Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-04, 15:48   #2701
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez raus Pokaż wiadomość
byłabyś w stanie podać mi ten skład taliki? i do jakiego produktu dodawałaś te składniki powyżej? ja póki co dodałam sobie parę kropel keratyny do gotowego serum L'Oreala, ale i tak mi się już kończy, więc chcę coś nowego ale już naturalniejszego. Myślałam nawet o odżywce Refectocil, ale ona jest słabo dostępna, chyba że na allegro, ale tam z kolei się przepłaca, bo powinna kosztować z 18zl
Skład oryginalnej Taliki:
woda, karbomer, lecytyna, ekstrakt z dziurawca, ekstrakt z jabłka, ekstrakt z oczaru, ekstrakt z kasztanowca, ekstrakt z pokrzywy, kwas mlekowy, alantoina, mleczan sodu, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben
ja robiłam coś takiego o ile dobrze pamiętam:
75.5% woda (lub hydrolat oczarowy z braku ekstraktu z oczaru)
10% lipodermina
3% ekstrakt jabłkowy
2% ekstrakt z kasztanowca
1% ekstrakt z pokrzywy
3% pantenol
3% keratyna
0.5% małocząsteczkowy HA
pantenol i keratynę dodałam od siebie, zabrakło dziurawca i oczaru bo niedostępne; wtedy też nigdzie nie było mleczanu sodu, więc też nie dodawałam, ani kwasu mlekowego
teraz możnaby jeszcze zamiast małego HA dla przenikania dać piperynę w ilości 0.01%

Edytowane przez KKZJ
Czas edycji: 2010-03-05 o 05:33
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-04, 21:16   #2702
Eti_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 517
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Pampelina Pokaż wiadomość
Dzięki Eti spróbuje, ogólnie po parafinie jest oki tylko ta tłusta powłoka... Polecano mi tez Lekobase, Hascobase.
Nie znam Lekobase, ale Diprobase krem (bo jest też maść) nie zostawia tej tłustej powłoki. Polecam krem.
Eti_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-05, 07:54   #2703
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 10:31   #2704
Fronka
Raczkowanie
 
Avatar Fronka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 381
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Kupiłam z ZSK masło mango i olej palmowy. Oba są gęste i twarde i jak trzymam w lodówce to nie da się tego użyć tak od razu na skórę. Nie wiem co mam z tym zrobić, z czyms zmieszać? A może nie trzymać w lodówce. Czy masła z NP też są w takiej konsystencji?
__________________
Fronka
Fronka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 17:18   #2705
spot
Rozeznanie
 
Avatar spot
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 855
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Ja też jestem fanką keratyny widać wyraźne efekty. Włosy są wyraźnie gładsze, grubsze, mocniejsze i jest ich więcej. Poza tym, mi nie wypadają i się pięknie błyszczą. Robi się to serum błyskawicznie, a zakonserwowane stoi długo. Z tym, że ja robię wersję de lux i pakuję sporo dobroci



A i ukręciłam sobie krem "na dzień" na oleju śliwkowym i frakcji. Jest fantastyczny, mam raczej suchą skórę, a przynajmniej bardzo podatną na odwodnienie. Używając tego kremu nie mam żadnej suchej skórki, buzia miękka i gładka, naczyńka ukojone, a przy tym się nie świecę. No po prostu
[QUOTE=Hanneke;17615562]
Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
A czy da się zrobić taki krem dla kolezanki ?
normalnie mogę tyyyyle w zamian dać........ /QUOTE]

A co chcesz próbkę? Już się ze mnie nabijają, że zawód pomyliłam





Nie Robię 30 ml w atomizerze, w zależności od długości włosów psikam 7-10 razy co 2-3, czasem nawet 4 dni. Włosy mi rosną jak wściekłe, 2 lata temu obcięłam do brody a teraz mam prawie do łopatek





