cudowne tabletki na zmarszczki ? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-10, 10:09   #91
Akina
Akina
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 153
GG do Akina
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Hej Kochane!

Przeczytałam ten wątek i popędziłam do apteki po tabletki .Na razie mam Omega 3 Forte Naturkaps i Tokovit E400.Do tego biorę betakaroten . Pytanko do was: Tokovitu rozumiem 1 kapsułka dziennie a tych kwasów- 1 czy 2 ?? Bo ulotki w środku żadnej nie ma a nie wiem czy 2 to nie będzie już za dużo??
Akina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 10:22   #92
Lenna30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Akina, nie wiem ile jest mg oleju w Naturkapsie, ale dzienna dawka to 1-2g, na ogól są to 2-4 tabletki

Przy okazji się pochwalę: zajadam od kilku dni tą pastę z serem i siemieniem, o której była mowa na biochemii i jestem w ciężkim szoku Jak dotąd nie miałam takich efektów wygładzenia skóry po żadnym oleju ani niczym innym. Nie wiem za dobrze na jakiej zasadzie to działa, ale działa i to jak
Lenna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 10:24   #93
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Cytat:
Napisane przez Akina
Hej Kochane!

Przeczytałam ten wątek i popędziłam do apteki po tabletki .Na razie mam Omega 3 Forte Naturkaps i Tokovit E400.Do tego biorę betakaroten . Pytanko do was: Tokovitu rozumiem 1 kapsułka dziennie a tych kwasów- 1 czy 2 ?? Bo ulotki w środku żadnej nie ma a nie wiem czy 2 to nie będzie już za dużo??
Masz chyba z HascoLeku Omega 3 więc dwie kapsułki dziennie
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 10:37   #94
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Cytat:
Napisane przez Amelianna
Ja wiem tylko tyle, że ważna jest ilość kwasów EPA+DHA w kapsulce Omega 3, dziennie zaleca sie ok 0,65g. Taką wartośc mają kwasy Omega 3 forte HL w 2 kapsułkach i chyba z firmy Lysi także. Nie wiadomo ile jest tych kwasów w tym Vitamarinie
VITAMARIN ma 250 mg w 1 kapsułce - więc żeby dawka była to po mojemu trza by było brać OSIEM kapsułek dziennie. Opakowanie ma 60 kaps, więc by starczyło nam na 7,5 dnia... przy cenie ok 20 zł za opakowanie to trochę nieekonomicznie wychodzi Już o 12% na 18% jeśli chodzi o EPA i DHA nie wspomnę, bo nie podają takich szczegółów, a to mi się nie podoba...
Tak więc pozostanę osobiście przy linomagu swoim, który po trzech tyg brania stwierdzam że ma dzialenie równie fajne jak omega3 forte, ale omega 3 taniej wychodzi... Jednak ten hascolek to fajna firma...
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 10:40   #95
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Exclamation Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Cytat:
Napisane przez Lenna30
Akina, nie wiem ile jest mg oleju w Naturkapsie, ale dzienna dawka to 1-2g, na ogól są to 2-4 tabletki

Przy okazji się pochwalę: zajadam od kilku dni tą pastę z serem i siemieniem, o której była mowa na biochemii i jestem w ciężkim szoku Jak dotąd nie miałam takich efektów wygładzenia skóry po żadnym oleju ani niczym innym. Nie wiem za dobrze na jakiej zasadzie to działa, ale działa i to jak
Ha, ja mam olej w kapsułkach lniany więc bez wrażeń kulinarnych, ale działa, dziala...
Słuchajcie wątek wprawdzie jest o tabletkach i o upiększaniu się od zewnątrz, ale wiecie co? Zrobiłam sobie tonik aspirynowy i tym z was, które jeszcze nie próbowały maseczki ani toniku polecam!!!
Efekt toniku jest nawet przyjemniejszy chyba niż maseczki, spróbujcie koniecznie!!! Ja dałam 10 tabl aspiryny a' 500 na 50 ml wody destylowanej. Może farfocle na watce są faktycznie mało komfortowe, ale warto przymnkąć na to oko dla efektu!!!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 10:43   #96
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Cytat:
Napisane przez Amelianna
Masz chyba z HascoLeku Omega 3 więc dwie kapsułki dziennie
Dokładniej to jest mniej wiecej tak: jeśli jesz ryby przynajmniej 2-3 razy w tygodniu, wystarczy jedna, jeśli nie lubisz ryb (tak jak ja na ten przykład), wtedy dwie - czyli 2 g.

