Niepokój.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-13, 14:35   #1
ZAQOCHANA
Rozeznanie
 
Avatar ZAQOCHANA
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań pełen doznań ;)
Wiadomości: 816
GG do ZAQOCHANA

Niepokój..


Drogie wizazanki Postanowiłam napisać ponieważ dręczy mnie pewna sprawa. Otóż podczas wcierania kremu ujędrniającego wyczulam nierównomierne guzy na piersiach. Na jednej i drugiej. W miarę smarowania czułam je coraz mniej ,a potem już jakby zanikły Nie wiem co mam o tym myśleć, pewnie najlepiej będzie się udać do lekarza, choć będzie to dla mnie krepująca wizyta. Moj biust jest obfity i z pewnością nie jest w najlepszej formie. Pierwszy stanik "dostałam" w prezencie,gdy mój biust zdążył już urosnąć Zastanawiam się czy takie guzy mogą mieć coś wspólnego ze zmianami hormonalnymi. Ostatnio mam wiele problemów ze skora, włosami ,poceniem się itd.. Mimo tego ,ze mam 26 lat wcaz walczę z pryszczami ,w dodatku moja skora wcale się nie przetłuszcza, a jest chyba jakaś odwodniona bo aż się łuszczy. Dodam ,ze pije dużo wody mineralnej wiec dziwi mnie to. Od 1,5 miesiąca mieszkam w Polsce , w nowym mieście i woda jest tu fatalna.Kamień czuć na odległość i po każdym kontakcie z ta woda skore mam naciągnięta jak po liftingu !! Wypadają mi tez włosy. Zaczęłam przyjmować skrzypovite i czekam na efekty. Intensywnie szukam tez pracy i to dodatkowo jej brak bardzo mnie stresuje.Zaczęłam już myśleć ze to cały ten stres tak działa na mój wygląd i samopoczucie... Co do guzków zdarzało się wam wyczuć coś ,a potem to coś zniknęło? Wkręcam sobie?
__________________

"A bad woman is the sort of woman a man never gets tired of "...


"Lubie ta aurę ciemności, która go otacza. Lubie jego twarz, smutne oczy. Jest dziwnie ponury, niczym noc bez gwiazd".
ZAQOCHANA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 14:42   #2
ladyinblack90
Raczkowanie
 
Avatar ladyinblack90
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 226
Dot.: Niepokój..

Guzy w piersiach nie muszą od razu oznaczać nowotworu... o ile naprawde wyczułas tam jakies guzy bo jesli piszesz ze zaczely znikac, to moze Ci się tylko wydawalo? jesli poczujesz jeszcze kilka razy to dla spokoju moze zrób mammografię i wtedy będziesz miała pewnosc.
ladyinblack90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 14:46   #3
Maxiorrrrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zakład Karny
Wiadomości: 347
Dot.: Niepokój..

Może to nie będzie zbyt odkrywcze ale może czas na wizyte u lekarza który skieruje cie na odpowiednie badania
Maxiorrrrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 15:13   #4
Caroline1920
Zakorzenienie
 
Avatar Caroline1920
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 003
Dot.: Niepokój..

ja ostatnio przezylam koszmar... nie bede sie zaglebiac w szegoly, powiem tyle, ze mam male, twarde piersi pelne takich roznych zgrubien, grudek itd nigdy sie tym nie przejmowalam, do czasu gdy w lewej piersi cos mnie zaczelo bolec, a bol nasilal sie coraz bardziej... lekarka rodzinna nastraszyla mnie, ze wyczula cos niepokojacego i dala mi skierowanie do onkologa... nie musze chyba mowic co przezywalam po takiej wiadomosci w wieku 22 lat... ja jedank poszlam prywatnie tego samego dnia do ginekologa, ktora zrobila mi usg i na szczescie rozwiala moje obawy... spowodowane jest to zaburzeniami hormonalnymi, mam powiekszone gruczoly i dlatego mnie bolalo...
wiec bardzo mozliwe Autorko, ze w Twoim przypadku wplyw na to tez moga miec hormony... rowniez w poszczegolnych dniach cyklu piersi sie zmieniaja, sa inne... lecz najlepiej bedzie jak sie przebadasz, dla wlasnego spokoju...
ja mimo, ze mam tylko 22 lata to czuje ulge, ze juz badanie mam za soba, bede teraz chodzic reularnie sie badac... wizyte kontrolna mam w grudniu i mam nadzieje, ze juz bedzie wszystko ok, bol tez mi juz minal na szczescie...
__________________

