moge sie przezwyczaic do tej klawiatury bo maja niektore literki na innym miejscu... masakra

pozdrowienia


w jakiej szkole jestes?
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 14:07   #607
onesweetfairy
Raczkowanie
 
Avatar onesweetfairy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: holandia
Wiadomości: 225
Dot.: Holandia

ROC van Amsterdam....
onesweetfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-05, 15:25   #608
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez onesweetfairy Pokaż wiadomość
ROC van Amsterdam....
Mogłabys mi powiedziec jak dokladnie wygladaja twoje zajecia w ROC? masz codziennie czy jakos inaczej, i czy dalej kosztuje to ok 100e /rok?
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 12:02   #609
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Mogłabys mi powiedziec jak dokladnie wygladaja twoje zajecia w ROC? masz codziennie czy jakos inaczej, i czy dalej kosztuje to ok 100e /rok?

Ja rowniez chodze do ROC ale Middelburg, zajecia mam kazdego dnia od 9 do ok. 13-14 popoludniu. Ucze sie tam tylko jezyka,nie wykladaja nic innego

place 260 za rok,ale od 1 stycznia 2007 trzeba placic 3 tysiace euro i nie ma juz ze gemeente placi koszty szkoly.
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 21:10   #610
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Holandia

no co ty?? a to niby dlaczego?
co z tym rozporzadzeniem ze rzad placi za nauke tym ktorzt sa tu legalnie?
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-10, 17:35   #611
kees26
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 504
Dot.: Holandia

Pozdrawiam wszystkie Wizażanki z Holandii.

We wrześniu wychodzę za mąż i muszę wcześniej odbyc nauki przedmałżeńskie. Czy któraś z Was kochane orientuje się, gdzie w Holandii można odbyc taki kurs? Byłabym Wam wdzięczna za wszelkie informacje.
A tak poza tym po 3 latach spędzonych w Holandii szczęśliwi wracamy z moim TZ w sierpniu do Polski. Już się nie mogę doczekac.
kees26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-11, 13:38   #612
adwoa1
Raczkowanie
 
Avatar adwoa1
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: szmaragdowa wyspa
Wiadomości: 141
Dot.: Holandia

witam was dziewczyny jestem bardzo zaiteresowana waszym watkiem . obecnie mieszkam w irlandii, ale mysle o przeprowadzce... bo mam wszedzie tak daleko (tak jakby ta irlandia nie w europie byla polozona ). i w zwiazku z tym mam pytanie do was... jak to jest z pojeciem pracy w holandii? jest ciezko i czy niderlandzki jest obowiazkowy np do pracy w sklepie? i jeszcze takie pytanie jakie sa ceny nieruchomosci w holandii, czy mozecie poslac jakies linki? z gory dziekuje za odp i pozdrawiam was goraco
adwoa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 20:05   #613
onesweetfairy
Raczkowanie
 
Avatar onesweetfairy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: holandia
Wiadomości: 225
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Mogłabys mi powiedziec jak dokladnie wygladaja twoje zajecia w ROC? masz codziennie czy jakos inaczej, i czy dalej kosztuje to ok 100e /rok?

zajecia mam 2 razy w tyg wieczorami od 18:50 do 21:20.. i to jest tylko jezyk holenderski i tez nie wykladaja nic innego.. place niecale 100 euro za rok.. jak nazrazie nic nie slyszlam ze gemeente ma nie doplacac za kurs... nic nam wspominali, ale lepiej nie strasz bo jak u nas tez tak zrobia to nie wiem jak sobie poradze... jakos nie wiedzi mi sie placic 3 tysiace euro..

pozdrowienia
onesweetfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 08:20   #614
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: Holandia

zasady sie zmienily bo ROC od 1 stycznia 2007 nie dostaje subsidie,wiec wszyscy co rozpoczynaja nauke w tym roku musza placic wiecej.
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-14, 16:17   #615
Sweetie
Raczkowanie
 
Avatar Sweetie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 206
Dot.: Holandia

Cieplutko i pieknie WIOSNA
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments, that take our breath away.
Sweetie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 14:51   #616
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: Holandia

zimno i deszczowo sie w NL zrobilo -pfuu
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 11:30   #617
witośka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 218
Dot.: Holandia

