Multicooker philips - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-11, 19:34   #31
Marcin_tt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 8
Dot.: Multicooker philips

Cytat:
Napisane przez gidrona Pokaż wiadomość
hej a ja ponawiam pytanie poprzedniczki, robiliście chleb? jeśli tak to jak i może ktoś da przepis
Hejka,

chleb jeszcze nie robiłem, nie miałem na to jeszcze taki interes =) Mam multicooker Redmond i w zestawie miałem książkę z przepisami (100 przepisów) i tam są przepisy na wypiekanie chleba, ale są dopasowane pod ten multicooker 4502. Nie wiem jak będzie wyglądać przygotowywanie chleba w twoim multicookerze, ale możesz spróbować =)

Chleb biały
Chleb żytnio-pszenny

Edytowane przez Marcin_tt
Czas edycji: 2014-04-11 o 19:47
Marcin_tt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 21:44   #32
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: Multicooker philips

Wczoraj miałam debiut z moim multicookerem
W ksiązeczce jest przepis na skrzydełka z kurczaka w panierce miodowej, a ja zrobiłam pałki z kurczaka. Trochę mi się przypaliły ale dało się zjeść. Do tego ziemniaki, brokuł i marchewka na parze - warzywa wyszły b. dobre.
Robiłam też omlet i wyszedł dobry, ale dziwne, że aż 9 minut musi trwać zanim będzie gotowy, podczas gdy zrobienie go na patelni zajmuje połowę tego czasu albo jeszcze mniej
A dziś zrobiłam pstrąga na parze z sosem smietanowo-pietruszkowym, cudo
W weekend przymierzam się do ciasta marchewkowego
Claris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 09:12   #33
gidrona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 31
Dot.: Multicooker philips

Cytat:
Napisane przez Marcin_tt Pokaż wiadomość
Hejka,

chleb jeszcze nie robiłem, nie miałem na to jeszcze taki interes =) Mam multicooker Redmond i w zestawie miałem książkę z przepisami (100 przepisów) i tam są przepisy na wypiekanie chleba, ale są dopasowane pod ten multicooker 4502. Nie wiem jak będzie wyglądać przygotowywanie chleba w twoim multicookerze, ale możesz spróbować =)

Chleb biały
Chleb żytnio-pszenny
hej jeśli możesz napisz przepis moze akurat podpasuje go do tego multicookera
gidrona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 10:01   #34
Marcin_tt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 8
Dot.: Multicooker philips

Cytat:
Napisane przez gidrona Pokaż wiadomość
hej jeśli możesz napisz przepis moze akurat podpasuje go do tego multicookera
Podałem 2 linki w poprzedniej wiadomości =) Tam są przepisy na chleb biały i żytnio-pszenny, oraz są inne przepisy =)
Marcin_tt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 12:36   #35
gidrona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 31
Dot.: Multicooker philips

słuchajcie na youtube znalazłam film gdzie w języku bułgarskim kobieta wykonuje w multicookerze philipsa chleb przesyłam link do jej bloga i do filmy przetłumaczyłam przepis w tłumaczu google wiec mozna spróbować

250 g białej mąki
250 g mąki razowej organiczny
1 1/ 2 łyżeczki sól
1 łyżeczka cukier
1 łyżka oliwa z oliwek
1 opakowanie suchych drożdży
320 ml letniej wody

Wymieszać w misce oba rodzaje mąki . Zrobić dobrze i dodać inne produkty . Wreszcie , wlać wodę . Zaczynają ugniatać aż masz ładne ciasto . Jeśli używasz robota zajmie 8-10 minut . W razie potrzeby dodać trochę mąki , jak nie przyklejają się do licznika .
Zastosowania ze szczotką z multikukara olej Cup . Umieścić piłkę w niej ciasto i włącz piec programu. Regulacja temperatury gotowania w temperaturze 60 ° C , a czas do wzrostu przez 45 minut. Naciśnij przycisk START .
Powyrośnięciu i podwoiła się w objętości wyłączyć i ponownie zaprogramowane menu programu BAKE , ale tym razem w temperaturze 150 stopni przez 55 minut . 10 minut przed końcem otworzyć pokrywę i delikatnie obracać do wypieku chleba równomiernie po obu stronach.
Po wypaleniu się multikukara i obrócić chleb na kratce do całkowitego ostygnięcia .
http://vkusnoteka.blogspot.com/searc...BA%D1%8A%D1%80


https://www.youtube.com/watch?v=ViN7ZugW2as
gidrona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 14:47   #36
alexis_sparrow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1
Dot.: Multicooker philips

