Z czego wynika niechęć do... clownów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-13, 15:25   #1
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Talking

Z czego wynika niechęć do... clownów?


Ten wątek ma trochę wspólnego z fobiami, ale musze go założyć, bo te clowny [ci clownowie.?] nie dają mi spokoju. Zrobiłam minisondę i spytałam kilku osób jaki jest ich stosunek do clownów i odpowiedź zawsze była w stylu: "o nie, nie cierpie ich?", "czy lubię clownów? oczywiście, że nie! jak można ich lubić?" itd. Dziwne. Hmm, ja tez ich nie znoszę, podobnie jak mimów. A Wy? Jestem ciekawa, czy tez czujecie taką niechęć? [z wątku o fobiach, widze, że raczej tak, ale tak właściwie - skąd się ona bierze?]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 15:26   #2
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

Dodam jeszcze, że w necie jest nawet taka strona, która zrzesza ludzi, którzy nienawidzą clownów, można sobie kupic koszulkę z napisem "I hate clowns"
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 15:33   #3
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

Ciekawe pytanie Ja też nie lubię clownów, a mimów wprost nie cierpię . W dzieciństwie nie doświadczyłam żadnego traumatycznego przeżycia, więc to nie o to chodzi
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 15:36   #4
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

No własnie ja też nie, jakby sie nad tym głębiej zastanwoić, to wlasciwie nie wiadomo skąd się to bierze, bo przecież często dzieci maja na przyjęciach urodzinowych clowna [no, może nie w Polsce] albo widzą go w cyrku i sie śmieją, cieszą, a potem jako dorośli ludzi nienawidza ich. Moja mama powiedziała, że nie znosi clownów, bo ją obrzydzają [ale tak naprawde nie wie dlaczego]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 15:39   #5
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

dla mnie jest w nich coś strasznego...ale to rzeczywiście ciekawe skąd biorą się takie dziwne lęki. pewnie w dużym stopniu dzięki telewizji
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 15:40   #6
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

Też nie miałam traumatycznych przeżyć, a clownów nie lubę od dziecka. Są przerażające, z tą białą skórą, wstrętnym uśmiechem i nieproporcjonalną figurą... Film "It" obejrzałam będąc nastolatką i tylko mnie to utwierdziło w obawie przed clownami

Nie wiem czemu musieliśmy importować ze Stanów te człekopodobne potwory, jakbyśmy nie mieli swojskich i sympatycznych pajacyków...
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 15:42   #7
monyaa
Rozeznanie
 
Avatar monyaa
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 581
Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

Nie lubię klaunów, ani żadnych cyrkowców, bo mi najzwyczajniej w świecie ich szkoda, że muszą jeździć po świecie i ciężko zarabiać pieniążki, mają takie złe warunki w przyczepach.
Poza tym nie lubię tych wszystkich sztuczek, nie bawi mnie to, a oni tak się wysilają.
I zawsze są ubrani w takie dziwne rzeczy, wyglądające na stare.

Po prostu szkoda mi ich...
monyaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-13, 15:44   #8
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

Ja po obejrzeniu "It" w dzieciństwie, już całkiem znienawidziłam tego typu przebierańców, do dzisiaj pamiętam ten film. W sumie coś w tym jest, w tej białej skórze, ciągłym zabawianiu wszystkich, takie irytujące wydurnianie się. A znowu mim irytuje mnie tym, że nic nie mówi, tylko robi głupi miny i udaje, że opiera się o ścianę której nie ma[te ruchy dłońmi] No i tez ta biała twarz i czarne getry, zgroza.
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 15:45   #9
tarakatatula
Rozeznanie
 
Avatar tarakatatula
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 511
Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

ja nic do nich nie mam procz wspolczucia ze musza robic z siebie takich debili
__________________
xyz
tarakatatula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 15:55   #10
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

