Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-21, 10:09   #151
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

ja jutro jade po twister bo sobie zamowilam :d skusil mnie glownie tym ze moge sobie tv wlaczyc i podczas jakiegos durnego serialu robic

ja sie wczoraj zmierzylam to sie zalamalam

z brzuchem dziewczyny nie przesadzajcie co ja mam powiedziec gdzie po ciazy wiekszosc to niewchlonieta skora??? a tego sie da pozbyt bardzo ciezko albo wcale
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 10:30   #152
Marta88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 110
GG do Marta88
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

Cytat:
Napisane przez evaah1 Pokaż wiadomość
hej MARTA88
Twister to takie kolko na ktorym sie staje i skreca , wten sposob sie cwiczy talie. efekt (chyba podobny)cos jakbys stanela i robila skrety tłowia. wedz sobie na allegro i wpisz twister to sie ukaze Tqoim oczom
a zeby spalic tluszcz na brzuchu- dieta, i duuuzo wszelkiego ruchu +cwiczenia na brzuch i talie aby ja wyrzezbic.
ja natomiast mam pytanie czym jest agrafka o ktorej juz kilka dzieczat wczesniej pisalo??
bardzo dziękje za odpowiedz ja zrobie wam przyjemność i zrobie sobie zdjecie i wkleje wtedy zobaczycie że napewno macie mniejszy problem odemnie zaraz zabieram aparat...
Marta88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 10:51   #153
Marta88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 110
GG do Marta88
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

a wiec zrobiłam zdjecia i je wklejam moim problemem jest strasznie wystajacy brzuch nie mam już do niego siły robiłam już przez tyle lat wzystko i dalej nic... i mysle że nigdy on nie bedzie płaski ale jak popatrzycie na te zdjecia może docenicie troszke swoje brzuszki

POMOCY
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMGP0870.jpg (31,5 KB, 105 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP0871.jpg (25,4 KB, 86 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP0872.jpg (35,3 KB, 93 załadowań)
Marta88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 10:54   #154
Marta88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 110
GG do Marta88
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

to teraz ide zrobić pare brzuszków :P:P
Marta88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 11:11   #155
evaah1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 215
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

Cytat:
Napisane przez Marta88 Pokaż wiadomość
to teraz ide zrobić pare brzuszków :P:P
Marta88
wiesz co na pocieszenie boczki mam podobne
a co do brzucha, wiesz nie obraź sie, ale wydaje mi sie ze jakbys sie odrobinke wyprostowała to moze brzuszek by nie byl taki zły? ja jak stane luzno wygladam na 6ty miesiac ciazy, a gdy sie wyprostuje nie jest tak najgorzej,
poza tym od kilku dni zaczelam chodzic w butach na obcasach. to zmusza do chodzenia prosto- napinaja sie miesnie brzucha, i plecow, przynajmniej sie tak nie garbie i brzuch automatycznie sie wciaga.
__________________
evaah1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 11:12   #156
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

Marta moj wyglada podobnie
wiec nie ty jedna nie martw sie
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 11:51   #157
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

Czesc Dziewczynki moge sie przyłączyc do Was?
Moim marzeniem jest brzuch bez boczków,szczuplejsza talia no i płaściejszy brzuszek..
Cwicze interwały na skakance,jestem na diecie redukcyjnej,a od poniedziałku siłownia
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-21, 12:05   #158
Marta88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 110
GG do Marta88
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

Cytat:
Napisane przez evaah1 Pokaż wiadomość
Marta88
wiesz co na pocieszenie boczki mam podobne
a co do brzucha, wiesz nie obraź sie, ale wydaje mi sie ze jakbys sie odrobinke wyprostowała to moze brzuszek by nie byl taki zły? ja jak stane luzno wygladam na 6ty miesiac ciazy, a gdy sie wyprostuje nie jest tak najgorzej,
poza tym od kilku dni zaczelam chodzic w butach na obcasach. to zmusza do chodzenia prosto- napinaja sie miesnie brzucha, i plecow, przynajmniej sie tak nie garbie i brzuch automatycznie sie wciaga.
ja sie nie obrażam ostatnio mi w tramwaju miejsce zrobili bo myśleli że jestem w ciąży a z tym staniem prosto to zapopmniałam napisac że mam skolioze lędzwiową i to jest moje stanie prosto... poprostu nie da sie inaczej :P domyslam sie że nigdy nie bedę miała plaskiego brzucha ale troche mniej wystajacy by sie przydał :P:P
znalazłam ćwiczenia na talie osy i na płaski brzuch ale oczywiście nie moge tu wkleić linka bo sie nie otwiera to jest wdziek kropka info (nie moge zapisac inaczej bo mi wygwiazdkuje) wejdzie i kliknijdzie na talie osy i na płaski brzuch moge powiedzieć że talia osy daje efekty bo ja już kiedyś robiłam i chyba do niej wróce pozdrawiam