Ja robiłam zupę buraczkową i krupnik, makaronn z pomidorami suszonymi i cukinią. Wyszło super. Generalnie po przerobieniu kilku przepisów łatwo można przełożyć swoje "normalne" dania na Multicookera. Co do miejsca z przepisami i drugą misą - to jest teraz konkurs na stronie www.konkurs.ambasadorinnowacji.pl, w którym każdy kto wyśle swój przepis, albo opis jak używa multicookera, otrzymuje misę jako nagrodę gwarantowaną. są też opublikowane nowe przepisy na blogu: http://www.ambasadorinnowacji.pl/blog/przepisy,1
alexis_sparrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 11:52   #37
Ciocia_samo_zlo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 7
Dot.: Multicooker philips

Cześć
Mam nadzieję, że ten wątek odżyje!
Multicookera z Philipsa mam od 2 dni. Udało mi się go kupić za 280zł (dostałam kupon zniżkowy w jakimś konkursie Philipsa). Chciałam ten sprzęt, bo nie mam piekarnika, więc licze, że będę mogła upiec dzieciom jakieś proste ciasto czy mięsko do obiadu, zapiekankę z resztek itp. Do tego funkcja odgrzewania i opóźnienia startu - już wypróbowana, rewelacja.

Do tej pory zrobiłam:
- potrawkę mięsną z ziemniakami (strona 33 w książeczce), tyle że zrobiłam ją z kurczakiem i po zakończeniu programu ustawiłam jeszcze 5 minut STEW, bo ziemniaki były twardawe (może za duże kawałki?). W każdym razie po dodatkowych 5 minutach to już był ideał Wszystkim smakowało, nawet mój 1,5 roczny synek się zajadał.

- owsiankę z jabłkami (strona 47 z książeczki), w przepisie jest 20 minut, ja nastawiłam na 15 minut i była już dobra po tym czasie. Następnym razem zmienię proporcje, bo na mój gust była za gęsta, ale smakowała świetnie

- jajecznicę z cebulką na programie FRY, zajęło to jakieś 5 minut razem ze szkleniem cebulki, tyle co na patelni i teoretycznie mogłam zrobić ją tradycyjnie, ale ten garnek tak fajnie się myje i nic do niego nie przywiera, że nie mogłam się oprzeć Poza tym nałożyłam porcję dla starszego dziecka, spokojnie mu zaniosłam, wróciłam, a moja porcja wciąż była gorąca.

Dzisiaj robię makaron spaghetti z tuńczykiem.

Co do przepisów to ja dostałam tylko jedną książeczkę z przepisami. Taką na 27 przepisów. Na stronie http://www.philips.pl/e/promo/promot...al/cooker.html jest ta druga książeczka w pdf do ściągnięcia i tam jest więcej przepisów.

Myślę, że można też spokojnie zaadaptować przepisy na multicooker innych firm. Na stronie multicooker.pl są przepisy do mc marki Redmond, z tego co przejrzałam a podobne programy.

Z przepisów nie z książek mam zamair wkrótce zrobić ryż zapiekany z jabłkami i cynamonem. Jeśli się uda napiszę jak go zrobiłam.

Acha! Na tej stronie Philipsa są też szczegóły promocji, w której mozna dostać dodatkową misę. Dotyczy to chyba multicookerów zakupionych od 1 kwietnia do 30 czerwca 2014. Ja juz wysłałam zgłoszenie, mam nadzieję, że się załapię, przyda się dodatkowa misa, szczególnie na dwudaniowy obiad.

