Kupuję robota kuchennego - co polecacie - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-21, 12:06   #121
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Różniście. Nasza ulubiona wersja to każdy ziemniak nacięty na krzyż, położony na sreberku (nie mocno zakryty, ale tak, aby dobrze siedział i żeby masło nie wypłyneło). Na to masełko, dużo czosnku, mogą być zioła. Wychodzą delikatne, a jednocześnie mają zdecydowany smak.
No to chyba w najbliższym czasie wyciagnę parowar i wypróbuje te ziemniaczki Tak jeszcze nie robiłam dzięki!
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 23:15   #122
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Szukasz takiego (osobna misa, amerykański styl):

czy takiego (bardziej, jak robot):

?
Zdecydowanie jak ten pierwszy, jak narazie upatrzyłam sobie takie:
http://www.saturn.de/mcs/product/BOS...html?langId=-3
http://www.ebay.de/itm/TOP-KUCHENMAS...item5d4399667c
http://www.ebay.de/itm/Kuchenmaschin...item2c7b3b160c
http://www.ebay.de/itm/Bomann-KM-370...item485d3ecefd
aha i powiedzcie mi czy dobrze myślę że stalowa misa jest lepsza od tej plastikowej?

Edytowane przez kinga1701
Czas edycji: 2014-01-21 o 23:16
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 06:31   #123
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
Zdecydowanie jak ten pierwszy, jak narazie upatrzyłam sobie takie:
http://www.saturn.de/mcs/product/BOS...html?langId=-3
http://www.ebay.de/itm/TOP-KUCHENMAS...item5d4399667c
http://www.ebay.de/itm/Kuchenmaschin...item2c7b3b160c
http://www.ebay.de/itm/Bomann-KM-370...item485d3ecefd
aha i powiedzcie mi czy dobrze myślę że stalowa misa jest lepsza od tej plastikowej?
Plastikowa rzeczywiście może się przebarwiać. Metalowa za to szybciej rysować. To już zależy od tego w jakim stylu masz kuchnię lub po prostu co lubisz. Te z mocą 1200 W mnie przekonują.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 08:40   #124
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Vulcana też mam małą kuchnię, blat mam w kształcie litery L i maszyna stoi w narożniku, bo z tej przestrzeni i tak się nie korzysta. Pewnie ciepły chleb z samego rana też przypadłby Tobie do gustu.

Ja nie mam programy 15 minutowego do makaronu, tylko taki 1h 30min do wyrabiania ciasta i robiłam za jego pomocą ciasto na pierogi i pierniczki, wychodzi znakomicie, tyle że jest przyjemnie ciepłe w dotyku, bo wiadomo maszyna ma program na ciasto drożdżowe.

kinga1701 ja się wypowiem negatywnie na temat tych robotów które zalinkowałaś. Z tego co widzę to one są zintegrowane ze stojakiem a to oznacza że wyrabiać można tylko w dedykowanym naczyniu. Według mnie jest to bardzo niepraktyczne. Dla przykładu robię naleśniki, w misce ubijam białka, do białek dolewam później mąkę wymieszaną z mlekiem, i teraz ja mąkę z mlekiem wkładam do garnuszka, wypinam robota ze stojaka i ładnie sobie składniki mieszam żeby nie było grudek, z tymi robotami byłby to jednak kłopot. Takich sytuacji gdy nie mam potrzeby użycia misy lub misa jest zajęta, a mam coś innego to wymieszania jest wiele, ja sobie nie wyobrażam nie móc korzystać z robota niezależnie od stojaka.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 09:23   #125
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
(...)
Z tego co widzę to one są zintegrowane ze stojakiem a to oznacza że wyrabiać można tylko w dedykowanym naczyniu. Według mnie jest to bardzo niepraktyczne. Dla przykładu robię naleśniki, w misce ubijam białka, do białek dolewam później mąkę wymieszaną z mlekiem, i teraz ja mąkę z mlekiem wkładam do garnuszka, wypinam robota ze stojaka i ładnie sobie składniki mieszam żeby nie było grudek, z tymi robotami byłby to jednak kłopot. Takich sytuacji gdy nie mam potrzeby użycia misy lub misa jest zajęta, a mam coś innego to wymieszania jest wiele, ja sobie nie wyobrażam nie móc korzystać z robota niezależnie od stojaka.
Myślałam, że te misy są wyciągalne. Jeżeli nie, to masz całkowitą rację - zintegrowana misa nie jest praktyczna.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 12:39   #126
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Vulcana też mam małą kuchnię, blat mam w kształcie litery L i maszyna stoi w narożniku, bo z tej przestrzeni i tak się nie korzysta. Pewnie ciepły chleb z samego rana też przypadłby Tobie do gustu.

