Biżuteria chainmaille - nowe hobby - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-23, 11:45   #1
VanRest
Przyczajenie
 
Avatar VanRest
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 29

Biżuteria chainmaille - nowe hobby


Jako, że jest to mój pierwszy post chciałbym się przywitać i powiedzieć parę słów o swoim hobby.
Można powiedzieć, że zacząłem robić biżuterię przez przypadek- podczas pobytu za granicą po pracy miałem zawsze trochę wolnego czasu i pomyślałem, że mógłbym wrócić do starego pomysłu zrobienia sobie kolczugi (za młodu bawiłem się w bractwa rycerskie). Ale po przemyśleniu stwierdziłem, że i tak nie dam rady zabrać jej do Polski. Jednakże przeglądając internet i YouTube znalazłem wiele poradników w jaki sposób można wykorzystać tą samą technikę i wzory do robienia biżuterii. Pomyślałem sobie, że kolczugi i tak już nosić nie będę a żona na pewno ucieszyłaby się z pary ładnych kolczyków czy bransoletki. W ten sposób zacząłem się interesować tematem. Czytałem, oglądałem, próbowałem, zdobywałem doświadczenie. Zamówiłem parę dodatków, koraliki, uszka do kolczyków i tak zacząłem robić amatorską, hobbystyczną biżuterię dla żony, rodziny i dla siebie.
Chciałbym przedstawić Wam kilka przykładów drobiazgów, które popełniłem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 0556.jpg (62,5 KB, 249 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0943.jpg (60,4 KB, 190 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM 0995.jpg (48,5 KB, 154 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0281_Edited.jpg (81,2 KB, 127 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0318_Edited.jpg (75,0 KB, 218 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0359_Edited.jpg (54,6 KB, 179 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0374_Edited.jpg (73,2 KB, 153 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0547_Edited.jpg (63,6 KB, 155 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0192_Edited.jpg (104,7 KB, 168 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_1608.jpg (58,8 KB, 177 załadowań)
VanRest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 16:10   #2
biernacka4
Zakorzenienie
 
Avatar biernacka4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 5 369
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

Witaj na Wizażu.
Twoja biżuteria jest prześliczna. Wielkie brawa.
Wszystko jest piękne: kolczyki , wisiory. Kolczuga na świeczkę jest powalająca.
Życzę Ci wielu pomysłów i dużo motywacji do tworzenia.
Żona jest pewnie zachwycona.
biernacka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 10:55   #3
VanRest
Przyczajenie
 
Avatar VanRest
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 29
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

Dzięki za miłe słowa. Żona zachwycona - chociaż zaczyna być trochę przytłoczona ilością biżuterii, którą jej robię
VanRest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 19:00   #4
biernacka4
Zakorzenienie
 
Avatar biernacka4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 5 369
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

Jeżeli masz tego dużo to może załóż wątek wymiankowy. Wtedy Ty i żona będziecie mogli sobie wymieniać nadmiar biżuterii na inne ciekawe rzeczy. Ja też tak robiłam i pewnie jeszcze będę. Dzięki moim wyrobom mam dużo ciekawych książek, które zyskałam w drodze wymianek.
Życzę powodzenia.
biernacka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 17:29   #5
ggagatka
Zakorzenienie
 
Avatar ggagatka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Siedlce/Kraków
Wiadomości: 3 778
GG do ggagatka
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

Fajnie Ci to wychodzi Mi sie te masywne wzory bardziej podobają:
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...5&d=1361619476
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1361619476
Poza tym oprawa świeczki jest przeurocza
__________________
Moja biżuteria aktualnie:
+ wire wrapping itp.
+ "nowa era"
Stare dzieje:
+ debiut
+ gliniaki



ggagatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 19:34   #6
Ailanna
Rozeznanie
 
Avatar Ailanna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 873
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

Witaj meżczyzno w naszej wielkiej babiarnii!

