Druty - podstawy, ściegi - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-03, 17:25   #451
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Malinka masz rację - nareszcie załapałam z prawym oczkiem. Teraz poszukaj proszę taką fotkę z lewym, bo nigdy nie robiłam w okrążeniach. Mam tempo żółwia, ale bardzo upartego.
to co podałam to dotyczy przerabiania oczek z tego drugiego koloru... obejrzę film,żeby zobaczyć co z tymi lewymi

jakieś lewe wkłuwane... to jest
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 17:38   #452
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

no w tej chwili nie mam nic na drutach na okragło... a ja muszę widzieć bo już mechanicznie robię... na dodatek od niedawna zmieniłam sposób przerabiania oczek lewych...


zawirowanie z tym przerabianiem... nie wiem czy bez filmu się da ten wzór...

tu trzeba mieć rozeznanie jak nitka leży na drutach...
takie foty są w odmianach oczek...na 2 fotce lewe wkłuwane

nie wiem czy bez filmu dasz rasę , bo z tymi lewymi zawirowanie, raz normalnie .. raz wkłuwane, trzeba patrzeć jak w poprzednim rzędzie było robione...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif oczko-wkluwane-a (1).gif (11,7 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: gif oczko-wkluwane-l.gif (8,1 KB, 1 załadowań)

Edytowane przez Malinka_5
Czas edycji: 2013-11-03 o 17:50
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 20:58   #453
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Malinka te lewe też zaczynają mi wychodzić. Porównałam obrazki od Ciebie z filmem i one uzupełniają to co mi przeglądarka przerzuca i zaczyna mi wychodzić tak jak na filmie. Jak skończę szalik to tylko dzięki Tobie. Jeszcze raz wielkie dzięki.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 22:02   #454
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Malinka te lewe też zaczynają mi wychodzić. Porównałam obrazki od Ciebie z filmem i one uzupełniają to co mi przeglądarka przerzuca i zaczyna mi wychodzić tak jak na filmie. Jak skończę szalik to tylko dzięki Tobie. Jeszcze raz wielkie dzięki.
no fajny ten szalik
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 07:44   #455
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Dziewczynki kochane, ja tez doskonale niedawno nabytą sztukę robienia na drutkach.
Powiedzcie mi po co są skrócone rzędy?
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 17:26   #456
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Dziewczynki kochane, ja tez doskonale niedawno nabytą sztukę robienia na drutkach.
Powiedzcie mi po co są skrócone rzędy?
na chusty np. abrazo, na lepsze formowanie wykroju generalnie,
możesz zastosować na swetrze

http://sposobynadziergawki.blogspot....gory-cz-3.html

http://dzianinagazeli.blogspot.com/2...at-abrazo.html
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 07:13   #457
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez Malinka_5 Pokaż wiadomość
na chusty np. abrazo, na lepsze formowanie wykroju generalnie,
możesz zastosować na swetrze

http://sposobynadziergawki.blogspot....gory-cz-3.html

http://dzianinagazeli.blogspot.com/2...at-abrazo.html
kurcze, a ja robiac przód rozpinanego swetra raglanowego, po prostu dobrałam oczka z przodu.... I wyszło
Jakos nadal nie rozumiem tych skróconych rzedów Czy one sa konieczne czy i bez tego wyjdzie to co sie chce by wyszlo?

A co to jest ta chusta abrazo?

I ten cytat:
"Sama technika skracania rzędów polega na tym, by zawinąć wyznaczone oczko na prawym przodzie (prawa strona roboty), odwrócić robótkę"

Co znaczy zawinąć oczko?

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-11-05 o 07:26
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-05, 13:23   #458
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
kurcze, a ja robiac przód rozpinanego swetra raglanowego, po prostu dobrałam oczka z przodu.... I wyszło
Jakos nadal nie rozumiem tych skróconych rzedów Czy one sa konieczne czy i bez tego wyjdzie to co sie chce by wyszlo?

A co to jest ta chusta abrazo?

