Português - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-11, 10:02   #1
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529

Português


Czy ktoś z Was uczy się języka portugalskiego ? Jaką wersję wolicie - europejską czy brazylijską ?
Sorry, że nie piszę po portugalsku, ale jak na razie to wolę w nim podczytywać i słuchać muzyki ;-)

Skąd wzięło się u Was upodobanie do tego języka ?


Ja uczę się hiszpańskiego już duuużo lat i tak ok. 2 lata temu zainteresowałam się portugalskim, nawet chodziłam przez jakiś czas na kurs Mam trochę materiałów do nauki, ale niestety czasu brakowało Postanowiłam to zmienić i zacząć od nowa Mi osobiście podoba się wersja brazylijska, jest wg mnie o wiele milsza dla ucha

Z jakich słowników korzystacie? Ja jak na razie głównie z tego -> http://www.wordreference.com/espt/ ale to dlatego, że znam hiszpański.
A może ktoś z Was posługuje się obydwoma językami ;>? Ja oceniam, że znając hiszpański nauka portugalskiego idzie duuużo łatwiej


Zapraszam do dyskusji


Jak będę się czuła pewniej, to sklecę coś po portugalsku
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 11:03   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Português

E bem usar um buscador ... - CLIQUE AQUI !
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 10:30   #3
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Português

hej! Ja sie ucze .Tzn powinnam. Tzn wciaz sie ucze. Chodzi o to , ze chodzilam na kurs, mialam prywatne lekcje i mam prywatnego nativ speakera(moj TZ jest portugalczykiem) Mimo to wciaz nie mowie plynnie, wciaz jestem poziom basic. Powod jest jeden. Eu estou pregisosa
powod mojej nauki jest jeden: portugalski TZ. Miezkamy w Polsce i raczej tu zostaniemy, ale nigdy nie wiadomo..Poza tym milo dogadac sie z rodzinka TZ,ktora pewnie niedlugo bedzie i moja rodzina
OFfTOPOWOszugar,bedzies z chodzic od pazdziernika do Demostenesa? Nie wiesz czy Magda wrocila? Czy znowu bedzie Alina? Ja chyba nie dam rady w tym semestrze, zaczynam specjalizacje. Chyba ze uda mi sie wykombinowac 1x w tyg. Zostaja pn i czw? I czy w ogole cos juz wiadomo?
bejinhos!
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 14:57   #4
eres
Rozeznanie
 
Avatar eres
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 938
Dot.: Português

Cytat:
Napisane przez Ally83 Pokaż wiadomość
.
A może ktoś z Was posługuje się obydwoma językami ;>? Ja oceniam, że znając hiszpański nauka portugalskiego idzie duuużo łatwiej
Niekoniecznie sie z toba zgodze. Znajac oba jezyki tudziez znajac jeden uczac sie drugiego, zdecydowanie latwiej jest ROZUMIEC jezyk, ktory staramy sie opanowac, zarowno jego struktury gramatyczne, jak tez slownictwo samo w sobie. Ale jest w tym wszystkim spory haczyk ... Hiszpanski i portugalski sa do siebie tak podobne, ze niezwykle latwo je ze soba "zmieszac", czasem roznica pomiedzy wyrazami to kwestia jednej literki. Bywa to niezwykle frustrujace.
__________________
And if I am a number, I'm infinity plus one ...
eres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 16:18   #5
lara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: road paved in gold
Wiadomości: 872
Dot.: Português

Cytat:
Napisane przez eres Pokaż wiadomość
Niekoniecznie sie z toba zgodze. Znajac oba jezyki tudziez znajac jeden uczac sie drugiego, zdecydowanie latwiej jest ROZUMIEC jezyk, ktory staramy sie opanowac, zarowno jego struktury gramatyczne, jak tez slownictwo samo w sobie. Ale jest w tym wszystkim spory haczyk ... Hiszpanski i portugalski sa do siebie tak podobne, ze niezwykle latwo je ze soba "zmieszac", czasem roznica pomiedzy wyrazami to kwestia jednej literki. Bywa to niezwykle frustrujace.
Popieram ja mam właśnie taką sytuację, znam nieźle () hiszpański i uczę się portugalskiego... przede wszystkim, brakuje mi motywacji: po co wkuwać słówka i odmiany, skoro i tak rozumiem niemal wszystko co jest napisane? (bo z rozumieniem ze słuchu niestety gorzej) A potem okazuje się, że mam problem ze skleceniem kilku zdań, bo zamiast od razu szukać portugalskich słówek, to ja przypominam sobie podobne hiszpańskie i próbuję je "przerobić" na właściwy język. Wiele bym dała za to, żeby przy nauce choć na chwilę zapomnieć o hiszpańskim przez to mam wrażenie, o ile nie pewność, że port. nigdy się porządnie nie nauczę

Za to mam wrażenie, że w drugą stronę jest łatwiej, bo odchodzi problem wymowy - moim zdaniem w hiszpańskim jest o niebo prostsza.