Piękne rzeczy tworzys! Nie umiem wybrać najlepszej.
Zawsze podziwiałam osoby dziubiące w kółeczkach. Z czego są te twoje? Srebro? Nie za ciężkie? Niektóre biżutki wyglądają, jakby miały urwać uszy i inne części ciała

Ozdoba świeczki genialna. Lubię takie niekonwencjonalne zastosowania równych technik. Gdzieś kiedyś widziałam zdjęcie pluszowego misia w kolczudze i się zakochałam

Dobrze ma ta Twoja żona. Szkoda, że mój mężczyzna tworzy zbroje jedynie z pianki Eva...
__________________
Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników, to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
- Terry Pratchett -
Ailanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 07:13   #7
VanRest
Przyczajenie
 
Avatar VanRest
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 29
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

Materiały są różne- najczęściej drut posrebrzany ze względu na ilość, którą muszę użyć na niektóre projekty(srebro -wysoka cena- odpada). Ale również "bright aluminium", mosiądz, miedź, stal nierdzewną, srebro, aluminium kolorowe. Od jakiegoś czasu próbuję znaleźć firmę, gdzie będę mógł kupić "nowe srebro" (argentan, pakfong, melchior, alpaka, alfenid, arfenil, neusilber, chińskie srebro) czyli mosiądz wysokoniklowy. Podejrzewam, że cena jest bardziej atrakcyjna od srebra a z tego co słyszałem ma jasność i twardość srebra. Niestety nie mogę za bardzo znaleźć producenta, który robiłby alpakę w drucie o średnicy 0,8mm i 1 mm.
Jeżeli dziewczyny wiecie może gdzie dostać lub w jakim dziale szukać takich wątków na forum, to proszę napiszcie.
Biżuteria nie jest ciężka - nosimy ją z żoną i nie ma problemów. Na zdjęciach może sprawiać wrażenie dużej czy ciężkiej bo użyłem trybu macro do zbliżeń, a stand na naszyjniki jest nieduży więc wydają się większe i cięższe.
A tu kilka innych przykładów mojej radosnej twórczości
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 0684.jpg (65,3 KB, 78 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0226_Edited.jpg (101,9 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0250_Edited.jpg (130,8 KB, 75 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0267_Edited.jpg (92,1 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0356_Edited.jpg (113,9 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0437_Edited.jpg (87,1 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0536_Edited.jpg (115,1 KB, 90 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_1007_Edited.jpg (41,9 KB, 78 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_1473.jpg (137,2 KB, 137 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_1474.jpg (259,4 KB, 86 załadowań)
VanRest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-28, 21:29   #8
Ailanna
Rozeznanie
 
Avatar Ailanna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 873
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

Zastosowanie kolorowego aluminium bardzo mi się podoba, ale...
TEN SMOOOOOK! Łociepiernika, kocham smoki!
Sam wymyślałeś, czy miałeś jakiś szablon? Jeżeli szablon, to mógłbyś się podzielić? <kocie oczka>
Mam znajomego rycerza na podorędziu
__________________
Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników, to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
- Terry Pratchett -
Ailanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 06:19   #9
Jaga1214
Rozeznanie
 
Avatar Jaga1214
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 683
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

piękne rzeczy tworzysz, Kolego podobają mi się bransoleta dragoscale, smok na ścianie, oprawa świecznika i to: https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...8&d=1361619556
tzn wszystko mi się podoba, ale te wymienione najbardziej
Jaga1214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 06:42   #10
VanRest
Przyczajenie
 
Avatar VanRest
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 29
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