I ten cytat:
"Sama technika skracania rzędów polega na tym, by zawinąć wyznaczone oczko na prawym przodzie (prawa strona roboty), odwrócić robótkę"

Co znaczy zawinąć oczko?
jak dodajesz oczka to mozesz dostac w efekcie dzianine, ktora jest wezsza/szersza ale na wysokosc bedzie miec zawsze tyle samo rzedow - w praktyce oznacza to ze nie mozesz miec na srodku mniej rzedow niz na brzegach, zwezenia mozesz dokonac poprzez odejmowanie oczek jedynie na bokach
metoda rzedow skroconych pozwala Ci na uzyskanie roznicy w ilosci rzedow
np: wykonujac podwojny daszek przy czapce (zeby do srodka wlozyc usztywnienie) mozesz zrobic 2 metodami:
zrobic 2 polkola zwezajac dzianine w kazdym rzedzie na brzegach zeby dostac odpowiedni ksztalt
korzystajac z rzedow skroconych wykonac wiecej rzedow na srodku mniej na brzegach i wtedy bez zszywania bedziesz miec od razu podwojny daszek

bardzo dobrze widac idee na tej czapce (szczegolnie w tym wykonaniu):
http://2.bp.blogspot.com/-ueYCU7YufQ...0/IMG_9194.JPG
jak sie przyjrzysz to czapka jest robiona rzedami od przodu do tylu - widac wyraznie ze przy uchu np czerwony pasek ma mniej rzedow niz na srodku - i o to zasadniczo chodzi

abrazzo wpisz sobie w google to zobaczysz o jaka chodzilo Malince

jesli chodzi o to zaczepianie to polega to na tym ze przerabiasz np 5oczek i nitke idaca z klebka musisz zaczepic o kolejne nieprzerobione oczko zeby nie miec dziur - wyglada to tak ze 6 oczko przekladasz na prawy drut bez przerobienia, pomiedzy nie a pozostale nieprzerobione oczka przekladasz niktke od klebka i wracasz tym oczkiem na lewy drut
odwracasz robote i robisz w druga strone znow to poczatkowe 5 oczek a te pozostale masz nieprzerobione - od razu zyskujesz 2 rzedy dluzsza robotke z jednej strony
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 18:07   #459
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
kurcze, a ja robiac przód rozpinanego swetra raglanowego, po prostu dobrałam oczka z przodu.... I wyszło
Jakos nadal nie rozumiem tych skróconych rzedów Czy one sa konieczne czy i bez tego wyjdzie to co sie chce by wyszlo?

A co to jest ta chusta abrazo?

I ten cytat:
"Sama technika skracania rzędów polega na tym, by zawinąć wyznaczone oczko na prawym przodzie (prawa strona roboty), odwrócić robótkę"

Co znaczy zawinąć oczko?
nie są konieczne , nie musisz mieć ani abrazo, ani reglanu zrobionego inaczej... to tylko jedna z technik...

Edytowane przez Malinka_5
Czas edycji: 2013-11-05 o 19:20
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 15:21   #460
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Dziewczyny ja znów z prośbą http://halika.makejar.com/druty-i-szydelko/
Mniej więcej w połowie tej strony jest opaska bordowa z graficznym wzorem \/ w takim znaku w środku jest jeszcze "3". w opisie znaku jest takie zdanie - wbić drut za prawym oczkiem i wyciągnąć oczko itd. Nie mogę rozeznać gdzie konkretnie mam wbić drut. Czy złapać za nitkę między oczkami? Ktoś może zna ten wzór i już wypraktykował jak to jest zrobione. Z góry dziękuję za "rzucenie oczkiem".
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 19:03   #461
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja znów z prośbą http://halika.makejar.com/druty-i-szydelko/
Mniej więcej w połowie tej strony jest opaska bordowa z graficznym wzorem \/ w takim znaku w środku jest jeszcze "3". w opisie znaku jest takie zdanie - wbić drut za prawym oczkiem i wyciągnąć oczko itd. Nie mogę rozeznać gdzie konkretnie mam wbić drut. Czy złapać za nitkę między oczkami? Ktoś może zna ten wzór i już wypraktykował jak to jest zrobione. Z góry dziękuję za "rzucenie oczkiem".
oznaczenie jest takie jak do 3 oczek z jednego,ale ja to robię tak: przerabiam oczko normalnie,ale nie zdejmuje do z drutów, nawijam drugie i jeszcze raz w tym samym oczku wczesniej przerobionym ( nie zdjętym z drutów) przerabiam 3 oczko...

ale tutaj każą się wbijać w miejsce za oczkiem sekwencja z nawijaniem taka sama, jak w robieniu 3 oczek z jednego, na końcu te ominięte oczko, za którym się wbijałaś trzeba przerobić na prawo - powstaną 4 oczka, które po lewej stronie sa przerobione na lewo...

ale ja nigdy tak nie robiłam,
za oczkiem to tak jak piszesz między oczkami
druty trzeba wziąć i zobaczyć czy taki "guziołek" wyjdzie