Edytowane przez lara
Czas edycji: 2008-09-12 o 16:28 Powód: lit.
lara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 16:49   #6
eres
Rozeznanie
 
Avatar eres
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 938
Dot.: Português

Cytat:
Napisane przez lara Pokaż wiadomość
Za to mam wrażenie, że w drugą stronę jest łatwiej, bo odchodzi problem wymowy - moim zdaniem w hiszpańskim jest o niebo prostsza.
Zgadzam sie.
__________________
And if I am a number, I'm infinity plus one ...
eres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 20:08   #7
scatty princess
Zadomowienie
 
Avatar scatty princess
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 350
Dot.: Português

Cytat:
Napisane przez moriam Pokaż wiadomość
hej! Ja sie ucze .Tzn powinnam. Tzn wciaz sie ucze. Chodzi o to , ze chodzilam na kurs, mialam prywatne lekcje i mam prywatnego nativ speakera(moj TZ jest portugalczykiem) Mimo to wciaz nie mowie plynnie, wciaz jestem poziom basic. Powod jest jeden. Eu estou pregisosa
powod mojej nauki jest jeden: portugalski TZ. Miezkamy w Polsce i raczej tu zostaniemy, ale nigdy nie wiadomo..Poza tym milo dogadac sie z rodzinka TZ,ktora pewnie niedlugo bedzie i moja rodzina
OFfTOPOWOszugar,bedzies z chodzic od pazdziernika do Demostenesa? Nie wiesz czy Magda wrocila? Czy znowu bedzie Alina? Ja chyba nie dam rady w tym semestrze, zaczynam specjalizacje. Chyba ze uda mi sie wykombinowac 1x w tyg. Zostaja pn i czw? I czy w ogole cos juz wiadomo?
bejinhos!
a moglabys cos wiecej napisac o demostenesie ?? moze byc na pw znalazlam ich oferte dzis na necie, ale nawet nie maja cennika. I jakas taka niepewna mi sie wydaje. Prosze o info

chcialabym od pazdziernika zaczac 3 jezyk i wlasnie ciagle nie moge wybrac miedzy portugalskim a wloskim... Jak myslicie?
scatty princess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-23, 19:17   #8
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Português

Cytat:
Napisane przez scatty princess Pokaż wiadomość
a moglabys cos wiecej napisac o demostenesie ?? moze byc na pw znalazlam ich oferte dzis na necie, ale nawet nie maja cennika. I jakas taka niepewna mi sie wydaje. Prosze o info
My chodzimy tam 3 rok, portugalskiego uczą filolożki z tytułem doktora Uniwersytetu, hiszpańskiego zresztą też, plus oczywiście native speakers. Jest to jedna z najpewniejszych szkół we Wrocku, więc nie wiem skąd Ci się wzięło, że jest niepewna. Cennika na stronie nie ma, bo w zależności od poziomu, grupy, studiów, wieku są zniżki i rabaty, wiec cena ustalana jest bardziej indywidualnie.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 20:06   #9
scatty princess
Zadomowienie
 
Avatar scatty princess
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 350
Dot.: Português

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
My chodzimy tam 3 rok, portugalskiego uczą filolożki z tytułem doktora Uniwersytetu, hiszpańskiego zresztą też, plus oczywiście native speakers. Jest to jedna z najpewniejszych szkół we Wrocku, więc nie wiem skąd Ci się wzięło, że jest niepewna. Cennika na stronie nie ma, bo w zależności od poziomu, grupy, studiów, wieku są zniżki i rabaty, wiec cena ustalana jest bardziej indywidualnie.
hm... poziom podstawowy, studia techniczne, 20 lat... moglabys mi chociaz "tak na oko" rzucic cena? bo nie wiem czy warto sobie tym zawracac glowe...
scatty princess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 07:09   #10
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Português