Keratyna nie obciąża włosów (przynajmniej moich) także nie powinna wpływać na przetłuszczanie. Co do uspokojenia sebum to na pewno można coś dodać, jednak nie mam tego problemu to się nie znam.
Ehem, krem teoretycznie miałam wszystko obliczone, ale się spieszyłam i wyszło nieco na oko
Jak znajdę to wkleję, prościzna.
wklej, wklej
a jak zmienisz zawód - to daj znać - rynek zbytu zapewniony
__________________
IQ tłumu jest zawsze znacznie niższe niż IQ najgłupszego przedstawiciela
spot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 17:34   #2706
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
potem jeszcze była przygoda z dodawaniem samej skórki jabłka do odżywki Ardell ; nawet nawet to działało, a żelik sam w sobie też całkiem niezły za tę cenę
Dziewczynko, jak kupilas tą odzywkę? piszą na tej stronie, ze trzeba jakis kurs paznokcia ukonczyc, po moim trupie...
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 17:51   #2707
deneb3
Zadomowienie
 
Avatar deneb3
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 287
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Dziewczynko, jak kupilas tą odzywkę? piszą na tej stronie, ze trzeba jakis kurs paznokcia ukonczyc, po moim trupie...
jest na allegro
deneb3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-06, 18:03   #2708
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Dziewczynko, jak kupilas tą odzywkę? piszą na tej stronie, ze trzeba jakis kurs paznokcia ukonczyc, po moim trupie...
W tych hurtowniach może kupować każdy - np w Warszawie jest na Solidarności. A online... pewnie trzeb ado nich zadzwonić i zapytać
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 18:27   #2709
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Dziewczynko, jak kupilas tą odzywkę? piszą na tej stronie, ze trzeba jakis kurs paznokcia ukonczyc, po moim trupie...
eee tam.. nie trzeba nie zgłupiałam jeszcze aż tak, żeby kurs przedłużania pazurów robić dla możliwości zakupów w tym sklepie ta adnotacja dotyczy tylko bardziej specjalistycznych produktów

Edytowane przez KKZJ
Czas edycji: 2010-03-07 o 04:57
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 18:40   #2710
whiskey
Zadomowienie
 
Avatar whiskey
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 700
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

zrobiłam pierwsze zamówienie na mazidłach i zamówiłam:
mocznik
hydrolat oczarowy
olej kokosowy
keratyna

oleju kokosowego użyłam wczoraj na noc i pół dnia (jestem max zadowolona, ciągle myziam się po włosach ), mam pytanie: jak go rozpuszczacie? i trzymacie go w lodówce czy to niekoneiczne?

nie wiem jeszcze co zrobię z mocznikiem i h. oczarowym.

o keratynie czytałam, że można zmieszać z wodą. opłacałoby mi się to? czy moze zamówić jeszcze coś?
whiskey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 19:32   #2711
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

whiskey
o kreatynie było na tej stronie wątku pisane.
poczytaj TU jest tam watek o Mazidłach,
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=401367 zapoznaj się.
Fanki minerałów nie ograniczajcie się tylko do naszego forum!
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-06, 21:28   #2712
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez kochanie Pokaż wiadomość
W tych hurtowniach może kupować każdy - np w Warszawie jest na Solidarności. A online... pewnie trzeb ado nich zadzwonić i zapytać
Gdzie dokładnie?

Edit: już wiem: TU
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )

Edytowane przez fanka_fiorda
Czas edycji: 2010-03-06 o 21:53
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-06, 22:19   #2713
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez fanka_fiorda Pokaż wiadomość
Gdzie dokładnie?

Edit: już wiem: TU
O przepraszam, nie zdążyłam odpowiedzieć, ale tak, to tam Jak się idzie od metra to mija się budynek Peugeota i jeszcze jeden - trzeba zadzwonić domefonem w bramie. Czynne jest do 16, chyba od 9. Od poniedziałku do piątku (chociaż kiedyś byłam tam w piątek trochę po 15 i było już zamknięte).
Pani, która tam pracuje jest bardzo miła, można zadzwonić i zapytać, czy jest coś co Cię interesuje, jak nie ma, to zawsze chętnie zamawia (te rzeczy, co są na stronie). No i oprócz kosmetyków pielęgnacyjnych ma jeszcze duuużo różnych lakierów


A żeby nie było całkiem offtopowo, to doszło do mnie zamówienie z Blusche z mydelkami, na razie użyłam z Neem i łał! Super oczyszcza, muszę go trochę potestować i zdam relację w wątku o firmie. Tylko szkoda, że ich już nie będzie
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 20:59   #2714
angel of sadness
Zadomowienie
 
Avatar angel of sadness
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 1 498
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Zadałam podobne pytanie na wątku o Lucy Minerals, ale niestety bez powodzenia. Mam nadzieję, że mi pomożecie Czy myślicie, że stosując retinoidy powinnam się obawiać ich podkładu z wit. C o takim składzie:

kryjąca formuła oryginal
Ingredients: zinc oxide, titanium dioxide, mica, magnesium stearate, iron oxides, allantoin, coffeeberry extract, vitamin C (L-absorbic acid)
???

