Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy! - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-22, 13:10   #271
olafiorka
Przyczajenie
 
Avatar olafiorka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3
Dot.: Ciągłe problemy z upławami

Cytat:
Napisane przez CIV-CIV Pokaż wiadomość
A więc czekamy na rozwój wydarzeń. Powodzenia!
Napisz co powiedział lekarz.
Dopiero przyszly szczegolowe wyniki. Wiec najpierw spisali dane, mozna nie podawac danych jesli sie nie chce (troche o leczeniu w UK-przychodnia publiczna) Potem ogledziny i p doktor powiedziala ze ma jakis bakterie (nazwy nie moglam przetlumaczyc) i pobrali probke do badania(na wynik trzeba bylo poczekac).Wiec wrocil zly na mojego ginekologa, spanikowany -musielibysmy sie oboje leczyc to cos powaznego.Dostal clotrimazolum w garsc.Czekamy 10 min na wyniki.Po wynikach wraca bo okazalo sie ze nic nie ma(zadnej choroby ginekologicznej) Wraz z lekarzem wywnioskowali ze po pojawieniu sie 2 malych krostek niepotrzebnie zaczol kilka razy na dzien pucowac sie mydlem. No i sam sie zalatwil. Kazali mu kupic specjalny delikatny krem w aptece. I czekac na sms-a bo postanowili zrobic bardziej szczegolowe badania. Po 10 dniach dostal ze wszystko jest ok.Wiec ulga i nauczka - nie uzywac mydla!!!Powiedzcie swoim misiom. No i pani doktor troche niepowazna bo bez testu wydala opinie, przez ktora malo co nie dostal zawalu.
olafiorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 14:02   #272
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Ciągłe problemy z upławami

ja nie moge, ale opcja lekarze to potrafia czasami nastraszyć. ale dobrze że badania zrobiliscie, bo to chyba najwazniejsze w przypadku zdiagnozowania. szczerze mówiąc, to upławy są taką częsta dolegliwością, bo można się tak łatwo zarazić jakims paskudztwem, że szok. a u partnera faktycznie może przechodzić to bezobjawowo i tak czasami się można zarażać w kółko. kichowo.

w ogóle ktoś mówił o gyno-pevarylu? ja brałam i mi nie pomógł :/ ale to kwestia leczenia długotrwałego, tak mi sie wydaje. ostatnio stwierdziałam, że leczenie grzybic jednak trzeba rozpocząc przede wszystkim od posiewu, dobrać odpowiednie antybiotyki i rozpocząc skuteczne leczenie. no i nie zapominać o łykaniu osłonowo lacibiosów dla kobiet, czyli probiotyków. bez tego ani rusz. warto jeszcze pamietac o diecie bezcukrowej itp, ale i tak podtawa to dobry lek plus dobry probiotyk.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 15:28   #273
kejko1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4
Dot.: Upławy-wątek zbiorczy

witam! chce sie poradzic innych dlatego zarejestrowalam sie tutaj!
mam 16 lat i jak na ten wiek chyba powazne problemy z moja pochwa!
mam straszne uplawy! sa meczace i wydzielaja bardzo brzydki zapach! myje sie kilka razy dziennie i zmieniam bielizne ale to nic nie daje! poza tym ostatnio pojawily sie swedzenia u wejscia do pochwy oraz takie jakby krostki! to jest meczace chociaz nie wspolzyje jeszcze jednak brzydki zapach przechodzi przez spodnie i musze pamietac zeby nie siedac aby moje nogi byly rozlozone np w siadzie skrzyznym! jestem przy tuszy i czy to moze sie brac z tego ze moje nogi sa grube i zacisniete??
poza tym okres mam od 11 roku zycia ale od tego czasu jest on ciagle nieregularny! nigdy nie wiem kiedy go dostane!
na obydwie dolegliwosci bylam wiele razy u ginekologa! na uplawy dostalam tabletki dopochwowe jednak nie pomogly mi! uplawy i brzydki zapach sa juz bardzo dawno! czy to moze byc od np brudnych rak kiedy moj chlopak sprawia mi przyjemnosc??
nie wiem juz co mam robic! bardzo prosze Doktora o wypowiedzenie sie na ten temat!
kejko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 06:30   #274
Birdie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11
Niepokojące brązowe bezwonne upławy 2 tyg przed okresem

Juz chyba 3 czy 2 raz obserwuje siebie tę dolegliwość. Zapisałam się już do ginekologa, ale z ciekawości pytam czy brązowe upławy - bezwonne, bez żadnego swędzenia czy pieczenia, 2 tyg przed okresem mogą oznaczać coś złego?


Dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam
Birdie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 18:20   #275
Engelchen
Raczkowanie
 
Avatar Engelchen
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 489
Dot.: Niepokojące brązowe bezwonne upławy 2 tyg przed okresem

tez chcialabym wiedziec czy ktos ma z tym doswiadczenia i moze wie co to moze byc
Engelchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-06, 18:33   #276
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Niepokojące brązowe bezwonne upławy 2 tyg przed okresem

ja też tak mam , badania hormonalne ok, eszystko ok, ajednak plamienia przed okresem są, brałąm na to orgamentrill ale nic nie pomogło tylko utyłam
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 13:59   #277
ajotbe
Przyczajenie
 
Avatar ajotbe
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 15
Dot.: Niepokojące brązowe bezwonne upławy 2 tyg przed okresem

Cytat:
Napisane przez Birdie Pokaż wiadomość
Juz chyba 3 czy 2 raz obserwuje siebie tę dolegliwość. Zapisałam się już do ginekologa, ale z ciekawości pytam czy brązowe upławy - bezwonne, bez żadnego swędzenia czy pieczenia, 2 tyg przed okresem mogą oznaczać coś złego?


Dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam
Pol roku minelo od odstawienia tabletek a mnie sie zdarza to samo-na 8-9 dni przed okresem...odczekalam majac nadzieje ze wszystko minie po pol roku, no i poszlam do lekarki, okazuje sie ze mam za malo progesteronu co rowniez mialo wpyw na pojawienie sie torbieli-lepiej to zbadac, bo roznie bywa, a naczytalam sie o tym TYLE, ze mam wrazenie , ze juz nie ma dziewczyny bez podobnego problemu
ajotbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-08, 17:35   #278
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Niepokojące brązowe bezwonne upławy 2 tyg przed okresem

Ja niestety miałam podobny problem, w końcu, po dluuuugim okresie odwlekania, wymigiwania się poszłam do ginekologa (b. dobrego, nawiasem mówiąc), który skierował mnie na usg ginekologiczne. Badanie to odwlekalam znowu ile tylko mogłAm :/ (oj głupia ja głupia)
No i w końcu poszłam...
Okazało się,że mam torbiel , z której pochodziły takie brązowe, bezwonne plamienia. Mogłam iśc wczesniej, obyłoby się bez operacji i sama sobie byłam winna,że musiałam męczyć się w szpitalu :/

oby u ciebie tego nie stwierdzono, życzę ci z całego serca
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-08, 22:46   #279
sasza21
Raczkowanie
 
Avatar sasza21
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 160
Question Dot.: Niepokojące brązowe bezwonne upławy 2 tyg przed okresem

Ja dopiero mam dziwna sytuacje.Otoz biore tabletki Novynette i mam w 3 tyg brania plamienia(boli podbrzusze jak na okres).W tym problem ze tak mam co 2 m-ceraz mialam okres w 3 tyg zamiast plamien a w czasie przerwy nicm-ac temu mialam normalnie okres a w tym znowu plamienia.Niewiem o co chodzi bo nawet ginekolog nie wiedzial.A badan hormonalnych nie robia w mojej przychodniwiec z czego wynikaja moje plamienia-niewlasciwie dobrane tabletki??
sasza21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 06:36   #280
edyytka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 62
Dot.: Niepokojące brązowe bezwonne upławy 2 tyg przed okresem

witam dziewczyny i pozdrawiam ja również miałam plamienie miedzy okresami i okazałao sie potem że mam nadżerke w takim stanie że zrobił asie prawie rak.Ale to tylko mój przypadek nie martwcie sie w każdym badz razie z tego co wiem nie powinno być plamienia miedzy okresami bo to oznacza że coś jest nie tak w organizmie że to niebezpieczne wyjątek to tabletki antykoncepcyjne kture dopuszczaja takie coS
edyytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 10:32   #281
Engelchen
Raczkowanie
 
