Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-29, 18:42   #2941
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
a ona rozklada sie na plasko?
i powiedz mi z tylu na tym daszku jest folia przezroczysta?
rozkłada się na płasko, mzoe nie na cąłkowicie moze jest kąt 10 stopni, folia jest na daszku tak ze jak odwróciu glowe to widzi prowadzącego tak smao jak sie dach załozy na maxa to ejst folia zeby widziało swiat
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 18:46   #2942
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

Kupiłam właśnie małej zabawki - garnuszek na klocuszek, kulę hulę i takie kostki
http://allegro.pl/fisher-price-kostk...986111880.html
używane i za wszystko razem z przesyłką dałam 124 zeta
__________________




Edytowane przez agunia82
Czas edycji: 2013-01-29 o 18:49
agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 18:51   #2943
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Kupiłam właśnie małej zabawki - garnuszek na klocuszek, kulę vtech i takie kostki
http://allegro.pl/fisher-price-kostk...986111880.html
używane i za wszystko razem z przesyłką dałam 124 zeta
fajne te kostki
wczoraj i dziś przeglądałam zabawki ale dostałam totalnego oczopląsu i nie wiem co wybrać

albo mam jakiś dziwny ból głowy albo przeziębienie mnie bierze

a psiur nieswój a na dodatek mąż albo weterynarz tak mu założyli obrożę że chyba biedak nie mógł nawet śliny przełykać ach te chłopy
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 19:08   #2944
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
fajne te kostki
wczoraj i dziś przeglądałam zabawki ale dostałam totalnego oczopląsu i nie wiem co wybrać

albo mam jakiś dziwny ból głowy albo przeziębienie mnie bierze

a psiur nieswój a na dodatek mąż albo weterynarz tak mu założyli obrożę że chyba biedak nie mógł nawet śliny przełykać ach te chłopy
te kostki oglądaliśmy w tesco, młoda dostała do obejrzenia i się nimi zainteresowała, więc test przeszły haha

oj oby to nie było przeziębienie

biedny psiur
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 19:23   #2945
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

dzieki dziewczyny, czekam tez na reszte opini w sprawie spacerowek :P bo ja jestem zielona
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 19:26   #2946
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
te kostki oglądaliśmy w tesco, młoda dostała do obejrzenia i się nimi zainteresowała, więc test przeszły haha

oj oby to nie było przeziębienie

biedny psiur
no ja właśnie nie chciałabym kupić takich które mu nie przypasują, póki co z tego co ma najbardzije trzęsie się na widok gumowej książeczki
a ogólnie to bida z zabawkami, większość grzechotek i tego co nic nie robi

widziałam wczoraj na allegro konika morkiego z fp za 75zł - czy mnie się wydaje czy cena wzrosła
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 19:37   #2947
wvictoria
Wtajemniczenie
 
Avatar wvictoria
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 924
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

Witam ponownie.
Byłam Maniusia zawieść do weta został na obserwacji do piątku bo mu z rany po kastracji krew trochę leciała. Małpa sobie to rozlizał. No i panie weterynarz powiedziały żebym go zostawiła bo one go nawodnią (nie chce pić), nakarmią (nie chce jeść), dadzą leki na perystaltykę jelit (dlatego nie chce jeść) i poobserwują. No i króliś został. Jakoś tak pusto bez niego

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
Hej
u nas ząbkowania ciąg dalszy ale jest pewien postęp bo lewa dwójka już się przebiłate górne idą dużo wolniej niż dolne :/
super wiadomość zaraz pojawią się pozostałe

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Mój brat przylatuje na Wielkanoc

Pogoda znów paskudna.. Marysia ma katar Ale sól fizjologiczna i frida póki co dają radę...
fajnie, że brat się wybierze co brat to brat

biedna Marysia

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
wracam do pracy
buuu

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
tak...
pomijajac fakt ze nei bedziemy sie widziec calymi dniami to jeszcze bedzie musial targac mala ze soba do pracy zebym ja mogla ja przejac..
porazka
No to już kiepsko z tym targaniem małej. daleko do tej pracy?

