tygodniowa dieta owocowo-warzywna - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-17, 12:37   #151
zetakpowiem
Wtajemniczenie
 
Avatar zetakpowiem
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: raz tu, raz tam
Wiadomości: 2 437
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

fajne takie oczyszczenie

mam co do tej diety pytanie. czy można zrzucić brzuch? czy tylko kilogramy spadają z mięśni?
Mam zamiar wytrzymac na początek 3-4 dni, potem zobaczymy co dalej
Nie wiem jeszcze jak będzie wyglądał mój jadłospis. Za to napewno codziennie bedzie minimum kilometr (za mało?) biegania.
zetakpowiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 14:10   #152
marlenya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

Zaczęłam od dzis ; ) jednak mam dwa pytanka . Czy można jeść jajka i czy będę tylko ważyła mniej kilogramów czy też brzuszek zrobi się bardziej płaski ? ; ) Z góry dziękuję za szybką odpowiedź .
pozdrawiam
marlenya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 19:17   #153
Megi34530
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

I skąd ja to wszystko znam.... Efekt jojo to chyba najgorsze w tym wszystkim. Od dziś po raz 5 zaczynam diete (po wakacjach).
Co jak co....ale ja wierze w diete dużo ruchu i dużo różnych zajęć (choćby sprzątanie). Jak macie co robić to nie myślicie o jedzeniu. Dieta: jeść wszystkiego po trochu jest całkiem niezła. Wypróbowałam i to nie raz. Tylko moja wola jest zbyt słaba i znowu wracałam do "obżerania się". Ale spokojnie 5 kg w 2 tygodnie można zgubić bez szczególnych wyrzeczeń. Tylko trzeba JEŚĆ MNIEJ i ABSOLUTNIE NIE PO GODZINIE 20! Chyba że jabłko czy ewentualnie kisiel lub jogurt. No i oczywiście dużo wody trzeba pić

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

A co do brzuszka to brzuszki codziennie. Nawet 5 seri po 5. zeby tylko się ruszać. I jeszcze hula-hop tez dobre! A później masz ładny, umięśniony brzuszek (nie galaretkę)
Megi34530 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 21:39   #154
Mrautek
Przyczajenie
 
Avatar Mrautek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z komputera;d
Wiadomości: 21
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

witam forumowiczki! co do odchudzania to zawsze mam pewne watpliwosci... chcialabym sprobowac tej diety, jednak brakuje mi motywacji, i silnej woli.jezeli chodzi o oczyszczanie organizmu to osobiscie czytalam taka ksiazke [polski autor] w ktorej zawarte byly informacje bardzo przydatne przy uwalnianiu toksyn z organizmu, gotowe diety itp na poszczegolne narzady czlowieka ;d

o juz wiem xd Michal Tombak-jak zyc dlugo i zdrowo ;d bardzo by wam pomogla..

sama probuje sie zabrac, ale cos mi nie wychodzi a kilogramy caly czas dochodza ;[
Mrautek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 13:47   #155
kasia fryzjerstwo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 61
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

Witam!

Ja od dzisiaj zaczelam ta diete i zrobilam sobie najwiekszy garnek ktory mialam sałatki Mam 63,3 kg a chce miec 50kg mam andzieje ze mi sie uda. Zaczyna ktos ze mna?
__________________
Koraf
kasia fryzjerstwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 21:36   #156
Mrautek
Przyczajenie
 
Avatar Mrautek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z komputera;d
Wiadomości: 21
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

ja bym chciala xd
Mrautek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 22:03   #157
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

Cytat:
Napisane przez Mrautek Pokaż wiadomość
ja bym chciala xd


to już wiemy jaką wiarygodność i stopień racjonalizmu mają wypowiedzi Mrautki w innym wątku. :P
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-16, 10:55   #158
Mrautek
Przyczajenie
 
Avatar Mrautek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z komputera;d
Wiadomości: 21
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość


to już wiemy jaką wiarygodność i stopień racjonalizmu mają wypowiedzi Mrautki w innym wątku. :P
Ty xd masz jakis problem ?;> probujesz sie dowartosciowac czy wtf ? haha ;d

