Norwegia.Jest tu ktoś??? - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-02, 09:03   #2731
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez gusiec Pokaż wiadomość
hej dziewczyny! co to za cisze sie zrobila? zyjecie? u nas dzis piekne sloneczko i neibieskie niebo. zrywam sie wczesniej z kursu zeby z kawa w lapce i sasiadka u boku na tarasie posiedziec i sie pogrzac wiem ze to niepedagogiczne ani niezbyt madre ale magasnie potrzebuje chwili dla siebie!
osttanio jak sobie w srodku tygodnia ukradlam kilka chwil, olalam zakupy i porzucilam dzieci w przedszkolu na dluzej to mnie od razu ukaralo. zaparkowalam po cichutku, przemknelam do domu. zrobilam sobie zielonej herbaty, zapalilam swieczke zapachowa, nalalam wode do wanny i jak juz sie usadowilam z ksiazka to nagle DRYNNNNNNNNNNNNNNNNN. DRYNNNNNNNNNNNNNN. lece, pedze, piane rozchlapuje, zawilam sie w szlafrok w biegu bo jak juz ktos do nas przylazl to wazne musi byc! a tu swiadkowie jehowy. mialam ochote na mord ale tylko grzecznie podziekowalam za zbawiaenie i poprosilam zeby nie wracali do nas juz nigdy. sie matce zachcialo kapeli w srodowy srodek dnia!
ale sie usmialam )

to t yle na temat relaksu

powodzenia dla praktykantek!

jak dobrze ze weekend - wypompowana jestem
powinno byc tak 5 dni weekendu i 2 dni pracy no ewentualnie w proporcji 4 na 3..
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 09:32   #2732
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez kasiasiar Pokaż wiadomość
Bling to jednak się udało zalatwic praktyki? Gratulacje Co będziesz robiła?
Dziekuje, trafilo znowu na Nille. Szef to mlody chlopak ,ktory ma duzo znajomych wiec moze gdzies na stale mnie pchnie.

Cytat:
Napisane przez jingsaw Pokaż wiadomość
Bling gratulacje! Cieszę się że w końcu się udało
Cytat:
Napisane przez mukaa Pokaż wiadomość
powodzenia dla praktykantek!
Dzieki kobietki.

Siostra idzie dzisiaj prawdopodobnie podpisac kontrakt na mieszkanko i chca sie wyprowadzic 15 , znowu czeka mnie pakowanko. Blisko mnie bo na Stabekk ,ale dla nich plus ze to juz Oslo.

Dzis ide pomagac mojemu klientowi,lekarzowi, przygotowac przyjecie z okazji urodzin zony.

Milego weekendu.
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 10:39   #2733
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dziewczyny a to nie jest przypadkiem tak, ze atest jest tylko potwierdzeniem, ze sie bylo faktycznie zatrudnionym, a ocena pracy jest w ewentualnych pisemnych, osobnych referencjach?
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 20:13   #2734
Vanessita
Zakorzenienie
 
Avatar Vanessita
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Wikingów
Wiadomości: 3 225
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

No widzisz Bling... udało się...dużo kciuków było trzymane
ja też powoli zaczynam pracę mimo, że w ciąży ale czuję się dobrze i nie chce mi się siedzieć w domu.... Poza sprawami kosmetycznymi zajmę się teraz sprzątaniem zawsze coś poza szkołą
__________________
M. M. K silimedy maximum 570hi ..20/02/2017...już są!!!
Vanessita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 22:14   #2735
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dzieki dziewczyny,niezbyt sie ciesze na te praktyke,no ale coz najwidoczniej na razie tylko na to moge liczyc

Vanesita a myslisz ze dasz rade w ciazy sprzatac? Wbrew pozorom to nie takie sprzatanie jak w domu. Tez trzymam kciuki, zeby ci dobrze szlo. Powodzonka
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 09:30   #2736
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Bling Pokaż wiadomość
Vanesita a myslisz ze dasz rade w ciazy sprzatac? Wbrew pozorom to nie takie sprzatanie jak w domu. Tez trzymam kciuki, zeby ci dobrze szlo. Powodzonka
moja dobra kuleżanka pracowała sprzątając prom do 7m ciąży - więc chyba się da.

