Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2008 ;) - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-17, 18:38   #1471
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

xandra teraz jest promocja i dzinsy kosztują w h&m i cubusie ok 99 zł.. jak dla mnie to spoko cena i jakosc spodni maja dobrą..

moj tz kupil sobie w outlecie za 140 wranglery i maja znacznie lepszy material.. ale ja wole miec kilka par w cenie jednej a kiedys mialam jedna np levis , mustang, wrangler i nosilam non stop
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 19:50   #1472
Paula Szyszka
Zadomowienie
 
Avatar Paula Szyszka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 486
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

xandra ja chowam zabawki Igora do plastikowych pojemników i układamy tak jeden na drugi on uwielbia wysypywać z nich zabawki i przeszukiwać je czasami tylko nogi mu wystają tak tam grzebie Co do jeansów to widziałam faktycznie ze w h&m były promocje i ceny były od 79 zł z tego co pamiętam ja mam to szczęście że kupuje sobie zawsze na dziecięcym w reserved albo w h&m i za dużo niższą kasę ostatnio pokupowałam sobie rurki jeansowe w re - kids na przecenach za 29 zł

scorpioniec my mamy fontannę z piłek. Igor ja uwielbiał jak ją dostał w tamtym roku na gwiazdkę ale teraz już mało się nią interesuje no i jest bardzo hałaśliwa ( ale fajna zabawka) co do skrzynki to niestety nikt ze znajomych jej nie m. Ja bym chyba zrobiła tak jak pisała Gosiaczek nie rozpakowywała i sprzedała na all zawsze możesz kupić wtedy coś czym Iga będzie się dłużej bawiła

swoją drogą powiem Wam że my nie kupowaliśmy Igorowi już dawno jakiś lepszych zabawek a te co ma to nie dość że pełno miejsca zajmują to coraz mniej już go interesują . Czekamy na urodziny i gwiazdkę żeby się wzbogacił wtedy tamte pochowamy

fajne te drewniane zabawki które wklejałyście

scorpionec fajne te pidżamki Igor już w nich śpi właśnie są naprawdę dobre gatunkowo a bluzę tez mamy i jestem z niej bardzo zadowolona kiedyś moi rodzice kupili jeszcze z poprzedniej dostawy

jadłyście kiedyś ciacho filadelfia? jak ja nie jadam ciast to powiem Wam że niebo w buzi dosłownie najlepsze jakie jadłam a dzisiaj teściowa oznajmiła że jutro będzie robiła i nas zaprasza aż mi ślinka cieknie. Wkleję Wam zdjęcie żeby Was podenerwować http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...1t:429,r:0,s:0

a jeszcze zapomniałam dodać ja kiedyś kupowałam wranglery ale wydaje mi się że bardzo gatunkowo się pogorszyły no i ceny tak poszły w górę wole big stary dla mnie są bardziej trwałe w styczniu kupiła sobie takie fajne jak były przeceny za 99 zł i jestem bardzo zadowolona

Edytowane przez Paula Szyszka
Czas edycji: 2010-09-17 o 19:52
Paula Szyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 20:05   #1473
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

No za 99zł bym kupiła...a w cubusie,to jakos nigdy nie byłam...

Tylko nie mam kiedy iść.Juz nie pamiętam, kiedy była w sklepie SAMA na zakupach ubraniowych DLA SIEBIE. Normalnie tak mnie nęci jakaś wyprawa do centrum handlowego-nawet tak sobie tylko pooglądać, no i te dżinsy chociaż kupić.

