Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-01, 09:17   #3181
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

ja marze o takim chlondym ciemnym brazie, o rany co bym za taki dala... i moglabym nakladac henne nawet co te 2 tyg, gdybym tylk.. umiala!! albo miala kogos kto moglby by DOBRZE pomoc
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 09:21   #3182
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
ja marze o takim chlondym ciemnym brazie, o rany co bym za taki dala... i moglabym nakladac henne nawet co te 2 tyg, gdybym tylk.. umiala!! albo miala kogos kto moglby by DOBRZE pomoc
chlodny braz to podobno mieszanka: henna i indygo pol na pol plus amla 3 lyzki
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 12:08   #3183
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ja dziś położyłam ok.70g.cassi zmieszanej z zaparzonym mocnym rumiankiem i dodałam czubatą łyżeczkę henny. Odstawiłam na kaloryfer na godzinę i trzymałam na włosach godzinę. Umyłam tylko odżywką.
Efekt na włosach jasny blond wypłukany z karmelu:włoski bardziej żółte, miedzi mało i tylko na tych bardziej zdrowych partiach, ale błyszczące, miękkie, mięsiste. Super. Następnym razem dam więcej henny.
Niestety nie wzięło siwych w ogóle .
Jak kładłam samą cassię to tak nie spływało i nie było takiego burdelu w łazience. A tym razem koszmar. Ciekło po szyi i twarzy i sprzątałam godzinę.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 13:00   #3184
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Ja dziś położyłam ok.70g.cassi zmieszanej z zaparzonym mocnym rumiankiem i dodałam czubatą łyżeczkę henny. Odstawiłam na kaloryfer na godzinę i trzymałam na włosach godzinę. Umyłam tylko odżywką.
Efekt na włosach jasny blond wypłukany z karmelu:włoski bardziej żółte, miedzi mało i tylko na tych bardziej zdrowych partiach, ale błyszczące, miękkie, mięsiste. Super. Następnym razem dam więcej henny.
Niestety nie wzięło siwych w ogóle .
Jak kładłam samą cassię to tak nie spływało i nie było takiego burdelu w łazience. A tym razem koszmar. Ciekło po szyi i twarzy i sprzątałam godzinę.
moze powinnas robic gestsza mieszanke, czytalam na tej amerykanskiej stronce ze za rzadka mieszanka slabo chwyta no i splywa
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 13:39   #3185
daruniaa01
Wtajemniczenie
 
Avatar daruniaa01
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 081
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ekspresja Pokaż wiadomość
Khadi to farby w 100% naturalne i po takiej hennie można nałożyć chemiczną farbę.
Moja siostra farbuje henną na ciemny kolor i naprawdę fajnie złapało jej za drugim razem. Może warto dać hennie jeszcze jedną szansę i mieć zdrowe włosy...?
Na stronce (angielskiej) z henną, gdzie jest do pobrania książka o hennie jest też opisany sposób uzyskiwania czarnego koloru (najpierw henna czysta potem indygo). Może Twoje włosy lepiej zareagują na taką wersję koloryzacji. Link do tej książki o hennie jest w tym wątku wcześniej, może jak ktoś ma to wrzuci jeszcze raz. A informacji zamiast w całym necie lepiej szukać "tutaj" i przeczytać cały wątek - wiem że to pewnie więcej niż 2 godziny ale czytanie nie boli a wiedzieć warto
dziekuje Ci bardzo
watek tez staralam sie przejrzec, ale i w nim spotykalam sie ze sprzecznymi informacjami ale na pewno w wolnej chwili sie jeszcze zaglebie

byc moze sprobuje dac khadi jeszcze szanse ale poki co musze zakryc te jasne odrosty farba chemiczna, bo zanim zamowie khadi i do mnie dojdzie to nie wiem jak sie ludziom pokazywac

ckin2u - robilam wszytsko niby prawidlowo-prze farbowaniem umylam glowe szamponem bez silikonow, przed samym farbowaniem jak i kilka myc wczesniej jzu "zaczelam", mieszanke nakladalam ciepla, owinelam folia, zalozylam czapke nagrzana
zmylam sama woda, nie mylam szamponem ani zaraz po farbowaniu ani dwa dni po, jak kazali-i nie wyszlo
byc moze jest tak jak mowicie, ze drugi raz by poskutkwal no ale byc moze keidys sie przekonam

jeszcze raz dzieki Wam za rady
a po ktorych hennach nie mozna farbowac chemicznie?