Avatar Engelchen
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 489
Dot.: Niepokojące brązowe bezwonne upławy 2 tyg przed okresem

oj juz nie moge doczekac sie tej wizyty u ginekologa a bedzie dopiero za 3 tygodnie
nadrzerke mialam juz i wiem ze pozbycie sie jej jest bardzo nieprzyjemne (mialam zamrazana)
a macie do tych uplawow czy czegos tam bole podbrzusza lub jajnika?
takie promieniowanie?
Engelchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-09, 10:41   #282
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Niepokojące brązowe bezwonne upławy 2 tyg przed okresem

mogą to być po prostu plamienia owulacyjne. czasami się zdarzają. policz w mniej więcej jakim dniu się zaczynają. jak między 12 a 14 to prawdopodobnie to jest to.
jeśli plamienia pojawiają się podczas brania tabletek, lekarz zmienia na inne. powinien dobrać inną dawkę horm.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 10:57   #283
a260
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 163
Dot.: Niepokojące brązowe bezwonne upławy 2 tyg przed okresem

Chciałam napisac to co Wersta. Po prostu owulacji towarzyszy lekkie krwawienie. Ale najlepiej to sprawdzić i będzie dobrze.
__________________
Ania
a260 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 12:17   #284
caro_l_a
Wtajemniczenie
 
Avatar caro_l_a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 329
Dot.: Niepokojące brązowe bezwonne upławy 2 tyg przed okresem

to ja tez sie tu podlącze, przedwczoraj zauważyłam u siebie dziwna wydzielinę,niby normalnie przezroczysta ale jakby z brązowymy kawałkami,nie jest to jednolite,tak jakby na doczepkę-nie wiem jak to ująć ,zapachu jakiegoś niepokojącego nie stwierdziłam,i jeszcze jedno-czuję jakiś dziwny ból, siedziałam na łózku i jakoś docisnęłam piętą spodnie w kroku i zabolało,konkretnie łechtaczka, nie sądze by to byłop przed okresem bo nigdy tak nie miałam,może coś poradzicie
caro_l_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 18:08   #285
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Niepokojące brązowe bezwonne upławy 2 tyg przed okresem

Cytat:
Napisane przez Engelchen Pokaż wiadomość
oj juz nie moge doczekac sie tej wizyty u ginekologa a bedzie dopiero za 3 tygodnie
nadrzerke mialam juz i wiem ze pozbycie sie jej jest bardzo nieprzyjemne (mialam zamrazana)
a macie do tych uplawow czy czegos tam bole podbrzusza lub jajnika?
takie promieniowanie?

nic takiego nie mam wszystko jest ok
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 18:38   #286
Engelchen
Raczkowanie
 
Avatar Engelchen
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 489
Dot.: Niepokojące brązowe bezwonne upławy 2 tyg przed okresem

promieniowanie czyli czucie tego jajnika, jeszcze nie bol ale juz odczuwanie go
Engelchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 17:50   #287
TyTeCzKa
Rozeznanie
 
Avatar TyTeCzKa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 833
Dot.: Niepokojące brązowe bezwonne upławy 2 tyg przed okresem

Witajcie
Biorę tabletki novynette od 5 miesiecy zostały mi 3 tabletki do końca opakowania i własnie dzisiaj zauważyłam brązową wydzielinę. Muszę zaznaczyć że miałam 2 lata temu 2 małe torbiele które pani ginekolog "wysushyła" mi tabletkami , a jakiś czas temu dowiedziałam sie ze mam nadżerke i do tego macice dwOorożną :/masakra
do ginekologa wybiore sie niestety dopiero za około 2 tygodnie bo chodzę tylko do jednego zaufanego do Łodzi a obecnie mieszkam pod warszawą... muszę sie przyznać że boję sie iść ale wyjścia raczej nie mam
pozdrawiam
__________________

Przedłużanie oraz Stylizacja Rzęs Łódź
http://facebook.com/ledithlashes

})i({ Amore Dolce Vita })i({
TyTeCzKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 18:33   #288
Agy
Raczkowanie
 
Avatar Agy
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 245
GG do Agy
Dot.: Niepokojące brązowe bezwonne upławy 2 tyg przed okresem

Dziewczyny, ja mialam podobnie, bralam Minulet, przestraszylam sie, poszlam do ginekologa, stwierdzil, ze widocznie tabletki maja niewlasciwe dawki hormonow i zmienil na inne, wiec nie martwcie sie, bo to prawdopodbnie wina tabletek, ale do lekarza wybrac sie trzeba tak czy siak. Pozdrawiam
Agy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 18:44   #289
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Niepokojące brązowe bezwonne upławy 2 tyg przed okresem

ale ja nie biorę tabletek anty
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-11, 21:21   #290
Engelchen
Raczkowanie
 
