Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-07, 21:39   #571
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Defen, naturalne mam ciemno-brązowe (o ile pamiętam, bo farbuję od 15 lat ;-)) ale od wieków farbowałam na rudy, dość jaskrawy, jeśli znasz Ferię to nr 74 mango.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 11:13   #572
gordies
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 85
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam! Wiele czasu upłynęło, kiedy byłam tu po raz ostatni. Wtedy moje włosy były w okropnym stanie, teraz nie ma porównania. Nie wypadają, nie łamią się tak bardzo.Między innymi dzięki hennie. Używam tej z Sipa. Robię tak: mieszam ją z herbatą, odżywką, olejem z oliwek, rycynowym, jojoba i nakładam na 2 godziny. Włosy mam błyszczące, zero siana i kolor wytrzymuje do 2 tygodni przy codziennym myciu. Henny używam w takiej postaci co 3,4 tygodnie od ponad roku i najwyraźniej mi służy.
Wam również życzę tak pozytywnych efektów!
gordies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 20:09   #573
Blue sky
Zakorzenienie
 
Avatar Blue sky
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: zduńska wola
Wiadomości: 6 742
GG do Blue sky
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

a jaka chne polecacie zeby wyszly rude?
__________________
Gdy człowiek przestaje marzyć umiera...
Blue sky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-22, 20:57   #574
EmilkaZ
Wtajemniczenie
 
Avatar EmilkaZ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 017
GG do EmilkaZ
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

uzylam dzisiaj 2 raz basmy, po ok 3 tyg.od ostatniego farbowania basma.
I znowu praktycznie nic nie widac <zły>
Nie chce niszczyc wlosow farba, ale ta basma chyba nie nadaje si e do moich wlosow
EmilkaZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 09:17   #575
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gordies Pokaż wiadomość
Witam! Wiele czasu upłynęło, kiedy byłam tu po raz ostatni. Wtedy moje włosy były w okropnym stanie, teraz nie ma porównania. Nie wypadają, nie łamią się tak bardzo.Między innymi dzięki hennie. Używam tej z Sipa. Robię tak: mieszam ją z herbatą, odżywką, olejem z oliwek, rycynowym, jojoba i nakładam na 2 godziny. Włosy mam błyszczące, zero siana i kolor wytrzymuje do 2 tygodni przy codziennym myciu. Henny używam w takiej postaci co 3,4 tygodnie od ponad roku i najwyraźniej mi służy.
Wam również życzę tak pozytywnych efektów!
Możesz podac dokładne proporcje tej mieszanki i długość włosów, na jaką wystarcza? Jaki kolor wychodzi i jaki jest kolor Twoich włosów? Szukam tańszej, niż podany w tych artykułach sposób, alternatywy do farbowania długich włosów.
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-25, 11:42   #576
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Death, a jaki jest Twój kolor wyjściowy? Marzysz o czerni, tak?

Czarną Sipę stosowałam z dobrym efektem u mojej kruczowłosej i siwiejącej mamy, zanim przerzuciłyśmy się na farbowanie dwuetapowe. Zresztą pisałam już o tym w tym wątku.
Na jej krótkie , ale bardzo grube włosy, takie w typie azjatyckim schodziło całe 100 g opakowanie. Z tym, że ja do henny nie dodaję olejów, ponieważ osłabia to efekt farbowania. Najwyżej łyżkę, dwie Waxu, żeby ta paciaja się lepiej rozprowadzała i nie sypała.

Przetestowałam też Sipę brązową (Brun) i efekt również był dobry, aczkolwiek czerń była mniej głęboka i bardziej ciepła. Przy Sipie Noir włosy na początku miały kolor zimnej, granatowej czerni (choć zależało to także od sposobu przygotowania mieszanki), po czym w miarę wypłukiwania się indygo odcień stawał się fioletowawo-czerwony.

Co do Twojego poprzedniego pytania (przepraszam za przeoczenie ), to chodziło mi o ewentualne - katastrofalne w skutkach dla włosów - reakcje soli metali z amoniakiem z farb do włosów. Jeśli zastosujemy naturalną hennę, czy indygo na farbowane chemicznie włosy nic się nie stanie (za to w drugą stronę już nie jest tak łatwo, gdyż farba najprawdopodobniej "nie złapie").
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 10:56   #577
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziękuję za odpowiedzi
Moje włosy farbowane były juz kawał czasu temu, zawsze szamponami koloryzującymi, kolor już się tak wypłukał, że nie widać odrostu. W tej sytuacji mam cichą nadzieję, że nie grożą mi katastrofalne reakcje?
Mój kolor wyjściowy to ciemny brąz, odcień chyba chłodny, włosy długie.
Zgadza się, marzy mi się czerń, ale przy farbowaniu dwuetapowym - henna+indygo, zgodnie z zaleceniami ilościowymi bodajże z mazideł - wychodzi mi, że powinnam zużyć po pół kilo obu ziół = bankrut dlatego szukam tańszej alternatywy, a jednocześnie czegoś, co nie będzie bardzo trwałe, jak farba (i nie da koszmarnie odcinających się odrostów), i łagodniejsze niż szampon koloryzujący. Szamponetki w ogóle nie chwytają i w głowie cały czas mam tą Venitę... Jak myślisz Uno, czy jej użycie zniszczy mi włosy?