no ale wszytsko i tak będzie zależało jak sięVanesita czuje, bo np u mnie w 7m miałam już tak duży brzuch że schylić się był problem
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 14:02   #2737
nattalli
Rozeznanie
 
Avatar nattalli
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Oslo
Wiadomości: 531
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Vanessita Pokaż wiadomość
termin na 9 kwietnia wg polskiego lekarza, tu dowiem sie konkretów 25 paź... Wnorwegia poprostu sprzyja rozmnażaniu tu raczej nie myśli się "co do garnka włożyć"....

gratulację ja w dwupaku terminowo do 7 lutego, zobaczymy jak w praktyce wyjdzie ;p
__________________
28.02.2011:ksiadz :

26.05.2013 II kreseczki

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fs65gkig2xlf5.png
nattalli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-07, 14:25   #2738
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Gratuluje i trzymam kciuki za wszystkie przyszle Mamy <3

A z innej beczki: znacie moze kogos, kto przedluza rzesy 1:1 w Oslo albo okolicach? Albo kosmetyczke? Cere mam ostatnio do niczego, a nie stac mnie na norweskie uslugi...
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 22:32   #2739
edytka602
Raczkowanie
 
Avatar edytka602
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 66
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Witajcie Polskie Norweżki
.....podglądam wątek od dawna tzn. od 1,5 roku (nie odważyłam się wcześniej pisać) .... i powiem Wam, że jestem lekko podłamana...
Może troszkę o sobie: mieszkam w centralnej Polsce(i ostatnio nie jestem patriotką), pracuję w ruchu ciągłym po 12 godz. czyli tak jak wypadnie i niedziela, i wigilia, i sylwester (ciężka praca psychiczna z różnymi ludźmi-najczęściej pod wpływem) za niewielkie pieniądze i tak już minęło 15 lat jestem mężatką, nie mam dzieci ... i raczej mieć nie będę, mąż pracuje, ale koszty jego pracy to ciężkie pieniądze (około 3.000zł) czyli zostają grosze...

w Norwegii byłam dwukrotnie (z mężem) ..zawsze latem ,praca sezonowa około 5 tygodni... i tu jestem mile zaskoczona, gdyż zarobiłam ,co prawda jedzonko głównie z kraju zabraliśmy- ogólnie jestem zadowolona, mimo że w pracy musiałam wziąć urlop bezpłatny, bo nie mam innego koszty podróży za ostatnią pensję i życie po powrocie za korony norweskie....
..... zmierzam do tego Dziewczyny,że w kraju nie mogę godnie żyć i pewnego czasu (styczeń) uparłam się żeby wyjechać na stałe do Norwegii-mojego ukochanego najpiękniejszego Kraju Fiordów.- po wielkich dywagacjach (z awanturami) mąż mi powiedział że zapłaci za mój kurs języka norweskiego, i tu schody- byłam w trzech szkołach językowych, do wyboru godziny nauki- super! tylko ja pracuję w ruchu ciągłym i mogę być na lekcji 1 raz w tygodniu , szkoła E..ik zaproponowała mi naukę przez Skype o absurdalnej godzinie dla bezrobotnych chyba
...wiem, że bez języka nie ma szans.... co mam zrobić Dziewczyny? jedno z nas musi znać język, mój mąż ma fach w ręku, wszelkie remonty...budowy domów drewnianych itp , jest złotą rączką (łącznie ze spawaniem) ale nie chce się uczyć języka, może przy mnie by musiał,ale sam na pewno nie, więc muszę ja! doradźcie Dziewczyny ... jestem zdesperowana i mogę nawet w fabryce pracować na początek.... ale też nie mam nikogo w Norge więc będzie problem nawet z wynajęciem mieszkanka , tym bardziej bez języka.., w urzędzie Skat tylko byłam i miałam problem z dogadaniem...
...
załamałam się troszkę jak czytałam Wasze posty , to taka troszkę walka z wiatrakami , choć widzę że są i pozytywne strony....proszę poradźcie ...
__________________
edytka602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 22:50   #2740
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Edytka a umiesz moze jakis jezyk? Moze Anglia, Niemcy?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 22:51   #2741
jingsaw
Raczkowanie
 
Avatar jingsaw
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa/ Sykkylven
Wiadomości: 139
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Witaj edytka602
Jesli jestescie zdecydowani na wyjazd, to moim zdaniem musisz nauczyć się chociaż podstaw języka i próbować szukać pracy np przez agencje. Poza tym musicie brać pod uwagę, że na początek potrzeba trochę pieniędzy chociażby na mieszkanie...
Dobrze, że masz świadomość trudności.
To, co mogę poradzić ze swojej strony, to żebyście nie wyjeżdżali w ciemno!