Mam pytanie do dziewczyn mieszkających w Holandii: moze orientujecie się jak wygladają u was ceny storczyków, cebul amarylisów i ogólnie kwiatów doniczkowych. zy są zbliżone do polskich cen, czy może tańsze? Bo słyszałam że storczyki kosztują 3-4 euro.
witośka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 12:31   #618
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: Holandia

nie mam zielonego pojecia
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 20:07   #619
Sejana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6
GG do Sejana
Dot.: Holandia

Witam wszystkich! Weszlam na ta strone przez przypadek szukajac dekoracji wnetrz i milo sie zdziwilam widzac to forum. Pewnie to nie przypadek-heheheh. Mieszkam w Holandii juz prawie 4 lata, starszy syn Pawel chodzi tu do szkoly a mlodszy Jeremy dopiero uczy sie chodzic-hihi. Tu jest moj dom i bardzo mnie to cieszy. Czasami mam wrazenie,ze nigdzie indziej nie moglabym mieszkac...dobrze sie tu czuje! Holendrzy to bardzo mily i uprzejmy narod...jedynie z takimi do tej pory mialam do czynienia! A wczoraj dostalismy nowiutkie mieszkanko...ech juz dzis bym sie przeprowadzila-hihi. Caluski!
Sejana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-22, 15:58   #620
onesweetfairy
Raczkowanie
 
Avatar onesweetfairy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: holandia
Wiadomości: 225
Dot.: Holandia

Witaj na forum Sejana,
milo czytac ze jestes zadowolona z pobytu tutaj...

a ja wlasnie mam watpliwosci i zastanawiam sie nad powrotem do PL, oczywiscie nie w trybie natychmiastowym ale jak skoncze szkole czyli za niecale 1.5 roku... rozstalam sie z moim holenderskim TZ-tem i w sumie oprocz szkoly nic mnie tu nie trzyma... ale jeszcze wiele sie moze wydarzyc... chcialbym bardzo znalesc normalna prace bo opieka nad dziecmi i sprzatanie nie jest tym co chce w zyciu robic...
tylko ze ze znalezieniem pracy to nie taka prosta sprawa... z tego co slysze na okolo... w kazdym badz razie probuje ulozyc sobie zycie na nowo... i mam wiele opcji...

pozdrowienia
onesweetfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 22:12   #621
Sejana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6
GG do Sejana
Dot.: Holandia

onesweetfairy witaj! Mam nadzieje,ze mimo wszystko znajdziesz swoje miesjce na ziemi...Wiesz tak czasem bywa,ze pewne sprawy z roznych powodow widzimy w czarnym kolorze! Daj sobie czas...a zobaczysz,ze sie sloneczko do Ciebie usmiechnie i moze akurat tu bedziesz szczesliwa! Caluski! A z parca to wszystko sie zmienia, powoli otwieraja coraz wiecej sektorow dla Nas, wiec pewnie bedzie szansa na znalezienie porzadnej pracy
Sejana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-23, 13:13   #622
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: Holandia

onesweetfairy- wszpolczuje z powodu rozstania,ale glowa do gory "Nie ma zlego co by na dobre nie wyszlo " . Wiem co czujesz ja sie tu tyle wymeczylam sprzataniami i babysittingiem i tez juz mi to bokiem wychodzilo,byly dni ze nie widzialam sensu zeby tu dluzej mieszkac,bylam czesto przygnebiona...ale ten czas przeszedl,dlugo to trwalo,ale znalazlam legalna prace i chodze do szkoly i jakos zaczelo coraz wiecej slonca w moim zyciu sie pojawiac
Nie ma dnia zebym nie tesknila za DOMEM (czyt. polska),nie ma dnia zeby mi przez mysl nie przeszlo moze jednak wrocic,z roku na rok odczuwam wieksza tesknote,ale to jest wlasnie cena ktora place za szczescie ktore mam tu. Kocham Holandie jaka jest. Glowa do gory,wszystko sie w swoim czasie ulozy
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 11:08   #623
onesweetfairy
Raczkowanie
 
