Zmiana tabletek - zbiorczy! - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-18, 10:23   #691
chocolate1994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez highhope Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę o odpowiedź:
Zmienilam tabletki z Atywi na Asubtele.Po 7dniowej przerwie wzielam nowe tabl. i biore je juz 6dni i dzis kochalam sie z chlopakiem,ale nie do konca bo byl to stos. przerywany.(a slyszalam ze na poczatku brania nowych tabletek trzeba uwazac?)Moje pytanie brzmi: czy przy zmianie tabletek powinnismy sie dodatkowo zabezpieczac? Czy mam sie teraz czego obawiac mimo ze nie skonczyl w srodku?
Nawet przy zmianie tabletek, należy zachować ciągłość (bez przerw w braniu). Jeżeli chodzi o zachowanie bezpieczeństwa to tak jakbyś zaczynała brać kolejny blister, tyle że inne tabletki. Jeżeli Atywia ma 7 dniową przerwę, a Asubtele zaczęłaś brać 8 dnia, to ciągłość powinna być zachowana. Zwykle lekarze radzą odczekać 7 dni dla bezpieczeństwa. Nigdy wcześniej nie przyjmowałam tabltetek i przy moim 1 blistrze kochałam się bez zabezpieczenia 5 dnia i w ciąży nie jestem Mimo to radzę Ci prosić o tabletki, które mają 4 dniową przerwę (4 tabletki placebo), mój lekarz mówi, że są bezpieczniejsze. Mają też mniejszą zawartość hormonów, więc jest to lepsze dla organizmu. Jeżeli chodzi o stosunek przerywany to ogólnie nie polecam, bo nie musi dojść do wytrysku w środku aby zajść w ciąże. Zanim nastąpi wytrysk w wydzielinie mogą być plemniki. Jednak w Twoim przypadku, nie przejmowałabym się aż tak bardzo.
chocolate1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 11:54   #692
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez chocolate1994 Pokaż wiadomość
Nawet przy zmianie tabletek, należy zachować ciągłość (bez przerw w braniu). Jeżeli chodzi o zachowanie bezpieczeństwa to tak jakbyś zaczynała brać kolejny blister, tyle że inne tabletki. Jeżeli Atywia ma 7 dniową przerwę, a Asubtele zaczęłaś brać 8 dnia, to ciągłość powinna być zachowana. Zwykle lekarze radzą odczekać 7 dni dla bezpieczeństwa. Nigdy wcześniej nie przyjmowałam tabltetek i przy moim 1 blistrze kochałam się bez zabezpieczenia 5 dnia i w ciąży nie jestem Mimo to radzę Ci prosić o tabletki, które mają 4 dniową przerwę (4 tabletki placebo), mój lekarz mówi, że są bezpieczniejsze. Mają też mniejszą zawartość hormonów, więc jest to lepsze dla organizmu. Jeżeli chodzi o stosunek przerywany to ogólnie nie polecam, bo nie musi dojść do wytrysku w środku aby zajść w ciąże. Zanim nastąpi wytrysk w wydzielinie mogą być plemniki. Jednak w Twoim przypadku, nie przejmowałabym się aż tak bardzo.
Musiałam. NIE SĄ BEZPIECZNIEJSZE, a tabletki dobiera lekarz, a nie się o nie prosi .
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 12:36   #693
highhope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 166
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

tak Atywia ma 7 dniowa i Asubtele zaczelam 8 dnia. Mam nadzieje,ze masz racje i nie mam sie czego bac szczegolnie,ze Asubtela jest podobna w skladzie do Atywi..
highhope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 14:45   #694
Fidza
Raczkowanie
 
Avatar Fidza
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 87
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Dziewczyny zmieniłam Vibin Mini na Evrę, a mianowicie. Chciałam kontynuować branie tabletek ale skutki uboczne były tak silne że się nie dało, a więc po 7 dniach przerwy przyjęłam pierwszą tabletkę i tu nastąpiły drgawki itd. udałam się do mojej pani ginekolog i kazała mi przykleić plaster następnego dnia. Teraz moje pytanie , czy przy przyklejeniu drugiego plastra jestem już bezpieczna ?
__________________
Wzrost : 168cm
74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60

Odchudzanie
Udo:58cm -> 54 cm
łydka :34 cm
biodra:95 cm -> 92 cm
talia: 70 cm --> 67 cm

Fidza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 19:07   #695
faza_delta
Raczkowanie
 
Avatar faza_delta
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 48
Z Yaz na Diane - pomocy!

