Szyja. Jak o nią dbacie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-03, 14:46   #31
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Właśnie nie.

Cytat:
Napisane przez Erato
Mamy też taki materac (akurat nie z Tempura, udało się znaleźć inną firmę z rozsądniejszymi cenami), coś wspaniałego (...)
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 14:47   #32
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Moja wina, pomyliłam się.

My swój materac kupiliśmy w Domarze, tam był ogromny wybór. Jest to materac lateksowy, nie żaden sprężynowy.

Edytowane przez Smok
Czas edycji: 2006-08-03 o 17:44
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 17:01   #33
-magdusia-
Raczkowanie
 
Avatar -magdusia-
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 118
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

A wiecie co? Ja odkąd smaruję moją szyję serum Basi (sama mieszam kwas askorbinowy, alkohol i wodę destylowaną) to pojawiły mi się na niej krostki. Wcześniej ich nie miałam , więc myślę że to od tego...
Czy można być uczulonym na ten kwas?
Zapomniałam dodać że mam alergię pokarmową na cytrusy, ale to chyba nie ma tu związku
-magdusia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 17:21   #34
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Zawsze traktowalam szyje po macoszemu, tzn. nakladalam na nia tylko filtr (dobre i to...), ale po przeczytaniu tego watku zaczne nakladac wszystko to, co na twarz (czyli kwasy, sera itd.)!
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 17:24   #35
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

magdusia
A jakie stężenie stosujesz i czy te krostki pojawiają się również na twarzy?
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 17:24   #36
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Magdusiu mnie na początku też serum 15 % podrażniło skórę szyji, zrobiła mi się kaszka. Ale po pewnym czasie skóra się przyzwyczaiła i teraz jest OK. Spróbuj zrobić serum o niższym, może 5 %, i obserwuj. Jak znowu krostki sie pojawią, to rzeczywiście może to być uczulenie. Teraz jak masz krostki to poczekaj, aż one znikną i dopiero ponów próbę.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 17:30   #37
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Contax no właśnie jeśli na twarzy jet ok, a tylko szyja podrażniona tzn. że wrażliwa skóra szyi tak reaguje na zbyt duże dla niej stężenie. Ja mam taką sytuację z dekoltem. Na twarz i szyję stężenie 15% jest ok, natomiast na dekolt muszę stosować 10%, bo inaczej wysyp czerwonych krostek murowany
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-03, 17:38   #38
-magdusia-
Raczkowanie
 
Avatar -magdusia-
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 118
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Cytat:
Napisane przez Basia39
magdusia
A jakie stężenie stosujesz i czy te krostki pojawiają się również na twarzy?
ale ja stosuje 5% stężenie... Dopiero miesiąc przyrządzam to serum i wolałam ostrożnie zacząć od najmniejszej dawki
Na początku przez tydzień-dwa krostki się nie robiły, dopiero od ok tygodnia, są takie malutkie, że nawet nie wiem czy w środku coś białego czy nie mają...
a twarz, to ja generalnie mam z nią problemy kwestii trądzikowej, ale nie zauważyłam na niej tego samego rodzaju krostek co na szyi..
w maju zanim jeszcze nie czytałam o serum przecierałam twarz sokiem z cytryny i po około dwóch tygodniach skóra zmieniła kolor na bardziej opalony i stała się jak po oparzeniu-chropowata. Oj, ja głupia Leczyłam ją ze dwa tygodnie... a cytryną to chciałam przebarwienia rozjaśnić, trochę zbladły ale jakim kosztem
-magdusia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 17:42   #39
-magdusia-
Raczkowanie
 