Ja nie mam programy 15 minutowego do makaronu, tylko taki 1h 30min do wyrabiania ciasta i robiłam za jego pomocą ciasto na pierogi i pierniczki, wychodzi znakomicie, tyle że jest przyjemnie ciepłe w dotyku, bo wiadomo maszyna ma program na ciasto drożdżowe.

kinga1701 ja się wypowiem negatywnie na temat tych robotów które zalinkowałaś. Z tego co widzę to one są zintegrowane ze stojakiem a to oznacza że wyrabiać można tylko w dedykowanym naczyniu. Według mnie jest to bardzo niepraktyczne. Dla przykładu robię naleśniki, w misce ubijam białka, do białek dolewam później mąkę wymieszaną z mlekiem, i teraz ja mąkę z mlekiem wkładam do garnuszka, wypinam robota ze stojaka i ładnie sobie składniki mieszam żeby nie było grudek, z tymi robotami byłby to jednak kłopot. Takich sytuacji gdy nie mam potrzeby użycia misy lub misa jest zajęta, a mam coś innego to wymieszania jest wiele, ja sobie nie wyobrażam nie móc korzystać z robota niezależnie od stojaka.
Do tej pory nie piekłam chlebów. Niedaleko mam świetną piekarnię, gdzie kupuję pyszne żytnie chleby Choć nigdy nic nie wiadomo, może zacznę sama wypiekać chleb Też mam blat w kształcie litery L. W narożniku stoją dwa ekspresy do kawy.
edit:
Asiulkaa, jak możesz to napisz jaki masz model maszyny do chleba.

Edytowane przez Vulcana
Czas edycji: 2014-01-22 o 12:40
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 13:16   #127
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Doris1981 misa jest wyciągana, bo by się inaczej nie obracała, tylko mikser jest zintegrowany ze stojakiem. Tak czy inaczej wstawianie tam innego naczynia byłoby kłopotliwe lub niemożliwe.

Vulcana ja mam Alaskę 2600 i miałam Zelmera 43z010. Najpierw kupiłam alaskę bo tania dobrze oceniana, chyba tak po 2-3 latach pojemnik zaczął przeciekać i zamiast kupić nowy pojemnik postanowiłam zmienić maszynę, wybrałam zelmera bo lubiłam markę, bo inox- to fajnie będzie wyglądał, zajmuje mniej miejsca. Niestety szybko popsuł się wyświetlacz, serwis nie mógł doprosić się o części zamienne i musiałam bawić się w odsyłanie do sprzedawcy (niestety od czasu gdy w ramach oszczędności przenieśli produkcję do chin to jest to droga firmy na dno, urządzenia się psują a serwisy nie mają części zamiennych), poza tym maszyna ma za małą moc i chleby są źle wyrobione, oklapnięte i niedopieczone. Tak więc przeprosiłam się ze starą maszyną.
Na temat maszyn jest wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=65158
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-22, 13:49   #128
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Vulcana też mam małą kuchnię, blat mam w kształcie litery L i maszyna stoi w narożniku, bo z tej przestrzeni i tak się nie korzysta. Pewnie ciepły chleb z samego rana też przypadłby Tobie do gustu.