W tamtym roku zamówiłam na allegro, bo trafiłam na takie z odpowiednio długimi nogawkami, nawet fajne były,ale nie żadne modne wypasy.Zamówiłam dwie pary i okazało się,że to taki żywo-granatowy dźins, jak kiedyś był,zero przecieranek,czy tzw "marmurku", no zwykły granat.No,ale co miałam zrobic, tanie były, to zostawiłam i chodzę. Ale nawet tż juz mi dulczy,żebym sobie kupiła jakieś nowe dżinsy, bo na te "wsioki" patrzeć nie może

Ale zamulony wieczór, nie ma co robić...
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 20:26   #1474
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

paula to daj choć do książki przepis na te ciacho..

a która ma przepis na marchewkowe!! ostanio byliśmy w ikea i tam bylo marchewkowe-ekologiczne i moje dziecko jadlo jak dzikie.. wiec musze jej sporzadzić bo ostanio grymaśna..wiec jak macie to pliss wrzućcie

kupilam dzis malej bebilon3 (zmieniamy mleko co by sprawdzic czemu te kupy brzydkie) i jestem w szoku jakie ma zmyślne opakowanie zastanawiam sie czy nie powinnam jej bebilonu 4 odrazu kupic bo to dla 2 latków...
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 20:56   #1475
LadyM
Rozeznanie
 
Avatar LadyM
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 615
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

moi w ogóle ostatnio mleka nie chca próbowałam inne, próbowałam cynamon dodawać, cuda na kiju i nic. Tyle co owsiankę albo manna rano jedzą na normalnym mleku i twarożki, jogurty. Ale modyfikowanego niet.

Paula to ile Ty masz dziewczyno wzrostu i jakie chude nóżki i bioderka musisz mieć, zazdroszczę, bo ja niska, ale du** jak szafa
LadyM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 21:50   #1476
niobe7
Zadomowienie
 
Avatar niobe7
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 517
Send a message via Skype™ to niobe7
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

hej Babeczki
No to wrocilam tydzien wczesniej bo selectours kaput.
I do tego z chora Karola na antybiotykach, zalatwila sie klimatyzacja i napojami chyba. Ogolnie czuje sie ok, tylko kaszle niesamowicie i gile do pasa.
Wiec jak pech to pech.

Przeczytalam Was na raty wiec nie pamietam wszytskiego
Buziaki dla chorowitkow i jak najszybszego powrotu do zdrowka.

Poisone - ja pewnie sie pojawie w przedszkolu jak tylko Karola wydobrzeje Fajnie, ze sie Idze podoba

bicie i gryzienie - Karola tez wkroczyla w ten etap i strasznie mnie wyprowadza z rownowagi
staram sie byc konsekwntna i jak tak zrobi to w karny kacik ja sadzam. Na razie mi ucieka wiec kara wyglada tak, ze ja ja sadzam ona probuje uciec, ja ja znowu sadzam, az po ktoryms razie chwile posiedzi i przychodzi i przeprasza.

Moze jeszcze jutro w lidlu bedzie cos fajnego dla Karoli
Jak zwykle Paula jestes niezawodna z tymi informacjami
__________________
...zabij wszystkie moje demony, a moje anioły też mogą umrzeć...
niobe7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 22:43   #1477
Gosiaczek1211
Rozeznanie
 
Avatar Gosiaczek1211
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 597
GG do Gosiaczek1211
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

niobe no szok normalnie!! Kiedy się dowiedzieliście, że musicie wracać?? I jeszcze Karolcia z choróbskiem. No nie!!! Nie tak wyglądają wyczekiwane, wymarzone wakacje. Przykro mi bardzo kochana
__________________
NASZ SKARB 26.11.2008 - MATI
Gosiaczek1211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-17, 22:59   #1478
skylie
Wtajemniczenie
 
Avatar skylie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 011
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Melduje sie i tu, chociaz przyznam ze nie nadrobilam zaleglosci i chyba niestety tak zostanie

Niobe- ale swinie z tego Selectours. Jeszcze w przed dzien ogloszenia bankructwa sprzedawali wycieczki ibrali kase od ludzi. A my bylismy z tym biurem w tamtym roku w Egipcie
skylie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 07:53   #1479
Gosiaczek1211
Rozeznanie
 