Avatar -magdusia-
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 118
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Cytat:
Napisane przez Contax
Magdusiu mnie na początku też serum 15 % podrażniło skórę szyji, zrobiła mi się kaszka. Ale po pewnym czasie skóra się przyzwyczaiła i teraz jest OK. Spróbuj zrobić serum o niższym, może 5 %, i obserwuj. Jak znowu krostki sie pojawią, to rzeczywiście może to być uczulenie. Teraz jak masz krostki to poczekaj, aż one znikną i dopiero ponów próbę.
Oj właśnie, ja też bym określiła ten mój wysyp jako kaszkę. Teraz ostrożnie niczym jej nie smaruję tylko samym filtrem.
A i przypomiało mi się że ja na to 10 ml serum (5% stężenie) to alkoholu nie dodaję pipetką tylko tak na oko i zamiast 3 kropli może tam jest z 10. Ale alkohol to chyba "tylko" wysusza, a nie powoduje uczulenia
-magdusia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 17:43   #40
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Zawsze traktowalam szyje po macoszemu, tzn. nakladalam na nia tylko filtr (dobre i to...), ale po przeczytaniu tego watku zaczne nakladac wszystko to, co na twarz (czyli kwasy, sera itd.)!


Ja zaczęłam od wczoraj;-)
__________________
"To dziwne, ale o ile mądre kobiety interesują się mądrymi mężczyznami, o tyle mądrzy mężczyźni interesują się kobietami zupełnie innego rodzaju."
Natalie Portman
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 18:03   #41
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

magdusia

Skoro tego rodzaju krostki masz tylko na szyi to może być właśnie uczulenie. Ja bym radziła po pierwsze do serum dawać nie więcej jak 3-4 krople alkoholu, skóra szyi z natury pozbawiona jest już płaszcza lipidowego a Ty stosując spore dawki alkoholu jeszcze ją dodatkowo wysuszasz, a po drugie stosowałabym serum na szyję co drugi dzień, ew. w cyklach np. 3-4 dni serum, dwa dni przerwy i obserwowała reakcję skóry.
Oczywiście tak jak radziła Contax odstaw w tej chwili serum wogóle dopóki krostki całkiem nie znikną.

Wogóle to do serum na tę wysuszoną skórę szyi dodałabym na Twoim miejscu jeszcze wit. E.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-03, 18:54   #42
-magdusia-
Raczkowanie
 
Avatar -magdusia-
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 118
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Dobrze Basiu zrobię tak jak radzisz. Zresztą już odstawiłam serum i czekam aż krostki znikną.
Dziękuję za wszystkie rady
-magdusia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 20:43   #43
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Cytat:
Napisane przez Erato
Poduszki ortopedyczne (i nie tylko, materace też) rewelacyjne są z firmy Tempur - mój TŻ taką ma, bo ma problemy z kręgosłupem szyjnym. Te produkty są niestety strasznie drogie, ale nie ma w ogóle porównania z czymś, co można kupić np. w Jysku czy Ikei. Chodzi o to, żeby było to wykonane ze specjalnego tworzywa, jest termokurczliwe, czyli dopasowuje sie do ciała pod wpływem jego temperatury. W dotyku jest to takie dziwne, "pływające", jak się naciśnie, to przez chwilę zostaje kształt, a po chwili wraca do pierwotnego. Mamy też taki materac (akurat nie z Tempura, udało się znaleźć inną firmę z rozsądniejszymi cenami), coś wspaniałego. Od kiedy śpię na nim, zapomniałam, co to ból kręgosłupa

Erato gdzie i za ile mozna kupić poduszki Tempura. Moi rodzice maja różne kręgosłupowe problemy i może kupiłabym im cos takiego.
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 22:43   #44
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Magdusiu, zrób tak jak dziewczyny mówią,odstaw na razie. A swędzi Cię ta kaszka? Używałaś kiedys czegoś z wit. c? Bo rzeczywiście, możesz być uczulona.