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

ja zaczelam od wczoraj, wyeliminowalam fast foody, oczywiscie same owoce i warzywa... woda niegazowana ;> i jak narazie to nie ma negatywnych skutkow ubocznych zobaczymy jak wszystko dalej sie potoczy

pozdrawiam i 3mam kciuki
Mrautek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 15:46   #159
listek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 3
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

mam pytanie czy przy tej diecie mozna jesc takie wazywa mrozone,krojone smazone na patelni lub na parze?
listek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 17:48   #160
Mrautek
Przyczajenie
 
Avatar Mrautek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z komputera;d
Wiadomości: 21
Smile Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

Cytat:
Napisane przez listek Pokaż wiadomość
mam pytanie czy przy tej diecie mozna jesc takie wazywa mrozone,krojone smazone na patelni lub na parze?

nie wiem jak reszta, ale staram sie ograniczac mrozone,smazone w ogole, a na parze jak najbardziej ;d

pozdrawiam;>
Mrautek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 18:18   #161
LauraS.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 716
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

Od jutra przez 3 dni bede na diecie warzywno-owocowej,chce byc dluzej,ale na razie spróbuje chociaż 3dniostatnio często mam napady obżarstwa i zjadam wszystko co jest w domu..przytyłam dużo i wstydzę się wychodzić z domu.Dlatego muszę cos ze sobą zrobić.Codziennie będę zdawać Wam relację jak mi idzie.Sama nie mogę się upilnować ale mam nadzieje ze z Waszą pomocą mi się uda.Z powodu wagi i mojego obżarstwa nie chce mi się żyć(
__________________
zmieniać..
LauraS. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-20, 19:08   #162
listek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 3
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

ja też od jutra zaczynam diete,podobnie jak Ty mam napady obzarstwa chciaz małego chyba;>spowodowane jest to tym,ze czesto siedze w domu i mi sie nudzi, tak mi sie zdaje bynajmniej

a propos dziekuje za odp.
listek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 16:25   #163
Mrautek
Przyczajenie
 
Avatar Mrautek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z komputera;d
Wiadomości: 21
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

tez mam takie napady ... nie ma za co listek

---------- Dopisano o 17:25 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Cytat:
Napisane przez zetakpowiem Pokaż wiadomość
fajne takie oczyszczenie

mam co do tej diety pytanie. czy można zrzucić brzuch? czy tylko kilogramy spadają z mięśni?
Mam zamiar wytrzymac na początek 3-4 dni, potem zobaczymy co dalej
Nie wiem jeszcze jak będzie wyglądał mój jadłospis. Za to napewno codziennie bedzie minimum kilometr (za mało?) biegania.
wlasnie ja najbardziej boje sie o miesnie ;p bo jestem 'sportowcem' xd i chodzi o to ze organizm na poczotku spala zawsze najpierw miesnie, bo uzyskuje z nich najwiecej energii... mi sie zdaje ze ta dieta jest dobra plus lekkie cwiczenia kazdej partii ciala po troszke ja tak sprobuje ;d
Mrautek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 06:52   #164
tulipanna20
Przyczajenie
 
Avatar tulipanna20
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 10
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

Cześć dziewczyny Potrzebuje oczyścić organizm z toksyn. Mam straszne gazy Co myślicie o tym:
Przez pierwsze 2-3 dni jedz warzywa i owoce (suszone lub gotowane) i pij sok ze świeżych owoców lub warzyw. Od 4 dnia włącz do diety 1/2 litra dziennie fermentowanych produktów mlecznych (kefir, jogurt naturalny, maślanka). Od 6 dnia dodatkowo możesz jeść grube kasze, ryż dziki, płatki, otręby. Od 8 dnia - chudy ser (10 dag).
Od dnia 10 wprowadzasz porcję ryby gotowanej lub chude mięso drobiowe, np. piersi z kurczaka lub indyka.
??
Może dodam, że zależy mi na rozsądnym oczyszczeniu.
Bardzo proszę o rady.
__________________
"Z uśmiechem Anioła szukając tego, czego nie dane jej znaleźć"
tulipanna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 08:48   #165
O Stokrotka
Przyczajenie
 
Avatar O Stokrotka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 11
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

tulipanna20, to dobry plan. Jakiś czas temu wypróbowałam podobny, choć dieta była bardziej restrykcyjna. Dokładnie wyglądało to tak:
1. dzień - owocowy + soki owocowe niesłodzone, zielona herbata i woda mineralna, 2. dzień - warzywny + soki warzywne, herbata zielona i woda mineralna
3.
jarzyny i owoce
4. owoce i maślanka
5.
same jarzynki do uczucia sytości
6. maślanka i owocki + oczywiście jak każdego dnia woda mineralna, ewentualnie soki owocowe niesłodzone i zielona herbatka
7. (ostatni) dzień - jarzynki!

