Wielbicielki staroci łączcie się! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-13, 18:46   #1
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776

Wielbicielki staroci łączcie się!


Wciąż mam niedostatek recenzji zapachów- dawnych klasyków, trudno dostępnych (oferta w Douglasie jest...niekompletna- wręcz niepoważna), które pokazują się jak meteoryty na All i nie wiadomo- kupić- nie kupić? Recenzji nie ma, a niekoniecznie są to szypry lub aldehydy - nawiązując do istniejących wątków.
Wierzę w to, że osoby- wielbicielki "staroci" podzielą się swoimi wrażeniami...


Na początek zafrapowały mnie Apres L'Ondee i Eau de Fleurs Cedrat i jeszcze Eau de Meteorites Guerlaina. Kto zna?...
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 18:59   #2
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Hie, hie, hie... Dlaczego ja tu zawitałam

Apres L'Ondee są piękne - wiosenne, sielskie, czyste... aż żyć się chcę. Nieco zielone, dość fiołkowe, kwiaty przeważają. Czuć, że niedzisiejsze

Co do Meteorytów, to już znasz moją opinię Pudrowy akcent wyciągnięty z Insolence EdP i nieco mniej poskładany...

A zna ktoś klasycznego Halstona...?
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 19:25   #3
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Akurat wątek dla mnie na czasie, bo znowu dopadła mnie nostalgia, która średnio raz do roku mnie dopada, i zaczynam grzebać w zapachach z mojego dzieciństwa i młodości. Nie wiem, czy to się kwalifikuje jako starocie (np. w porównaniu z Apres L'Ondee z 1906 bodaj roku to wciąż wspólczesność...), ale styl tych zapachów różni się od współczesnego. Urzeka mnie zwłaszcza niezwykłe bogactwo nut, dopieszczenie kompozycji... wtedy świat kręcił się wolniej...

Na fali nostalgii zakupiłam właśnie Krizię K.

A jesli chodzi o zapachy z pierwszego postu, to też znam tylko Apres L'Ondee - już PinUp nakreśliła jego charakter. Czuć pokrewieństwo z Mitsouko i Heure Bleue, podobna słodycz kwiatów... Poza tym w otwarciu sporo świeżości, która potem ustepuje miejsca delikatnej pudrowości... Spośród kwiatów wyróżnia się irys, a poza nim wyczuwalna ładna wanilia i delikatny anyżek. Bardzo piękna i dopracowana kompozycja, do noszenia na dzień, trudno przedawkować - jest świeża i zdecydowanie mniej "killerowata" niż jej rówieśnicy.

Mnie natomiast po zakupie Krizii K zaczeło interesować Teatro alla Scala tej samej firmy - gdyby ktoś znał?...
__________________


Edytowane przez OlaVS
Czas edycji: 2010-02-13 o 19:49
OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 20:07   #4
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez OlaVS Pokaż wiadomość

Na fali nostalgii zakupiłam właśnie Krizię K.

Mnie natomiast po zakupie Krizii K zaczeło interesować Teatro alla Scala tej samej firmy - gdyby ktoś znał?...
Olu, jeśli podoba Ci się K, to Alla Scala przypadnie Ci do gustu- jest ostrzejsza, mniej miękka- wg mnie odrobinę bardziej kwiatowa.
Tak się składa, że mam mini i chętnie Ci wyślę- tylko z ubytkiem, bo szykuję przesyłkę dla Pin Up . Zapraszam na PW
Ciekawe, kto do nas trafi...

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:05 ----------

A tego Cedrata ktoś wąchał?

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Pin up girl Pokaż wiadomość

A zna ktoś klasycznego Halstona...?
A kto to?
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 20:13   #5
MichailK
Zadomowienie
 
Avatar MichailK
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 165
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez Pin up girl Pokaż wiadomość
A zna ktoś klasycznego Halstona...?
"Klasyczny"to ten (załącznik)?:



Czy można gdzieś przetestować "Joy" Jean Patou?
MichailK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 20:20   #6
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

No właśnie, Joy i 100o Patou - od dawna chciałabym poznać! Wie ktos, gdzie to można niuchnąć?..
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 20:22   #7
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez MichailK Pokaż wiadomość
"Klasyczny"to ten (załącznik)?:



Czy można gdzieś przetestować "Joy" Jean Patou?
Tak, właśnie ten - szykuję się na niego w ciemno.