Cytat:
Napisane przez Lovisa
No własnie ja też nie, jakby sie nad tym głębiej zastanwoić, to wlasciwie nie wiadomo skąd się to bierze, bo przecież często dzieci maja na przyjęciach urodzinowych clowna [no, może nie w Polsce] albo widzą go w cyrku i sie śmieją, cieszą, a potem jako dorośli ludzi nienawidza ich.
Dzieci są jeszcze dziecięco naiwne, bawi je to, że ktoś wylewa na siebie wode albo sie przewraca. Poza tym nie czują tego fałszu w zachowaniu clownów.
Ale jak dorastamy, to niepokoi nas twarz na której zawsze jest uśmiech od ucha do ucha, no bo co sie może kryć za takim uśmiechem?...
To taka moja teoria dlaczego JA uważam że clowni są straszni
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 16:09   #11
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

Tez nie lubie clownow. Nawet w dziecinstwie ich nie lubilam, irytowaly mnie ich wyglupy. Nigdy nie chcialam byc wybrana przez clowna do jakiegos zadania podczas przedstawienia w cyrku. Zawsze sie "modlilam" zeby na mnie nie wskazal. Wiec nawet sie ich troszke balam, choc wydaje sie, ze powinnam byc szczesliwa, bo w koncu clowny maja zabawiac, a nie straszyc.
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-13, 16:33   #12
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

hmmm... A mi clowny sa zupelnie obojetne. Zadnych emocji we mnie nie budza - ani pozytywnych, ani negatywnych.

I nawet nie wiedzialam ze tyle osób ich nie znosi
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 17:19   #13
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

clownow moze nie to ze nie cierpie, ale jest w nich cos odrzucajacego.
gdzies sie spotkalam z opinia, ze cos niepokojacego jest w wiecznym szczesciu, wiecznymm usmiechu... cos w tym jest.
wiadomo, ze wieczny usmiech nie moze byc prawdziwy... wiec boimy sie tego co sie pod tym usmiechem ukrywa.
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 17:23   #14
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Talking Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky
clownow moze nie to ze nie cierpie, ale jest w nich cos odrzucajacego.
gdzies sie spotkalam z opinia, ze cos niepokojacego jest w wiecznym szczesciu, wiecznymm usmiechu... cos w tym jest.
wiadomo, ze wieczny usmiech nie moze byc prawdziwy... wiec boimy sie tego co sie pod tym usmiechem ukrywa.
Myślę, że faktycznie coś w tym jest. Z socjologicznego punktu widzenia, ludzie odrzucaja to, czego nie rozumieją, co jest inne, nie przystaje do ich wyobrażenia o świecie. A ta wieczna radość u clowna jest faktycznie niezrozumiała, przynajmniej tak mi sie wydaje. Ludzi irytuje ktoś, kto jest wiecznie zadowolony, bo w rzeczywistości takich osób nie ma, więc clown jest już sam w sobie zakłamany. To były moje socjologiczne wywody, a jako, że kończe drugi rok socjologii dopiero, to nie wiem czy trafne, w każdym razie podzielam zdanie vanilla_sky
Tak się zastanawiam teraz, czy nie zmienić sobie tematu pracy licencjackiej, myślę, że praca na temat niechęci do clownów byłaby ciekawa
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 17:37   #15
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

Cytat:
Napisane przez Lovisa
Myślę, że faktycznie coś w tym jest. Z socjologicznego punktu widzenia, ludzie odrzucaja to, czego nie rozumieją, co jest inne, nie przystaje do ich wyobrażenia o świecie. A ta wieczna radość u clowna jest faktycznie niezrozumiała, przynajmniej tak mi sie wydaje. Ludzi irytuje ktoś, kto jest wiecznie zadowolony, bo w rzeczywistości takich osób nie ma, więc clown jest już sam w sobie zakłamany. To były moje socjologiczne wywody, a jako, że kończe drugi rok socjologii dopiero, to nie wiem czy trafne, w każdym razie podzielam zdanie vanilla_sky
Tak się zastanawiam teraz, czy nie zmienić sobie tematu pracy licencjackiej, myślę, że praca na temat niechęci do clownów byłaby ciekawa

taaak, dokladnie tez tak to rozumiem.
wow, taka praca faktycznie bylaby fascynujaca. na pewno znalazloby sie sporo zrodel.. sama chetnie bym taka napisala!
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 17:46   #16
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

