Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-01-29, 19:00   #3301
matyskaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4
Dot.: Re: jak w końcu z tym pępkiem ??

Cytat:
Napisane przez Yaza Pokaż wiadomość
Eee, sorry, ale gdzie było powiedziane, że opatrunek nosi się 5 miesięcy...?
kasieq1808, Hexa, miała całkowitą rację, że nie powinno się robić kolczyka(ów) w lato, jeśli chcemy się kąpać z jeziorach/morzach, albo opalać. Ja się pod jej wypowiedzią podpisuję rękami i nogami. Co z tego, ze po 5 dniach przekłucie Cię nie bolało, to jeszcze nic nie znaczy, przecież publiczne kąpieliska to wylęgarnia syfów, a włażąc w zanieczyszczoną morską
wodę z otwartą raną sami prosimy się o infekcję.

matyskaa, ale co chciałabyś wiedzieć o kolcu w języku?


ogólem...czy boli jak sie przebija!!!???!...ile sie goi.??..i jak najlepjej zadbac o tego kolczyka?....z góry wielkie thx buziaki!!!:
matyskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 20:48   #3302
AgnieszkaZuczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Hej chce przekłuc pępek boje sie isc do kosmetyczki wolała bym sama sobie przekłuc,dacie mi jakies Rady lub wskazówki?? Ps jakie moga byc powikłowania??odp
Agnieszka
AgnieszkaZuczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 21:29   #3303
basia-s
Przyczajenie
 
Avatar basia-s
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Kobieto, co ty mowisz w ogole! Nie rob tego sama, takie rzeczy powinna robic wykwalifikowana osoba. nie wystarczy byle przeklus, trzeba wiedziec jak, gdzie itd. Zreszta bez znieczulenia predzej bys sobie reke odgryzla niz pepek przebila. Powodzenia,
basia-s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 23:48   #3304
uciekająca_marchewka
Zadomowienie
 
Avatar uciekająca_marchewka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: internet :)
Wiadomości: 1 084
GG do uciekająca_marchewka Send a message via Skype™ to uciekająca_marchewka
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez AgnieszkaZuczek Pokaż wiadomość
Hej chce przekłuc pępek boje sie isc do kosmetyczki wolała bym sama sobie przekłuc,dacie mi jakies Rady lub wskazówki?? Ps jakie moga byc powikłowania??odp
Agnieszka
yhyy... sama ?!?!?! ja to się boję, żeby ktoś mi zrobił a co dopiero sama
__________________
są w życiu ważniejsze sprawy od wagi


uciekająca_marchewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 11:41   #3305
Yaza
Rozeznanie
 
Avatar Yaza
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 879
Dot.: Re: jak w końcu z tym pępkiem ??

Cytat:
Napisane przez matyskaa Pokaż wiadomość
ogólem...czy boli jak sie przebija!!!???!...ile sie goi.??..i jak najlepjej zadbac o tego kolczyka?....z góry wielkie thx buziaki!!!:
Nie boli jak się przebija, bo igła wchodzi pomiędzy mięśnie, boli później, jak język puchnie. Na sam początek zakłąda się sztangę 20-22 mm. Goi się ok. dwóch tygodni, po dwóch tygodniach należy zmienić sztangę na krótszą, żeby nie obijała się o zęby. W czasie gojenia nie należy jeść nabiału, gorących/ostrych potraw, pić alkoholu, palić, unikać całowania, orala, należy za to płukać usta szałwią, rumiankiem albo innymi specyfikami do płukania jamy ustnej, często myć zęby, ssać kostki lodu... no, to chyba tyle ^^ jak mi się coś przypomni, to dopisze.

AgnieszkaZuczek - jeżeli boisz się iść do kosmetyczki, to idź do studia piercingu nie dam ci żadnych wskazówek co do samodzielnego przekłuwania, sam fakt, że chcesz sobie to robić sama bez żadnej fachowej wiedzy najlepiej dowodzi, jak bardzo jesteś (nie)dojrzała na wbijanie sobie czegokolwiek w ciało. Piercing nie jest dla dzieci.
Yaza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 12:18   #3306
goosja
Raczkowanie
 
