sposób na kanara?? :D - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-25, 12:39   #151
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: sposób na kanara?? :D

Cytat:
Napisane przez Serendipity Pokaż wiadomość
We Wroclawiu teraz jest tylu kontrolerów, że 2-3 razy w tygodniu kontrole to nic dziwnego, jak jeżdżę. Nie zdarzały mi się dziwne sytuacje, pokazuje studenki semestralny i nawet indeksu nie chcą (nie może być legitymacja, bo bilet jest tylko dla dziennych, to pewnie indeks trzeba)
Właśnie wyczytałam gdzieś w necie, ze przeforsowali to, że ma być dla wszystkich studentów - ale może się mylę skoro mpk dalej pisze, że tylko dla dziennych

A indeks nie potrzebny - wystarczy mieć karteczkę z dziekanatu, ze dziennie studiujesz.

Co do sposobu, to mój znajomy zastosował taki:
Kanarki wysiadły ze znajomym z autobusu i jeden zarzucił tekstem: "No i co robimy (w domyśle płacimy czy wypisujemy)?" a kolega na to "Nie wiem ja Wy, ale ja spier***am" i zaczął uciekać. No i zwiał im
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi

Edytowane przez Wroclovianka
Czas edycji: 2009-10-25 o 12:45
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 12:49   #152
heaven_n
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 17
Dot.: sposób na kanara?? :D

Cytat:
Napisane przez Wroclovianka Pokaż wiadomość
Co do sposobu, to mój znajomy zastosował taki:
Kanarki wysiadły ze znajomym z autobusu i jeden zarzucił tekstem: "No i co robimy (w domyśle płacimy czy wypisujemy)?" a kolega na to "Nie wiem ja Wy, ale ja spier***am" i zaczął uciekać. No i zwiał im
Odważny był

A propo to w Chorzowie ostatnio też więcej kanarów
Się tego namnożyło
__________________
W życiu piękne są tylko chwile
heaven_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 13:25   #153
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: sposób na kanara?? :D

Mnie od początku tego roku szkolnego nie sprawdzali. I dobrze, bo zdarzało mi sie zwyczajnie zostawić bilet w domu Zawsze mam, nie popieram jeżdżenia na gape, tak samo jak kradzenia rzeczy w sklepie. Ale ogólnie na moich liniach do szkoły sprawdzają mnie jakoś ze 4 razy w roku, więc prawda taka, że jak ktoś jeździ na gape to mu sie opłaca.
Z historii to raz widziałam jak facet kopnął drzwi, otworzyły sie i wyskoczył, tramwaj oczywiście jechał w tym momencie..
Poza tym raz widziałam jak dziewczyna nie miala biletu i nawet niespecjalnie sie przejmowała tym, a kanar jej odpuścił
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 13:32   #154
heaven_n
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 17
Dot.: sposób na kanara?? :D

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Poza tym raz widziałam jak dziewczyna nie miala biletu i nawet niespecjalnie sie przejmowała tym, a kanar jej odpuścił
Czasem się jednak trafi taki, co odpuści Ale raczej rzadko A szkoda
A tak o tym że jeżdżenie na gapę= kradzież. Teoretycznie tak, ale jednak często gdy masz przejechać 1 przystanek ciężko się zmobilizować do aż takiej uczciwości, żeby kupić bilet. Zwłaszcza, że np. u mnie jeden przystanek przejeżdza przez dwa granicę i bilet już na 2 miasta Zwłaszcza, że kanar rzadko i ma się wątplkiwości czy warto ? Question
__________________
W życiu piękne są tylko chwile
heaven_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 13:45   #155
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: sposób na kanara?? :D

Jeśli mam być szczera, to wolę przejść ten 1 przystanek, bo szkoda mi pieniędzy na bilet, ale na ewentualną kare też, i wtedy dochodzi też stres. Jak komuś sie spieszy no to wiadomo, raz czy dwa sie zdarza, albo nawet nie ma gdzie wieczorem kupić biletu, zbrodnia to nie jest, ale irytują mnie ludzie, którzy ciągle jeżdżą bez biletu. Ale jeśliby mieli np coś ukraść to pewnie nie, bo to już jest złe
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 15:43   #156
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: sposób na kanara?? :D

Cytat:
Napisane przez Wroclovianka Pokaż wiadomość
Właśnie wyczytałam gdzieś w necie, ze przeforsowali to, że ma być dla wszystkich studentów - ale może się mylę skoro mpk dalej pisze, że tylko dla dziennych

A indeks nie potrzebny - wystarczy mieć karteczkę z dziekanatu, ze dziennie studiujesz.

