PeeLinGi domowej roboty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-17, 20:03   #1
diara.sweet
Raczkowanie
 
Avatar diara.sweet
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 55
Red face

PeeLinGi domowej roboty


Mam zamiar skorzystac z domowej roboty peelingow do ciala ...
Klopot w tym ze nie mam zadnego przepisu ...
Jak macie jakies to piszcie
(tylko nie zostawiajcie linkow z wizazu, bo widzialam takie na innym watku i wogule sie nie wyswietlaly)
__________________
Diara
diara.sweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 20:08   #2
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: PeeLinGi domowej roboty

Cytat:
Napisane przez diara.sweet Pokaż wiadomość
Mam zamiar skorzystac z domowej roboty peelingow do ciala ...
Klopot w tym ze nie mam zadnego przepisu ...
Jak macie jakies to piszcie
(tylko nie zostawiajcie linkow z wizazu, bo widzialam takie na innym watku i wogule sie nie wyswietlaly)
aach ... to ja zamiast zostawiać te głupie, nie działające linki zostawię tylko dobrą radę: wyszukiwarka nie gryzie
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 20:10   #3
xgosik
Raczkowanie
 
Avatar xgosik
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 311
Dot.: PeeLinGi domowej roboty

z kawy, cukru lub soli, wymieszany z zelem pod prysznic
__________________
"Myślę że nie tylko makijaż i modna fryzura czynią kobietę piękną. Naprawdę olśniewajaco wygląda kobieta w której oczach widać wiarę w siłę swojej urody oraz madrość żyiowych doświadczeń"
SHARON STONE
xgosik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 20:28   #4
Dyplomatka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: .
Wiadomości: 508
Dot.: PeeLinGi domowej roboty

polecam peeling z kawy, znalazłam na tym forum i jest rzeczywiście świetny, naprawdę polecam
Dyplomatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 22:35   #5
katkakasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: PeeLinGi domowej roboty

Nie będę oryginalna Świetny jest peeling z kawy takiej parzonej. Możesz wykorzystać fusy już pazone, albo całkiem świeżą kawę. bierzesz garść takiej kawy,dodajesz łyżeczkę soli i rozrabiasz to z żelem pod prysznic na papkę. Nio i nanosisz na caiło, masujesz się takim peelingiem. Działa wygładzająco i anty-cellulitowo
katkakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 19:47   #6
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: PeeLinGi domowej roboty

twarz: śmietana+cukier
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 20:09   #7
goldfish3000
Wtajemniczenie
 
Avatar goldfish3000
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 543
Dot.: PeeLinGi domowej roboty

Ten sie napewno otworzy. A warto go przeczytać,to kopalnia wiedzy,właśnie na temat który szukasz. http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=20584
__________________


Jestem w szoku.
Zaraz wracam.



Mój suwaczek
goldfish3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-19, 15:31   #8
Różyczka_89
Rozeznanie
 
Avatar Różyczka_89
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 801
Dot.: PeeLinGi domowej roboty

Mozesz zrobic z soli pomieszanej z np.zelem pod prysznic,nie wiem jak odreaguje twoja cera..(mowie o twarzy) bo mnie po soli nieco szczypie twarz :P ale da sie znieść
__________________
Nocą,gdy cały świat śpi,czuwam i sercem jestem przy Tobie,marzę,że Ty ze swej gwiazdy ślesz myśli swoje,tak bardzo pragnę z Tobą być i marzeń tych nie przerwie mi nikt,nie ma na świecie miejsca,gdzie bym odejść chciała,bo tylko tu są razem serca dwa: Ty i Ja..
Różyczka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 15:54   #9
julka123
Raczkowanie
 
Avatar julka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 163
Dot.: PeeLinGi domowej roboty

No to ja będe bardziej łaskawa :

*Migdałowy:
łyżkę otrębów migdałowych zmieszać z mlekiem, tak by powstała papka. Nałożyć na twarz i szyje, delikatnie, okrężnymi ruchami pocierać po skórze. Zmyć letnia woda.

*Papaja:
dojrzałą rozgnieciona papaje zmieszać z 2 łyżkami śmietany. Po 20 min. zmyć. Papaja ma działanie jak peeling.

*Otrębowy:
8 łyżek otrębów pszennych, 6 łyżek śmietany zmieszać, rozłożyć na mokra twarz, wmasować i spłukać letnia woda.

*Solny (do ciała):
Zmieszać 3 łyżeczki oleju roślinnego z solą gruboziarnista. (Przy tłustej skórze zmieszać z mydełkiem do ciała). Pocierać okrężnymi ruchami, zmyć dobrze ciepłą woda.



A oto kilka sposobów na przygotowanie naturalnych peelingów....

Jedną z wersji jest cukier wymieszany ze śmietaną . Taką miksturę przygotowujemy na chwilę przed kąpielą (nie warto przygotowywać wcześniej, gdyż po czasie kryształki cukru roztopią się), masujemy nią ciało, a następnie spłukujemy podczas kąpieli.

Można także w pudełeczku przygotować sobie w większej ilości na przyszłość mieszankę soli gruboziarnistej i sody oczyszczonej, dokładny stosunek ilości soli i sody nie jest tak istotny, może być w stosunku 1:1. Sól gruboziarnista sprawdza się w roli peelingu dużo lepiej niż zwykła, gdyż zawiera dodatkowo minerały pozytywnie wpływające na skórę. Soda oczyszczona pomaga wygładzić i złuszczyć naskórek. Zamiast sody można użyć mąki ziemniaczanej . Mieszankę tą podczas kąpieli łączymy w dłoni z żelem myjącym i stosujemy tak jak gotowe peelingi. Takie gotowe mieszanki peelingujące są także odpowiednie jako kuracja dla zrogowaciałej skóry na stopach. Uprzedzam, że sól może powodować lekkie szczypanie, jeśli mamy drobne ranki na skórze. Nie polecam stosować peelingów z cukru lub soli gruboziarnistej na dekolt i biust.

