Kredyt na motor - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-26, 22:03   #1
flyghost
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Unhappy

Kredyt na motor


witam. chciałbym wziąść kredyt na motor, jednakże 18 lat będę miał dopiero we wrzesniu, tego roku.

mam kilka pytań co do tego kredytu.

potrzebne mi jest około 15-16 tyś. spłacać mam z czego, bo do 2018 r. mam rente w wysokosci 650zł , od 2017 do 2018 bedę miał 1300zł . jednak gdy przestane sie uczyc w 2018 r, renty juz mieć nie bedę.

czy jest jakaś możliwość zebym wziął na siebie kredyt ? pieniadzę i tak wydaje na mało ważne rzeczy. mieszkam z rodzicami, samochodu nie potrzebuję.

jeżeli nie, to jakie komplikajce mogę mieć?

jeżeli tak, to czy przy tak młodym wieku oprocentowanie nie bedzie większe ?
flyghost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 22:16   #2
kaha_akro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 240
Dot.: Kredyt na motor

Cytat:
Napisane przez flyghost Pokaż wiadomość
witam. chciałbym wziąść kredyt na motor, jednakże 18 lat będę miał dopiero we wrzesniu, tego roku.

mam kilka pytań co do tego kredytu.

potrzebne mi jest około 15-16 tyś. spłacać mam z czego, bo do 2018 r. mam rente w wysokosci 650zł , od 2017 do 2018 bedę miał 1300zł . jednak gdy przestane sie uczyc w 2018 r, renty juz mieć nie bedę.

czy jest jakaś możliwość zebym wziął na siebie kredyt ? pieniadzę i tak wydaje na mało ważne rzeczy. mieszkam z rodzicami, samochodu nie potrzebuję.

jeżeli nie, to jakie komplikajce mogę mieć?

jeżeli tak, to czy przy tak młodym wieku oprocentowanie nie bedzie większe ?

a do czego ten motor? do pralki czy samochodu?

no chyba, że chodzi Ci o motocykl

Po pierwsze jako jeszcze nieletni nie dostaniesz kredytu, więc to co masz zbieraj sobie cierpliwie. Po drugie jako osoba niezatrudniona, posiadająca jedyny przychód/dochód z tytułu renty - jeśli już kredyt dostanie to tylko w prov... i to pewnie max 1000zł - ale w to również mocno wątpię.

Pomijam kwestię, że jednak ciągle jesteś nieletni, nie posiadasz zapewne prawa jazdy - no chyba, że na A1, a motocykl jaki chcesz kupić jest do pojemności 125cc - po mocniejsze są dla Ciebie prawnie zabronione
kaha_akro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 22:16   #3
Pomaranczorange
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 309
Dot.: Kredyt na motor

Cytat:
Napisane przez flyghost Pokaż wiadomość
witam. chciałbym wziąść kredyt na motor, jednakże 18 lat będę miał dopiero we wrzesniu, tego roku.

mam kilka pytań co do tego kredytu.

potrzebne mi jest około 15-16 tyś. spłacać mam z czego, bo do 2018 r. mam rente w wysokosci 650zł , od 2017 do 2018 bedę miał 1300zł . jednak gdy przestane sie uczyc w 2018 r, renty juz mieć nie bedę.

czy jest jakaś możliwość zebym wziął na siebie kredyt ? pieniadzę i tak wydaje na mało ważne rzeczy. mieszkam z rodzicami, samochodu nie potrzebuję.

jeżeli nie, to jakie komplikajce mogę mieć?

jeżeli tak, to czy przy tak młodym wieku oprocentowanie nie bedzie większe ?
Możesz wziąć krtedyt po 18 sce-jako dochód-renta,ale to już w banku trza pytać czy ci udzielą.
Co jeżeli nie,że nie spłacisz? to wtedy komornik Cię będzie kasował z renty w jakimś stopniu(nie wszystko)
Wiek chyba nie ma nic do oprecontowania,ale nie wiem tego na 100%.Ciekawe pytanie.
Ode mnie:
kredyt jak dla Ciebie to głupota,sam uzbieraj i po cholerę Ci taki drogi sprzęt,nie ma tańszych?
Pomaranczorange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 22:21   #4
flyghost
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Kredyt na motor

mówię, ze kredyt chce wziaść po 18 , czyli wrzesien/ październik.

