Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013 cz.4 - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Jaki ma być tytuł 5 części naszego wątku ??
W Nowy Rok wkraczamy, prawie wszystkie półmetek ciąży już mamy. V-VI 2013 cz.5 5 11,11%
Zima leci, Święta przed nami; a na wiosnę będziemy z maluszkami. Mamy V-VI 2013 cz.5 7 15,56%
Święta idą, my gadamy; na wiosnę i porody czekamy. Mamy V-VI 2013 cz.5 1 2,22%
Święta się zbliżają, a mamusie wciąż o ciąży rozmawiają. Mamy V-VI 2013 cz.V 1 2,22%
Brzuszki rosną, dzieci też a nasz wątek jest the best! Mamy V-VI 2013 cz.V 5 11,11%
Szalone mamuśki plotkują, a maluszki płeć prezentują. Mamy Maj-Czerwiec 2013 cz.V 1 2,22%
Rosną brzuchy, w nich maluchy; mamy się cieszą, milczeniem nie grzeszą. V-VI 2013 c.5 7 15,56%
Zimę już mamy, na wizyty biegamy i dzieciątka podziwiamy. Mamy V-VI 2013 cz.5 1 2,22%
Płeć maleństw poznajemy i pierwsze kopniaki czujemy, Mamy Maj-Czerwiec 2013 cz.V 8 17,78%
Niektóre mamy ruchy dzieci już czują, inne pilnie ich wyczekują - Mamy V-VI 2013 cz.5 0 0%
Powoli rosną nam brzuchy, zaczynamy czuć już ruchy - Mamy V-VI 2013 cz.V 4 8,89%
My tu sobie gadu, gadu, a Maleństwa dają czadu - Mamy V-VI 2013 cz.V 3 6,67%
Kolejne wizyty za nami, powoli snujemy macierzyńskie plany - Mamy V-VI 2013 cz.V 0 0%
O płci się dowiadujemy, kopniaczków wyczekujemy - Mamy V-VI 2013 cz.V 1 2,22%
Swą płeć dzieci objawiają i brykanie zaczynają. Mamy Maj-Czerwiec 2013 cz.V 1 2,22%
Głosujący: 45. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-12-17, 17:20   #4471
pearl87
Raczkowanie
 
Avatar pearl87
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 342
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
a właśnie może wy mi poradzicie...

Na wigilię prawdopodobnie idę do teściów. W tamtym roku jak byłam na świętach to teściowa marudziła, że jedna z jej synowej (ma trzy - jedna samo zło- wg teściowej, druga - jak cię mogę, ja jestem trzecia) to już od 10 lat na święta przychodzi i nigdy nic nie pomoże ani nic nie przyniesie. Nigdy ich do siebie nie zaprosili i w ogóle wszystko blech..
To ja sobie pomyślałam, że może na wigilię coś wezmę ze sobą, co by nie marudziła, że ja też jestem chodzące zło...

I teraz co mam wziaść?
-Śledzi oni nie jedzą - tzn teściowa to mozę by zjadła, ale teść ani TZ nie lubi...
-Coś na ciepło nie bardzo bo gdzie to będę odgrzewać??
-może jakaś ryba w galarecie?? Tylko jaka? musi być coś super dobre i exclusive bo oni tam tylko jakieś same smakołyki jedzą
-albo coś na słodko??
-no i przede wszystkim musi byc to postne bo oni bardzo religijni i tradycyjni są..

U mnie to z reguły są takie dania:
-barszcz - ale u TŻta będzie, więc odpada
-ryba - tam będzie karp i ponoć teściowej najlepszy na świecie...
-racuchy - chyba oni nie lubią..
-bigos z grzybami - chyba będzie
-łazanki - to z kolei ja nie lubię więc nie będę robić
-pierogi z kapustą i grzybami - nie umiem zrobić
-śledzie - nie lubią
Jakieś pomysły??
rozumiem, też nie zawsze mam ochotę dzwonić ja w tym roku biorę do mamy rybę po grecku (u mojego męża zawsze robią na święta taką ulepszoną z mielonego dorsza) i ciasto świąteczne z orzechami laskowymi i czekoladą, jak zdążę, to jeszcze pierniczki. Moczki i karpi nawet nie robię, bo mama je robi popisowo..