Ailanna
Jeżeli chodzi o smoka to jest program Irregular Grid Painter, który zamienia nam załadowany obrazek na konkretny wzór z użyciem kółek. Po zaznaczeniu w programie jaki wzór ma być użyty np. europejski 4 w 1 oraz jakiej wielkości kółka chcemy użyć, program tworzy nam wzór gotowego inlay. Kopiujemy ten wzór kółko po kółku i mamy smoka (lub cokolwiek innego). Jeśli chcesz dokładnie ten wzór- dokładnie tej wielkości to mogę Ci wysłać zdjęcie wzoru, gotowego do użycia. Jeśli chcesz coś innego pomogę Ci z programem, żebyście z mężem mogli wybrać własny wzór (ale to już na privie- żeby nie spamować w tym wątku)

Jaga1214
Cieszę się, że spodobał Ci się komplet biżuterii, bo ten wzór sam wymyśliłem- łącząc bizantyjski w specyficzny sposób powstała trójwymiarowa, podstawowa jednostka wzoru, którą potem powtarzam tworząc dłuższe elementy.
VanRest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 12:10   #11
BIZUAN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 31
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

podziwiam podziwiam! Ładne rzeczy, że też Ci się chce tak dłubać




/https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=679156
BIZUAN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-01, 20:36   #12
biernacka4
Zakorzenienie
 
Avatar biernacka4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 5 369
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

NOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!

Jestem pod wrażeniem. Rewelacyjny ten smok. Matko ile pracy w to musiałeś włożyć. Wielkie brawa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
biernacka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 20:50   #13
Eilo
Rozeznanie
 
Avatar Eilo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 798
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

Powtórzę za dziewczynami - Smok absolutnie wymiata! Majstersztyk!
Sama kiedyś próbowałam swoich sił w pleceniu z kółek kolczych, ale szczytem moich możliwości okazał się "świecznik" na tealighta
No dobra, prawie karwasz wykonałam. Prawie, bo w pewnym momencie po prostu nie dałam rady i rzuciłam w kąt...
__________________
Mój kawałek internetu

Edytowane przez Eilo
Czas edycji: 2013-03-01 o 20:53
Eilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 08:44   #14
VanRest
Przyczajenie
 
Avatar VanRest
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 29
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

Smoka robiłem po godzinach oglądając telewizję lub YouTube. Każde kółko wycinałem piłką jubilerską, bo chciałem żeby to wyglądało ładnie a jest około 15500 kółek - zajęło to jakieś 2-3 miesiące.
VanRest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 13:01   #15
kamilla2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

Cytat:
Napisane przez VanRest Pokaż wiadomość
Materiały są różne- najczęściej drut posrebrzany ze względu na ilość, którą muszę użyć na niektóre projekty(srebro -wysoka cena- odpada). Ale również "bright aluminium", mosiądz, miedź, stal nierdzewną, srebro, aluminium kolorowe. Od jakiegoś czasu próbuję znaleźć firmę, gdzie będę mógł kupić "nowe srebro" (argentan, pakfong, melchior, alpaka, alfenid, arfenil, neusilber, chińskie srebro) czyli mosiądz wysokoniklowy. Podejrzewam, że cena jest bardziej atrakcyjna od srebra a z tego co słyszałem ma jasność i twardość srebra. Niestety nie mogę za bardzo znaleźć producenta, który robiłby alpakę w drucie o średnicy 0,8mm i 1 mm.
Jeżeli dziewczyny wiecie może gdzie dostać lub w jakim dziale szukać takich wątków na forum, to proszę napiszcie.
Biżuteria nie jest ciężka - nosimy ją z żoną i nie ma problemów. Na zdjęciach może sprawiać wrażenie dużej czy ciężkiej bo użyłem trybu macro do zbliżeń, a stand na naszyjniki jest nieduży więc wydają się większe i cięższe.
A tu kilka innych przykładów mojej radosnej twórczości
Witam.