Co do Joy'a, to nic ciekawego. I trąci myszką.
Otwarcie aldehydowo-zielone, zimne, metaliczne odpychające. Potem białe kwiaty, zieleń nadal w tle i ten chłód...
Nieco cytrusów też wyczuwam. Jest wiele ciekawszych aldehydowych zapachów...
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-13, 20:25   #8
porzeczki
Zadomowienie
 
Avatar porzeczki
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 093
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez OlaVS Pokaż wiadomość
No właśnie, Joy i 100o Patou - od dawna chciałabym poznać! Wie ktos, gdzie to można niuchnąć?..
ja wiem

Mogę przynieść próbkę 1000 Patou na jutrzejszy zlot.
__________________

porzeczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 20:31   #9
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez porzeczki Pokaż wiadomość
ja wiem

Mogę przynieść próbkę 1000 Patou na jutrzejszy zlot.
Kochana, ja niestety jutro być nie mogę - mam ważną i smutną rocznicę, która obliguje mnie do bycia w innym miejscu w godzinach zlotu. Ale jesli masz próbki i się nie pozbywasz, to będzie okazja, myślę - ciagle pamiętam o Eau de Sisley 1, teraz nawet sama się zastanawiam nad nabyciem flachy do rozbiórki i może wtedy, albo na następnym zlocie?...
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 20:34   #10
MichailK
Zadomowienie
 
Avatar MichailK
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 165
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez Pin up girl Pokaż wiadomość
Tak, właśnie ten - szykuję się na niego w ciemno.
Co do Joy'a, to nic ciekawego. I trąci myszką.
Otwarcie aldehydowo-zielone, zimne, metaliczne odpychające. Potem białe kwiaty, zieleń nadal w tle i ten chłód...
Nieco cytrusów też wyczuwam. Jest wiele ciekawszych aldehydowych zapachów...
Spotkałem się już z podobną opinią. Może trzeba było pozwolić legendzie odejść na zasłużoną emeryturę?
Ze "staroci" świetnie się trzyma Houbigant Quelques Fleurs.
MichailK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 20:40   #11
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez MichailK Pokaż wiadomość
Spotkałem się już z podobną opinią. Może trzeba było pozwolić legendzie odejść na zasłużoną emeryturę?
Ze "staroci" świetnie się trzyma Houbigant Quelques Fleurs.
Dodam, że to były pierwsze aldehydowe perfumy, które zmyłam z nadgarstka po 20 minutach...
Na QF już 2 razy się czaiłam i dwa razy się spóźniłam...

Dla wielbicieli nieco cięższego kalibru polecam Royal Secret...
Piękne są też Ma Griffe i Niki de Saint Phalle (oba mam na oku).
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-13, 21:27   #12
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Justyno-za założenie tego wątkuUwielbiam starocie-szperam czasem godzinami po allegro,by wyłowić perełkę-ale o starocie czasem trudniej niż o niszowceKiedy patrzę na aukcję na e-bay to aż mnie skręca-tyle tam dobroci,dobrze że nie mam tam konta,bo bym zbankrutowała.

Co do staroci-są dwie firmy,które fascynowały mnie najbardziej-dwie stare,perfumiarskie potegi-Guerlain i Caron.

Większość starych zapachów Guerlain bardzo lubię-pewnie dlatego,że moja skóra bardzo lubi Guerlinade-czyli typową dla starych Guerlainów bazę.Uwielbiam Jicky(nie czuję w niej na szczęście kupy),Chamade,L'Heure Bleue,Shalimar.Lubię Jardins de Bagatelle i Apres l'Ondee,szanuję,choć nie potrafię nosić Mitsouko,rozczarowała mnie Nahema i Vol de Nuit,ale tutaj nie dam jeszcze za wygranąMarzy mi się poznanie innych staroci Guerlain-Guet Apens,Parure,Liu,Sous le Vent...