Cytat:
Napisane przez kalka Pokaż wiadomość
Czosnek w ciaży nie bardzo, już lepsza ta cebula... Ponoć soku malinowego nie wolno z herbatą, chociaż ja piłam...
mi szwagier lekarz kazał się leczyć z przeziębień wyłącznie czosnkiem i domowym sokiem malinowym (plus inne dodatki w zależności od rodzaju objawów - tak jak pisałyście o miodzie, mleku, syropie z cebuli itd.) - zresztą skład słynnego Prenalenu się na nich opiera w większości a z malin to liście mają działanie poronne tylko, także bez obaw
pearl87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 17:21   #4472
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez colorblue Pokaż wiadomość
No u mnie babcia i mama z pszenicą się nie bawią bo to zachodu jak nie wiem
mama gotuje makaron świderki..kupuje gotową masę makową..w biedronie masz taka w czerwonym opakowaniu dużą za grosze.ta masa ma już wszystko w sobie: orzechy,rodzynki,mak,star ta skórka z cytryny itp. miesza makaron z tą masą i dodaje z 4 kropelki olejku waniliowego dla aromatu. i tyle
to by było super. A podaje sie ciepłe czy zimne?
__________________
/// tralalala///

Wojtek
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 17:22   #4473
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Wiem marchewka- może roladę na waflach. Tzn na wafle kwadratowe kładziesz masę (na bazie kakao, z orzechami, bakaliami etc- to co każdy lubi) i zwijasz jak roladę. W tamtym roku zaniosłam kawałek teściowej, to się nadziwić nie mogła jaka dobra. Ciociom też wszystkim smakowała.
Coś takiego (tylko ja mam trochę inny przepis)
http://przepisy.styl.fm/ciasta/rolada-waflowa.php
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 17:23   #4474
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez szprotka_mada Pokaż wiadomość
Wiem marchewka- może roladę na waflach. Tzn na wafle kwadratowe kładziesz masę (na bazie kakao, z orzechami, bakaliami etc- to co każdy lubi) i zwijasz jak roladę. W tamtym roku zaniosłam kawałek teściowej, to się nadziwić nie mogła jaka dobra. Ciociom też wszystkim smakowała.
Coś takiego (tylko ja mam trochę inny przepis)
http://przepisy.styl.fm/ciasta/rolada-waflowa.php
a coś tam jeszcze dodajesz, że inny przepis?
__________________
/// tralalala///

Wojtek
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 17:24   #4475
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Dobra, uciekam bo nikt za mnie tych pieczarek nie przerobi. Dobrze, że kilka poszło do zupy to już zawsze mniej niż 3 kg
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 17:24   #4476
colorblue
Zakorzenienie
 
Avatar colorblue
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 394
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
to by było super. A podaje sie ciepłe czy zimne?
Zimne
__________________
START 64,7 kg
CEL 52 kg
OBECNIE 60,6 kg


min sierpnień 520/1000
Minuty lipiec 610/1000
Minuty CZERWIEC : 1205 /1000
Minuty MAJ: 1005 min/1000
colorblue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 17:25   #4477
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Ja też po...Generalnie było nieco zamieszania, bo jedna dziewczyna była zapisana przed godzinami przyjmowania ginekolog, ale ginekolog nie miała jej w kompie i wpisała ją w mojej karcie bo myślała, że to ja.
Więc jak weszłam to się zdziwiła, a ja się pytam czy chociaż tamta dziewczyna w ciąży była ? Nie była.