Piszesz, że robisz kółka z drutu posrebrzanego. A nie miałeś takiego przypadku, że na przecięciu tego drutu, kółka już wykonane i połączone w jedna całość, pod wpływem wody (np. przy myciu rąk) z czasem zaczynają zwyczajnie rdzewieć? Osobiście nigdy nie robiłam kółek z drutu posrebrzanego, ale z już gotowych kółek i wiem, że gotowe kółka zamknięte srebrzone rdzewieją w odróżnieniu do posrebrzanych kółek otwartych. Powód banalny. Kołka zamknięte "zlepiają się" przy srebrzeniu w miejscu złączeń przecięcia. Otwierając je, rozrywa się miejsce posrebrzane, odsłaniając tym samym w minimalnym stopniu nieposrebrzony drut. To rdzewienie potrafi człowieka skutecznie odepchnąć od tej zabawy.
kamilla2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 06:09   #16
VanRest
Przyczajenie
 
Avatar VanRest
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 29
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

kamilla2
Drut o którym mowa to miedziany drut posrebrzany. Nie ma więc problemu z rdzewieniem- kółka są przecinane piłką jubilerską, tak że połączenie jest ścisłe i nie ma za bardzo dostępu powietrza żeby się utlenić.
Problem mam innego rodzaju - nie wiem co to za jakość tego srebrzenia, czy wszystkie tak mają ale po jakimś czasie - ok. 8-10 miesięcy codziennego noszenia np. łańcuszka srebrzenie zaczyna się powoli wycierać. Ponieważ pod spodem jest miedź to zaczyna się proces utleniania. Wygląda to nieciekawie bo na ładnym srebrnym, błyszczącym elemencie zaczynają się robić ciemne plamki, które w dodatku mogą brudzić skórę.
Dlatego właśnie szukam innego materiału. Myślałem alpaka- ale poczytałem i nie wygląda tak błyszcząco jakbym chciał (bardziej złotawa), poza tym podobno jest za twarda do piłki jubilerskiej. Inconel- jest piękny ale bardzo drogi i bardzo twardy. Anodyzowane na srebrne aluminium - tylko w gotowych kółkach a ja potrzebuję drutu. :/
Potrzebowałbym materiału który nie jest powlekany tylko sam z siebie jest błyszczący i jasny, a do tego żeby nie był za drogi bo na te projekty czasami idą olbrzymie ilości.
Na tym zdjęciu widzicie porównanie materiałów. Najbardziej mi się podoba Anodyzowane Aluminium Bright Silver oraz posrebrzany drut miedziany (lewy dolny róg) ale oba są powlekane więc nie wiem jak tam z trwałością powlekania :/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg AABSvs.jpg (93,6 KB, 68 załadowań)
VanRest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 23:47   #17
Ailanna
Rozeznanie
 
Avatar Ailanna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wolsztyn
Wiadomości: 873
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

Cytat:
Napisane przez VanRest Pokaż wiadomość
Ailanna
Jeżeli chodzi o smoka to jest program Irregular Grid Painter, który zamienia nam załadowany obrazek na konkretny wzór z użyciem kółek. Po zaznaczeniu w programie jaki wzór ma być użyty np. europejski 4 w 1 oraz jakiej wielkości kółka chcemy użyć, program tworzy nam wzór gotowego inlay. Kopiujemy ten wzór kółko po kółku i mamy smoka (lub cokolwiek innego). Jeśli chcesz dokładnie ten wzór- dokładnie tej wielkości to mogę Ci wysłać zdjęcie wzoru, gotowego do użycia. Jeśli chcesz coś innego pomogę Ci z programem, żebyście z mężem mogli wybrać własny wzór (ale to już na privie- żeby nie spamować w tym wątku)
Dzięki, poślę priva
A rycerz nie jest moim mężem
__________________
Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników, to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
- Terry Pratchett -
Ailanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 12:43   #18
Rusa48
Wtajemniczenie
 
Avatar Rusa48
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2 001
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