Ja nie mam programy 15 minutowego do makaronu, tylko taki 1h 30min do wyrabiania ciasta i robiłam za jego pomocą ciasto na pierogi i pierniczki, wychodzi znakomicie, tyle że jest przyjemnie ciepłe w dotyku, bo wiadomo maszyna ma program na ciasto drożdżowe.

kinga1701 ja się wypowiem negatywnie na temat tych robotów które zalinkowałaś. Z tego co widzę to one są zintegrowane ze stojakiem a to oznacza że wyrabiać można tylko w dedykowanym naczyniu. Według mnie jest to bardzo niepraktyczne. Dla przykładu robię naleśniki, w misce ubijam białka, do białek dolewam później mąkę wymieszaną z mlekiem, i teraz ja mąkę z mlekiem wkładam do garnuszka, wypinam robota ze stojaka i ładnie sobie składniki mieszam żeby nie było grudek, z tymi robotami byłby to jednak kłopot. Takich sytuacji gdy nie mam potrzeby użycia misy lub misa jest zajęta, a mam coś innego to wymieszania jest wiele, ja sobie nie wyobrażam nie móc korzystać z robota niezależnie od stojaka.
Tak to wiem że nie da się wypiąć samego miksera. Mi zależy na tym aby właśnie nie trzeba było stać i trzymać miksera w ręku. Taki zwykły mały ręczny mikser mam i właśnie wtedy nie mogę nic więcej zrobić bo trzeba stać i trzymać, ani coś sobie odmierzyć, donieść itp. Zastanawiałam się nad takim co się da wypiąć, ale one zazwyczaj mają mniejszą moc ( w sumie w sklepach to widziałem może ze 3 sztuki takie).
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 14:49   #129
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
Tak to wiem że nie da się wypiąć samego miksera. Mi zależy na tym aby właśnie nie trzeba było stać i trzymać miksera w ręku. Taki zwykły mały ręczny mikser mam i właśnie wtedy nie mogę nic więcej zrobić bo trzeba stać i trzymać, ani coś sobie odmierzyć, donieść itp. Zastanawiałam się nad takim co się da wypiąć, ale one zazwyczaj mają mniejszą moc ( w sumie w sklepach to widziałem może ze 3 sztuki takie).
Robota bez stojaka to w ogóle nie biorę pod uwagę, bo przy robieniu ciasta nie wyobrażam sobie co chwile przerywać robienia żeby coś dorzucić. Sama mam taki wypinany i faktycznie jest słabiutki bo ma 400W, ale na moje potrzeby sprawdza się znakomicie, bez problemu zrobi tort, krem, ptysie, bitą śmietan, nie da rady takim robotem ugniatać ciasta, ale do tego używam maszyny do chleba. Przy moim użytkowaniu korzyści płynące z wypinania robota przewyższają ograniczenia wynikające z mniejszej mocy.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 19:53   #130
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Doris1981 misa jest wyciągana, bo by się inaczej nie obracała, tylko mikser jest zintegrowany ze stojakiem. Tak czy inaczej wstawianie tam innego naczynia byłoby kłopotliwe lub niemożliwe.