i jeszze mam takie glupie pytanie zostalo mi troche khadi - za malo zeby zafarbowac, za duzo zeby wyrzucac
czy moge ja wykorzystac jako np dodatek do maseczki, lub cos w tym stylu? normalnie np miedzy chemicznymi farbowaniami?
rozrobic proszek z jakas maska, lub proszek z woda rozrobic na bloto i dopiero zmieszac z jakas odzywka? jest jakis sens w ogole?

Edytowane przez daruniaa01
Czas edycji: 2011-03-01 o 13:45
daruniaa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-01, 17:43   #3186
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
moze powinnas robic gestsza mieszanke, czytalam na tej amerykanskiej stronce ze za rzadka mieszanka slabo chwyta no i splywa
Bardzo możliwe. Poprzednia była gęstsza i się trzymała kupy.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 07:55   #3187
0phelia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Hej, jestem nowa na forum jak i w kwestii farbowania henną Zapuszczam włosy i chcąc zapewnić im zdrowszy wygląd przymierzam się do przejścia z farbowania włosów farbą trwałą (rude loreale) na hennę firmy venita (oczywiście zamierzam wypróbować na pojedyńczym pasmie czy grożą mi odcienie zieleni). Wybiorę jakąś rudość choć jeszcze ostatecznie nie zdecydowałam czy ma być to kolor pomidorowej skórki czy miedziany blond. Czy którejś z was udało się uzyskać któryś z tych kolorów, i jakim odcieniem? Mam grube, ciemnoblond, proste włosy z tendencją do przetłuszczania się, nie zależ mi specjalnie na ich usztywnieniu ale nadaniu im połysku, czy henna jest dobrym rozwiązaniem? Myję włosy dwa razy w tygodniu, jakiej trwałości mogę się spodziewać? Lepszy będzie balsam czy proszek? Jak długo trzymać na włosach produkt przy grubych włosach? Jakiego szamponu używać żeby kolor przetrwał jak najdłużej? Wiem że to masa pytań, liczę jednak że jakaś entuzjastka naturalnej kosmetyki mnie nakieruje (zdjęcia w załącznikach obrazują kolory jakie chciałabym uzyskać)... czytam i czytam wątki i jakoś więcej pytań niż odpowiedzi, dochodzę do wniosku że z henną chyba już tak jest że element niespodzianki być musi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kolor włosów.jpg (30,2 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obrazek 4.jpg (38,2 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8RB.jpg (8,3 KB, 7 załadowań)
0phelia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-02, 08:07   #3188
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

