plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy! - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-08-24, 21:04   #451
almania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3
plastry antykoncepcyjne-przerwa w stosowaniu

Stosowalam plastry antykoncepcyjne Evra przez trzy miesiace, jednak po tym czasie przerwalam ich stosowanie i zabezpieczalismy sie z moim chlopakiem tylko prezerwatywa(przez ponad miesiac). Teraz chcialabym wrocic do plastrow i w zwiazku z tym mam pytanie: czy pierwszy plaster z opakowania powinnam nakleic w pierwszym dniu najblizszej miesiaczki, tak jak na samym poczatku stosowania czy nakleic plaster w dowolnym dniu i zabezpieczac sie dodatkowo przez 7 dni?
Z gory dziekuje za odpowiedz
almania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-24, 23:46   #452
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: plastry antykoncepcyjne-przerwa w stosowaniu

Sytuację należy traktować tak, jakby zaczynać antykoncepcję od początku - zatem od I dnia miesiączki.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-25, 14:28   #453
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: plastry antykoncepcyjne-przerwa w stosowaniu

naklej w pierwszy dzien miesiaczki


asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-17, 17:33   #454
pamelka24
Raczkowanie
 
Avatar pamelka24
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 88
Angry Dot.: plastry antykoncepcyjne

czesc wizazanki!
Uporczywe skutki uboczne juz minely.Bylam cierpliwa i mialyscie racje ze przez pierwsze 3 cykle wszystko sie ureguluje.Jedynie co mi zostalo to ból łydek.
Oprocz tego zauwazylam ze mam uczucie spuchniecia i naprawde przytylam pare kg.
Czy wam tez zdarzylo sie po nich przytyc?
Waga rosnie nawet wtedy kiedy ograniczam jedzenie.Czyzby to skutek zatrzymania wody w organizmie?
Jaki jest na to sposob?
pamelka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-21, 10:57   #455
soofka
Raczkowanie
 
Avatar soofka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 162
GG do soofka
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Ja jestem w trakcie 4 opakowania.Czekałam te przepisowe 3 miesiace, żeby napisać tutaj moje spostrzezenia.
Plusy:
- wiadomo...wygoda, tym bardziej, że do tej pory uzywalismy prezerwatyw (pigułek brac nie moge ze wzgledu na watrobę)
- znaczny wzrost libido, sama siebie nie poznawałam, teraz troche spadło ale jest w dalszym ciagu duzo większe niż przed plastrami
- urosły mi piersi i mam nadzieje, że tak juz zostanie TŻ zachwycony oczywiście
- nieporównywalnie wieksza przyjemność z seksu ( w porównaniu z prezerwatywami)
- mniej bolesne, mniej obfite i krótsze miesiączki (co było moją zmorą)

Minusy
- cena, zdecydowanie nizsza powinna być
- odklejanie...podczas pobytu nad morzem miałam niezłego stresa (może też dlatego, że wtedy akurat miałam swój pierwszy w życiu plsterek na sobie) najgorzej było jak się wygrzewałam na słońcu a potem wchodziłam nagle do zimnej i słonej wody, odklejenie murowane Poza tym dłuzsze kapiele wybiłam sobie z głowy (dobrze, że w domu mam prysznic) i basen tez chyba nie bedzie wchodził w gre (a uwielbiam pływać)
- skutki uboczne - ból piersi, okresowe bóle głowy, straszne wahania nastroju na samym początku, wysypka podczas stosowania 2 pierwszych opakowań. Poza tym nic. Najbardziej się obawaiłam plamień o których tu wspominałyście. Nic takiego u mnie nie było. Teraz nie mam już żadnych skutków ubocznych oprócz bólu piersi, który od czasu do czasu sie pojawi ale coraz rzadziej.

Plasterek przyklejem na podbrzuszu, raz z prawej, raz z lewej strony. W zimę spróbuje na ramieniu, bo teraz jeszcze jest czas bluzek z krótkim rekawem, a ja jakoś nie lubie sie z tym afiszować. W innych miejscach nie próbowałam przyklejać, a tutaj się w miare dobrze trzyma. O dziwo po prawej stronie lepiej niż po lewej

I to chyba tyle moich doswiadczeń
soofka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-23, 10:36   #456
paliziomka
Zadomowienie
 
Avatar paliziomka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 077
GG do paliziomka
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Ja też zaczełam stosować Evre, wcześniej nie miałam do czynienia z hormonami. Jak na razie jest OK. Nie mam żadnych plamień, piersi troche urosły a przy tym bolą troche;/ no i czasem główka boli,ale myslałam, że bedzie gorzej . Jednak to dopiero moje pierwsze opakowanie - 3plasterek, więc mam nadzieję, że nie zapeszyłam .
We wtorek (dzień zmiany plastra) powinnam dostac okres. A jak nie dostanę to co mam zrobic? Z wcześniejszych postów przeczytałam, że dziewczyny dostawały za kilka dni. A przez te kilka dni nie naklejac kolejnego plasterka z nowego opakowania? Czy wtedy jestem zabezpieczona? Czy mój okres powinien trwać równo 7 dni? A jak będzie trwał tylko 5 to i tak jeszcze poczekać 2 dni na naklejenie plasterka?. Kurczę, tyle pytań
Z góry dziekuje za odpowiedź
__________________
Prowadzisz firmę? Chcesz efektywnej reklamy?