motocykl chce, crossa. nie do zarejestrowania, na tor . wiec nie wnikam czy mogę nim jeździć czy nie po lasach ani po żadnych drogach nigdy raczej nie będzie jeżdzony.

jaki jest % szans ze dostane kredyt na siebie ?

u mnie w rodzinie jak motor, to tylko i wylacznie nowy/ roczny , nie mogę wziąć starszego, który bedzie tańszy o pare tyś . sam z siebie chce motor, i sam sobie uwarunkowałem jaką ilość bede w stanie spłacać .

jeżeli założę sobie np w pko sa konto, i tam bedzie przychodziła moja renta, to jest możliwość uzgodnienia z bankiem , np też w pko bym miał kredyt, że sami z mojego konta bedą zabierali pieniadze na rate kredytu ?

i np jeżeli nie dadzą na mnie samego kredytu, to czy jest możliwość że mój tata też się pod tym podpiszę i wtedy była by wieksza szansa na uzyskanie kredytu ?

Edytowane przez flyghost
Czas edycji: 2015-02-26 o 22:27
flyghost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 22:30   #5
Pomaranczorange
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 309
Dot.: Kredyt na motor

Masz już odłożony jakiś hajs?
Pomaranczorange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 22:34   #6
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Kredyt na motor

Banki nie akceptują rent czasowych.
Z dłuższych form kredytowania zostanie Ci tylko Provident do 10tys zł.
Nie ma wyższego oprocentowania ze względu na wiek.

Możesz jednak pomyśleć o ratach- tutaj dostaje je się zwykle na oświadczenie.
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 22:34   #7
flyghost
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Kredyt na motor

2300 mam odłożone, 200zł z każdego miesiąca odkładam.

Varga, jak to rent czasowych ? chce wziąsc kredyt na 2-3 lata, tak , abym był pewny że mam go z czego spłacać provident odpada, ponoć wezme 10, oddaje 20 .

Pomaranczorange,

co do " po co mi taki kredyt" itp, chce spełnić swoje marzenie sam z siebie, jedno, wielkie marzenie .

Edytowane przez flyghost
Czas edycji: 2015-02-26 o 22:37
flyghost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-26, 22:37   #8
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Kredyt na motor

Renta czasowa- przyznana na pewien okres.

Dodam również, że część banków ma magiczną granicę 21 lat, od której przyznają kredyty
Jak wysoka jest renta? Absolutne minimum w jednym z banków to 800zł, jednak oprocentowanie podobne do Providenta (12%).

Edytowane przez Varga
Czas edycji: 2015-02-26 o 22:39
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 22:40   #9
flyghost
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Kredyt na motor

czyli nie mam żadnych możliwosci wzięcia na siebie kredytu, w normalnym banku ?
flyghost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 22:42   #10
Pomaranczorange
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 309
Dot.: Kredyt na motor

Cytat:
Napisane przez flyghost Pokaż wiadomość
2300 mam odłożone, 200zł z każdego miesiąca odkładam.

Varga, jak to rent czasowych ? chce wziąsc kredyt na 2-3 lata, tak , abym był pewny że mam go z czego spłacać provident odpada, ponoć wezme 10, oddaje 20 .

Pomaranczorange,

co do " po co mi taki kredyt" itp, chce spełnić swoje marzenie sam z siebie, jedno, wielkie marzenie .
To będzie garb,a nie marzenie.Przy takich dochodach to nie będziesz miał nawet na wachę.Dlaczego odkładasz 200zł z 650zł.Co robisz z resztą kasy,starzy biorą?
Pomaranczorange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 22:44   #11
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Kredyt na motor

Poskładaj zapytania w bankach, część może da Ci pozytywną decyzję. Jednak pamiętaj, że okres kredytowania to tylko okres przyznania renty.

I jeszcze jedno pyytanie- co to za renta?
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-26, 22:46   #12
flyghost
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Kredyt na motor

eh.. musze pare rzeczy opisać..

motor mam sobie sam sprawić , remonty , paliwo, wszelkie części - na te rzzeczy pieniadze od taty.

resztę renty mam na tak zwane "głupoty " , palę papierosy, więc większość idzie na papierosy .