Caron rozczarował mnie jednak w większości-moje dwa największe marzenia-Tabac Blond i Narcisse Noir okazały się zreformulowanymi,bezbarwn ymi,wodnistymi "zapaszkami".Bardzo lubię natomiast goździkową Bellodgię i fiołkowe Aimez Moi oraz Nocturnes.Bardzo chciałabym poznać Nuit de Noel,Farnesianę czy Alponę-dwa ostatnie zapachy są tylko dostępne w butikach Carona,niestety.

Na osobną wzmiankę zasługuje moja ukochana Habanita-tak musiały pachnieć femme fatale z lat 20.Cudowny zapach-jeden z mojej absolutnej czołówki.

Z innych staroci-polecam Diorissimo-jeśli ktoś kocha konwalie,miodowo-szyprowe Shocking Schiaparelli,narcyzowe Je Reviens Worth,przepięknie paczulowe Tabu Dana-nie polecam aldehydowo-lawendowych,mdłych Blue
Grass E.Ardeni trącących myszą Joy Patou.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 21:29   #13
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Nie znam się na starociach, dla mnie starocie to habanita i joy Innych nie miałam okazji wąchać

Joy w wersji edt jest... hmm... początek duszący, co ukrywać, staroświecki i ostry, ale później łagodnieje i zakwita. Niestety mi to staroświeckie otwarcie nie pasuje, w no5 chanel też jest podobne, ale szybciej łagodnieje, z reszą no5 jest delikatniejsze, bardziej mydlane, a joy nie uspakaja się aż tak bardzo, dłużej sie otwiera, kwiaty wolniej zakwitają.
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 21:31   #14
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez lady Vader Pokaż wiadomość
Justyno-za założenie tego wątkuUwielbiam starocie-szperam czasem godzinami po allegro,by wyłowić perełkę-ale o starocie czasem trudniej niż o niszowceKiedy patrzę na aukcję na e-bay to aż mnie skręca-tyle tam dobroci,dobrze że nie mam tam konta,bo bym zbankrutowała.

Co do staroci-są dwie firmy,które fascynowały mnie najbardziej-dwie stare,perfumiarskie potegi-Guerlain i Caron.

Większość starych zapachów Guerlain bardzo lubię-pewnie dlatego,że moja skóra bardzo lubi Guerlinade-czyli typową dla starych Guerlainów bazę.Uwielbiam Jicky(nie czuję w niej na szczęście kupy),Chamade,L'Heure Bleue,Shalimar.Lubię Jardins de Bagatelle i Apres l'Ondee,szanuję,choć nie potrafię nosić Mitsouko,rozczarowała mnie Nahema i Vol de Nuit,ale tutaj nie dam jeszcze za wygranąMarzy mi się poznanie innych staroci Guerlain-Guet Apens,Parure,Liu,Sous le Vent...

Caron rozczarował mnie jednak w większości-moje dwa największe marzenia-Tabac Blond i Narcisse Noir okazały się zreformulowanymi,bezbarwn ymi,wodnistymi "zapaszkami".Bardzo lubię natomiast goździkową Bellodgię i fiołkowe Aimez Moi oraz Nocturnes.Bardzo chciałabym poznać Nuit de Noel,Farnesianę czy Alponę-dwa ostatnie zapachy są tylko dostępne w butikach Carona,niestety.

Na osobną wzmiankę zasługuje moja ukochana Habanita-tak musiały pachnieć femme fatale z lat 20.Cudowny zapach-jeden z mojej absolutnej czołówki.