Edytowane przez Ciocia_samo_zlo
Czas edycji: 2014-04-26 o 12:01
Ciocia_samo_zlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-01, 12:35   #38
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Multicooker philips

chyba i ja sie przekonam, zwłaszcza, że nie mam w domu piekarnika
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 18:29   #39
Ciocia_samo_zlo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 7
Dot.: Multicooker philips

Ja właśnie tez nie mam piekarnika.
Zrobiłam ostatnio zapiekanę makaronową w multicookerze, wyszła pyszna. Dzisiaj zapiekałam ziemniaki i rybę, też super. Ciast jeszcze nie piekłam, bo mam pozamrażane od mamy ze świąt
Ciocia_samo_zlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 15:51   #40
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Multicooker philips

A co można zrobić, czego nie można zrobić na gazie. Po tym względem porównuję, bo patrzę na przepisy i większość z nich mogę zrobić w garnku. Z przepisów, które znalazłam, a nie da się ich zrobić na kuchence, lub myślę, że łatwiej w multicookerze to:
* kilka ciast
* chleb, choc nie wiem czy smaczny
* karkówka po góralsku
* dżem sliwkowy, brzoskwiniony, truskawkowy (chyba łatwiej w MC, bo sie nie przypali, tak sądzę)
* bigos (jw.)
* łazanki
* roladki w szynce parmeńskiej
* zapiekanka z kurczakiem i makaronem

Dlatego się zastanawiam co jeszcze można, bo wszystkie zupy w garnku zrobię, kotleta usmażę na patelni itp. Musze wiedzieć, że mi się opłaca
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 07:48   #41
Ciocia_samo_zlo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 7
Dot.: Multicooker philips

Wiadomo, że nie ma co kupować na siłę. Ja chciałam robić zapiekanki (robiłam na razie nie z przepisu, tylko wg własnego pomysłu) i ciasta.
W książeczce jest taki przepis na rybę z pieczonymi ziemniakami, też modyfikowałam przepis, ale te ziemniaczki podpieczone świetnie wyszły.

Odkąd mam multicookera (niedługo jak narazie) to na gazie zrobiłam jedną rzecz - podgrzałam dziecku pierogi od babci A tak to wszystko w Multi, bo się świetnie go potem myje i ogólnie mi wygodniej. Zresztą ja czy w ultim czy na gazie robię raczej dania na szybko, mam dwoje dzieci, jeden ma dopiero 1,5 roku, więc czasu nie mam na wymyślne potrawy.

Oprócz tego co w przepisach robiłam risotto wg własnego pomysłu, warzywa na patelnię z kurczakiem - raz smażone (wyszły ja z patelni, ale trzeba je mieszać), a raz jak nie miałam totalnie czasu to na programie STEW same się zrobiły, ja w tym czasie karmiłam dziecko i nie musiałam przerywać, zeby zamieszać w garach, no i zapiekankę makaronową robiłam, też bardzo pyszna, na gazie nie ma szans, bo to potrawa piekarnikowa.
Ciocia_samo_zlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-04, 09:31   #42
gidrona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 31
Dot.: Multicooker philips

myślę, że to urządzenie się opłaca mimo wszystko mam już kilka miesięcy i na razie same plusy, po pierwsze nawet jak smażysz czy gotujesz zupę to chodzi o czas no i wygodę jeden garnek do mycia! ja co chwilę widzę nowe zastosowanie. np. chleb zamrożony jest nas z mężem dwoje i odmrażanie kilku kromek na śniadanie zajmuje 8 min na funkcji odgrzewania potraw. i kilka kromek na śniadanko świeżych jak z piekarni)) czy kiełbasa z grilla a na dworze brak pogody no to funkcja fry czy bake
gidrona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 20:05   #43
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: Multicooker philips

ciocia jak robiłaś taką zapiekankę makaronową?

Ja ostatnio robiłam kapuśniak, pyszny
W tym tygodniu zrobię ogórkową.
A wczoraj na kolację były krewetki.