po venicie chyba nikomu nie grożą odcienie zieleni- ponieważ niewiele tutaj jest henny (chyba że mam włosy od blondu po ciemny blond) to są odczucia moje i przyjaciółki
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 08:40   #3189
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 0phelia Pokaż wiadomość
Hej, jestem nowa na forum jak i w kwestii farbowania henną Zapuszczam włosy i chcąc zapewnić im zdrowszy wygląd przymierzam się do przejścia z farbowania włosów farbą trwałą (rude loreale) na hennę firmy venita (oczywiście zamierzam wypróbować na pojedyńczym pasmie czy grożą mi odcienie zieleni). Wybiorę jakąś rudość choć jeszcze ostatecznie nie zdecydowałam czy ma być to kolor pomidorowej skórki czy miedziany blond. Czy którejś z was udało się uzyskać któryś z tych kolorów, i jakim odcieniem? Mam grube, ciemnoblond, proste włosy z tendencją do przetłuszczania się, nie zależ mi specjalnie na ich usztywnieniu ale nadaniu im połysku, czy henna jest dobrym rozwiązaniem? Myję włosy dwa razy w tygodniu, jakiej trwałości mogę się spodziewać? Lepszy będzie balsam czy proszek? Jak długo trzymać na włosach produkt przy grubych włosach? Jakiego szamponu używać żeby kolor przetrwał jak najdłużej? Wiem że to masa pytań, liczę jednak że jakaś entuzjastka naturalnej kosmetyki mnie nakieruje (zdjęcia w załącznikach obrazują kolory jakie chciałabym uzyskać)... czytam i czytam wątki i jakoś więcej pytań niż odpowiedzi, dochodzę do wniosku że z henną chyba już tak jest że element niespodzianki być musi
żadna zieleń Ci nie grozi
jeżeli szukasz połysku i zmiękczenia włosów to venita jest tym czego szukasz kolor zapewne wytrzyma 3- 4 tyg raczej nie da sie tego przedłużyć ... Ja swoją venitę (zmieszałam tycjan i chna) trzymałam godzinkę i na swoich ciemnych włosach otrzymałam odcień rudej czerwieni. No i nie nazwałabym venity naturalną kosmetyką jest mniej inwazyjna niż farba ale do naturalnej henny jej daleko. Do otrzymania koloru z drugiej fotki tycjan będzie odpowiedni.
pozdrawiam
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 16:01   #3190
optyma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 325
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dziewczyny prosze o radę
mam 2 cm odrost - ciemny blond , reszta to spłowiały kasztan,
chcę przejśc na henne,
czy najpierw nałożyc ja na odrosty (na jak długo) czy od razu na całość ?
optyma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 16:20   #3191
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez optyma Pokaż wiadomość
dziewczyny prosze o radę
mam 2 cm odrost - ciemny blond , reszta to spłowiały kasztan,
chcę przejśc na henne,
czy najpierw nałożyc ja na odrosty (na jak długo) czy od razu na całość ?
Czytalam ze na 20-60 minut na odrost a potem na calosc

Ja dalam od razu na calosc, mialam odrosty tez tak 2 cm, swoje mam ciemny blond/jasny szatyn, w kazdym razie taki mysi, na dlugosci farba – sliwka, calosc pokryla sie rowno, nie widac odrostow, robilam pierwszy raz I choc henna chwycila to po paru dniach troche sciemniala , poza tym to niby byla 100% henna ale kupiona poprostu w hinduskim sklepie (stala sobie na polce), trzymalam 3 albo 4 godziny, w sobote powtarzam wszystko ale tym razem bede trzymac 6 godzin I bede robic henna najwyzszej jakosci (z tym calym atestem na zawartosc lawsonii), mam nadzieje ze chwyci mocniej, aha I teraz zrobie z sokiem cytrynowym (robilam z pomaranczowym), tak mi sie to cale packarstwo henna podoba ze nawet zarowa pomaranczowa na glowie mnie nie zalamie a wrecz ucieszy, maz zapytal niesmialo czy on sobie na ryby moze pojechac bo jak ja bede hennowac to on bedzie tylko przeszkadzal wiec zamierzam zrobic sobie cos pysznego do jedzenia I bede ogladac moje ulubione filmy, wybiore 3 I akurat zleci siedzenie z henna
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-02, 16:50   #3192
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A teraz ja się poradzę: cytryna dodana do naturalnej henny ma również działanie wzmacniające uzyskany kolor racja? A i... zastanawiam się, czy do włosów o długości 6 cm za ramiona mogę użyć tylko 50gram - tak w ramach oszczędności. Na trzy godziny...
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 17:00   #3193
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
A teraz ja się poradzę: cytryna dodana do naturalnej henny ma również działanie wzmacniające uzyskany kolor racja? A i... zastanawiam się, czy do włosów o długości 6 cm za ramiona mogę użyć tylko 50gram - tak w ramach oszczędności. Na trzy godziny...
Cytryna jest najlepsza ale ja uzylam pomaranczy bo balam sie wysuszenia, ale i tak codziennie daje odzywke na wlosy, jak nie myje to w ramach reanimacji klade odzywke zmieszana z woda wiec nawilzenie maja zapewnione, no i wcale nie bylo tak zle po hennowaniu, poprostu potem wiecej odzywki musze dac.