A propos dbania o skórę popiersia
Ja dziś zrobiła sobie salon pięknosci, bo i maseczka odżywcza Daxa, i masaż z wit. E a teraz siedzę z kwasami Pauli. Normalnie w lato nie robię, ale po tej Hiszpanii coś się biednej szyjce i dekoltowi nalezy. A jutro serum z wit. c i potrójna ilość filtrów, tak przezornie po kwasach
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 08:33   #45
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Cytat:
Napisane przez anah
Erato gdzie i za ile mozna kupić poduszki Tempura. Moi rodzice maja różne kręgosłupowe problemy i może kupiłabym im cos takiego.
anah, musisz poszukać w sklepach z materacami w swoim mieście - niektóre mają produkty Tempura. Oczywiscie można też kupić te rzeczy przez internet - np. tu: http://www.actimed.com.pl/index.php?cat_id=94 Ale zdecydowanie warto najpierw znaleźć sklep, gdzie będziesz się mogła na czymś takim położyć, bo to jest naprawdę specyficzna rzecz. Nie przypomina ani materaca sprężynowego, ani lateksowego. Podobnie poduszki. Są różne rozmiary i typy, trzeba sobie dopasować. Jak wrzucisz "Tempur" w google, to znajdziesz kilka miejsc z tymi produktami, także stronę firmy, gdzie można zapytać, gdzie w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania jest sklep.
Ceny niestety straszne - poduszka około 450 zł Ale to naprawdę przynosi ulgę, więc akurat nie jest to stracona inwestycja.
Sandija, nie mogę sobie teraz przypomnieć, jakiej firmy jest mój materac. Muszę sprawdzić w domu.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 13:42   #46
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Bardzo dziękuję Ci Erato za info o tempurze. Ceny rzeczywiście nie najniższe Ale skoro to świetne produkty to może rzeczywiście warto zainwestować Pomyślim i zobaczym
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 15:12   #47
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Dobrze Eratko, zaczekam - nie kupuję w tej chwili
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 17:15   #48
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

wczoraj pod wpływem tego wątku nałożyłam maseczkę na szyję i na wszelki wypadek na dekolt też, bo jeszcze ktoś założy wątek: "Jak dbacie o dekolt" a zwykle nakładam maseczki tylko na twarz, bo nakładam je pod prysznicem, a szyję myję razem z ciałem, a nie razem z twarzą a poza tym to filtry, oczywiste, kremy też, peelingi te do ciała. co do kwasów, to nie wiem, czy dałyby szyi cokolwiek poza poprawą wchłaniania składników innych kosmetyków. bo jeśli chodzi o zwiększenie syntezy kolagenu, to tylko kwasy AHA i to w wysokich stężeniach - 20%.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 18:51   #49
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Cytat:
Napisane przez Sandija
Dobrze Eratko, zaczekam - nie kupuję w tej chwili
Uff, to dobrze, bo już myślałam, że stoisz przy kasie i nie wiesz, co brać... Qrcze, obejrzałam ten materac, ale nic na nim nie pisze, żednej metki, poza tym, że na powłoczce są wytłoczone napisy "anatomische richtig" Znaczy się, niemiecki jest Kupowaliśmy go w Katowicach w firmie SenVital, jest strona: http://www.senvital.pl/uebersicht.php?gruppe=systemy Oni sprzedają zarówno Tempura, jak i inne firmy. Oraz np. niemieckie poduszki z puchu gęsiego, puch jest ponoć z polskich gąsek, bo najlepszy, a ceny że ło matkooo!
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-04, 21:31   #50
-magdusia-
Raczkowanie
 
Avatar -magdusia-
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 118
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Cytat:
Napisane przez Sandija
Magdusiu, zrób tak jak dziewczyny mówią,odstaw na razie. A swędzi Cię ta kaszka? Używałaś kiedys czegoś z wit. c? Bo rzeczywiście, możesz być uczulona.
Owszem, swędzi Na razie niczym nie smaruje czekam aż samo minie, ale już tydzień czekam i się za bardzo nie poprawia
A wcześniej używałam tylko takiego lekkiego żelu z avonu z wit. C ale ile tam w nim witaminy to nie wiem. O tego chyba:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=5116
Używałam go ze 2 lata temu i bardzo mi odpowiadał, ale nie stosowałam na szyję...
-magdusia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 21:31   #51
-magdusia-
Raczkowanie
 
Avatar -magdusia-
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 118
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Ups, dubel