Ja też nie cierpię clownów, moja siostra i mama również. Denerwują mnie, nie lubie ogólnie przebierańców (postacie na szczudłach też są wkurzające). Ponadto clowny zawsze w filmach jakoś źle mi się kojarzą, że tak naprawdę to źli ludzie, przestępcy etc...
Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 17:48   #17
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Talking Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky

taaak, dokladnie tez tak to rozumiem.
wow, taka praca faktycznie bylaby fascynujaca. na pewno znalazloby sie sporo zrodel.. sama chetnie bym taka napisala!
Aż spytam się mojej promotorki, co by na taki temat powiedziała, bo w sumie dopiero je wybieraliśmy niedawno, ja mam "Starość w reklamie", ale nigdzie nie ma literatury Więc moze o tych clownach napisze Hmm, chyba mam już obsesję na tym punkcie małą..

Edytowane przez Lovisa
Czas edycji: 2005-06-13 o 18:17
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 18:16   #18
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

ja się boję clownów bo te ich wypomadowane twarze mają taki złowieszczy wyraz wbrew tymsztucznym uśmiechom

a swoją drogą czytałam, że jakiś amerykański morderca typu serial killer lubił się przebierać za clowna brrr!
shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 18:43   #19
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Talking Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

Śmieszne strony poświęcone niechęci do mimów i clownów :

http://www.ihatemimes.com/
http://maddox.xmission.com/mimes2.html
http://wackyadvice.com/ihmc/mimestory.shtml <-- zabawne historie o spotkaniach z mimami
http://www.ihateclowns.com/
http://www.i-mockery.com/visionary/ihateclowns.php
http://users.bigpond.com/mduffy/clown.htm [zdjęcia ]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-14, 09:39   #20
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

Cytat:
Napisane przez shachownica
ja się boję clownów bo te ich wypomadowane twarze mają taki złowieszczy wyraz wbrew tymsztucznym uśmiechom

a swoją drogą czytałam, że jakiś amerykański morderca typu serial killer lubił się przebierać za clowna brrr!

" Pogo the Clown"- John Wayne Gacy

Rzeczywiście chodzi chyba o ich sztuczność, nienaturalność... jakie chore myśli mogą się ukrywać za uśmiechem klauna lub pomalowaną twarzą mima? Mi się to kojarzy z chorobą psychiczną, brakiem normalności.
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 10:27   #21
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Talking Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia
" Pogo the Clown"- John Wayne Gacy

Rzeczywiście chodzi chyba o ich sztuczność, nienaturalność... jakie chore myśli mogą się ukrywać za uśmiechem klauna lub pomalowaną twarzą mima? Mi się to kojarzy z chorobą psychiczną, brakiem normalności.
Oo, a o Pogo nie myślałam nigdy w tym kontekście Akurat jego bardzo lubię i mogę go nazwć clownem tylko metaforycznie [ach, jakie to poetyckie :P]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 10:38   #22
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

Cytat:
Napisane przez Lovisa
Oo, a o Pogo nie myślałam nigdy w tym kontekście Akurat jego bardzo lubię i mogę go nazwć clownem tylko metaforycznie [ach, jakie to poetyckie :P]
Ja zawsze wolałam Ramireza, moja odwieczna i chyba dozgonna fascynacja
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 11:57   #23
Beauty1984
Zakorzenienie
 
Avatar Beauty1984
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 4 014
GG do Beauty1984
Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