Avatar Gosiaczek1211
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 597
GG do Gosiaczek1211
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

scorpionec opakowanie Bebilonu faktycznie zmyślne. Mój tż był zachwycony głównie elementem do dozowania - zrównywania /nie wiem jak to nazwać/ proszku na miarce
__________________
NASZ SKARB 26.11.2008 - MATI
Gosiaczek1211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 07:57   #1480
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

scorpionec - nie kupuj mleka starszego niz Iga. ja chyba w ten sposób wyzwoliłam alergię u Marty. Wydaje mi się,ze skoro kombinujesz z mlekiem to powinnaś spróbować Bebilon pepti2, bo on ma mniejszą zawartość laktozy. Mozesz kupić w aptece bez recepty.
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 09:05   #1481
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Cytat:
Napisane przez niobe7 Pokaż wiadomość
hej Babeczki
No to wrocilam tydzien wczesniej bo selectours kaput.
I do tego z chora Karola na antybiotykach, zalatwila sie klimatyzacja i napojami chyba. Ogolnie czuje sie ok, tylko kaszle niesamowicie i gile do pasa.
Wiec jak pech to pech.
ze tez na was musiało trafić.. i jeszcze ta choroba karolci..
my juz mieliśmy wybrany ich hotel w turcji.. ale jak pisalam w ostaniej chwili odpuścilismy wyjazd za grnice.. fuks jednym slowem..

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1211 Pokaż wiadomość
scorpionec opakowanie Bebilonu faktycznie zmyślne. Mój tż był zachwycony głównie elementem do dozowania - zrównywania /nie wiem jak to nazwać/ proszku na miarce
no mi sie jeszcze mocowanie lyzeczki podoba ale mleko w porównaniu do nan active i enfamilu bardzo slodkie..co mi sie niezbyt podoba..

Cytat:
Napisane przez Salomea1 Pokaż wiadomość
scorpionec - nie kupuj mleka starszego niz Iga. ja chyba w ten sposób wyzwoliłam alergię u Marty. Wydaje mi się,ze skoro kombinujesz z mlekiem to powinnaś spróbować Bebilon pepti2, bo on ma mniejszą zawartość laktozy. Mozesz kupić w aptece bez recepty.
bede kilka dni jej dawac ten bebilon3 i zobacze co bedzie..jak bez zmian to spróbuje jeszcze ten pepti.. dzieki nie wiedzialm ze taki jest
ale mala nigdy nie miala takich klopotów..

Edytowane przez scorpionec
Czas edycji: 2010-09-18 o 09:06
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-18, 09:36   #1482
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Na B.pepti są takie wskazania:
Żywienie sztuczne niemowląt z alergią pokarmową na białko, w tym białko mleka krowiego i białko soi, chorobą trzewną, niedoborem disacharydaz (częściowa nietolerancja laktozy i sacharozy), przewlekłą biegunką lub kolką. Diagnostyka i profilaktyka alergii pokarmowych.

A może Iga je coś innego co powoduje biegunki?
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 13:09   #1483
lisey
Zadomowienie
 
Avatar lisey
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 078
GG do lisey
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Cytat:
Napisane przez katakon Pokaż wiadomość
lisey - pomysł z pokazywaniem na tacie dobry ja sie jednak nie poswiece żeby mi tż obcinal włosy nożyczkami Ale jak mówisz, dziewczynki moga mieć długie włosy A z lalkami to u nas dziwna sprawa na razie, bo karolinka zdecydowanie preferuje misie. I książeczki. Lalki są be!
a nmiech udaje ze ciacha nozyczkami,ewentualnie misia sciac

Cytat:
Napisane przez Salomea1 Pokaż wiadomość
lisey - moja też nauczyła się łapać piłkę , ale jeszcze nie skacze
moj skacze mimo zakazu pediatry.Ciekawe jak ja mam dziecko oduczyc czy zakazacuwielbia, teraz to na spacerkach na piechte to robi kic kic i udaje zajaczka.Pirueta tez potrafi zrobic na skaczaco nie martw sie nauczy sie skakac.Moj to gimnastyk woli biegac i wogole ruch niz siedziec w miejscu wiec stad to,teraz fikolki na lozku cwiczy