Renta po mamie. zmarła na raka .

utrzymanie szkolne, czyli książki, składki itp itd rzeczy obowiązkowe, też od taty .

Edytowane przez flyghost
Czas edycji: 2015-02-26 o 22:51
flyghost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 22:50   #13
Pomaranczorange
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 309
Dot.: Kredyt na motor

Tatko wie,że chcesz wziąć kredyt?
Pomaranczorange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 22:51   #14
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Kredyt na motor

Na pewno nie dostaniesz tak wysokiego kredytu przy tak niskiej rencie. Dogadaj się z tatą, żebyście wzięli kredyt wspólnie a ty spłacaj
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 22:55   #15
flyghost
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Kredyt na motor

wie, ponieważ pytałem czy jak sprawię sobie motor za kredyt, to czy nie bedzie zły czy coś, i czy miałbym od niego na remont, części , paliwo.

wspólny kredyt ? czyli na mnie i ojca ? tato ma juz 3 kredyty wziete, jeden schodzi w październiku .
flyghost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 23:00   #16
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Kredyt na motor

To rzuć papierosy i będzie 300zł więcej w kieszeni...
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 23:09   #17
flyghost
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Kredyt na motor

dodam jeszcze, że mam 700 zł z PCPR, bo jestem w "rodzinie zastępczej" u babci , ale z ojcem mam dobre kontakty, i jak przyjeżdza z holandii to u nas mieszka i wogóle .

przepraszam, nie nadmieniłem najważniejszych rzeczy.
flyghost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 23:18   #18
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Kredyt na motor

Nawet jeśli którykolwiek bank dałby kredyt to nie będzie to kwota rzędu +15 tysięcy, tym bardziej, że rentę masz jeszcze przez 2 lata. Więc miesięczna rata przewyższałaby jakieś dwukrotnie obecne miesięczną kwotę renty.

Dla mnie dziwne, ale chcesz spełnić marzenie - okej rozumiem. Ale odkładasz 1/3 kasy, bo papierosy. Albo rybka, albo akwarium. I inna kwestia, ale to powinni wam mówić na PP, że pierw się szuka bardziej bezpiecznych form zebrania funduszy niż kredyty - praca, odkładanie, pożyczka u rodziny itp.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 00:31   #19
flyghost
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Kredyt na motor

rentę od osiągniecia pełnoletnosci bedę miał jeszcze 3 lata . w rodzinie, gdy były brane kredyty, nigdy nie było żadnych zadłużeń, braków wpłaty w terminie. bank na to patrzy ?

Maciek,

gdybym miał możliwosci takie jak mówisz, to nie pytałbym się tutaj o kredyt.

praca- nie mam kiedy, po szkole chce wyjechać, nie będzie mnie na kupno motoru stać.

odkładanie- teraz odkładam na remont wnętrza mojego pokoju ( składka na pół z tatą)

pożyczka u rodziny - brak jakiej kolwiek możliwości .

Edytowane przez flyghost
Czas edycji: 2015-02-27 o 00:42
flyghost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-27, 15:46   #20
LunatyczkaBB
Zakorzenienie
 
Avatar LunatyczkaBB
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 407
Dot.: Kredyt na motor

Cytat:
Napisane przez flyghost Pokaż wiadomość
rentę od osiągniecia pełnoletnosci bedę miał jeszcze 3 lata . w rodzinie, gdy były brane kredyty, nigdy nie było żadnych zadłużeń, braków wpłaty w terminie. bank na to patrzy ?

Maciek,

gdybym miał możliwosci takie jak mówisz, to nie pytałbym się tutaj o kredyt.

praca- nie mam kiedy, po szkole chce wyjechać, nie będzie mnie na kupno motoru stać.

odkładanie- teraz odkładam na remont wnętrza mojego pokoju ( składka na pół z tatą)

pożyczka u rodziny - brak jakiej kolwiek możliwości .
Patrzą na Twoją zdolność finansową, a nie na zdolność rodziny. Także to nie ma nic do rzeczy, że Twój tata spłaca regularnie.
Skoro mówisz, że nie masz możliwości odkładać to dlaczego uważasz że masz możliwość spłacania kredytu, który będzie większymi kwotami, niż te odkładane, a z których część oddajesz bankowi, zamiast mieć dla siebie?