Wiesz co z tym 50g to chyba jednak malo, na tej amerykanskiej stronce sa fotki i opisy babek co robily i na taka dlugosc jak piszesz dziewczyna zuzyla 100g (choc w opisach niby trzeba 200g)
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 18:17   #3194
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

W porządku, nie obawiam się w takim razie tego wysuszenia... Zaryzykowałabym tą małą ilością, i nie kładąc prawie nic na końcówki [są koloru baaardzo ciemnego brązu więc i tak niewiele z efektu będzie-zdjęcia włosów w albumie], Na pewno efekt nie wyjdzie zbyt mocny. W sumie to możesz mieć rację, jak i 90% innych użytkowniczek - że henna może totalnie nie dać o sobie znać jeśli założę tak skąpo.

Postanowiłam też, że pierwsze mycie po hennowaniu odbędzie się przy pomocy odżywki raczej. A za chwilkę lecę przygotowywać hennę... i na 12 godzin nad ciepły parapet... ooooo przeżywam to pierwsze prawdziwe farbowanie. wybaczcie
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 23:04   #3195
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Rybiorku, ja też czasami rozrabiałam sokiem pomarańczowym, ze sklepu, oczywiście naturalny, żaden rozrabiany koncentrat, i też dawało radę, w końcu chodzi o kwaśne środowisko więc np. ocet też niektórzy dają

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
A teraz ja się poradzę: cytryna dodana do naturalnej henny ma również działanie wzmacniające uzyskany kolor racja? A i... zastanawiam się, czy do włosów o długości 6 cm za ramiona mogę użyć tylko 50gram - tak w ramach oszczędności. Na trzy godziny...
tak, kwas wspomaga uwalnianie koloru więc ja np. nawet gotowców typu ELD nie rozrabiałam gorącą wodą jak w przepisie bo wydawało mi się, czytając wcześniej o hennie, że kolor nie naciągnie do odpowiedniej intensywności samą gorącą wodą.
a wszystko zależy od włosów. Ja mam mokre, proste, trochę przed zapięcie stanika a farbowałam jak były jeszcze dłuższe, teraz trochę ścięłam, i 100 g mi wystarczało chociaż zgodnie z jakimiś orientacyjnymi proporcjami to minimum 3x tyle powinnam użyć. Ale wszystkie włosy były spokojnie pokryte i nawet mi wystarczało do zamrożenia na gloss.
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 23:59   #3196
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Hmmmm...
Kolejny trefny kłopot, czyli umycie dokładne włosówz silikonów szamponem .. bez SLS! mam herbal care (i to nim wlasnie myje od miesiaca juz wlosy) ale na opakowaniu mimo zastrzezenia "bez SLS" w skladzie widze jakis sodium sulfae.. czy koniecznie umyc chociaz dwa razy porzadnym dzieciecym szamponem?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 00:10   #3197
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

ale dlaczego bez slsów? Ja właśnie zawsze myłam jakąś barwą itp. żeby właśnie oczyścić włosy porządnie ze wszystkiego. Nie wiem, jaką masz pielęgnację ale części silikonów nie usuniesz delikatnym szamponem, część tylko slsowce usuwają
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 06:43   #3198
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

wirly_curly - tez uzylam koncentrat pomaranczowego ale tak mi sie podoba kolor ze w sobote dzialam ze swiezo wycisnietym sokiem cytrynowym bo chce intensywniejszy, plus mam najwyzszej jakosci henne (z tym atestem na poziom procentowy), zobaczymy czy zobacze roznice, wloski sa ok jesli chodzi o nawilzenie wiec bede trzymac henne 6 godzin, pierwszy raz trzymalam 3-4 godzi bo balam sie ze wysusze na wior ale jak widac jak na codzien dba sie o nawilzenie to nie ma powodu do obaw juz bym chciala zeby byla sobota
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 07:10   #3199
optyma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 325
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