Avatar Engelchen
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 489
Dot.: Niepokojące brązowe bezwonne upławy 2 tyg przed okresem

no wlasnie ja tez nie, bo wiem ze po tabletkach takie rzeczy sie zdazaja i pewnie nie zastanawialabym sie co jest przyczyna
Engelchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-11, 21:44   #291
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Niepokojące brązowe bezwonne upławy 2 tyg przed okresem

teoretycznie to niedobór progesteronu...
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 16:31   #292
Birdie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11
Dot.: Niepokojące brązowe bezwonne upławy 2 tyg przed okresem

Byłam dziś u lekarza. Lekarz po badaniu infekcji nie stwierdza. Prawdopodobnie czeka mnie zmiana tabletek antykoncepcyjnych, bądź też może być to polip. Zostałam zaproszona na kolejne badanie za 2m-ce które może pozwolić przyczynę tego plamienia.
Birdie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 18:07   #293
Bulba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7
Plamienie zamiast okresu

Witam.
Chciałam zapytać czy plamienie zamiast okresu może być oznaką ciąży? Lekarz ginekolog przepisał mi tydzień temu tabletki antykoncepcyjne i nie wiem czy powinnam je zacząć brać teraz czy poczekać aż okres się "rozkręci"(plamienie trwa już dwa dni)
Bulba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 18:25   #294
nicolaaa
Rozeznanie
 
Avatar nicolaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: SOSNOWIEC
Wiadomości: 768
Dot.: Plamienie zamiast okresu

rozumiem ze podczas brania tabletek masz plamienie, a to jest normalne i nawet powinno pisac w ulotce, nawet jakby to juz byla przerwa tez mozliwe jest plamienie poniewaz tabletki zmniejszaja okres spokojnie
__________________

nicolaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 20:13   #295
Bulba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7
Dot.: Plamienie zamiast okresu

Dzięki za szybką odpowiedź Niedokładnie wytłumaczyłam mój problem-ja jeszcze nie zaczęłam brać tych tabletek. to będzie moje pierwsze opakowanie, nie wiem jednak czy już powinnam wziąć pierwszą tabletkę skoro pojawiło się tylko plamienie (w przewidywanym pierwszym dniu okresu). Do tej pory stosowaliśmy tylko prezerwatywy i boję się że plamienie zamiast okresu może oznaczać ciążę.
Bulba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 09:45   #296
myszolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: województwo wielkopolskie
Wiadomości: 254
GG do myszolinka
Dot.: Plamienie zamiast okresu

Mam identyczną sytuację jak Ty Bulba, tyle, że ja już wzięłam swoją pierwszą , zapisaną tabletkę antykoncepcyjną w pierwszym dniu plamienia bo uznałam, że jest to już okres. Niestety było to tylko plamienie, które juz na dodatek się zakończyło a ja nadal nie mam okresu. Strasznie sie tym martwię czy czasem nie rozreguluje sobie całego cyklu i czy czasem nie jestem w ciąży. Co robić, odstawić tabletki? Wizytę u ginekologa mam dokładnie za tydzień.
myszolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 16:10   #297
Salamankaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 23
Dot.: Plamienie zamiast okresu

i ja również mam plamienie,ale już 3 dzień.Nie biorę taletek od 8 miesiecy
dzisiaj jestem już w 23dc,a cykle mam długie-okolo 38dniowe i nie wiem co to za plamienie


jakiego koloru macie to plamienie ?
Salamankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 17:23   #298
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Plamienie zamiast okresu

dziewczyny, zrobcie test, bedziecie mialy problem z glowy...
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 19:50   #299
Bulba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7
Masz rację, jutro zrobię test.

A i odp na pytanie Salamankii - plamienie jest normalnego koloru krwi, takie jak okres tylko w dużo mniejszej ilości, a Twoje?

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-03-05 o 20:00 Powód: post pod postem
Bulba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 20:10   #300
myszolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: województwo wielkopolskie
Wiadomości: 254
GG do myszolinka
Post Dot.: Plamienie zamiast okresu

Ja zrobiłam sobie test i wyszedł negatywny na szczęście. Plamienie miałam koloru takiego jak normalna miesiączka tylko bardzo skąpe.
myszolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-09 14:46:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:25.