Wysłane z mojego HTC Desire SV przy użyciu Tapatalka
jingsaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-08, 09:27   #2742
edytka602
Raczkowanie
 
Avatar edytka602
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 66
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Edytka a umiesz moze jakis jezyk? Moze Anglia, Niemcy?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
... powiem szczerze, że Anglia nie bardzo mi podchodzi, jeszcze kilka lat temu było tam dobrze, ale ostatnio z relacji znajomych nie jest cudownie niestety... języki te akurat trochę znam , bardziej nawet niemiecki, w Niemczech mam kolegę, który sam nie ma pracy chodzi od dwóch lat do szkoły w Niemczech, poza tym siedzi w domu.... ma żonę Niemkę i to też mu nie pomogło, nawet zastanawiał się czy nie wrócić do Polski...

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

Cytat:
Napisane przez jingsaw Pokaż wiadomość
Witaj edytka602
Jesli jestescie zdecydowani na wyjazd, to moim zdaniem musisz nauczyć się chociaż podstaw języka i próbować szukać pracy np przez agencje. Poza tym musicie brać pod uwagę, że na początek potrzeba trochę pieniędzy chociażby na mieszkanie...
Dobrze, że masz świadomość trudności.
To, co mogę poradzić ze swojej strony, to żebyście nie wyjeżdżali w ciemno!

Wysłane z mojego HTC Desire SV przy użyciu Tapatalka
Zdecydowani byliśmy już rok temu, ale z racji nieznajomości języka stoimy w miejscu ... pieniążki wiemy,że trzeba mieć na początek, w ciemno raczej się nie zdecydujemy, zamierzam zrobić drugie podejście do szkoły językowej, może się coś zmieniło i będą jakieś sensowne godziny nauki.... Dziękuję Dziewczyny ...
__________________
edytka602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 12:21   #2743
cate_
Zadomowienie
 
Avatar cate_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Edytka a w jakich godzinach ten kurs w Empiku i jaki koszt??
__________________
ALEXANDER

MAXIMILIAN
cate_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 17:57   #2744
gusiec
Raczkowanie
 
Avatar gusiec
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 251
GG do gusiec Send a message via Skype™ to gusiec
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

edytka a moze poszukaj prywatnie jakiegos nauczyciela? Nie wiem w jakim misecie mieszkasz ale skoro macie tam szkoly jezykowe to moze uda Ci sie znalezc kogos prywatnie. Plan zajec i rozklad ustalas indywidualnie, przy tym jak znajdziesz kogos sensownego to mozesz naprawde na tym skorzystac. Ceny takich lekcji tez nie sa jakies powalajace. Pewnie z porownaniu z kursem wyjdzie drozej ale zajecia masz sama wiec mozesz wiecej sie nauczyc. Zwlaszcza jesli Ci zalezy zeby sie nauczyc to jesli przysiadziesz w domu to naprawde szybko Ci pojdzie a nauczyciel poprowadzi Cie indywidualnie nie zwazajac na tempo innych uczestnikow
__________________

gusiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 18:08   #2745
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez gusiec Pokaż wiadomość
edytka a moze poszukaj prywatnie jakiegos nauczyciela? Nie wiem w jakim misecie mieszkasz ale skoro macie tam szkoly jezykowe to moze uda Ci sie znalezc kogos prywatnie. Plan zajec i rozklad ustalas indywidualnie, przy tym jak znajdziesz kogos sensownego to mozesz naprawde na tym skorzystac. Ceny takich lekcji tez nie sa jakies powalajace. Pewnie z porownaniu z kursem wyjdzie drozej ale zajecia masz sama wiec mozesz wiecej sie nauczyc. Zwlaszcza jesli Ci zalezy zeby sie nauczyc to jesli przysiadziesz w domu to naprawde szybko Ci pojdzie a nauczyciel poprowadzi Cie indywidualnie nie zwazajac na tempo innych uczestnikow
Popieram, moze na gumtree ktos sie oglasza
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 21:05   #2746
edytka602
Raczkowanie
 