to jak to jest z tą henną ?/????? ja myślałam, że własnie dlatego jej używacie , że odżywia włosy a nie, że je wysusza
zaczynam się zastanawiać czy to jest dobry pomysł z ta henną do tej pory farbowałam chemicznymi farbami i to one wysuszały ale tez nie jakoś koszmarnie, czy henna wysusza włosy bardziej niż farby chemiczne
optyma jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-03, 07:27   #3200
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez optyma Pokaż wiadomość
to jak to jest z tą henną ?/????? ja myślałam, że własnie dlatego jej używacie , że odżywia włosy a nie, że je wysusza
zaczynam się zastanawiać czy to jest dobry pomysł z ta henną do tej pory farbowałam chemicznymi farbami i to one wysuszały ale tez nie jakoś koszmarnie, czy henna wysusza włosy bardziej niż farby chemiczne
Henna może troszkę wysuszyć - bo to zioła jakby nie patrzeć. A to już zależy jak włosy na zioła reagują. Na pewno nie jest to wysuszenie porównywalne z chemicznym farbowaniem bo da sie je zniwelować dobrą nawilżającą odzywką (jedno nałożenie i po wysuszeniu nie ma śladu ).
Inna sprawa jak dodajemy soku z cytryny bo ten sam w sobie ma właściwości wysuszające. Ale stopień wysuszenia też zależy od długości trzymania i ilości soku. Ja kiedyś rozrobiłam hennę z sokiem z cytryny i pomarańczy pól na pół (nie dodając wody), trzymałam 6h. Włosy były troszkę suche, ale nie było tragedii - maseczka nawilżająca i były znowu miękkie i błyszczące. Dlatego na pewno nie porównałabym tego wysuszenia z chemicznym - po farbach chemicznych włosy wcale tak szybko nie wracały do stanu poprzedniego
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 11:09   #3201
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

ja porównując hennę mieszaną z ciepłą wodą i hennę mieszaną z sokiem cytrynowym - głosuję za sokiem choć fakt, włoski lekko suche a skóra głowy podrażniona i swędząca - to kolor duuużo intensywniejszy
mam pytanie - czy któraś z was farbowała na rudo henną SIPA? ja farbowałam mieszankami na brąz i czarny i efektów nie było za bardzo, któryś z kolorów jest samą lawsonią bez indygo? który?
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 11:22   #3202
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Hmmmm...
Kolejny trefny kłopot, czyli umycie dokładne włosówz silikonów szamponem .. bez SLS! mam herbal care (i to nim wlasnie myje od miesiaca juz wlosy) ale na opakowaniu mimo zastrzezenia "bez SLS" w skladzie widze jakis sodium sulfae.. czy koniecznie umyc chociaz dwa razy porzadnym dzieciecym szamponem?
Herbal Care nie ma SLS, a ma SLES, czyli tez jest mocno oczyszczajacy.

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

Czytalam gdzies, na stronach anglojezycznych zeby henny nie zalewac goraca woda bo traci wlasciwosci barwiace. Najlepiej ciepla woda z dodatkiem cytryny.