Avatar onesweetfairy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: holandia
Wiadomości: 225
Dot.: Holandia

dzieki dziewczyny...
dziwnym trafem wszystko bardzo szybko zaczyna sie ukladac, znalazlam fajne mieszkanie i niedlugo sie przeprowadzam, przyjaciele i znajomi oferuja swoja pomoc, z moim ex-TZ-em dobrze sie dogadujemy, tez mi chetnie pomoze..
decyzje o rozstaniu podejlismy wspolnie i obydwoje juz sie dusilismy w tym zwiazku takze jest to dla nas w pewnym sensie ulga.. no tylko ze sie do siebie przezwyczailismy, zbudowalismy dom itd.
ale masz racje sky1980 "nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo" tez mam takie podejcie do zycia wiec jestem pewna ze wszystko sie ulozy...

dziekuje za cieple slowa i pozdrawiam
onesweetfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 17:54   #624
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: Holandia

hej, no to super,ze nie siedzisz sama i sie zalamujesz Tak powinnysmy zawsze robic-Zycze powodzenia w nowych przedsiewzieciach
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-25, 00:20   #625
kees26
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 504
Dot.: Holandia

Witajcie Dziewczyny.

Chcialabym Wam sie poradzic, bo mam problem . Jestem w Holandii wraz ze TZem juz od 3,5 roku. Pracujemy wciaz w tym samym miejscu- TZ w kuchni w bardzo fajnej restauracji, a ja zajmuje sie corka wlascicieli owej restauracji (tak nam sie to idealnie zlozylo).
Chodzi o to, ze mamy juz dosc, ale musimy tu jeszcze troche posiedziec, zbieramy fundusze na umeblowanie mieszkania w Polsce.

Dziewczyny, ja juz nie daje tu rady-dziecko, ktorym sie zajmuje jest bardzo rozpieszczone, rodzice pozwalaja malej doslownie na WSZYSTKO na co ona ma ochote . Moje proby wychowawcze, ktore mialy zrobic z dziewczynki normalne dziecko, ktore slucha starszych, spelzly na niczym. Dodam, ze czesto pracuje po 15 godzin, siedzac z nia do 2,3 w nocy!!!! (wiadomo-rodzice restauratorzy)

Zaczynam wariowac bedac opiekunka tego dziecka, bo coraz czesciej zdarza jej sie wpadac w histerie, jesli nie sa spelniane jej makabryczne zadania.
Wszyscy, ktorzy ja znaja twierdza, ze mam niesamowita cierpliowc (nawet nauczycielki z przedszkola), ale niestety ta moja cierpliowsc juz sie skonczyla.

Ale sie rozpisalam a mialam sie tylko poradzic (no, ale chcialam Wam przedstawic jak wyglada moja sytuacja).Chodzi o to, czy warto nam teraz szukac innej pracy na te pare miesiecy czy jeszcze sie przemeczyc? Wiem, ze w Holandii bardzo ciezko znalezc prace, w wiekszosci jestesmy skazane na babysitting i sprzatanie....

Wiem tez, ze i mnie i mojego TZ stac na duzo wiecej-znam swietnie angielski, podstawy holenderskiego, studiuje w Polsce, komputer, doswiadczenie w pracach biurowych w PL, TZ jest kucharzem, fotografem, zlota raczka i informatykiem w jednym i co?....po tylu latach caly czas na czarno praujemy a tyle dla tej rodziny zrobilismy.

Ale Wam sie zale, ale naprawde nie chce juz zadreczac TZ, ktoremu i tak juz glowa puchnie od tych rozmyslan.

Pozdrawiam Was kochane i przepraszam za swoje wywody i zale, ale jest mi to teraz potrzebne....cmok
kees26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 21:07   #626
Sejana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6
GG do Sejana
Dot.: Holandia

Ale tu cicho....Czyzby wszystkie panie wyjechaly na swieta do polski?
Sejana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 09:58   #627
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: Holandia

ja niestety nie i co gorsza musze w nie pracowac....

a jak inne wizazanki spedzaja swieta? jedziecie do PL?
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 15:34   #628
lapochka81
Raczkowanie
 
Avatar lapochka81
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 412
Dot.: Holandia