Edytowane przez -magdusia-
Czas edycji: 2006-08-04 o 21:34 Powód: dubel
-magdusia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 22:07   #52
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Magdusiu to jak nic tylko uczulenie, bo podrażnienie mija po 2-3 dniach po odstawieniu nieodpowiedniego kosmetyku.
Co do zelu z Avonu to witaminy C było tam tyle co kot napłakał i dlatego nic Cię nie uczuliło.
Smaruj szyję czymś b. delikatnym, łagodzącym. Mnie zawsze ratują kremy A-Dermy.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 10:35   #53
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Ja szyję trochę zaniedbuję, przyznaję bez bicia. Maseczki zawsze tylko na twarz, na noc smaruję ją nieregularnie - jak mi się akurat przypomni.
Jedyne, co robię, to serum na szyję i dekolt rano, no i potem filtry, które akurat mojej szyi nie służą, bo podrażniają mi tam skórę - ostatnio długo musiałam się leczyć z podrażnienia, czerwonych i suchych placków, które na dodatek swędziały. Zmieniłam filtr szyjny z Biodermy i innych alkoholowych na Avene i jest lepiej.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 11:28   #54
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Cytat:
Napisane przez Contax
Smaruj szyję czymś b. delikatnym, łagodzącym. Mnie zawsze ratują kremy A-Dermy.
Mi na takie uczulenie na dekolcie właśnie po wit. C pomógł Oceanic Ocerin Plus - Krem do cery wrażliwej z odczynem zapalnym. Krosteczki znikły po dwóch dniach częstego smarowania.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 11:40   #55
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Cytat:
Napisane przez Basia39
Mi na takie uczulenie na dekolcie właśnie po wit. C pomógł Oceanic Ocerin Plus - Krem do cery wrażliwej z odczynem zapalnym. Krosteczki znikły po dwóch dniach częstego smarowania.
Miałam kilka próbek tego kremu, ale jakoś nie przypadł mi do gustu. Jak nim smarowałam szyję po podrażniemu serum z wit. C+E+FA to niestety nic nie pomógł, dopiero Dermalibour złagodził negatywne skutki zbyt wysokiego stężenia serum.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 11:57   #56
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Contax
Czyli znów się sprawdza stara prawda "co dla jednego dobre, dla drugiego dobrym koniecznie być nie musi"
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 15:11   #57
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Eratko, dzięki Ci wielkie

Magdusia o uczuleniu masz wątek "atak uczulenia co wtedy". Tam się dzieliłyśmy różnymi patentami

Justa ja lotion Pauli czy Diacneal nakładam na szyję dla gładkości i ładngo kolorytu, li i jedynie

Joasiak mi Avenka na szyi i dekoldzie najlepiej się sprawdza. Raz, że z podrasowanym Juwitem, dwa, ze nawilża i nie podrażnia - tak naprawdę przy dłuższym stosowaniu jako jedyna. no i na serio poprawia stan
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-06, 09:58   #58
-magdusia-
Raczkowanie
 
Avatar -magdusia-
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 118
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Na szczęście krostki z szyi mi już same zniknęły
Nie smarowałam ich żadnym specjalnym kremem, bo bałam się że bardziej zaszkodzi niż pomoże.
Podejrzewam że "niechcący" pomogłam sobie mleczkim avene, bo tylko nim smarowałam szyję. Teraz już nie będę używam serum do szyi, tylko filtr
Mam nadzieję, że i tak pozostanie w dobrej formie jeszcze przez kilka lat.
Contax, Basia, Sandija :
-magdusia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 06:31   #59
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Witam koleżanki
Mam 22 lata ale już teraz tonizuję i kremuję szyję tak jak twarz, nakładam na nią kremy te co do twarzy, robię jej peelingi i maseczki.
Ale mam taki problemże dokładnie na środku mam taki malutki placek suchy, nie wiem dlaczego, to zawsze się uwydatnia jak posmaruję ją samoopalaczem...dziwi mnie to bo raczej mam dobrze nawilżoną skórę twarzy.
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-07, 11:55   #60
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Szyja. Jak o nią dbacie?

Witaj Sathi
Jak to jest takie suche i chropowate, czasem piecze i jest czerwone, to możem być uczulenie/podrażnienie. Może to reakcja na jakieś perfumy? Psikasz się w tym miejscu?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-02 13:05:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:12.