No ja dziś też malutko się dowiedziałam bo jak się Pani ginekolog dowiedziała, że jutro mam prenatalne i też usg to mówi, że nie chce za bardzo falami traktować Kijanki...więc ją poprosiłam by tylko na chwileczkę sprawdziła czy serduszko bije, bo się stresuje. Sprawdziła i bije
Ale wiem tylko to, nie wiem ile mierzy ani nie wiem też co z moim krwiakiem, czy jest dalej, czy nie, jakich rozmiarów? Tego wszystkiego się jutro dowiem łącznie z oglądaniem dzieciaczka i mierzeniem.
Oczywiście się boję więc jutro też poproszę o kciuki...

Acha i oczywiście nagle się okazało, że mam grzybice...cholera wie skąd...ale jest, więc kolejne tabletki dostałam ech...
A po wizycie już drugi raz spotkałam dziewczynę, która jest ( teraz ) w 23 tygodniu ciąży więc jak już się drugi raz spotkałyśmy to stwierdziłyśmy że wybierzemy się na jakieś jedzonko i tak spędziłam kolejne 2 godzinki
za wizytę , a jutro też będę trzymać kciuki

axella za 20 tygodni ciązy

Yola za 2 trymestr

Cytat:
Napisane przez maarchewka
To ja sobie pomyślałam, że może na wigilię coś wezmę ze sobą, co by nie marudziła, że ja też jestem chodzące zło...
ja bym się zapytała w czym moge pomóc - i albo zrobiła coś żeby teściowa nie musiała robić, albo pomogła jej przy robieniu

Cytat:
Napisane przez maarchewka
Ja się boje do teściowej dzwonić..
czemu

Cytat:
Napisane przez szprotka_mada
nie lubię ze swoją gadać, a przez telefon to już w ogóle
ja tak samo. ale ja jestem ta synowa-najgorsza na świecie, więc w ogóle nie angażuje się w pomaganie teściowej. jeszcze na początku próbowałam przynosić jakieś ciasteczka ("dobre, ale to takie wymyślne, u nas takich się nie robi"), pączki jak smażyliśmy z tatą ("no dobre, ale po co to tak się męczyć jak takie same można kupić w sklepie") czy pomóc w myciu naczyń ("nie, daj, ja to zrobię lepiej"). więc mogą sobie narzekać na mnie ile chcą, ja póki co spełniam się w roli złej synowej :P

Cytat:
Napisane przez szprotka_mada
Filet- sola, mintaj, tilapia, co tam lubisz- przyprawiasz, smażysz. Pieczarki robisz z cebulką (ja nie lubię papki, kroję dosyć grubo). Sos cygański ze słoika. Na blachę/brytfanę cokolwiek układasz posmażoną rybę, na to pieczarki z cebulką i przykrywasz sosem cygańskim. Chwilę zapiekasz żeby było ciepłe i amciu. Powiem, że na zimno też jest pyszne. Na wigilijnym stole jest ciepłe, a później to już nikt nie odgrzewa tylko zajada na zimno.
u nas też sie robi taką niby rybę po grecku tylko my zajadamy na zimno, jak już wymoczy się w sosie pomidorowym i tak fajnie się przegryzie
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-17, 17:27   #4478
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
a coś tam jeszcze dodajesz, że inny przepis?
Ja dodaję kilka pokruszonych wafli, chyba parę herbatników (ale tego nie jestem pewna), mieszankę orzechów (z Lidla- tam są laskowe, włoskie, nerkowce i jakieś jeszcze), żurawinkę, rodzynek nie bo Mąż nie jada, i to co mam z innych suszonych owoców- bananki, ananaski etc, do tego jest albo masło albo margaryna, kakao, trochę cukru i galaretka. W zasadzie do środka możesz dać to co lubisz- ja daję akurat to. Dla mnie i mojej rodziny bomba! I w zasadzie kojarzy się ze Świętami- bo i orzechy i bakalie
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 17:29   #4479
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez szprotka_mada Pokaż wiadomość
Aaaa- moja mama robi pierogi z pieczarkami albo z kapuchą, ale ich nie gotuje tylko smaży na głębokim oleju i później jemy je zimne. Może coś takiego...
tak mnie natchnęło jeszcze - u nas jak nie mieliśmy uszek (bo nikomu nie chciało się lepić) to mama robiła takie pierogi z ciasta francuskiego z farszem z podsmażonych pieczarek i cebuli. i to na zimno się przegryzało, popijając barszczykiem