Vulcana ja mam Alaskę 2600 i miałam Zelmera 43z010. Najpierw kupiłam alaskę bo tania dobrze oceniana, chyba tak po 2-3 latach pojemnik zaczął przeciekać i zamiast kupić nowy pojemnik postanowiłam zmienić maszynę, wybrałam zelmera bo lubiłam markę, bo inox- to fajnie będzie wyglądał, zajmuje mniej miejsca. Niestety szybko popsuł się wyświetlacz, serwis nie mógł doprosić się o części zamienne i musiałam bawić się w odsyłanie do sprzedawcy (niestety od czasu gdy w ramach oszczędności przenieśli produkcję do chin to jest to droga firmy na dno, urządzenia się psują a serwisy nie mają części zamiennych), poza tym maszyna ma za małą moc i chleby są źle wyrobione, oklapnięte i niedopieczone. Tak więc przeprosiłam się ze starą maszyną.
Na temat maszyn jest wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=65158
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Robota bez stojaka to w ogóle nie biorę pod uwagę, bo przy robieniu ciasta nie wyobrażam sobie co chwile przerywać robienia żeby coś dorzucić. Sama mam taki wypinany i faktycznie jest słabiutki bo ma 400W, ale na moje potrzeby sprawdza się znakomicie, bez problemu zrobi tort, krem, ptysie, bitą śmietan, nie da rady takim robotem ugniatać ciasta, ale do tego używam maszyny do chleba. Przy moim użytkowaniu korzyści płynące z wypinania robota przewyższają ograniczenia wynikające z mniejszej mocy.
Moje pieczenie właśnie tak wygląda. Przy robieniu ciasta cały czas muszę przerywać miksowanie, aby coś dosypać, dorzucić do masy
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 20:09   #131
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Doris1981 misa jest wyciągana, bo by się inaczej nie obracała, tylko mikser jest zintegrowany ze stojakiem. Tak czy inaczej wstawianie tam innego naczynia byłoby kłopotliwe lub niemożliwe.
(...)
A może nie być zintegrowany? W sensie są jakieś inne rodzaje tych z misą ("amerykańskich")? Czy wszystkie tak mają?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-24, 08:28   #132
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Cytat:
Napisane przez Vulcana Pokaż wiadomość
Moje pieczenie właśnie tak wygląda. Przy robieniu ciasta cały czas muszę przerywać miksowanie, aby coś dosypać, dorzucić do masy
No ja jestem tego w pełni świadoma, choć mam to szczęście że każdy mój robot miał stojak z misą obrotową.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
A może nie być zintegrowany? W sensie są jakieś inne rodzaje tych z misą ("amerykańskich")? Czy wszystkie tak mają?
Nie wiem co masz na myśli pod pojęciem "amerykańskich". Ja mam zelmera Robi, kiedyś rodzice mieli jakiegoś philipsa. Nie wiem jak teraz wygląda rynek robotów, ale jak ja kupowałam mojego to takich robotów zintegrowanych ze stojakiem raczej się nie spotykało.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 08:33   #133
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
(...)
Nie wiem co masz na myśli pod pojęciem "amerykańskich". Ja mam zelmera Robi, kiedyś rodzice mieli jakiegoś philipsa. Nie wiem jak teraz wygląda rynek robotów, ale jak ja kupowałam mojego to takich robotów zintegrowanych ze stojakiem raczej się nie spotykało.
"Amerykańskimi" nazywam właśnie te z misą.

Czyli marka KitchenAid. Szkoda, że ceny takie, że serce staje.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 10:33   #134
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Tak ale ten http://www.zelmer.pl/dla-kuchni/miksery/mix-robi-381-61 też ma misę i właśnie nie wiem czy podlega pod tę Twoją kategorię.

Nie wiem jakie są ceny tych KitchenAid, ale z tego co widzę na zdjęciach to taki sprzęt można sobie postawić jak ktoś ma wielki dom, jak moja kuchnia nie ma nawet 6 metrów kwadratowych to każdy centymetr się liczy.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 11:42   #135
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Tak ale ten http://www.zelmer.pl/dla-kuchni/miksery/mix-robi-381-61 też ma misę i właśnie nie wiem czy podlega pod tę Twoją kategorię.

Nie wiem jakie są ceny tych KitchenAid, ale z tego co widzę na zdjęciach to taki sprzęt można sobie postawić jak ktoś ma wielki dom, jak moja kuchnia nie ma nawet 6 metrów kwadratowych to każdy centymetr się liczy.
Już teraz wiem o ci chodziło z tym wypinanym mikserem Te roboty KitchenAid to inna półka. Ceny robota Kitchenaid zaczynają się od. 1.400 zł wzwyż. Te bardziej rozbudowane kosztują ok. 3.000 zł. Można tylko powzdychać na ich widok...
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 19:46   #136
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