Zastanawiam się jeszcze nad farbowaniem samym indygo, jak to opisane jest tutaj --. http://mazidla.com/index.php?option=...d=304&Itemid=2 , omijając farbowanie henną, chociaż mimo wszystko i tak jest to kosztowne. Podobnież wyjdzie pewnie Sipa, której potrzebowałabym zapewne kilka opakowań.
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-29, 17:04   #578
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: ile utrzymuje sie henna?

moje włosy po jasnych pasemkach wyglądają na jasny brąz a naturalne to ciemny brąz i chciałabym zrobić sobie hennę właśnie w kolorze ciemnego brązu no i czy mi to coś da na te pasemka .?
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 08:14   #579
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: ile utrzymuje sie henna?

Da na pewno, ale radziłabym najpierw przetestować efekt.
I jeśli zafarbujesz całe włosy, to te pasemka mogą być nieco jaśniejsze od pozostałej części włosów.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 21:37   #580
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: ile utrzymuje sie henna?

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Da na pewno, ale radziłabym najpierw przetestować efekt.
I jeśli zafarbujesz całe włosy, to te pasemka mogą być nieco jaśniejsze od pozostałej części włosów.
i ta są jaśniejsze jedne bląd, drugie rude i jest ich sporo ale i tak już trochę wyblakły, bo farba była z l'oreal taka ;/
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 21:46   #581
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: henna - co jaki czas?

Wczoraj po raz pierwszy od 10 lat pomyślnie ufarbowalam włosy indygo Kupiłam w mazidlach i postępowałam zgodnie z instrukcją.Kolor jest ciepły,bardzo ciemny brąz.Jednak chciałabym osiągnać jeszcze mocnejszy odcień(głębszą czerń) ,dlatego zastanawiam się jak to uzyskać?
Czy Wam tez się sypie tak henna podczas nakładania? Uzyskaną papkę miałam gęstości śmietany ale mimo tego bardzo sypala się podczas nakładania.

Jutro wkleję fotki
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-01, 10:39   #582
choochoo1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 195
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dziewczyny, szukałam ale nie znalazłam, błagam, odpowiedzcie szybko bo to bardzo pilne
czy mogę wymieszać hennę w płynie z venity (brąz) z henną w proszku (rudą) też z venity? jeśli tak, to mam rozrobić tą w proszku i dodać, czy nie rozrabiać i dodać sam proszek? i czy mogę dodać do tego wszystkiego wax?

błagam o pomoc!!!
choochoo1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-01, 10:56   #583
malinowamambaa
Raczkowanie
 
Avatar malinowamambaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: północ xd
Wiadomości: 59
GG do malinowamambaa
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

z góry przepraszam za to pytanie człowieka nic niewiedzącego: zimny brąz, to nie to samo co głęboki brąz, prawda???? przeciwieństwa?
__________________
powietrze pachnie jak malinowa mamba . . .
malinowamambaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-01, 21:26   #584
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A po co farbowac sie venita i udawac ze jest naturalna? Henny jest tam 0,00001%^^ to juz bym wolala dobra farbe loreal albo cos...
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-02, 17:41   #585
ewa007
Rozeznanie
 
