linie lotnicze RYANAIR - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-04, 14:13   #1
aneleczka
Zadomowienie
 
Avatar aneleczka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 520

linie lotnicze RYANAIR


Hej,

Mam zamiar za granicę, lecz nasuwa mi się kilka pytań dotyczących LINII LOTNICZYCH „RYANAIR” oto one:
1. Jeżeli wylatuje z Polski w wieku 17 lat, a wracać będę w wieku 18 jakie musze wziąć ze sobą dokumenty?
2. Gdy będę wracała ze Szkocji będę miała opiekę obsługi ale w j.polskim?
3. gdzie mam się zgłosić przed wylotem? Skąd będę wiedziała, że to mój samolot? Czy mam podejść do informacji i Panie wskażą mi drogę ?
4. czy mogę mieć torbę podręczną o wymiarach: 58cm długości, 25 szerokości, 30 wysokości? Z tego co wiem trzymają się 55x40x25, ale czy będzie bardzo źle jeśli będę miała takie?
5. Czego nie mogę wziąć do bagażu podręcznego?
6. Tak jak wcześniej wspomniałam, w dniu wylotu nie mam 18 lat czy mogę zabrać tytoń ze sobą? (jeżeli tak to ile gram)
7. Czy oprócz bagażu podręcznego mogę zabrać ze sobą torebkę? Chcę włożyć do niej aparat, laptop + ładowarki, telefon i kosmetyki (podkład, tusz do rzęs, puder, krem). Czy ta torebka ma jakiś limit wagowy?
8. Jeżeli mój bagaż podręczny będzie ważył do ok. 1 kilograma za dużo będzie z tym problem ?(wiadomo waga w domu nie waży tak dokładnie jak na lotnisku, przypuszczam, że o jakieś 500g mogłabym przekroczyć?)
9. Czy na lotnisku będę musiała przepakować torbę?
10. Czy mogę mieć na sobie biżuterię tj. łańcuszek, pierścionki?
11. Czy bilet zamawiany online muszę drukować?
12. Dlaczego gdy chcę już płacić za bilet online (w oby dwie strony)pobierana jest podwójna opłata (za wylot z PL i wylot ze Szkocji) za odprawę on-line i opłatę transakcyjną?
Ogólnie jeśli macie jeszcze jakieś istotne informacje, to proszę je podać.
aneleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 14:36   #2
andune
Rozeznanie
 
Avatar andune
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 817
Dot.: linie lotnicze RYANAIR

odpowiem odnośnie torby - czasem udaje się przejść bez kontroli, ale często biega pracownik ryanara i nakłada takie kartonowe coś o tych wymiarach z 55cm - jak się nie zmieści torba, to trzeba ją nadać, a to koszt plus kłopot... jeśli torba jest miękka i niewypełniona w 100% zawsze można próbować ją ścisnąć - na to też niby krzywo patrzą, ale niech se patrzą... żeby tylko weszła...
zresztą gdzieś przy wejściach na lotnisko czy salę odpraw są takie modele do zmierzenia.

obsługa w j. polskim bywa czasami, zwłaszcza na trasach popularnych wśród Polaków, ale radzę nastawić się na angielski. Ten jest zawsze.

twój numer lotu jest wydrukowany na bilecie, sprawdzasz wg niego są tablice przylotów/odlotów (jak na kolei), tam sie wyświetla co i jak, która bramka (Gate) itd. oczywiście możesz kogoś szukać i pytać, ale w większości przypadków wszystko jest jasno pokazane

czego wziąć nie możesz - jest wszystko na stronie ryanaira. Polecam poczytać. Ale np. noża albo picia w butelce większej niż 100ml (można kupić po odprawie i to można wziąć na pokład samolotu).

tytoń mnie nie interesował nigdy... tak samo dokumenty... a co do torebki to TOREBKA JEST TWOIM BAGAŻEM PODRĘCZNYM. Torebkę musisz upchać w bagażu i w dodatku zmieścić się w limicie 10kg. Kropka. Przekroczysz - nadajesz bagaż, płacisz itd. Nie wpuszczą cię z laptopem w ręce. Mi nawet książkę, którą czytałam kazali schować na chwilę...