Edytowane przez humpback
Czas edycji: 2012-12-17 o 17:31
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 17:32   #4480
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez humpback Pokaż wiadomość
tak mnie natchnęło jeszcze - u nas jak nie mieliśmy uszek (bo nikomu nie chciało się lepić) to mama robiła takie pierogi z ciasta francuskiego z farszem z podsmażonych pieczarek i cebuli. i to na zimno się przegryzało, popijając barszczykiem
Moja robi chyba z takiego zwykłego ciasta jak na pierogi, albo z takiego z dodatkiem drożdży- nawet nie wiem W każdym razie zajadamy się tym na zimno, a z barszczykiem to niebo w gębie
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 17:36   #4481
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez humpback Pokaż wiadomość
z
ja tak samo. ale ja jestem ta synowa-najgorsza na świecie, więc w ogóle nie angażuje się w pomaganie teściowej. jeszcze na początku próbowałam przynosić jakieś ciasteczka ("dobre, ale to takie wymyślne, u nas takich się nie robi"), pączki jak smażyliśmy z tatą ("no dobre, ale po co to tak się męczyć jak takie same można kupić w sklepie") czy pomóc w myciu naczyń ("nie, daj, ja to zrobię lepiej"). więc mogą sobie narzekać na mnie ile chcą, ja póki co spełniam się w roli złej synowej :P

No własnie, po co się przejmować
U mnie przeważnie, to co przynosiłam na świateczny stół się okazywało w domu teściowej niewypałem, ale przechodziłam nad tym do porządku dziennego i tyle. Przyniosłam? Przyniosłam Teraz po latach juz troche lepiej ich znam więc jest łatwiej

Aaś Dostałaś tę sukienke chabrową? Jak wrażenia?
Jak dla mnie nie jest za bardzo ciążowa... materiał podkreśli nawet celulit , Ale cóż... dokupiłam długi karigan
Yola jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-17, 17:36   #4482
szprotka_mada
Wtajemniczenie
 
Avatar szprotka_mada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 2 298
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Uciekam póki co, bajo!
__________________
29. 01. 2002 09. 02. 2011 10. 09. 2011

Kubuś

ex-aparatka
góra- 30.06.10- 17.11.11
dół- 01.09.10- 26.08.11

koszt leczenia- 6225 zł


szprotka_mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 17:51   #4483
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez colorblue Pokaż wiadomość
No u mnie babcia i mama z pszenicą się nie bawią bo to zachodu jak nie wiem
U mnie mama gotuje pszenicę, smaży (chyba się smaży) mak z cukrem, a tata dodaje miodu i bakalie. Miesza z pszenicą i tak kosztuje, dosmacza, kosztuje, dosmacza ... i nie musi dojadać między posiłkami
Faktycznie to czasochłonne.
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 17:51   #4484
pawie_oczko
Wtajemniczenie
 
Avatar pawie_oczko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 712
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez karolina2121 Pokaż wiadomość
Pierwsze zdjęcie z przed ciąży, drugie z dzisiaj
Coś tam widać

Tzn odwrotnie ...

ps. sorki za wystający stanik...
no teraz już widać, ślicznie
__________________
N.
pawie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 17:52   #4485
Veronic
Wtajemniczenie
 