Avatar goosja
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: sopot
Wiadomości: 43
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Kolczyk w pępka zawsze wiąze się z powikłaniami. Ja przebijałam pierwszy raz w wieku 15 lat, jednak kolczyk strasznie ropiał i go wyjęłam. Jakieś pół roku później poszłam do profesjonalnego salonu (pierwszy raz kolczyk robił mi znajomy i była to chyba największa głupota :/), w którym moim brzuszkiem zajął się wytatuowany pan (to dopiero był hardcore :PP). Zabieg przeprowiadził bezboleśnie (bez żadnych znieczuleń i innych takich ), a pępek ku mojemu wielkiemu zdiwieniu prawie wcale się nie babrał. Tylko jakieś 2 miesiące po przebiciu skóra była zgrubiała, ale smarowałam tribiotyckiem (nie wiem czy dobrze napisałam ) i jest ok :P
Kolczyk w pepku to fajna sprawa, jednak gdybym mogła cofnąć czas, to nie przekłueałabym się :P Tera każdy ma kolczyk w brzuchu, za niedługo modne będzie nie posiadanie kolczyka w tym miejscu :P

Z góry przeprasam, jeśli gdzieś "zjadłam" literkę "z", ale niestety klawiatura nie chce współpracować
goosja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 12:24   #3307
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

goosja a mogłabyś napisać gdzie przebijałaś, w którym salonie w Katowicach? Z Bielska jest tam niedaleko, a zawsze co polecony "przebijacz" to bezpieczniejszy
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-30, 12:32   #3308
goosja
Raczkowanie
 
Avatar goosja
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: sopot
Wiadomości: 43
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
goosja a mogłabyś napisać gdzie przebijałaś, w którym salonie w Katowicach? Z Bielska jest tam niedaleko, a zawsze co polecony "przebijacz" to bezpieczniejszy
Przebijałam w Chorzowie w "Rectum Studio" Ale wiem, że mają salony w rónych miastach :P

Bytom ul. Dworcowa 5
Katowice ul. Stawowa 3
Katowice al. Korfantego 1A/2
Chorzów ul. Jagiellońska 6
Przemyśl Rynek 7

www.tatuaze.slask.pl

goosja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 12:33   #3309
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

goosja dziękuję
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 12:37   #3310
goosja
Raczkowanie
 
Avatar goosja
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: sopot
Wiadomości: 43
Talking Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Nie ma za co A kiedy planujesz się przekłuć? :P
goosja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 12:41   #3311
kasieq1808
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 34
Dot.: Re: jak w końcu z tym pępkiem ??

Cytat:
Napisane przez Yaza Pokaż wiadomość
Eee, sorry, ale gdzie było powiedziane, że opatrunek nosi się 5 miesięcy...?
kasieq1808, Hexa, miała całkowitą rację, że nie powinno się robić kolczyka(ów) w lato, jeśli chcemy się kąpać z jeziorach/morzach, albo opalać. Ja się pod jej wypowiedzią podpisuję rękami i nogami. Co z tego, ze po 5 dniach przekłucie Cię nie bolało, to jeszcze nic nie znaczy, przecież publiczne kąpieliska to wylęgarnia syfów, a włażąc w zanieczyszczoną morską
wodę z otwartą raną sami prosimy się o infekcję.

matyskaa, ale co chciałabyś wiedzieć o kolcu w języku?
ktoras tak pisala ze tyle sie opatrunek nosi ... ;]
kasieq1808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-30, 12:44   #3312
kasieq1808
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 34
Dot.: Re: jak w końcu z tym pępkiem ??

Cytat:
Napisane przez matyskaa Pokaż wiadomość
ogólem...czy boli jak sie przebija!!!???!...ile sie goi.??..i jak najlepjej zadbac o tego kolczyka?....z góry wielkie thx buziaki!!!:
Przekłucie boli chyba ze masz znieczulenie ... i po przekluciu jakies 2 dni nie mozesz sie gwaltownie schylac i skakac ... a pozniej wszystko jest ok
kasieq1808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 12:45   #3313
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

To troszkę dłuższa historia ...
Rok temu wpadłam na pomysł kolczyka w pępku, ale było za późno bo wyjeżdżałam na wakacje wczesną wiosną i szkoda by było nie kąpać się w morzu i nie opalać gdyby się nie wygoiło.
Później były wakacje - nie chciałam sobie ich psuć ... później szukanie pracy i wyleciało mi to z głowy.
Teraz już chciałam iść, ale się okazało, że muszę mieć jakiś "przegląd" kolana, więc nie mogę przebić żeby na pewno iść na ten zabieg ... tak więc planuję na początek marca.
Mam nadzieję, że tym razem się uda
No chyba, że przed salonem odwrócę się na pięcie i ucieknę