Avatar ewa007
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 556
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A mam pytanie. Bo chcę na moje włoski naturalny kolor szatynka, nałożyć hennę w kremie z venity, ale zmieszane kolory. Rudy i orzech laskowy w proporcji 1:3. Mniej oczywiście rudego, więcej orzecha laskowego. Tylko dziewczyny zastanawiam się czy można tak hennę mieszać, boje się, żeby mi jakiś zielony kolor nie wyszedł....
ewa007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-03, 23:50   #586
kropla w morzu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 27
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
zastanawiałam się nad basmą, zeby połozyc tylko na odrosty, bez kontaktu z resztą włosów farbowanych chemicznie... I nie wie czy ta mogę, bo dostaję sprzeczne opinie... Ktos mi powiedział, że nigdy nie można łączyc henny z farbami chemicznymi, bo mogą nawet wypaśc włosy, nie mówiąc już o kolorze - niespodziance...
Może Wy mi powiecie jak to jest? Ktoś juz robiła coś takiego swoim włosom...??
Bo ja bardzo nie chce wracac do swojego naturalnego koloru włosów
Finlora- boję się Ci o tym powiedzieć, bo to, że mnie nic nie stało się z włosami nie znaczy, że tak skończy się i z Tobą... ale moje doświadczenie jest takie, że dwa lata temu po około 2 miesiącach od nałożenia szamponu na 24 mycia nałożyłam basmę. Jako, że efekt był niemrawy dwa dni później ponownie zastosowałam szampon na 24 mycia. Nie stało się wówczas nic złego- kolor był ok, a włosy wypdające mi nieustannie z przyczyn innych niż koloryzacja nie nasiliły swojego wypadania po tym zabiegu.
A le ja wówczas nie wiedziałam, że tak nie powinno się robić- dzisiaj chyba nie podjęłabym ryzyka.
kropla w morzu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-04, 12:52   #587
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam wszystkie hennomaniaczki
mam do Was pytanie, może któraś mi pomoże...
Otóż od lat farbuje sie na czerwono, teraz od dawna chemicznie, ale wiele lat temu zaczynałam od basmy, henny i rubiny. Pamiętam że miałam po nich świetne włosy.
Jakiś czas temu eksperymentowałam z venitą ale to jakieś straszne chemiczne świństwo tylko mi zniszczyło, wysuszyło włosy.
Moje pytania są takie:
1. gdzie mogę kupić we Wrocławiu tą "starą" tradycyjną rubinę, basmę i hennę
2. Ile muszę odczekać po farbowaniu chemicznym (ostatnio farbowałam na czerwono się miesiąc temu i już mam odrosty)
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 16:06   #588
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: ile utrzymuje sie henna?

Cytat:
Napisane przez ~Olya~ Pokaż wiadomość
nie chce tworzyc nowego wątku... wiec 'odświeżę' ten...

mam kilka pytań:
~czy henna działa jak szampon koloryzujący czy raczej jak farba? chodzi mi o to czy spodziewać się odrostów czy nie?

wczesnije uzywałam kilka razy tylko szamponu koloryzujacego bo nie chce bawic sie w odrosty... a zalezy mi tylko o przyciemnieniu o jakis jeden ton... a raczej o wyrównaniu koloru na całej długości.

~co bardziej niszczy włosy? henna czy farba?
niby ktoś wczesniej wspomniał, że henna nie wnika w głąb włosa... ale czy ma jakis wpływ na jego stan?

~czy włosy sie ładnie błyszczą po niej? czy lepszy efekt uzyskam szamponem koloryzującym?

~jak wyglądają włosy kiedy kolor schodzi? siano? bardzo matowe?

~czy trezba jakos szczególnie o nie dbać po takim farbowaniu?

~i jakie polecanie henny? tzn... jakies firmy...

sorry ze tyle pytan...ale jestem w tej kwestii zielona


z góry dzieki za odpowiedz.
No to po kolei

1. Henna (Lawsonia) farbuje trwale, ale w odróżnieniu od farby nie wnika do rdzenia, tylko łączy się z keratyną w osłonce włosa. Z czasem kolor nieco się wypłukuje, podobnie zresztą jak w przypadku farby. W Twoim przypadku ( ciemne włosy przyciemniane o ton) odrosty nie powinny być zbyt widoczne, ale jeśli ktoś np. farbuje z blondu na rudy to powinien się nie przygotować.

2. Henna nie niszczy włosów. Wręcz przeciwnie - działa na nie kondycjonująco: włosy stają się grubsze, bardziej lśniące, generalnie mocniejsze.

3. Włosy po hennie błyszczą jak lustro

4. Z czasem kolor nieco blaknie i włosy trochę mniej błyszczą. To jak bardzo wypłukuje się kolor zależy jednak od jakości henny i od struktury włosów.

5. Włosy farbowane henną będą wdzięczne za wszelakie oleje i olejki.

6. Hmm, na naszym rynku nie ma zbyt wielkiego wyboru. Jeśli finanse nie są dla Ciebie przeszkodą polecam hennę i indygo z Mazideł i własnoręczne przygotowanie mieszanki. Jeśli wolisz coś tańszego, to wypróbuj Sipa Noir albo Brun. Możesz też przespacerować się po sklepach arabskich i indyjskich.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 16:32   #589
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: ile utrzymuje sie henna?

W kwestii zmywania się henny, sama koloryzowałam basmy i henny niejednokrotnie je mieszając, kolor zmywał się całkowicie. Ostrzegam przed używaniem henny na farbowanych włosach - mogą wyjść przeróżne zielenie i fiolety.
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-06, 16:42   #590
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: ile utrzymuje sie henna?

Cytat:
Napisane przez Eyna Pokaż wiadomość
W kwestii zmywania się henny, sama koloryzowałam basmy i henny niejednokrotnie je mieszając, kolor zmywał się całkowicie. Ostrzegam przed używaniem henny na farbowanych włosach - mogą wyjść przeróżne zielenie i fiolety.
Jakiej henny i basmy używałaś? Chodzi mi o nazwę producenta.