Edytowane przez Marta88
Czas edycji: 2009-05-21 o 12:17
Marta88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 12:46   #159
evaah1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 215
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

ojj to palnęłam z tym wyprostowaniem się sorki.
ale nie przejmuj się my tu wszystkie mamy oponę, boczki i wałki na brzuchu;P razem damy rade!!
__________________
evaah1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 12:53   #160
adulka3113
Przyczajenie
 
Avatar adulka3113
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

cześć! mam 13 lat i 177 cm wzrostu...przy wadze 62 kg...w talii mam 64 cm ale za to biodra i uda są za grube ;/ w biodrach mam 95 cm... chciałabym to jakoś zrzucić... do tego mam cellulitis na udach... tego tez chciałabym się pozbyć... czy ktoś ma jakieś pomysły jak mi pomóc??? niedługo wakacje więc...
BŁAGAM O POMOC ...
adulka3113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 13:57   #161
xxxSweetPoisonxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxSweetPoisonxxx
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Piekiełko ]:-)
Wiadomości: 370
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

a oto moj obecnie.. kiedys mial piekne miesnie ale brak ruchu zrobił swoje
DSC05687.jpg ale dzisiaj powiedziałam koniec !!! ida wakacje a ja nie mam zamiaru chować swojego ciałka talia : 70, bioderka : 90
__________________


do zrzucenia pozostało jeszcze... 5 4 3 2 1

" On nauczył kochać, wierzyć, wrogów posyłać w piach.. " Szwadron 97 - Honor na wieki

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200806143238.png
xxxSweetPoisonxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-21, 14:08   #162
evaah1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 215
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

Cytat:
Napisane przez xxxSweetPoisonxxx Pokaż wiadomość
a oto moj obecnie.. kiedys mial piekne miesnie ale brak ruchu zrobił swoje
Załącznik 2261461 ale dzisiaj powiedziałam koniec !!! ida wakacje a ja nie mam zamiaru chować swojego ciałka talia : 70, bioderka : 90
eee nie jest źle, jakieś mięśnie Ci się przebijają przez warstewke zimowej kołderki tłuszczyku to dziwne bo ja waze 57 kg a wyglądam gorzej od Ciebie, mam większe boczki i zero talii,
jak juz będziesz ważyła te upragnione 57 to bedziesz wyglądała pięknie
__________________
evaah1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 14:27   #163
xxxSweetPoisonxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxSweetPoisonxxx
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Piekiełko ]:-)
Wiadomości: 370
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

hehe no mam nadzieje na brzuchu przez ta zime strasnzie mi na brzuchu wlasnie siadlo, dobrze ze z brzuch jak cwicze szybko leci :P bardzo mi pomogly cwiczenia Tamilee Weeb i 8 minute abs, wg mnie sa super a co do tych 57... chyba bede ze szczescia po scianach skakac :-P a na talie nigdy nic nie cwiczylam... co do ćwiczen na boczki, znalazlam je na wątku "boczkowym" są super i bardzo latwe... polegają na lezenmiu bokiem np na prawej rece, lewa sie podpierasz z przodu troszke i obie nogi naraz probujesz podniesc na wys pary - parunastu cm,... uwierz, czuc miesnie o ktorych nawet nie mialam pojecia ze są musze znow je cwiczyc
__________________


do zrzucenia pozostało jeszcze... 5 4 3 2 1

" On nauczył kochać, wierzyć, wrogów posyłać w piach.. " Szwadron 97 - Honor na wieki