To jednak mam wrażenie że płaci się za markę po za 3 tysiące to się już raczej przemysłowe maszyny kupuje.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 06:22   #137
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Hej, czy ktoś ma robota kenwood KM 287 lub inny numer typu "Prospero"? Jak wam się sprawuje. Myślimy z narzeczonym o zakupie?
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 23:06   #138
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Kuchenna rewolucja w mojej kuchni i zmiana miksera, zastanawiam sie nad Bosch, siemens http://allegro.pl/robot-bosch-mcm-68...325148370.html i mam pytnia jak sie sprawuja tego typu roboty w wyrabianiu ciasta babkowego, biszkoptowego...? Mam wrazenie , ze jedno mieszadło nie poradzi sobie ;/
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 10:30   #139
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

[1=1d36bece409c03b7a589597 7e3eaa07c69f6d3f6_6423717 1b1711;46983488]Kuchenna rewolucja w mojej kuchni i zmiana miksera, zastanawiam sie nad Bosch, siemens http://allegro.pl/robot-bosch-mcm-68...325148370.html i mam pytnia jak sie sprawuja tego typu roboty w wyrabianiu ciasta babkowego, biszkoptowego...? Mam wrazenie , ze jedno mieszadło nie poradzi sobie ;/[/QUOTE]

nie znam tych mikserow ale sama mam planetarny mikser wiec jakies doswiadczenie mam. ten link co pokazalas to robot kuchenny jest a nie mikser wiec ci swietnie rozdrobni warzywa, zmieli to i owo ale z ciastem moga byc problemy. opis jest bardzo lakoniczny ale z obrazka widac ze ma tylko ze ma trzepaczke do piany wiec biszkopt chyba wyjdzie ok, w malakserze zrobisz swietne ciasto kruche (i od biedy ciasto na makaron) ale babki czy ciasta drozdzowego nie ma czym "ukrecic". wiec zalezy co czesto robisz. jezeli ciasto robisz zadko to taki robot kuchenny to swietna sprawa, naprawde ulatwia gotowanie lecz jesli chcialabys cos dobrego typowo do ciast to poszukaj mikserow planetarnych
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-22, 10:53   #140
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
nie znam tych mikserow ale sama mam planetarny mikser wiec jakies doswiadczenie mam. ten link co pokazalas to robot kuchenny jest a nie mikser wiec ci swietnie rozdrobni warzywa, zmieli to i owo ale z ciastem moga byc problemy.
Tego się właśnie obawiałam, a nie zlaezy mi na tych siekająco-mielacych przystawkach a bardziej na samym mikserze do ciasta. Mialam Zelmara expresiv (chyba tak sie nazywa) ale zaczyna coś w nim rzęzić, podobnie było w poprzedniku... koszt naprawy nieopłacalny. Myślę więc o zmianie (również firmy) i wyższej mocy niz 400W.
Madzia, a możesz cos polecic w kwestii planetarnych, tudziez odradzić ?
moze:
http://www.saturn.pl/robot-z-misa-el...4400,id-927400 lub Kenwood?

Edytowane przez 1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Czas edycji: 2014-06-22 o 12:09
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 13:48   #141
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

ja mam kenwooda km010 ktorego kocham nad zycie od razu mowie ze kupowany w uk bo w polsce ceny sa kosmiczne. ten z linka jak spojzalam na specyfikacje wyglada bardzo pozadnie, ma duza moc silnika, mieszadla ktore sa potrzebne (zainteresuj sie czy mozna dostac do niego dodatkowe mieszadlo z silikonowymi brzegami bardzo dobre do robienia kremow bo zgarnia ze scianek z misy), dwie misy tez sa przydatne.
duzo osob sobie tez chwali bosha mum warto pogrzebac w forach.
a i jeszcze co do mocy silnika- mialam podobne podejscie jak i ty ma byc mocny (moj ma 1400W) bo ciasto drozdzowe bo mielenia miesa itd ale taki Kitchen aid ma wiele wielbicieli i uzytkownikow (w tym moje "guru" Dorota z bloga Moje wypieki) a moc silnika to raptem 300W a ciasto drozdzowe i chleb jakas daja rade wyrobic.
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 15:20   #142
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
ale taki Kitchen aid ma wiele wielbicieli i uzytkownikow (w tym moje "guru" Dorota z bloga Moje wypieki) a moc silnika to raptem 300W a ciasto drozdzowe i chleb jakas daja rade wyrobic.
ach tak tak z tym forum tez sie zapoznałam, Dorota opisywala równiez Kenwooda Chef i mam wrazenie że bradziej pochlebnie wyrażała sie o nim niz o KA. O KA pisala co prawda o drobnych wadach ale jednak (ryski i zacieranie pastą samochodową... ; /). KA kusi przede wszystkim designem i chyba tyle... bo mocy miał więcej mój Zelmer 400W