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-23, 11:36   #457
laurka23
Zakorzenienie
 
Avatar laurka23
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 872
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Masz postępować dokładnie jak pisze na ulotce w opakowaniu, czyli 7 dni przerwy i plaster niezależnie czy krwawienie się już skończyło. Skąd wiesz kiedy dostaniesz okres? teraz ci sie wszystko zmieni, bo to będzie krwawienie spowodowane sztucznymi hormonami a nie naturalne
laurka23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-23, 11:46   #458
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Cytat:
Napisane przez paliziomka Pokaż wiadomość
We wtorek (dzień zmiany plastra) powinnam dostac okres. A jak nie dostanę to co mam zrobic? Z wcześniejszych postów przeczytałam, że dziewczyny dostawały za kilka dni. A przez te kilka dni nie naklejac kolejnego plasterka z nowego opakowania? Czy wtedy jestem zabezpieczona? Czy mój okres powinien trwać równo 7 dni? A jak będzie trwał tylko 5 to i tak jeszcze poczekać 2 dni na naklejenie plasterka?. Kurczę, tyle pytań
Z góry dziekuje za odpowiedź
Dzień w którym zdejmujesz plaster nie koniecznie jest tym dniem w ktorym dostajesz okres. Najczęściej jest on za 1-2 dni. U mnie naprzyklad sa to trzy dni /sobota --> wtorek/.
A kolejny plaster naklejasz dokładnie po 7 dniach od zdjęcia ostatniego. Bez wzgledu na to czy okres skończył się wcześniej czy nadal trwa. Ja zdejmuje plaster w sobote, okres dostaje we wtorek rano i mam go do niedzieli, ale w sobote naklejam plaster. I tak od prawie 2 lat.
generalnie po zdjęciu plastra jestes jeszcze zabezpieczona bo hormony nadal są w Twoim organiźmie. Ja bardzo czesto/prawie zawsze kocham się z TZ w dniach kiedy juz nie mam plastra, przed okresem. Jak do tej pory wpadki nie było. Ale jak wiadomo, zdażają się przypadki że w ciąże można zajść nawet podczas samego okresu. Choć to male prawdopodobieństwo. I wszystko zalezy od danego organizmu.

Cytat:
Napisane przez laurka23 Pokaż wiadomość
Masz postępować dokładnie jak pisze na ulotce w opakowaniu, czyli 7 dni przerwy i plaster niezależnie czy krwawienie się już skończyło. Skąd wiesz kiedy dostaniesz okres? teraz ci sie wszystko zmieni, bo to będzie krwawienie spowodowane sztucznymi hormonami a nie naturalne
Wszystko sie zmieni ale na lepsze bo po plastrach się unormuje cały cykl. Ja dawniej, przed hormonami mialam bardzo nieregularny cykl, czasem było to 25 czasem 38 dni.
Od 1,5 roku dokladnie wiem kiedy dostane okres. Teraz mam dokladnie co 28 dni, we wtorki. To bardzo duży plus, bo mozna sobie zaplanowac wyjazdy, wakacje w te dni kiedy sie nie bedzie mialo okresu. jest o niebo lepiej.

Edytowane przez Pomadka
Czas edycji: 2007-01-16 o 19:09 Powód: Post pod postem.
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-24, 21:28   #459
paliziomka
Zadomowienie
 
Avatar paliziomka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 077
GG do paliziomka
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Kattie7 i Laurka23, dzięki dziewczyny za wyczerpujące odpowiedzi teraz już dokładnie wiem co i jak

Buziak ;-)
__________________
Prowadzisz firmę? Chcesz efektywnej reklamy?

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-25, 07:39   #460
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez paliziomka Pokaż wiadomość
Kattie7 i Laurka23, dzięki dziewczyny za wyczerpujące odpowiedzi teraz już dokładnie wiem co i jak

Buziak ;-)
nie ma za co, zawsze do usług
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-25, 10:08   #461
pzs1
Zadomowienie
 
Avatar pzs1
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: z mojego pokoju
Wiadomości: 1 239
GG do pzs1
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Ja właśnie od dziś zaczęłam stosować plastry i szczerze mówiąc to strasznie sięboję że przytyję, kurcze no normalnie spędza mi to sen z powiek
__________________
Ilo
pzs1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-26, 15:47   #462
paliziomka
Zadomowienie
 
Avatar paliziomka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 077
GG do paliziomka
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez pzs1 Pokaż wiadomość
Ja właśnie od dziś zaczęłam stosować plastry i szczerze mówiąc to strasznie sięboję że przytyję, kurcze no normalnie spędza mi to sen z powiek
Ja przytałam 1kg ;-) Jednak przyznaję, że troszkę częściej odczuwam głód ;/
PS: jestem przy pierwszym opakowaniu

Nie martw się, nie wszystkie dziewczyny tyją ;-)
__________________
Prowadzisz firmę? Chcesz efektywnej reklamy?