Oczyściłam wtedy swój organizm, czułam się wspaniale, lekko! Niestety miałam później ciężką sytuację i wiele stresu, a kiedy się denerwuje ciągnie do lodówki... efekt jo-jo... ale od wczoraj znów jestem na tej diecie oczyszczającej, a po niej zaczynam normalne, zdrowe odżywianie .
Mam motywację, więc się uda!

Edytowane przez O Stokrotka
Czas edycji: 2009-10-08 o 08:51
O Stokrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 09:33   #166
tulipanna20
Przyczajenie
 
Avatar tulipanna20
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 10
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

Powodzenia Stokrotko! Ja zaczne chyba od wtorku. Teraz mam zjazd w weekend, a w poniedziałek zrobiłabym sobie dzień poprzedzający z lżejszym jedzeniem
__________________
"Z uśmiechem Anioła szukając tego, czego nie dane jej znaleźć"
tulipanna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 17:33   #167
Malczi
Raczkowanie
 
Avatar Malczi
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 192
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

Witam!!!!!!!!!!! Zaczyna możne któraś od jutra?? Przyda sie przed świętami trochę zrobić porządek w organizmie
__________________
Jeśli zlitujesz się nad zagłodzonym psem i uszczęśliwisz go, nigdy cię nie ugryzie. To jest zasadnicza różnica między psem a człowiekiem.


Odchudzmy ! Odchudzamy!

63-62-61-60-59-58-57-56-55-54
Malczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 14:51   #168
Ewciaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 234
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

hej ja chyba zacznę

zobaczymy

Edytowane przez Ewciaaaaa
Czas edycji: 2009-12-04 o 15:22
Ewciaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 08:24   #169
beatap9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7
Smile Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

Dziewczyny i wszyscy co chcą schudnąć, słuchajcie!
W maju 2009 miałam dość swojej wagi i nie miałam ochoty patrzeć na siebie w lustrze, nie wspomnę o kupowaniu coraz to większych rozmiarów ubrań. Ważyłam 67 kg, a przy moim wzroście 157 to dużo. Postanowiłam zadziałać od razu. Zero słodyczy, cukru, miodu, nic. Do tego codzienne ćwiczenia po 3-5 minut. To nic strasznego wygospodarować 5 minut dziennie na niezbyt wybujałe ćwiczenia. Jadłam poza tym wszystko, ale się nie objadałam. Do pierwszego uczucia sytości i koniec. Codziennie obowiązkowo jabłko przed snem. Po 7 miesiącach ważyłam o 8 kg mniej i nadal ta waga się utrzymuje, a nawet ma tendencję spadkową. Nadal podtrzymuję dietę, z której wyeliminowałam słodycze. To bardzo dużo daje. Jedynym mankamentem jest to, że nie mam w co się ubrać, bo wszystko jest na mnie za duże, ale przynajmniej mam okazję zmienić swój styl w ubieraniu. Czuję się świetnie! Nie mam zamiaru nic zmieniać, chyba że na lepsze. Do moich ćwiczeń dołączyłam hula-hop (polecam gorąco!). Modeluje sylwetkę. Na początku były trudności, ale jak załapie się o co w tym chodzi-extra! Bez słodyczy da się żyć! Gdyby ktoś chciał poznać jakie ćwiczenia stosuję, służę radą. Może 8 kg w 7 m-cy to nie dużo, ale już 7 cm mniej w talii inaczej brzmi. Prawda?
beatap9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-24, 13:25   #170
patrycja0530
Raczkowanie
 
Avatar patrycja0530
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 35
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

Cytat:
Napisane przez ma4rta Pokaż wiadomość
na oczyszczenie dobre jest Alveo


Alveo to jedno wielkie kłamstwo! Nabijanie ludzi w butelkę!
Mam znajomych, którzy sprzedają alveo i uwierzcie mi. Sami tego nie piją! W dodatku śmieją się z naiwnych osób, które to kupują, wydają po 200 złotych na butelkę i tym samym dają im zarobić...
patrycja0530 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 10:21   #171
O Stokrotka
Przyczajenie
 
Avatar O Stokrotka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 11
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

Po długiej, długiej przerwie... zaczynam tygodniową dietę
owocowo-warzywną.
Mam nadzieję, że nowa motywacja i fakt, iż poznałam nieco lepiej swój organizm pomogą mi tym razem wytrwać tydzień, a następnie zmienić na stałe swoje nawyki żywieniowe.