Avatar Veronic
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ciechocinek
Wiadomości: 2 398
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez lonely_lady Pokaż wiadomość
Laski która się zna na Funduszach emerytalnych ???
Dostałam polecony z ZUSu - wezwanie do zawarcia umowy z otwartym funduszem emerytalnym.
Nie mam pojęcia co wybrać..
ja mam w Avivie po prostu wybierz jakieś duże towarzystwo (żeby nie upadło tak szybko hehe:P) np właśnie Avive, Ing, Pko itd
Veronic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 17:53   #4486
pawie_oczko
Wtajemniczenie
 
Avatar pawie_oczko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 712
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
W h&M ciążowa też w wyprzedazy? W C&A dzisiaj zerknęłam i na ciążowe wyprzedazy nie ma.
ja dziś byłam w h&m i nie było przeceny na wszystko co ciążowe. mnie interesowały najbardziej spodnie jeansy klasyczne proste i te akurat były nieprzecenione po 150zł. Przecenione były tylko kolorowe, w ciapki, paseczki, jasne miętowe, beżowe itd. ja kupiłam malwowe i są super wygodne
__________________
N.
pawie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 17:57   #4487
lonely_lady
Zakorzenienie
 
Avatar lonely_lady
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 242
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

My też idziemy do teściów na wigilię, w dodatku moi rodzice również przyjeżdżają
Ale moja Teściowa, którą uwielbiam zwolniła mnie z wszelkich obowiązków powiedziała żebym nic nie robiła, ewentualnie jakieś ciasto mogę zrobić
Chciałam sernik, ale moja mama robi pyszny więc ona to zrobi. A ja myślę jakie tu ciasto zrobić.. i szczerze mówiąc nie wiem za bardzo co wykombinować

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Veronic Pokaż wiadomość
ja mam w Avivie po prostu wybierz jakieś duże towarzystwo (żeby nie upadło tak szybko hehe:P) np właśnie Avive, Ing, Pko itd
Dzięki przedyskutuję to z Tż i z jego księgową
__________________
Nasze Szczęście





lonely_lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 17:58   #4488
Mysia mysz
Zakorzenienie
 
Avatar Mysia mysz
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 578
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Czosnek mi powiedziała ginka, że można. Ząbek dziennie. Może więcej nie można?
Herbatkę z sokiem malinowym piję, to chyba chodzi o liście malin była kiedyś o tym mowa.
o liście malin ja sok pije codziennie z herbatą

byłam na masażu dziś, było genialnie pan mnie masował na boku
__________________
Piotruś 8.06.13
Michaś 02.07.16
Mysia mysz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 18:00   #4489
pawie_oczko
Wtajemniczenie
 
Avatar pawie_oczko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 712
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
jakie śliczne i grzeczne dzieciątko
__________________
N.
pawie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-17, 18:06   #4490
colorblue
Zakorzenienie
 
Avatar colorblue
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 394
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez lonely_lady Pokaż wiadomość
My też idziemy do teściów na wigilię, w dodatku moi rodzice również przyjeżdżają
Ale moja Teściowa, którą uwielbiam zwolniła mnie z wszelkich obowiązków powiedziała żebym nic nie robiła, ewentualnie jakieś ciasto mogę zrobić
Chciałam sernik, ale moja mama robi pyszny więc ona to zrobi. A ja myślę jakie tu ciasto zrobić.. i szczerze mówiąc nie wiem za bardzo co wykombinować

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------



Dzięki przedyskutuję to z Tż i z jego księgową
Jabłecznik
__________________
START 64,7 kg
CEL 52 kg
OBECNIE 60,6 kg


min sierpnień 520/1000
Minuty lipiec 610/1000
Minuty CZERWIEC : 1205 /1000
Minuty MAJ: 1005 min/1000
colorblue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 18:08   #4491
Mysia mysz
Zakorzenienie
 