A czytalam tez, ze niektore zabiegi moga przyciemniac henne na wlosach. Np kwasne plukanki.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 17:35   #3203
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
wirly_curly - tez uzylam koncentrat pomaranczowego ale tak mi sie podoba kolor ze w sobote dzialam ze swiezo wycisnietym sokiem cytrynowym bo chce intensywniejszy, plus mam najwyzszej jakosci henne (z tym atestem na poziom procentowy), zobaczymy czy zobacze roznice, wloski sa ok jesli chodzi o nawilzenie wiec bede trzymac henne 6 godzin, pierwszy raz trzymalam 3-4 godzi bo balam sie ze wysusze na wior ale jak widac jak na codzien dba sie o nawilzenie to nie ma powodu do obaw juz bym chciala zeby byla sobota
ja hennę trzymam po 9, 12 godzin bo nakładam na noc i zawsze zaśpię
Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
mam pytanie - czy któraś z was farbowała na rudo henną SIPA? ja farbowałam mieszankami na brąz i czarny i efektów nie było za bardzo, któryś z kolorów jest samą lawsonią bez indygo? który?
ja robiłam, nie podobała mi się ani aplikacja, ani kolor, o ile odrosty były ok tak na reszcie włosów miałam bordowe plamy miejscami
Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
[/COLOR]Czytalam gdzies, na stronach anglojezycznych zeby henny nie zalewac goraca woda bo traci wlasciwosci barwiace. Najlepiej ciepla woda z dodatkiem cytryny.
ja z kolei czytałam o tym, że jak się zaleje gorącą wodą to henna zafarbuje na bardzo ostry, żarówiasty kolor któraś chętna do eksperymentów?
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 20:31   #3204
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dobra, najdroższe, pomogłyście jak zawsze rozwiać moje głupie wątpliwości [tak to już jest, nie mam dużego pojęcia co do wizażu i wątpię, że mieć kiedykolwiek będę ] więc dziękuję, że chociaż trochę osób jest na tyle miłych i cierpliwych, by naprowadzić na dobrą drogę O północy przygotuję sobie hennę i w południe - ciapanie
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-04, 07:25   #3205
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Właśnie zalewam hennę (60g) czystą wodą , czy będzie ok jeśli dołożę sok z ćwiartki cytryny dopiero za 3-4 godziny? Wiem, że nie jasnowidzami jesteście, ale już wolę zapytać, może ktoś robił.
Aaa... konsystencja jogurtu... chyba wystarczy 60 ml wody.....

piszcie piszcie
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-04, 07:26   #3206
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Dobra, najdroższe, pomogłyście jak zawsze rozwiać moje głupie wątpliwości [tak to już jest, nie mam dużego pojęcia co do wizażu i wątpię, że mieć kiedykolwiek będę ] więc dziękuję, że chociaż trochę osób jest na tyle miłych i cierpliwych, by naprowadzić na dobrą drogę O północy przygotuję sobie hennę i w południe - ciapanie
Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Postanowiłam też, że pierwsze mycie po hennowaniu odbędzie się przy pomocy odżywki raczej. A za chwilkę lecę przygotowywać hennę... i na 12 godzin nad ciepły parapet... ooooo przeżywam to pierwsze prawdziwe farbowanie. wybaczcie
Kiedy w końcu będziesz hennować? czekamy na efekty = zdjęcia
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-04, 08:02   #3207
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Wahałam się, i podczytywałam info, ale dziś wieczorem - ten czas Ostatecznie rozrobiłam bez cytryny, żeby nie wyszło za cieeeeemno, dodam tylko trochę kropelek na dwie godziny przed malowaniem
Jaka wielka szkoda, że nie mogę sobie nałożyć olejku kokosowego na włosy affffk!

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2011-03-04 o 08:04
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-04, 08:17   #3208
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

mnie tak meczy to przygotowanie henny i nakladanie itp ze mam ochte isc do fryzjera na chemiczna farbe

musze dojsc do wprawy ..
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-04, 08:50   #3209
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
mnie tak meczy to przygotowanie henny i nakladanie itp ze mam ochte isc do fryzjera na chemiczna farbe
Czytalam watek, i jestes z nami juz od jakiegos roku, nie? A co ile nakładasz hennę? : )
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-04, 08:52   #3210
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

no wlasnie przez to ze jest to dla mnie bardzo meczace (proces przygotowania nalozenia, zmywania itp) robie to nieregularnie.. :/

ja nie wiem jak niektore dziewcyzny moga to nakladac co 2,3 tyg.. ja bym sie wsciekla, ale gdybym opanowala dobra technike moglabym t robic c te 2 tyg

bo teraz mam 15 kolrow na wlosach i marze o nalzeniu znowu henny ktora juz od miesiaca lezy u mnie pd biurkiem i czeka na swoja kolej
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:37.