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

beatiska raczej nie ma takiej rzeczy, której nie możnaby ugotować w garnku czy upiec w piekarniku, ale wygoda polega na tym, że nie trzeba tych potraw tak bardzo pilnować, regulować temperatury itp. Ja jestem zadowolona

Aaaaa wczoraj piekłam też zebrę. Super wyszła, wysoka, wilgotna i smaczna dziś już jej nie było i napewno będę często piekła to ciasto.
Claris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 20:20   #44
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Multicooker philips

Ja dzisiaj kupiłam Multicookera Na razie to go wyczyściłam wg instrukcji gotując w nim wodę. Zastanawiam się, czy zawsze trzeba tak długo czekać, aż się maszyna rozgrzeje i zacznie się program właściwy? Na zagotowanie 2,5l wody czekałam 20 min uważam, że to dużo. Chciałabym sobie zrobić owsiankę, ale jak sam program ma 20 min + 20 min rozgrzanie, to strasznie długo.

A jaki program byście ustawiły próbując zrobić kociołek/strykę (ziemniaki surowe pokrojone w talarki z cebulą i kiełbasą)?
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 07:50   #45
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Multicooker philips

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj kupiłam Multicookera Na razie to go wyczyściłam wg instrukcji gotując w nim wodę. Zastanawiam się, czy zawsze trzeba tak długo czekać, aż się maszyna rozgrzeje i zacznie się program właściwy? Na zagotowanie 2,5l wody czekałam 20 min uważam, że to dużo. Chciałabym sobie zrobić owsiankę, ale jak sam program ma 20 min + 20 min rozgrzanie, to strasznie długo.

A jaki program byście ustawiły próbując zrobić kociołek/strykę (ziemniaki surowe pokrojone w talarki z cebulą i kiełbasą)?
Ja najczęściej najpierw podsmażam składniki na programie FRY a potem zamykam pokrywę i wybieram STEW. W taki sposób robię np. spagetti ze świeżych pomidorów lub pomidorów z puszki - najpierw podsmażam cebulkę z mięsem i pomidorami, potem duszę i nie muszę pilnować obiadu, nic się nie przypala, wszytko ładnie się razem dusi, pomidory szybko rozpadają się i tworzą sos a całość fajnie przechodzi smakiem.
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 08:57   #46
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Multicooker philips

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja najczęściej najpierw podsmażam składniki na programie FRY a potem zamykam pokrywę i wybieram STEW. W taki sposób robię np. spagetti ze świeżych pomidorów lub pomidorów z puszki - najpierw podsmażam cebulkę z mięsem i pomidorami, potem duszę i nie muszę pilnować obiadu, nic się nie przypala, wszytko ładnie się razem dusi, pomidory szybko rozpadają się i tworzą sos a całość fajnie przechodzi smakiem.
Tak tez myslalam, ze to chyba najlepszy program na takie duszenie.

Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 11:53   #47
gidrona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 31
Dot.: Multicooker philips

a czy Wam od dluższego użytkowania też dzieje się coś takiego, że dno urządzenia pod garnkiem ciemnieje jakby spływał tluszcz? w te chropowate dno?

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

no i nie da się według mnie robić w nim frytek, chyba, że ktoś wymyślił jakiś fajny program bo na fry za mała temperatura.
gidrona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 08:45   #48
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Multicooker philips

Cytat:
Napisane przez gidrona Pokaż wiadomość
a czy Wam od dluższego użytkowania też dzieje się coś takiego, że dno urządzenia pod garnkiem ciemnieje jakby spływał tluszcz? w te chropowate dno?

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

no i nie da się według mnie robić w nim frytek, chyba, że ktoś wymyślił jakiś fajny program bo na fry za mała temperatura.
U mnie w dwóch miejscach widać niewielkie zaciemnienia, ale używam MC rzadko, więc pewnie dlatego dno jeszcze nie jest ciemniejsze.