Inna sprawa, że bez sensu jest wkraczać w dorosłość i zaczynać od kredytu. Szczególnie, że chcesz go brać na "zachciankę", a nie z faktycznej potrzeby. Nie lepiej zarobić, oszczędzić i wtedy kupić to, o czym marzysz? Ludzie kupują coś, na co ich nie stać, a potem się dziwią, że ich komornik ściga . Przemyśl to dobrze. Jesteś jeszcze młody, nie warto się w takie rzeczy pakować, szczególnie, że nie wiesz nawet jak to do końca funkcjonuje
__________________
Bloguję


Edytowane przez LunatyczkaBB
Czas edycji: 2015-02-27 o 15:48
LunatyczkaBB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 16:05   #21
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Kredyt na motor

Cytat:
Napisane przez flyghost Pokaż wiadomość

wspólny kredyt ? czyli na mnie i ojca ? tato ma juz 3 kredyty wziete, jeden schodzi w październiku .
Sory, ale ciśnie się na usta - jaki ojciec taki syn.
Masz 18 lat, za chwilę zapewne wyjedziesz na studia. Z renty ledwo się utrzymasz samodzielnie, a gdzie jeszcze kredyt. Zmądrzej, a dopiero potem podejmuj decyzje rzutujące na kilka najbliższych lat. Zabaweczka za kilkanaście tysięcy, za pożyczone pieniądze w momencie wchodzenia w dorosłość - kolejny, który za kila lat tu przyjdzie szukać pomocy, bo wpadł w długi, a smród się ciągnie za nim w dorosłe życie.
Nie traktuj tego jak ataku, tylko serio przemyśl to co piszę.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 16:50   #22
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Kredyt na motor

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Sory, ale ciśnie się na usta - jaki ojciec taki syn.
Masz 18 lat, za chwilę zapewne wyjedziesz na studia. Z renty ledwo się utrzymasz samodzielnie, a gdzie jeszcze kredyt. Zmądrzej, a dopiero potem podejmuj decyzje rzutujące na kilka najbliższych lat. Zabaweczka za kilkanaście tysięcy, za pożyczone pieniądze w momencie wchodzenia w dorosłość - kolejny, który za kila lat tu przyjdzie szukać pomocy, bo wpadł w długi, a smród się ciągnie za nim w dorosłe życie.
Nie traktuj tego jak ataku, tylko serio przemyśl to co piszę.
A to, przepraszam bardzo, żeby studiować trzeba od razu wyjeżdżać z rodzinnego miasta, nie można studiować w nim i mieszkać z rodzicami?
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 16:57   #23
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Kredyt na motor

Cytat:
Napisane przez wypad Pokaż wiadomość
A to, przepraszam bardzo, żeby studiować trzeba od razu wyjeżdżać z rodzinnego miasta, nie można studiować w nim i mieszkać z rodzicami?
A nie no, spoko masz rację. Cofam, to całkiem zmienia postać rzeczy. Autorze, kupuj zabaweczkę, na studiach ojciec Cię utrzyma, nie musisz się poczuwać do łożenia na własne utrzymanie!!!ioeneone!!11
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2015-02-27 o 16:59
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 17:29   #24
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Kredyt na motor

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
A nie no, spoko masz rację. Cofam, to całkiem zmienia postać rzeczy. Autorze, kupuj zabaweczkę, na studiach ojciec Cię utrzyma, nie musisz się poczuwać do łożenia na własne utrzymanie!!!ioeneone!!11
Serio pytam, to jakiś wstyd mieszkać w wieku 19-22 podczas studiów w rodzinnym mieście z rodzicami? Jak to jest w Warszawie, Krakowie czy innym większym mieście np. ktoś przeprowadza się specjalnie do wynajętego pokoju, bo mieszkanie z rodzicami w dzisiejszych czasach to coś złego?
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 18:18   #25
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: Kredyt na motor

Cytat:
Napisane przez flyghost Pokaż wiadomość
witam. chciałbym wziąść kredyt na motor, jednakże 18 lat będę miał dopiero we wrzesniu, tego roku.

mam kilka pytań co do tego kredytu.