Mnie się nie czepili, miałam pół kilo za mało (ważyłam na poczcie). Powinny być wagi ogólnodostępne, można sobie sprawdzić (czasem są płatne np. 50 pensów). Czasem się czepiają, czasem przymkną oko. Jak przy kontroli ci wyjdzie za dużo - odejdź na chwilę, załóż na siebie dodatkowy sweter czy co tam i wróć. Możesz przepakować torbę. Aha - płyny wszystkie w foliowym worku!

biletu drukować nie musisz. Ale za druk na lotnisku SIĘ PŁACI. To też jest na stronie Ryanair.

biżu może być, ale dyskretna i najlepiej pod ubraniem (cośtam względy bezpieczeństwa? nie pamiętam... mnie się nie czepiali, miałam delikatne kolczyki. Ale za to rozpiętą, choć ubraną kurtkę mi zabrali...)

dlaczego musisz płacić za odprawę - takie są zasady. Za transakcje płacić nie trzeba, jak się ma określoną kartę. Czasem jest promocja - odprawa gratis

dodatkowa rada: jak się tak przejmujesz to otwórz stronę internetową, znajdź regulamin i przeczytaj! Większość odpowiedzi tam znajdziesz
__________________
cierpienie jest prowokacją
andune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 14:38   #3
_suoneczko_
Raczkowanie
 
Avatar _suoneczko_
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: zza biurka
Wiadomości: 326
Dot.: linie lotnicze RYANAIR

Cytat:
Napisane przez aneleczka Pokaż wiadomość
Hej,

Mam zamiar za granicę, lecz nasuwa mi się kilka pytań dotyczących LINII LOTNICZYCH „RYANAIR” oto one:
1. Jeżeli wylatuje z Polski w wieku 17 lat, a wracać będę w wieku 18 jakie musze wziąć ze sobą dokumenty?
2. Gdy będę wracała ze Szkocji będę miała opiekę obsługi ale w j.polskim?
3. gdzie mam się zgłosić przed wylotem? Skąd będę wiedziała, że to mój samolot? Czy mam podejść do informacji i Panie wskażą mi drogę ?
4. czy mogę mieć torbę podręczną o wymiarach: 58cm długości, 25 szerokości, 30 wysokości? Z tego co wiem trzymają się 55x40x25, ale czy będzie bardzo źle jeśli będę miała takie?
5. Czego nie mogę wziąć do bagażu podręcznego?
6. Tak jak wcześniej wspomniałam, w dniu wylotu nie mam 18 lat czy mogę zabrać tytoń ze sobą? (jeżeli tak to ile gram)
7. Czy oprócz bagażu podręcznego mogę zabrać ze sobą torebkę? Chcę włożyć do niej aparat, laptop + ładowarki, telefon i kosmetyki (podkład, tusz do rzęs, puder, krem). Czy ta torebka ma jakiś limit wagowy?
8. Jeżeli mój bagaż podręczny będzie ważył do ok. 1 kilograma za dużo będzie z tym problem ?(wiadomo waga w domu nie waży tak dokładnie jak na lotnisku, przypuszczam, że o jakieś 500g mogłabym przekroczyć?)
9. Czy na lotnisku będę musiała przepakować torbę?
10. Czy mogę mieć na sobie biżuterię tj. łańcuszek, pierścionki?
11. Czy bilet zamawiany online muszę drukować?
12. Dlaczego gdy chcę już płacić za bilet online (w oby dwie strony)pobierana jest podwójna opłata (za wylot z PL i wylot ze Szkocji) za odprawę on-line i opłatę transakcyjną?
Ogólnie jeśli macie jeszcze jakieś istotne informacje, to proszę je podać.
Polecam stronę: http://www.ryanair.com/pl/warunki-dotyczace-podrozy wszystko o co pytasz powinnaś tam doczytać mogę Ci odpowiedzieć na pytania o których mam pojęcie:
1. paszport
2. obsługa na lotnisku raczej nie będzie mówić po polsku
3. podejdź do informacji i wszystkiego się wypytaj. Zresztą lotnisko jest w miarę dobrze oznaczone, więc nie powinnaś zabłądzić
4.
5. dużo tego i nie pamiętam
6.
7. nie możesz wziąć tylko 1 sztukę bagażu i musisz zmieścić w niej wszystko. Limit to 10 kg.
8. Jak Ci go zważą i trafisz na kogoś dokładnego to będzie problem. Mojego bagażu podręcznego nie ważyli i z tego co widziałam nikomu nie ważyli.
9. nie rozumiem pytania
10. Możesz
11. Musisz się odprawić on-line za wydrukowanie karty pokładowej na lotnisku będziesz musiała zapłacić.
12. Skoro kupujesz bilet w obie strony to musisz za nie zapłacić.
__________________

DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE!!!


Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
Powiedz ludzią, ze muszą wziąść tą lampę i wyłanczać ją, bynajmniej na 5 minut

63...62...61...60...59...58...57...56

_suoneczko_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 14:53   #4
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: linie lotnicze RYANAIR

troche chyba nie w tym dziale, ale ok. Polecam FAQ odpowiednich linii: http://www.ryanair.com/pl/pytania/

Cytat:
Napisane przez aneleczka Pokaż wiadomość
Hej,

Mam zamiar za granicę, lecz nasuwa mi się kilka pytań dotyczących LINII LOTNICZYCH „RYANAIR” oto one:
1. Jeżeli wylatuje z Polski w wieku 17 lat, a wracać będę w wieku 18 jakie musze wziąć ze sobą dokumenty?.
Zależy gdzie lecisz - odpowiednio w strefie Schengen dowód wszedzie indziej paszport (odpowiednio dlugo ważny)
Cytat:
Napisane przez aneleczka Pokaż wiadomość
2.Gdy będę wracała ze Szkocji będę miała opiekę obsługi ale w j.polskim?
O jakiego rodzaju opiece mówisz? Ryainair to lowcost wiec asysty dla os niepełnosprawnej mieć nie będziesz na pewno (jesli potrzebujesz). Natomiast na opiekę personelu pokladowego jako dziecko jestes juz za duza z reszta lowcosty tez takich uslug nie swiadcza
Cytat:
Napisane przez aneleczka Pokaż wiadomość
3. gdzie mam się zgłosić przed wylotem? Skąd będę wiedziała, że to mój samolot? Czy mam podejść do informacji i Panie wskażą mi drogę ?
1. ZAWSZE w lowcostach odprawiasz sie przez internet, o ile masz zerowa taryfe biletu na odprawę (odprawa w okienku jest zawsze dodatkowo płatna i zawsze wiecej niz przez net).
2. Drukujesz karte pokladowa.
3. Jedziesz na lotnisko odpowiednio wczesnie.
4. Olewasz check in na lotnisku i idziesz od razu do security gate dla lotow innych niz krajowe (zakladam ze lecisz tylko z podrecznym). Tam na wejsciu powinni ci sprawdzic dowod i karte pokladowa - jesli obierzesz zle przejscie cofna cie .
5. Przechodzisz kontrol
6. Za kontrola masz tablice na ktorym GATE jest twoj odlot i jaki jest jego status.
7. Idziesz tam i czekasz na boarding
8. Uwazasz zeby cie tlum nie rozdeptal po drodze do samolotu bo Ryanair nie ma numerowanych miejsc - czyli "kto pierwszy ten lepszy"
Cytat:
Napisane przez aneleczka Pokaż wiadomość
4. czy mogę mieć torbę podręczną o wymiarach: 58cm długości, 25 szerokości, 30 wysokości? Z tego co wiem trzymają się 55x40x25, ale czy będzie bardzo źle jeśli będę miała takie?
I tak i nie. Tzn jesli zmiesci sie w ten koszyk gdzie mierza podreczne (a mierza) to cofna cie zebys zdala bagaz na rejestrowy. Co oznacza dwie rzeczy:
a/ placisz dodatkowa kase /niemala/
b/ tracisz czas a lowcosty nie przejmuja sie spoznionymi pasazeami
wniosek: albo jesli mieszkasz blisko lotniska czy dana torba wchodzi w koszyk (musi miescic sie swobodnie). Allbo zmien bagaz na dostosowany do wymogow.

Cytat:
Napisane przez aneleczka Pokaż wiadomość
5. Czego nie mogę wziąć do bagażu podręcznego?
Klania sie FAQ - tam jest cala lista. Standardowo nie mozna plynow w pojemnikach wiekszych niz 100ml (UWAGA - chhodzi o wielkosc pojemnika a nie stopien zapelniania) przy czym calosc musi sie miescic w przezroczystej zamykanej torbie 25 chyba na 25 cm (do plynow wlicza sie tez tusze do rzes, pasy do zebow itp), broni, areozoli, ostrych narzedzi itp.