Mam do Was pytanie o to, jak czyścicie swoje urządzenia. Wiem że to pytanie może się wydawać głupie, ale mam problem z pozbyciem się zapachu po poprzednich potrawach. Po każdym użyciu zawsze myję dokładnie misę, wnętrze MC, pokrywę, otwieram zawór pary (demontuję go całkowicie) i myję elementy od zaworu. Wydaje mi się że więcej już się po prostu nie da umyć, a mimo to zawsze pozostaje jakiś delikatny zapach.
Jak gotuję spagetti czy gulasz to ten zapach jest obojętny, bo nie wpływa na smak kolejnej potrawy. Tyle że nie zawsze chcę przygotowywać jakieś mięsne dania, ostatnio gotowałam właśnie gulasz, dokładnie wymyłam po nim wszystko co się dało i następnego dnia chciałam zrobić jogurt. Po 12 godzinach w MC wyszedł bardzo fajny, gęsty jogurt ale było w nim czuć gulasz. Chciałam jeść ten jogurt z musli, ale dość intensywnie wyczuwalny smak cebuli jakoś średnio pasował do płatków i owoców

Napiszcie proszę czy czyścicie w swoich MC coś jeszcze, bo ja już nie mam pomysłu. Zastanawiałam się czy nie jestem przewrażliwiona, ale każdy kto próbował jogurtu śmiał się że wyszedł mi o smaku smażonej cebulki, więc chyba raczej nie jest ze mną tak źle.
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 17:43   #49
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Multicooker philips

Ja używam krótko MC, ale zauważyłam to samo. Robiłam ten 'kociołek' z ziemniakami, cebulą i kiełbasą. Wymyłam wszystko, ładnie wyschło, a na drugi dzien robiłam placek z jabłkami i też miałam wrażenie, że ciągle czuję wczorajsza potrawę. U mnie całe szczęście to był tylko zapach, do ciasta mi nie przesiąkło, ale jogurt jest delikatniejszy w smaku.
I też myślałam, ze ja jestem jakoś przewrażliwiona.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-10, 18:21   #50
kissable
Rozeznanie
 
Avatar kissable
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 585
Dot.: Multicooker philips

Posiadam od kilku dni tego cudaka, uważam że największym atutem tego urządzenia jest gotowanie na parze Dziś robiłam filety rybne z ziemniakami, marchewką, brokułem - wyszło super smacznie i zdrowo Robiłam też ciasto marchewkowe z przepisu z książeczki - również bardzo smaczne.
A co do zapachu po poprzednich potrawach to też go czułam mimo mycia... Na szczęście jakoś kolejne potrawy nie przeszły tym

Edytowane przez kissable
Czas edycji: 2014-05-10 o 18:22
kissable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 09:33   #51
Ciocia_samo_zlo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 7
Dot.: Multicooker philips

Cześć Dziewczyny,
Co do zapachu po poprzednich potrawach - też go czasem czuję (zależy co było gotowane). Pomaga dokładne osuszenie pokrywy, tam jest taka gumka uszczelniająca i pod nią trochę wody zostaje, wycieram to do sucha ręcznikiem papierowym i kiedy nie gotuję Multicooker zostawiam otwarty.

Mój przepis na ZAPIEKANKĘ MAKARONOWĄ Z KURCZAKIEM

Składniki:
200g makaronu typu rurki lub świdry(4 miarki)
1/2 główki brokuła
1 duży pomidor
pojedyncza pierś z kurczaka
1 papryka czerwona
1 duza cebula
3 ząbki czosnku
mały kubek jogurtu naturalnego 150g (albo śmietany, ja generalnie odchudzam potrawy jeśli mogę)
1 jajko
200g żółtego sera startego na grubych oczkach (ja miałam w plastrach, więc pokroiłam w drobniutką kostkę)
oliwa albo spray do smażenia
sol, oregano (lub inne ulubione zioła)

Wykonanie:
1. Cebulę i czosnek i kurczaka podsmażyć na oliwie -> FRY 10-15 minut
2. Wyjąć podsmażone składniki, odłożyć na osobny talerzyk, do misy (ja w międzyczasie jej nie myłam) włożyć makaron, zalać go wodą (2 miarki), włożyć sito do gotowania na parze, ułożyć na nim różyczki brokuła -> STEW 20 min (brokuła zdjąć po 5-10 minutach)
3. Po ugotowaniu makaronu wrzucić do niego: podsmażone składniki, brokuły, pokrojonego w kostkę pomidora i paprykę. Wszystko dokładnie mieszamy. Posypać żółtym serem.
4. Jajko rozbełtać, wmieszać z jogurtem, polać po zawartości misy. Posypać oregano.
5. Piec całość na programie BAKE przez 15 minut w temp. 180st.