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-27, 18:12   #463
brydziag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6
Dot.: plastry antykoncepcyjne

ech te plasterki, jak z nimi żyć ale jak bez nich?? ja właśnie stanęłam przed małym dylematem,zastanawiałam się czy odłożyć na jakiś czas plasterki, żeby organizm troszke odpoczął. Nie mam żadnych problemów ze skutkami ubocznymi, na początku ból głowy, ból piersi, a teraz już wszystko jest w porządku. Stosuję je już rok czasu i w związku z tym moje pytanie, od czego zależy robienie sobie przerw? są wskazane czy to bez znaczenia? pozdrawiam
brydziag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-17, 14:51   #464
soofka
Raczkowanie
 
Avatar soofka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 162
GG do soofka
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Musze się Was poradzić. Moim dniem zmiany plastra jest czwartek a bardzo mi zależy na tym żeby to był piątek. czy da sie to jakos zrobić. Teraz akurat mam 7 dniowa przerwe i tak się zastanawiam czy mam go sobie po prostu nakleić w piatek i zabezpieczac sie dodatkowo przez 7 dni czy ostatni plaster o jeden dzień dłuzej potrzymać i tez sie dodatkowo zabezpieczać. Zupełnie nie wiem jak to zrobić. Robiła któras z Was cos podobnego.
soofka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-30, 18:42   #465
maja_loki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3
Evra - przerwa w plastrach

hejka
Mam do was takie pytanie-może mogłybyście mi poradzić.
Stosuję plastry od ponad roku, ale w związku z wyjazdem mojego partnera chciałabym przerwać na jakiś czas - ok.4 miesiące.
Czy myślicie, że to dobry pomysł?
-teoretycznie organizm mógłby się "oczyścić" z tych hormonów
-ale czy nie byłoby to za duże "zamieszanie" - taka huśtawka hormonów. Choćte 4 m-ce to w końcu nie tak krótki czas.

Czy robiłyście coś podobnego? I czy przyniesie to więcej szkody czy pożytku?
maja_loki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-30, 19:11   #466
madziks...
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 215
GG do madziks...
Dot.: Evra - przerwa w plastrach

Hej ja też miałam taki dylemat tylko że ja biore pigułki.Mojego faceta nie ma już 5 miesiąc ale nie przerwałam brania bo boje sie że wszystko mi sie rozreguluje choć moja koleżanka rzuciła tabletki i nic nie odczuła wiec napewno to zależy to od organizmu.Ja biore z wygody okres 3 dni i zero bolów menstruacyjnych Niewiem czy pomogłam Pozdrawiam !
__________________
''Otwórz oczy i umysł...Miłość to artystka Jesteś diamentem w piasku różą na blokowiskach.."
JeStEm JaK LsD - ŻyCiE Ze MnĄ NaBiErA BarW I KszTAŁtÓw...
madziks... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-31, 13:20   #467
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Evra - przerwa w plastrach

przerwac zawsze mozna a zeby organizm odpoczał i powrócił do normalnosci to potrzebuje 3 m-ce.Ja bym przestałą na ten czas.

asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-01, 13:12   #468
maja_loki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3
Dot.: Evra - przerwa w plastrach

dzięki za odpowiedzi..
choć szczerze mówiąc zastanawiam się nadal, ponieważ są one "trochę odmienne".. może ktoś jeszcze by mi poradził?

pozdrawiam serdecznie..
maja_loki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-01, 13:25   #469
edipig
Raczkowanie
 
Avatar edipig
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 132
Dot.: Evra - przerwa w plastrach

No właśnie ja miałam też założyć podobny wątek. Ja właśnie odstawiłam plastry na 2 miesiące (zalecenie pani doktor), bo trzeba przyznać,że używałam już dość dlugo bez żadnej przerwy. Zdrowie ważniejsze, trzeba zrobić taką przerwę. Tylko, że teraz źle się czuję, jest mi niedobrze, boli mnie brzuch. Mam nadieję, że mi przejdzie. Czy też tak miałyście?
edipig jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-01, 13:40   #470
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Evra - przerwa w plastrach

ja mialam plastry ponad rok i przerwalam, bo wyjezdzalam na staz (bez chlopaka)
No i sie porobilo...
Cera mi sparszała potwornie, utyłam i w ogoleniedobrze,zrobilam teraz badania hormonalne i wyszly mi jakies straszliwosci w stylu prawie wcale porgesteronu- chociaz nie wiem jak wygladaly hormony zanim zazcelam stosowac evre-ale cere mialam w porzadku,i wage tez,ale okres zawsze dosyc nieregularny
Tak wiec uwazaj, proponuje najpierw pojsc do lekarza, pozdro
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-04, 09:20   #471
izka-1987
Raczkowanie
 