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
macie pozdrowienia do Karmelka


Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
My już po szczepieniu Mała super je zniosła Trzy uklucia a ledwo co zaplakala Dużo bardziej stresujace jest odciaganie kataru... No i waży 8,5 kg. Lekarka mówiła że możemy powoli rozszerzać dietę Jak powiedzieliśmy że jeszcze nie a do tego u nas będzie blw ttylko przytaknela.
Potem byliśmy na zakupach ale jedynie spozywka bo w lodówce mieliśmy tylko światło a na obiad kurczaczek z kfc
zuch dziewczyna I do tego spora

Cytat:
Napisane przez LadyMagnolia Pokaż wiadomość
Hej!
W końcu udalo mi się was nadrobić. Nie mam ostatnio weny i czasu na pisanie. Mały cały czas chce żeby się nim zajmować. Karminie go zajmuje mi sporo czasu. Caly czas nie bardzo chce je pokarmy stałe.
Dziś skończyłam załatwianie wychowawczego.Papierów od ch...ry
zakupiliśmy też fotelik britax first class- oczywiście po wnikliwej analizie wątku
Antek coraz cześciej próbuje podcięgac się do siadania i niecochętniej leży na brzuchu- nawet to lubi, jeśli ma do czego zadzierać głowę.
No i częściej gada.
A dzisiaj żona mojego kuzyna urodziła synka- cieszę się jak głupia Mały urodził się w 35 ty, ale jest zdrowy- tylko na razie nie umie ssać.
Widze, że coraz więcej nowych umiejętności
za nowe umiejętności
i gratulacje dla nowej mamusi

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Kupiłam właśnie małej zabawki - garnuszek na klocuszek, kulę hulę i takie kostki
http://allegro.pl/fisher-price-kostk...986111880.html
używane i za wszystko razem z przesyłką dałam 124 zeta
Mamy te klocki. Ale szału nie ma. Mały się nimi bawił tylko na początku Może jeszcze za mały? Garnuszek na klocuszek też ma fajne A zamiast kuli jest króliś
ale cena super!!!
__________________
Bo do szczęścia trzeba trojga


http://fajnamama.pl/suwaczki/kjxyg8y.png
wvictoria jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-29, 19:38   #2948
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

Byłam na poczcie po sukienkę
Nie wiem czy pisałam, ale przez Ciastka zamówiłam sukienkę
dokładnie z tej aukcji:
http://allegro.pl/sale-40-tunika-suk...958487684.html

Wzięłam tylko to, ponieważ na aukcjach są głównie rozmiary uniwersalne i mogę się w nie zmieścić, a skalpela póki co nie ćwiczę. Jeszcze...
W każdym bądź razie dzisiaj odebrałam sukienkę w rozmiarze xl
No i bardziej jest to tunika bo sięga mi ledwo za tyłek. Aha i na mnie jest dobra więc dla szczupłych dziewczyn mogłaby być za szeroka. Chyba, że pod pojęciem uniwersalny rozmiar kryją się wszystkie rozmiary
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 19:48   #2949
agunia82
Zakorzenienie
 
Avatar agunia82
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10 931
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

No i znowu się wizaż kaszani :/

Wvictoria pewnie za mały. W nich jest sporo rzeczy do odkrywania, ale to już dla takiego troszkę starszego dziecka, co zaczyna rozumieć zależności i już sporo manipuluje przy zabawkach
__________________



agunia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 19:52   #2950
wvictoria
Wtajemniczenie
 
Avatar wvictoria
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 924
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

Mandi, zakupy grupowe? Chyba trzeba by się jeszcze o jakąś zniżkę dla grup postarać



Byłam dziś w Krakowie z Małym. Na światłach na pas obok podjechał samochód, a w nim coś takiego:
za kierownicą siedział tata, na tylnym siedzeniu za nim wpięty był fotelik dla dziecka. A na tylnej kanapie, obok fotelika siedziała mama i trzymała na rękach dziecko Kurde, kompletnie tego nie kumam! Przecież warunki są jakie są. Jakby ktoś za nimi nie wyhamował to baba by dziecko zgniotła. I żeby nie mieli fotelika. Ale oni mieli! Powiedzcie mi co ludzie mają w głowach? Chyba siano?

