czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-22, 18:04   #1
victoire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 105

czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?


hej wizażanki, to znowu ja

no ale problem jest poważny. chodzi o to, że rodzice nie akceptują mojego chłopaka ponieważ ma trądzik i jest 6 lat starszy. no ale nic. tego nie zmienię. mam się wyprowadzić i poszukać pracy, bo od nich nie dostanę ani złotówki na studia - zaczynam je w październiku.

i teraz moje pytanie - czy mówić mu o tej sytuacji że mam się wyprowadzić, że moi rodzice do tego stopnia go nie akceptują? on mieszka z rodzicami i raczej zamieszkanie u niego nie wchodzi w grę. boję się, że mógłby tego nie udźwignąć i mnie zostawić. wie tylko tyle, że moi rodzice nie darzą go sympatią.

Edytowane przez victoire
Czas edycji: 2010-06-22 o 18:07
victoire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 18:06   #2
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

To, że jest o 6 lat starszy, jeszcze jakoś zrozumiem, że może rodzicom nieco przeszkadzać.

Ale trądzik!?
Pięknie nie wygląda, ale czy Twoi rodzice wiedzą, jak trudno to wyleczyć!? Bo pewnie TŻ to leczy. Nie wystarcy się "kremem na pryszcze" z drogerii wysmarować.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 18:11   #3
krooolewna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z daleka:D
Wiadomości: 1 938
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

Cytat:
Napisane przez victoire Pokaż wiadomość
hej wizażanki, to znowu ja

no ale problem jest poważny. chodzi o to, że rodzice nie akceptują mojego chłopaka ponieważ ma trądzik i jest 6 lat starszy. no ale nic. tego nie zmienię. mam się wyprowadzić i poszukać pracy, bo od nich nie dostanę ani złotówki na studia - zaczynam je w październiku.

i teraz moje pytanie - czy mówić mu o tej sytuacji że mam się wyprowadzić, że moi rodzice do tego stopnia go nie akceptują? on mieszka z rodzicami i raczej zamieszkanie u niego nie wchodzi w grę. boję się, że mógłby tego nie udźwignąć i mnie zostawić. wie tylko tyle, że moi rodzice nie darzą go sympatią.
Straszne to jest,nigdy tego nie zrozumiem,jak można kogos oceniać przez to,że ma trądzik?Zreszta 6 lat to nie jest jak dla mnie wielka różnica.Czy tylko takie są powody?Bo jak dla mnie to śmieszne.
Gdyby ktoś mi podał takie powody to masz rację,że się boisz,że chłopak ucieknie,bo ja bym sobie pomyślała co to za rodzice i też uciekła.
__________________

krooolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 18:21   #4
201712190924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 108
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

Cytat:
Napisane przez victoire Pokaż wiadomość
hej wizażanki, to znowu ja

no ale problem jest poważny. chodzi o to, że rodzice nie akceptują mojego chłopaka ponieważ ma trądzik i jest 6 lat starszy. no ale nic. tego nie zmienię. mam się wyprowadzić i poszukać pracy, bo od nich nie dostanę ani złotówki na studia - zaczynam je w październiku.

i teraz moje pytanie - czy mówić mu o tej sytuacji że mam się wyprowadzić, że moi rodzice do tego stopnia go nie akceptują? on mieszka z rodzicami i raczej zamieszkanie u niego nie wchodzi w grę. boję się, że mógłby tego nie udźwignąć i mnie zostawić. wie tylko tyle, że moi rodzice nie darzą go sympatią.

wiesz co, nie wiem czy ta wyprowadzka to faktycznie nie jest dobry pomysł bo nawet nie chcę myślec jakie poglądy mają twoi rodzice na inne sprawy... żeby wyrzucać własna córkę z domu ze względu na wiek i trądzik jej faceta???? tym bardziej, że te 6 lat to nie jest tak dużo