Boję się, żeby nie zrobił krzywdy uwrażliwionej twarzy (wolę dmuchać na zimne). Z góry dziękuję za odpowiedź.
angel of sadness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-07, 22:01   #2715
Pampelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 65
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Nie powiemy Ci czy to alergia, a jeśli tak to na co, ale możesz spróbować kupić na ZSK kwas HA w proszku i w domu samej robić żel z wodą destylowaną.
Dzieki za podpowiedź.
Pytanie małe: jak długo można przechowywac taki żel bez konserwantów? CZy miesza się od razu całośc czy po trochu? Bo wyjdzie jakieś 50 ml i pewnie nieprędko sie to zuzyje.
Mają też w ZSK żel hialur. z phenoxyethanolem ( ten wiem ż e toleruję i jeszcze jeden jakiś konserwant- także jest szansa że ten może też by sie nadawał).
Pampelina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 17:06   #2716
kurtyzana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 282
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

czy któraś z Was używa afrykańskiego czarnego mydła z CS do mycia włosów? czy ono nie robi krzywdy kłaczkom? pytam, bo właśnie dostałam paczuszkę. zamierzam przetestować na twarzy, ale kupiłam z myślą o włosach, bo mam łojotok i mogę używać tylko szamponów bez SLS, SLES, używam więc Babydreama, jednak po nim szybciej mi się włosy przetłuszczają, muszę myć codziennie.
Jakie macie doświadczenia z tym mydłem?
__________________
postanowienia noworoczne:
=>dbam o włosy i paznokcie
=>czesciowy Vitarianizm
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie


drozdze od 24.01.11



wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312683
kurtyzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 17:44   #2717
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez kurtyzana Pokaż wiadomość
czy któraś z Was używa afrykańskiego czarnego mydła z CS do mycia włosów? czy ono nie robi krzywdy kłaczkom? pytam, bo właśnie dostałam paczuszkę. zamierzam przetestować na twarzy, ale kupiłam z myślą o włosach, bo mam łojotok i mogę używać tylko szamponów bez SLS, SLES, używam więc Babydreama, jednak po nim szybciej mi się włosy przetłuszczają, muszę myć codziennie.
Jakie macie doświadczenia z tym mydłem?
ja do włosów nie polecam.. Okropnie plącze włosy (przynajmniej moje - dość długie, cienie i podatne na plątanie) a po kilku użyciach nie zauważyłam specjalnego wpływu na przetłuszczanie się włosów (ale przyzwyczaiłam się do codziennego ich mycia tak bardzo, ze nie robi mi to własciwie różnicy )
cathy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 20:17   #2718
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Angelku, jak tylko przylecą do mnie próbki, to będę testować także pod kątem połączenia z retinoidem i dam Ci znać Pamiętam, że serum z wit. C z BU (ZSK też się przewinęło) i retinoid to w moim przypadku był kiepski mix pielęgnacyjny (przy czym nie stosowałam tego samego dnia obu wynalazków!)
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 20:31   #2719
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez angel of sadness Pokaż wiadomość
Zadałam podobne pytanie na wątku o Lucy Minerals, ale niestety bez powodzenia. Mam nadzieję, że mi pomożecie Czy myślicie, że stosując retinoidy powinnam się obawiać ich podkładu z wit. C o takim składzie:

kryjąca formuła oryginal
Ingredients: zinc oxide, titanium dioxide, mica, magnesium stearate, iron oxides, allantoin, coffeeberry extract, vitamin C (L-absorbic acid)
???