Cytat:
Napisane przez Paula Szyszka Pokaż wiadomość
lisey muszę też jakoś zachęcić Igora do maszynki bo ostatnio 30 min męczyłam się nożyczkami a wiadomo jak to się obcina jak mały się kręci ciągle.My zawsze obcinamy w wannie mały się bawi jakimiś kubeczkami i przelewa wodę a mama spocona ciacha

Igor tez od paru dni łapie piłkę i zaczął podskakiwać dość wysoko i zamiast chodzić to skacze mówiąc że jest "abą" czyt żabą
polecam wiec pokazanie Igorkowi na tatusi,chyba ze tata nie ma elektrycznej albo wloskow szkodaMoj Gabrys uwielbia robic to co tatus,teraz ja udaje ze sie gole,ktos musi
moj tak nie posiedzi

Cytat:
Napisane przez LadyM Pokaż wiadomość
moi w ogóle ostatnio mleka nie chca próbowałam inne, próbowałam cynamon dodawać, cuda na kiju i nic. Tyle co owsiankę albo manna rano jedzą na normalnym mleku i twarożki, jogurty. Ale modyfikowanego niet.

Paula to ile Ty masz dziewczyno wzrostu i jakie chude nóżki i bioderka musisz mieć, zazdroszczę, bo ja niska, ale du** jak szafa
a moj tez mleko be,kupuje mlekowite smakowa,bo innego nie chce.Wiec chociaz tyle,czasem plaki na mleku,kaszke od swieta.Mam to samo,niestety

Cytat:
Napisane przez niobe7 Pokaż wiadomość
hej Babeczki
No to wrocilam tydzien wczesniej bo selectours kaput.
I do tego z chora Karola na antybiotykach, zalatwila sie klimatyzacja i napojami chyba. Ogolnie czuje sie ok, tylko kaszle niesamowicie i gile do pasa.
Wiec jak pech to pech.

o wspolczuje Kochana,szkoda ze tak krotko

a ja padam na twarz,moje dziecie tez zrobil na piechte ze 5 km,mial byc krotki spacer w celu ganiania za kotami a byl az do parku,kosciolka z dzwonem(bo kocha i katuje mnie bim bom)
Teraz spi ja chyba tez sie trzasne bo bez wozka bylismy i potem z 1,5 km go tachalam a On sobie smacznie spal na ramieniu
__________________
Gabrielek 15/11/2008

Fasolinka
lisey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 16:31   #1484
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Scorpionec u nas z tym mlekiem to jest tak, że Bartkowi biegunki przeszły jak kaszkę na krowim zaczęłam robić. Oprócz tego pije Bebiko 2 razy dziennie. Jak kaszkę na Bebiko zrobiłam znowu biegunka.
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 19:53   #1485
JaGaaaa
Rozeznanie
 
Avatar JaGaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 554
GG do JaGaaaa
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Scorpio - witaj, nareszcie jesteś Spróbuj to pepti tak jak dziewczyny radzą. A co do słodkości...to mi się wydawało że bebilon mało słodki jest. Moje chłopaki piją Bebiko i to na pewno słodsze i mniej wodniste jest... Mały pił Bebilon 4 m-ce ale strasznie ulewał więc też mu zmieniłam na sprawdzone Bebiko.
Szymon mleko uwielbia, nie odmawia nigdy.

Włoski - my wczoraj byliśmy z Szymonkiem u fryzjera. I mimo że fryzjerka znajoma to skończyło się taką histerią że jeszcze w domu długo dochodził do siebie. Myśle nad kupnem maszynki ale coś mi się wydaje że ze mną będzie się szarpał jeszcze bardziej... Dobrze że to tylko raz na 2-3 m-ce.
A Mały nadal łysy

Niobe - współczuję A miał być tak pięknie...

Spodnie - ja też wszystkie skracam, 160 cm ledwie mam. Ostatnio też kupiłam sobie w outlecie jak byliśmy nad morzem - dwie pary Levis'ów za 280 zł. A nie tak dawn mąż kupił 1 pare Lee za 350!