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

możesz sie wyprowadzić i zażądać alimentów, bo twoi rodzice mają obowiązek łożyć pieniądze na twoje utrzymanie dopóki się uczysz i nie skończysz iluśtam (chyba 26) lat. wiec jeśli pójdziesz na studia, to pieniądze jak najbardziej ci się należą.
201712190924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 18:22   #5
gringolada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 018
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

moze lepiej powiedz mu o tym bo predzej czy pozniej moze sie chlopak i tak o tym dowiedziec. lepiej zeby sie od Ciebie dowiedzial. mysle ze tu nie tyle o tradzik chodzi a moze o cos innego. pogadaj jeszcze z rodzicami i z chlopakiem moze wspolnie znajdziecie jakies rozwaizanie tej sytuacji.
gringolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 18:32   #6
victoire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 105
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

on miał kiedyś też taką sytuację, że był z dziewczyną dość długo, jej rodzice też go nie akceptowali. no ale spotykali się, aż ona z dnia na dzień go zostawiła. ja nie wiem czy mu o tym mówić, to znaczy on wie że rodzice go nie lubią, jednak o tym, że muszę się wyprowadzić i nie mam dokąd - już nie. on sam mieszka z rodzicami i oni raczej nie zgodziliby się na to, żebym zamieszkała u nich. pieniędzy na start studiów nie mam, mieszkania też nie, no ale mniejsza o to. bardzo go kocham, ale boję się, że mnie zostawi bo ta sytuacja go przerośnie.
victoire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 18:50   #7
pabi28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 552
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

Pogadaj z nim...powiedz jaka jest sprawa, zaproponuj może współne wynajęcie jakiejś kawalerki( jeżeli on oczywiście pracuje) złóż sprawę do sądu o alimenty, na pewno je dostaniesz.
__________________
On ci się przygląda tak intensywnie, jakby był twoim ochroniarzem, gotowym w każdej chwili osłonić cię własnym ciałem przed strzałem, czy coś w tym rodzaju...


pabi28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-22, 18:54   #8
Diversification
Rozeznanie
 
Avatar Diversification
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 722
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

Cytat:
Napisane przez victoire Pokaż wiadomość
on miał kiedyś też taką sytuację, że był z dziewczyną dość długo, jej rodzice też go nie akceptowali. no ale spotykali się, aż ona z dnia na dzień go zostawiła. ja nie wiem czy mu o tym mówić, to znaczy on wie że rodzice go nie lubią, jednak o tym, że muszę się wyprowadzić i nie mam dokąd - już nie. on sam mieszka z rodzicami i oni raczej nie zgodziliby się na to, żebym zamieszkała u nich. pieniędzy na start studiów nie mam, mieszkania też nie, no ale mniejsza o to. bardzo go kocham, ale boję się, że mnie zostawi bo ta sytuacja go przerośnie.
Powinnaś z nim szczerze porozmawiać i powiedzieć o zachowaniu Twoich rodziców, którym brak kultury. Jeżeli będzie czuł Twoją miłość i chęć zmierzenia się z tym wyzwaniem, na pewno Ci pomoże i będziecie razem.
__________________
Możesz uciec od szumu rzeki i liści na wietrze, ale prawdziwy hałas jest w Tobie.



61 kg - ... - 50 kg
dam radę!


Diversification jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 19:15   #9
victoire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 105
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

myślałam o złożeniu wniosku o alimenty, ale moja matka ma nadciśnienie tętnicze i nie może się denerwować. grozi mi że jeśli pójdę do sądu, to ona wyląduje w grobie i że ona nie chce żadnych kwiatów ode mnie ani żebym ją odwiedzała

mam tak niski dochód na osobę, że tych alimentów byłoby tylko kilkaset złotych. ale pomimo tego dochodu na osobę, moi rodzice świetnie sobie radzą i na pewno daliby radę mnie utrzymać, jednak papiery mówią co innego.
victoire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 19:16   #10
Trista
Rozeznanie
 
Avatar Trista
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 775
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

Cytat:
Napisane przez victoire Pokaż wiadomość
hej wizażanki, to znowu ja

no ale problem jest poważny. chodzi o to, że rodzice nie akceptują mojego chłopaka ponieważ ma trądzik i jest 6 lat starszy. no ale nic. tego nie zmienię. mam się wyprowadzić i poszukać pracy, bo od nich nie dostanę ani złotówki na studia - zaczynam je w październiku.

i teraz moje pytanie - czy mówić mu o tej sytuacji że mam się wyprowadzić, że moi rodzice do tego stopnia go nie akceptują? on mieszka z rodzicami i raczej zamieszkanie u niego nie wchodzi w grę. boję się, że mógłby tego nie udźwignąć i mnie zostawić. wie tylko tyle, że moi rodzice nie darzą go sympatią.
a ile Wy razem jesteście?
__________________
***Nie umiem Cię pocieszyć kiedy patrzysz w przeszłość
Ale mogę wziąć dobre wino i pójść tańczyć w deszczu z Tobą***
Trista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 19:44   #11
victoire
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 105
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

troche ponad dwa miesiące.
victoire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-22, 19:56   #12
Trista
Rozeznanie
 