Cytat:
Napisane przez scatty princess Pokaż wiadomość
hm... poziom podstawowy, studia techniczne, 20 lat... moglabys mi chociaz "tak na oko" rzucic cena? bo nie wiem czy warto sobie tym zawracac glowe...
Na oko to baba umarła. Za semestr 400 - 700 złotych.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 22:17   #11
MariposaAzul
Przyczajenie
 
Avatar MariposaAzul
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 11
Dot.: Português

zaczęłam uczyć się hiszpańskiego juz w liceum i z tego powodu wybrałam się na filologię iberyjską. kiedy pierwszy raz zajrzałam w swój plan myslałam że umrę! Portugalski? nie potrafiłam sobie tego wyobrazić jednak już po kilku tygodniach zajęć zaczęłam mówić po portugalsku. Na początku jest trudno bo większość słówek mylisz z hiszp z uwagi na to że są do siebie b podobne. podobnie jak język polski i czeski.
Z czasem bezwiednie rozróżniasz już dwa języki i płynne przejście z jednego na drugi nie stanowi problemu. Tak więc zachęcam do nauki i życzę pow0dzenia
MariposaAzul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-30, 22:16   #12
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: Português

A czy ktoś mógłby podrzucić jakieś linki, nazwy książek, pomocy naukowych, z których się można dobrze nauczyć? Żebym nie wydała pieniędzy w błoto, na jakiś beznadziejny samouczek, czy coś...
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 13:32   #13
pequenina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 40
Dot.: Português

Proponowałabym książki "portugues sem fronteiras", tylko że wszystko wytłumaczone po portugalsku i dla osoby, która zaczyna może to być dość trudne. To samo tyczy się Gramatica activa część 1 i 2. Wszystko fajnie wytłumaczone, tylko że po prostu po portugalsku. Jest jedna gramatyka po polsku autorstwa Ewy Łukaszyk, dla mnie koszmar, nigdy nie moglam danego zagadnienia z niej zrozumieć. Z tej samej serii jest są też testy (z nimi nie miałam do czynienia). Jeżeli chodzi o ćwiczenia to fajny jest dość nowy zbior ćwiczeń Edgarda, z tym tylko, że to poziom już bardziej zaawansowany. Radziłabym również szukać wydawnictw angielskojęzycznych. Dużo większa oferta niż polska.
Można również pokusić się o przejrzenie oferty Porto Editora, często ich książki można potem znaleźć w internecie, a wydawnictwo bardzo porządne, coś w rodzaju naszego PWN-u.

Zależy również jakiej wersji chcesz się uczyć. Podane przeze mnie tytuły odnoszą się do wersji kontynentalnej. O wersji brazylijskiej wypowiedzieć się nie mogę. Chociaż po reformie ortografii obie wersji się bardzo upodobnią.
pequenina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 18:34   #14
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: Português

Cytat:
Napisane przez pequenina Pokaż wiadomość
Proponowałabym książki "portugues sem fronteiras", tylko że wszystko wytłumaczone po portugalsku i dla osoby, która zaczyna może to być dość trudne. To samo tyczy się Gramatica activa część 1 i 2. Wszystko fajnie wytłumaczone, tylko że po prostu po portugalsku. Jest jedna gramatyka po polsku autorstwa Ewy Łukaszyk, dla mnie koszmar, nigdy nie moglam danego zagadnienia z niej zrozumieć. Z tej samej serii jest są też testy (z nimi nie miałam do czynienia). Jeżeli chodzi o ćwiczenia to fajny jest dość nowy zbior ćwiczeń Edgarda, z tym tylko, że to poziom już bardziej zaawansowany. Radziłabym również szukać wydawnictw angielskojęzycznych. Dużo większa oferta niż polska.
Można również pokusić się o przejrzenie oferty Porto Editora, często ich książki można potem znaleźć w internecie, a wydawnictwo bardzo porządne, coś w rodzaju naszego PWN-u.