Szymon już przestał się przytulać... On takimi wahaniami nastrojów odreagowuje obecność bracszka, tak mi się wydaje. I znów marudzi sporo...
No i żeby nie było nudno to właśnie zaczyna mu się katar. Bo małemu już się kończy A kataru nie cierpię bo nie daje sobie czyścić noska.


A jeszcze pytanko. My, w przeciwieństwie do niektórych mamy zatwardzenia. Pytałam lekarkę co z tym zrobić i powiedziała po prostu że trzeba kombinować z dietą. Dodam że je sporo warzyw i owoców a prawie wcale nie je słodyczy. Macie jakieś sprawdzone sposoby na tą przypadłość u Maluszków..??
__________________
Nasz Skarbek - Szymonek - 02.12.2008 r.

Braciszek Dominiś - 24.04.2010 r.

Edytowane przez JaGaaaa
Czas edycji: 2010-09-18 o 20:45
JaGaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 21:12   #1486
muminek88
Zadomowienie
 
Avatar muminek88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 991
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

odkad bylam w pl chce wam napisac ale jak przyjechalismy na poczatku wrzesnia to maz dostal zaplenia pluc i wiecie jak to jest, w sumie mialam 3 malych chlopczykow na glowie a zaraz potem przyjechali do nas znajomi bo sie tu przeprowadzaja i mieszkamy w 8 osob na 75 metrach w czym 4 to dzieci do 2,5 roku wiec zrozumcie czemu nie pisalam...

u nas,Szymek znow raz wola raz nie ale sprawdzaja sie majtki ceratkowe wiec nie usze wciaz prac tylko pieluszke tetrowa wyprac trzeba, nie ma smoka juz na dobre wiec w sumie sie wnocy nie budzi,piątek brak,nadal kocha braciszka i robi mu tylko czasem krzywde ale to tylko z nadmiaru uczuc,nadal malo mowi,nauczyl sie wkladac te puzzle w takie drewniane plansze wiec nie jest źle...Łukaszek grzeczny, nadal karmie...

Ostatnio duzo jezdzimu po lekarzach wiec duzo bilansow,szczepien itd a pozatym Szymkowi uciekaja jąderka i krzywo chodzi a Łukaszek mmial ciemieniuche, trądzik niemowlęcy,przepukline i ma zrośnięty napletek

A u mnie...rana sie goila 6 tyg,jhak takie cebulki wlosow w robie wypadly to potem za pare dni wszystko sie zroslo, @ nadal nie ma, nadzerka mi sie zmniejszyla, krew z 9,8 na 13 mi wskoczyla a waga juz tak szybko nie spada...
muminek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 23:59   #1487
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Cytat:
Napisane przez katakon Pokaż wiadomość
lisey - pomysł z pokazywaniem na tacie dobry ja sie jednak nie poswiece żeby mi tż obcinal włosy nożyczkami Ale jak mówisz, dziewczynki moga mieć długie włosy A z lalkami to u nas dziwna sprawa na razie, bo karolinka zdecydowanie preferuje misie. I książeczki. Lalki są be!
moja droga polka sypia z misiem co ma "liverpool" na brzuchu napisane, cale godlo i inne bajery. ukochany mis. a tz sie cieszy jak glupi

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
paula to daj choć do książki przepis na te ciacho..

a która ma przepis na marchewkowe!! ostanio byliśmy w ikea i tam bylo marchewkowe-ekologiczne i moje dziecko jadlo jak dzikie.. wiec musze jej sporzadzić bo ostanio grymaśna..wiec jak macie to pliss wrzućcie
marhcewkowe ciasto to ja robie - przepis daje tutaj bo zapomne, potem wkleje w ksiazke kucharska

1 1/4 szklanki oleju
4 jaja
2 szklanki utartej marchwi
2 szklanki maki
2 szklanki cukru - ja daje brazowy bo sie karmelizuje fajnie. i z reguly daje poltotrej szklanicy zeby nie bylo slodkie
2 lyzeczki proszku do pieczenia
2 lyzeczki sody (ale dam nastepnym razem jedna albo po jednej sody i proszku bo mam wrazenie ze czuc sode)
2 lyzeczki cynamonu
+ co kto lubi - walelam ostatnio mieszanke orzechow w calosci juz do brytfanki, rewelacja. rodzynki tez sa dobre, suszone morele... pieknie

jajo utrzec z cukrem, dodac (w tej kolejnosci) make, olej, mrchew, proszek, sode, cynamon
piec w 180st przez 40 minut

Cytat:
Napisane przez JaGaaaa Pokaż wiadomość
Szymon już przestał się przytulać... On takimi wahaniami nastrojów odreagowuje obecność bracszka, tak mi się wydaje. I znów marudzi sporo...