Avatar Trista
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 775
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

Cytat:
Napisane przez victoire Pokaż wiadomość
troche ponad dwa miesiące.
to nie chcę Cię źle oceniać, ale po dwóch miesiącach, chcesz zostawić rodziców dla niego? Już swoją drogą, że nie rozumiem jak można mówić że się kogoś kocha po tak krótkim czasie, ale to sprawa indywidualna. Może Twoi rodzice wymyślają na siłę problemy, bo widzą jak się angażujesz?
__________________
***Nie umiem Cię pocieszyć kiedy patrzysz w przeszłość
Ale mogę wziąć dobre wino i pójść tańczyć w deszczu z Tobą***
Trista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 19:57   #13
elenkaa00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpackie :)
Wiadomości: 10
Lightbulb Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

Sadze ze jeszcze za krotko za sobą jesteście i dlatego twoi rodzice nie zdarzyli go jeszcze dobrze poznać. Możesz mu powiedzieć ze twoi rodzice nie bardzo go lubią i spróbuj mu podpowiedzieć co może zrobić żeby go bardziej polubili na pewno jest jakiś sposób. Początki zawsze są trudne ale to się wkrótce zmieni. Twoi rodzice chcą dla ciebie dobrze i chcą zebys była szczesliwa pokaz im ze jestes.
__________________
Me muero de amor si no estás
me muero y no puedo esperar...
elenkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 19:58   #14
Kitka:)
CABIN CREW
 
Avatar Kitka:)
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lotnisko
Wiadomości: 4 600
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

szkoda słów... oceniają twojego faceta negatywnie bo ma trądzik ????
tragedia...
naprawdę to że się wyprowadzisz będzie dobrą decyzją....
__________________
DBAM O SIEBIE


Jeśli choć raz posmakowałeś latania to już zawsze będziesz chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić..


ZALATANA......
Kitka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 20:01   #15
Sinobroda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 403
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

Cytat:
Napisane przez Trista Pokaż wiadomość
to nie chcę Cię źle oceniać, ale po dwóch miesiącach, chcesz zostawić rodziców dla niego? Już swoją drogą, że nie rozumiem jak można mówić że się kogoś kocha po tak krótkim czasie, ale to sprawa indywidualna. Może Twoi rodzice wymyślają na siłę problemy, bo widzą jak się angażujesz?
To raz.
Dwa: czy jesteś na sto procent pewna, że Twoi rodzice to aż tak płytcy ludzie, że nie akceptują go tylko z powodu wieku i wyglądu. Może - poza kwestią którą podniosła Trista - mają do niego jeszcze jakieś inne "ale". Np. jest niewykształcony, nierozgarnięty, niekulturalny, nie umie się wysłowić etc. etc. etc?
Zdaje mi się, ze sprawa jest nieco bardziej złożona
Sinobroda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 20:17   #16
sophisticate
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 33
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

W ogóle nie rozumiem braku akceptacji ze strony Twoich rodziców. Nie rozumiem- jak trądzik może być dla dorosłych ludzi powodem do odrzucenia jakieś osoby?
Wg mnie powinnaś być szczera i powiedzieć Tż. Po pierwsze szczerość w związku to podstawa. A po drugie, nie ukryjesz ich niechęci do niego. To się ujawni przecież podczas wspólnych spotkań.

Tylko nie wspominaj, że problemem do Twoich rodziców jest jego trądzik. Na pewno zrobiłoby mu się przykro Raczej powiedz, że jego wiek budzi ich wątpliwości.
Jeśli go kochasz, nie pozwól aby rodzice stanęli wam na drodze. Pokaż, że pomimo wątpliwości Twoich rodziców, dla Ciebie nie ma to znaczenia i akceptujesz i kochasz go takim jakim jest Szczęścia
__________________
Postanowienia:
-odchudzanie - 7kg
-więcej ruchu
-czytam więcej książek
-powrót do zainteresowań
-systematyczne dbanie o włosy, stopy, paznokcie!



sophisticate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 20:39   #17
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