Wyroby świetne- uwielbiam te technikę, a w Twoim wykonaniu biżu jest rewelacyjna!
Mam podobny problem jak Ty z drutem tzn z wycieraniem się wyrobów posrebrzanych. Na alpakę w drucie też nie trafiłam- może jest zbyt krucha?... no i nie wiem, czy bym się zdecydowała z uwagi na mocno uczulające działanie. Nie chciałabym np. podarować komuś prezentu, który by mu zaszkodził... Dlatego ja do trwalszych projektów bazuję głównie na miedzi no i na mosiądzu...
Mam do Ciebie pytanie odnośnie kolorowych kółeczek- od dłuższego czasu szukam kolorowego drutu, który by nie obłaził zaraz z koloru. Ten, na który trafiłam niestety szybko go traci, mimo iż próbowałam gotowy wyrób zabezpieczać lakierem A teraz, szczególnie jak wiosna się zbliża przydałoby sią np. parę wesołych bransoletek
__________________
Moje wytwory
Preferencje
Mój blog

Edytowane przez Rusa48
Czas edycji: 2013-03-08 o 12:44
Rusa48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 23:35   #19
beatalezajsk
Zakorzenienie
 
Avatar beatalezajsk
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Leżajsk
Wiadomości: 3 404
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

Piękne prace
__________________
Zapraszam na wymiany
beatalezajsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-09, 08:32   #20
VanRest
Przyczajenie
 
Avatar VanRest
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 29
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

Rusa48

Z kolorowym alu jest ten sam problem co z innymi powlekanymi- wyciera się niestety. Dlatego używam go do kolczyków- gdzie nie ma za bardzo kontaktu z ciałem i kółka nie ocierają się za bardzo o siebie. Zrobiłem też kilka bransoletek dla żony ale nosi je na zmianę więc na razie nie widać za bardzo. Kiedyś użyłem kolorowego alu do breloka na klucze i tam już widać jak się ściera od używania.
Mosiądz jest ok. ale miedź używam coraz rzadziej do biżuterii bo brudzi mi skórę na zielono.
VanRest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 19:19   #21
jagus
Malicious Fox
 
Avatar jagus
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 153
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

Świetne, będę obserwować wątek
jagus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 12:28   #22
secesyjka
Raczkowanie
 
Avatar secesyjka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 181
GG do secesyjka
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

faktycznie niektore osoby nie noszą miedzi właśnie dlatego, że reagując z potem biżuteria barwi skórę.... ja zauważyłam u swojej znajomej, ze po oksydowaniu już jej skóry nie brudziła.... ale nie wiem, czy powodem było zaoksydowanie biżuterii.... śliczne prace pozdrawiam
__________________
mój wątek na wizażu
secesyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 11:50   #23
VanRest
Przyczajenie
 
Avatar VanRest
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 29
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

Właśnie kupiłem materiały na nowy inlay- będzie to skorpion dla mojej żony, trochę mniejszy od smoka ale tą samą techniką. Wyjdzie jakieś 11 tysięcy kółek. Będę wklejał zdjęcia jak już coś będzie widać - póki co czeka mnie żmudny proces robienia i wycinania kółek
VanRest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 15:15   #24
secesyjka
Raczkowanie
 
Avatar secesyjka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 181
GG do secesyjka
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

jakiś czas temu zaczełam kółeczka ciąć miniszlifierką i jest to najszybsza metoda.... jest odrobina kółeczek, które nie nadają się do robienia, ale generalnie przy takiej ilości nie robi mi to różnicy.... powodzenia, czekam na nowe wpisy i zdjęcia
__________________
mój wątek na wizażu
secesyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 08:50   #25
VanRest
Przyczajenie
 
Avatar VanRest
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 29
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

Myślałem kiedyś żeby tak ciąć. Mam taką mini szlifierkę (dremel) ale kamień jest absolutnie za gruby. Kółka mają średnicę 3,4 mm i muszą tyle mieć żeby wzór był możliwy do zrobienia- gdybym ze średnicy kółka wyciął np 1 mm- czyli grubość kamienia w dremelu to po zamknięciu kółka wzór byłby za ciasny - niemożliwy do wykonania. Są co prawda specjalne- bardzo cienkie tarcze do cięcia, które można używać w dremelu ale nie znalazłem ich nigdzie indziej niż w Kanadzie i są bardzo drogie.
VanRest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 01:30   #26
secesyjka
Raczkowanie
 