A jeszcze pytanko. My, w przeciwieństwie do niektórych mamy zatwardzenia. Pytałam lekarkę co z tym zrobić i powiedziała po prostu że trzeba kombinować z dietą. Dodam że je sporo warzyw i owoców a prawie wcale nie je słodyczy. Macie jakieś sprawdzone sposoby na tą przypadłość u Maluszków..??
siemie lniane? mama mnie dawala, dzialolo na poslizg

polka zaczela sie do nas przytulac, tak od miesiaca wiesza sie na szyi. cudne uczucie

ja nie mam nastroju, powinnam sie pakowac, bo w nocy w srode lecimy, jestem w czarnej dupie

ale przynajmnije zapalenia strun glosowych sie polepszylo, moge przez telefon rozmawiac przynajmniej
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 12:15   #1488
skylie
Wtajemniczenie
 
Avatar skylie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 011
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Jagaa- tez polecam siemie lniane na zaparcie

Katakumba- przepis fajny. Moze sie skusze i upieke
No i jak bedziesz w PL to moze jakies spotkanko znowu? Moze tym razem z dziewczynami i dzieciakami
skylie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 14:43   #1489
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Cytat:
Napisane przez skylie Pokaż wiadomość
Jagaa- tez polecam siemie lniane na zaparcie

Katakumba- przepis fajny. Moze sie skusze i upieke
No i jak bedziesz w PL to moze jakies spotkanko znowu? Moze tym razem z dziewczynami i dzieciakami
tym razem chyba nie damy rady. bo z chorwacji wracamy w niedziele 2 pazdziernika a 9 wracamy juz do uk. a po drodze musimy do tesciwej jechac w kieleckie
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-19, 16:01   #1490
Gosiaczek1211
Rozeznanie
 
Avatar Gosiaczek1211
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 597
GG do Gosiaczek1211
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Oooo, proszę - to jak w kieleckie to ja zapraszam do nas a gdzie teściowa stacjonuje??
__________________
NASZ SKARB 26.11.2008 - MATI
Gosiaczek1211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 17:44   #1491
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

A do Łodzi, to kto w końcu przyjedzie?? Skylie Wam powie, ile tu ciekawych rzeczy do obejrzenia

A w ogóle, to miałam jechec pozwidzac stolice w tym roku, może coś się jeszcze wykroi,póki ciepło? Kto jest z Wa-wy-Salomea i kto jeszcze ??

My zpstajemy na działce przynajmniej do końca tyg, bo facet remont kuchni zacznie we czwartek...jakos wytzrymam

A na zatwardzenie dawałam zawsze więcej surowych owoców-jabłka, śliwki, jogurty śliwkowe-u nas pomagało.
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 19:39   #1492
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Ja tylko na sekundę.
scorpionec- byłam w Smyku i bawiłam się tą skrzynką na listy FP. No i powiem,że Marta by się nią nie zainteresowała, no może na 1-2 dni. Nasze dzieci są już za duże zarówno na fontannę jak i tą skrzynkę wiec bierz to co drożej sprzedasz.
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 20:32   #1493
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

gosia moja tesciowa to skarzysko bedziemy tam we wtorek do czwartku tak mysle, ale moze sie zmienic na np pn do srody

polka kurna rozpina mi sie z pizamek tych slodkich z h@m co na fotologu pokazywalam, nie wiem, w zlobie dzieci jej powiedzialy ze niemodne czy co?!
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 21:34   #1494
Gosiaczek1211
Rozeznanie
 