Edytowane przez Malinka_5
Czas edycji: 2013-11-20 o 19:08
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-02, 08:26   #462
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Malinka dziękuję. Pomęczyłam się trochę z tym i stwierdzam, że jest bardzo trudno z tyłu za prawym oczkiem z poprzeczki wykonać 3 oczka, a potem przerobić to prawe pozostałe. Za dużo czasu zabiera wykonanie każdego guziołka i stwierdziłam, że odniechciało mi się tego wzoru, bo taki guziołek trzeba robić w co drugim oczku, poddaję się. Poszukam czegoś innego.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 17:14   #463
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Malinka dziękuję. Pomęczyłam się trochę z tym i stwierdzam, że jest bardzo trudno z tyłu za prawym oczkiem z poprzeczki wykonać 3 oczka, a potem przerobić to prawe pozostałe. Za dużo czasu zabiera wykonanie każdego guziołka i stwierdziłam, że odniechciało mi się tego wzoru, bo taki guziołek trzeba robić w co drugim oczku, poddaję się. Poszukam czegoś innego.
może trzeba oczka przekładać ?
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 23:56   #464
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

jak dla mnie to z tego jednego oczka robisz oczko , potem narzut, potem znow z tego samego oczka robisz oczko. Ja tak to rozumiem, tylko nie wbijasz sie od przodu , tylko od tyłu (wbijasz sie z ostatnia nitke oczka- tak jak sie robi oczka dodatkowe).
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam opis
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 14:36   #465
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Ja umiem robić oczka dodatkowe, ale jeżeli trzeba wbić drut za prawe oczko z tyłu w tę nitkę poprzeczną między następnym oczkiem to bardzo ciężko manewrować drutem, aby wykonać te 3 oczka i potem jeszcze przerobić oczko prawe, które było pominięte. Tak zwyczajnie rozbolała mnie ręka.
Spróbuję jeszcze z tym przełożeniem oczka.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 14:40   #466
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Ja umiem robić oczka dodatkowe, ale jeżeli trzeba wbić drut za prawe oczko z tyłu w tę nitkę poprzeczną między następnym oczkiem to bardzo ciężko manewrować drutem, aby wykonać te 3 oczka i potem jeszcze przerobić oczko prawe, które było pominięte. Tak zwyczajnie rozbolała mnie ręka.
Spróbuję jeszcze z tym przełożeniem oczka.
Tak szczerze mowiąć, drutki to fajna sprawa, wyzwanie, cos sie samemu tworzy ale czasem jak juz wzór mnie przerasta, jak za duzo kombinacji to po prostu wkurzam sie i porzucam dany wzorek.

Bardzo dziekuje wszystkim za wytłumaczenie tych rzędów skróconych
Opis o czapce z daszkami rozjaśnieł mi ideę Dziekuję
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 17:30   #467
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Przełożenie oczka pomogło. Już nie muszę tak wysilać ręki i wzór wychodzi. Dziękuję za podpowiedź.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 13:08   #468
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Przełożenie oczka pomogło. Już nie muszę tak wysilać ręki i wzór wychodzi. Dziękuję za podpowiedź.
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 21:02   #469
renatawwa
Przyczajenie
 
Avatar renatawwa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Jak zbierać oczka w czapce z warkoczami?

Witam Was,

potrzebuję pomocy związanej ze zbieraniem oczek w czapce z warkoczami. Warkocze przerabiałam wg następującego schematu:
I rz.: 2 o. prawe, 6 o. lewych, 2 o. prawe
II rz.: 2 o. lewe, 2 o. zdejmujemy na przód robótki, 2 o. prawe, nakładamy wcześniej zdjęte 2 oczka z w powrotem na drut i je przerabiamy na prawą stronę, 2 o. prawe, 2 o. lewe
III rz.: 2 o. prawe, 6 o. lewych, 2 o. prawe (innymi słowy tak samo jak rząd I)
IV rz.: 2 o. lewe, 2 o. prawe, 2 oczka przekładam na tył robótki, 2 o. prawe, nakładam z powrotem na drut 2 zdjęte oczka i je przerabiam na prawo, 2 o.lewe

Wygląda to tak:
https://www.dropbox.com/sc/0n2juw7colwow3r/npyNpOkZFH

Co dalej? Niekoniecznie muszę mieć dalej warkocze, wystarczy, że ich dalszym ciągiem będą po prostu oczka przerabiane na prawo. Tylko zebrać oczka, żeby to ładnie wyglądało?

Pomocy, liczę na Was!
renatawwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-07, 13:17   #470
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Jak zbierać oczka w czapce z warkoczami?

