Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-28, 15:12   #61
Sieczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 822
Dot.: Wrastajacy paznokiec

Toenail kosztuje ok. 16 zł (ja tyle dałam) i jest w formie pędzelka zanurzonego w płynie którym pędzluje się chory paznokieć. Na opakowaniu była jeszcze informacja żeby nie stosować go na uszkodzony naskórek.
Sieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 15:52   #62
Aneciak
Zadomowienie
 
Avatar Aneciak
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Limerick/Łódź
Wiadomości: 1 019
GG do Aneciak
Dot.: Wrastajacy paznokiec

wiesz co... istnieją klamry któe zakładaja kosmetyczki ew paznokciarki które zapobiegaja wrastaniu się paznokci... wiecie, lekarz wymyślił ta metodę
__________________
Aneciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 20:15   #63
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Wrastajacy paznokiec

I na taka klamre mozna isc bez jakiegos wycinania u chirurga?I ile to kosztuje?Moja znajoma powiedziala ze jej zawsze ktorys paznokiec wrosnie przy obcinaniu ale radzi sobie z tym sama, nigdy nie widzialam zeby plakala z bolu ani sie uskarzala na to...
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 21:04   #64
Aneciak
Zadomowienie
 
Avatar Aneciak
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Limerick/Łódź
Wiadomości: 1 019
GG do Aneciak
Dot.: Wrastajacy paznokiec

no ja Ci powiem,ze jak byłam młodsza to miałam z tym problem - obie stopy i duże palce ... i żadne masci nie pomagały. mama kieryś zrobiła mi to o czym pisała Femme tzn odkaziła to miejsce i watka/gaza pod paznokieć żeby rósł inaczej.Ale bolało... Jeśli chodzi o klamry to pytałam siostry ale ona nie wie... zapytaj może jakiejś kosmetyczki ale jak juz naprawdę paluszek ropa podejdzie to idz do lekarza kochanie
__________________
Aneciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 21:10   #65
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Wrastajacy paznokiec

Ropy ni widu ni slychu Oszczedzam palca, okladam go rumniankiem a jutro lece po ten preparacik SchollaJak czytalam o zrywaniu, przycinaniu paznokci przez chirurga to w nocy spac nie moglam...serio Pozatym nic zlego sie nie dzieje, nie jest sinofioletowy ani krwistoczerwony
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 09:46   #66
bestilka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szprotawa
Wiadomości: 189
Talking pytanie

mam pytanie. dotyczy ono paznokci u stop. otoż moja dobra kolezanka ma wrastajace paznokietki u stop czy da sie temu jakas zaradzic?

pozrawiam i buzka
__________________
bestilka007
bestilka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 10:35   #67
madzila
Raczkowanie
 
Avatar madzila
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 143
Dot.: pytanie

Tak, oczwiście w zakładach gdzie wykonuje sie pedikur niozna założyć na taki niesfornypaznokieć klamrę . i przestanie wrastać. Słyszałam też ze jezeli panikcie pokrje sie Akrylem to on je utwardza i zapobiega wrastaniu
madzila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-01, 16:22   #68
bestilka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szprotawa
Wiadomości: 189
Dot.: pytanie

i znów jeszce raz dziekujehehe
__________________
bestilka007
bestilka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 16:54   #69
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: pytanie

Bestilka - jest juz temat o wrastajacych paznokciach na forum...

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=60092

Prosze - nastepnym razem przed zakladaniem nowego watku - skorzystaj z wyszukiwarki.
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 21:03   #70
ewe23na
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 25
Dot.: pytanie

ja mialam identyczny problm jak twoja koleżnka i poszlam z tym do chirurga jest to prosty zabieg chirurgiczny ma sie spokoj do konca juz paznokcie nie beda wrasac polecam ja zrobilam ten zabieg kilka lat temu i do tej pory nic mi nie wrasta i nie mam z tym zadnych problemow.
pozdrawiam
ewe23na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-02, 23:54   #71
bestilka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szprotawa
Wiadomości: 189
Dot.: pytanie

ewe23na a w jakich cenach taki zabieg sie miesci w setkach czy tysiacach zlotych? dziekuje za odpisy pozdrawiam buzka
__________________
bestilka007
bestilka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-03, 11:41   #72
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Wrastajacy paznokiec