Myślę że strasznie sprawę upraszczasz i nie chodzi o trądzik.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 20:41   #18
karolinkamalinka
Zadomowienie
 
Avatar karolinkamalinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

O tej wyprowadzce od rodziców( nie wiadomo gdzie )piszesz tak lekko,że odnoszę wrażenie iż wcale nie masz zamiaru tego zrobić, a napisałaś o tym, by nieco udramatyzować ten wątek. Rodzice czasem w akcie desperacji grożą odcięciem gotówki lub wydaleniem z domu, ale niewielu te groźby spełnia.
Nie wiem ile masz lat, czy już kiedyś pracowałaś gdziekolwiek, ale studiowanie i praca w pełnym wymiarze godzin jednocześnie jest dość trudne, oczywiście zależy też od kierunku i trybu studiów.Oczywiście nie jest niewykonalne,ale wymaga sporo determinacji.
Twój TZ po 2 m-ch znajomości wątpię, aby był gotowy na wspólne zamieszkanie.Oboje nie jesteście na to gotowi. Może więc przemyśl wszystko raz jeszcze, daj rodzicom czas, a przed wszystkim sama dobrze poznaj tego chłopaka, czy wart jest, abyś dla niego poczyniła tak drastyczne kroki.

---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:39 ----------

Cytat:
Napisane przez victoire Pokaż wiadomość
myślałam o złożeniu wniosku o alimenty, ale moja matka ma nadciśnienie tętnicze i nie może się denerwować. grozi mi że jeśli pójdę do sądu, to ona wyląduje w grobie i że ona nie chce żadnych kwiatów ode mnie ani żebym ją odwiedzała
.
A jak wyprowadzisz się z domu to Twoja mama się nie zdenerwuje?
__________________
"Zaznać paru chwil słodyczy, z tortu szczęścia choćby okruch zjeść, zaznać paru chwil słodyczy i nie przyzwyczajać się."
karolinkamalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 21:11   #19
paczek1990
Wtajemniczenie
 
Avatar paczek1990
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Katowic
Wiadomości: 2 796
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

Wątpię, żeby rodzicie Cię wyrzucili z domu bo powód jest śmieszny...
A trądzik się leczy wiec moz euświadom rodziców.
Co do tego, czy mówić czy nie-sama zdecyduj. Ja bym powiedziała-w końcu to oni jego nie akceptują nie Ty wiec czemu masz to ukrywać
paczek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-22, 21:24   #20
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

Czy ja dobrze przeczytałam ?? Nie tolerują go bo ma trądzik ?? ... mój Boże...

Cytat:
O tej wyprowadzce od rodziców( nie wiadomo gdzie )piszesz tak lekko,że odnoszę wrażenie iż wcale nie masz zamiaru tego zrobić, a napisałaś o tym, by nieco udramatyzować ten wątek. Rodzice czasem w akcie desperacji grożą odcięciem gotówki lub wydaleniem z domu, ale niewielu te groźby spełnia.
Zgadzam się.

Poza tym.. Ile czasu jesteście razem ? Może on ma jakieś inne 'wady' , ktore wkurzają Twoich rodziców i nie chcą abyś była z nim związana .. ? Miałam taką sytuacje i wiem. Ja twierdziłam że bardzo kocham chłopaka i go nigdy nie zostawie, a rodzice sobie coś ubzdurali i chcą nas za wszelka cene skłócić. okazało sie że ten chłopak był totalnym idiota i zimnym draniem, a oni to po prostu widzieli.
Rodzice, z boku, widzą więcej niż My, zakochani. ! Więc może lepiej przydałaby się taka naprawdę mega szczera rozmowa z rodzicami ??
Nie wiem ile czasu i jak go dobrze znasz, wiec też nie mogę tak do końca oceniać.. Ale tak czy inaczej, rozmowa nic nie zaszkodzi .
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 22:13   #21
czarna1985
Raczkowanie
 
Avatar czarna1985
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: UĆ
Wiadomości: 467
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

Cytat:
Napisane przez victoire Pokaż wiadomość
rodzice nie akceptują mojego chłopaka ponieważ ma trądzik i jest 6 lat starszy.