Zależy również jakiej wersji chcesz się uczyć. Podane przeze mnie tytuły odnoszą się do wersji kontynentalnej. O wersji brazylijskiej wypowiedzieć się nie mogę. Chociaż po reformie ortografii obie wersji się bardzo upodobnią.
Dziękuję za pomoc!
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 12:48   #15
Lizzie0
Rozeznanie
 
Avatar Lizzie0
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 596
Dot.: Português

Nie chcę zakładać nowego wątku więc napiszę tu. Gdzie mogłabym znaleźć jakieś filmy albo seriale portugalskie (nie brazylijskie) z napisami portugalskimi, hiszpańskimi lub (co najmniej prawdopodobne ale zapytam) polskimi? Sama też poszukam ale zapytać nie zaszkodzi


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

Lizzie0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 12:58   #16
Italia_
Raczkowanie
 
Avatar Italia_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 363
Dot.: Português

Ja właśnie zaczęłam się uczyć portugalskiego z tego powodu, że podoba mi się akcent i wymowa. Niby z francuskiego niby angielskiego (odmiana amerykańska), portugalski jest bardzo fajnym językiem.
Od 4 lat uczę się hiszpanskiego i jestem pod wielkim wrazeniem, ile już wiem i ile już znam. Nawet nie wiem, dzięki czemu mam tak bogate słownictwo .
Natomiast od 2 lat zaczęłam uczyć się włoskiego, gdyż ten kraj od zawsze jest blisko mojego serca. Mam nadzieję, że w tym roku uda mi się podwyższyc poziom włoskiego.
Chcialabym zdawać maturę z wł i hiszp, ponieważ planuję zostać tłumaczem albo chociażby przewodnikiem czy rezydentem. Uwielbiam poznawać różne kultury.
Co do języków - uczę się ich sama, z różnych książek, stron internetowych bez pomocy nauczyciela. Nie mam tyle pieniędzy by pozwolić sobie na zajęcia dodatkowe

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Italia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 11:09   #17
9ae544c8ed618748ef1b3bf710ce6405c703bba9_5d8e948b3a8b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 720
Dot.: Português

Witam Chciałam się zapytać czy któraś z dziewczyn nie orientuje się czy gdzieś w Krakowie można brać lekcje portugalskiego, ale odmiany brazylijskiej? Albo może polecić jakieś książki z tą odmianą do samodzielnej nauki? Bardzo proszę o pomoc.
9ae544c8ed618748ef1b3bf710ce6405c703bba9_5d8e948b3a8b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 17:55   #18
Italia_
Raczkowanie
 
Avatar Italia_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 363
Dot.: Português

[1=9ae544c8ed618748ef1b3bf 710ce6405c703bba9_5d8e948 b3a8b4;47389940]Witam Chciałam się zapytać czy któraś z dziewczyn nie orientuje się czy gdzieś w Krakowie można brać lekcje portugalskiego, ale odmiany brazylijskiej? Albo może polecić jakieś książki z tą odmianą do samodzielnej nauki? Bardzo proszę o pomoc.[/QUOTE]

Cześć
Osobiście polecam książki wydawnictwa BUCHMANN, są przejrzyste łatwe do nauki. Najlepsze będzie nowe wydanie, chyba od 2008. Mam do włoskiego i hiszpańskiego i dużo z nich już umiem .
Polecam również JĘZYK PORTUGALSKI REPETYTORIUM OD A DO Z, autorstwa pani Ewy. Tam jest wszystko, bo akurat mam z tego wydawnictwa do języka włoskiego. Począwszy od alfabetu po nawet odmiany czasownikow nieregularnych.

Jesteś początkująca czy już gdzieś lub z czego uczyłaś się portugues ?

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

PS W REPETYTORIUM powinny być informację na temat odmiany brazylijskiej.

Mnie też podoba się ta odmiana
Wolę "bom dżija" od "bom dija" :P
Italia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 21:13   #19
9ae544c8ed618748ef1b3bf710ce6405c703bba9_5d8e948b3a8b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 720
Dot.: Português

Cytat:
Napisane przez Italia_ Pokaż wiadomość
Cześć
Osobiście polecam książki wydawnictwa BUCHMANN, są przejrzyste łatwe do nauki. Najlepsze będzie nowe wydanie, chyba od 2008. Mam do włoskiego i hiszpańskiego i dużo z nich już umiem .
Polecam również JĘZYK PORTUGALSKI REPETYTORIUM OD A DO Z, autorstwa pani Ewy. Tam jest wszystko, bo akurat mam z tego wydawnictwa do języka włoskiego. Począwszy od alfabetu po nawet odmiany czasownikow nieregularnych.

Jesteś początkująca czy już gdzieś lub z czego uczyłaś się portugues ?