Cytat:
Napisane przez aneleczka Pokaż wiadomość
6. Tak jak wcześniej wspomniałam, w dniu wylotu nie mam 18 lat czy mogę zabrać tytoń ze sobą? (jeżeli tak to ile gram)
standardowa ilosc to chyba kilka paczek papierosow. Ale dokladnie nie wiem.
Cytat:
Napisane przez aneleczka Pokaż wiadomość
7. Czy oprócz bagażu podręcznego mogę zabrać ze sobą torebkę? Chcę włożyć do niej aparat, laptop + ładowarki, telefon i kosmetyki (podkład, tusz do rzęs, puder, krem). Czy ta torebka ma jakiś limit wagowy?
to co wezmiesz na poklad to WSZYSTKO jest twoj bagaz podreczny. W lowcostach ograniczony do 1szt (wliczajac WSZYSTKO oprocz ubran ktroe masz na sobie). Limity wagowe calosci bagazu podr - w FAQ
Cytat:
Napisane przez aneleczka Pokaż wiadomość
8. Jeżeli mój bagaż podręczny będzie ważył do ok. 1 kilograma za dużo będzie z tym problem ?(wiadomo waga w domu nie waży tak dokładnie jak na lotnisku, przypuszczam, że o jakieś 500g mogłabym przekroczyć?)
Raczej watpie ze w lowcoscie daruja ci cokolwiek - oni zyja z takich oplat. Ale w FAQ jest koszt jaki poniesiesz jesli kaza ci doplacic.
Cytat:
Napisane przez aneleczka Pokaż wiadomość
9.Czy na lotnisku będę musiała przepakować torbę?
Nie bardzo rozumiem pytanie... dla rorywki mozesz sie przepakowywac do woli, ale z 1 szt bagazu nie masz za bardzo gdzie
Cytat:
Napisane przez aneleczka Pokaż wiadomość
10. Czy mogę mieć na sobie biżuterię tj. łańcuszek, pierścionki??
tak, chyba ze bedziesz brzeczec na kontroli to kaza ci odpowiednie rzeczy pozdejmowac )
Cytat:
Napisane przez aneleczka Pokaż wiadomość
11. Czy bilet zamawiany online muszę drukować?.
tak - po odprawie boarding pass musisz druknac - oni nie maja jeszcze chyba aplikacji na smartfony pozwalajace miec boarding pass w komorce.
Cytat:
Napisane przez aneleczka Pokaż wiadomość
12. Dlaczego gdy chcę już płacić za bilet online (w oby dwie strony)pobierana jest podwójna opłata (za wylot z PL i wylot ze Szkocji) za odprawę on-line i opłatę transakcyjną?
bo:
a/kupujesz bilet nie zwolniony z opłaty przy odprawie on-line
b/ nie placisz odpowiednia karta kredytowa (tu prepaidowa) ktora zwalnia cie z opłaty transakcyjnej
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.

Edytowane przez palomino
Czas edycji: 2012-04-04 o 14:57
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 14:55   #5
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: linie lotnicze RYANAIR

Polecam watek Pierwszy raz samolotem w dziale Podroze, jak i strone Ryanair. (Nie jestes nowa uzytkowniczka, wiec wypada najpierw przeszukac zawartosc forum )
Od siebie dodam, ze Rynaiar raczej sie trzyma sie limitu bagazu i tutaj bym nie kombinowala.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 17:40   #6
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: linie lotnicze RYANAIR

4. czy mogę mieć torbę podręczną o wymiarach: 58cm długości, 25 szerokości, 30 wysokości? Z tego co wiem trzymają się 55x40x25, ale czy będzie bardzo źle jeśli będę miała takie?

Latałam sporo Ryanairem i tylko raz zdarzyło mi się mierzenie, niestety dopłata... Za to jeśli chodzi o wagę, to nigdy.

Ogólnie Ryan to najgorsze linie z jakimi się spotkałam, co ja z nimi za przygody miałam :/ I nie mówię o tej dopłacie, bo to akurat była moja wina
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 22:48   #7
pewna mila wizazanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 26
Dot.: linie lotnicze RYANAIR

Dziewczyny, mam pytanie:
zakupiłam ładną zapalniczke ozdobną i chce ją podarować cioci, do której lecę samolotem niedługo. Czy w bagażu podręcznym można mieć zapalniczkę(linie ryanair)?
pewna mila wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-18, 23:30   #8
aga_lublin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 9
Dot.: linie lotnicze RYANAIR

czy mogę na pokład ryanair wnieść koc oprócz bagażu podręcznego?
aga_lublin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 16:57   #9
Angel28
Rozeznanie
 
Avatar Angel28
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 720
Dot.: linie lotnicze RYANAIR

ja lecę wizzerem bo niestety rayaner nie obsługuje mojego lotniska
Angel28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 16:00   #10
almaelena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 114
Dot.: linie lotnicze RYANAIR

Czy wiecie może jak szukać w miarę tanich biletów w Ryanair? Planuję w sierpniu lot do Madrytu, w kwietniu, gdy nie byłam jeszcze na 1oo % pewna wyjazdu sprawdzałam ceny i były różne. Jednego dnia ponad 800 zł, następnie 600, spadło na 560 i znów ponad 600. Teraz rozglądam się za biletem i cena już jest ponad 700 zł. Myślicie, że lepiej rezerwować to już teraz, żeby cena nie podskoczyła czy może się jeszcze trafić promocja? Wcześniej leciałam tą linią tylko raz i kupowałam bilet na ostatnią chwilę (oczywiście w kosmicznej cenie) więc za bardzo doświadczona nie jestem.
almaelena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-19 17:00:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.