Co do sposobu, to mój znajomy zastosował taki:
Kanarki wysiadły ze znajomym z autobusu i jeden zarzucił tekstem: "No i co robimy (w domyśle płacimy czy wypisujemy)?" a kolega na to "Nie wiem ja Wy, ale ja spier***am" i zaczął uciekać. No i zwiał im
Oczywiście nie wpadłam na karteczkę. Skoczę w czwartek do dziekanatu i problem z głowy. Dzięki
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 16:54   #157
heaven_n
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 17
Dot.: sposób na kanara?? :D

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Jeśli mam być szczera, to wolę przejść ten 1 przystanek, bo szkoda mi pieniędzy na bilet, ale na ewentualną kare też, i wtedy dochodzi też stres. Jak komuś sie spieszy no to wiadomo, raz czy dwa sie zdarza, albo nawet nie ma gdzie wieczorem kupić biletu, zbrodnia to nie jest, ale irytują mnie ludzie, którzy ciągle jeżdżą bez biletu. Ale jeśliby mieli np coś ukraść to pewnie nie, bo to już jest złe
Masz rację, niektóre moje koleżanki dziennie jeżdża bez biletu i się tym chwalą, a na pewno nie jest to fair w stosunku do tych, którzy zawsze mają bilet
__________________
W życiu piękne są tylko chwile
heaven_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-25, 18:34   #158
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: sposób na kanara?? :D

Kiedyś, jeszcze na studiach, zapomniałam przedłużyć legitymacji i kanar już zaczął mi wypisywać mandat. Zrobiłam żałosną minę i zaczęłam mówić coś w stylu: o Boże, co ja teraz zrobię, tata bezrobotny, mama na zasiłku, za późno złożyłam wniosek o socjalne, co ja zrobię ( i oczy mordowanej sarenki). Kanar zmiękł i darował mi karę.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 18:53   #159
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: sposób na kanara?? :D

powiem tak, (nie wiem jak spraw się ma w innych miejscowościach) ale przez tyle lat pół mojej rodziny co miesiąc kupowało bilety, że w końcu to olali, a powodem jest wciąż niezmieniający się stan autobusów.
Najlepsze solarisy jeżdżą ok. 10 do 12/13 rano jak nie ma tłoku i wożą moherów, a o 5-6 do godz. 15 i późniejszych podstawiają stare i zdezelowane. Ja spędzając dziennie 3h w autobusach wracając do domu to z bólu głowy uczyć się nie mogę. Płaci się tyle za bilety a stan autobusów się nie zmienia...
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 19:00   #160
heaven_n
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 17
Dot.: sposób na kanara?? :D

Tramwaje też w kiepskim stanie, ale tak już jest Powinni wyremontować zamiast coraz więcej kanarów zatrudniać
__________________
W życiu piękne są tylko chwile
heaven_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 19:06   #161
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: sposób na kanara?? :D

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
powiem tak, (nie wiem jak spraw się ma w innych miejscowościach) ale przez tyle lat pół mojej rodziny co miesiąc kupowało bilety, że w końcu to olali, a powodem jest wciąż niezmieniający się stan autobusów.
Najlepsze solarisy jeżdżą ok. 10 do 12/13 rano jak nie ma tłoku i wożą moherów, a o 5-6 do godz. 15 i późniejszych podstawiają stare i zdezelowane. Ja spędzając dziennie 3h w autobusach wracając do domu to z bólu głowy uczyć się nie mogę. Płaci się tyle za bilety a stan autobusów się nie zmienia...
Jak ci nie odpowiada, to nimi nie jeździj, nie widzę problemu.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-25, 19:30   #162
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: sposób na kanara?? :D

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Jak ci nie odpowiada, to nimi nie jeździj, nie widzę problemu.
i za niedługo nie będę
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 20:16   #163
boinnenazwybylyzajete
Zakorzenienie
 
Avatar boinnenazwybylyzajete
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 588
Dot.: sposób na kanara?? :D