A właśnie, takie małe pytanko do "wtajemniczonych" (czyt. przebitych ) ile dni na początku czuje się dyskomfort? Chodzi mi o takie tradycyjne czynności jak siedzenie czy chodzenie, ubieranie butów ... bo jestem osobą pracującą i nie wiem jak to sobie zaplanować, chyba najlepiej na piątek?
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 12:51   #3314
goosja
Raczkowanie
 
Avatar goosja
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: sopot
Wiadomości: 43
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Ja dyskomfirtu nie czułam wcale Na wfie ćwiczyłam do razu. Brzusio bolał tylko, jeśli zahaczyłam o kolczyk
goosja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 13:02   #3315
Yaza
Rozeznanie
 
Avatar Yaza
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 879
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

kasieq1808, matyskaa pytała o kolczyk w języku w tamtym momencie, a Ty udzieliłaś odpowiedzi na pępek. Tak sporostuję, żeby nie było, że ze świerzym kolczykiem w języku nie można skakać.
Yaza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 14:31   #3316
zabkania
Zadomowienie
 
Avatar zabkania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 757
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
To troszkę dłuższa historia ...
Rok temu wpadłam na pomysł kolczyka w pępku, ale było za późno bo wyjeżdżałam na wakacje wczesną wiosną i szkoda by było nie kąpać się w morzu i nie opalać gdyby się nie wygoiło.
Później były wakacje - nie chciałam sobie ich psuć ... później szukanie pracy i wyleciało mi to z głowy.
Teraz już chciałam iść, ale się okazało, że muszę mieć jakiś "przegląd" kolana, więc nie mogę przebić żeby na pewno iść na ten zabieg ... tak więc planuję na początek marca.
Mam nadzieję, że tym razem się uda
No chyba, że przed salonem odwrócę się na pięcie i ucieknę

A właśnie, takie małe pytanko do "wtajemniczonych" (czyt. przebitych ) ile dni na początku czuje się dyskomfort? Chodzi mi o takie tradycyjne czynności jak siedzenie czy chodzenie, ubieranie butów ... bo jestem osobą pracującą i nie wiem jak to sobie zaplanować, chyba najlepiej na piątek?
ja nie czulam zadnego dyskomfortu, no moze tylko w momencie zaczepienia kolczykiem o koszulke ale kolczyk w pepku mam juz 2 lata i nic mi sie do tej pory z nim nie dzieje
__________________
zabkania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 14:42   #3317
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

ja tez dyskomfortu nie czulam i moglam wszystko robic. wiadomo ze jak sie zahaczy swiezy kolczyk to moze zabolec wiec trzeba z tym uwazac, moza przez pierwsze np dwa dni nosic opatrunek zeby nie zahaczac o bluzke czy o spodnie
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 14:56   #3318
goosja
Raczkowanie
 
Avatar goosja
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: sopot
Wiadomości: 43
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Co do tego opatrunku, to nie jestem specjalnie przekonana :P Jak założyłam sobie plasterek i po przyjściu e szkoły odkleiłam, kolczyk wyglądał fatalnie... :/ Ranka nie oddychała i maźglaczyła się (jeśli wiecie o co mi chodzi ;D)
goosja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 16:06   #3319
Tilli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wschowa
Wiadomości: 153
GG do Tilli
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Jak ja przebijałam pępek to powiedziano mi że opatrunek zdjąć od razu po przyjściu do domu i nie zakładać bo skóra musi oddychać. Dyskomfortu też żadnego nie czułam i nie zachaczał mi się, bo nosiłam niskie biodrówki i żadnych bluzek o które mógłby się zachaczyć - tylko zwykle bawełniane podkoszulki i na to jakiś sweterek (bo akurat zima była jak przebijałam:P ). Tylko na początku trochę dziwnie było przez pierwszy 1-2 dni zanim się przyzwyczaiłam, że mam coś w pępku :P
Tilli jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-30, 16:19   #3320
kropka241
Zakorzenienie
 
Avatar kropka241
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 344
GG do kropka241 Wyślij wiadomość przez MSN do kropka241
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

z tymi opatrunkami to roznie ja zaraz zdjelam swoj i wszystko bylo oki. tez mialam tribiotykjak goosja i pewnie wiele z was.. ja sama robilam kolczyk pod koniec lata.. ale 2004.. teraz kolezanka zrobila i juz miesiac chodzi z opatrunkiem.. zalezy od organizmu jak sie goi. mnie osobiscie opatrunek wnerwial.
za to w nosie mi sie bardzo dlugo goil.
teraz z pepka i tak wyciagnelam
__________________
Mężczyzna pozostaje zazwyczaj bardzo długo pod wrażeniem, jakie zrobił na kobiecie..









