grill z płytą kamienną i z patelenkami do sera - macie jakieś pomysły? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-19, 14:34   #1
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310

grill z płytą kamienną i z patelenkami do sera - macie jakieś pomysły?


Dziewczyny,

mój TZ kupił grill Severin z kamienną płytą i patelenkami do raclette'a. Ale ja nie mam doświadczenia z tego typu grillem. Macie pomysły co można na nim wyczarować? Zastanawiam się czy w tych patelenkach koniecznie trzeba piec ser raclette, czy można inny zwykły żółty. Jak myślicie?
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 15:04   #2
riliana
Zadomowienie
 
Avatar riliana
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 296
Dot.: grill z płytą kamienną i z patelenkami do sera - macie jakieś pomysły?

każdy żółty ser się nada ten typu raclette się może szybciej topi...

na płycie można grillować np. kurczaka pokrojonego w cienkie paski i zamarynowanego odpowiednio wcześniej - kurczak robi się szybko, także nie ma strachu czy aby na pewno jest już gotowy

później takie kawałki kurczaka możesz wrzucić na patelenke, dołożyć np. paprykę i przykryć serem

aha, przed użyciem sprawdź w instrukcji czy płyta wymaga smarowania tłuszczem czy też nie, żeby nie spotkała Cię przykra niespodzianka w postaci przyklejonego na amen mięcha
riliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 16:21   #3
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: grill z płytą kamienną i z patelenkami do sera - macie jakieś pomysły?

ja mam chyba taki sam
na patelenkach grilluję np. sery pleśniowe, brie czy camembert (najfajniej wychodzi president, bo sie nie rozlewa jak inne), do tego na kamiennej płycie robię piersi z kurczaka, cukinię w plastrach, bakłażana, ziemniaki...
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 20:23   #4
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: grill z płytą kamienną i z patelenkami do sera - macie jakieś pomysły?

Dziewczyny,

bardzo dziękuję za rady. Jutro wypróbuję grill Na pewno zrobię camabert w patelenkach i mini zapiekaneczki z ziemniaków, cebulki, boczku.

Nie wiem tylko czy smarować miesko z kurczaka oliwą przed położeniem nam tę płytę. W instrukcji nic nie ma na ten temat.
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 18:24   #5
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: grill z płytą kamienną i z patelenkami do sera - macie jakieś pomysły?

wiesz co, ja zawsze marynuję mięso (drób, bo innych nie jadam z reguły ) przed grilowaniem w oliwie tzn robię marynatę z oliwy, ziół i przypraw i odstawiam choćby na 15 minut - mięso jest wtedy dużo miększe i delikatniejsze. i nie mam problemu, czy smarować mieso przed czy nie - i tak jest już "naoliwione"

smaku mi narobiłaś, chyba ściągnę swojego grilla z szafy.... rzadko to robię, bo to wielkie strasznie jest, ale takiego mam smaka na grillowanego camemberta, że chyba się nie powstrzymam hehe, mam w lodówce presidenty z chilli i z zielonym pieprzem, zrobię sałatę lodową do tego i kolacja będzie na wypasie
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:25.