Raz miałam sytuacje dosyć śmieszną. Kanar oczywiście bileciki do kontroli. Ja pewna siebie wyciągam miesięczny, pokazuje, facet odchodzi. Tak się patrze na ten bilet, potem na komórkę. Miesięczny był na listopad, a był 1.12. Zupełnie zapomniałam,że trzeba bilet nowy kupić. Upiekło mi się
__________________


Mother
Tell your children not to walk my way
Tell your children not to hear my words
boinnenazwybylyzajete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 20:40   #164
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: sposób na kanara?? :D

Cytat:
Napisane przez heaven_n Pokaż wiadomość
Masz rację, niektóre moje koleżanki dziennie jeżdża bez biletu i się tym chwalą, a na pewno nie jest to fair w stosunku do tych, którzy zawsze mają bilet
niby w jaki sposób nie fair ?
nie kupuja biletu to ich sprawa.Najwyżej dostaną mandat i tyle. Ty masz bilet zawsze więc nie masz się czym martwić.
ja też czasem jezdze bez biletu jak akurat nie mam miesięcznego/zapomniałam albo jade tylko 2-3 przystanki. Robie to na własną odpowiedzialność,więc w jaki sposób to jest nie fair wobec kupujacych bilety ?
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 20:45   #165
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: sposób na kanara?? :D

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Kiedyś, jeszcze na studiach, zapomniałam przedłużyć legitymacji i kanar już zaczął mi wypisywać mandat. Zrobiłam żałosną minę i zaczęłam mówić coś w stylu: o Boże, co ja teraz zrobię, tata bezrobotny, mama na zasiłku, za późno złożyłam wniosek o socjalne, co ja zrobię ( i oczy mordowanej sarenki). Kanar zmiękł i darował mi karę.
U mnie w mieście wypisują za to mandat, ale idziesz do siedziby już z przedłużoną legitką w ciągu 7. dni od daty zdarzenia i mandat jest anulowany, może u Was w 100licy też tak jest. Musisz spojrzeć w regulamin
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 22:36   #166
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: sposób na kanara?? :D

Ja byłam kiedyś świadkiem, jak kanar podszedł do grupy młodych, ogolonych na łyso mężczyzn i poprosił o pokazanie biletów. Na to panowie wyciągnęli jakieś dokumenty, poświadczające, że właśnie zostali wypuszczeni z więzienia i mogą podróżować bez biletu - kanar od razu czmychnął na drugi koniec autobusu . A mnie też było jakoś dziwnie obok nich siedzieć…

Innym razem kontrolerzy zatrzymali autobus na końcowym przystanku, zablokowali wszystkie drzwi oprócz pierwszych i sprawdzali bilet każdemu wysiadającemu. Ale i na tę metodę można znaleźć sposób - jeden facet po prostu uciekł przez okno .
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata

Edytowane przez Madelie
Czas edycji: 2009-10-25 o 23:04
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 23:38   #167
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: sposób na kanara?? :D

Cytat:
Napisane przez Madelie Pokaż wiadomość
Ja byłam kiedyś świadkiem, jak kanar podszedł do grupy młodych, ogolonych na łyso mężczyzn i poprosił o pokazanie biletów. Na to panowie wyciągnęli jakieś dokumenty, poświadczające, że właśnie zostali wypuszczeni z więzienia i mogą podróżować bez biletu - kanar od razu czmychnął na drugi koniec autobusu . A mnie też było jakoś dziwnie obok nich siedzieć…

Innym razem kontrolerzy zatrzymali autobus na końcowym przystanku, zablokowali wszystkie drzwi oprócz pierwszych i sprawdzali bilet każdemu wysiadającemu. Ale i na tę metodę można znaleźć sposób - jeden facet po prostu uciekł przez okno .
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 00:53   #168
piwusia5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: .
Wiadomości: 787
Dot.: sposób na kanara?? :D

Ja tam przeważnie miałam bilet jak jeździłam tranwajami ale zawsze robiłam w jajo Kanarów

Moje sposoby

- zawsze miałam w portfelu z 30 skasowanych biletów* i dawałam panom kanarom wszystkie z tekstem "któryś z nich musi być aktualny" za zwyczaj chciało im się przeglądać wszystkie i czynili to grupowo (a w tym czasie gapowicze zdanżali wyjść) a jak już przejżeli cały piiczek to wyciągałam z kieszeni ten aktualny Prawie zawsze jeździłam na tej samej trasie i ludzie mnie już z tego znali ale kanary jakoś zawsze dawali się nabrać lub ewentualnie machali ręką i nie chcieli ode mnie biletu wcale.