Inne opcje to: otręby pszenne + soda oczyszczona, same otręby pszenne lub mieszanka płatków owsianych z otrębami pszennymi. Peeling z płatków owsianych czy otrębów pszennych można także przygotować inną metodą, a mianowicie porcję płatków, otrębów lub ich mieszanki zalewamy ciepłą wodą lub mlekiem i odstawiamy na pewien czas, conajmniej na pół godziny. Następnie powstałą papką masujemy całe ciało (peeling ten jest tak delikatny, że nadaje się także do twarzy), a potem spłukujemy wodą. Są to łagodniejsze wersje peelingów odpowiednie także dla osób z problemami naczynkowymi na nogach, a także do dekoltu i biustu.

Gotowe mieszanki peelingujące można również połączyć przed użyciem z oliwką do ciała np. z firmy Johnson&Johnson, Bambino, Nivea, Penaten, Ziaja lub z naturalną oliwą z oliwek, bądź oliwą z pestek winogron. Następnie w umytą już skórę należy wmasować tą dość tłustą miksturę tak jak tradycyjny peeling, zwłaszcza w najbardziej szorstkie miejsca, pokryte "gęsią skórką", a potem spłukać wodą i dobrze wytrzeć ciało ręcznikiem. Tego typu peeling, dzięki zawartości oliwki lub oleju przy okazji skutecznie nawilża skórę ciała. Działa identycznie jak oliwka nakładana na mokrą skórę.

5- Inna wersja to tzw. peeling "wyszczuplający", do jego przygotowania potrzebujemy: gruboziarnistej soli, zmielonej kawy(moża użyć zaparzonej kawy), płatków owsianych oraz cynamonu w proszku. Proporcje poszczególnych składników nie są tak istotne i zależą już od nas samych. Gotową mieszankę możemy przechowywać w pudełku lub szklanym słoiku. Podczas kąpieli łączymy ją z żelem myjącym lub tak jak w poprzednim punkcie z oliwą. Powstałą papkę nakładamy na wilgotne ciało i masujemy, po czym spłukujemy letnią wodą. Taką kąpiel dobrze zakończyć zimnym prysznicem. Zaletą tego pilingu oprócz właściwości pobudzających krążenie oraz efektu gładkiej i jedwabistej skóry, jest także piękny zapach (pod warunkiem, że ktoś lubi zapach kawy).

6. Peeling cukrowy

Co jest nam potrzebne:
cukier , najlepiej z trzciny cukrowej, a to dlatego, że zawiera on sok z trzciny cukrowej, z którego pozyskuje się kwas glikolowy-AHA, (ekstrakt z trzciny cukrowej został użyty w orginalnej wersji peelingu L'Oreal Exfotonic, jeśli nie cukier trzcinowy to przynajmniej brązowy cukier z buraków cukrowych,
łyżeczka miodu
olejek z witaminy E lub olejek jojoba, można też dodać inny typ oleju roślinnego np. olej z avokado, olej z wiesiołka itp. Czasem można spotkać olejek z witaminy E wzbogadzony olejem z kukurydzy, sezamu, soji oraz olejkiem aromatycznym np. cytrynowym, który nadaje świeży zapach,
kilka kropli ulubionego olejku aromatycznego lub kompozycji z kilku olejków aromatycznych,
-oliwa z oliwek, tylko extra virgin!
dobrze jest dodać kilka kropli olejku rozmarynowego lub ekstraktu z pestek grejpfruta , które działają jako naturalny konserwant, przedłużający trwałość peelingu i zapobiegający ewentualnym zakażeniom mikroorganizmami,

Wykonanie:
Peeling można przygotować w szklanym słoju, który przy okazji będzie gustownie wyglądał w łazience. Cukier mieszamy z olejkami, w ilościach zależnych już od nas oraz dodajemy łyżeczkę miodu. Otrzymujemy typowy peeling cukrowy, w którym na dnie słoja osadza się cukier przykryty warstewką odżywczych dla skóry olejków.


Peelingi nie moje ! skopiowane z innych wątków kiedyś na Wizażu
__________________
"If a black man is racist, is it okay?
If it's the white man's racism that made him that way,
By some sense they're all the same"

ebiblioteczka.mojeforum.n et - nowe forum o książkach.


Pozdrawiam ;]
julka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 21:00   #10
pola124
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5
Dot.: PeeLinGi domowej roboty

Bardzo fajne pomysły na peenlingi są na natoobe.pl. Mój ulubiony to truskawkowy peeling do stóp Szczególnie latem każda z nas dba o to żeby stopy były gładkie i nawilżone. Aby przygotować ten fantastyczny peeling potrzebne są truskawki, oliwa z oliwek, sól morska oraz posiekane migdały. W tym wszystkim chyba najbardziej podoba mi się zapach Truskawki z hiszpańską oliwą i love aceite tworzą świetne, aromatyczne połączenie Tę oliwę często wykorzystuję również robiąc sobie peeling dłoni Dodaję do niej jedynie cukier trzcinowy. Naprawdę warto samemu przygotowywać takie naturalne kosmetyki w domu
pola124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:28.