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200806143238.png
xxxSweetPoisonxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 14:31   #164
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
Shee'naz ja mam dokładnie tak samo! Ćwiczę, biegam, trzymam zdrową dietę i co? I efekty są marne, co prawda trochę zrzuciłam i mięsnie na brzuchu mam, ale są ukryte pod warstwą tłuszczu Jak czytam, że niektóre dziewczyny porobią sobie trochę brzuszków i brzuch płaski, to mi się wyć chce U mnie to też genetyka, siostra też ma otłuszczony brzuszek. I tak jak ty najbardziej zadowolona jestem z Tamilee- chociaż teraz to już dla mnie trochę za łatwe, muszę sobie poszukać cieższych ćwiczeń. No ale z drugiej strony nic nie muszę robić, żeby mieć ładne, szczupłe nogi bez celluitu Coś za coś
Velika, ja Ci powiem, że walke ze swoim brzuchem zaczełam na początku 2007 roku... . I oprócz tych ćwiczeń "ja chce mieć taki brzuch" nic później nie przyniosło takich zadowalajacych rezultatów. A chwytałam się już każdego strzępka nadziei . Gdy zestawy na brzuch przestały dalej działac to wziełam się też za aeroby - bieganie, aerobik, twister etc. bo ponoć wysiłek musi trwać te 40 min... I to też mnie zawiodło .

Ostatnio ktoś mnie oświecił, że jeśli chodzi o brzuch ogromne znaczenie ma różnorodność ćwiczeń, a ja po prawdzie wpadłam już troche w rutyne... . Tamten zestaw z Tamilee też jest już dla mnie od dawna za łatwy i przestałam go ćwiczyć. Także teraz biore się za wyszukiwanie ciekawych filmików z jakimiś bardziej nietypowymi ćwiczeniami na brzuch, których jeszcze nie robiłam. I postaram się je często zmieniać. Choć juz naprawdę ciężko mi uwierzyć, że coś jeszcze jest do zrobienia w mojej mocy, co by naprawde pomoglo . Może ten wątek nas zdopinguje do dalszej walki. Sciągam sobie to ABS of steel, wkońcu też Tamilee, a jedynie jej ćwiczenia nam naprawdę coś pomogły . Trzymaj sie ciepło i nie poddawaj, sezon plażowy przed nami
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 21:58   #165
Marta88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 110
GG do Marta88
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

Cytat:
Napisane przez evaah1 Pokaż wiadomość
ojj to palnęłam z tym wyprostowaniem się sorki.
ale nie przejmuj się my tu wszystkie mamy oponę, boczki i wałki na brzuchu;P razem damy rade!!
ale nie palnełeś żeczywiście na zdjeciu wyglada to dosyć dziwnie
Marta88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 07:27   #166
Marta88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 110
GG do Marta88
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

Ćwiczenia na płaski brzuch
Dodane przez Instruktor fitness dnia 08 kwiecień 2007
Każda z kobiet niewątpliwie chciała by mieć idealną figurę. Jedną ze składowych jest na pewno brzuch. Niestety nie każdej dane jest to dane. Wiele musi się odpowiednio namęczyć, ale jest o co. Płaski brzuch przyciągnie uwagę koleżanek i mężczyzn. Będziesz mogła wejść w każde spodnie Przedstawiamy zestaw ćwiczeń na płaski brzuch.

Jest to niejako alternatywny zestaw ćwiczeń dla aerobicznej 6 weidera. Nie powinno się trenować ich 2 równocześnie. Każda z was powinna wybrać sobie jeden zestaw do trenowania.

Przed trenowaniem należy wykonać dobrą rozgrzewkę.

Ćwiczenia na płaski brzuch

1. Nożyce
Ćwiczenie wykonujemy leżąc na plecach z rękami ułożonymi swobodnie obok ciała. Polega ono na wymachiwaniu nogami podniesionymi na 10-15cm nad ziemią.
Będziemy ćwiczyć 2 rodzaje nożyc
a. Nożyce pionowe
Są niewątpliwie najłatwiejsze. Wymachujemy obiema nogami równocześnie, w górę i w dół, jednak nie dotykamy nimi ziemi.
b. Nożyce poziome.
Wymachujemy obiema nogami równocześnie, w prawo i w lewo, tak, żeby nogi krzyżowały się w kostkach. Raz jedna noga przy mijaniu się na być na górze, raz na dole.