* nie wiem czy to by dziś przeszło bo wtedy w tranwajach były głównie takie dziurkacze a teraz chyba coś tam się drukuje nie ??

- szukałam długo biletu względnie dowodu, wyciągałam przy tym wszystko z torebki i dawałam przytrzymać na momencik kanarkowi. Jak juz kanarek trzymał w ręku dwa zeszyty, paczkę podpasek, szczotkę, kosmetyczkę, husteczki higieniczne, dezororant, gazete, jakieś cukierki i inne to za zwyczaj rzucał tekst "pani to pochowa wierzę na słowo"

Powiem wam tak w ogóle że łatwiej jest kiwać kanarów w tranwajach niż kontrolerów w pociągach. Mnie i koleżankę kiedyś wysadzono z pociągu w miejscowości Garbce na trasie poznań- wrocław gdzie nawet stacji nie było tylko taki "przystanek" czynny 3 godziny dziennie. (koleżanka biletu nie miała, na kare nie było nas stać a ja nie chciałam jej samej zostawić) Więc jesli musicie jechać na gape pociągiem to tylko pośpiechem, jak już Was wysadzą to przynajmnij w jakimś miasteczku a nie w szczerym polu.
__________________
juz mnie tu nie ma
piwusia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 06:34   #169
heaven_n
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 17
Talking Dot.: sposób na kanara?? :D

co do pociągów to ja w tym roku miałam pecha Jadę nad ,morze z biletem, legitymacją... Wchodzi kanar. Daję bilety ale nie mogę znaleźć portfela, gdzie miałam legitymację... Okazało się, żwe portfel ukradli I mandat był

---------- Dopisano o 07:34 ---------- Poprzedni post napisano o 07:32 ----------

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
niby w jaki sposób nie fair ?
nie kupuja biletu to ich sprawa.Najwyżej dostaną mandat i tyle. Ty masz bilet zawsze więc nie masz się czym martwić.
ja też czasem jezdze bez biletu jak akurat nie mam miesięcznego/zapomniałam albo jade tylko 2-3 przystanki. Robie to na własną odpowiedzialność,więc w jaki sposób to jest nie fair wobec kupujacych bilety ?
Też tak sądzę, ale niestety to ja zwykle jeżdżę bez biletu, i wszyscy twierdzą, że jest to niesprawiedliwe
__________________
W życiu piękne są tylko chwile
heaven_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-26, 09:13   #170
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: sposób na kanara?? :D

Nie wiem jak u Was ale w Kraku w autobusach bądź w tramwajach (w większości) są automaty do kupowania biletów. I jeżeli chcemy przejechać 2 przystanki to z powodzeniem. Przeważnie w automatach nie ma drobnych i trzeba mieć wyliczone albo są ale automat świruje i co chwile odrzuca monetę a z resztą sam zakup biletu trwa jeden przystanek albo szukanie drobnych przy automacie...Można też głupka poudawać albo kogoś kto nigdy nie korzystał.
Kiedyś w autobusie kobieta kupowała bilet ok 10 minut nie zauważając napisu na automacie "TYLKO WYLICZONA GOTÓWKA". W końcu kierowca zatrzymał się na przystanku, wziął swoje drobne i pomógł jej

Jeżeli jest mała liczba osób w pojeździe a podejrzewasz ze jedzie kanar to można skasować już skanowany kiedyś tam bilet - działa-kanar sprawdzi wszystkich a do Ciebie nie podejdzie bo widział że skasowałaś.

Można tez uciec jak się zatrzyma tramwaj. Kanar nie ma prawa Cie zatrzymać. Nie może Cie dotknąć! Jeżeli to zrobi to Ty możesz złożyć na niego skargę!