Jeśli następnym razem znajdziesz w aptece Omega 3 firmy Elanda - to kup te. Wychodzi prawie dwa razy taniej (dawka w kapsułce ta sama, a 100 kapsułek w opakowaniu za +/- 20 zł).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg omega3.jpg (17,7 KB, 94 załadowań)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 10:44   #97
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Cytat:
Napisane przez paula78
mam kolejnego guru wizazowego -Pitipel ,pokłony
Paula, dobrze się czujesz? Może jakieś tabletki???


PS: nie powiem, żeby nie było mi miło to przeczytać, ale ponieważ to nie bardzo zasłużone uznanie więc
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-10, 10:46   #98
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Cytat:
Napisane przez Noor
Dokładniej to jest mniej wiecej tak: jeśli jesz ryby przynajmniej 2-3 razy w tygodniu, wystarczy jedna, jeśli nie lubisz ryb (tak jak ja na ten przykład), wtedy dwie - czyli 2 g.

Jeśli następnym razem znajdziesz w aptece Omega 3 firmy Elanda - to kup te. Wychodzi prawie dwa razy taniej (dawka w kapsułce ta sama, a 100 kapsułek w opakowaniu).
No właśnie, własnie... Tylko u mnie ich nigdzie nie ma, kurczaczki
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 10:48   #99
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Cytat:
Napisane przez Pitipel
No właśnie, własnie... Tylko u mnie ich nigdzie nie ma, kurczaczki
U mnie też Nawet w hurtowniach nie mają (ale poradzić zawsze można - może ktos znajdzie ).

A jakie masz kapsułki z olejem lnianym?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 11:08   #100
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Cytat:
Napisane przez Noor
U mnie też Nawet w hurtowniach nie mają (ale poradzić zawsze można - może ktos znajdzie ).

A jakie masz kapsułki z olejem lnianym?
Linomag. 1 kaps ma 350 mg, więc po pomyślnym rezultacie omega 3 z hasco leku biorę tylko 1050 mg dziennie, dla podtrzymania efekyu. Opakowanie kosztuje ok 10-11 zł (nie pamiętam dokładnie) / 60 kaps
Faktycznie gladkie pynio, mimo, że wygładzenie po omedze też zauważyłam

http://www.linomag.pl/produkty/13_NNKT_kapsulki.htm
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 11:30   #101
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Cytat:
Napisane przez Noor
Dokładniej to jest mniej wiecej tak: jeśli jesz ryby przynajmniej 2-3 razy w tygodniu, wystarczy jedna, jeśli nie lubisz ryb (tak jak ja na ten przykład), wtedy dwie - czyli 2 g.

Jeśli następnym razem znajdziesz w aptece Omega 3 firmy Elanda - to kup te. Wychodzi prawie dwa razy taniej (dawka w kapsułce ta sama, a 100 kapsułek w opakowaniu za +/- 20 zł).

Rybki jadam okazyjnie, więc na razie bede zażywać 2 kapsułki. Elandy niestety nie znalazłam, ale może uda się zamówić w aptece jak skończe Hasco-lek
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 11:44   #102
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Linomag. 1 kaps ma 350 mg, więc po pomyślnym rezultacie omega 3 z hasco leku biorę tylko 1050 mg dziennie, dla podtrzymania efekyu. Opakowanie kosztuje ok 10-11 zł (nie pamiętam dokładnie) / 60 kaps
Faktycznie gladkie pynio, mimo, że wygładzenie po omedze też zauważyłam

http://www.linomag.pl/produkty/13_NNKT_kapsulki.htm
Czyli wychodzi 30 zł na dwa miesiące (60 dni). Bo rozumiem, że nie bierzesz już dodatkowo Omega 3?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 11:52   #103
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Witam Panie

Mam pytanko, bo w sumie chyba się nie przewinęło. Uzywam już od niedawna Tokovit 200 ale już widzę że to za mało - następnym razem kupię 400 skoro taniej wychodzi . Ale pytanko mam takie: czy kwasy omega 3 używamy już tak do starośći ?? czy jest to jakaś jednorazowa kuracja i póżniej można/trzeba stosowac mniejsze dawki ( mam tu na mysli wypowiedz Pitipel) czy co dziennie 2X1000 czyli dwie kapsułki?
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 12:02   #104
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Cytat:
Napisane przez Noor
Czyli wychodzi 30 zł na dwa miesiące (60 dni). Bo rozumiem, że nie bierzesz już dodatkowo Omega 3?
nie, już nie
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 12:04   #105
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Villemo.
Witam Panie