Nożyce pionowe i poziomy wykonujemy tyle razy, ile pisze w harmonogramie.

2. Brzuszki
Brzuszki polegają na podnoszeniu tułowia od leżenia do siadu prostego, bądź nawet dalej do skłonu w przód. Można je robić mając lekko ugięte kolana, bądź wyprostowane nogi, czego jestem zwolennikiem. Dla utrudnienia możemy nawet robić brzuszki z większego wychylenia niż poziom, jednak musimy mieć wtedy specjalne do tego urządzenie bądź osobę, która przytrzyma nam nogi. Będziemy wykonywać 2 rodzaje brzuszków.
a. Zwykłe brzuszki
Podnosimy się tak, aby tułów i nogi stworzyły kąt prosty, bądź (trudniej i przy prostych nogach) aby dotknąć głową kolan a rękami stóp.
b. Brzuszki skośne
Podnosimy się tak, aby dotknąć prawym łokciem ziemi za lewym kolanem, a potem na odwrót.

Oba typy brzuszków wykonujemy po tyle razy ile pisze w harmonogramie.

3. Scyzoryki
Nie wiedziałem jak inaczej nazwać to ćwiczenie. Scyzoryki dlatego, iż szybko będziemy składać się i rozkładać. Wyjściowa pozycja jak przy aerobicznej 6 weidera z ćwiczenia 4.

Ćwiczenie polega na szybkim przyciąganiu ku sobie zarówno nóg ugiętych w kolanach jak i tułowia. Jest to niejako złożenie, następnie rozkładamy się czyli opuszczamy nogi i tułów maksymalnie daleko, jednak nie opuszczając ich na ziemię.
Ćwiczenia powinniśmy wykonywać bardzo szybko, bez przerwy na odpoczynek podczas serii.

Wykonujemy, niezależnie od dnia trzy serię ćwiczeń, po każdej serii kładziemy się na brzuch potem podpieramy się na wyprostowanych rękach i staramy się jak najbardziej rozciągnąć mięśnie brzucha, tak jakby robiąc foczkę.

Ilość ćwiczeń dla serii opisana w harmonogramie.

4. Prostowanie nóg
Ćwiczenie pochodzi z zestawu Pilates i korzysta z jego założeń.
Kładziemy się na plecach na podłodze i podnosimy wyprostowane nogi, tak aby stworzyły kąt około 45 stopni z podłożem. Ćwiczenie polega na zmienieniu ustawienia pojedynczej każdej z nóg tak, aby jej łydka stworzyła z udem kąt prosty, a udo kąt prosty z tułowiem. Łapiemy wtedy rękami za kość piszczelową i robimy wdech. Następnie wydychamy powietrze wracając nogą do wyjściowej pozycji. Oczywiście podczas ćwiczenia jedną nogą druga jest nieruchoma w wyjściowej pozycji.

Nogami ćwiczymy na zmianę i powtarzamy po tyle razy dla każdej nogi ile pisze w harmonogramie.

5. Wyrzuty nóg
Kładziemy się na plecach na podłodze. Następnie podnosimy się na stopach tak, aby być opartym tylko na stopach i barkach (możemy mieć splecione ręce na karku żeby było nam łatwiej).
Jedną nogę najpierw prostujemy i powoli podnosimy do góry, a następnie gdy jest prosto równolegle do drugiej to uginamy ją w kolanie i przyciągamy do klatki piersiowej.

Nogami ćwiczymy na zmianę i powtarzamy po tyle razy dla każdej nogi ile pisze w harmonogramie.

6. Ćwiczenia w podporze tyłem
Siedzimy na pośladkach i podpieramy się z tyłu na wyprostowanych rękach. Rozpoczy z ugiętymi nogami opartymi blisko pośladków.
Będziemy wykonywać 2 ćwiczenia tego typu.
a. Wyrzucamy wyprostowane nogi w przód, jednak tak by nie dotkneły ziemi, następnie uginamy je i przyciągamy kolanami do klatki piersiowej.
b. Wyrzucamy wyprostowane nogi w przód, jednak tak by nie dotkneły ziemi, następnie rozciągamy je na boki maksymalnie jak się da i przyciągamy do siebie.