Avatar edytka602
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 66
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez cate_ Pokaż wiadomość
Edytka a w jakich godzinach ten kurs w Empiku i jaki koszt??
kurs stacjonarny około 16-17 godz. a przez skype o 10:00 ..
koszt około 680 zł a przez skype 800 zł

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Cytat:
Napisane przez gusiec Pokaż wiadomość
edytka a moze poszukaj prywatnie jakiegos nauczyciela? Nie wiem w jakim misecie mieszkasz ale skoro macie tam szkoly jezykowe to moze uda Ci sie znalezc kogos prywatnie. Plan zajec i rozklad ustalas indywidualnie, przy tym jak znajdziesz kogos sensownego to mozesz naprawde na tym skorzystac. Ceny takich lekcji tez nie sa jakies powalajace. Pewnie z porownaniu z kursem wyjdzie drozej ale zajecia masz sama wiec mozesz wiecej sie nauczyc. Zwlaszcza jesli Ci zalezy zeby sie nauczyc to jesli przysiadziesz w domu to naprawde szybko Ci pojdzie a nauczyciel poprowadzi Cie indywidualnie nie zwazajac na tempo innych uczestnikow
o rany nie pomyślałam o tym biorę się za ogłoszenia ! Dzięki Ci - jesteś nie zastąpiona!!

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Cytat:
Napisane przez jenta Pokaż wiadomość
Popieram, moze na gumtree ktos sie oglasza
oczywiście będę tam szukać dziękuję serdecznie

Dziewczyny jesteście niesamowite!!
__________________

Edytowane przez edytka602
Czas edycji: 2013-11-08 o 21:01
edytka602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 18:04   #2747
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Pierwszy dzien praktyki za mna. Oby do konca grudnia, a moze wczesniej uda sie wyrwac do normalnej pracy
Godziny tragiczne jak dla mnie ,wole ranki, dzis bylam 10-17 powinnam do 18
Od jutra na 9 -17 a nastepny tydzien 11-19
Od razu pokazali mi kase i obslugiwalam klientow, najgorsze jest to ze jest jakas konkurencja,ktory sklep wiecej sprzeda danego produktu i trzeba go wciskac kazdemu klientowi. Nie lubie sama jak ludzie tak robia,a teraz musze sie z tym zmierzyc

Gusiec a jak u ciebie?
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 18:15   #2748
jingsaw
Raczkowanie
 
Avatar jingsaw
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa/ Sykkylven
Wiadomości: 139
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Bling szybko przyzwyczaisz się że możesz sie wyspać chociaż ja Cię rozumiem, bo też wolalabym pracować rano. Ale ważne, że się ruszyło, teraz juz powinno być z górki

Wysłane z mojego HTC Desire SV przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

U mnie dziś taki wiatr wieje, że przez moment myslalam, że mi okno wpadnie do pokoju... Chyba idzie zima...

Wysłane z mojego HTC Desire SV przy użyciu Tapatalka
jingsaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 07:34   #2749
gusiec
Raczkowanie
 
Avatar gusiec
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 251
GG do gusiec Send a message via Skype™ to gusiec
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