Mam pytanko, bo w sumie chyba się nie przewinęło. Uzywam już od niedawna Tokovit 200 ale już widzę że to za mało - następnym razem kupię 400 skoro taniej wychodzi . Ale pytanko mam takie: czy kwasy omega 3 używamy już tak do starośći ?? czy jest to jakaś jednorazowa kuracja i póżniej można/trzeba stosowac mniejsze dawki ( mam tu na mysli wypowiedz Pitipel) czy co dziennie 2X1000 czyli dwie kapsułki?
No więc tak: ja brałam 2 g dziennie omegi 3 jakieś 3 m-ce na pewno, może troszkę dłużej... Teraz biorę 1050 mg - czyli połowę pierwotnej dawki dla podtrzymania efektu.
Jeśli coś się będzie działo to zawsze mogę dawkę zmniejszyć lub zwiększyć. Jeśli - jak ja - ryby jadas tylko od wielkiego dzwonu to możesz brać stale - organizm lubi kwasy omega
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 12:10   #106
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Cytat:
Napisane przez Pitipel
nie, już nie
Przeczytałam wiadomy watek o paście na Biochemii
Naprawdę zauważyłyście wieksze przetłuszczanie cery po Omedze? (Ja mam z natury tłustą, jak diabli, więc mogłam ten drobiazg przeoczyć , ale fakt, że mniej więcej odkąd zwiększyłam dawkę do 2 g, jakby mi coś częściej wyskakuje)


Wyciągne ku pamięci jeszcze tego Gala (prawie 359 mg oleju lnianego w kapsułce)? http://www.farmacja.gal.com.pl/farmacja_linimer.php
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 12:25   #107
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Villemo.
Witam Panie

Mam pytanko, bo w sumie chyba się nie przewinęło. Uzywam już od niedawna Tokovit 200 ale już widzę że to za mało - następnym razem kupię 400 skoro taniej wychodzi . Ale pytanko mam takie: czy kwasy omega 3 używamy już tak do starośći ?? czy jest to jakaś jednorazowa kuracja i póżniej można/trzeba stosowac mniejsze dawki ( mam tu na mysli wypowiedz Pitipel) czy co dziennie 2X1000 czyli dwie kapsułki?
Cytuje za Biochemią Urody:

"Dawkowanie Omega-3

Nie ma ograniczen w przypadku zdrowych osob (...) kapsulki z olejem rybim to nie jest typowy suplement, ale odpowiednik duzej porcji tlustych ryb jak łosoś w diecie.
Sa osoby przyjmujace i kilkanascie gram olejow rybich dziennie. Takie duze dawki moga byc przyjmowane okresowo, zwlaszcza w przypadku okreslonych dolegliwosci i zalecen lekarza

Najbardziej optymalna, polecana dawka na co dzien to:
2 g oleju rybiego dziennie, ktora to dawka powinna zawierac conajmniej 650mg kwasow EPA+ DHA (ilosc kapsulek bedzie zalezna od rodzaju preparatu, szukaj takich o najwiekszej ilosci g w jednej kapsulce).

EPA max. dziennie - 1000-3000mg
DHA max. dziennie - 700-2000mg

Kto powinien uwazac?
Osoby, ktore biora leki antykoagulacyjne (warfarin) powinny powiadomic lekarza, ze biora suplementy z kwasami GLA, EPA, DHA i wspolnei dopasowac dawki suplementow i lekow.
Osoby, ktore maja problem z krwawieniem i krzepliwoscia krwi, powinny zasiegnac rady lekarza zanim siegna po suplementy z kwasami Omega-3, suplementami z olejem z ogorecznika/wiesiolka."
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 13:04   #108
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Cytat:
Napisane przez Noor
Przeczytałam wiadomy watek o paście na Biochemii
O jakiej paście???
Na linimer też czekam; nawet wysłałmim zapytanie o ten lek, ale odpisali, że jeszcze w fazie badań...
No ja też tłuścioch jestem - dlatego biorę teraz MSM i zmianiłam olej z ryb na lniany
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 13:05   #109
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Cytat:
Napisane przez Pitipel
No ja też tłuścioch jestem -
tzn tłuścioch skórny, mam 156 cm i ważę 45 kg
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 13:26   #110
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Cytat:
Napisane przez Pitipel
O jakiej paście???
Na linimer też czekam; nawet wysłałmim zapytanie o ten lek, ale odpisali, że jeszcze w fazie badań...
No ja też tłuścioch jestem - dlatego biorę teraz MSM i zmianiłam olej z ryb na lniany
No o tej: http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 14:21   #111
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Cytat:
Napisane przez Noor
Aaaaaaaaaa!!!