Avatar izka-1987
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 105
Plasrty Evra , tak czy nie??

jakiś miesiąc temu rozpoczełam współżycie .Na razie uzywaliśmy z chlopakiem prezerwtywy , ale chcialabym zacząc stosować plastry Evra.Jednak mam pewne watpliwości czy to dobry wybór .Mogłybyście mi doradzic??
izka-1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-04, 10:03   #472
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Plasrty Evra , tak czy nie??

ja je stosowałam ogólnie bardzo wygodne , raz w tyg przyklejasz plaster,mniej inwazyjne na pewno , równie skuteczne ale jeden minus bo drogie!(ok 50-70zł) w zaleznosci od apteki.

asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-04, 10:49   #473
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Plasrty Evra , tak czy nie??

Czy nie mogłaś się podpiąć pod któryś z watków? O plastrach Evra napisano masę. Był cały długi wątek, jak również krótkie wzmianki.Wystarczyło wpisać ''evra'' i proszę: http://www.wizaz.pl/forum/search.php?searchid=1906480
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-05, 16:13   #474
Kaska86
Zadomowienie
 
Avatar Kaska86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 1 511
Plastry antykoncepcyjne

Na miesiac wyjezdrzam do US gdzie mieszka moj chlopak.
Do tej pory stosowalismy jako zabezpieczenie prezerwatywe.
Jednak mysle teraz o zmianie srodka antykoncepcyjnego.
Zastanawiam sie czy moge - tylko na okres wyjazdu - uzywac plastrow antykoncepcyjnych?! Po powrocie do Polskich nie mam potrzeby ich stosowania.
Czy uzycie ich tylko na miesiac wogole jest mozliwe?!
Jakie wiaza sie z tym 'zagrozenia'?!
Czy jest moze jakas inna metoda antykoncepcji lepsza w mojej sytulacji?!
Z gory dziekuje za odpowiedz.
Kaska86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-05, 16:42   #475
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Plastry antykoncepcyjne

Nie, niestety żadnych hormonów nie da się stosować przez miesiąc. Organizm tylko przystosowuje się do nich do trzech miesięcy, to jest antykoncepcja długoterminowa.

Myślę, że prezerwatywy + ew. globulki muszą wam wystarczyć.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-05, 16:43   #476
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Plastry antykoncepcyjne

jezeli masz je tylko m -c stosowac a cały czas była prezerwatywa to uwazam ze nie ma sensu.


asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-05, 17:38   #477
Kaska86
Zadomowienie
 
Avatar Kaska86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 1 511
Dot.: Plastry antykoncepcyjne

A jakie globulki poleczasz?!
Kaska86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-05, 17:40   #478
Kaska86
Zadomowienie
 
Avatar Kaska86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 1 511
Dot.: Plastry antykoncepcyjne

Mmm... tak myslalam ze nie bardzo to sie da zrobic.
Ale prezerwatywa jest strasznie stresujacym srodkiem antykoncepcji - ze sie zeslizgnie, ze peknie, ze .... itp.
A po 4 miesiacach nie widzenia czlowiek nie chce sie stresowac tylko chce sobie okazac troche milosci.
Wiec jaka metoda bylaby najlepsza skoro stosowanie plastra tylko na miesiac odpa?!
Kaska86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-05, 18:06   #479
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: Plastry antykoncepcyjne

Odpada, odpada.. Tylko arobisz zamieszania w swojej gospodarce hormonalnej...
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-11-06, 14:57   #480
mo84nia
Przyczajenie
 
Avatar mo84nia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7
Plasterki EVRA- przeciwskazania

Na ulotce plasterków przeczytałam,ze jedna z grup kobiet dla ktorych EVRA jest nie wskazana sa- "Kobiety które miały w przeszłości zakrzepicę, niektóre rodzaje nowotworów, wywiad w kierunku zawału serca lub udaru mózgu" .Moje pytanie-na czym polega ten wywiad w kierunku zawału secra lub udaru mozgu? Moje pytanie jest stad,iz moja mama miala rok temu tetniaka i udar mozgi i do tej pory ma problemy z krazeniem i zdajac sobie sprawe,ze te choroby sa po czesci dziedziczne,zastanawiam sie czy ja nie jestem w tej grupie ryzyka ?
mo84nia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:15.