Jak kiedyś jechaliśmy (ja miałam kartę) mój tż skasował ulgowy a tu kontrola. Mnie sie przez Niego ręce trzęsły i nie mogłam karty wyciągnąć. A ten cwaniak pokazał kanarowi bilet od drugiej strony i okey a ja biedna nie mogłam sobie poradzić na co kanar prześwietlił mi urządzeniem portfel ze już nie musiałam karty wyjmować. Ale jak wysiedliśmy do Miś dostał po dupiee za moje nadszarpnięte nerwy!

Najczęściej kontrolują w Kraku wtedy gdzie sa najdłuzsze przystanki albo najwiekszy tłok. Czyli: Plac Wsz. Św - Jubilat, Teatr Bagatella-Plac Inwalidów
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 09:22   #171
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: sposób na kanara?? :D

Cytat:
Napisane przez heaven_n Pokaż wiadomość
Tramwaje też w kiepskim stanie, ale tak już jest Powinni wyremontować zamiast coraz więcej kanarów zatrudniać
A nie pomyslałaś, że dzięki lepszej kontroli biletów, będą pieniądze na remont tramwajów? I także Ty, kupując bilet, możesz się do remontu przyczynić?

Wymagasz, ale płacić nie chcesz.

A w temacie: mój sposób na kanara to po prostu mieć bilet i legitkę zawsze przy sobie. Proste, nie?

Edytowane przez basiao84
Czas edycji: 2009-10-26 o 09:24
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 11:15   #172
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: sposób na kanara?? :D

Cytat:
Napisane przez logest Pokaż wiadomość
Ja zawsze jezdzilam na miesiecznym bilecie, albo kasowalam, wiec nie mialam zadnych histori zwiazanych z wymykaniem sie kanarom. Mialam jednak sutuacje smieszna.Jechalam wieczorem z kolezanka autobusem i oczywiscie wsiadlo 2 kanarow(1 z przodu i 1 z tylu) a kierowca zablokowal kasowniki, wiec kto nie zdazyl skasowac biletu, bylo juz za pozno. Nas kanar sprawdzil , wszystko ok, wiec przeszedl do przodu. Przed nami siedzieli jacys chlopcy w naszym wieku i jeden z nich nie mial biletu. Zacza sie tlumaczyc, ze on mial bilet, tylko musial mu gdzies wypasc, albo do innej kieszonki wlozyl. I tak gadal, tlumaczyl sie, az dojechalismy do nasteppnego przystanku i kierowca wlaczyl z powrotem kasowniki. To byl przystanek, na ktorym ja wysiadalam. Przed wysiadka skasowalam nowy bilet i podeszlam do tego chlopaka, mowiac ze mu cos upadlo i dalam mu ten bilet. Min wszystkich nie bede opisywac, ale bylam z siebie zadowolona caly wieczor
Fajna historia
Ja zawsze jeżdżę z biletem ... nie mam ochoty się wstydzić za 1.20 zł...
__________________
Go Vegetarian


Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 11:53   #173
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: sposób na kanara?? :D

Cytat:
Napisane przez Tapcia Pokaż wiadomość
Najczęściej kontrolują w Kraku wtedy gdzie sa najdłuzsze przystanki albo najwiekszy tłok. Czyli: Plac Wsz. Św - Jubilat, Teatr Bagatella-Plac Inwalidów
Właściwie wszystkie przystanki naokoło Rynku. Filharmonia - Teatr Bagatela, Teatr Bagatela - Basztowa LOT, Basztowa LOT - Dworzec Główny.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 16:08   #174
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: sposób na kanara?? :D

Ja odniosłam wrażenie, że w Krakowie są często kontrole, bo przyjechałam na chyba tydzień i w pierwszym dniu, pierwszy raz wsiadłam do tramwaju i kontrola

A w pociągach to masakra... 3 razy mnie sprawdzali właśnie w drodze do Krakowa, i dwa razy sie czepiali mojej legitymacji - mam zmazaną pieczątkę na zdjęciu, tyle, że mnóstwo osób tak ma, zdjęcie jest śliskie i nic sie nie poradzi, nie będę przecież co tydzień biegać z tym do sekretariatu w szkole :/ Dodam, że wyglądam na osobę w wieku szkolnym, ale niiieee, gdzie tam, ja przykleiłam swoje zdjęcie do cudzej legitymacji...ehh.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 17:59   #175
heaven_n
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 17
Dot.: sposób na kanara?? :D