potrzebne mi jest około 15-16 tyś. spłacać mam z czego, bo do 2018 r. mam rente w wysokosci 650zł , od 2017 do 2018 bedę miał 1300zł . jednak gdy przestane sie uczyc w 2018 r, renty juz mieć nie bedę.

czy jest jakaś możliwość zebym wziął na siebie kredyt ? pieniadzę i tak wydaje na mało ważne rzeczy. mieszkam z rodzicami, samochodu nie potrzebuję.

jeżeli nie, to jakie komplikajce mogę mieć?

jeżeli tak, to czy przy tak młodym wieku oprocentowanie nie bedzie większe ?
Rozumiem, że masz rentę po zmarłym rodzicu? Jeśli tak to w większości (chyba nawet we wszystkich) bankach nie jest ona traktowana jak stały dochód. Druga kwestia to jej wysokość 650 zł to mało, większość banków tak naprawde udziela kredytów dopiero przy dochodzie na poziomie najniższej krajowej lub wyższych (czyli obecnie minimum 1290 zł). To że renta wzrośnie za jakiś czas dla banku nie ma żadnego znaczenia-liczy się dochód jaki osiągasz na dzień składania wniosku o kredyt. I ostatnia dwie kwestie -większość banków wymaga wieku powyżej 20 roku życia, a niektóre już posiadania historii w BIK-u, jej bark najczęściej oznacza wyższe oprocentowanie. obecnie bank najwyżej może oprocentować kredyt poziomie 12 procent, ale to nie jedyny koszt kredytu, do tego dochodzi:ubezpieczenie,pr owizja,opłata przygotowawcza itd. Często to są kwoty dużo wyższe niż samego oprocentowania. W przypadku rent banki nowym klientom nie dają kredytu na dłuższy okres niż źródło dochodu, jeśli renta kończy Ci się w 2018 roku, to kredyt nie może trwać dłużej, czyli nie będzie to nawet na trzy lata (może dwa i pół, może mniej) więc pewnie rata wyszła by wyższa niż Twój obecny dochód.

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Cytat:
Napisane przez flyghost Pokaż wiadomość
mówię, ze kredyt chce wziaść po 18 , czyli wrzesien/ październik.

motocykl chce, crossa. nie do zarejestrowania, na tor . wiec nie wnikam czy mogę nim jeździć czy nie po lasach ani po żadnych drogach nigdy raczej nie będzie jeżdzony.

jaki jest % szans ze dostane kredyt na siebie ?

u mnie w rodzinie jak motor, to tylko i wylacznie nowy/ roczny , nie mogę wziąć starszego, który bedzie tańszy o pare tyś . sam z siebie chce motor, i sam sobie uwarunkowałem jaką ilość bede w stanie spłacać .

jeżeli założę sobie np w pko sa konto, i tam bedzie przychodziła moja renta, to jest możliwość uzgodnienia z bankiem , np też w pko bym miał kredyt, że sami z mojego konta bedą zabierali pieniadze na rate kredytu ?

i np jeżeli nie dadzą na mnie samego kredytu, to czy jest możliwość że mój tata też się pod tym podpiszę i wtedy była by wieksza szansa na uzyskanie kredytu ?
W banku? Równe, okrągłe 0% szans na kredyt z tym dochodem. A z jakiego tytułu dochód ma Twój tato?

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Cytat:
Napisane przez flyghost Pokaż wiadomość
dodam jeszcze, że mam 700 zł z PCPR, bo jestem w "rodzinie zastępczej" u babci , ale z ojcem mam dobre kontakty, i jak przyjeżdza z holandii to u nas mieszka i wogóle .

przepraszam, nie nadmieniłem najważniejszych rzeczy.
Tego typu świadczenia tak jak i alimenty i renta socjalna nie są akceptowanym źródłem dochodu przez banki.
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 19:17   #26
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Kredyt na motor

Cytat:
Napisane przez wypad Pokaż wiadomość
Serio pytam, to jakiś wstyd mieszkać w wieku 19-22 podczas studiów w rodzinnym mieście z rodzicami? Jak to jest w Warszawie, Krakowie czy innym większym mieście np. ktoś przeprowadza się specjalnie do wynajętego pokoju, bo mieszkanie z rodzicami w dzisiejszych czasach to coś złego?
Ty masz jakiś kompleks, że sobie takie cuda dopowiadasz?
Ja masz problem z tym, że mieszkasz z rodzicami to się wyprowadź, a nie po forach latasz i sobie wroga szukasz, byle samą siebie przekonać, że dobrze robisz
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2015-02-27 o 19:19
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 22:09   #27
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Kredyt na motor