kropka241 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 16:37   #3321
kasieq1808
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 34
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Yaza Pokaż wiadomość
kasieq1808, matyskaa pytała o kolczyk w języku w tamtym momencie, a Ty udzieliłaś odpowiedzi na pępek. Tak sporostuję, żeby nie było, że ze świerzym kolczykiem w języku nie można skakać.
a tak na marginesie to akurat tutaj jest o kolczyku w pepku ;] wiec....
kasieq1808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 16:40   #3322
kasieq1808
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 34
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
To troszkę dłuższa historia ...
Rok temu wpadłam na pomysł kolczyka w pępku, ale było za późno bo wyjeżdżałam na wakacje wczesną wiosną i szkoda by było nie kąpać się w morzu i nie opalać gdyby się nie wygoiło.
Później były wakacje - nie chciałam sobie ich psuć ... później szukanie pracy i wyleciało mi to z głowy.
Teraz już chciałam iść, ale się okazało, że muszę mieć jakiś "przegląd" kolana, więc nie mogę przebić żeby na pewno iść na ten zabieg ... tak więc planuję na początek marca.
Mam nadzieję, że tym razem się uda
No chyba, że przed salonem odwrócę się na pięcie i ucieknę

A właśnie, takie małe pytanko do "wtajemniczonych" (czyt. przebitych ) ile dni na początku czuje się dyskomfort? Chodzi mi o takie tradycyjne czynności jak siedzenie czy chodzenie, ubieranie butów ... bo jestem osobą pracującą i nie wiem jak to sobie zaplanować, chyba najlepiej na piątek?

Oczywiście, że pracować możesz tylko przez pare dni musisz o nim pamiętać i nie wykonywać gwałtownych ruchów, a kolczyka wogole nie czuć chyba ze masz jakis wiszacy ale odrazu po przekluciu nie polecam
kasieq1808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 19:25   #3323
adoosienka
Wtajemniczenie
 
Avatar adoosienka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Raj ;)
Wiadomości: 2 629
GG do adoosienka
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Dziewczyny, przez pierwszy tydzien uzywalam wody utlenionej, teraz zmienilam na sol fizjologiczna (uzywam jej od kilku dni) i przemywam ok 3 razy dziennie. Zauwazylam ze skórka wokół przekłucia jest jakas taka jakby przesuszona i jakby sie łuszczyła. Co robić zeby tak nie bylo??
__________________
Mąż i Żona

Kubuś już z nami
adoosienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 20:04   #3324
Tilli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wschowa
Wiadomości: 153
GG do Tilli
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

skóra jest taka właśnie po wodzie utlenionej - ja miałam tak samo (tylko że używałam spirytusu salicylowego) bo to bardzo wysusza skórę. Narazie nic z tym nie zrobisz, bo mogłabyś nawilżać skórę balsamem nawilżającym ale to dopiero jak rana się zagoi czyli jakoś po miesiącu... a teraz to trzeba poczekać... i może przemywaj rumiankiem i tą solą to nie będzie się aż tak przesuszała.
Tilli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 20:38   #3325
adoosienka
Wtajemniczenie
 
Avatar adoosienka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Raj ;)
Wiadomości: 2 629
GG do adoosienka
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Hmm... no to właśnie przemyłam rumiankiem. Odstawie na jakis czas tą sól. Mam nadzieję, że sie poprawi.

Zaparzyłam niedawno, jak ostygł to przemyłam. Ale czy jutro rano mogę użyć go jeszcze? Przykryłam szklankę talerzykiem. Chyba moge prawda??
__________________
Mąż i Żona

Kubuś już z nami
adoosienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 20:47   #3326
alkaa87
Przyczajenie
 