7. Ćwiczenia z leżenia na plecach
Kładziemy się na plecach. Nogi leżą wyprostowane na ziemi. Podnosimy jedną nogę do góry tak by stworzyła z tułowiem kąt prosty. Jednocześnie podnosimy tułów. Robimy tak potem drugą nogą, potem obiema. Jest to niejako seria, która powtarzamy tyle razy, co pisze w harmonogramie.


Oczywiście ćwiczeń na płaski brzuch jest o wiele więcej, jednak przedstawiamy te odpowiednio dobrane i przygotowane w harmonogram na 4 tygodnie.

Harmonogram ćwiczeń:



tydzień 1-> 10- 20-10- 15-10-10-10
tydzień 2-> 15-20-20-15-15-10-15
tydzień 3->20-40-20-30-20-20-20
tydzień 4-> 25-40-30-30-30-20-30

Objaśnienia:


W ćwiczeniu 1 najpierw powtarzamy ćwiczenia z punktu "a" tyle razy ile piszę w harmonogramie, potem z punktu "b".

W ćwiczeniu 2 najpierw powtarzamy ćwiczenia z punktu "a" tyle razy ile piszę w harmonogramie, potem z punktu "b".

W ćwiczeniu 3 wykonujemy 3 serię po tyle ćwiczeń, ile pisze w harmonogramie.

W ćwiczeniu 4 wykonujemy każda nogą tyle razy, ile pisze w harmonogramie.

W ćwiczeniu 5 wykonujemy każda nogą tyle razy, ile pisze w harmonogramie.

W ćwiczeniu 6 najpierw powtarzamy ćwiczenia z punktu "a" tyle razy ile piszę w harmonogramie, potem z punktu "b".

W ćwiczeniu 7 całość traktujemy jako serię i wykonujemy tyle razy, ile pisze w harmonogramie.


Ćwiczenia na talię osy
Dodane przez Instruktor fitness dnia 28 luty 2007
Talia osy to ideał sylwetki kobiety, każda z nas o nim marzy. Aby ją jednak osiągnąć potrzeba wiele pracy i wytrwałości. Przedstawiamy zestaw ćwiczeń na zgrabną talię. Ich efekt możemy wzmocnić jazdą na rowerze czy bieganiem.

Zadaniem ćwiczeń jest wzmocnienie mięśni skośnych brzucha zewnętrznych. Warto to wiedzieć, gdyż ćwicząc będziecie mogły skoncentrować się na obciążaniu właśnie tych mięśni.

Ćwiczenia na talię osy najlepiej wykonywać 2 razy dziennie, zaraz po wstaniu, i zaraz przed pójściem spać. Wynika to z różnicy wzrostów rano i wieczorem. Wieczorem, jako że dyski kręgosłupa po całodziennym wysiłku się spłaszczają, jesteśmy o 2-3cm niżsi.

Przed rozpoczęciem ćwiczeń warto wykonać poprawną rozgrzewkę. Dużą wagę należy przywiązać zwłaszcza do rozciągania mięśni pleców i brzucha. Przydatne są również obroty tułowiem i biodrami.

Ćwiczenia na talię osy

1. Skłony
Ćwiczenie wykonywać będziemy na 3 sposoby.
a. Skłony ze stania
Stajemy w rozkroku 20-30cm. Mając cały czas wyprostowane nogi wykonujemy skłon w przód, potem kolejno do każdej nogi, a następnie wychylamy się maksymalnie w prawo i w lewo. Te 5 ćwiczeń zliczamy jako 1 powtórzenie.
b. Skłony z siadu z wyprostowanymi nogami
Siadamy na równym podłożu i wyciągamy wyprostowane nogi w przód. Staramy się tak skłonić, aby rękami złapać za stopy a głową dotknąć kolan. Nie uginamy przy tym nóg.
c. Skłony z siadu skrzyżnego
Siadamy na równym podłożu „po turecku”. Ręce uginamy w łokciach i przyciągamy równolegle do tułowia. Przy skłonie staramy się dotknąć ugiętymi łokciami ud, jednak bo ich dotknięciu nie odbijamy się od nich powracając do początkowego ułożenia.

Powtórzenia każdego z podpunktu tego ćwiczenia wykonujemy tyle razy, ile pisze w harmonogramie.