Avatar Gosiaczek1211
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 597
GG do Gosiaczek1211
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

To nie tak daleko - jak coś to my serdecznie do nas zapraszamy, jeśli mielibyście zbyt dużo czasu
__________________
NASZ SKARB 26.11.2008 - MATI
Gosiaczek1211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 22:42   #1495
skylie
Wtajemniczenie
 
Avatar skylie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 011
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Katakumba- szkoda Ja pewnie okolo 10 pazdziernika tez w kieleckie uderzam do rodzicow. Miniemy sie o kilka dni bo wzglednie niedaleko Skarzyska bede stacjonowac Moze nastepnym razem
skylie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 06:34   #1496
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Cytat:
Napisane przez Salomea1 Pokaż wiadomość
Na B.pepti są takie wskazania:
Żywienie sztuczne niemowląt z alergią pokarmową na białko, w tym białko mleka krowiego i białko soi, chorobą trzewną, niedoborem disacharydaz (częściowa nietolerancja laktozy i sacharozy), przewlekłą biegunką lub kolką. Diagnostyka i profilaktyka alergii pokarmowych.

A może Iga je coś innego co powoduje biegunki?
jestem na 90% procent ze to mleko bo jak odstawiam przechodzi..wracam do mleka znowu to samo.. mysle ze jakby to byla np nietolerancja laktozy to musialabym odstawiac wszystkie mleczne produkty.. a widze ze po twarogu czy kefirze nic jej nie jest..

odpukać od piątku daje jej ten bebilon3.. i jest normalnie tzn robi jedną zwarta kupę zobaczymy jak dalej bedzie.. jak zmiana na dłuższą mete na bebilon nic nie da to kupie te pepti

Cytat:
Napisane przez JaGaaaa Pokaż wiadomość
Scorpio - witaj, nareszcie jesteś Spróbuj to pepti tak jak dziewczyny radzą. A co do słodkości...to mi się wydawało że bebilon mało słodki jest. Moje chłopaki piją Bebiko i to na pewno słodsze i mniej wodniste jest... Mały pił Bebilon 4 m-ce ale strasznie ulewał więc też mu zmieniłam na sprawdzone Bebiko.
Szymon mleko uwielbia, nie odmawia nigdy.
bebiko chyba nie ma probiotyków?? ja szukalam takiego z i zeby nie bylo nestle i enfamil i po eliminacji rzucil mi sie w oko bebilon


Cytat:
Napisane przez JaGaaaa Pokaż wiadomość
A Mały nadal łysy
nadal?? daj spokój moja ma 2 lata prawie a wloski po kilka centymetrów


Cytat:
Napisane przez JaGaaaa Pokaż wiadomość
A jeszcze pytanko. My, w przeciwieństwie do niektórych mamy zatwardzenia. Pytałam lekarkę co z tym zrobić i powiedziała po prostu że trzeba kombinować z dietą. Dodam że je sporo warzyw i owoców a prawie wcale nie je słodyczy. Macie jakieś sprawdzone sposoby na tą przypadłość u Maluszków..??
probiotyk, prebiotyk kilka dni..zawsze reguluje prace przewodu pokarmowego, do tego siemię lniane, otręby (np do omleta, kaszy,jogurtu albo do obtaczania kotletów zamiast bułki)

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
moja droga polka sypia z misiem co ma "liverpool" na brzuchu napisane, cale godlo i inne bajery. ukochany mis. a tz sie cieszy jak glupi



marhcewkowe ciasto to ja robie - przepis daje tutaj bo zapomne, potem wkleje w ksiazke kucharska