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Agunia, dlatego napisałam, że chyba za mały jest Ale dorośnie i do nich



dziś do spania założyłam mu pajac w rozmiarze 12-18 miesięcy i nie powiem żeby jakoś na nim bardzo wisiał...
__________________
Bo do szczęścia trzeba trojga


http://fajnamama.pl/suwaczki/kjxyg8y.png
wvictoria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 19:52   #2951
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

Mandragorka mam ta sukienke. Tez xl. (chyba kazdy byl taki rozmiar? bo pisane bylo ze od M po xl sie miesci) jest luzna w brzuszku ale w piersiach nie, mimo ze nie naciagnieta -pomarszczonaU mnie tez ledwo za tylek Ale ogolnie fajna nie? jaki kolor? Ja karmel
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-29, 19:59   #2952
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

Cytat:
Napisane przez LadyMagnolia Pokaż wiadomość
Hej!
zakupiliśmy też fotelik britax first class- oczywiście po wnikliwej analizie wątku
Wizaż to skarbnica wiedzy

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
czy lepiej jak przednie kola a pojedyncze czy podwojne? jaka to robi roznice?
Jeszcze się nad tym nie zastanawiałam, póki co wiem, że pojedyncze bardziej mi się podobają. Ale co będzie praktyczniejsze to nie mam pojęcia...

Cytat:
Napisane przez nadalka Pokaż wiadomość
już 3 raz się wywaliłam w ciągu 3 dni
Ja się wywaliłam raz, w zeszły poniedziałek i dalej mam na kolanie mega siniaka

Cytat:
Napisane przez houserka Pokaż wiadomość
Mandi- widzę , że też byłaś na szczepieniu dziś. Pola trochę mniej waży od Ami bo 8,150 i mierzy 67 cm. Nie spodziewałam się takiej wagi po niej, chyba kaszki, obiadki i deserki robią swoje, mleka wypija łącznie około 500 ml.
Pola też bardzo ładnie waży
Moja tylko na cycu
No dobra jak nikt nie patrzy to smalec i kaszanka jeszcze.

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Kupiłam właśnie małej zabawki - garnuszek na klocuszek, kulę hulę i takie kostki
http://allegro.pl/fisher-price-kostk...986111880.html
używane i za wszystko razem z przesyłką dałam 124 zeta
Super I dobra cena

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
albo mam jakiś dziwny ból głowy albo przeziębienie mnie bierze

a psiur nieswój a na dodatek mąż albo weterynarz tak mu założyli obrożę że chyba biedak nie mógł nawet śliny przełykać ach te chłopy
Zdrówka
A chłopom należą się baty
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 20:22   #2953
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

[/COLOR]Kathrinaa zielone kupy przy ząbkowaniu jak najbardziej, ale u Was jest jeszcze śluz i biegunka tak?
Przy kp infekcja bakteryjna raczej malo prawdopdobna jest, sama nie wiem...
Są jakieś inne objawy ząbkowania?

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2013-01-29 o 20:24
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 20:27   #2954
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

Dobry wieczór

Młody ciągle ma wysypkę na twarzy A ja ciągle nie wiem od czego... Jutro mamy mieć szczepienie, ale możliwe, że przez tę wysypkę odeślą nas z kwitkiem Prawdopodobnie będę musiała odstawić jednak obiadki na kilka dni, bo to może być wina któregoś ze składników słoiczków. Sama już nie wiem, co zrobić. Zobaczę, co powie pediatra.


Cytat:
Napisane przez 201704110948 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
super, że jest poprawa! Oby tak dalej


Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
masakra on sie sam podnosi do siadu juz, tertaz w lezaczku
dla Jasia

Cytat:
Napisane przez wanilllka82 Pokaż wiadomość
Hej
u nas ząbkowania ciąg dalszy ale jest pewien postęp bo lewa dwójka już się przebiłate górne idą dużo wolniej niż dolne :/
gratuluję kolejnego ząbka I trzymam kciuki za jak najszybsze wyżynanie kolejnych.

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
wracam do pracy


Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
My już po szczepieniu Mała super je zniosła Trzy uklucia a ledwo co zaplakala Dużo bardziej stresujace jest odciaganie kataru... No i waży 8,5 kg. Lekarka mówiła że możemy powoli rozszerzać dietę Jak powiedzieliśmy że jeszcze nie a do tego u nas będzie blw ttylko przytaknela.
za szczepienie i wagę

Cytat:
Napisane przez agunia82 Pokaż wiadomość
Nakleiłam sobie na czoło plaster chłodzący i... Luśka się mnie przestraszyła. Chociaż widziała mnie z tym plastrem już kilka razy. Nie mogłam jej uspokoić, a teraz się nie chce ode mnie odkleić, jak tylko traci ze mną kontakt cielesny ryczy... a to absolutnie nie jest typ przylepy
i co chwilę patrzy mi na twarz czy aby nikt mnie nie podmienił, heh
biedna Lusia... Leo też tak czasem reaguje, gdy np podejdę z ręcznikiem na głowie.
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 20:42   #2955
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
j
ale jaja mały usnął w spacerówce!! bo marudziła a lubi bardzo nia jeździc, to powoziłam go po mieszkaniu i łepek opadl, maly uznał, oparcie obnizone na leżąco i spi
my w dzień zawsze usypiamy Małego w spacerówce. Praktyczne to to, bo jak się przebudzi, to trochę pobujamy i często śpi dalej