U mnie spoko calkiem ( nie chce Cie dolowac ). Pracuje od 10 do 16 wiec nie jest tak zle tylko dzieciaki od teraz beda musialy byc dluzej w przedszkolu. Ogolnie panuje tam taki luzik... Pol dnia sie zapoznawalam z ludzmi i budynkiem(!) potem lunch i jak wzielysmy sie za zmiane ekspozycji to zadzwonil moj TZ i musialam sie zerwac zebym z nim pojechac do szpitala. No i taki to moj pierwszy dzien. Ale najwazniejsze, ze wszyscy mili, gadaja ze mna i twierdza ze po 6 tygodniach z nimi bede nawijac po norwesku jak tutejsi najwiekszy stres dla mnie to odbieranie telefonow...
Powodzenia dalej Blink!
__________________

gusiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-12, 20:43   #2750
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ja sie chyba nie nadaje do takiej pracy, sama nie wiem czy do czegokolwiek sie nadaje.
W sklepie docelowym jest tak malo miejsca,a szefostwo od gornie ustala normy sprzedazy wiec towar jest upychany. Na malym zapleczu ktore chyba powinno byc takim kantorkiem dla pracownikow tez jest towar.
ja torbe ,kurtke trzymalam w szafce kolo kasy,dziwne. Umywalka i toaleta,to ta z ktorej korzystaja wszyscy klienci centrum
Pracownica pauze spedzila przy kasie jedzac kanapki,ja nawet przerwy nie bralam, bo nie wiem co z nia zrobic.
Chce spytac opiekuna z navu czy moge miec mniej niz 100 procent tej praktyki i jak to bedzie placone, albo codziennie po 5 godzin okolo 20 , albo ze 3 dni po 8 . Przydalby sie jakis czas jednak na szukanie czegos innego.

Po wyjsciu stamtad mialam tylko ochote sie wykapac, nie umiem po takim dniu isc jeszcze gdzies po zakupy itp itd,czuje sie brudna...
Jakas dziwna moze jestem, moze to juz zalatuje fobia,sama nie wiem.

Znowu czuje ze mnie nav wpakowal na mine, jakby sie im spieszylo z ta praktyka, nie mialam szansy szukac gdzies gdzie bym mogla sie wiecej nauczyc niz metkowanie towaru,skladanie kartonow ,wyrzucanie ich do smieci i zamiatanie podlogi, jedyna nowosc to kasa.
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 16:22   #2751
jingsaw
Raczkowanie
 
Avatar jingsaw
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa/ Sykkylven
Wiadomości: 139
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Bling w takich warunkach każdy by miał dość. Współczuję. Jedyna pociecha, ze to nie na zawsze i że kasa jakaś z tego jest... A w NAVie walcz o swoje... Oni tam u Ciebie to chyba nie mają za wielkiej ochoty do pracy...

Wysłane z mojego HTC Desire SV przy użyciu Tapatalka
jingsaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 11:52   #2752
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Towarzystwo zamarlo.
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 12:59   #2753
cate_
Zadomowienie
 
Avatar cate_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez edytka602 Pokaż wiadomość
kurs stacjonarny około 16-17 godz. a przez skype o 10:00 ..
koszt około 680 zł a przez skype 800 zł
Gdzie takie ceny bo mi za kurs online zaśpiewali 2000 zł
Cytat:
Napisane przez Bling Pokaż wiadomość
Towarzystwo zamarlo.
Prawie umarło, miałam ostatnio taką migrenę że mąż do szpitala chciał mnie wieść
__________________
ALEXANDER

MAXIMILIAN
cate_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 18:35   #2754
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Mnie dobija szkola :P Siedze wlasnie nad kolejna praca na zaliczenie.
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 19:56   #2755
Vanessita
Zakorzenienie
 
Avatar Vanessita
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Wikingów
Wiadomości: 3 225
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Bling Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny,niezbyt sie ciesze na te praktyke,no ale coz najwidoczniej na razie tylko na to moge liczyc

Vanesita a myslisz ze dasz rade w ciazy sprzatac? Wbrew pozorom to nie takie sprzatanie jak w domu. Tez trzymam kciuki, zeby ci dobrze szlo. Powodzonka
Bling..trzymam kciuki by było lepiej...poczatki jak poczatki, zawsze trudne... Plus wielki, ze masz kontakt z klientem...rezultaty tego predko przyjda z moim sprzataniem bedzie ciezko bardzo dokuczaja mi plecy w okolicy ledzwi:-( ale umawiam sie tak max do 3h i co drugi dzien by odpoczac... Po pierwszym generalnym porzadku nie moglam chodzic wieczorem :-/

Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość
moja dobra kuleżanka pracowała sprzątając prom do 7m ciąży - więc chyba się da.