Edytowane przez Caroline1920
Czas edycji: 2010-11-13 o 15:15
Caroline1920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 15:27   #5
ZAQOCHANA
Rozeznanie
 
Avatar ZAQOCHANA
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań pełen doznań ;)
Wiadomości: 816
GG do ZAQOCHANA
Dot.: Niepokój..

Cytat:
Napisane przez Caroline1920 Pokaż wiadomość
ja ostatnio przezylam koszmar... nie bede sie zaglebiac w szegoly, powiem tyle, ze mam male, twarde piersi pelne takich roznych zgrubien, grudek itd nigdy sie tym nie przejmowalam, do czasu gdy w lewej piersi cos mnie zaczelo bolec, a bol nasilal sie coraz bardziej... lekarka rodzinna nastraszyla mnie, ze wyczula cos niepokojacego i dala mi skierowanie do onkologa... nie musze chyba mowic co przezywalam po takiej wiadomosci w wieku 22 lat... ja jedank poszlam prywatnie tego samego dnia do ginekologa, ktora zrobila mi usg i na szczescie rozwiala moje obawy... spowodowane jest to zaburzeniami hormonalnymi, mam powiekszone gruczoly i dlatego mnie bolalo...
wiec bardzo mozliwe Autorko, ze w Twoim przypadku wplyw na to tez moga miec hormony... rowniez w poszczegolnych dniach cyklu piersi sie zmieniaja, sa inne... lecz najlepiej bedzie jak sie przebadasz, dla wlasnego spokoju...
ja mimo, ze mam tylko 22 lata to czuje ulge, ze juz badanie mam za soba, bede teraz chodzic reularnie sie badac... wizyte kontrolna mam w grudniu i mam nadzieje, ze juz bedzie wszystko ok, bol tez mi juz minal na szczescie...


Ja czasami odczuwam taki ostry , trwający chwile ból jakby ktoś wbijał mi taka długa igle. Zawsze myślałam,ze te rożne zgrubienia to wina mojego dziwnego ,zniekształconego biustu. Do tego często śpię na brzuchu i na drugi dzień jest cały obolały.. Z pewnością wybiorę się do lekarza jak tylko pozałatwiam formalności, bo nie mam nawet książeczki zdrowia ,ani własnego lekarza.. A prywatnie zwyczajnie mnie nie stać bo nie pracuje.
__________________

"A bad woman is the sort of woman a man never gets tired of "...


"Lubie ta aurę ciemności, która go otacza. Lubie jego twarz, smutne oczy. Jest dziwnie ponury, niczym noc bez gwiazd".
ZAQOCHANA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 17:57   #6
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Niepokój..

Trzeba pamiętać, że w piersi znajdują się np. gruczoły, więc struktura nigdy nie będzie idealnie "gładka". O ile mi wiadomo bardzo często pojawiają się w piersiach także niegroźne zgrubienia, chyba włókniaki to się nazywało. A kolega studiujący medycynę kiedyś mi napomknął, że "guzki" mogą się także tworzyć w określonych dniach cyklu, po czym samoistnie zanikają, tak więc bez paniki. Najlepiej jest się udać do lekarza. Nawet gdyby to był guzek, to spójrz na to z tej strony - im szybciej wykryty, tym większa szansa na wyleczenie.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 18:05   #7
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Niepokój..

Marsz do lekarza - usg, mammografia jesli masz duże piersi.