Avatar Mysia mysz
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 578
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez Atena564 Pokaż wiadomość
no wiem......pewnie macie racje wszystkie

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------


http://www.ofedlaciebie.pl/
tu masz ranking funduszy.....ja do ing należe
jeśli chodzi o drugi filar to wsio:P kokosów z tego nie będzie, najlepiej założyć sobie tzw. trzeci czyli jakąś inwestycję
__________________
Piotruś 8.06.13
Michaś 02.07.16
Mysia mysz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 18:13   #4492
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez Yola Pokaż wiadomość
Aaś Dostałaś tę sukienke chabrową? Jak wrażenia?
Jak dla mnie nie jest za bardzo ciążowa... materiał podkreśli nawet celulit , Ale cóż... dokupiłam długi karigan
Strasznie cienka nie? prawie prześwituje... też chyba muszę sobie coś dokupić. albo zobaczę czy nie może robić za tunikę

Cytat:
Napisane przez Mysia mysz Pokaż wiadomość
o liście malin ja sok pije codziennie z herbatą

byłam na masażu dziś, było genialnie pan mnie masował na boku
i jak? tak siedziałaś na boku? czy leżałaś?
mąż chciał mnie zabrać w zeszłym tyg ale jakoś w ciąży mam awersję jak ktoś oprócz męża mnie dotyka...

Cytat:
Napisane przez Mysia mysz Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o drugi filar to wsio:P kokosów z tego nie będzie, najlepiej założyć sobie tzw. trzeci czyli jakąś inwestycję
dokładnie
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 18:14   #4493
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Czesc dziewczynki! Wróciłam! I padam... podczytam sobie ostatnie 2 dni po lebkach, ale nie dam rady Was nadrobic w calości, przepraszam. Napiszę Wam małą relację z wyjazdu jakoś na tygodniu, no i mam zamiar byc juz na bieżąco.
Jutro wielki dzień bo ide do pracy. To moje 3 podejscie od pażdziernika. Za kazdym razem konczylol sie na tym, ze bylam w pracy 1 dzien a potem lądowalam na L4 z mega wymiotami. Oby tym razem było lepiej.

Jutro też mam wizyte. Ale bez USG, tylko taką kontrolną. Ale mam mase spraw do lekarki. Miedzy innymi potrzebuje cos na zgage bo mleko i migdaly pomagaja tylko na chwile i cholerstwo mi zyc nie daje. Poza tym przypaletala mi sie infekcja pochwy. Pewnie po antybiotyku w zeszlym tygodniu. Mimo, ze bralam lacibios.

Cytat:
Napisane przez axella Pokaż wiadomość
AAAAAAAAAAAAAAA!

20 tygodni za mną

Gratuluję! Ja będę świetować tę okazję w sobotę!

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Ja też po...Generalnie było nieco zamieszania, bo jedna dziewczyna była zapisana przed godzinami przyjmowania ginekolog, ale ginekolog nie miała jej w kompie i wpisała ją w mojej karcie bo myślała, że to ja.
Więc jak weszłam to się zdziwiła, a ja się pytam czy chociaż tamta dziewczyna w ciąży była ? Nie była.

No ja dziś też malutko się dowiedziałam bo jak się Pani ginekolog dowiedziała, że jutro mam prenatalne i też usg to mówi, że nie chce za bardzo falami traktować Kijanki...więc ją poprosiłam by tylko na chwileczkę sprawdziła czy serduszko bije, bo się stresuje. Sprawdziła i bije
Ale wiem tylko to, nie wiem ile mierzy ani nie wiem też co z moim krwiakiem, czy jest dalej, czy nie, jakich rozmiarów? Tego wszystkiego się jutro dowiem łącznie z oglądaniem dzieciaczka i mierzeniem.
Oczywiście się boję więc jutro też poproszę o kciuki...