Odpisałam Ci na biochemii, zajrzyj!
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 15:34   #112
Akina
Akina
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Barcelona
Wiadomości: 153
GG do Akina
Smile Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Oh dziękuję To faktycznie wyjdzie taniej biorąc pod uwagę, że same te 2 opakowania kosztowały mnie 50zł (Omega 3 Forte i Tokovit E 400) a jeszcze chcę nabyć MSM i może preparaty Activ-Life. Mam jednak niejasne przeczucie, że może to będzie za dużo na raz... Co myślicie?? Aha - jeszcze jedno - w preparatach Activ-Life jest tez witamina e - w sumie 20mg czy z tabletką Tokovitu E400 to nie będzie przedawkowanie??

A a propos preparatu anti-age firmy Active-Life: na stronie napisano, że 1 tabletka zawiera 30mg pycnogenolu. Z kolei znalazłam preparat Bio-Pycnogenol firmy Pharma Nord tyle, że droższy bo 30tabl kosztuje aż 50zł i jego 1 tabletka zawiera 245mg pycnogenolu. Bardzo duża różnica... Co sądzicie?

I ostatnie: jaka jest dawka dzienna wit.a??

Z góry dzięki za odpowiedzi i przemyślenia co do brania zbyt dużej ilości preparatów na raz

Pozdrowionka
Akina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 16:54   #113
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Cytat:
Napisane przez Akina
jaka jest dawka dzienna wit.a??
1000 mcg, czyli 1 mg


"Obecnie aktywność witaminy A i dzienną jej dawkę wyraża się w tzw. równoważnikach retinolu czyli po prostu w mikrogramach. Dzienna dawka wynosi ok 1000 mikrogramów czyli 1 mg (miligram). Równoważnik retinolu zawarty w jakimś produkcie mówi nam ile jest w nim wykorzystanej witaminy A, która może pochodzić rónolegle z retinolu i beta-karotenu np. ile mamy witaminy A w potrawce mięsnej z marchewką z groszkiem.

Tak jak wspomniałam przedawkowanie witaminy A jest możliwe, lepiej więc przyjmując na przykład preparat Capivit A+E nie mieszać go już z innymi preparatami multiwitaminowymi. Jednak chciałabym podkreslić, że oczywiście należy uważać, ale też aby uspokoić wszystkich dodam, że przedawkowanie wcale nie jest takie proste. Nie jest możliwe przedawkowanie witaminy A pochodzącej tylko z żywności, poza tym nasz organizm toleruje dawki nawet około 100-krotnie wyższe od dziennego zapotrzebowania.
Objawy ostrego zatrucia pojawiają się w wyniku jednorazowego spożycia bardzo dużych ilości witaminy A, setki razy przewyższającej zalecane dawki dzienne. Musielibyśmy np. połknąć na raz setki kapsułek Capivitu A+E. Zatrucie takie objawia się bólami głowy, mdłościami, wymiotami, światłowstrętem i drgawkami. Możliwe jest też chroniczne zatrucie witaminą A w wyniku długotrwałego spożywania nadmiernych ilości tej witaminy. Na przykład przyjmowanie ok.10 mg retinolu dziennie (czyli ok 10 kapsułek Capivitu A+E) w ciągu kilku miesięcy powoduje objawy przedawkowania czyli porażenia skóry (suchość, przebarwienia), wypadanie włosów, łamliwość paznokci, bóle kości i stawów, powiększenie wątroby, bóle głowy, krwawienie warg. Te niekorzystne objawy mijają samoistnie jeśli zaprzestanie się przyjmowania nadmiernych dawek wit. A."

http://www.mediweb.pl/nutrition/wyswietl_vad.php?id=206
http://www.wizaz.pl/witaminy_i_kosme...mina_a_cz1.php
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 17:01   #114
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Aaaaaaaaaa!!!

Odpisałam Ci na biochemii, zajrzyj!
Zajrzałam
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 17:32   #115
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Paula, dobrze się czujesz? Może jakieś tabletki???