Z innych staroci-polecam Diorissimo-jeśli ktoś kocha konwalie,miodowo-szyprowe Shocking Schiaparelli,narcyzowe Je Reviens Worth,przepięknie paczulowe Tabu Dana-nie polecam aldehydowo-lawendowych,mdłych Blue
Grass E.Ardeni trącących myszą Joy Patou.
Miło Cię tutaj zobaczyć
Guet Apens jest na All - za 800 zł z tego co pamiętam
Resztę Guerlainów i Caronów też chciałabym niuchnać... Może kiedyś odwiedzę Francję...
Na Tabu się czaję - planuję zakup w maju lub czerwcu, zafascynowały mnie.
Jak tylko upoluję Nuit de Noel, dam znać - chyba, że będziesz szybsza
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 21:42   #15
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez Pin up girl Pokaż wiadomość
Miło Cię tutaj zobaczyć
Guet Apens jest na All - za 800 zł z tego co pamiętam
Resztę Guerlainów i Caronów też chciałabym niuchnać... Może kiedyś odwiedzę Francję...
Na Tabu się czaję - planuję zakup w maju lub czerwcu, zafascynowały mnie.
Jak tylko upoluję Nuit de Noel, dam znać - chyba, że będziesz szybsza
Część tych Caronów i Guerlainów jest w niektórych Douglasach, w Warszawie to na Chmielnej. Ale już z testerami to gorsza sprawa - np. ja czekałam prawie cały zeszły rok na tester Vol de Nuit. No i niedawno się pojawił, cud normalnie! Za to zniknął tester L'Heure Bleue, całe szczęście nawachałam sie go jak jeszcze był! Podobnie Fleur de Noel Carona - tester wiekowy i pusty - przynajmniej tak było do niedawna, ostatnio nie sprawdzałam.
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 21:43   #16
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez Pin up girl Pokaż wiadomość
Guet Apens jest na All - za 800 zł z tego co pamiętam
Widziałam tę aukcję-aż tak szalona na szczęście nie jestem
Dodam jeszcze zapachy Coty-z czasów,kiedy ta firma była jeszcze potęgą i nie zajmowała się produkcją zapachów celebrytów-Emeraude uważany za protoplastę Shalimar-piękny,orientalno pudrowy zapach i L'Origan,na którym ponoć wzorował się Guerlain tworząc L'Heure Bleue.Oba zapachy mocno zreformulowane-ale pewnie gdzieś tam się w nich plącze echo dawnej wielkości.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.

Edytowane przez lady Vader
Czas edycji: 2010-02-13 o 21:48
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 21:47   #17
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez OlaVS Pokaż wiadomość
Część tych Caronów i Guerlainów jest w niektórych Douglasach, w Warszawie to na Chmielnej. Ale już z testerami to gorsza sprawa - np. ja czekałam prawie cały zeszły rok na tester Vol de Nuit. No i niedawno się pojawił, cud normalnie! Za to zniknął tester L'Heure Bleue, całe szczęście nawachałam sie go jak jeszcze był! Podobnie Fleur de Noel Carona - tester wiekowy i pusty - przynajmniej tak było do niedawna, ostatnio nie sprawdzałam.
W Poznaniu nie uświadczysz...
Tu tylko raz Miss Dior widziałam, to było największe szaleństwo

Lady Vader, no właśnie, tym bardziej, że sądząc po opisie na fragrantice, fajerwerków by nie było (przynajmniej w moim przypadku)
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 21:55   #18
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez Pin up girl Pokaż wiadomość
W Poznaniu nie uświadczysz...
Tu tylko raz Miss Dior widziałam, to było największe szaleństwo
Pin up-ostatnio widziałam w jednym z Douglasów-chyba w tym w Poznań Plaza-stare Diory-testery Diorissimo,Diorella i Dioressence-dwa ostatnie to takie zielone szypry,które średnio mi przypadły do gustu,ale warto było niuchnąć

Duży wybór Carona miała swojego czasu Pani w małej perfumerii w pasażu niedaleko Starego Rynku-później już ich u niej nie widziałam,ale może jeszcze ma testery to pewnie pozwoli powąchać.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 21:59   #19
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez lady Vader Pokaż wiadomość
Pin up-ostatnio widziałam w jednym z Douglasów-chyba w tym w Poznań Plaza-stare Diory-testery Diorissimo,Diorella i Dioressence-dwa ostatnie to takie zielone szypry,które średnio mi przypadły do gustu,ale warto było niuchnąć