Witam,
proszę pilnie o wytłumaczenie jednej kwestii, gdyż chyba źle zrozumiałam lekarza - dotychczas brałam Yaz, jednak muszę na pół roku przejść na Diane. Jednak teraz, gdy czytam ulotkę Diane nie wiem, czy dobrze postąpiłam - ostatnie opakowanie Yaz wzięłam normalnie - 24 jasnoróżowe tabletki z subst. czynną oraz 4 białe placebo. Czy miałam brać te placebo czy od razu po 24 jasnoróżowych wziąć Diane? Dziś powinnam zacząć nowe opakowanie Yaz, wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę placebo. Czy mogę zacząć Diane czy z powodu tego błędu (jeśli był to błąd) muszę wziąć jeszcze kolejne opakowanie Yaz bez tabletek placebo i wtedy od razu Diane? Z góry przepraszam za chaotyczną wypowiedź i proszę o pomoc bo jest to dla mnie bardzo ważne.

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Z ulotki "Zaleca się rozpoczęcie przyjmowania leku Diane-35 w 1. dniu po przyjęciu ostatniej tabletki zawierającej substancje czynne poprzedniego złożonego doustnego środka antykoncepcyjnego, jednak nie później niż w 1. dniu po zwykłej przerwie w stosowaniu tabletek zawierających substancje czynne lub placebo poprzedniego złożonego doustnego środka antykoncepcyjnego" - jak to mam rozumieć? Miałam brać te placebo Yaz czy od razu Diane?
__________________

I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am


faza_delta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 07:33   #696
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Z Yaz na Diane - pomocy!

Cytat:
Napisane przez faza_delta Pokaż wiadomość
Witam,
proszę pilnie o wytłumaczenie jednej kwestii, gdyż chyba źle zrozumiałam lekarza - dotychczas brałam Yaz, jednak muszę na pół roku przejść na Diane. Jednak teraz, gdy czytam ulotkę Diane nie wiem, czy dobrze postąpiłam - ostatnie opakowanie Yaz wzięłam normalnie - 24 jasnoróżowe tabletki z subst. czynną oraz 4 białe placebo. Czy miałam brać te placebo czy od razu po 24 jasnoróżowych wziąć Diane? Dziś powinnam zacząć nowe opakowanie Yaz, wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę placebo. Czy mogę zacząć Diane czy z powodu tego błędu (jeśli był to błąd) muszę wziąć jeszcze kolejne opakowanie Yaz bez tabletek placebo i wtedy od razu Diane? Z góry przepraszam za chaotyczną wypowiedź i proszę o pomoc bo jest to dla mnie bardzo ważne.

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Z ulotki "Zaleca się rozpoczęcie przyjmowania leku Diane-35 w 1. dniu po przyjęciu ostatniej tabletki zawierającej substancje czynne poprzedniego złożonego doustnego środka antykoncepcyjnego, jednak nie później niż w 1. dniu po zwykłej przerwie w stosowaniu tabletek zawierających substancje czynne lub placebo poprzedniego złożonego doustnego środka antykoncepcyjnego" - jak to mam rozumieć? Miałam brać te placebo Yaz czy od razu Diane?
Przechodzisz ze słabszych tabletek na mocniejsze, możesz więc wykonać dowolny manewr. Możesz połączyć opakowania (czyli nie bierzesz placebo) lub zacząć brać Diane-35 po zakończeniu brania placebo. I jedna i druga metoda jest jak najbardziej prawidłowa Chodzi tylko o to, by nie wydłużać przerwy na krwawienie z odstawienia.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 12:25   #697
faza_delta
Raczkowanie
 
Avatar faza_delta
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 48
Dot.: Z Yaz na Diane - pomocy!