Ja tam nie jestem jakaś anty jeśli mowa o clownach , ale coś tam mi się czasem przypomni z filmu "It" który był pierwszym horrorem jaki widziałam. Więc też nieszczególnie darze ich sympatią.
__________________
Korzystaj z czasu póki czas!
Beauty1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 12:06   #24
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Talking Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia
Ja zawsze wolałam Ramireza, moja odwieczna i chyba dozgonna fascynacja
Hej, ja też Dlatego oprócz Lovisa, jestem Twiggy w nicku jak odszedł z zespołu, umarłam niemal, szkoda, że juz nie chodzi w sukienkach i sie nie maluje, był takim kochanym Twiggym
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 12:14   #25
ashley18
Raczkowanie
 
Avatar ashley18
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 187
GG do ashley18
Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

Ja nie lubie clownow, bo w niektorych filmach (nawet tych dla namlodszych) bylo pokazywane, jak clown wychodzi w nocy spod lozka i cos zlego robi dzieciom. Wiem ze to tylko filmy i bajki, ale jednak jakas niechec we mnie pozostala (
ashley18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 14:34   #26
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

Nie lubie clownow..nigdy ich nie lubilam. Dlaczego?? Moze dlatego ze zawsze denerwoaly mnie ich wyglupy: zalosne i niesmieszne...no i te stroje...
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 15:01   #27
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

Cytat:
Napisane przez Madia
Nie lubie clownow..nigdy ich nie lubilam. Dlaczego?? Moze dlatego ze zawsze denerwoaly mnie ich wyglupy: zalosne i niesmieszne...no i te stroje...
Biedni clowni (czy tez clownowie) - nikt ich nie lubi
Ja mam do clownów stosunek obojętny . Nie przeszkadzają mi, nie mogę powiedziec ze nie lubie, choc na wystep bym nie poszła - to dobre dla dzieci i to raczej tych mniejszych .
A z mimów uwielbiam jednego - Irka Krosnego, znacie? jest rewelacyjny i potrafi rozśmieszyc do łez
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 15:39   #28
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Talking Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

Cytat:
Napisane przez kasiulka
Biedni clowni (czy tez clownowie) - nikt ich nie lubi
Ja mam do clownów stosunek obojętny . Nie przeszkadzają mi, nie mogę powiedziec ze nie lubie, choc na wystep bym nie poszła - to dobre dla dzieci i to raczej tych mniejszych .
A z mimów uwielbiam jednego - Irka Krosnego, znacie? jest rewelacyjny i potrafi rozśmieszyc do łez
Ja Ireneusza Krosnego tez lubię, dlatego, że nie ma twarzy wysmarowanej na biało z małymi czarnymi usteczkami i nie udaje, że maca rękami szybę [to ulubiony numer popisowy mimów], tylko pokazuje śmieszne rzeczy. Ale reszta mimów - out! I hate mimes!
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 15:39   #29
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

Cytat:
Napisane przez kasiulka
Biedni clowni (czy tez clownowie) - nikt ich nie lubi
Ja mam do clownów stosunek obojętny . Nie przeszkadzają mi, nie mogę powiedziec ze nie lubie, choc na wystep bym nie poszła - to dobre dla dzieci i to raczej tych mniejszych .
A z mimów uwielbiam jednego - Irka Krosnego, znacie? jest rewelacyjny i potrafi rozśmieszyc do łez
Krosny to co innego, malowac sie nie musi z taka twarza Ja zawsze podziwiam to, jak jest wysportowany. Kondyche ma niesamowita!
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 15:40   #30
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Z czego wynika niechęć do... clownów?

Cytat:
Napisane przez Lovisa
Ja Ireneusza Krosnego tez lubię, dlatego, że nie ma twarzy wysmarowanej na biało z małymi czarnymi usteczkami i nie udaje, że maca rękami szybę [to ulubiony numer popisowy mimów], tylko pokazuje śmieszne rzeczy. Ale reszta mimów - out! I hate mimes!
Ja robie wyjatek dla slynnej Mimowej (mimozy? ) z rynku krakowskiego. Czadowa babka
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:11.