Najpierw chciałabym podziękować wszystkim dziewczynom, które brały udział w wątku i mi doradzały
Paluszek jest juz w 99% wyleczony I nie byłam u żadnego chirurga!Kupiłam ten preparacik Scholla i zastosowałam się do zaleceń na ulotcePaznokietek odrósł elegancko, czuje czasem tyko kłucie lekkie jak go mocniej zmacam bo wtedy dociskam go do jesio nie tak dawno podraznionej skory, ale tak to jest okajNie musze juz go bandażować, ani moczyć godzinamiTeraz przez jesio 2 dni poużywam tego Toenail i będzie cacy
Jeszcze raz dziękuje gdyby nie Wy i wiara w to, że sama sobie poradzę to wyłabym pewnie na fotelu u chirurga
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-03, 11:47   #73
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: Wrastajacy paznokiec

mówiłam że ten preparat jest świetny

ciesze się że już nie poli palusze i wszytko jest ok
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 10:27   #74
ewe23na
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 25
Dot.: pytanie

ja za ten zabieg nie zapłaciłam ani złotówki gdy ja go robiłam był refundowany przez Polską służbe Zdrowia bo przez taki paznokiec miałam zapalenie skura wokół wsrastajacego paznokcia byla zaczerwieniona i bardzo bolalo kiedy probowałam sie dotknac jezeli twoja kolezanka ma taki problem to niech wybierze sie do lekarza on jej udzieli wskazówek jezli nie wrastajej paznokiec mocno to moze wystarczy tylko nie obcinac paznokci na okragło(co jest przyczyna wrastania go w skure),nalezy moczyc nogi w cieplej wodzie ze zwyklym szrym mydlem-koniecznie musi byc szare- i zmiekczona skure wokol pazokcia odciagac w bok.jezeli twoja kolezanka bedzie sie do tego stosowac kilka razy dziennie to moze nie bedzie potrzebna wizyta u chirurga jezeli jednak nie przejdzie to niech idzie i zrobia jej ten zabieg i bedzie miala spokoj.
buziaki
ewe23na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 12:22   #75
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Wrastajacy paznokiec

ja pare lat temu tez mialam podobny problem, tez wrastal mi paznokiec na paluchu w stopie, bywalo, ze bez chirurga sie nie obylo, nie wyrywal calego paznokcia, ale tylko te wrastajaca czesc, moja rada to powinnas kupic jakis preparat, ktory dzialalby w sposob odkazajacy (oklady z rywanolu), maczac stope w wodzie z soda oczyszczona, powinnas zniemic obuwie na bardziej przewiewne i nie uciskajace palce i je odslaniajace (klapki, sandaly) no i nie podcinac tak mocno pazurkow (ja pazurki odziedziczylam o dziadku, kiedys tez mu wrastaly paznokcie, u iego to nie obylo sie bez ich wyrywania, brrr )
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-04, 14:12   #76
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Wrastajacy paznokiec

Teraz to na pedicure pójdę chyba do kosmetyczki, bo boję się, że sama znowu krzywdę sobie zrobie...
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 15:14   #77
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Wrastajacy paznokiec

Ja też miałam problemy z wrastającymi paznokciami u stóp... w dodatku na obu nóżkach i średnio co pół roku mi się to robiło (obcinałam na prosto i dalej się robiło) i za każdym razem zabieg u chirurga... było to dosyć nieprzyjemne i bolesne, ale na szczęście od średnio ponad roku nie robi mi się (odpukać ) Pielegniarka powiedziała mi że mam głęboko osadzone paznokcie i możliwe jest że będzie się taka sytuacja powtarzać... Ale już się nie łamie z tego powodu
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 15:38   #78
angell
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar angell
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 102
GG do angell
Dot.: Wrastajacy paznokiec

Cytat:
Napisane przez FEMME_BANALE
Kiedy bylam w szkole kosmetycznej, nauczycielka, "stara pedicurowa wyga" na wrastajacy paznokiec miala nastepujacy sposob.
Najpierw oczyszczala to miejsce, a potem pomiedzy paznokcia a skorke wklada sie kawaleczek czystej, wysterelizowanej gazy, ma ona na celu "odseparowac" paznokiec od skory. Nosi sie te gaze pod paznokciem pare dni.