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Przechodzisz ze słabszych tabletek na mocniejsze, możesz więc wykonać dowolny manewr. Możesz połączyć opakowania (czyli nie bierzesz placebo) lub zacząć brać Diane-35 po zakończeniu brania placebo. I jedna i druga metoda jest jak najbardziej prawidłowa Chodzi tylko o to, by nie wydłużać przerwy na krwawienie z odstawienia.
Bardzo dziękuję, teraz jestem spokojniejsza
__________________

I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am


faza_delta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-16, 10:31   #698
Effervescing Elephant
Zadomowienie
 
Avatar Effervescing Elephant
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 375
pokrzywka- zmiana tabletek

Tabletki Naraya biorę od 1,5 roku. Od pewnego czasu męczyła mnie pokrzywka- większa lub mniejsza. Niekiedy była to lekka wysypka na twarzy, innym razem większe bąble pokrzywkowe. Ostatnio ponownie pojawiło mi się wiele bąbli oraz rozległe swędzące plamy na stopach, łydkach i udach. Po raz kolejny udałam się do dermatologa, który tym razem parokrotnie mnie zapytał, czy nie wiążę powstawania pokrzywki z tabletkami antykoncepcyjnymi. Kiedy tak mocniej o tym pomyślałam, to faktycznie problemy z pokrzywką zaczęły się tego lata, kiedy zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne, wcześniej ich nie miałam. W międzyczasie wykluczyłam już chyba wszystkie inne możliwe przyczyny- uczulenia, nadwrażliwość na środki chemiczne, zmianę temperatury, pasożyty.. Miałam dużo czasu na obserwację i niczego nie wiążę z powstawaniem pokrzywki. Wydawała się zupełnie bez powodu.

Po ostatniej wizycie u dermatologa mam zamiar spróbować zmienić tabletki. I tutaj mam prośbę do Was. Jaka to powinna być zmiana? Na jakie tabletki? Wiem, że poszczególne tabletki się od siebie różnią. Oczywiście pójdę do ginekologa, ale chcę się udać z pewną wiedzą, bo jednak już wielokrotnie bagatelizowano moje problemy.

Chcę jeszcze dodać, że mam bardzo wrażliwą skórę i często "coś mi się dzieje", więc przez długo myślałam, że źle reaguję na mydło/żel pod prysznic lub inne tego typu błahostki.
Effervescing Elephant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 17:28   #699
asialll
Raczkowanie
 
Avatar asialll
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: piotrków tryb.
Wiadomości: 375
Plamienia a kontynuacja antykoncepcji

Witam, proszę o porade co mam zrobić, jestem w trakcie trzeciego opakowania tabletek Naraya Plus przez pierwsze opakowania cały czas miałam silne plamienia prawie krwawienia, ustały one podczas okresu z odstawienia w czase przerwy podczas drugiego opakowania wszystko było ok ale zapomniałam tabl jednej i nie robiłam przerwy tylko połączyłam drugie opak z trzecim, od 10 tabl znów zaczęły się plamienia. Ostatnio będąc u gina zmienił mi tabl na Madinette ponieważ przy tych toche zle się czuje i spadło mi libido i zalecił bym nie rbiła przerwy po Narai tylko wziela od razu Madinette ale zapomniałam mu dodac że juz miesiac temu nie robiłam przerwy. Co mam zrobić?
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/a36f317b2e.png

Najszczęśliwsza mama na świecie! Aleksander 09.03.2014
asialll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 20:55   #700
lenusek
Raczkowanie
 