Bez obrazy Twoi rodzice powinni się leczyć... A jemu możesz powiedzieć tylko nie opisuj wszystkiego dokładnie bo się chłopina załamie i wyskoczy mu pryszczyk a tego twoi rodzice już by nie znieśli... Naprawdę Ci współczuję!!!
__________________
PODZIWIAM TEGO, KTO ZAPROJEKTOWAŁ MÓJ ŻYCIORYS...GRATULUJĘ WYOBRAŹNI
czarna1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 23:32   #22
mu_minka1988
Wtajemniczenie
 
Avatar mu_minka1988
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 259
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

Hmm trudna sprawa. Nie rozumie jak można kogoś nie tolerować z powodu trądziku. Trochę się sama podłamałam bo sama mam z tym problemy . Ale mimo wszystko tak jak dziewczyny mówią myślę, że sprawa ma "drugie dno".
Wątpie, że Twoi rodzice odwrócą się od Ciebie.
Faktycznie, krótko jesteście ze sobą. Może porozmawiaj z chłopakiem. powiedz, że Twoim rodzicom przeszkadza różnica wieku między wami. Razem spróbujcie rozwązać tą sprawę. Przekonać rodziców, że jest on naprawde wartościowym człowiekiem.
Może poszukaj pracy, wyjedź za granice żeby zarobić na jakiś czas na utrzymanie na studiach. Mówisz, że masz niskie dochody. To może pomyśl o stypendium czy by Ci przysługiwało.
__________________



24.08.2013

- 17 kg

Drogi tłuszczu...
albo znajdziesz drogę do moich cycków, albo...
Wypi***alaj
mu_minka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 08:08   #23
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Myślę że strasznie sprawę upraszczasz i nie chodzi o trądzik.
Też tak sądzę
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 08:42   #24
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

Cytat:
Napisane przez Sinobroda Pokaż wiadomość
To raz.
Dwa: czy jesteś na sto procent pewna, że Twoi rodzice to aż tak płytcy ludzie, że nie akceptują go tylko z powodu wieku i wyglądu. Może - poza kwestią którą podniosła Trista - mają do niego jeszcze jakieś inne "ale". Np. jest niewykształcony, nierozgarnięty, niekulturalny, nie umie się wysłowić etc. etc. etc?
Zdaje mi się, ze sprawa jest nieco bardziej złożona
Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Myślę że strasznie sprawę upraszczasz i nie chodzi o trądzik.
Dokładnie. Sama jestem matka, i wiem ze w zyciu nie powiedzialabym synowi: Nie spotykaj się z tą laską, bo jest ileśtam młodsza, i ma krzywe nogi.
Masakra. Nie wierze ze jakikolwiek rodzic moglby w ten sposob powiedziec.
Tak jak pisala Sinobroda - sprawa musi byc zlozona, a Ty autorko przedstawilas to nam z takiej strony.
Chlopak jest kulturalny, mily, uprzejmy, nie pije, nie pali, dobrze Cie traktuje, ale ma trądzik wiec Twoi rodzice go skreślają?
Coś mi tu nie gra
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 08:50   #25
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

Cytat:
Napisane przez Diversification Pokaż wiadomość
Powinnaś z nim szczerze porozmawiać i powiedzieć o zachowaniu Twoich rodziców, którym brak kultury. Jeżeli będzie czuł Twoją miłość i chęć zmierzenia się z tym wyzwaniem, na pewno Ci pomoże i będziecie razem.
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 09:33   #26
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

Cytat:
Napisane przez Diversification Pokaż wiadomość
Powinnaś z nim szczerze porozmawiać i powiedzieć o zachowaniu Twoich rodziców, którym brak kultury. Jeżeli będzie czuł Twoją miłość i chęć zmierzenia się z tym wyzwaniem, na pewno Ci pomoże i będziecie razem.


Poza tym co to za powód do nieakceptacji?! Trądzik? O matko...
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 10:22   #27
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

Zanim pogada z rodzicami, czy tym chlopakiem, powinna sie zastanowic - czy faktycznie z tego powodu rodzice odrzucają TZ.
Czy nie ma innych rzeczy, ktorym oni sie przeciwstawiają.