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
dwa razy sie czepiali mojej legitymacji - mam zmazaną pieczątkę na zdjęciu, tyle, że mnóstwo osób tak ma, zdjęcie jest śliskie i nic sie nie poradzi, nie będę przecież co tydzień biegać z tym do sekretariatu w szkole :/ Dodam, że wyglądam na osobę w wieku szkolnym, ale niiieee, gdzie tam, ja przykleiłam swoje zdjęcie do cudzej legitymacji...ehh.
Ja też tak miałam
__________________
W życiu piękne są tylko chwile
heaven_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 20:26   #176
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: sposób na kanara?? :D

Cytat:
Napisane przez patrycjaaP Pokaż wiadomość
Kanar:- Gdzie masz bilet?
Ja:- jaki bilet?
Ja: - gdzie masz kask?
Kanar: - Jaki kask?
i poszedł ...
Cytat:
Napisane przez Little_Shee Pokaż wiadomość
hyhy znam podobne:

Kanar: bileciki
X: trąbka
Kanar: jaka trąbka?
X: jakie bileciki?

albo

Kanar: bileciki
X (trzymając sie za rurę): nie mogę
Kanar (zniecierpliwiony): bileciki no
X: no nie mogę, trzymam się
Kanar: to się puść!!
X a pan by się puścił za 1,70??

zawsze z psiapsiółą zastanawiałyśmy się jakby to bylo użyć tego w rzeczywistości, niestety, rzadko na kanarów wpadałyśmy
Cytat:
Napisane przez Paris Pokaż wiadomość
A ja jak jechałam kiedyś autobusem to taką scenkę widziałam, że siedział jakiś chłopak ok. 20 lat a za nim dziadek ok 70 lat. Kanar podchodzi do chłopaka i mówi "bileciki" a on na to "k**** s******** bo Ci nogi z d*** powyrywam!" Kanar odszedł i poszedł do tego dziadka i mówi "bileciki" a on : "k*** nie słyszałeś, co kolega powiedział?!"
Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
no ja miałam raz taka sytuacje zapomnialam legitymacji studenckiej i jechalam na polowce..a najsmieszniejsze ze sama w autobusie ,a i tak mimo to wsiadl jeden , moje szczescie w kazdym badz razie wysiedlismy na najblizszym przystanku ja sie tlumacze, a on ze jak mu dam 100 w reke to nie bede musiala placic calego mandatu.. wiec ja na caly glos ,a stalo sporo ludzi na przystanku ze chce lapowke i czy inni to slyszeli , ludzie ochoczo zaczeli machac glowami ze tak ,wiec ja ze w takim razie poprosze o jego imie ,nazwisko i numer bo ide zglosic i mam swiadkow obylo sie bez kary a kanar sie szybko zwinal
Cytat:
Napisane przez Świderek Pokaż wiadomość
Ja szczególnych przygód z kanarami nie miałam...ale moja przyjaciółka opowiadała mi że kiedyś jej tata wziął kanarowi legitymacje że niby chce ją obejrzeć, otworzył okno i ją wyrzucił i powiedział kanarowi:"teraz już nie jesteś kanarem"...no i po kłopocie...
Cytat:
Napisane przez Martiq:) Pokaż wiadomość
kanar:bileciki
ja:od konika nie kupuję
Cytat:
Napisane przez Wandolina Pokaż wiadomość
Mnie raz złapał kanar.
K: Bileciki, proszę.
Ja: O, ja, ja, isz daben guten aben, o ja, ja dasys fantastiszen
K: Pani jest Niemką?
Ja: Ja, ja, iż daben.
K: Bileciki!!!!
Ja: Iż daben guten aben, ja, ja!
K: A idź w cholerę! Nie będzie niemiec pluł mi w twarz, cholera!

Raz mi się zdarzyło tak.Ludzie się na mnie gapili, a jeden Ubecki folkszdojcz krzyknął:
-Panie, to nie Niemiec, to Polka!
A on oburzony:
-Co mi tu pani pieprzy!Przecie umiem odróżnić Niemca od Polaka!