to jest najlepszy sposob
angell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 21:11   #79
Sieczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 822
Dot.: Wrastajacy paznokiec

Cytat:
Napisane przez angell
to jest najlepszy sposob
ale dla mnie to niemożliwe, jak mozna pod paznokiec coś włozyc?! to niewykonalne fizycznie, tymbardziej kiedy paznokiec jest głeboko wrosniety w ciało.
Sieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-27, 19:47   #80
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Wrastajacy paznokiec

Oj dziewczyny wiem coś o tym. Męczę się z wrastającymi paznokciami ponad 3 lata, w sumie miałam ich 6. Zwiedziłam chyba 10 gabinetów w całej Polsce taka byłam zdesperowana. Każdy radził coś innego i z wymienionych przez Was sposobów wykorzystałam wszystkie. Ani Scholl, ani tampony pod paznokieć, ani moczenie w szarym mydle, ani wszelkie maście i antybiotyki, ani też wycinanie u chirurga nic nie pomogły. Jakiś czas było lepiej, po czym powtórka. Przeszłam specjalistyczne badania (leżałam na to w szpitału) i okazało się że mam po prostu do tego predyspozycje (zbyt mocne paznokcie i bardzo delikatne ciało). I chociaż obcinałam u kosmetyczki, to i tak wrastały i u rąk i u nóg. Nawet po lekkim uderzeniu się dłonią, czy po kilkugodzinnym chodzeniu w czubatych butach zaraz coś się działo. 3 lata życia po prostu przechlapane! Aż w końcu trafiłam na te cudowne klamerki i to było moje zbawienie. Pozakładałam na paznokietki i tak się uformowały, że już nie wrastają. Jeśli macie z tym problemy, to polecam tylko i wyłącznie ten sposób! Nie opłaca się męczyć! Uwieżcie mi, na prawdę dużo na ten temat wiem.
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 21:42   #81
julkakulka
Raczkowanie
 
Avatar julkakulka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 299
Dot.: Wrastajacy paznokiec

Cytat:
Napisane przez PatkaM84
Ja też miałam problemy z wrastającymi paznokciami u stóp... w dodatku na obu nóżkach i średnio co pół roku mi się to robiło (obcinałam na prosto i dalej się robiło) i za każdym razem zabieg u chirurga... było to dosyć nieprzyjemne i bolesne, ale na szczęście od średnio ponad roku nie robi mi się (odpukać ) Pielegniarka powiedziała mi że mam głęboko osadzone paznokcie i możliwe jest że będzie się taka sytuacja powtarzać... Ale już się nie łamie z tego powodu
patka, a gdzie robili Tobie te zabiegi?bo mi raz w "Lancecie" a raz w przychodni stoczniowej.i dalej to samo, taki mam paznokiec, ze nic go nie rusza.teraz mam isc do zaprzyjaznionego chirurga na arkonskiej.mam nadzieje, ze tym razem skonczy sie moj dramat.
pozdrawiam
julkakulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 21:07   #82
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Wrastajacy paznokiec

Moim zdaniem to sposób leczenia paznokci jest sprawą indywidualną. Każdy ma inne predyspozycje do wrastania paznokci co widać po treści wątków. Ja już (dzięki Wam) nie mam tego problemu. Wiem, że wtedy poprostu za mocno wyciełam pazurka i miało to tragiczne skutki, teraz szalenie się pilnuje w sprawach pedicuru
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 13:27   #83
sami14
Przyczajenie
 
Avatar sami14
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 21
GG do sami14
Dot.: Wrastajacy paznokiec

Mógłby mi ktoś podać cenę tych klamer korygujących i tego preparatu Scholla? Ja już od kilku miesięcy mam wrośnięty paznokieć Moczyłam w szarym mydle, stosowałam różne maści i robiłam okłady z Riwanolu, ale nic mi to nie daje. Jakieś pół roku temu też miałam wrośnięty paznokieć ale na innym palcu, tylko, że wtedy to miałam zabieg chirurgiczny. Nie było to przyjemne więc teraz chciałabym tego uniknąć.
sami14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 13:35   #84
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Wrastajacy paznokiec