Avatar lenusek
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 470
GG do lenusek
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cześć, byłam dziś u gin przepisała mi Artillę. Obiecnie biorę Daylette, jak powinna nastąpić zmiana? 24.01 kończy mi się opakowanie daylette, które są 24+4 czy Artillę powinnam wziąć 25, tym samym robiąc przerwę, czy nie robić jej? szczerze mówiąc, wolałabym ja zrobić, bo jestem przyzwyczajona do zmieniana opakowania w niedzielę.
__________________
Przepraszam za wszelkie błędy, mój komputer jest jak kobieta, miewa swoje fochy.
lenusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 07:38   #701
ewa 81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 245
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

stosowanie leku Artilla można rozpocząć od razu następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki z poprzedniego opakowania (oznacza to brak przerwy w stosowaniu tabletek). Jeśli poprzednie opakowanie zawiera również tabletki bez substancji czynnej, stosowanie Artilla można rozpocząć kolejnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki zawierającej substancję czynną (w razie wątpliwości, które tabletki zawierają substancję czynną, należy poradzić się lekarza lub farmaceuty). Stosowanie tabletek można rozpocząć również później, ale nie później niż następnego dnia po przerwie w stosowaniu poprzedniego środka antykoncepcyjnego (lub po przyjęciu ostatniej tabletki poprzedniego środka antykoncepcyjnego nie zawierającej substancji czynnej).

Tabletki mają taką samą zawartość ee 0,02 możesz więc zrobić przerwę i będzie ok jednak ulotka "zaleca " zmianę po ostatniej tab.aktywnej . .Mój gin twierdzi że przy zmianie tabletek najlepiej nie robić przerwy tylko połączyć op ,że tak jest podobno najpewniej
ewa 81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-13, 23:08   #702
lenusek
Raczkowanie
 
Avatar lenusek
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 470
GG do lenusek
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

ale moge zrobic przerwe i itak bede bezpieczna ?
__________________
Przepraszam za wszelkie błędy, mój komputer jest jak kobieta, miewa swoje fochy.
lenusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 07:27   #703
ewa 81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 245
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

z 0.2ee na 0.2ee

- bez przerwy
- 1 dnia krwawienia
- po 7 dniowej przerwie
w przypadku zmiany tabletek o takim samym stężeniu estrogenu można spokojnie zrobić przerwę i będzie ok
albo nie robić przerwy, albo gdy wystąpi krwawienie

Edytowane przez ewa 81
Czas edycji: 2015-01-14 o 19:39
ewa 81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 07:36   #704
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez lenusek Pokaż wiadomość
ale moge zrobic przerwe i itak bede bezpieczna ?
Jeśli nie chcesz zmienić dnia przyjmowania tabletek, śmiało możesz brać nowy preparat po przyjęciu 4 tabletek placebo z daylette. Nie stracisz ochrony antykoncepcyjnej.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 18:33   #705
lenusek
Raczkowanie
 
Avatar lenusek
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 470
GG do lenusek
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

quench, dzięki O to mi właśnie chodziło
__________________
Przepraszam za wszelkie błędy, mój komputer jest jak kobieta, miewa swoje fochy.
lenusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 15:05   #706
asialll
Raczkowanie
 
Avatar asialll
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: piotrków tryb.
Wiadomości: 375
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Dziewczyny pomóżcie, zapomniałam drugiej tabletki w pierwszym tygodniu opakowania Madinette wziłam ją na drugi dzień(ogólnie to trzecie opakowania po porodzie), czartą natomiast po 2-3 godzinach zwymiotowałam, wczoraj dokończyłam opakowanie i się zastanawiam czy robić przerwe normalnie czy może kontunuować i wtedy antykoncepcja jest zachowana?
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/a36f317b2e.png

Najszczęśliwsza mama na świecie! Aleksander 09.03.2014
asialll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 12:12   #707
51eb7b1acd47bd33c5c16690ed8ee2bace5a6d43_5e96409a7b024
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 133
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Dziewczyny mam pytanie!

Zmieniam tabletki Daylette na Belara. Ginekolog powiedziała żeby wziąć pierwszą pigułkę Belary od razu po 24 tabletkach aktywnych Daylette ( ominąć 4 tabletki placebo)
Ale w ultoce jest napisane:
"Pierwszą tabletkę leku Belara należy zażyć w nastepnym dniu po zwykłej przerwie w przyjmowaniu tabletek,lub w nastepnym dniu po przyjęciu ostatniej tabletki placebo uprzednio stosowanego złożonego hormonalnego środka antykoncepcyjnego."