2. Nożyce
Ćwiczenie wykonujemy leżąc na plecach z rękami ułożonymi swobodnie obok ciała. Polega ono na wymachiwaniu nogami podniesionymi na 10-15cm nad ziemią.
Będziemy ćwiczyć 3 rodzaje nożyc
a. Nożyce pionowe
Są niewątpliwie najłatwiejsze. Wymachujemy obiema nogami równocześnie, w górę i w dół, jednak nie dotykamy nimi ziemi. Z tym, że gdy prawa noga idzie w górę, lewa idzie w dół. Powtórzenie ćwiczenia to okres od kiedy jedna noga jest na górze, do powrótu jej na to miejsce.
b. Nożyce poziome.
Wymachujemy obiema nogami równocześnie, w prawo i w lewo, tak, żeby nogi krzyżowały się w kostkach. Gdy jedna noga idzie w lewo, dróga idzie w prawo. Raz jedna noga przy mijaniu się na być na górze, raz na dole. Powtórzenie ćwiczenia to okres od kiedy jedna noga jest po lewej, do powrótu jej na to miejsce.
c. Nożyce okrążane.
Są niewątpliwie najtrudniejsze i trzeba przy nich uważać, żeby nie naderwać sobie mięśni brzucha. Jedna noga jest uniesiona nieruchomo. Drugą okrążamy ją najpierw maksymalnie zaczynając od góry, wracamy do pierwszego ułożenia, a potem okrążamy maksymalnie zaczynając od dołu. Następnie zmieniamy i robimy tak drugą nogą.

Nożyce pionowe i poziomy wykonujemy tyle razy, ile pisze w harmonogramie, okrążane 2 razy mniej każdą nogą.

3. Unoszenie nóg
Leżymy na plecach na ziemi z rękami wzdłuż tułowia i prostymi nogami. Podnosimy obie złączone nogi maksymalnie do góry (tak aby stworzyły z podłożem kąt prosty), przytrzymujemy 3 sekundy i opuszczamy z powrotem na dół.
To ćwiczenie można sobie zdecydowanie utrudnić podnosząc znacznie jego rezultaty.
Otóż kładziemy się na łóżku tak, aby pośladki wraz z całymi nogami wisiały w powietrzu. Łapiemy się obiema rękami jakiś podpórek. Podnosimy nogi maksymalnie do góry i opuszczamy maksymalnie w dół.

4. Przyciąganie nóg do klatki piersiowej
Kładziemy się plecami na podłodze i opieramy się na łokciach. Kolejno przyciągamy najpierw prawą ugiętą w kolanie nogę do klatki, potem lewą i obie na raz. Te 3 ćwiczenia zliczamy jako 1 powtórzenie.

5. Brzuszki skośne.
Jest to ćwiczenie bardzo podobne do standardowych brzuszków.
Kładziemy się na plecach, z wyprostowanymi, bądź delikatnie zgiętymi w kolanach nogami.
Ręce splatamy na karku. Podnosimy się tak, aby prawym łokciem dotknąć podłogi obok lewego kolana, a przy kolejnym powtórzeniu lewym łokciem podłogi przy prawym kolanie.

6. Odchylanie
Ćwiczenie odwrotne do brzuszków. Siadamy na podłodze w siadzie prostym ze skrzyżowanymi, wyprostowany lub delikatnie zgiętymi nogami. Ręce zaplatamy na kark. Odchylamy się maksymalnie do tyłu, jednak tak, aby nie stracić równowagi.

Harmonogram ćwiczeń:

tydzień 1-> 20-10-10-15-30-10
tydzień 2-> 40-20-15-15-30-15
tydzień 3-> 60-30-20-20-30-20
tydzień 4-> 80-40-25-25-50-25
tydzień 5-> 100-50-30-25-50-30

Objaśnienia:

W ćwiczeniu 1 najpierw powtarzamy serie z punktu "a" tyle razy ile piszę w harmonogramie, potem z punktu "b" a na koniec z "c".

W ćwiczeniu 2 najpierw powtarzamy określoną ilość dla podpunktu "a" potem dla "b" a następnie połowę tej ilości dla każdej nogi w podpunkcie "c".

Ćwiczenia 3 nie trzeba objaśniać.

W ćwiczeniu 4 jako jedno powtórzenie zliczamy wykonanie ćwiczenia najpierw jedną potem drugą a na końcu obiema nogami.