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

PS W REPETYTORIUM powinny być informację na temat odmiany brazylijskiej.

Mnie też podoba się ta odmiana
Wolę "bom dżija" od "bom dija" :P
Kompletnie zapomniałam, że pisałam na tym wątku, teraz odkryłam go na nowo i zobaczyłam odpowiedź na moje pytanie. Dziękuję za polecenie książek, jak tylko znajdę się w księgarni to je przejrzę
Jestem totalnie początkująca, ostatnio korzystam z aplikacji na telefon, z której trochę się uczę, ale nie czarujmy się, ile można się z tego nauczyć? Same pojedyncze słówka i zwroty, choć na plus jest to, że słyszę od razu jak wypowiadać dane słowa.

Tak jest "bom dżija" zdecydowanie ładniejsze
9ae544c8ed618748ef1b3bf710ce6405c703bba9_5d8e948b3a8b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-15, 15:41   #20
Lizzie0
Rozeznanie
 
Avatar Lizzie0
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 596
Dot.: Português

Ktoś byłby chętny na wymianę emaili po portugalsku? moim drugim jezykiem na studiach jest właśnie ten język i muszę go podszkolić
__________________

Lizzie0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 16:53   #21
Italia_
Raczkowanie
 
Avatar Italia_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 363
Dot.: Português

Cytat:
Napisane przez Lizzie0 Pokaż wiadomość
Ktoś byłby chętny na wymianę emaili po portugalsku? moim drugim jezykiem na studiach jest właśnie ten język i muszę go podszkolić
A w jakim mieście studiujesz?
Italia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 00:23   #22
Lizzie0
Rozeznanie
 
Avatar Lizzie0
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 596
Dot.: Português

Cytat:
Napisane przez Italia_ Pokaż wiadomość
A w jakim mieście studiujesz?
Sosnowiec
__________________

Lizzie0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 07:34   #23
Italia_
Raczkowanie
 
Avatar Italia_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 363
Dot.: Português

Cytat:
Napisane przez Lizzie0 Pokaż wiadomość
Sosnowiec
Ah.. daleko.
Ale studiujesz jako filologie, czy jako dodatkowy język (fakultet) ?

Za bardzo Ci nie pomogę. Parę słów i tyle potrafię 😞
Italia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 07:53   #24
basiaWawa
Przyczajenie
 
Avatar basiaWawa
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 15
Dot.: Português

Jak ciężko jest się go nauczyć? Wyjeżdżam na cały rok akademicki do Portugalii i myślę czy będę w stanie chociażby ruszyć go z miejsca ?
basiaWawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 09:00   #25
Nataalie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 74
Dot.: Português

Zależy, czy umiesz jakikolwiek inny język romański. Jeśli tak, to wydaje mi się, że dość łatwo
Nataalie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 09:18   #26
Lizzie0
Rozeznanie
 
Avatar Lizzie0
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 596
Dot.: Português

Cytat:
Napisane przez Italia_ Pokaż wiadomość
Ah.. daleko.
Ale studiujesz jako filologie, czy jako dodatkowy język (fakultet) ?

Za bardzo Ci nie pomogę. Parę słów i tyle potrafię 😞
Dodatkowy. Jako filologia jest na UW, UJ i UAM chyba
__________________

Lizzie0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 11:08   #27
Italia_
Raczkowanie
 
Avatar Italia_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 363
Dot.: Português

Cytat:
Napisane przez Lizzie0 Pokaż wiadomość
Dodatkowy. Jako filologia jest na UW, UJ i UAM chyba
Warto wiedzieć. Jednak życzę Ci powodzenia. Pozdrawiam 😊
Italia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 20:46   #28
Katjusza19__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 41
Dot.: Português

Także uczę się portugalskiego, jako drugiego języka na filologii. Teoretycznie powinnam być na poziomie B1 (po 5 latach studiów z drugiego języka mamy być tak samo biegli jak z pierwszego ). W praktyce mówienie to koszmar w moim wypadku Teraz jeszcze wyjeżdżam na Erasmusa, gdzie nie będę mieć lektoratu Będę musiała wybłagać lekcje ze studentami filologii portugalskiej
__________________
"La donna a 15 anni scherza, a 20 brilla, a 25 ama, a 30 brama, a 35 sente, a 40 vuole e a 50 paga."
Katjusza19__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-18 21:46:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:28.