Cytat:
Napisane przez houserka Pokaż wiadomość
Pola trochę mniej waży od Ami bo 8,150 i mierzy 67 cm. Nie spodziewałam się takiej wagi po niej, chyba kaszki, obiadki i deserki robią swoje, mleka wypija łącznie około 500 ml.
dla Poli

Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość
Witam ponownie.
Byłam Maniusia zawieść do weta został na obserwacji do piątku bo mu z rany po kastracji krew trochę leciała. Małpa sobie to rozlizał. No i panie weterynarz powiedziały żebym go zostawiła bo one go nawodnią (nie chce pić), nakarmią (nie chce jeść), dadzą leki na perystaltykę jelit (dlatego nie chce jeść) i poobserwują. No i króliś został. Jakoś tak pusto bez niego
oj... ale jest pod dobrą opieką

Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość
Byłam dziś w Krakowie z Małym. Na światłach na pas obok podjechał samochód, a w nim coś takiego:
za kierownicą siedział tata, na tylnym siedzeniu za nim wpięty był fotelik dla dziecka. A na tylnej kanapie, obok fotelika siedziała mama i trzymała na rękach dziecko Kurde, kompletnie tego nie kumam! Przecież warunki są jakie są. Jakby ktoś za nimi nie wyhamował to baba by dziecko zgniotła. I żeby nie mieli fotelika. Ale oni mieli! Powiedzcie mi co ludzie mają w głowach? Chyba siano?
znam też takich rodziców
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 21:16   #2956
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

ja juz leze w lozeczku. usze zaczac uczyc sie chodzic spac wczesnie.
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 21:30   #2957
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

Cześć
U nas żadnych sensacji. Jest jakiś postęp w pobudkach nocnych - kupiliśmy nawilżacz, wietrzymy całe mieszkanie, cieplej małą ubieramy do spania i przykrywamy kołdrą a nie kocem, no i mieszamy jej kaszkę z mlekiem na noc. Jakoś to pomaga, dzięki temu lepiej śpi i nie budzi się 100 razy z byle powodu. Oby to poszło w tym kierunku.

No i tyle,
Pozdrawiamy was
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 21:39   #2958
depoison
Zadomowienie
 
Avatar depoison
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 956
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

Widziałam się dziś z przyjaciółką, zaniosłam jej cały wór ciuszków po Zosi. Będzie miała teraz chłopca (ma już córkę), a wszystkie szmatki, jakie ma, są dziewczęce. No, może nie wszystkie. 95%
Tak więc jak przyniosłam jej te nasze brązowe, granatowe czy szare ubranka, to była wniebowzięta
Od razu i mi poprawił się humor - fajnie tak sprawić komuś przyjemność
A to nie wszystko! zabrałam tyle, ile zdołałam, same bodziaki i kilka pajacyków. Następnym razem lecą kurteczki, koszule i spodnie - z tych ostatnich mam nawet kilka z traktorami czy samolotami - kupowanych, gdy jeszcze nie znałam płci

Cytat:
Napisane przez Mandragorrka Pokaż wiadomość
Aż ciśnie mi się na usta sławne: poka!!!
na razie są w drodze (zresztą i tak będą czekać w PL), ale POKAżę tytuły
A zatem:
- 3 książki z serii o Martynce, zbiorki opowiadań (tak, wiem, na wyrost . Ale nie mogłam się oprzeć, sama miałam te książeczki jak byłam mała - dziadek przywoził mi je z Francji a potem czytał kilka co rano. Ładowałam mu się do łóżka, on najpierw kazał mi opowiadać, co widzę na obrazku, a potem tłumaczył tekst a vista )
- Przybieżeli do Betlejem i Gdzieżeś ty bywał, czarny baranie? - z serii wydawnictwa Muchomor, o takie
- A w moim domu ciepło, cieplutko...
- Zagadki, Wierszyki, Kołysanki - wszystkie 3 z tej serii
- Czarodziej Prztyk, Korona i Piłka - z tej serii wydawnictwa Bajka. Oglądałam je u przyjaciółki, ilustracje fajne, wierszyki też urocze, jej mała ponoć uwielbiała całą tę serię. No to my też spróbujemy
- W ogrodzie - nic o tym nie wiem, ale jeśli środek wygląda jak okładka, to podobają mi się ilustracje
- Okulary Tuwima (co prawda mamy to już, ale w zbiorze wierszy, a to było tanie i fajnie ilustrowane )
Ufff

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
a psiur nieswój a na dodatek mąż albo weterynarz tak mu założyli obrożę że chyba biedak nie mógł nawet śliny przełykać ach te chłopy
pozostaje mieć nadzieję, że to jednak małż. Bo gdyby się okazało, że wet nie potrafi psu założyć obroży, to by chyba kiepskawo świadczyło o wecie...

Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość
Byłam Maniusia zawieść do weta został na obserwacji do piątku bo mu z rany po kastracji krew trochę leciała. Małpa sobie to rozlizał. No i panie weterynarz powiedziały żebym go zostawiła bo one go nawodnią (nie chce pić), nakarmią (nie chce jeść), dadzą leki na perystaltykę jelit (dlatego nie chce jeść) i poobserwują. No i króliś został. Jakoś tak pusto bez niego

Znam to uczucie, choć tylko dwa razy je przeżyłam - ja zostałam w domu, podczas gdy małż poszedł z kotem do weterynarza. Nie było ich niecałą godzinę, a i tak niesamowicie pusto zrobiło się w mieszkaniu
Kiedy wraca?
__________________
To read or not to be

Le roi est mort, vive le... reine!

depoison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 22:30   #2959
Mandragorrka
Zakorzenienie
 
Avatar Mandragorrka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 289
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

Coś wizaż szwankuje

Zapomniałam Wam napisać, że jak byliśmy na szczepieniu przed nami do gabinetu weszła para z niemowlakiem na pierwsze szczepienie. O czymś tam rozmawiali i po chwili facet wychodzi za drzwi. Dziecko miało być szczepione więc on wyszedł za drzwi bo nie mógł na to patrzeć

Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość
Mandi, zakupy grupowe? Chyba trzeba by się jeszcze o jakąś zniżkę dla grup postarać

Byłam dziś w Krakowie z Małym. Na światłach na pas obok podjechał samochód, a w nim coś takiego:
za kierownicą siedział tata, na tylnym siedzeniu za nim wpięty był fotelik dla dziecka. A na tylnej kanapie, obok fotelika siedziała mama i trzymała na rękach dziecko Kurde, kompletnie tego nie kumam! Przecież warunki są jakie są. Jakby ktoś za nimi nie wyhamował to baba by dziecko zgniotła. I żeby nie mieli fotelika. Ale oni mieli! Powiedzcie mi co ludzie mają w głowach? Chyba siano?

dziś do spania założyłam mu pajac w rozmiarze 12-18 miesięcy i nie powiem żeby jakoś na nim bardzo wisiał...
Ad 1. Zdecydowanie tak
Ad 2. To jest temat rzeka... Debili na drogach i nie tylko jest mnóstwo
Ad 3. Że jaki rozmiar? To Ci kawał chłopa rośnie

---------- Dopisano o 23:25 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------

Cytat:
Napisane przez 201704110948 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dzisiejsze 3 to już chyba tak normalnie? Jak by było ich 8-10 to byłby duży problem, ale trzy to tak ok. Przynajmniej moim zdaniem. Może niepotrzebnie panikujesz?
U nas jest tylko kp i kupy są różne. Zdarzają się dni gdzie jest ich kilka i często są właśnie dość luźne, zielone i śmierdzące.
Ponieważ mała ma cały czas dobry humor, w nocy nam śpi to ani się tym nie przejmuję. Poza tym gdzieś czytałam (nie mam zielonego pojęcia gdzie), że w zasadzie każda kupa przy kp jest prawidłowa. Ale nie wiem ile w tym prawdy.