Acha i oczywiście nagle się okazało, że mam grzybice...cholera wie skąd...ale jest, więc kolejne tabletki dostałam ech...
A po wizycie już drugi raz spotkałam dziewczynę, która jest ( teraz ) w 23 tygodniu ciąży więc jak już się drugi raz spotkałyśmy to stwierdziłyśmy że wybierzemy się na jakieś jedzonko i tak spędziłam kolejne 2 godzinki
No to mialas wizyte pelna wrazeń Łącze sie w bólu z grzybicą, u mnie to tez pewnie to. Przyczyn moze byc wiele, np duzo cukru w diecie, albo tak jak u mnie antybiotyk. Kobiety w ciązy są szczególnie narazone, bo sie zmienia ph pochwy.

Cytat:
Napisane przez kalka Pokaż wiadomość
Hej. \A co wy tak mało piszecie? Jeszcze nie ma 5 czesci??????

A tak serio u nas ok. Maluszek rusza sie coraz bardziej, mimo iż kołyszę go non stop, bo ciągle w ruchu jestem.
Dziś byłam na glukozie. Pyyyyyyyszna! Chyba znów dziewczynka będzie, bo mówią że przy chłopcach nie smakuje i naciąga na wymioty.
Widzę, że już pomału robicie wyprawkę. Podpowiem tylko, że na początku wygodniejsze są body rozpinane po całosci albo kopertowe, bo maluszek nie współpracuje, nie unosi główki i lepiej się go w to ubiera.Coś takiego:
http://allegro.pl/bobas-body-rozpina...870467632.html
albo http://allegro.pl/sliczne-cale-rozpi...873439361.html lub http://allegro.pl/body-kopertowe-cal...875720202.html
Ja sama teraz się w takie zaopatrzę,bo przy Ali miałam różne i te się najlepiej sprawdziły. Dostałam używane i byłam bardzo zadowolona.
Ja wole sobie nawet nie wyobrazać tej glukozy, bo nie ciagnie mnie do slodkiego wcale. Ale fajnie, że chociaz Tobie smakowało.

Cytat:
Napisane przez Aaś Pokaż wiadomość
chciałam te: http://www.mojewypieki.com/przepis/c...mi-i-czekolada

ogólnie uwielbiam tę stronę i zawsze coś sobie wynajduję może też poszukaj. fajnie ta strucla orzechowa wygląda.
To też mój ulubiony blog z ciastami


A przypomniało mi się, że pare stron temu pisalyscie o kolorowych dzieciach. Też je uwielbiam i mogłam się napatrzeć do woli w RPA. Mam nawet 1 zdjecie, choć ta mała chyba mnie nie polubiła
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0945.jpg (42,1 KB, 46 załadowań)
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 18:17   #4494
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

zamówiłam sobie spodnie ciążowe:
http://moda.allegro.pl/granatowe-jea...848337673.html
http://moda.allegro.pl/czarne-spodni...861877303.html

Mój pierwszy ciuch przez internet.. No moze drugi, kiedyś sobie kupilam spodnie na narty..
__________________
/// tralalala///

Wojtek
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 18:19   #4495
Mysia mysz
Zakorzenienie
 
Avatar Mysia mysz
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 578
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez Aaś Pokaż wiadomość

i jak? tak siedziałaś na boku? czy leżałaś?
mąż chciał mnie zabrać w zeszłym tyg ale jakoś w ciąży mam awersję jak ktoś oprócz męża mnie dotyka...
leżałam na boczku a potem na plecach na czas masażu nóg

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
zamówiłam sobie spodnie ciążowe:
http://moda.allegro.pl/granatowe-jea...848337673.html
http://moda.allegro.pl/czarne-spodni...861877303.html

Mój pierwszy ciuch przez internet.. No moze drugi, kiedyś sobie kupilam spodnie na narty..