Cytat:
Napisane przez sami14
Mógłby mi ktoś podać cenę tych klamer korygujących i tego preparatu Scholla? Ja już od kilku miesięcy mam wrośnięty paznokieć Moczyłam w szarym mydle, stosowałam różne maści i robiłam okłady z Riwanolu, ale nic mi to nie daje. Jakieś pół roku temu też miałam wrośnięty paznokieć ale na innym palcu, tylko, że wtedy to miałam zabieg chirurgiczny. Nie było to przyjemne więc teraz chciałabym tego uniknąć.
Jak dziewczyny wyżej pisały, preparat Scholla kosztuje ok 16zł. Co do klamer to nie wiem
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 17:57   #85
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Wrastajacy paznokiec

Ceny klamerek to 70 zł za sztukę plastikowe i 100 zł za sztukę metalowe.
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 18:33   #86
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: Wrastajacy paznokiec

Cytat:
Napisane przez FEMME_BANALE
Kiedy bylam w szkole kosmetycznej, nauczycielka, "stara pedicurowa wyga" na wrastajacy paznokiec miala nastepujacy sposob.
Najpierw oczyszczala to miejsce, a potem pomiedzy paznokcia a skorke wklada sie kawaleczek czystej, wysterelizowanej gazy, ma ona na celu "odseparowac" paznokiec od skory. Nosi sie te gaze pod paznokciem pare dni.
tez mnie w szkole tego uczyli
__________________
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 19:42   #87
JoOlc!a
Rozeznanie
 
Avatar JoOlc!a
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 522
Unhappy Wrastający paznokieć, to się powtarza

Witam wszytskich zebranych na formum mam problem od jakiegos roku wrasta mi sie paznokiec... bylam juz na 3 zabiegach niestety to nic nie pomoglo, nadal po raz czwarty dzieje sie to samo;( nie wiem co juz mam robic... nastepny raz do lekarza?? chyba raczej nie bede miala sil przezywac to samo, slyszalam o niejakich klamrach korygujacych..wiecie cos na ten temat?? jak tak to prosze o jakies rady, czy zakladanie takiej klamry jest bolesne...?? i czy to przynosli ulge...?? czy mozna zrobic to u kazdej kosmetyczki?? i ile to kosztuje?jesli ktos ma jakies w tym doswiadczenie to bardzo prosze o rady, dziekuje BoossIaki
__________________

JoOlc!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 20:07   #88
morelowa
Zadomowienie
 
Avatar morelowa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Dom
Wiadomości: 1 292
Dot.: Powracające piekło ;(

nigdy nie miałam takiej sytuacji. :sciana: odpukac.
hmm, a od czego wrastają paznokcie ?
__________________


*
*
u're my afrodisiac



morelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 20:10   #89
Cuki07
BAN stały
 
Avatar Cuki07
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 112
Dot.: Powracające piekło ;(

Skoro masz taki problem miejsce to musi Ci strasznie ropieć... i okropnie boleć! Więc gorszego bólu mieć nie mozesz już... Najlepszy sposób to udanie sie do dobrego lekarza specjalisty! /a takich to nie wiele / Spotkałam się juz z takim problemem... był to źle obcięty paznokieć /za mocno obcięty/ ropiał i wyglądał strasznie Właściciel oczywiście strasznie cierpiał;/ no i sam starał się paznokcia podwarzyć tak by mniej więcej sie wyprostował.... i udało mu się to bez wizyty u lekarza nie wiem co było powodem tego że Twój paznokiec się wrzyna...? wiec nie wiem jak ci pomóc:/ Choć bardzo bym chciała;/ pozdrawiam i namawiam jednak na wizyte u lekarza on doradzi ci nawet z tymi klamrami
Cuki07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 20:22   #90
JoOlc!a
Rozeznanie
 
Avatar JoOlc!a
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 522
Dot.: Powracające piekło ;(

Bylam juz u lekrza...narazie mam czekac, to bardzo boli i ja poprostu juz nie wytrzmuje rozmiem ze tam 1 raz ale ja to mam juz 4... ;/ jeden blod i co?? bede to miala do konca zycia??;(
__________________

JoOlc!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-28 08:19:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:08.