no ale wszytsko i tak będzie zależało jak sięVanesita czuje, bo np u mnie w 7m miałam już tak duży brzuch że schylić się był problem
dokladnie. Moja znajoma do 9 mc byla bardzo aktywna,... Ja mogę niewiele ale to zawsze coś. Zawsze pod reperuje domowy budżet


Cytat:
Napisane przez nattalli Pokaż wiadomość
gratulację ja w dwupaku terminowo do 7 lutego, zobaczymy jak w praktyce wyjdzie ;p
dzięki i również gratuluję


Cytat:
Napisane przez jenta Pokaż wiadomość
Gratuluje i trzymam kciuki za wszystkie przyszle Mamy <3

A z innej beczki: znacie moze kogos, kto przedluza rzesy 1:1 w Oslo albo okolicach? Albo kosmetyczke? Cere mam ostatnio do niczego, a nie stac mnie na norweskie uslugi...
Ja znam!!! Rewelacyjna i niedroga dziewczyne. Jak chcesz namiar odezwij sie na priv... Dojezdza rowniez do klientki. Jest bardzo dokladna, czysta i profesjonalna.


Cytat:
Napisane przez edytka602 Pokaż wiadomość
Witajcie Polskie Norweżki
.....podglądam wątek od dawna tzn. od 1,5 roku (nie odważyłam się wcześniej pisać) .... i powiem Wam, że jestem lekko podłamana...
Może troszkę o sobie: mieszkam w centralnej Polsce(i ostatnio nie jestem patriotką), pracuję w ruchu ciągłym po 12 godz. czyli tak jak wypadnie i niedziela, i wigilia, i sylwester (ciężka praca psychiczna z różnymi ludźmi-najczęściej pod wpływem) za niewielkie pieniądze i tak już minęło 15 lat jestem mężatką, nie mam dzieci ... i raczej mieć nie będę, mąż pracuje, ale koszty jego pracy to ciężkie pieniądze (około 3.000zł) czyli zostają grosze...

w Norwegii byłam dwukrotnie (z mężem) ..zawsze latem ,praca sezonowa około 5 tygodni... i tu jestem mile zaskoczona, gdyż zarobiłam ,co prawda jedzonko głównie z kraju zabraliśmy- ogólnie jestem zadowolona, mimo że w pracy musiałam wziąć urlop bezpłatny, bo nie mam innego koszty podróży za ostatnią pensję i życie po powrocie za korony norweskie....
..... zmierzam do tego Dziewczyny,że w kraju nie mogę godnie żyć i pewnego czasu (styczeń) uparłam się żeby wyjechać na stałe do Norwegii-mojego ukochanego najpiękniejszego Kraju Fiordów.- po wielkich dywagacjach (z awanturami) mąż mi powiedział że zapłaci za mój kurs języka norweskiego, i tu schody- byłam w trzech szkołach językowych, do wyboru godziny nauki- super! tylko ja pracuję w ruchu ciągłym i mogę być na lekcji 1 raz w tygodniu , szkoła E..ik zaproponowała mi naukę przez Skype o absurdalnej godzinie dla bezrobotnych chyba
...wiem, że bez języka nie ma szans.... co mam zrobić Dziewczyny? jedno z nas musi znać język, mój mąż ma fach w ręku, wszelkie remonty...budowy domów drewnianych itp , jest złotą rączką (łącznie ze spawaniem) ale nie chce się uczyć języka, może przy mnie by musiał,ale sam na pewno nie, więc muszę ja! doradźcie Dziewczyny ... jestem zdesperowana i mogę nawet w fabryce pracować na początek.... ale też nie mam nikogo w Norge więc będzie problem nawet z wynajęciem mieszkanka , tym bardziej bez języka.., w urzędzie Skat tylko byłam i miałam problem z dogadaniem...
...
załamałam się troszkę jak czytałam Wasze posty , to taka troszkę walka z wiatrakami , choć widzę że są i pozytywne strony....proszę poradźcie ...
Moje zdanie jest takie by poczekac do sezonu...na sezon cos znalezc, a po szukac pracy... Ktos kto zatrudnia was na sezon moze zna kogs lub wie gdzie moga potrzebowac ludzi do pracy... W ciemno bym nie jechala...w koncu trzeba na poczatku sie utrzymac...
Jezyka ucz sie sama jak na razie...zakup kursy itp... Zawsze sa pomocne...
A praca po sezonie...moze sprzatanie???




Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
M. M. K silimedy maximum 570hi ..20/02/2017...już są!!!
Vanessita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 19:55   #2756
menrinka
Raczkowanie
 
Avatar menrinka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 95
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Baaaardzo proszę Was o pomoc
Dostałam ofertę pracy z Norwegii i mam się zastanowić nad zarobkami.
Szukałam w google, jednak wypowiedzi są sprzed kilku lat.

Czy mogłybyście mi powiedzieć ile musiałabym zarobić w Oslo, by wynająć mieszkanie, mieć na jedzenie, rachunki, inne wydatki i może na studia zaoczne. Baaaardzo proszę o pomoc
menrinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 00:47   #2757
201607141620
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 403
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez menrinka Pokaż wiadomość
Baaaardzo proszę Was o pomoc
Dostałam ofertę pracy z Norwegii i mam się zastanowić nad zarobkami.
Szukałam w google, jednak wypowiedzi są sprzed kilku lat.

Czy mogłybyście mi powiedzieć ile musiałabym zarobić w Oslo, by wynająć mieszkanie, mieć na jedzenie, rachunki, inne wydatki i może na studia zaoczne. Baaaardzo proszę o pomoc
Z moich doświadczeń:
- zakwaterowanie: ok 4000-7000 koron pokój w mieszkaniu lub 7000 kr< mieszkanie samodzielne; im dalej centrum tym taniej, ale też wiele dłuższe dojazdy, czasem przez dwie strefy, co podnosi cenę biletu;
- jedzenie: nam na dwie osoby starcza ok 2000 kr, ale mamy spore zapasy z Polski, a rzeczy bieżące kupujemy raczej z tych najtańszych;
- rachunki - tu ciężej mi powiedzieć, bo mamy wliczone w czynsz, cena internetu np to 200 -500 kr, pozostałe ogólnie nie są jakieś szalone; myślę, że w 500-1000 kr? (jeśli ktoś lepiej się orientuje, niech mnie poprawi);
- bilet miesięczny na metro, autobusy, tramwaje-630 kr na jedną strefę;
201607141620 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 18:02   #2758
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dziewczyny, bardzo chciałam Wam jeszcze raz podziękować za odwiedzenie mnie i męża od próby wyjechania do Norwegii. Nie znaliśmy jeżyka, nie mieliśmy zahaczenia. Byłoby ciężko. A w tym momencie mąż jest niecałe dwa tygodnie w Londynie i ma już ofertę konkretnej pracy (na razie w okresie próbnym) i być może szansę na inną - z pozycji menadżera. Tego nie moglibyśmy zrobić w Norwegii. Niedługo do niego jadę i tak bardzo się cieszę
Czuję do Was dużą wdzięczność
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 23:40   #2759
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ilona super,ze w Anglii tak szybko udalo mu sie znalezc prace.
Pomoglysmy a zarazem ty bylas madra i rozsadna,ze nasze rady potraktowalas serio no i zglowa do tego podeszlas. Niektorzy mysla,ze my tak odradzamy bo boimy sie konkurencji czy cos w tym stylu,ale przeciez to nie prawda,buziaki i fajnie,ze zajrzalas. Powodzenia z wyjazdem do meza
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 20:04   #2760
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

...bo bez języka to wcale nie łatwo o pracę

Ja tu od roku mieszkam,szukam pracy i co...nic! Nawet mnie na żadną rozmowę nie zaprosili,a wysyłam cv ciągle.
Do szkoły językowej chodzę i niby nie źle z językiem, może gadać trochę gorzej,bo co mogę gadać jak w domu siedzę

Nie mam znajomości tutaj, mąż pracuje w fabryce i tam kobiet nie potrzebują. Do tego on biegle po norwesku mówi,ale ponad 7 lat na stałe tu mieszka to co innego.

Załamałam się...do tego łażę do NAV na te durne spotkania informacyjne, z których nic nie wynika.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-04 18:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:59.