Duży wybór Carona miała swojego czasu Pani w małej perfumerii w pasażu niedaleko Starego Rynku-później już ich u niej nie widziałam,ale może jeszcze ma testery to pewnie pozwoli powąchać.
O, a w którym miejscu ta perfumeria? Nie omieszkam tam zawitać
Miss Dior też wyczaiłam w Plazie
Trochę mnie to zdziwiło, bo zazwyczaj największy wybór jest w Browarze, ale tam nic w temacie nie ma...
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-13, 22:03   #20
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez lady Vader Pokaż wiadomość
Justyno-za założenie tego wątkuUwielbiam starocie-szperam czasem godzinami po allegro,by wyłowić perełkę-ale o starocie czasem trudniej niż o niszowce
Generalnie o starocie JEST trudniej, niż o niszowce!

Caron- ech! mam do nich sentyment- przez Nocturnes i gruszkowy szypr Lady Caron, Aimez Moi jest dla mnie zbyt osaczające pudrowością, ale piękny zapach, jest jeszcze taki z fiołkiem w nazwie- mniam!
Co do Guerlainów Vol też mnie rozczarował i też Mitsouko podoba się, ale nie na mnie- jednak! Dziś trzeci raz globalnie testuję i mam dość.
Blue Grass Arden mnie zafrapowało swego czasu, lubię kilery typu mydło, ale mąż powiedział- NIE noś tego...i nie noszę...
Je Reviens mają w sobie dla mnie coś przygnębiającego- ta nowa wersja, natomiast zielony, jadowity płyn- uwielbiam.
Joy też mnie nie przekonało.

A co z Cedratem- zna ktoś???

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:59 ----------

Cytat:
Napisane przez OlaVS Pokaż wiadomość
Część tych Caronów i Guerlainów jest w niektórych Douglasach, w Warszawie to na Chmielnej. Ale już z testerami to gorsza sprawa - np. ja czekałam prawie cały zeszły rok na tester Vol de Nuit. No i niedawno się pojawił, cud normalnie! Za to zniknął tester L'Heure Bleue, całe szczęście nawachałam sie go jak jeszcze był! Podobnie Fleur de Noel Carona - tester wiekowy i pusty - przynajmniej tak było do niedawna, ostatnio nie sprawdzałam.
Niestety, na Chmielnej już całkiem wycofali Carona
Znikł też tester Jardins de Bagatelle. Normalnie dałabym im kopa w dupę!
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 22:04   #21
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez OlaVS Pokaż wiadomość
Na fali nostalgii zakupiłam właśnie Krizię K.

Bardzo sie ciesze, ze wrzucilas ta Krizie, zawsze mialam ochote przetestowac, ale jakos nie bylo okazji.
W ogole te babcine zapachy sa jakos malo chodliwe na wspolnozakupowym, probuje rozebrac 2 starocie i nic A jeszcze chetnie bym sobie wspolnozakupila jakies Guerlainy, Apres L'onde lub Eau de Cologne Imperiale (chociaz kropelke )
1000 tez chetnie przetestuje...
Patou Joy bardzo lubie, do lekkich, latwych i przyjemnych moze nie nalezy ale stylowy jest jak trzeba
Z tych staroci, ktore znam lubie prawie wszystkie. Aldehydy, szypry...
Caleche edp chyba najbardziej w tej chwili.
Najstarszy, ktory mam to Eau Sublime Rance z 1795 r, z duzym prawdopodobienstwem, ze dotrwal do dnia dzisiejszego we w miare nie zmienionej formule.
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 22:05   #22
MichailK
Zadomowienie
 
Avatar MichailK
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 165
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Caron- ech! mam do nich sentyment- przez Nocturnes i gruszkowy szypr Lady Caron, Aimez Moi jest dla mnie zbyt osaczające pudrowością, ale piękny zapach, jest jeszcze taki z fiołkiem w nazwie- mniam!
Violette Precieuse?