Cytat:
Napisane przez renatawwa Pokaż wiadomość
Witam Was,

potrzebuję pomocy związanej ze zbieraniem oczek w czapce z warkoczami. Warkocze przerabiałam wg następującego schematu:
I rz.: 2 o. prawe, 6 o. lewych, 2 o. prawe
II rz.: 2 o. lewe, 2 o. zdejmujemy na przód robótki, 2 o. prawe, nakładamy wcześniej zdjęte 2 oczka z w powrotem na drut i je przerabiamy na prawą stronę, 2 o. prawe, 2 o. lewe
III rz.: 2 o. prawe, 6 o. lewych, 2 o. prawe (innymi słowy tak samo jak rząd I)
IV rz.: 2 o. lewe, 2 o. prawe, 2 oczka przekładam na tył robótki, 2 o. prawe, nakładam z powrotem na drut 2 zdjęte oczka i je przerabiam na prawo, 2 o.lewe

Wygląda to tak:
https://www.dropbox.com/sc/0n2juw7colwow3r/npyNpOkZFH

Co dalej? Niekoniecznie muszę mieć dalej warkocze, wystarczy, że ich dalszym ciągiem będą po prostu oczka przerabiane na prawo. Tylko zebrać oczka, żeby to ładnie wyglądało?

Pomocy, liczę na Was!
nie wiem czy już czegoś nie przetestowałaś i wybrałaś , ale ja bym zlikwidowała najpierw lewe jeszcze ciagnac warkocz jesli się da, a potem z samymi prawymi na szczycie normalnie zredukowala jak dla prawych - np tyle oczek co warkoczy w co drugim rzedzie... wydaje mi się że możesz też zebrać oczka 2 razy, ale do tego musialabys miec te czesc warkoczowa dluzsza niz do tej wczesniejszej opcji, gdzie bedziesz redukowac przez wieksza ilosc rzedow... przyznam sie jednak od razu ze nie robilam takiego czegos, bo mnie sie srednio wlasnie podoba, ze nie da sie ladnie wyjsc z tymi warkoczami w gorna czesc...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 13:51   #471
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Jak zbierać oczka w czapce z warkoczami?

wg mnie:
dalej ciagnij warkocze, a oczka lewe miedzy nimi zbieraj ( zamykaj po rowno w kazdym przedziałku.
Warkocze mozesz miec do konca, lub na koncy przerób oczkami prawymi.

Ja takie czapki koncze wsadzajac w oczka na drucie nitke- włoczke, sciagam z drutu i potem sciskam oczka ta nitka i zwiazuje. i czapka gotowa. Tylko bok zszyc i juz
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 13:58   #472
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Jak zbierać oczka w czapce z warkoczami?

Cytat:
Napisane przez renatawwa Pokaż wiadomość
Witam Was,

potrzebuję pomocy związanej ze zbieraniem oczek w czapce z warkoczami. Warkocze przerabiałam wg następującego schematu:
I rz.: 2 o. prawe, 6 o. lewych, 2 o. prawe
II rz.: 2 o. lewe, 2 o. zdejmujemy na przód robótki, 2 o. prawe, nakładamy wcześniej zdjęte 2 oczka z w powrotem na drut i je przerabiamy na prawą stronę, 2 o. prawe, 2 o. lewe
III rz.: 2 o. prawe, 6 o. lewych, 2 o. prawe (innymi słowy tak samo jak rząd I)
IV rz.: 2 o. lewe, 2 o. prawe, 2 oczka przekładam na tył robótki, 2 o. prawe, nakładam z powrotem na drut 2 zdjęte oczka i je przerabiam na prawo, 2 o.lewe

Wygląda to tak:
https://www.dropbox.com/sc/0n2juw7colwow3r/npyNpOkZFH

Co dalej? Niekoniecznie muszę mieć dalej warkocze, wystarczy, że ich dalszym ciągiem będą po prostu oczka przerabiane na prawo. Tylko zebrać oczka, żeby to ładnie wyglądało?

Pomocy, liczę na Was!
Tu jest strona z pełnym opisem czapki zakończonej w szpic http://uantoniny.blogspot.com/2011/1...-kompletu.html a tu na okrągło http://eksperymentyzdrutami.blogspot...-warkocza.html
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 15:16   #473
tortownica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 142
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