Avatar secesyjka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 181
GG do secesyjka
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

dlatego moj maz ma ze mna utrapienie, bo co i raz proszę go o nowe, ciut mniejsze, albo ciut większe druty do nawijania no bo akurat takie są idealne do zrobienia tego czy tamtego
__________________
mój wątek na wizażu
secesyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 08:38   #27
Jaga1214
Rozeznanie
 
Avatar Jaga1214
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 683
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

Cytat:
Napisane przez VanRest Pokaż wiadomość
Myślałem kiedyś żeby tak ciąć. Mam taką mini szlifierkę (dremel) ale kamień jest absolutnie za gruby. Kółka mają średnicę 3,4 mm i muszą tyle mieć żeby wzór był możliwy do zrobienia- gdybym ze średnicy kółka wyciął np 1 mm- czyli grubość kamienia w dremelu to po zamknięciu kółka wzór byłby za ciasny - niemożliwy do wykonania. Są co prawda specjalne- bardzo cienkie tarcze do cięcia, które można używać w dremelu ale nie znalazłem ich nigdzie indziej niż w Kanadzie i są bardzo drogie.
no to nawiń ciut większe kółka i tnij tarczą
w Castoramie w dziale z elektronarzędziami kupisz tarcze - różne cenowo, najdroższe były te z Dremela 36 szt. za 36 zł, były też innych firm, wyglądały tak samo i połowę taniej kosztowały
a tu masz rolsy wśród tarcz:
http://www.alco.com.pl/?page=shop/fl...-00-00-scierne
http://www.alco.com.pl/?page=shop/fl...-00-00-scierne
http://www.alco.com.pl/?page=shop/fl...-00-00-scierne
tnij i pokazuj kolejne cuda
Jaga1214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 12:16   #28
higa1991
Rozeznanie
 
Avatar higa1991
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 509
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

Świetne prace zdecydowanie inne niż wszystkie
__________________
Wrześniowa Wymiana - ciuszki , kosmetyki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post76890816
higa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 18:41   #29
secesyjka
Raczkowanie
 
Avatar secesyjka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 181
GG do secesyjka
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

Cytat:
Napisane przez Jaga1214 Pokaż wiadomość
no to nawiń ciut większe kółka i tnij tarczą
w Castoramie w dziale z elektronarzędziami kupisz tarcze - różne cenowo, najdroższe były te z Dremela 36 szt. za 36 zł, były też innych firm, wyglądały tak samo i połowę taniej kosztowały
a tu masz rolsy wśród tarcz:
http://www.alco.com.pl/?page=shop/fl...-00-00-scierne
http://www.alco.com.pl/?page=shop/fl...-00-00-scierne
http://www.alco.com.pl/?page=shop/fl...-00-00-scierne
tnij i pokazuj kolejne cuda
o właśnie...... słuchaj się cioci Jagi.... ona prawdę Ci powie
__________________
mój wątek na wizażu
secesyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 09:17   #30
VanRest
Przyczajenie
 
Avatar VanRest
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 29
Dot.: Biżuteria chainmaille - nowe hobby

Oto kilka kolejnych zdjęć moich prac.
Dzisiaj postaram się zmontować krótki filmik z postępu prac nad inlay skorpiona i dam Wam linka.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 0958.jpg (41,7 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0980.jpg (46,3 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_8989_Edited.jpg (67,5 KB, 81 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0149_Edited.jpg (52,0 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0220_Edited.jpg (84,3 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0244.jpg (89,7 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0289_Edited.jpg (154,1 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0309_Edited.jpg (81,7 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0345_Edited.jpg (49,4 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0420_Edited.jpg (61,8 KB, 67 załadowań)
VanRest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.