W ćwiczeniu 5 każdorazowe podciągnięcie się w górę i dotknięcie ziemi to powtórzenie. Nie ważne czy dotykamy ziemi prawym czy lewym łokciem.

Ćwiczenia 6 nie trzeba objaśniać.

Po zakończeniu harmonogramu najlepiej trenować ćwiczenia z 3 tygodnia harmonogramu.

Na koniec nasza sentencja:
Bądź piękna już teraz!


Może któraś z was sie skusi na ćwiczenia ja już kiedyś talie osy robiłam i dała ofekty troche z boczków schudłam wiec polecam.. jak by były jakies pytania pisać odpowiem

TRZYMAM KCIUKI


pozdrawiam

Edytowane przez Marta88
Czas edycji: 2009-05-22 o 07:39
Marta88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 08:00   #167
evaah1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 215
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

Cytat:
Napisane przez xxxSweetPoisonxxx Pokaż wiadomość
hehe no mam nadzieje na brzuchu przez ta zime strasnzie mi na brzuchu wlasnie siadlo, dobrze ze z brzuch jak cwicze szybko leci :P bardzo mi pomogly cwiczenia Tamilee Weeb i 8 minute abs, wg mnie sa super a co do tych 57... chyba bede ze szczescia po scianach skakac :-P a na talie nigdy nic nie cwiczylam... co do ćwiczen na boczki, znalazlam je na wątku "boczkowym" są super i bardzo latwe... polegają na lezenmiu bokiem np na prawej rece, lewa sie podpierasz z przodu troszke i obie nogi naraz probujesz podniesc na wys pary - parunastu cm,... uwierz, czuc miesnie o ktorych nawet nie mialam pojecia ze są musze znow je cwiczyc
zgadzam sie - bardzo fajne cwiczenie. tez sporo tego robie, wole to niz brzuszki
__________________
evaah1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 11:06   #168
yamiss
Zadomowienie
 
Avatar yamiss
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: birmingham/ lodz
Wiadomości: 1 468
GG do yamiss
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

marta88 wlasnie chciałam wkleic te same cwiczenia
jak tam dziewczyny postępy,cos cicho sie tu zrobiło...
__________________
mes que un club, mes que un ciudad. Barcelona <3
visca el Barca.!


you know you love me .. xoxo.
yamiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 11:30   #169
maadaa
Rozeznanie
 
Avatar maadaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 597
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

postępy? moja talia ma już 70 cm

14 cm w 3,5 miesiąca, aaaaa xD
__________________
studentka UWr: pedagogika wczesnoszkolna i kształcenie zintegrowane

http://www.suwaczek.pl/cache/bed1d6e3ea.png

maadaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-23, 13:36   #170
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

Cytat:
Napisane przez maadaa Pokaż wiadomość
postępy? moja talia ma już 70 cm

14 cm w 3,5 miesiąca, aaaaa xD
Pogratulować . Mam pytanie, czy oprócz ćwiczeń stosujesz jeszcze jakąś specjalna dietę? Czy po prostu bez słodyczy i śmieciowego jedzenia ? Moze nam, maturzystkom, stresy zjadły też trochę tłuszczu
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 13:49   #171
maadaa
Rozeznanie
 
Avatar maadaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 597
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

staram sie nie jesc słodyczy nie używam smarowidła juz wogóle, mleko z niskim procentem tłuszczu... unikam tłustego jedzenia, jem dużo warzywek do śniadania, jem dużo mniej, zamiast zwykłego jogurtu naturalny, nie używam cukru, tylko dietetyczny słodzik...

walczę z wagą, jak widac w podpisie, ale idzie mi dobrze i to pomimo silnych leków sterydowych i tabletek anty, po których przytyłam w 2 tygodni 3,5kg :|
__________________
studentka UWr: pedagogika wczesnoszkolna i kształcenie zintegrowane

http://www.suwaczek.pl/cache/bed1d6e3ea.png

maadaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 14:16   #172
xxxSweetPoisonxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxSweetPoisonxxx
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Piekiełko ]:-)
Wiadomości: 370
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

oooo tyle cm.... mnie to by nawet 3 - 4 uratowalo gartuluję
__________________


do zrzucenia pozostało jeszcze... 5 4 3 2 1

" On nauczył kochać, wierzyć, wrogów posyłać w piach.. " Szwadron 97 - Honor na wieki

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200806143238.png
xxxSweetPoisonxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 16:29   #173
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

hello madaa gratulacje

ja kupilam ten twister jest ok wcoraj robilam 10 min na nim to byl moj max... ale nie wiem ja to energicznie robilam nie wiem czy to sie robi bardzo szybko wolno czy jak?
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 18:07   #174
Marta88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 110
GG do Marta88
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

Cytat:
Napisane przez yamiss Pokaż wiadomość
marta88 wlasnie chciałam wkleic te same cwiczenia
jak tam dziewczyny postępy,cos cicho sie tu zrobiło...