Ech....
Cytat:
Napisane przez Madelie Pokaż wiadomość
Ja byłam kiedyś świadkiem, jak kanar podszedł do grupy młodych, ogolonych na łyso mężczyzn i poprosił o pokazanie biletów. Na to panowie wyciągnęli jakieś dokumenty, poświadczające, że właśnie zostali wypuszczeni z więzienia i mogą podróżować bez biletu - kanar od razu czmychnął na drugi koniec autobusu . A mnie też było jakoś dziwnie obok nich siedzieć…

Innym razem kontrolerzy zatrzymali autobus na końcowym przystanku, zablokowali wszystkie drzwi oprócz pierwszych i sprawdzali bilet każdemu wysiadającemu. Ale i na tę metodę można znaleźć sposób - jeden facet po prostu uciekł przez okno .

Matko Aż żałuję, że u mnie nie ma tramwajów ani nawet autobusów...
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 18:43   #177
di1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 39
Dot.: sposób na kanara?? :D

Zawsze rano jeżdzę do szkoły autobusem (wtedy najwięcej osób jeździ na miesięczny). Raz w busie było ok. 50 osób i nagle wchodzi kanar. Kilka osób miało ze sobą bilety. Zaczęło się podawanie "z rączki do rączki". Kanar się nie kapnął. Jednej osobie się nie poszczęściło i kanar zadowolony z siebie już chciał zacząć spisywać, ale nagle wszyscy zaczęli mu grozić, że go "pobiją", delikatnie mówiąc i takie tam Skończyło się na tym, że kanarek kazał kierowcy zatrzymać autobus i natychmiast z niego wysiadł ;d był łach że masakra ;D
di1205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 19:06   #178
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: sposób na kanara?? :D

Takie historie z robieniem kanarów w balona wcale nie są śmieszne. Pomyślcie, że gdyby wszyscy kasowali bilety jeździłyby same nowe i sprawne autobusy, a tak mamy większości stare, ciągle się psujące i niebezpieczne...
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 19:27   #179
mmm87
Zadomowienie
 
Avatar mmm87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 847
Dot.: sposób na kanara?? :D

Cytat:
Napisane przez di1205 Pokaż wiadomość
Zawsze rano jeżdzę do szkoły autobusem (wtedy najwięcej osób jeździ na miesięczny). Raz w busie było ok. 50 osób i nagle wchodzi kanar. Kilka osób miało ze sobą bilety. Zaczęło się podawanie "z rączki do rączki". Kanar się nie kapnął. Jednej osobie się nie poszczęściło i kanar zadowolony z siebie już chciał zacząć spisywać, ale nagle wszyscy zaczęli mu grozić, że go "pobiją", delikatnie mówiąc i takie tam Skończyło się na tym, że kanarek kazał kierowcy zatrzymać autobus i natychmiast z niego wysiadł ;d był łach że masakra ;D
Cytat:
Napisane przez Świderek Pokaż wiadomość
Ja szczególnych przygód z kanarami nie miałam...ale moja przyjaciółka opowiadała mi że kiedyś jej tata wziął kanarowi legitymacje że niby chce ją obejrzeć, otworzył okno i ją wyrzucił i powiedział kanarowi:"teraz już nie jesteś kanarem"...no i po kłopocie...
Nie no, przezabawne po prostu. Po kłopocie? To przecież jego praca, a takie żarty i grożenie to debilizm. Żałośni są ludzie, którzy szczycą się tym, jak to zrobili kanara w wała. To po prostu złodzieje, którzy okradają miasto. Kontrolerzy wykonują tylko swoją pracę, a stają się pośmiewiskiem i obiektem pogardy osób, które migają się od płacenia za usługę jaką jest przejazd autobusem/tramwajem.
mmm87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 07:49   #180
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: sposób na kanara?? :D

Cytat:
Napisane przez di1205 Pokaż wiadomość
Zawsze rano jeżdzę do szkoły autobusem (wtedy najwięcej osób jeździ na miesięczny). Raz w busie było ok. 50 osób i nagle wchodzi kanar. Kilka osób miało ze sobą bilety. Zaczęło się podawanie "z rączki do rączki". Kanar się nie kapnął. Jednej osobie się nie poszczęściło i kanar zadowolony z siebie już chciał zacząć spisywać, ale nagle wszyscy zaczęli mu grozić, że go "pobiją", delikatnie mówiąc i takie tam Skończyło się na tym, że kanarek kazał kierowcy zatrzymać autobus i natychmiast z niego wysiadł ;d był łach że masakra ;D
Żenujące...
__________________
Go Vegetarian


Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:51.