Natomiast bosch Mum tez sie interesowałam ale przegrywa z kenwoodem jego moc.
No i stwierdzilam ze jeszce byłoby fajnie gdyby misa miala uchwyt

CZy swojego kenwoda kupowałaś w UK w sklepie czy ebay? Bo na ebay ceny jak w PL
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 15:32   #143
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

[1=1d36bece409c03b7a589597 7e3eaa07c69f6d3f6_6423717 1b1711;46986256]Tego się właśnie obawiałam, a nie zlaezy mi na tych siekająco-mielacych przystawkach a bardziej na samym mikserze do ciasta. Mialam Zelmara expresiv (chyba tak sie nazywa) ale zaczyna coś w nim rzęzić, podobnie było w poprzedniku... koszt naprawy nieopłacalny. Myślę więc o zmianie (również firmy) i wyższej mocy niz 400W.
Madzia, a możesz cos polecic w kwestii planetarnych, tudziez odradzić ?
moze:
http://www.saturn.pl/robot-z-misa-el...4400,id-927400 lub Kenwood?[/QUOTE]
Jaki masz budżet ?

Fajne wg mnie są te roboty
http://www.skapiec.pl/site/cat/301/comp/6838827#ceny
http://www.skapiec.pl/site/cat/301/comp/8261540#

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
ja mam kenwooda km010 ktorego kocham nad zycie od razu mowie ze kupowany w uk bo w polsce ceny sa kosmiczne. ten z linka jak spojzalam na specyfikacje wyglada bardzo pozadnie, ma duza moc silnika, mieszadla ktore sa potrzebne (zainteresuj sie czy mozna dostac do niego dodatkowe mieszadlo z silikonowymi brzegami bardzo dobre do robienia kremow bo zgarnia ze scianek z misy), dwie misy tez sa przydatne.
duzo osob sobie tez chwali bosha mum warto pogrzebac w forach.
a i jeszcze co do mocy silnika- mialam podobne podejscie jak i ty ma byc mocny (moj ma 1400W) bo ciasto drozdzowe bo mielenia miesa itd ale taki Kitchen aid ma wiele wielbicieli i uzytkownikow (w tym moje "guru" Dorota z bloga Moje wypieki) a moc silnika to raptem 300W a ciasto drozdzowe i chleb jakas daja rade wyrobic.
Piękny ten Twój sprzęt. Byłam wczoraj z mamą w Saturnie i oglądałyśmy m.in. Kenwood, ale cena powala...

Naprawa robota się nie opłaca. Mama już chyba z 7 lat temu naprawiała Zelmera,a teraz padł całkowicie i musi kupić nowy.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 15:40   #144
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Nie mysle o wygorowanej kwocie i nie chce płacic za design (uroczy) bardzeij zalezy mi jak wspomnilam na mocy, uchwycie , mieszadlach do ciasta bez koncówek siekających.
Bosch tez jest niczego sobie ale na forach jakies głosy krytyki tez sie pojawialy... chyba podważanie planetarności ale moze to w przypadku wybranego modelu

Niestey teraz sprzet jest produkowany na określoną żywotność, jak sie zepsuje to konsument musi kupić nowy. Moja mama tez ma Zelmera... chyba 20 leteniego. Teraz żadnemu modelowi takiej dlugowieczności nie wróżę.