Pamiętajcie o soli, można przyprawić np. ostra papryką, żeby było bardziej pikantne. Mi smakowało
Co do składników to też mozna bardziej pokombinowac, użyć resztek wędlin czy parówek, kiełbasy i tak dalej.

Edytowane przez Ciocia_samo_zlo
Czas edycji: 2014-05-11 o 09:38
Ciocia_samo_zlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 13:42   #52
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Multicooker philips

Zrobiłam bigos, wg przepisu z książeczki. I nie polecam. Jest jakiś bez smaku.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 07:44   #53
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Multicooker philips

Cytat:
Napisane przez Ciocia_samo_zlo Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,
Co do zapachu po poprzednich potrawach - też go czasem czuję (zależy co było gotowane). Pomaga dokładne osuszenie pokrywy, tam jest taka gumka uszczelniająca i pod nią trochę wody zostaje, wycieram to do sucha ręcznikiem papierowym i kiedy nie gotuję Multicooker zostawiam otwarty.
Ja mam w szafie zarezerwowaną półkę na której stawiam MC i zawsze pokrywa jest wtedy otwarta. Jeśli robię kilka dni przerwy między gotowaniem potraw to żadnego zapachu nie ma, ale jeśli na następny dzień chcę zrobić coś o delikatnym smaku (np. tylko ugotować ryż do innej potrawy) to niestety poprzednie smaki często przebijają te delikatne.
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 09:39   #54
Ciocia_samo_zlo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 7
Dot.: Multicooker philips

A może jakiś pochłaniacz zapachów do lodówek zastosuj?
Ja poki co gotuję głównie drugie dania, więc nie mam tego problemu. Zobaczymy jak będzie jak się zdecyduję na upieczenie ciasta.
Ciocia_samo_zlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 12:23   #55
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Multicooker philips

Cytat:
Napisane przez Ciocia_samo_zlo Pokaż wiadomość
A może jakiś pochłaniacz zapachów do lodówek zastosuj?
Ja poki co gotuję głównie drugie dania, więc nie mam tego problemu. Zobaczymy jak będzie jak się zdecyduję na upieczenie ciasta.
Dobry pomysł, spróbuję wstawić do środka pojemniczek z sodą oczyszczoną. Jeśli soda potrafiła usunąć z lodówki zapach francuskiego sera pleśniowego, to z cebulą też powinna dać radę
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 18:04   #56
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Multicooker philips

Robiłam ten placek z jabłkami i cynamonem. Pierwszy raz wg przepisu 45 min, lekko sie przypalił od spodu. Drugi raz dałam na 40 min i było idealnie
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 15:43   #57
Claris
Zakorzenienie
 
Avatar Claris
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 668
Dot.: Multicooker philips

Dostałam drugi garnek gratis!!
I tak w jednym garnku mam pyszną ogórkową, a w drugim gotowałam na parze ziemniaki do drugiego dania.
Claris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 19:17   #58
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Multicooker philips

Ja czekam na mój

Wczoraj mialam nieudana próbę z wypiekiem chleba
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 07:12   #59
Ciocia_samo_zlo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 7
Dot.: Multicooker philips

Do mnie też dotarła gratisowa misa

beatiska - kurcze, szkoda, że bigos dziwny, przymierzałam się do niego. A w chlebie co Ci nie wyszło?
Ciocia_samo_zlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 08:06   #60
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Multicooker philips

Cytat:
Napisane przez Ciocia_samo_zlo Pokaż wiadomość
beatiska - kurcze, szkoda, że bigos dziwny, przymierzałam się do niego. A w chlebie co Ci nie wyszło?
Bigos naprawiłam sama dodając jeszcze puszkę pomidorów i takie tam. Z przepisu mi nie smakował.

A chleb totalny zakalec. Ładnie mi wyrósł, ale podczas pieczenia się 'zbił' z powrotem. Jest twardy jak kamień Ale się nie poddaję, sporóbuję inaczej
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-21 14:49:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:02.