To, że jeszcze nikt o Robercie Piguet nie wspomniał, dziwi mnie niezmernie!

Edytowane przez MichailK
Czas edycji: 2010-02-13 o 22:07
MichailK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 22:12   #23
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez Pin up girl Pokaż wiadomość
O, a w którym miejscu ta perfumeria? Nie omieszkam tam zawitać
Jak idziesz ze Starego Rynku pod gorę w kierunku Okrągląka to idziesz taką uliczką,gdzie są same ekskluzywne sklepiki i jest tam też mały pasaż,w którym jest ta perfumeria-to jest chyba ul.Paderewskiego,a pasaż nazywa się D'Or.Ta perfumeria to jedna z filii Quality i sa tam zapachy Durbano,Micallef,Amouage i inne.Bywają tam też starocie-był Caron,stare zapachy Cartiera,Molinard.Pracuje tam bardzo miła,znająca się na perfumach Pani

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Generalnie o starocie JEST trudniej, niż o niszowce!


Je Reviens mają w sobie dla mnie coś przygnębiającego- ta nowa wersja, natomiast zielony, jadowity płyn- uwielbiam.
Joy też mnie nie przekonało.

A co z Cedratem- zna ktos?
Też uwielbiam tę zieloną truciznę-nowa wersja to nie jest juz niestety to samo-na mnie jest nietrwała i mało intensywna.

Cedrat niestety nie znam-podejrzewam,że to jedna z tych wód cytrusowo-drzewno-orzeźwiających,które Guerlain tworzył pod koniec XIX wieku,ale moge się mylić.
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 22:20   #24
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Generalnie o starocie JEST trudniej, niż o niszowce!

Niestety, na Chmielnej już całkiem wycofali Carona
Znikł też tester Jardins de Bagatelle. Normalnie dałabym im kopa w dupę!
O ludzie, toż to barbarzyństwo!!!! Jak można !!!! Słów brak! A ja miałam nadzieje, że doczekam pełnych testerów Carona!....

---------- Dopisano o 23:16 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Bardzo sie ciesze, ze wrzucilas ta Krizie, zawsze mialam ochote przetestowac, ale jakos nie bylo okazji.
W ogole te babcine zapachy sa jakos malo chodliwe na wspolnozakupowym, probuje rozebrac 2 starocie i nic A jeszcze chetnie bym sobie wspolnozakupila jakies Guerlainy, Apres L'onde lub Eau de Cologne Imperiale (chociaz kropelke )
1000 tez chetnie przetestuje...

Ja już się na Twoje klasyki wpisałam, może ktoś jeszcze po lekturze tego wątku dołączy?...
Z Patou miałam jedynie Sublime, to nie taka klasyka rzecz jasna jak Joy, ale nosiło się średnio.
I mnie też Nocny Lot Guerlaina rozczarował - jakoś go nie wyczuwam, nie wydaje mi sie wystarczająco wyrazisty i okreslony, abym wiedziała, o co w nim chodzi...

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:16 ----------

A tak z innej mańki, z zapachów mniej nobliwych i nie tak szlachetnych ostatnio mnie prześladuje jeszcze to babcine Cafe Cafe - ostatnio zobaczyłam w perfumerii na Puławskiej teraz za mną chodzi.
__________________


Edytowane przez OlaVS
Czas edycji: 2010-02-13 o 22:22
OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 22:20   #25
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez lady Vader Pokaż wiadomość
Jak idziesz ze Starego Rynku pod gorę w kierunku Okrągląka to idziesz taką uliczką,gdzie są same ekskluzywne sklepiki i jest tam też mały pasaż,w którym jest ta perfumeria-to jest chyba ul.Paderewskiego,a pasaż nazywa się D'Or.Ta perfumeria to jedna z filii Quality i sa tam zapachy Durbano,Micallef,Amouage i inne.Bywają tam też starocie-był Caron,stare zapachy Cartiera,Molinard.Pracuje tam bardzo miła,znająca się na perfumach Pani


Też uwielbiam tę zieloną truciznę-nowa wersja to nie jest juz niestety to samo-na mnie jest nietrwała i mało intensywna.