Co do pogrubionego, to jeśli henna jest dobrej jakości, bez domieszek to raczej to nie grozi.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 18:44   #591
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: ile utrzymuje sie henna?

Cytat:
Napisane przez una creatura bella Pokaż wiadomość
Jakiej henny i basmy używałaś? Chodzi mi o nazwę producenta.

Co do pogrubionego, to jeśli henna jest dobrej jakości, bez domieszek to raczej to nie grozi.
podłączam się pod pyt. ja widziałam w rossmanie henny po 5-6 zł ;> i chce ją kupić ;p
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 19:46   #592
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: ile utrzymuje sie henna?

Cytat:
Napisane przez una creatura bella Pokaż wiadomość
Jakiej henny i basmy używałaś? Chodzi mi o nazwę producenta.

Co do pogrubionego, to jeśli henna jest dobrej jakości, bez domieszek to raczej to nie grozi.
Mnie się to nigdy nie zdarzyło, ale w śród znajomych owszem, bywały i zielenie i fiolety..

Większość produktów "naturalnych" w zwykłym sklepie to produkty koloryzujące w których henna jest tylko podstawą dla innego barwnika, nośnikiem o ile się nie mylę?

Swoją drogą chętnie się dowiem o tym więcej, bo gdzie coś o hennie nie przeczytałam, i co o niej nie usłyszałam to zawsze w przekonaniu, że to ta roślinka taka zdradliwa
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie

Edytowane przez Eyna
Czas edycji: 2008-05-08 o 20:50
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-14, 07:27   #593
nioniol
Raczkowanie
 
Avatar nioniol
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 124
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ja także szukam pomocy
Która z Was uzywała henny Sipa? interesuje mnie jakie kolory daje zastosowanie odcienia : kasztan i kasztanowaty? bo mam wrażenia ze brąz będzie dla mnie za ciemny , wolałabum coś w rodzaju szatyna. Proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!:ehe m:
__________________
chcę być lepsza
nioniol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-14, 21:50   #594
Kalawala
Raczkowanie
 
Avatar Kalawala
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 207
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziś użyłam kasztanowej wersji henny Venity zaparzanej herbatą i wymieszaną z żółtkiem.

klipsy201_ee3d5da653_m.jpgklipsy2bc39a3_m.jpg
Kalawala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-14, 23:07   #595
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nioniol Pokaż wiadomość
Ja także szukam pomocy
Która z Was uzywała henny Sipa? interesuje mnie jakie kolory daje zastosowanie odcienia : kasztan i kasztanowaty? bo mam wrażenia ze brąz będzie dla mnie za ciemny , wolałabum coś w rodzaju szatyna. Proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!:ehe m:
Logicznie myśląc kasztanowy to mocny kasztan a kasztanowaty to braz z odcieniem kasztanu.Ale moze się mylę???
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 07:56   #596
elsang
Raczkowanie
 
Avatar elsang
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 73
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Czytam ten wątek i czytam, szukałam henny, ale pół kilograma henny jak na moje włosy kosztuje aż 80zł, czy naprawdę, aż tyle jej musiałąbym uzyć na moje włosy do łopatek? mam ciepło brazowe włose z rudymi refleksami i chciałabym to pogłębić, może coś poradzicie. Znalazłam taki produkt http://www.helfy.pl/henna-do-wlosow-heenara myślicie że mozna wypróbować?
__________________
akcja pielęgnacja
elsang jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 09:36   #597
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Wypróbuj henna gloss. Przepis w wątku.

Heenarę też oczywiście możesz wypróbować.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 20:35   #598
elsang
Raczkowanie
 
Avatar elsang
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 73
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Czytałam, też sporo o hennie na mazidłach, powiedzcie, czy naprawdę potrzebuję aż tyle tej henny czyli 500g, a mam włosy do łopatek? Męczę was, ale za odpowiedź będę bardzo wdzięczna
__________________
akcja pielęgnacja
elsang jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 23:30   #599
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Takiej ilości henny będziesz potrzebować jeśli zależy Ci na intensywnym kolorze, a i to pod warunkiem, że Twoje włosy są dość gęste.

Jeśli natomiast chodzi Ci o podkreślenie naturalnego odcienia włosów, nadanie im refleksów to spokojnie wystarczy Ci dużo mniej.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-23, 11:21   #600
rowan berry
Raczkowanie
 
Avatar rowan berry
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 447
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A ja mam pytanie z tych dziwnych. Pofarbowałam włosy henną już pare tygodni temu. Za każdym razem kiedy płuczę włosy samą wodą to woda się zabarwia. A co będzie jak pójdę na basen? Czy woda w basenie też się zrobi pomarańczowa od moich włosów?
__________________
MŻ - WR!!!
rowan berry jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:17.