Cytat:
Napisane przez flyghost Pokaż wiadomość
dodam jeszcze, że mam 700 zł z PCPR, bo jestem w "rodzinie zastępczej" u babci , ale z ojcem mam dobre kontakty, i jak przyjeżdza z holandii to u nas mieszka i wogóle .

przepraszam, nie nadmieniłem najważniejszych rzeczy.
To niestety nie ma szans na kredyt. Renta rodzinna jest brana pod uwagę jedynie przez chwilówki i Providenta (ale kwota do 2tys maksymalnie).
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 08:38   #28
talkshit
Zakorzenienie
 
Avatar talkshit
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: bawimy się powietrzem.
Wiadomości: 16 564
Dot.: Kredyt na motor

Po co Ci kredyt już od 18 ? Ja sobie tez musiałam sama sprawić motor, sama do niego dokładam, opłacam , kupuje części u nie mam kredytu na glowie a tez miałam wtedy 18 lat Znajdz prace za granica, wakacje ida.. najprościej się wpakować w kredyty,a potem płacz ze się nie ma pieniędzy na zycie.
__________________
Dopiero gdy ulegamy pasji, jesteśmy naprawdę sobą.
Ze wszystkich naszych namiętności
najbardziej określają nas te,
których nie potrafimy okiełznać.

Motocykl
- mój sposób na życie.




Edytowane przez talkshit
Czas edycji: 2015-02-28 o 08:39
talkshit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 10:58   #29
2011607111034
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 269
Dot.: Kredyt na motor

Przepraszam, ale to jakiś poroniony pomysł. Wiążesz z tym motocyklem karierę zawodową jakąś?

Pomijam, że kredytu nie dostaniesz, nie ma szans.

Weźże się człowieku za naukę, masz 18 lat, a już chcesz spełniać życiowe marzenie? Nie bierz przykładu z ojca.

Idź do pracy, zarób na ten motocykl i wtedy sobie go kup, a nie chcesz się z marną renciną w kredyty pakować. Dlaczego niby gdy będziesz pracował, to nie będzie Cię stać? To chyba działa odwrotnie.

I rzuć fajki!

W ogóle motocykl to beznadziejny pomysł.

Edytowane przez 2011607111034
Czas edycji: 2015-02-28 o 10:59
2011607111034 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 17:34   #30
flyghost
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: Kredyt na motor

tata jest rolnikiem, ale ziemią zajmuję się ja z dziadkami gdy tata jest za granicą.

nie prosiłem was czy opłaca mi się ten kredyt wziąć czy nie . poprostu normalnie zapytałem pod jakimi warunkami mógłbym wziąść kredyt. przynajmniej 6/7-10 tyś .

co do kariery- tak, moge mieć przyszłość, mam bardzo dużo wpływowych znajomych , ludzi którzy prowadzą kluby i pomagają się wybić dla ludzi którzy naprawde zaczynają już latać . latałem wczesniej tu i tam. miałem propozycje jeżdzenia na zawody itp itd , ale jednak nie zdążyłem kupić motocykla i miejsce moje poszło dla mego znajomego, którego sam poleciłem. ( miejsce ograniczone z tego względu że 50 motorów w busa chyba nie wejdzie ? ) ale nie odbiegajmy od tematu. przemyslalem jeszcze raz wszystko, i jednak 15 tyś kredytu to za dużo, bo bedę miał przynajmniej połowę z własnych rąk . przeliczyłem że mniej więcej starczy mi od 6 do 8 tyś . więc jak z takim kredytem by było ?

co do fajek- wpierw motocykl, po motocyklu rzucam raz a porządnie fajki, z tego względu że na sportowca w takim sporcie ( jak w każdym) nie wypada palić. fajki albo se palę, albo nie , więc nie bedę miał z tym problemu.

Edytowane przez flyghost
Czas edycji: 2015-02-28 o 17:35
flyghost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-05 12:06:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.