No popatrz a myslałam że tylko ja szukam szczęścia na innych forach.. nie mam w domu wagi wiec nawet nie mogę sprawdzić czy coś sie u mnie zmieniło ale czuje że nic już miesiąc chodze na zajecia fitness mniej jem mysle nad kupnem jakiś tabletek widziałam slim15 i mocno sie nad nimi zastanawiam może ktoraś z was to zarzywała albo coś innego i może polecić ???
Marta88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 20:37   #175
maadaa
Rozeznanie
 
Avatar maadaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 597
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

nie kupuj tabletek, nic nie dają, naprawdę...

cwicz, jedz zdrowe rzeczy )
mi cwiczenia mega poprawiają samopoczucie, a jak widzę efekty to juz jest rewelacyjnie ))
__________________
studentka UWr: pedagogika wczesnoszkolna i kształcenie zintegrowane

http://www.suwaczek.pl/cache/bed1d6e3ea.png

maadaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 07:53   #176
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

Dają, dają. W połączeniu z ćwiczeniami i dietą dają sporo. Ja polecam Clarinol CLA - pomógł mi zrzucić 4 kg, kiedy przytyłam po tabsach.
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 09:13   #177
maadaa
Rozeznanie
 
Avatar maadaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 597
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

ja bez tabletek chudnę, a przy tabletkach czułam się źle i mnie wzdymało, miałam zaparcia. Właśnie po tych cudownych C.L.A
__________________
studentka UWr: pedagogika wczesnoszkolna i kształcenie zintegrowane

http://www.suwaczek.pl/cache/bed1d6e3ea.png

maadaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 12:52   #178
Kalista24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 154
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

Ja od dzis też zaczynam razem z wami ćwiczyć brzuszek
ogulnie ja duzo niechce chudnac tylko na brzuchu bo ogulnie jestem szczupła tylko ten holerny brzuch mi wystaje;/ nie jem tłustych rzeczy nie objadam sie. te cwiczenia co wkleiła Marta88 sa naprawde dobre poniewaz je robiłam przez miesiac i było widac efekty lecz teraz wiadomo miałam matury uczyłam sie brak czasu robił swoje ale teraz biore sie ostro za siebie
Kalista24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 13:32   #179
wsiowy_gupek
Zakorzenienie
 
Avatar wsiowy_gupek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 10 954
GG do wsiowy_gupek
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

Cześć chudzinki
Jak tam wam idzie?
Ja na razie tylko brzuszki na brzuch robie i tyle
Ale już jutro czeka na mnie hula i tweester
__________________
I'll kill Raszpla!!!
I swear, I'll kill her...


Zapuszczam:
włosy, paznokcie i biust.

Po prostu od urodzenia jestem chora na lenia
Wszystko co robię - robię tak od niechcenia...

Bo wolny czas to jest coś co lubie,
tych co pracują i się uczą nie rozumiem!
wsiowy_gupek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 14:01   #180
xxxSweetPoisonxxx
Raczkowanie
 
Avatar xxxSweetPoisonxxx
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Piekiełko ]:-)
Wiadomości: 370
Dot.: Płaski brzuszek i szczuplejsza talia w miesiąc!!!

czesc chudzinko hehe a jakos idzie ja znow brzuchol cwicze po troche bo nie chce sie zakwasow nabawic teraz dojdzie mi mase obowiązkow wiec znow bd malo czasu na ćw.
__________________


do zrzucenia pozostało jeszcze... 5 4 3 2 1

" On nauczył kochać, wierzyć, wrogów posyłać w piach.. " Szwadron 97 - Honor na wieki

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200806143238.png
xxxSweetPoisonxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:09.