Cytat:
Napisane przez nel_a Pokaż wiadomość
no ja właśnie nie chciałabym kupić takich które mu nie przypasują, póki co z tego co ma najbardzije trzęsie się na widok gumowej książeczki
a ogólnie to bida z zabawkami, większość grzechotek i tego co nic nie robi
Hehe przez to ostatnio pytałaś czym bawią się nasze dzieci?
Podpowiedź dzisiejsza: papierek po cukierku, a dokładniej jeden po białym michałku a drugi po klasycznym
To może kup jeszcze jakąś książeczkę? A nuż druga mu przypasuje.
A w ogóle to z dziećmi ciężko utrafić. Moja np. dość mocno lubi taką badziewną plastikową żyrafę. Ma różne kolorowe zabawki, edukacyjne, fikuśne itp ale ten plastik przypadł jej do gustu

Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość
Witam ponownie.
Byłam Maniusia zawieść do weta został na obserwacji do piątku bo mu z rany po kastracji krew trochę leciała. Małpa sobie to rozlizał. No i panie weterynarz powiedziały żebym go zostawiła bo one go nawodnią (nie chce pić), nakarmią (nie chce jeść), dadzą leki na perystaltykę jelit (dlatego nie chce jeść) i poobserwują. No i króliś został. Jakoś tak pusto bez niego
Kurcze to jak dziecko zostawić same w szpitalu... Byle do piątku.
Chociaż do piątku to jeszcze trochę, jutro dopiero środa.

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
Mandragorka mam ta sukienke. Tez xl. (chyba kazdy byl taki rozmiar? bo pisane bylo ze od M po xl sie miesci) jest luzna w brzuszku ale w piersiach nie, mimo ze nie naciagnieta -pomarszczonaU mnie tez ledwo za tylek Ale ogolnie fajna nie? jaki kolor? Ja karmel
Sukienka super. Mam czarno szarą. W pasie fajnie leży (u mnie za szeroka nie jest, ale też nie jest obcisła). W biuście też A w biuście to ta sukienka ma chyba jakieś zakładki przez to pomarszczona (ale nie jestem pewna) Jeszcze sobie kupię coś u tego sprzedawcy

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 23:25 ----------

Cytat:
Napisane przez depoison Pokaż wiadomość
(...)
na razie są w drodze (zresztą i tak będą czekać w PL), ale POKAżę tytuły
- Przybieżeli do Betlejem i Gdzieżeś ty bywał, czarny baranie? - z serii wydawnictwa Muchomor, o takie
(...)
Twoje zakupy książkowe są dla mnie inspiracją Ostatnio byłam w Matrasie, postałam z 10 minut przed książkami i nie umiałam się na nic zdecydować. Taki wybór książek.
Muszę poszukać tych książek z piosenkami dla dzieci - znam je z dzieciństwa i chciałabym, aby córcia też je poznała

Koleżanka na pewno bardzo ucieszyła się z ciuchów Dla Ciebie też plus ponieważ jest szansa, że zostaną wykorzystane ciuchy, których nie zdążyłaś ubrać córci.
No i spełniony dobry uczynek
__________________

"To nie my daliśmy Ci życie...
To życie dało nam Ciebie..."




Mandragorrka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-30, 05:04   #2960
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

Witam sie o swicie!
Jade sobie grzecznie na egzamin. Po wyjsciu z domu udalam sie zwiewnym, spokojnym krokiem na przystanek autobusowy, by ujrzec, ze jest on czasowo wylaczony z ruchu "Dzien, ktory zaczal sie marnie". Zdazylam na pociag, uff.
Miny ludzi w bardzo porannym autobusie - jakby mnie chcieli zabic. Nie wzielam tego do siebie. Pamietam jeszcze, jak malz dojezdzal pociagiem do pracy - poranmi podroznicy autobusowi nazywali go "nowym", cos jak w gangu.
Jeko jedyna wygladalam tam na zadowolona z zycia. Studenckiem zwyczajem zjadlam tam sniadanie
Trzymajcie za mnie kciuki!

Dep, mamy zbior opowiadan Martynki Tynia lubi te ksiazke
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 07:32   #2961
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

hej noc w miare, 2 karmienia i pobudka o 6, chyba idę sie teraz polożyc bo jakos mnie muli


My dziś mamy szczepienie WZW :/ ciekawe jak wagowo mały.

Blue
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 07:35   #2962
LadyMagnolia
Rozeznanie
 
Avatar LadyMagnolia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: 3 Planeta od Słońca
Wiadomości: 781
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

Hej!
Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość
Witam ponownie.
Byłam Maniusia zawieść do weta został na obserwacji do piątku bo mu z rany po kastracji krew trochę leciała. Małpa sobie to rozlizał. No i panie weterynarz powiedziały żebym go zostawiła bo one go nawodnią (nie chce pić), nakarmią (nie chce jeść), dadzą leki na perystaltykę jelit (dlatego nie chce jeść) i poobserwują. No i króliś został. Jakoś tak pusto bez niego

za nowe umiejętności
i gratulacje dla nowej mamusi
Biedny Maniuś

Dep nawet nie patrzę na te Twoje książeczki, bo bym znowu zaczęła kupować
Współczuję ząbkującym
Kathrinaaaaa może to zęby- jak nic mu nie dajesz innego.
Blu
U nas od wczoraj kaszelek i mniej je- muszę go obserwować- tylko znowu mi piersi będzie chciało rozwalić
__________________