to i ja może znajdę tu pomoc. Robię skarpety na drutach, wiem jak zakończyć skarpety, ale zawsze zostaje mi ta nitka początkowa ( ta potrzebna tylko do nabrania oczek). nie wiem jak się jej pozbyć. Mam wrażenie, że jak utnę to się spruje wełna.
__________________
http://katana2013.blogspot.com/
tortownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 16:40   #474
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez tortownica Pokaż wiadomość
to i ja może znajdę tu pomoc. Robię skarpety na drutach, wiem jak zakończyć skarpety, ale zawsze zostaje mi ta nitka początkowa ( ta potrzebna tylko do nabrania oczek). nie wiem jak się jej pozbyć. Mam wrażenie, że jak utnę to się spruje wełna.
trzeba kawalek poprzeciagac przez oczka w robotce - najlepiej pod nitkami na lewej stronie i potem po kilku cm obciac
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 17:19   #475
tortownica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 142
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

a później przy praniu czy noszeniu ta nitka nie wylezie?
__________________
http://katana2013.blogspot.com/
tortownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 20:29   #476
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez tortownica Pokaż wiadomość
a później przy praniu czy noszeniu ta nitka nie wylezie?
jak ja podciagniesz kawalek w gore/dol ale po lewej stronie, to nawet jak wylezie to maksymalnie sama koncowka - np 1-2cm, no i bedzie ten cm widac na lewej stronie... to troche zalezy w jakim miejscu zostawisz - czy tam bedzie luzno czy nie... jak robisz luzniej to lepiej troche dluzsza zostawic, w sumie to jak w dobre miejsce "utrafisz" to nie wyjdzie nawet ten kawalek, bo u mnie np czasami ten ostatni kawalek sie wysunie, a czasami nie - mam wrazenie ze to zalezy od tego jak sie ja schowa, ale na pewno tez od sliskosci nitki... gdzies czytalam ze czasem sie przyszywa koncoweczke dodatkowo zwykla nitka zeby na pewno nie wyszlo... ale przy skarpetach raczej nie ma to sensu, bo jak 2cm nitki beda wystawaly na lewej stronie na srodku skarpetki to zadna tragedia...
jesli ten koniec robotki moglby sie poluznic, to zanim zaczniesz chowac nitke mozesz zrobic supelek - w sumie w niektorych metodach nabierania nie ma mozliwosci zeby sie rozluznilo, ale w niektorych bez dodatkowego zakonczenia w razie gdyby w miejscu rozpoczecia ktos mocniej naciagnal, to ta ukryta nitka by sie mogla jednak wysunac i mogloby sie pruc...

Edytowane przez aga__tka
Czas edycji: 2014-01-19 o 20:32
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 23:11   #477
tortownica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 142
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

dzięki za pomoc! to przyszycie nitki wydaje się być najpewniejszym pomysłem heheh
__________________
http://katana2013.blogspot.com/
tortownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 17:04   #478
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Dziewczynki kochane Skonczyłam sweterek rozpinany. Piekny mi wyszedł i wzory skandynawskie achi och. Problem pojawił sie jak zaczełam robić taki zapinany golfik pod szyją. Nabrałam oczek i równo jechałam z 10 rzedów- wzorem sciagaczowym, zakonczyłam, załozyłam a cały kołnierz pieje, jest za szeroki.
Mam pytanie- czy powinnam go zwęrzać by przy zapięciu guzika przylegał do szyi a przy rozpięciu był niczym kołnierzyk?? Własnie usiadłam, sprółam i kombinuję
Poradzcie, jak dorabiacie golfiki do swetra- zwęrzacie czy lecicie jak sie oczka nabrały?
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 18:59   #479
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Bardzo proszę o przetłumaczenie z języka rosyjskiego opisu ściegu kłoski na druty, który jest pod filmikiem http://biblioteka-ua.ucoz.ru/news/ko...2013-11-14-127
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 17:54   #480
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Dziewczynki kochane Skonczyłam sweterek rozpinany. Piekny mi wyszedł i wzory skandynawskie achi och. Problem pojawił sie jak zaczełam robić taki zapinany golfik pod szyją. Nabrałam oczek i równo jechałam z 10 rzedów- wzorem sciagaczowym, zakonczyłam, załozyłam a cały kołnierz pieje, jest za szeroki.
Mam pytanie- czy powinnam go zwęrzać by przy zapięciu guzika przylegał do szyi a przy rozpięciu był niczym kołnierzyk?? Własnie usiadłam, sprółam i kombinuję
Poradzcie, jak dorabiacie golfiki do swetra- zwęrzacie czy lecicie jak sie oczka nabrały?
Golf robię ściągaczem 2 o. prawe, 3 o lewe i jak mam tak z 7 cm wysokości to na całym obwodzie spuszczam po 1-nym lewym oczku i znów na dalszej wysokości równo po 1-nym lewym oczku i to wystarcza aby golf nie był zbyt szeroki i ładnie się układał.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 10:25:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:08.