Nie wiem co teraz zrobić, byłabym wdzięczna gdybyście mi doradziły
51eb7b1acd47bd33c5c16690ed8ee2bace5a6d43_5e96409a7b024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 14:56   #708
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

[1=51eb7b1acd47bd33c5c1669 0ed8ee2bace5a6d43_5e96409 a7b024;50164941]Dziewczyny mam pytanie!

Zmieniam tabletki Daylette na Belara. Ginekolog powiedziała żeby wziąć pierwszą pigułkę Belary od razu po 24 tabletkach aktywnych Daylette ( ominąć 4 tabletki placebo)
Ale w ultoce jest napisane:
"Pierwszą tabletkę leku Belara należy zażyć w nastepnym dniu po zwykłej przerwie w przyjmowaniu tabletek,lub w nastepnym dniu po przyjęciu ostatniej tabletki placebo uprzednio stosowanego złożonego hormonalnego środka antykoncepcyjnego."

Nie wiem co teraz zrobić, byłabym wdzięczna gdybyście mi doradziły[/QUOTE]
Oba sposoby w tym przypadku są poprawne.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 22:59   #709
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Witam wszystkich. Mam następujący problem. Brałam Qlaire ale ciągle miałam plemienia i dziwnie wypadało krwawienie ( raz po 26 dniach raz po 33) dlatego mój lekarz przepisał mi Ovulan. Mam go zacząć brać w pierwszy dzień krwawienia, acz ono nie nastąpiło po skończeniu opakowania Q. Czekam już ponad tydzień i nic. Podbrzusze boli mnie już od tygodnia jak na okres a tu nic. Czy miał tak ktoś??
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-11, 17:58   #710
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Mam następujący problem. Brałam Qlaire ale ciągle miałam plemienia i dziwnie wypadało krwawienie ( raz po 26 dniach raz po 33) dlatego mój lekarz przepisał mi Ovulan. Mam go zacząć brać w pierwszy dzień krwawienia, acz ono nie nastąpiło po skończeniu opakowania Q. Czekam już ponad tydzień i nic. Podbrzusze boli mnie już od tygodnia jak na okres a tu nic. Czy miał tak ktoś??
Dość dziwne, ale po prostu cierpliwie czekaj na krwawienie i rozpocznij nowe tabletki. Nie zapomnij o dodatkowym zabezpieczeniu
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 14:16   #711
Del
Wtajemniczenie
 
Avatar Del
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wreszcie Gdańsk :)
Wiadomości: 2 365
GG do Del
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Witam,

to i ja poproszę o pomoc
Od dłuższego czasu biorę YAZ. Dziś Pani w aptece powiedziała mi że ma tańszy odpowiednik (a ja taki zgredek na to poszłam), więc wzięłam Yasminelle. Tylko że w domu zobaczyłam że owszem ten sam skład, ale yaz ma tabletek 24+4, a yasminelle 21+7.
I teraz pytanie dziś skończyły mi się aktywne tabletki z yazu więc czy mogę zacząć 4 dniową przerwę, potem zacząć brać te nieszczęsne yasminelle 21 tabletek i zrobić przerwę i z pokorą wrócić do yazu? Tylko pytanie jak długa przerwa miedzy yasminelle a powrotem yazu 4 czy 7 dni?
__________________
Adoptuj ślicznego Kota


Edytowane przez Del
Czas edycji: 2015-03-13 o 14:35
Del jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 14:55   #712
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Del Pokaż wiadomość
Witam,

to i ja poproszę o pomoc
Od dłuższego czasu biorę YAZ. Dziś Pani w aptece powiedziała mi że ma tańszy odpowiednik (a ja taki zgredek na to poszłam), więc wzięłam Yasminelle. Tylko że w domu zobaczyłam że owszem ten sam skład, ale yaz ma tabletek 24+4, a yasminelle 21+7.
I teraz pytanie dziś skończyły mi się aktywne tabletki z yazu więc czy mogę zacząć 4 dniową przerwę, potem zacząć brać te nieszczęsne yasminelle 21 tabletek i zrobić przerwę i z pokorą wrócić do yazu? Tylko pytanie jak długa przerwa miedzy yasminelle a powrotem yazu 4 czy 7 dni?
Tak, po przerwie 4-dniowej możesz zacząć brać Yasminelle, później po 7-dniowej znowu Yaz.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 15:04   #713
Del
Wtajemniczenie
 