Hej! Ja na szczescie jade w Wielki Piatek. W szkole mamy troche wolnego, ale i tak troche opuszcze. Ciesze sie niezmiernie, bo bardzo lubie atmosfere Swiat Wielkanocnych no a w Holandii to ich sie w ogole jakos szczegolnie nie obchodzi. W kazdym razie - udalo mi sie w tym roku. Pozniej nigdy nie wiadomo - praca i obowiazki. Tego nie da sie przeskoczyc. Life is life. Zycze wszystkim dziewczynom w Holandii radosnych, pogodnych Swiat Wielkanocy - czy to w Holandii czy w Polsce. Pozdrawiam Basia
lapochka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 20:15   #629
onesweetfairy
Raczkowanie
 
Avatar onesweetfairy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: holandia
Wiadomości: 225
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez kees26 Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny.

Chcialabym Wam sie poradzic, bo mam problem . Jestem w Holandii wraz ze TZem juz od 3,5 roku. Pracujemy wciaz w tym samym miejscu- TZ w kuchni w bardzo fajnej restauracji, a ja zajmuje sie corka wlascicieli owej restauracji (tak nam sie to idealnie zlozylo).
Chodzi o to, ze mamy juz dosc, ale musimy tu jeszcze troche posiedziec, zbieramy fundusze na umeblowanie mieszkania w Polsce.

Dziewczyny, ja juz nie daje tu rady-dziecko, ktorym sie zajmuje jest bardzo rozpieszczone, rodzice pozwalaja malej doslownie na WSZYSTKO na co ona ma ochote . Moje proby wychowawcze, ktore mialy zrobic z dziewczynki normalne dziecko, ktore slucha starszych, spelzly na niczym. Dodam, ze czesto pracuje po 15 godzin, siedzac z nia do 2,3 w nocy!!!! (wiadomo-rodzice restauratorzy)

Zaczynam wariowac bedac opiekunka tego dziecka, bo coraz czesciej zdarza jej sie wpadac w histerie, jesli nie sa spelniane jej makabryczne zadania.
Wszyscy, ktorzy ja znaja twierdza, ze mam niesamowita cierpliowc (nawet nauczycielki z przedszkola), ale niestety ta moja cierpliowsc juz sie skonczyla.

Ale sie rozpisalam a mialam sie tylko poradzic (no, ale chcialam Wam przedstawic jak wyglada moja sytuacja).Chodzi o to, czy warto nam teraz szukac innej pracy na te pare miesiecy czy jeszcze sie przemeczyc? Wiem, ze w Holandii bardzo ciezko znalezc prace, w wiekszosci jestesmy skazane na babysitting i sprzatanie....

Wiem tez, ze i mnie i mojego TZ stac na duzo wiecej-znam swietnie angielski, podstawy holenderskiego, studiuje w Polsce, komputer, doswiadczenie w pracach biurowych w PL, TZ jest kucharzem, fotografem, zlota raczka i informatykiem w jednym i co?....po tylu latach caly czas na czarno praujemy a tyle dla tej rodziny zrobilismy.

Ale Wam sie zale, ale naprawde nie chce juz zadreczac TZ, ktoremu i tak juz glowa puchnie od tych rozmyslan.

Pozdrawiam Was kochane i przepraszam za swoje wywody i zale, ale jest mi to teraz potrzebne....cmok
ciezko cos poradzic, jezeli to jest tyko kilka miesiecy to mysle ze wytrzymasz ale jak dluzej to moze warto (intensywnie) rozgladac sie za czyms innym i jak cos znajdziecie to BYE BYE rozpieszczonej malej holednerce
jak masz sie meczyc to uciekaj, zwlaszcza ze napisalas ze obydwoje jestescie wyksztalceni i mozecie wykonywac przerozna prace...

w kazdym badz razie zycze powodzenia...
onesweetfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 20:25   #630
bafio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 4
Dot.: Holandia

hej!!!!Witam wszystkie holenderskie wizazanki )))) Mieszkalam w Holandii ponad rok ze swoim bylym chlopakiem a aktualnie studiuje w Polsce i odwiedzam tej kraj 2 razy do roku....... fajnie, ze jest Was tu troche..... a moze ktoras z okolic hoopdorp????/harlem bo tam zazwyczaj mieszkam pozdrawiam
bafio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-19 13:29:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.