czekamy na relacje i fotki
__________________
Piotruś 8.06.13
Michaś 02.07.16
Mysia mysz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 18:20   #4496
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Ash witamy
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 18:20   #4497
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez Aaś Pokaż wiadomość
Strasznie cienka nie? prawie prześwituje... też chyba muszę sobie coś dokupić. albo zobaczę czy nie może robić za tunikę
dobrze ze powiedziałyście, bo myślałam, żeby sobie zamówić, na zdjeciach nie widać, że cienka.. ehh tak to jest przez internet..
__________________
/// tralalala///

Wojtek
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 18:37   #4498
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
A przypomniało mi się, że pare stron temu pisalyscie o kolorowych dzieciach. Też je uwielbiam i mogłam się napatrzeć do woli w RPA. Mam nawet 1 zdjecie, choć ta mała chyba mnie nie polubiła
mała nie wygląda na zachwyconą, ale jest śliczna i witam z powrotem

zjadłam pół bombonierki czekoladek, i jeszcze trochę nutelli nie miałam jakoś ochoty na tą bombonierkę, ale że nie chciało mi się iść po nutellę do kuchni to zjadłam 1 czekoladkę no i połowy opakowania już nie ma
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 18:43   #4499
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

jestem i ja po wizycie. mialo byc tylko L4, ale tak sie rozgadalismy, ze wyszla pelna wizyta :P poprosilam wiec o badanie na fotelu, bo nie mialam od poczatku ciazy. wszystko ok, ale chyba zaczyna sie drobna infekcja, wiec dostalam recepte. poza tym usg, bo lekarz stwierdzil, ze jak juz jestem to sobie tetno sprawdzi. dzidzius ma juz prawie 10cm, lekarz mowi, ze to 16 tydzien ciazy (wiec chyba liczy od zaplodnienia, nie?) dostalam skierowanie na badania (morfologia, mocz, HBs i VDRL). nastepna wizyta 03.01.13 wypytalam tez o badanie polowkowe (dla niego to genetyczne prenatalne, to w 20 tyg) i znow dostalam skierowanie do sodowskiego do katowic. musze tam przedzwonic i dopytac o cene. na plec oczywiscie nadal za wczesnie ale juz sie pogodzilam, ze wczesniej nie bedzie nic sugerowal. przybieram w normie, brzuszek sie ladnie "uwypuklil", aaa i teraz juz moge lykac witaminy, wiec mam sobie jakies wybrac (podobno wszystkie sa podobne w skladzie), powiedzial, ze moze byc np. prenatal. polecacie cos? to chyba tyle.
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 18:45   #4500
Yola
Wtajemniczenie
 
Avatar Yola
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 2 893
GG do Yola
Dot.: Jesień przegadana, Zima szybko zleci, Wiosną zaczniemy rodzić Dzieci. V-VI 2013

Cytat:
Napisane przez Aaś Pokaż wiadomość
Strasznie cienka nie? prawie prześwituje... też chyba muszę sobie coś dokupić. albo zobaczę czy nie może robić za tunikę


Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
dobrze ze powiedziałyście, bo myślałam, żeby sobie zamówić, na zdjeciach nie widać, że cienka.. ehh tak to jest przez internet..
No własnie mnie sie zdaje, że pod tym będzie sie każdy ciuch odznaczać, ona sie nadaje pod pończoszki i cienkie stringi czy tez modelującą bieliznę ..
I gdzie to dla nas na zimę
Ale mam nadzieję, że z dłuższym rozpinanym swetrem będzie jakoś wyglądać

No i ta mnie rozczarowała bo krój się ciut rózni od fot - na dole jest zwężana i dosyć mocno upięta na udach. Mimo, że noszę 36, a wzięłam 38..
Przez to traci bardzo na fasonie - wygląda bardziej tandetnie. Ale da się nosić

Edit:
Dzinsy fajnie wyglądaja te pierwsze - czekam na wrażenia

Edytowane przez Yola
Czas edycji: 2012-12-17 o 18:46
Yola jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:20.