Avatar Del
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wreszcie Gdańsk :)
Wiadomości: 2 365
GG do Del
Dot.: Zmiana tabletek - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Tak, po przerwie 4-dniowej możesz zacząć brać Yasminelle, później po 7-dniowej znowu Yaz.
Dziękuję bardzo nie byłam pewna co do długości tej drugiej dlatego wolałam się podpytać .
__________________
Adoptuj ślicznego Kota

Del jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 16:51   #714
klara1233
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 39
zmiana tabletek na inne i dość głupi problem

Od dwóch lat biore Naraya plus ze względu na to że nadal mam obfite krwawienia i mam anemie (co mnie troche wymęcza) postanowiłam z lekarzem zmienić tabletki na takie co mi je zmiejsza wiec ginekolog zapisala mi tabletki jeanine..
mam je brac bez robienia 7dniowej przerwy kończe opakowanie naraya i zaczynam od razu nowe ALE moje pytanie skoro zawsze pierwsza tabletke biorę we wtorek i w naraya sama sobie naklejałam dni tygodnia i pierwsza tabletka to byl wtorek a w tych nowych dni tyg są same wypisane i pierwsza tabletka to niedziela...czyli skoro zaczynam zawsze we wtorek to biore ta wtorkowa (czyli 3 tabletke z blistra) a te dwie pierwsze połykam na końcu jako 20 i 21 tabletke tak?? serio może i głupie ale lepiej zapytac niz póżniej sie stresowac
klara1233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 16:47   #715
Makiza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2
Pomocy .! chce zmienić tabletki z kontracept na regulon

Mam pytanie chce zmienić tabletki z kontracept na regulon i nie wiem kiedy te nowe mam zacząć stosować czy od razu po zakończeniu ostatniego opakowania kontracept czy po 7 dniowej przerwie ? I czy przy stosowaniu nowego opakowania regulon antykoncepcja bedzie działać od razu ?
Makiza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 13:11   #716
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Pomocy .!

Pomocy! Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w ulotce! Poza tym nie można tak samemu zmieniać sobie tabletek - od tego jest ginekolog. Jakby to on zdecydował, że masz zmienić tabletki na Regulon na pewno nie zadawałabyś tu takich pytań. Takie samodzielne ingerencje są bardzo niebezpieczne!

Edytowane przez ananonda191
Czas edycji: 2015-06-09 o 13:13
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 13:29   #717
mikonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 18
Dot.: Pomocy .!

A tak w ogóle to skąd masz te tabletki skoro to na recepte jak przepisał lekarz to powinien powiedzieć jak stosować.... Takie testowanie nigdy dobrze się nie kończy!!!!
mikonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 14:01   #718
koperekewa
Przyczajenie
 
Avatar koperekewa
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 15
Dot.: Pomocy .!

Ja bym brała tak jak się kończy paczka i robisz przerwę
koperekewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 10:29   #719
Makiza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2
Dot.: Pomocy .!

Widzisz w tym problem że jestem za granica i nie moge teraz wrócić do polski bo plany mi sie zmienily a kolezanka miala przy sobie właśnie takie tabletki których akurat już nie używa . Wiec wole zmienić na te niż nie brać w ogóle ..
Makiza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 00:07   #720
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pomocy .!

Cytat:
Napisane przez koperekewa Pokaż wiadomość
Ja bym brała tak jak się kończy paczka i robisz przerwę
TY BYŚ BRAŁA jak nie masz pojęcia to najlepiej nie pisz

Najbezpieczniej jest zmienić tabletki, biorąc nowe w pierwszy dzień krwawienia z odstawienia. Wtedy ochrona będzie zachowana Nie ważne czy przechodzi się na tabletki mocniejsze/słabsze.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-17 10:01:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:10.