Moje dotychczasowe problemy, które mam zamiar wyeliminować:
- ciągły pośpiech, brak czasu dla samej siebie, brak czasu na odpoczynek
- problemy i stres,
- ostatniego dnia diety najczęściej dopada mnie ochota na różne pyszne (niekoniecznie zdrowe potrawy. Dlatego tego dnia szczególnie poddam się relaksowi, domowe spa, długa kąpiel... .

Trzymajcie kciuki , a może ktoś się przyłączy?
O Stokrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 18:54   #172
pieroze_k
Przyczajenie
 
Avatar pieroze_k
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 25
Wyślij wiadomość przez ICQ do pieroze_k
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

Myślę, że taka dieta owocowo-warzywna jest dobra tylko na wakacje
Teraz mamy zimę i organizm potrzebuje czegoś więcej niż tylko owoce i warzywa.
Dobrze za to słodycz zastąpić jabłkiem lub grejpfrutem, a żeby poprawić kondycję ćwiczyć np aerobiczną 6 weidera lub ćwiczenia na poszczególne partie ciała

Edytowane przez pieroze_k
Czas edycji: 2010-12-12 o 19:01
pieroze_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 20:07   #173
annie_rosa
Raczkowanie
 
Avatar annie_rosa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 43
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

Wow dziewczyny ale mnie nakręciłyście tym temacikiem i tą dietą ja mam mocną tendencje do tycia, muszę schudnąć, bo w ostatnich miesiącach przytyłam aż 10kg!! mam tego dość i musze coś z tym zrobić, skurczyć żołądek...zacznę od pon, jak w weekend zaopatrze się w dużo warzyw i owoców...Czy można pić w tej diecie gorzką herbatę?

jej mam nadzieję, że mi się to uda!

w końcu już wiosna!eh
__________________
remonty pod klucz
annie_rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 15:30   #174
LadyElfiee
Raczkowanie
 
Avatar LadyElfiee
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 313
Send a message via Skype™ to LadyElfiee
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

ja bym nie piła, zawiera kofeinę, nie ma żadnych właściwości oczyszczających organizm..lepiej pić zieloną
__________________
K.
21 X




https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=769664
szybka wymiana podkładowa
LadyElfiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 18:45   #175
annie_rosa
Raczkowanie
 
Avatar annie_rosa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 43
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

to od pon zaczynam mam nadzieje..
__________________
remonty pod klucz
annie_rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 12:59   #176
Anastazjaa23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

Cześć dziewczyny, przeczytalam już chba wszystkie wpisy o tej diecie a właściwie poście i postanowiłam spróbować . Ja mam do zrzucenia ok 25 kg na szczeście tej nadwagi aż tak nie widać bo mam 178 cm wzrostu, ale czuję się strasznie z tym balastem.... Zadłużyłam swoją kartę kredytową i od 30 kwietnia jade na dwa tygodnie do ośrodka U Zbója do Gołubia, mam nadzieję, że oczyści się mój organizm i poprawi metabolizm bo teraz jest bardzo zły- za sprawą słodyczy którymi się wyłącznie odżywiam.


A Wy ile schudłyście i jak długo wytrzymałyście?
Pozdrawiam i życzę nam wszystkim powodzenia
Anastazjaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 22:46   #177
futrzaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 21
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

a ja mam pytanie co sadzicie na temat czipsów owocowych? moga być zwykle suszone jabłka takie co się na wage kupuje? albo takie w paczkach małych Crispy sie nazywają i maja rożne smaki? To są plasterki jabłek suszone bez utraty witamin, wzbogacone o dodatki samkowe - cynamon, truskawka czy banan. wszystko w każdym razie naturalne i bez chemii . takie cos tez może być chyba w tej diecie? czy owoce muszą świeże?
__________________
jak nie jak tak!
futrzaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 07:28   #178
Ewciaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 234
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

ja myślę ze raczej świeże w suszonych owocach nie masz wody mimo ze niby są witaminy a tu chodzi o oczyszczenie wiec suszone owoce typu chipsy odpadają . Tak mi sie wydaje
Ewciaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 13:10   #179
szafraanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 30
GG do szafraanka
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

O, "moja" dieta

Szukałam z ciekawości coś o dietach warzywno-owocowych i trafiłam an ten watek. Postanowiłam się podzielić moimi POZYTYWNYMI doświadczeniami.