Bo ten tradzik do mnie nie przemawia. Nie wierze, ze dorosli ludzie skreslaja chlopaka córki dlatego ze ma tradzik i jest 6 lat starszy.
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 10:54   #28
Belldandy1
Rozeznanie
 
Avatar Belldandy1
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 649
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

Rodzice tacy są..... moja mama nie tolerowała mojego chłopaka bo ma tatuaż i ojciec go zostawił gdy był mały i nadużywa alkoholu (jego ojciec), To było żenująco śmieszne. Mój Tż wiedział że nie zbytnio moi rodzice go uwielbiają (tą część z ojcem ominęłam) i przez 2 lata starał się bardzo i teraz moi rodzice go uwielbiają.
Myśle, że trądzik to tylko głupia wymówka, chodzi o coś poważniejszego, może boją się że zawalisz studia przez niego?
Belldandy1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 11:14   #29
watashi
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 158
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

Cytat:
Napisane przez Belldandy1 Pokaż wiadomość
Rodzice tacy są..... moja mama nie tolerowała mojego chłopaka bo ma tatuaż i ojciec go zostawił gdy był mały i nadużywa alkoholu (jego ojciec), To było żenująco śmieszne. Mój Tż wiedział że nie zbytnio moi rodzice go uwielbiają (tą część z ojcem ominęłam) i przez 2 lata starał się bardzo i teraz moi rodzice go uwielbiają.
Myśle, że trądzik to tylko głupia wymówka, chodzi o coś poważniejszego, może boją się że zawalisz studia przez niego?
Ale wiesz, Twoja mama miała i tak głębsze powody żeby krzywo patrzeć na Twojego chłopaka. Może myślała stereotypami, że skoro go ojciec alkoholik zostawił to on sam nie ma dobrych wzorców rodziny, może pójdzie w ślady ojca, jeszcze tatuaż na który sporo osób patrzy jak na znak huligaństwa czy nawet kryminału..Mogła się o Ciebie bać. A tu? Trądzik?! Zgadzam się z Tobą ze tu musi chodzić o coś głębszego.
__________________
"It's a fun show if you haven't seen it. I can't understand what the devil he's saying, but you know, there's a lot of movement, and it's bright and colorful, it keeps my attention."

watashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 11:47   #30
201712190924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 108
Dot.: czy mówić mu, że moi rodzice go nie akceptują?

Cytat:
Napisane przez shiava Pokaż wiadomość
Dokładnie. Sama jestem matka, i wiem ze w zyciu nie powiedzialabym synowi: Nie spotykaj się z tą laską, bo jest ileśtam młodsza, i ma krzywe nogi.
Masakra. Nie wierze ze jakikolwiek rodzic moglby w ten sposob powiedziec.
Tak jak pisala Sinobroda - sprawa musi byc zlozona, a Ty autorko przedstawilas to nam z takiej strony.
Chlopak jest kulturalny, mily, uprzejmy, nie pije, nie pali, dobrze Cie traktuje, ale ma trądzik wiec Twoi rodzice go skreślają?
Coś mi tu nie gra
A ja niestety wierzę, bo moi rodzice non stop mi powtarzali, że nie powinnam być z ex dlatego że waży 120 kg
co prawda to nie był jedyny powód, dla którego go nie lubili, bo miał wiele innych wad. ale jak już im brakowało argumentów, to zawsze padały teksty o jego tuszy.
ale mimo wszystko zgadzam się z dziewczynami, że to na pewno nie chodzi tylko o to. przypuszczam, że mają do niego też inne ALE, ale pewnie sądzą, że kwestia wyglądu najbardziej cie poruszy.
moja mama ciagle powatrzała, że moge sobie znaleźć przystojnego faceta i że powinnam sobie dac z nim spokój, bo jest gruby
koniec końców i tak z nim zerwałam, ale z innych powodów i uważam, że moi rodzice mieli racje co do niego. dostrzegli więcej jego wad niż ja, bo byłam zakochana i zaślepiona. co najlepsze, wcale nie mówili tylko o jego wyglądzie, ale te uwagi o jego tuszy to było coś, co pozwoliło mi puscic ich inne argumenty mimo uszu, "bo przecież oni są tak płytcy, że widzą tylko nieatrakcyjny wygląd"

nie myślisz, że może troche wyolbrzymiłaś ich nastawienie do jego wyglądu? może chodzi im o coś innego, a argumenty o wyglądzie najabrdziej cie poruszyły, bo wydaly ci sie oburzajace?

chyba musze sie wycofac z rady, która ci dalam w swoim pierwszym poscie w tym temacie. zamiast od razu skreślac rodzicow, zastanow sie czy nie mają racji. pomyśl o tym trzezwo i na spokojnie.
nie mówie, że jest tak jak zasugerowalam, ale jest to bardzo mozliwe
201712190924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:53.