The problem is not the problem. The problem is your attitude about the problem. - Captain Jack Sparrow

I' ve never recived
my acceptance
letter to Hogwarts

So I'm leaiving
Shire

TO BECOME
A JEDI


Edytowane przez LadyMagnolia
Czas edycji: 2013-01-30 o 07:36
LadyMagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 07:49   #2963
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

hej
u nas noce bez zmian

Blue powodzenia na egzaminie. Widzę, że humor dopisuje Podobał mi się Twój dzisiejszy post

Cytat:
Napisane przez 201704110948 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
wg mnie z tego co piszesz, to rzeczywiście coś z tymi kupami nie tak
niby przy kp prawie każda kupa jest normalna, ale na pewno nie: ze śluzem, pienista, strzelająca, cuchnąca, zielona. Z tym że i śluz i zielona może się sporadycznie zdarzyć i nie musi oznaczać to nic złego. No ale Ty obserwujesz, ze te kupy są ewidentnie inne niż zazwyczaj.
A co jest na ulotce leku? Kiedy powinien przynieść poprawę? Jak długo zalecają podawać? Lekarz coś zalecił?
Bo to jest chyba tylko lek nawadniajacy - przy biegunce. A przecież napisałaś że biegunka to raczej nie jest, bo kupy wodniste nie są. Więc nie bardzo wiem jak ten lek miałby pomóc.
Jeśli dziś nie będzie poprawy, to znowu zadzwoniłabym do pediatry.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 07:57   #2964
Balbinka1983
Rozeznanie
 
Avatar Balbinka1983
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 644
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

Dziś Mikołaj kończy pół roczku ale zleciało!!!!!
__________________
Będę mamą w sumie to już jestem
Balbinka1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 08:00   #2965
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

Cytat:
Napisane przez Balbinka1983 Pokaż wiadomość
Dziś Mikołaj kończy pół roczku ale zleciało!!!!!
najlepsze zyczenia

jednak nie poszłam spac dalej, dziwna jestem ale szkoda mi czasu mimo, że cuzję zmęczenie, obiecałam sobie że będe wszystko robić w domu na bieżąco, sprzątanie itd, żeby mieć zawsze na cacy-kiedyś tak robiłam, pierwsze półroku jasia odpuściłam, nie dawałam rady, ale teraz już nie ma zmiłuj
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 08:01   #2966
wvictoria
Wtajemniczenie
 
Avatar wvictoria
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 924
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

Cześć
Nocka jak zwykle. To znaczy poszedł spać przed 20, pobudka na jedzenie o 2 i obudził się na dobre po 7. Na noc dałam mu tylko mleka bo wczoraj był bunt na butelkę. Przez cały dzień nie jadł w ogóle mleka. Jak widział, że się zbliżam z butelką to był ryk. No i spróbowałam wieczorem i udało się i zjadł jakieś 150ml. Oczywiście w ciągu dnia zjadł kaszkę 2x, obiadek - indyk z warzywami i deserek - banana. W związku z czym chyba mogę uznać, że powodem nocnych wstawań jest jedzenie Jak pojadł na noc kaszki to się nie budził.


Cytat:
Napisane przez 201704110948 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Biedny mój zwierzak sam w lecznicy i jeszcze w klatce w której nigdy nie mieszkał ale jak mus to mus

kupki poobserwuj jeszcze ale ja bym się skłaniała do teorii o ząbkach

Cytat:
Napisane przez Irmusia81 Pokaż wiadomość
oj... ale jest pod dobrą opieką

znam też takich rodziców


ja jestem za testami na rodziców! Żeby mieć fotelik i nie korzystać z niego? głupota
__________________
Bo do szczęścia trzeba trojga


http://fajnamama.pl/suwaczki/kjxyg8y.png
wvictoria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 08:03   #2967
wvictoria
Wtajemniczenie
 
Avatar wvictoria
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 924
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