Dziewczyny, po co trzymac się sztywno jakiejś diety "wymyślonej" przez jakąś panią? Przecież samemu można ułożyc dietę i gwarantuję że nie wycieńczymy organizmu.

SAMA wymysliłam dietę, na której dużo ćwiczyłam, miałam pełno energii i schudłam koło 8kg w ciagu 1,5 msc. Nie wróciło nic poza tym gdy zaczęłam się znów obżerac nie tym co trzeba z nerwów, a i to powoli i to tylko 2 kg

Podstawą są warzywa, trochę chudego mięsa. Dopuszczone sa słodycze.. w postaci jabłka, arbuza, garsteczki orzechów, rodzynek... Jem DO WOLI ale rzeczy mało kalorycznych. Dużo sałatek. Nie ma chleba ani ziemniaków, unikam takich stricte weglowodanów. Ale... jest soczewica, soja, słabougotowany brązowy ryż lub SŁABO UGOTOWANY makaron pełnoziarnisty. Taki mniej niż al dente ale nie surowy, lubię

Zajadam dużo marchewki, arbuza, ananasa, kukurydze , groszek, cebulę, chudy biały ser, przecierowe zupy warzywne...

nie stosuję śmietany, majonezu, jak ognia unikam słodzenia, dżemów, itd.

Dieta jest skuteczna ale trezba być ostroznym - łatwo na niej zacząć za szybko gubic kg jak się dużo ćwiczy - jak schudłam w jednym tygodniu 2 kg to się przestraszyłam - ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE.

Dieta jest stosunkowo zbilansowana, sa tłuszcze ale zdrowe (makrela wędzona, tuńczyk w sałatce, oliwa z oliwek, orzechy, troszkę bakali), węglowodany ale złożone (warzywa i TROCHĘ produktów pełnoziarnistych mącznych), nabiał i białko z mięsa i roślin.

No i jemy do woli A po ananasie, truskawkach, jabłkach, marchewce przechodzi ochota na słodycze. Aha, i oczywiscie przekąska z jogurtem,m otrebami, orzechami i rodzynkami podstawą zdrowia i hamulca słodyczowego

Więc jak widzicie, przy odrobienie pomysłów, można samemu zrobić dobrą dietę... Ja wiem ze na mnie źle działają węglowodany proste, z pszenicy, nie mówiąc o choćby minibatoniku. Z kaszami tez musze uważać, to normalnie jak uzależnienie. Warzywa w duzych ilosciach pozwalaja mi kontrolować i te lepsze i te gorsze chwile.

No i kurczak ze szpinakiem jest przepyszny. Albo brokuły z soeczwica, jogurtem i rodzynkami. Sałatka kalafiorowo-groszkowa. Tuńczyk z kukurydzą i jajkiem i cebulką... mhmmm...

P.S. Podobna ilość ćwiczeń (codziennie coś przez ok.1h) nie pozwalała mi na taki efekt (brak wzdętego brzucha, lepsze samopoczucie, poczucie lekkości, wyraźny efekt) z dietą MŻ (stosowana przez 2 msc - schudłam 1,5 kg) ani sama dieta warzywna bez ćwiczeń. Wiec jak widać jestem ciezki przypadek - oj dobrze wykorzystuję jedzonko, przetrwałabym pewnie epokę lodowcową na szczypiorku

A wiecie dlaczego tak jest? Bo żeby odzyskać energię z prodktów złożonych jak np. warzywa, organizm musi dołożyć sporo energii, więc trawiąc warzywa spalamy dużo więcej niż inny rodzaj jedzonka.

Edytowane przez szafraanka
Czas edycji: 2011-06-14 o 13:14
szafraanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 18:51   #180
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: tygodniowa dieta owocowo-warzywna

Dziewczyny.
A jakieś ekspresowo zmniejszające brzuszek sposoby? Dużo nie potrzebuję, tak z 3 cm, naprawdę nie mam czasu by się bawić w ćwiczenia - pić sól niejodowaną? Oczyści mnie skutecznie?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:59.