Cedrat niestety nie znam-podejrzewam,że to jedna z tych wód cytrusowo-drzewno-orzeźwiających,które Guerlain tworzył pod koniec XIX wieku,ale moge się mylić.
Na Paderewskiego, tam gdzie jest Douglas?
Jeśli tak, to wiem gdzie węszyć
To będzie dzień, ach

Stare Je Reviens doceniam, ale zbyt ziołowe i wytrawne było na mnie...
Te zioła osaczały mnie ze wszystkich stron - najbardziej ziołowy zapach jaki poznałam...
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 22:33   #26
lady Vader
Rozeznanie
 
Avatar lady Vader
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 906
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez Pin up girl Pokaż wiadomość
Na Paderewskiego, tam gdzie jest Douglas?
.
Tak,własnie tam kilka sklepików wcześniej
__________________
Some organisms are so good at camouflage they forget they exist.
lady Vader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 22:35   #27
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez lady Vader Pokaż wiadomość
Dodam jeszcze zapachy Coty-z czasów,kiedy ta firma była jeszcze potęgą i nie zajmowała się produkcją zapachów celebrytów-Emeraude uważany za protoplastę Shalimar-piękny,orientalno pudrowy zapach i L'Origan,na którym ponoć wzorował się Guerlain tworząc L'Heure Bleue.Oba zapachy mocno zreformulowane-ale pewnie gdzieś tam się w nich plącze echo dawnej wielkości.
Placze, placze, moge potwierdzic Dodam jeszcze L'Aimant - dla wielbicielek aldehydow.

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość

Caron
Kiedys bylam o krok od klikniecia Bellodgii w ciemno, powstrzymaly mnie jedynie gozdziki w skladzie i automatyczne skojarzenie z Voile d'Ete Guerlaina


Cytat:
Napisane przez lady Vader Pokaż wiadomość

Cedrat niestety nie znam-podejrzewam,że to jedna z tych wód cytrusowo-drzewno-orzeźwiających,które Guerlain tworzył pod koniec XIX wieku,ale moge się mylić.
Mam dokladnie takie same przewidywania Czytajac liste nut, juz prawie czuje ten zapach i hmmm srednio mi sie podoba, pudrowo-bergamotkowy jak to u Guerlaina, z za mala iloscia cedru. No ale moge sie mylic
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 22:38   #28
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Placze, placze, moge potwierdzic Dodam jeszcze L'Aimant - dla wielbicielek aldehydow.
Prawda Z tych trzech podoba mi się najbardziej. L'Origan szybko zamienia się na mnie w waniliowe ciasteczko, choć pierwsza faza jest świetna, Emeraude za to za szybko znika...
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 22:38   #29
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez lady Vader Pokaż wiadomość
Dodam jeszcze zapachy Coty-z czasów,kiedy ta firma była jeszcze potęgą i nie zajmowała się produkcją zapachów celebrytów-Emeraude uważany za protoplastę Shalimar-piękny,orientalno pudrowy zapach i L'Origan,na którym ponoć wzorował się Guerlain tworząc L'Heure Bleue.Oba zapachy mocno zreformulowane-ale pewnie gdzieś tam się w nich plącze echo dawnej wielkości.
Nie może być!!!
Przedwczoraj kliknęłam oba- o Emeraude wiedziałam, ale L'Origan kupiłam tylko dlatego, bo był tani, i pięknie pasował do Emeraude- jeden jest zielony, drugi- pomarańczowy. I mają urocze buteleczki.
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 22:39   #30
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Wielbicielki staroci łączcie się!

Cytat:
Napisane przez lady Vader Pokaż wiadomość
Tak,własnie tam kilka sklepików wcześniej
Dziękuję
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-31 16:26:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:39.