Boję się, żeby nie zrobił krzywdy uwrażliwionej twarzy (wolę dmuchać na zimne). Z góry dziękuję za odpowiedź.
Angelku, retinoidy uwrazliwia skore to na bank i czasem skora szczypie przy nakladaniu serow z wit C (jest to uzaleznione od stezen) oraz podraznia sie jeszcze bardziej. ale tak sobie mysle ze tutaj skoro nie wystepuje zaden promotor przejscia oraz witamia jest w formie niestabilnej nie powinna ta mieszanka zrobic Ci krzywdy. chociaz sama jestem ciekawa jakie to stezenie, znalazlas moze na stronie Lucy Minerals ile to %?
cansada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-08, 20:44   #2720
kamilawu
Zakorzenienie
 
Avatar kamilawu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 5 755
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Angelku, retinoidy uwrazliwia skore to na bank i czasem skora szczypie przy nakladaniu serow z wit C (jest to uzaleznione od stezen) oraz podraznia sie jeszcze bardziej. ale tak sobie mysle ze tutaj skoro nie wystepuje zaden promotor przejscia oraz witamia jest w formie niestabilnej nie powinna ta mieszanka zrobic Ci krzywdy. chociaz sama jestem ciekawa jakie to stezenie, znalazlas moze na stronie Lucy Minerals ile to %?
Cansado, co to jest promotor przejścia?
kamilawu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 22:00   #2721
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez kamilawu Pokaż wiadomość
Cansado, co to jest promotor przejścia?
Kami , promotory przejscia miedzykomorkowego czy tez przezskornego to substancje zmieniajace strukture skory, zwiekszajace jej przepuszczalnosc.
Np. glikol propylenowy ma takie wlasciwosci, mocznik rowniez, poza tym lecytyna, alkohol etylowy itd
cansada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 22:10   #2722
angel of sadness
Zadomowienie
 
Avatar angel of sadness
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 1 498
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Fanka, Cans ślicznie Wam dziękuję za odpowiedzi, nie pozostaje mi nic innego jak testować Bo chyba nie wytrzymam do relacji Fanki

Cans przyznam się, że nie szukałam na ich stronie, jakie to jest stężenie wit. C....

Edytowane przez angel of sadness
Czas edycji: 2010-03-08 o 22:34
angel of sadness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 22:18   #2723
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez kurtyzana Pokaż wiadomość
czy któraś z Was używa afrykańskiego czarnego mydła z CS do mycia włosów? czy ono nie robi krzywdy kłaczkom? pytam, bo właśnie dostałam paczuszkę. zamierzam przetestować na twarzy, ale kupiłam z myślą o włosach, bo mam łojotok i mogę używać tylko szamponów bez SLS, SLES, używam więc Babydreama, jednak po nim szybciej mi się włosy przetłuszczają, muszę myć codziennie.
Jakie macie doświadczenia z tym mydłem?

nie polecam, ciężko umyć porządnie a do tego matowi włosy, przynajmniej u mnie i są takie..niemiłe
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 22:46   #2724
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Właśnie, z tą witaminą C w podkładach... Ja jakoś nie wierzę, żeby ona miała jakikolwiek wpływ na skórę. Po pierwsze, łatwo się utleni (tzn straci swoje antyoksydacyjne właściwości, nie wiem, jak się nazywa proces chemiczny). No a poza tym, to podkładu nie nakłada się na całkiem gołą skórę... U mnie najpierw idzie serum, krem, później ew. filtr a na to podkład (lub jeszcze wcześniej primer). Jak witamina C ma zadziałać na skórę, skoro będzie nakładana na tyle warstw
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-08, 23:05   #2725
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez kurtyzana Pokaż wiadomość
czy któraś z Was używa afrykańskiego czarnego mydła z CS do mycia włosów? czy ono nie robi krzywdy kłaczkom? pytam, bo właśnie dostałam paczuszkę. zamierzam przetestować na twarzy, ale kupiłam z myślą o włosach, bo mam łojotok i mogę używać tylko szamponów bez SLS, SLES, używam więc Babydreama, jednak po nim szybciej mi się włosy przetłuszczają, muszę myć codziennie.
Jakie macie doświadczenia z tym mydłem?
Zdarzało mi się umyć, tragedii nie było, ale bez szału też. Możesz spróbować traktować nim głównie skórę głowy a na dłuższe włosy dawać inny szampon.
Próbowałaś szamponu z EGM? NIe wiem jak przy łojotoku, ale mojej wrażliwej skóry głowy nie podrażnia, a przy tym bosko działa na włosy.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 07:07   #2726
kamilawu
Zakorzenienie
 