Edytowane przez 1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Czas edycji: 2014-06-22 o 15:42
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 17:32   #145
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

ja kupowalam na amazonie (cena rok temu 375£) w zestawie blender (uzywam sporadycznie) i food procesor (baaaaaardzo przydatna rzecz mimo ze gotuje tylko dla naszej dwojki), dodatkowo byla promocja i dostalam druga mise. no ja tez wole moc i dodatki niz ladny wyglad dlatego mam kenwooda (wyglada troche jak maszyna do szycia ) a nie kitchen aid np.
a jeszcze co do uchwytu to warto dokladnie przeczytac opis produktu bo np to czy jest ochwyt przy misie czy go nie ma jest zalezne od modelu kenwooda.
jezeli bylabys zainteresowana mikserem kenwooda to na ich stronie internetowej sa dokladne specyfiacje kolejnych modeli, co zawiera zestaw plus takie inf jak ile bialek jajek mozna nim ubic na raz, ile maksymalnie kg ciasta drozdzowego wyrobic. podejzewam na oficjalnych stronach innych producentow tez beda takie inf warto przeczytac, porownac zwlaszcza jesli chcesz wydac wieksza gotowke.
co do zywotnosci to ja sie jeszcze troche ludze, ale tego ze bedzie mi sluzyl 15 lat jak robot mojej siostry nie oczekuje nawet inna sprawa ze ja uzywam swojego codziennie (naprawde!) a siostra raz na kilka tygodni.
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 19:55   #146
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Myslę, ze do takich modeli ktore nie maja uchywtu mozna dokupic mise z uchwytem...
Madzia dzięki za uwagi i wskazówki. Po proszę kuzynkę w UK o rekonesans.

Mam jeszcze jedno pytanie Czy Bosch MUM ma misę z uchwytem? bo z tego to co widzę na zdjęciach raczej nie...

Edytowane przez 1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Czas edycji: 2014-06-22 o 21:44
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 22:28   #147
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

[1=1d36bece409c03b7a589597 7e3eaa07c69f6d3f6_6423717 1b1711;46993358]Myslę, ze do takich modeli ktore nie maja uchywtu mozna dokupic mise z uchwytem...
[/QUOTE]

tak tylko to zawsze dodatkowy wydatek

[1=1d36bece409c03b7a589597 7e3eaa07c69f6d3f6_6423717 1b1711;46993358]
Mam jeszcze jedno pytanie Czy Bosch MUM ma misę z uchwytem? bo z tego to co widzę na zdjęciach raczej nie...[/QUOTE]
google znalazl taka recenzje jednego z MUMow http://www.gruszkazfartuszka.pl/rece...sch-mum-54240/
z tego co widac na baaardzo dokladnych zdjeciach (niestety pani recenzentka sie na ten temat nawet niezajaknela) ta miska ma tak jakby szeroki rant ktory chyba sluzy do trzymania- a moze przy okazjii popatrz w stacjonarnych sklepach jakie maja miski poszczegolne miksery, przy okazji zobaczysz jak sie sprawuja na zywo
pozatym zawsze mozesz wyslac maila z zapytaniem do producenta http://www.bosch-home.pl/produkty/dr...-kuchenne.html tu znajdziesz duzo informacji o tych mikserach i jakis adres mailowy napewno tez jest.
udanych zakupow, jak juz sie na ktorys zdecydujesz to daj znac
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 21:13   #148
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

oglądałam na stronie boscha roboty i zauważyłam tez ten rant, który chyba ma być uchwytem, pofatyguję sie przed zakupem do saturna i pooglądam na zywo.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 22:46   #149
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

dobry pomysl, przynajmiej zobaczysz jak wygladaja na zywo, jak duze sa. no i wyprobujesz jak miska lezy w dloni
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 06:46   #150
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Kupuję robota kuchennego - co polecacie

Widziałam i MUM na żywo i Kenwooda i w końcu zamówiliśmy dla mamy w neonecie Kenwood.
MUM ma opinie niektórych użytkowników,iż taki mało solidny,jak zabawka. Ten model Kenwood Prospero KM288 to też nie górna półka tej marki wiadomo,ale zobaczymy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kenwood-km288.jpg (3,7 KB, 4 załadowań)
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-30 14:55:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:39.