PS: nie powiem, żeby nie było mi miło to przeczytać, ale ponieważ to nie bardzo zasłużone uznanie więc

__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 18:09   #116
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: cudowne tabletki na zmarszczki ?

Cytat:
Napisane przez paula78
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 21:42   #117
A.S.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 552
Talking Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Z ogromnym zainteresowaniem śledze ten wątek...
Mam pytanie, znalazłam na allegro następujące preparaty:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70093605

oraz

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70093593

Co o nich sądzicie, czy któraś z was miała jakiś preparat tej firmy???
Czy opłaca się zakup???
Przepraszam,za takie banalne pytania...
A.S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 22:14   #118
A.S.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 552
Talking Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Znalazłam jeszcze:

Oli-Femin

suplement diety Opakowanie zawiera

skład: 1 kapsułka 50 kapsułek

Olej z nasion lnu ........................4 00mg

Olej z nasion ogórecznika...........400 mg

Olej rybi..................... ..................400mg

Witamina E ......................... ........1,7mg

Ten preparat jest chyba bardzo rozsądny, połączenie oleju rybiego z lnianym oraz wit E.
Co sądzicie o nim???
Szukam czegoś idealnego i stąd moje zapytania...
A.S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 09:12   #119
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez A.S.
Z ogromnym zainteresowaniem śledze ten wątek...
Mam pytanie, znalazłam na allegro następujące preparaty:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70093605

oraz

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70093593

Co o nich sądzicie, czy któraś z was miała jakiś preparat tej firmy???
Czy opłaca się zakup???
Przepraszam,za takie banalne pytania...
Omega 3 na oko wyglada dobrze (to dobra zawartość EPA i DHA, ale nie wiadomo skad one pochodzą - z tego, co pamietam z Biochemii Urody, przyswajalność omega 3 z lnu jest 90% [!] mniejsza niż przyswajalność takiego z ryb, a w tym drugim preparacie jest wyraźnie zaznaczone, że to omega 3 z oleju z lnu i canoli). Cena porównywalna z Elandą w aptekach, więc też nie rewelacja. Ale najlepiej niech się Justy wypowie

O! znalazłam cytat: Kwasy Omega 3 zawarte w oleju rybim sa lepiej przyswajalne, kwas omega 3 zawarty np. w siemieniu lnianym musi w organizmie ulec przeksztalceniu by mogl zostac wykorzystany, zwykle tylko 10 % ulega przeksztalceniu, dlatego jest mniej skuteczny (...) nie zastapi on oleju rybiego, gdyz nie zawiera tych samych kwasow omega-3.


Omega 3-6-9...no nie wiem...mało tego wszystkiego tam - tak co najmniej na 4 kapsułki dziennie, albo i więcej.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 11:01   #120
Marita5
Raczkowanie
 
Avatar Marita5
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 153
Dot.: cudowne tabletki na zamrszczki ?

Cytat:
Napisane przez Noor
Omega 3 na oko wyglada dobrze (to dobra zawartość EPA i DHA, ale nie wiadomo skad one pochodzą - z tego, co pamietam z Biochemii Urody, przyswajalność omega 3 z lnu jest 90% [!] mniejsza niż przyswajalność takiego z ryb, a w tym drugim preparacie jest wyraźnie zaznaczone, że to omega 3 z oleju z lnu i canoli). Cena porównywalna z Elandą w aptekach, więc też nie rewelacja. Ale najlepiej niech się Justy wypowie

O! znalazłam cytat: Kwasy Omega 3 zawarte w oleju rybim sa lepiej przyswajalne, kwas omega 3 zawarty np. w siemieniu lnianym musi w organizmie ulec przeksztalceniu by mogl zostac wykorzystany, zwykle tylko 10 % ulega przeksztalceniu, dlatego jest mniej skuteczny (...) nie zastapi on oleju rybiego, gdyz nie zawiera tych samych kwasow omega-3.

Wlasnie to samo wczoraj wyczytalam na Biochemii i teraz rozjasnilo mi sie w glowie dlaczego po kapsulkach z olejem lnianym nie mialam takich efektow jak po tych z rybek

Lenno ,pytalas mnie o to czy kupuje kwas hialuronowy .
Tak wiec ,narazie chce zrobic "rozeznanie w terenie" bo nie mam pewnosci czy ktos mi go zakupi .Gdyby byl dostepny w kazdej aptece to nie byloby z tym zadnego klopotu ,ale jesli bedzie tylko w niektorych - to nie wiem czy uda sie kupic.
Marita5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-09 15:17:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:54.