Avatar kamilawu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 5 755
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Kami , promotory przejscia miedzykomorkowego czy tez przezskornego to substancje zmieniajace strukture skory, zwiekszajace jej przepuszczalnosc.
Np. glikol propylenowy ma takie wlasciwosci, mocznik rowniez, poza tym lecytyna, alkohol etylowy itd
Dzięki, Can
kamilawu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 15:25   #2727
kurtyzana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 282
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

dziękuję, dziewczyny chyba poczekam z testami do weekendu
alkaxy masz na myśli ALOE & MILK SHAMPOO? z opisu wynika że jest raczej do włosów normalnych lub suchych, zniszczonych i że mocno nawilża i zmiękcza włosy. ja mam włosy cienkie, w dodatku jest ich mało, ponieważ moja dwuletnia walka z ich wypadaniem dopiero teraz zaczyna przynosić lepsze efekty. po zastosowaniu tego szamponu miałabym pewnie oklapnięte i tłuste włosy po dwóch godzinach. chociaż... nic przecież nie jest pewne..

chciałam zapytać jeszcze o glinkę Rhassoul. znalazłam ostatnio na helfach, w opisie była informacja, że można myć nią włosy. próbował ktoś?
amla i neem też mnie interesują, proszę o wypowiedzi )
__________________
postanowienia noworoczne:
=>dbam o włosy i paznokcie
=>czesciowy Vitarianizm
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie


drozdze od 24.01.11



wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312683

Edytowane przez kurtyzana
Czas edycji: 2010-03-09 o 15:26
kurtyzana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-09, 16:00   #2728
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez kurtyzana Pokaż wiadomość
dziękuję, dziewczyny chyba poczekam z testami do weekendu
alkaxy masz na myśli ALOE & MILK SHAMPOO? z opisu wynika że jest raczej do włosów normalnych lub suchych, zniszczonych i że mocno nawilża i zmiękcza włosy. ja mam włosy cienkie, w dodatku jest ich mało, ponieważ moja dwuletnia walka z ich wypadaniem dopiero teraz zaczyna przynosić lepsze efekty. po zastosowaniu tego szamponu miałabym pewnie oklapnięte i tłuste włosy po dwóch godzinach. chociaż... nic przecież nie jest pewne..

chciałam zapytać jeszcze o glinkę Rhassoul. znalazłam ostatnio na helfach, w opisie była informacja, że można myć nią włosy. próbował ktoś?
amla i neem też mnie interesują, proszę o wypowiedzi )
Tak, ten szampon miałam na myśli. Fakt, ja mam teraz skórę głowy w stornę suchej, więc może dlatego tak mi pasuje.
A wiesz, że z Rhassoul możesz iść w dobrym kierunku dla Ciebie - kiedyś za mocno naturalnych czasów myłam ziemią wulkaniczną i pamiętam efekt takich fajnie uniesionych włosów - wyglądało jakby ich więcej było, więc dla cienkich super. Ale bez cudów, wtedy miałam tłuste nastoletnie włosy, i przetłuszczania nie zmniejszało.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-10, 09:27   #2729
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

KKZJ

Będę Ci śpiewać pieśni pochwalne za "Twój" primer, nie wiedziałam, że taki "gadżet" stanie się niezbędnikiem w mojej kosmetyczce. Minerały nie tylko lepiej się nakładają, nie tylko dłużej leżą, ale mają większe krycie już przy jednej warstwie, do tego, nie ma mowy o efekcie "maski". Dodałam olejek rozmarynowy dla miłego zapachu i chyba dodatkowo, to pięknie działa na moją skórę, a może to silikony, a może olej ryżowy. Nie wiem co to, ale jestem zachwycona. Nie zapycha mnie!!!
Ale ja dziś "cudzysłowna"
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.

Edytowane przez coldold
Czas edycji: 2010-03-10 o 11:28
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-10, 09:46   #2730
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
KKZJ

Będę Ci śpiewać pieśni pochwalne za "Twój" primer, nie wiedziałam, że taki "gadżet" stanie się niezbędnikiem w mojej kosmetyczce. Minerały nie tylko lepiej się nakładają, nie tylko dłużej leżą, ale mają większe krycie już przy jednej warstwie, do tego, nie mam mowy o efekcie "maski". Dodałam olejek rozmarynowy dla miłego zapachu i chyba dodatkowo, to pięknie działa na moją skórę, a może to silikony, a może olej ryżowy. Nie wiem co to, ale jestem zachwycona. Nie zapycha mnie!!!
Ale ja dziś "cudzysłowna"
Co to za magiczny primer? jesli mozna wiedziec
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:26.