1 1/4 szklanki oleju
4 jaja
2 szklanki utartej marchwi
2 szklanki maki
2 szklanki cukru - ja daje brazowy bo sie karmelizuje fajnie. i z reguly daje poltotrej szklanicy zeby nie bylo slodkie
2 lyzeczki proszku do pieczenia
2 lyzeczki sody (ale dam nastepnym razem jedna albo po jednej sody i proszku bo mam wrazenie ze czuc sode)
2 lyzeczki cynamonu
+ co kto lubi - walelam ostatnio mieszanke orzechow w calosci juz do brytfanki, rewelacja. rodzynki tez sa dobre, suszone morele... pieknie

jajo utrzec z cukrem, dodac (w tej kolejnosci) make, olej, mrchew, proszek, sode, cynamon
piec w 180st przez 40 minut



siemie lniane? mama mnie dawala, dzialolo na poslizg

polka zaczela sie do nas przytulac, tak od miesiaca wiesza sie na szyi. cudne uczucie

ja nie mam nastroju, powinnam sie pakowac, bo w nocy w srode lecimy, jestem w czarnej dupie

ale przynajmnije zapalenia strun glosowych sie polepszylo, moge przez telefon rozmawiac przynajmniej
dzieki.. nie zapomnij przekleić , co by sie cudo nie zagubilo!!!

Cytat:
Napisane przez Salomea1 Pokaż wiadomość
Ja tylko na sekundę.
scorpionec- byłam w Smyku i bawiłam się tą skrzynką na listy FP. No i powiem,że Marta by się nią nie zainteresowała, no może na 1-2 dni. Nasze dzieci są już za duże zarówno na fontannę jak i tą skrzynkę wiec bierz to co drożej sprzedasz.
dzięki! tez ja kiedys ogladalam(daawno)... moze macie macie racje kupie i sprzedam albo wezmę co innego za te punkty(w sesie nie zabawkę)

dziewczyny które czytają/czytały "język dwulatka".. robiłyście test osobowości dziecka??

co wam wyszlo.. ?? my z tz robiliśmy oddzielnie i mi i jemu wyszlo ze mamy Aniołka... no kto by pomyślal?? ale faktycznie niektóre opcje odpowiedzi otworzyly mi ocz jak dzieci mogą sie zachowywac

Edytowane przez scorpionec
Czas edycji: 2010-09-20 o 06:48
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 06:42   #1497
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Hej Scorpio-myślałaś,że tylko Ty tak wcześnie wstajesz??Nie udał sie szpan:P
No dziś wyjątkowo mnie obudzili moi przy szykowaniu się, więc się przyszłam pochwalić.A ten Język dwulatka to warto przeczytać?
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 07:03   #1498
Salomea1
Zadomowienie
 
Avatar Salomea1
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

Etam Xandra nie przesadzaj,że tak wcześnie. My dzisaij pospaliśmy dłużej (czyt. Marta wstała aż o 7 )
Salomea1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 07:22   #1499
katakon
Raczkowanie
 
Avatar katakon
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Wiadomości: 275
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

xandra - moim zdaniem najpraktyczniejsze są pojemniki. Karolinka łatwo może wyjmować z nich zabawki, ale też nie ma problemu żeby tam zabawki chować. A na półkach stoją książeczki i misie takie któymi się nie bawi bardzo chętnie.
Pojemniki kupiłam w IKEA. Za 17zł chyba. I można ustawiać jeden na drugim, są z kółeczkami więc nie trzeba nawet ich podnosić. Kolorowe, ładne.Ja jestem zadowolona

Niobe - współczuje atrakcji! Ale pech, na dodatek jak pojechaliście z Karolcia!
__________________
Karolinka 05.11.2008

Edytowane przez katakon
Czas edycji: 2010-09-20 o 07:32
katakon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 07:48   #1500
poisone
Rozeznanie
 
Avatar poisone
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 730
Dot.: Maluchy z babciami na rowerku,a mamusie na wizażu przy bimberku! juz od 11-12.2

JaGaa - pamiętam z czasów jak nasze dzieci były mniejsze, że na zatwardzenia podobno działała łyżeczka soku z pomarańczy podana rano. Inne dziewczyny, pamiętacie to?

Katakon - my chyba mamy te same pojemniki na zabawki co Wy - kupiłam Idze błękitne. Co wywiozę je do małego pokoju to ona już je pcha z powrotem. Robota głupiego - w kółko tak
poisone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-18 21:27:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:54.