Avatar alkaa87
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 14
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Witam wszystkich cieplo!
o przekluciu pepka juz pisalam na innym watku ale nie zaszkodzi jesli i tu sie podziele moimi wrazeniami Pepek przekluwalam...w sierpniu beda 2 lata. Jestem bardzo podatna na bol wiec ze starchem szlam do salonu. Zostalam jednak przyjemnie ze tak powiem zaskoczona bo przeklucie prawie wcale nie bolalo!takze dziwczyny jesli boicie sie bolu to z mojego doswiadczenia powiem ze strach ma wielkie oczy....ja boje sie igiel, pobierania krwi i szczepien a przekluc pepek moglabym jeszcze raz, hehe opatrunek nosilam 3 dni i bardzo o pepuszek dbalam, 2 razy dziennie rano i wieczorem przemywalam woda z rumiankiem a pozniej smarowalam mascia tribiotic. Goilo sie szybko i nie stwarzalo wiekszych problemow. Teraz zamierzam zrobic sobie kolczyk Madonne i pytanie do wszystkich z okolic poznania, czy znacie jakis DOBRY SALON PIERCINGU W POZNANIU?? bede wdzieczna za odp trzymajcie sie cieplutko dziewczyny!
alkaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 20:48   #3327
basia-s
Przyczajenie
 
Avatar basia-s
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez Tilli Pokaż wiadomość
skóra jest taka właśnie po wodzie utlenionej - ja miałam tak samo (tylko że używałam spirytusu salicylowego) bo to bardzo wysusza skórę. Narazie nic z tym nie zrobisz, bo mogłabyś nawilżać skórę balsamem nawilżającym ale to dopiero jak rana się zagoi czyli jakoś po miesiącu... a teraz to trzeba poczekać... i może przemywaj rumiankiem i tą solą to nie będzie się aż tak przesuszała.
wlasnie przebilam dzis pepek. Dziewczyny, jak idziecie na przeklucie to jedzcie cos , bo ja poszlam na 15:20, be grama jedzenia od rana, i zaslablam po wszystkim. Fakt, bylo goraco jak ch***** w salonie. Musze przyznac e jestem baaardzo odporna na bol i takie tam. Jezeli macie np. alergie pokarmowa, to nie jedzcie tego czego wam nie wolno. Ja wczoraj zjadlam zakazane mi ziemniaki i jajo, potem troche przetworow mlecznych i kiepsko sie czulam. Poszlam dzis taka kiepska na to przeklucie i bęc. Takze jeść dziewczynki!
Co do samego aktu przeklucia to bolalo troszeczke, takie uklucie, bol mialam kiepskie znieczulenie, najleprza jakas tam masc jest do tego, ale nie wiem do konca jaka. Mniejsza o to. Teraz troche boli, jeszcze sie nie przyzwyczailam. Załozylam plasterek, zeby nie urazac na poczatku. Mam caly czas napiete miesnie brzucha. Pamietam, ze tez tak bylo jak przebijalam za pierwszym razem.
Teraz mam nadzieje ze sie bedzie ladnie i szybko goic i nie wymigruje
Trzymajcie kciuki
Kosmetyczka powiedziala zebym sobie zalatwola jakis antybiotyk w sprayu. Tylko nie pamietam nazwy. Moze ktoras z was miala cos takiego? Pasowalo by sobie to kupic, ale poki co nie pamietam nazwy, dlatego prosze was o podpowiedz co to moglo byc
basia-s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 20:50   #3328
basia-s
Przyczajenie
 
Avatar basia-s
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

przepraszam za bledy. skutki pospiesznego pisania
basia-s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 20:53   #3329
alkaa87
Przyczajenie
 
Avatar alkaa87
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 14
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

Do Basi-S
Polecam masc tribiotic, ona jest na trudno gojace sie rany. Mozna kupic w aptece w malych saszetkach, jest bardzo tania. Rowniez przemywaj naparem z rumianka, on lagodzi podraznienia...aha i ja pilam rowniez calcium c na wzmocnienie odpornosci i to wszystko....dzieki temu moj pepuszek jest okazem zdrowia pozdrawiam
alkaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-30, 20:57   #3330
uciekająca_marchewka
Zadomowienie
 
Avatar uciekająca_marchewka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: internet :)
Wiadomości: 1 084
GG do uciekająca_marchewka Send a message via Skype™ to uciekająca_marchewka
Dot.: Kolczyk w pępku- wątek zbiorczy- przekłuwanie, wrażenia, problemy

... ale przecież skóra łuszczy się nie tylko dlatego, że jest przesuszona!! możliwe jest, że poprostu pojawia się nowy naskórek, a stary obumiera i sobie idzie to chyba znaczy, ze już niedlugo a pępuszek będzie zagojony
__________________
są w życiu ważniejsze sprawy od wagi


uciekająca_marchewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:30.