Cytat:
Napisane przez depoison Pokaż wiadomość
Widziałam się dziś z przyjaciółką, zaniosłam jej cały wór ciuszków po Zosi. Będzie miała teraz chłopca (ma już córkę), a wszystkie szmatki, jakie ma, są dziewczęce. No, może nie wszystkie. 95%
Tak więc jak przyniosłam jej te nasze brązowe, granatowe czy szare ubranka, to była wniebowzięta
Od razu i mi poprawił się humor - fajnie tak sprawić komuś przyjemność
A to nie wszystko! zabrałam tyle, ile zdołałam, same bodziaki i kilka pajacyków. Następnym razem lecą kurteczki, koszule i spodnie - z tych ostatnich mam nawet kilka z traktorami czy samolotami - kupowanych, gdy jeszcze nie znałam płci


Znam to uczucie, choć tylko dwa razy je przeżyłam - ja zostałam w domu, podczas gdy małż poszedł z kotem do weterynarza. Nie było ich niecałą godzinę, a i tak niesamowicie pusto zrobiło się w mieszkaniu
Kiedy wraca?
No to może chociaż koleżance się uda wykorzystać ubrania, których Ty nie założyłaś Zosi
Ja też bym się ucieszyła z takiego prezentu


Maniuś wraca w piątek. Jak się rano obudziłam i nikt mi nie siedział na łóżku gapiąc się na mnie... dziwne. I do tego nikt nie żebrał o chleb jak jadłam śniadanie...
A wczoraj dzwoniłam do weta zapytać jak Maniuś to pani doktor powiedziała, że zaczepia królika w klatce obok I patrzy podejrzliwie w drugą stronę bo tam koszatniczki. Poza tym zainteresowany dźwiękami bo kot pomiałkuje No i dzięki tym wszystkim atrakcjom nie liże sobie rany bo nie ma czasu, taki zajęty

Ksiązki super!

Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
Witam sie o swicie!
Jade sobie grzecznie na egzamin. Po wyjsciu z domu udalam sie zwiewnym, spokojnym krokiem na przystanek autobusowy, by ujrzec, ze jest on czasowo wylaczony z ruchu "Dzien, ktory zaczal sie marnie". Zdazylam na pociag, uff.
Miny ludzi w bardzo porannym autobusie - jakby mnie chcieli zabic. Nie wzielam tego do siebie. Pamietam jeszcze, jak malz dojezdzal pociagiem do pracy - poranmi podroznicy autobusowi nazywali go "nowym", cos jak w gangu.
Jeko jedyna wygladalam tam na zadowolona z zycia. Studenckiem zwyczajem zjadlam tam sniadanie
Trzymajcie za mnie kciuki!

Dep, mamy zbior opowiadan Martynki Tynia lubi te ksiazke
za egzamin.
O Tobie będą mówić - Żona tego nowego co kiedyś jeździł

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
hej noc w miare, 2 karmienia i pobudka o 6, chyba idę sie teraz polożyc bo jakos mnie muli


My dziś mamy szczepienie WZW :/ ciekawe jak wagowo mały.

Blue


---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Balbinka1983 Pokaż wiadomość
Dziś Mikołaj kończy pół roczku ale zleciało!!!!!
__________________
Bo do szczęścia trzeba trojga


http://fajnamama.pl/suwaczki/kjxyg8y.png
wvictoria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 08:06   #2968
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
hej noc w miare, 2 karmienia i pobudka o 6, chyba idę sie teraz polożyc bo jakos mnie muli


My dziś mamy szczepienie WZW :/ ciekawe jak wagowo mały.

Blue
za szczepienie

Cytat:
Napisane przez Balbinka1983 Pokaż wiadomość
Dziś Mikołaj kończy pół roczku ale zleciało!!!!!
zdrówka
__________________
Emilowe całusy


Edytowane przez nel_a
Czas edycji: 2013-01-30 o 08:07
nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 08:15   #2969
LadyMagnolia
Rozeznanie
 
Avatar LadyMagnolia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: 3 Planeta od Słońca
Wiadomości: 781
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

Cytat:
Napisane przez Balbinka1983 Pokaż wiadomość
Dziś Mikołaj kończy pół roczku ale zleciało!!!!!

phdwao za szczepienie.
__________________

The problem is not the problem. The problem is your attitude about the problem. - Captain Jack Sparrow

I' ve never recived
my acceptance
letter to Hogwarts

So I'm leaiving
Shire

TO BECOME
A JEDI

LadyMagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 08:15   #2970
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Wakacyjne Mamy 2012 (XXI) - część VI

a nie mówiłam Wam że policzek Emila wraca już do normy
jeszcze coś dziwnego pojawia mu się na główce, ale jak posmaruję kremem to znika...
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.