Wykryłam guzka w zeszłym roku, jak powiedziała lekarka mam piersi w których lubią się robić torbielki, ten na szczęście zniknął samoistnie.

Usg bywa też badaniem które niekoniecznie wykryje małą zmianę, warto iść jednak do lekarza, pokazać gdzie boli itd. Wiadomo że moment czekania na wyniki jest stresujący ale lepiej wiedziec wcześniej.

Dodam że u mojej koleżanki szwagierki wykryto raka i amputowano jej pierś, każda z nas wtedy w pracy pomaszerowała hurtem do lekarza.

Warto/ trzeba się badać.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-13, 18:13   #8
ZAQOCHANA
Rozeznanie
 
Avatar ZAQOCHANA
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań pełen doznań ;)
Wiadomości: 816
GG do ZAQOCHANA
Dot.: Niepokój..

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Marsz do lekarza - usg, mammografia jesli masz duże piersi.

Wykryłam guzka w zeszłym roku, jak powiedziała lekarka mam piersi w których lubią się robić torbielki, ten na szczęście zniknął samoistnie.

Usg bywa też badaniem które niekoniecznie wykryje małą zmianę, warto iść jednak do lekarza, pokazać gdzie boli itd. Wiadomo że moment czekania na wyniki jest stresujący ale lepiej wiedziec wcześniej.

Dodam że u mojej koleżanki szwagierki wykryto raka i amputowano jej pierś, każda z nas wtedy w pracy pomaszerowała hurtem do lekarza.

Warto/ trzeba się badać.

No ,ale w tym stadium to chyba miala juz wiecej objawow?
__________________

"A bad woman is the sort of woman a man never gets tired of "...


"Lubie ta aurę ciemności, która go otacza. Lubie jego twarz, smutne oczy. Jest dziwnie ponury, niczym noc bez gwiazd".
ZAQOCHANA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 19:12   #9
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Niepokój..

Cytat:
Napisane przez ZAQOCHANA Pokaż wiadomość

Ja czasami odczuwam taki ostry , trwający chwile ból jakby ktoś wbijał mi taka długa igle. Zawsze myślałam,ze te rożne zgrubienia to wina mojego dziwnego ,zniekształconego biustu. Do tego często śpię na brzuchu i na drugi dzień jest cały obolały.. Z pewnością wybiorę się do lekarza jak tylko pozałatwiam formalności, bo nie mam nawet książeczki zdrowia ,ani własnego lekarza.. A prywatnie zwyczajnie mnie nie stać bo nie pracuje.
badania- koniecznie marsz do lekarza i choćby cię za drzwi próbował wystawić i wygadywał że nic tam nie czuje- ma dać skierowanie i tyle.
biustonosz- kup dobrze dobrany, piersi się podniosą, nie będą wyglądać koszmarnie czy byle jak, za to po pewnym czasie- zyskają lepszy kształt i jakoś zaczną się opierać grawitacji
ja mam wiele takich zgrubień- regularnie muszę je badać bo to włókniaki (nowotwory ale nie złośliwe), jednak mogą się tam kiedyś "uzłośliwić"...poza tym- bardzo dobrze że smarujesz sie balsamem po piersiach, wygoogluj sobie też ćwiczenia dobre dla biustu i regularnie je ćwicz- naprawdę pomagają (najwięcej- pompki według mnie, takie robione przy ścianie do tego masaż (nie byle jakie wklepywanie kremów/balsamów i nawet z ogromnego biustu można zrobić super sexi cycuszki- mówi ci to włascicielka rozmiaru 70 H albo juz nawet 70 I
tak czy inaczej- najpierw "dopchaj" się po skierowanie na badania
3mam kciuki
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 13:37   #10
Rekiss
Raczkowanie
 
Avatar Rekiss
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 114
Dot.: Niepokój..

Wizyta u lekarza jest na pewno w tym przypadku obowiązkowa. Może lepsza i zdrowsza dieta byłaby wstanie Ci pomóc.
Rekiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:31.